Rekordy OGame.pl (wszystkie speed zapraszam!)

    • Rekordy:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Wreszcie jakiś nowy rekord z u8. Ile to trzeba się naczekać :fgrin:

      Jedna smutna wiadomość tego RW to może być taka:
      Największa suma procentów przegranych ST: 47.456% Krzysiurek [Uni8] (4.314% - 11 RW ok. 15,5kk punktów)
      ;(

      (Ktoś tam gdzieś tam znalazł to -> [Myth]Cadavre vs Naos[IVA] 2968% + 13% + 11% )
      + Finek -> Podstaweczka!! Cadavre [MYTH] vs WALDY [HELL] - 1070,54%

      _________________________________________________________________________________________________________________

      Rekordy
      # Przeciwrakieta:
      # Rakieta międzyplanetarna:
      zależą od "Silos rakietowy:"
      Po co powtarzać jeden rekord?

      _________________________________________________________________________________________________________________

      Aktualizacja zrobiona.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Mozna tez zabudowac planete, potem cos wyburzyc, zbudowac cos innego itd. Tez bez sensu ?

      Twoj tok rozumowania jest ok, ale nie jest jedynym sensownym. Kłocenie sie o uznanie jego wylacznosci i uzywanie tego do usuwania jakiejs klasyfikacji w rekordach jest bez sensu.

      Zalozmy ze interesuje mnie jaki jest najwyzszy poziom tego budynku na ogame.pl i jednoczesnie kto mial najwiecej RPM. Jedno wcale nie wynika z drugiego.
      To ze ktos ma mozliwosc budowania GS nie oznacza ze ma ich najwiecej.

      Na przyklad. Osoba X ma silos na 20 poziomie i uzywa go wylacznie do RPM. Osoba Y ma silos na 20 poziomie ale w 90% uzywa go PR a w 10% do RPM. Jest różnica ? Jest podstawa do trzech różnych statystyk ?

      To, że "można" coś zrobić nie oznacza, że ktoś to zrobił.

      Sorry za offtop.
    • Cibi napisał(a):

      Można zrobić max RMP, żeby pobić rekord, po czym je wystrzelić gdziekolwiek i zrobić PR.
      IMO te rekordy nie ma sensu.
      O to właśnie mi chodziło.
      Nawet nie trzeba wystrzelić a można zniszczyć w silosie.

      @Piciu napisał(a):

      Mozna tez zabudowac planete, potem cos wyburzyc, zbudowac cos innego itd. Tez bez sensu ?
      Ee?

      @Piciu napisał(a):

      To ze ktos ma mozliwosc budowania GS nie oznacza ze ma ich najwiecej.
      Wiem ze nie oznacza i dlatego rekord GŚ zostaje!
      Czym się różni taki rekord w GS od rakiet? A tym że GŚ masz nieograniczoną ilość a Rakiety masz max i to taki max że ściśle zależy od poziomu magazynu.

      :uhuh:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Wszystko od czegos zalezy, przewaznie od jakis badan. Rakiety zaleza od poziomu silosu.
      Moze komputerowa tez usuniecie ?

      To ze jedna rzecz warunkuje druga jest normalne. Widze ze niektorych przerasta cos takiego jak "wyjatek" od reguly.
      Gdyby silos rakietowy byl badaniem to by nie bylo tematu. Ze jest budynkiem i wplywa na cos ilosc rakiet to juz jest wielki problem.
      To ze masz silos na X poziomie nie oznacza ze masz max RPM.

      --
      --
      Tyle ode mnie.
      Dyskusja czysto akademicka :P
      Over & Out

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez @Piciu ().

    • @Piciu napisał(a):

      Wszystko od czegos zalezy, przewaznie od jakis badan. Rakiety zaleza od poziomu silosu.
      Moze komputerowa tez usuniecie ?

      To ze jedna rzecz warunkuje druga jest normalne. Widze ze niektorych przerasta cos takiego jak "wyjatek" od reguly.
      Gdyby silos rakietowy byl badaniem to by nie bylo tematu. Ze jest budynkiem i wplywa na cos ilosc rakiet to juz jest wielki problem.
      To ze masz silos na X poziomie nie oznacza ze masz max RPM.
      "Wszystko od czegos zalezy"
      Jak dla mnie to tylko maksymalna ilość rakiet zależy od czegoś. To o czym Ty piszesz to wymagania... np musisz mieć grawitony żeby zbudować GŚ (czyt. wymagane są) ale ilość GŚ którą możesz zbudować nie zależy od tego jaki poziom masz grawitonów.

      "Moze komputerowa tez usuniecie ?"
      A z jakiej racji mam kasować?

      Chodzi o to że magazyn rakiet dokładnie określa maksymalną ilość rakiet i przeciwrakiet... Masz 12 poziom magazynu więcej niż 120/60 nie zbudujesz i już!
      Nie porównuj tego do innych budynków/badań. Czemu? Bo żadne z nich nie określają maksymalnego poziomu innego badania/budynku/floty/obrony.


      Decyzje o wywaleniu rakiet i przeciwrakiet podtrzymuję. :fbue:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Koszt zapełnienia wybudowanego silosu RMP i PR jest śmiesznie mały w porównaniu do kosztu jego budowy. Dlatego osiągnięciem wartym odnotowania w rekordach jest wybudowanie silosu na xx poziom, a nie wydanie głupich paru k surowców na rakiety i przeciwrakiety.
    • Mialo być O&O ale ok ^^

      Nie chce tworzyć na potrzeby tej rozmowy Teorii Ogame ale...

