FAQ Handlarz oraz Shop wersji 4

    • Forum:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • FAQ Handlarz oraz Shop wersji 4

      FAQ nowości wprowadzonych wraz z wersją 4
      1. Jakie są nowe przedmioty?
        Dopalacze(inaczej boostery) do surowców na 7 dni na jednej planecie oraz przyśpieszenia do badań(NEWTRON)/stoczni(DETROID)/budowy(OŚMIORNICA). Każde z nich dzieli się na trzy typy.
        Brązowy - daje dodatkowe 10% do wydobycia na danej planecie lub przyśpiesza o 30 minut.
        Srebrny - analogicznie 20% lub przyspieszenie 2h
        Złoty - analogicznie 30% lub przyśpieszenie 6h

        Ponadto za antymaterię możemy skrócić o połowę czas produkcji stoczni/badania/budowy. W przypadku, gdy do końca zostało mniej niż połowa, proces zostanie automatycznie zakończony.

      2. Jak je można dostać lub kupić?
        Menu handlarza zostało podzielone na 4 opcje:
        Rynek surowców - miejsce, gdzie za 3'500 jednostek antymaterii można wymienić surowce na inne. Dawniej Handlarz.

        Licytator - miejsce, w którym w godzinach 6-23 można licytować przedmioty za surowce lub punkty honoru.

        Handlarz złomu - pozwala na recykling floty oraz obrony, znajdującej się na planecie/księżycu na którym został otwarty. Domyślnie oferuje 35% wartości statku. Za 2'000 jednostek antymaterii możemy negocjować procent(podbicie 5-14%). Maksymalna wartość to 75% i jest ona utrzymana tylko na jedną transakcję. Surowce automatycznie zasilają magazyny planety aż do ich zapełnienia.

        Import/Export - raz dziennie możemy zakupić(na warunkach identycznych jak w licytacji) kontener z nieznaną zawartością. Podpowiedzią jest jedynie kolor kontenera - brązowy/srebrny/złoty. Zakupiony przedmiot możemy kosztem antymaterii zamienić na inny.

        Boostery możemy zakupić w zakładce shop za antymaterię lub punkty buddy(tylko 10%). Automatycznie trafiają do ekwipunku.

      3. Jak licytować?
        Przedmioty licytujemy surowcami lub punktami honoru. Kryształ jest wart 1,5x więcej niż metal, deuter 3x a punkty honoru 100x.
        W przypadku przelicytowania, możemy podbić naszą poprzednią ofertę. Po wygraniu aukcji przedmiot trafia do ekwipunku. Surowce nie są zwracane po przegraniu aukcji.
        Licytację oraz kontenery możemy zdobywać również mając aktywny urlop.

        Po zakończeniu licytacji otrzymujemy prywatną wiadomość iż została ona wygrana a przedmiot został dodany do naszego ekwipunku.
      4. Jak użyć?
        Każda planeta ma trzy miejsca na dopalacze surowców. Nie można użyć dwóch dopalaczy jednego surowca jeżeli mają różne poziomy. Dopalacze jednego poziomu sumują się tj używając dwóch boosterów 20% działanie zostanie przedłużone do 14 dni. Przyśpieszenia nie zajmują miejsca, gdyż działają od razu. Można użyć kilku przyśpieszeń na raz.
        Wydajność boostera przedstawiona jest w zakładce wydobycie w osobnej linijce.

      5. Czy mogę sprzedać/zamienić przedmiot?
        Przedmiotów wygranych na licytacji nie można sprzedawać ani za antymaterię ani za surowce. Są ściśle powiązane z jednym kontem.
        Przedmioty znalezione w tajemniczych kontenerach można zamienić za antymaterię. Brąz - 500, Srebro - 1500, Złoto 4500 jednostek anty.

      6. Kupiłem kontener ale nie kliknąłem "weź przedmiot". Czy kontener przepadnie?
        Nie. Kontener będzie czekał na zamianę/zabranie również po upłynięciu dnia w którym został zakupiony.

      7. Mam aktywnego geologa. Jak zadziała booster?
        Booster oraz geolog działają bezpośrednio na podstawowe wydobycie.
        Przykład: Wydobycie surowca wynosi 100.000 na godzinę. Z Aktywnym geologiem(10%) oraz dopalaczem(np. 30%) wydobycie będzie wynosić 140.000 jednostek.

      8. Ile warte są boostery? Ile przyspieszacze?
        Każdy dopalacz ma swoją wartość. Aby ją określić wystarczy wyliczyć odpowiedni procent tygodniowego wydobycia na jednej planecie. Warto wybierać te, które produkują najwięcej danego surowca. Płacenie większą ilością da nam jedynie satysfakcję i częściowy zwrot kosztów licytacji.

        Przykład:
        Tygodniowe wydobycie metalu na najlepszej planecie wynosi 10.000.000 jednostek. Z boosterem 10% wynosi ono 11.000.000. Wartość boostera to 1kk metalu(lub innego surowca). Oznacza to, że im mniej poniżej tego miliona zapłacimy tym większy nasz zysk.

