AntiGameReborn

    • rybkinstorcida napisał(a):

      Możesz to trochę rozwinąć bo nie ogarniam :D

      np na planecie ktorą chce sfarmić jest 100k mety...sfarmić mogę 50% czyli 50k...ale jak wyślę 112k ładowności to sfarmię 75k ? A jak wyslę 115k ładowności? nie rozumiem ;/ :)
      To ile wyślesz ładowności nie zmieni tego ile maksymalnie możesz zabrać, jest to stała wartość:
      + 50% normalnie
      + 75% jak tam jakieś honory są
      + 100% gdy atakujesz bandytę.

      Od ładowności zależy ile zabierzesz z tego maxa. Czyli jak możesz sfarmić 50% - 50k z 100k to jak wyślesz nawet 200k ładowności to nie sfarmisz 75k tylko 50k.

      Jak obliczyć ile wysłać trzeba? Policz ile max kradniesz surowców i dodaj do tego 50%.
      200k jest, kradnie się 50% czyli 100k, dodajemy 50% z tego co kradniemy (100+50) czyli trzeba wysłać 150k ładowności żeby ukraść 100k metalu.

      ;}
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Wiem, jestem upierdliwy ale nie lubie jak czegoś nie wiem :)

      Po każdym ataku możesz zabrać maksymalnie 50% każdego surowca. Przy czym ładownia floty zapełniana jest w następujący sposób:

      Oznaczenia:
      M, K, D - ilość poszczególnych surowców na planecie w chwili ataku
      Ład - ładowność floty
      RM, RK, RD - rabunek poszczególnych surowców
      min(x;y) - mniejsza z wymienionych wielkości

      uwaga - na każdym kroku wynik zaokrąglany jest w dół do pełnej liczby!

      1) RM1 = min(Ład/3 ; M/2) ' pierwszy rabunek metalu
      1a) Ład1 = Ład - RM1 ' aktualizacja wolnej ładowności

      2) RK1 = min(Ład1/2 ; K/2) ' pierwszy rabunek kryształu
      2a) Ład2 = Ład1 - RK1 ' aktualizacja wolnej ładowności

      3) RD = min(Ład2 ; D/2) ' rabunek deuteru
      3a) Ład3 = Ład2 - RD ' aktualizacja wolnej ładowności

      4) RM2 = min(Ład3/2 ; M/2-RM1) ' drugi rabunek metalu
      4a) Ład4 = Ład3 - RM2 ' aktualizacja wolnej ładowności

      5) RK2 = min(Ład4 ; K/2-RK1) ' drugi rabunek kryształu

      Ostateczny rabunek poszczególnych surowców to:
      metal: RM1+RM2
      kryształ: RK1+RK2
      deuter: RD

      Według tego wzoru rabuje w taki sposób:

      Na planecie jest 100k mety 100k kryształu 100k deu
      rabunek 50% - 150k - potrzebnych np 6dt

      pierwszy rabunek metalu - 150/3=50 : 100/2=50 rabuje 50k metalu
      ład1=150k-50k=100k

      pierwszy rabunek kryształu - 100/2=50 : 100/2=50 rabuje 50k kryształu
      ład2=100k-50k=50k

      rabunek deuteru - 50k : 100/2=50k rabuje 50k deu I CAŁA ŁADOWNOŚĆ ZAJĘTA

      A TERAZ TEN SAM PRZYPADEK TYLKO Z RABUNKIEM 75%
      75% - 225k - potrzebnych 9dt

      pierwszy rabunek metalu - 225/3=75 : 100/2=50 rabuje 50k metalu(mniejsza wartość od ładowności)
      ład1=225k-50k=175k

      pierwszy rabunek kryształu - 175/2=87,5=>87 : 100/2=50 rabuje 50k kryształu
      ład2=175k-50k=125k

      rabunek deuteru - 125 : 100/2=50 rabuje 50k deuteru
      ład3=125k-50k=75k

      drugi rabunek metalu - 75/2=37,5=>37 : 50-50=0 I TU SIĘ ZATRZYMUJĘ BO 0 JEST MNIEJSZE OD 37 WIĘC NIE RABUJEMY NIC

      Czy ja źle rozumiem ten wzór i źle to liczę czy jak to jest?
      Po co jest drugi rabunek metalu i drugi rabunek kryształu?
    • drugi rabunek to żadna druga fala. To jest wzór algorytmu dla jednej fali, jeśli nie wiesz na jego temat więcej niz ja to sie nie udzielaj. Zobacz jeszcze raz ten algorytm i powiedz mi czy to może byc dla dwóch fal
    • Dobra juz chyba wiem :) jeśli jest po równo surowców to nie widać tego. Ale jeśli np na planecie jest 200k metalu 50k kryształu 50k deu , przy rabunku 50% jest 150k surowca a więc 6dt.