        Ceny kontenerów są odpowiednio wyważone i ich kupowanie jest często opłacalne.
        Cena przyśpieszaczy jest kwestią indywidualną - to cena głównie za nasz czas. Jedynie w przypadku skracania czasu budowy kopalni można mówić o zysku wyrażonym w surowcu.


      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
      Zachęcam do zadawania kolejnych pytań, pisania sugestii, zwracania uwagi na to, co pominąłem.
      FAQ opracowane na podstawie wiedzy własnej oraz postów I-Q i Maratona z ZP.

      Pokaż spoiler

      U12
      Top 1 wydobycia
      Czołówka górników ogame.pl
      Top 1 bunkier
      Solo: 3'300%
      ACS 17'000%
      Łącznie: 39'472,17%
      Uczestnik 5 S&D
      Zniszczone moony ~40

      Electra
      Top 75
      Top 8 wydobycia

      Post był edytowany 6 razy, ostatnio przez Hasky vel. Pudełko ().

    • Handlarz złomu - pozwala na recykling floty oraz obrony, znajdującej się na planecie/księżycu na którym został otwarty. Domyślnie oferuje 35% wartości statku. Za 2'000 jednostek antymaterii możemy negocjować procent(podbicie 5-14%). Maksymalna wartość to 75%. Surowce natychmiastowo doliczane są do zasobów naszej planety.


      Dodaj że możemy że możemy dostać jedynie tyle surowców ile mamy miejsca w magazynie, oraz po pojedynczej wymianie floty/obrony na surowce stawka znów wraca do początkowej - 35%
    • [Rettior] napisał(a):

      Tak :quasi:
      Co to za dziwna gra? :quasi:


      OGame jest grą międzygalaktycznego podboju.

      OGame jest kosmiczną grą strategiczną. Tysiące graczy zbiera się jednocześnie, by grać ze sobą lub przeciw sobie. Aby grać z nimi, potrzebujesz tylko zwykłej przeglądarki internetowej.

      Rozpoczynasz z jednym nierozwiniętym światem, który przekształcisz w potężne imperium, mogące obronić Twoje z trudem zdobyte kolonie.
      Stwórz strukturę ekonomiczną i militarną w celu wsparcia realizacji następnych technologicznych osiągnięć.
      Prowadź wojny przeciwko innym imperiom by pozyskać ich surowce.
      Negocjuj z innymi imperatorami w celu stworzenia sojuszu lub ustanowienia handlu, by pozyskać tak bardzo potrzebne surowce.
      Buduj armadę, by narzucać swoją wolę całemu universum.
      Przechowuj swoje surowce za niepenetrowalną ścianą obrony planetarnej.
      Cokolwiek byś nie chciał zrobić, OGame ci na to pozwoli.
      Czy będziesz dręczyć swoich sąsiadów? A może zaczniesz siać strach w sercach tych, którzy atakują bezbronnych?

      Pokaż spoiler

      U12
      Top 1 wydobycia
      Czołówka górników ogame.pl
      Top 1 bunkier
      Solo: 3'300%
      ACS 17'000%
      Łącznie: 39'472,17%
      Uczestnik 5 S&D
      Zniszczone moony ~40

      Electra
      Top 75
      Top 8 wydobycia

    • A jak to jest z tym czasem do końca aukcji do której minuty lub sekundy są oferty przyjmowane?
      Czas jest pokazany co 5 min i najlepiej siedzieć z zegarkiem w ręku i pilnować ostatnie 5 min :) Takim sposobem ustrzeliłem 30% krisu
    • @ Demon bodajże 2 lub 1 sekundę przed zakończeniem nie można już podbić licytacji - sam sprawdziłem.
      Trzeba też pamiętać, że jeśli było dużo ofert teoretyczny czas końca licytacji może byś dłuższy od założonego, wyliczonego.
      Ktoś pisał że licytacja może być dłuższa/krótsza o 25s ale z tego co ja tak pooglądałem czasy licytacji może to być nawet 1 minuta w obie strony.
    • [ DeMoN ] napisał(a):

      A jak to jest z tym czasem do końca aukcji do której minuty lub sekundy są oferty przyjmowane?
      Czas jest pokazany co 5 min i najlepiej siedzieć z zegarkiem w ręku i pilnować ostatnie 5 min :) Takim sposobem ustrzeliłem 30% krisu

      Zegarek nic tutaj nie pomoże bo czas zakończenia aukcji jest podawany w przyblizeniu.