      I tak przy pierwszym rabunku zrabujemy:
      50k mety
      25k kryształu
      25k deu


      Przy drugim rabunku:
      25k mety
      25k kryształu (tego jednak nie załadujemy do transporterów ponieważ możemy tylko 50% każdego surowca)

      I w taki sposób zamiast zrabować 100k mety 25k krysi i 25k deu
      rabujemy 75k mety 25k krysi i 25k deu

      Czyli tak jak mądre głowy wcześniej mówiły nie zgarniemy tyle ile by się nam wydawało

      już ogarniam ]:-D


      edit: przy 9dt

      Przy pierwszym rabunku
      75k mety
      25k krysi
      25k deu

      przy drugim
      25k mety

      i tak rabujemy to ile byśmy chcieli 100k mety 25k krysi 25k deu


      Ale mam jeszcze pytanie jeśli mamy możliwość zrabowania 75% to po prostu w ten wzór zamiast połowy surowców wstawiamy 3/4 surowców?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez rybkinstorcida ().

    • Chyba cos się popsuło w Antigame :/ była jakaś aktualizacja, czy coś w tym stylu przed chwilą w grze bo mnie wylogowało na wszystkich uni. I po zalogowaniu nie widać szczególów(surowców, statków) w podglądzie listy lotów a także nie da sie wysłać żadnej floty bez wcześniejszego kilknięcia na wszystkie jednostki danego typu, jeśli np mam 100ow a chce wysłać 20 to najpierw muszę kliknąć te 100 a potem dopiero to skasować i wpisać 20, inaczej się nie da wysłać. Ktoś wie o co chodzi?
    • Po prostu wersja 5.1 ogame została dzisiaj wprowadzona. Antigame znowu nie ogarnia i trzeba czekać, aż ludzie z antigame naprawią wszystko. Ja ratuję się tym że wadliwe opcje sobie wyłączę, tak jak ta z tymi flotami.

    • ... a ja nie mogę wyłączyć informacji o brakujących surowcach do rozbudowy. Co wyłączam w opcjach AniGame, to się z powrotem włącza.
      Opera, AntiGame 3.20.0
      Maraton - Top1 uni43/Top6 uni68/ilość zabudowanych pól na planecie-380/342/najbardziej wartościowa planeta-20.745.310/20.316.859
      Maraton - Ikariam-Top1 Kappa/Top7 Beta/poziom budynków w jednym mieście-678/najbardziej wartościowe miasto-3.876.627

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Maraton ().

    • Maraton napisał(a):

      .. a ja nie mogę wyłączyć informacji o brakujących surowcach do rozbudowy. Co wyłączam w opcjach AniGame, to się z powrotem włącza.
      Opera, AntiGame 3.20.0

      Też to mam na FF+ta sama wersja.

      Czy wrócą jeszcze okienka z informacją o stanie surki, kiedy zapełnią się magazyny i z ich pojemnością, widoczne kiedyś po lewej stronie pod resztą zakładek ?
    • MrFischer napisał(a):

      Czy wrócą jeszcze okienka z informacją o stanie surki, kiedy zapełnią się magazyny i z ich pojemnością, widoczne kiedyś po lewej stronie pod resztą zakładek ?


      odpowiedź twórcy antigame:

      Francolino napisał(a):

      The resource information box is disabled - Comes back as part of the Infopanel, not earlier

      czyli w tej chwili jest to wyłączone - powróci jako część Panelu informacyjnego, nie wcześniej

      odpowiedź na kolejne cisnące się na usta pytanie:

      Francolino napisał(a):

      I renewed all around the resource info and added already the action icon for the coming Infopanel .. but no panel, no action ;)

      Estimated in about 1 or 2 weeks.

      część rzeczy już jest zrobiona na nowo i został już dodany przycisk do obsługi Panelu informacyjnego, ale sam panel jeszcze nie istnieje, więc przycisk jako taki nie wykonuje żadnego działania
      powinno być gotowe za 1 -2 tygodnie

      biorąc pod uwagę, że jest to wiadomość z 27 września można się spodziewać nowej funkcji w Antigame w przeciągu tygodnia...


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E