      Pokaż spoiler

      U12
      Top 1 wydobycia
      Czołówka górników ogame.pl
      Top 1 bunkier
      Solo: 3'300%
      ACS 17'000%
      Łącznie: 39'472,17%
      Uczestnik 5 S&D
      Zniszczone moony ~40

      Electra
      Top 75
      Top 8 wydobycia

    • [ DeMoN ] napisał(a):

      A jak to jest z tym czasem do końca aukcji do której minuty lub sekundy są oferty przyjmowane?
      Czas jest pokazany co 5 min i najlepiej siedzieć z zegarkiem w ręku i pilnować ostatnie 5 min :) Takim sposobem ustrzeliłem 30% krisu

      Heh, ja miałem do końca licytacji 5 min i już nie mogłem zalicytować ?(
    • Snake22
      Mogłeś trafić na 3-4 ostatnie sekundy w licytacji a w tym czasie nie można podbić już licytacji.
      Z tego co zaobserwowałem jeśli nikt nie licytował danego przedmiotu czyli nie było żadnej oferty licytacja może zakończyć się wcześniej o 2 minuty od teoretycznego czasu jej zakończenia.
    • Yyyy w sposób taki, że jak sie znalazło FAQ to sie je czyta a nie zadaje durne pytania?

      Pkt 5. Możliwa jest tylko wymiana tajemniczego kontenera, nie jego sprzedaż.

      Pokaż spoiler

      U12
      Top 1 wydobycia
      Czołówka górników ogame.pl
      Top 1 bunkier
      Solo: 3'300%
      ACS 17'000%
      Łącznie: 39'472,17%
      Uczestnik 5 S&D
      Zniszczone moony ~40

      Electra
      Top 75
      Top 8 wydobycia

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Hasky vel. Pudełko ().

    • "Przedmioty znalezione w tajemniczych kontenerach można zamienić za antymaterię."

      Myślałem, że chodzi o to, że można je sprzedawać za antymaterie...

      Trochę kontroli nad swoimi nerwami...
    • Gram od niedawna

      Witam,

      Można o mnie powiedzieć stary gracz ale z lat kilku wstecz.

      Od jakiegoś czasu wróciłem do gry, która trochę się zmieniła np. funkcja Handlarza i dla mnie nowe antymateria.

      Mam pytanie dlaczego za wejście do Handlarza zakładka Rynek Surowców - kliknąłem na metal, żeby zobaczyć przelicznik - niczego nie zrobiłem a straciłem 3500 Antymaterii ?

      Moje pytanie jest jasne dlaczego za zobaczenie samego przelicznika zabrano mi 3500 antymaterii ?
    • Wow, jak antymateria jest dla Ciebie nowością to polecam dokładnie poczytać forum bo od tego na prawdę sporo się zmieniło.

      Niestety, nie ma czegoś takiego jak zobaczenie przelicznika - po porostu przywołałeś handlarza.
      Zapraszam tutaj, Baby Doll da Ci wyczerpujące info ;) Gra: Handlarz

      Pokaż spoiler

      U12
      Top 1 wydobycia
      Czołówka górników ogame.pl
      Top 1 bunkier
      Solo: 3'300%
      ACS 17'000%
      Łącznie: 39'472,17%
      Uczestnik 5 S&D
      Zniszczone moony ~40

      Electra
      Top 75
      Top 8 wydobycia

    • Poświęciłem sporo czasu na grę w latach 2007-2008. Było się w wysoko w TOP oraz miałem własny wysoko punktowany sojusz.

      Fakt opcji handlarza nie było i moim skromnym zdaniem nie ma nic za darmo i wiadomo, że za pewne rzeczy się płaci ale czy uważasz, że za przywołanie handlarza powinno się płacić ?

      Czy jak w sklepie pytasz ekspedienta za ile herbata to znika Ci z portfela 100 zł ? Bo w tym momencie tak się poczułem. Nie wykonałem nić a zabrano mi 3500 antymaterii.
    • Cóż można powiedzieć... ewentualnie kliknij na znak zapytania obok podglądu - tam są misje do zrobienia, wśrdód nich dostajesz handlarza za frajer.

      Możesz też latać na ekspedycje.

      Skargi i zażalenia trzeba kierować do GF... ja ani team nic nie poradzimy ;C

      Pokaż spoiler

      U12
      Top 1 wydobycia
      Czołówka górników ogame.pl
      Top 1 bunkier
      Solo: 3'300%
      ACS 17'000%
      Łącznie: 39'472,17%
      Uczestnik 5 S&D
      Zniszczone moony ~40

      Electra
      Top 75
      Top 8 wydobycia

    • Od wersji 4.1.0 po wygranej aukcji otrzymujemy wiadomość,że wygraliśmy aukcję i co na niej wygraliśmy.
      Brzmi ona tak :
      Gratulacje, drogą licytacji zdobywasz następujący przedmiot: (wygrany przedmiot)
      Przedmiot ten został deponowany w twoim ekwipunku.

      Miłej zabawy i nie zapomnij, że już wkrótce początek następnej aukcji!

      A tak to wygląda :
      img502.imageshack.us/img502/7202/wiadomo.png

      Hasky jak będziesz miał czas to dodaj to info do twojego FAQ :)