      W skrócie : wszystko jest surowcem. Badanie, statek, budynek - to wszystko są surowce. Inaczej liczone, inaczej uwarunkowane, ale nadal te same trzy surowce. Co do zasady, gra nie tworzy praktycznie żadnych ograniczeń rozwojowych. Sky is the limit. Są pewne wyjątki. Ograniczeniem jest liczba pól na planecie czy księżycu. Ograniczeniem nie jest możliwość posiadania nieskończonej ilości surowców, jest to mało prawdopodobne, ale nie ma ograniczeń systemu rozgrywki w tym zakresie. To po pierwsze.

      Po drugie. Ten temat służy dokumentowaniu ilości wydanych surowców w każdej możliwej kategorii. Co jest policzalne to liczymy i wpisujemy. Chyba każdy się zgodzi, że to obiektywne kryterium, tak ?

      Teraz pojawiacie się Wy z teoria subiektywną : nie liczmy wszystkiego, wykluczmy pewne punkty ponieważ inne punkty są do złudzenia podobne.
      Więc ja mówię tak jak system rozgrywki : owszem, logicznym i bardzo prawdopodobnym zachowaniem jest budowanie silosu i zapełnianie go bądź jedną bądź druga kategoria rakiet i tym samym posiadanie rekordu we wszystkich trzech kategoriach; ale jako system rozgrywki nie tworze graczom żadnych ograniczeń (poza pewnymi wyjątkami) i pozostawiam pełną swobodę co do decyzji o wykorzystaniu zgromadzonych surowców. Ergo, gracz posiadający najwyższy poziom silosu na ogame.pl wcale nie musi być tym który ma najwięcej rakiet.

      Które podejeście jest purystycznie obiektywne ?

      P.S.
      Dlatego osiągnięciem wartym odnotowania w rekordach jest wybudowanie silosu na xx poziom, a nie wydanie głupich paru k surowców na rakiety i przeciwrakiety.


      Ten temat nie służy wartościowaniu "osiągnięć". Równie dobrze możemy wykluczyć rekord w technologii laserowej bo to żadne osiągnięcie przy topowej ilości pancy, gs czy komputerowej.

      Czemu po prostu nie możecie zostawić tak jak jest? :D

      P.S.2 Mi to na prawdę zwisa i zlewa. Ale lubię sobie podyskutować ;)

      Miłego wieczoru
    • Powtarzam:

      bitewicz 1.1 napisał(a):

      Elektrownia słoneczna (Poziom 38)

      Liczba zabudowanych pól na planecie: 296

      bitewicz, uni36
      Rekordy Uniwersum 36



      Na pogaduszki autor tematu ma czas, wiec na aktualizacje miec powinien. Nie obchodzi mnie [ciach] autorki, okres, czy jakies zale w stosunku do mojej osoby, czekam na aktualizacje.


      Mimo wszystko proszę bez złośliwości u mnie w dziale.
      Vasco

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez bitewicz 1.1 ().

    • Pewnie mod nie skasuje więc odpowiem.

      "Na pogaduszki autor tematu ma czas, wiec na aktualizacje miec powinien."
      Ostatnia aktualizacja miała miejsce 16.03.2010 Twoje pierwsze zgłoszenie jest 17.03.2010 i dnia 18.03.2010 piszesz "Powtarzam:" ?
      Nie za wczas na poganianie? Niektórzy autorzy tematów robią aktualizacje raz na tydzień. Robił tak ziew (pimp z u3). To znaczy że jeśli aktualizacje robił raz w tygodniu w niedziele to od poniedziałku do soboty nie mógł pisać postów bo "jak ma czas na pogaduszki to i na robienie tematu" ?
      Aktualizacje robię często i nie trzeba mnie poganiać.

      "Nie obchodzi mnie [ciach] autorki, okres"
      A to ciekawe. Wymagasz ode mnie aktualizacji a kultury zachować w stosunku do mojej osoby nie umiesz i sobie od tak mnie obrażasz.

      "jakies zale w stosunku do mojej osoby, czekam na aktualizacje"
      Jakbyś nie zauważył nie zawszę robię aktualizacje w 24h.
      Bo nie zawsze mam na to ochotę, czas... ;)


      Edit.
      Vasco
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • RE: Rekordy OGame.pl

      ciap napisał(a):

      Elektrownia słoneczna: 38 Ar-T [Uni27] bitewicz [Uni38] || 40 Sweet Angel [Uni50]



      bitewicz 1.1 napisał(a):

      Elektrownia słoneczna (Poziom 38)
      bitewicz, uni36
      Rekordy Uniwersum 36



      A co do aktualizacji tematow, to ja robie to od razu jak pojawia sie jakies nowosci w moim temacie, wiec uwazam, ze jesli ma sie czas na pisanie postow w polowie tematow na forum, to powinno miec sie czas na aktualizacje tematu, ktora zamuje maksymalnie minute, podstawienie danych, nic wiecej. Wiedzialem, ze jak ja zglosze rekord, to bedzie zwlekanie z aktualka, bo czego sie mozna po tobie spodziewac. Pozdro.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez bitewicz 1.1 ().

    • a temat z rekordami ekspedycji zamkniety to tutaj dodam ;p

      moj rekordzik a zarazem poprawiony rekordzik z ekspedcji...

      Pierścienie minerałów wokół nieznanej planety zawierają niezliczone ilości surowców. Statki wracają z pełnymi ładowniami.
      Zrabowano: 1.092.000 Kryształ.

      Valkyx uni electra ;p
    • U mnie w rekordach nie ma kategorii "Ekspedycje"
      Temat Rekordy - Ekspedycje Ogame.pl zamknięty...
      Kiedyś chciałam dodać ale Vasco zabronil a potem parę osób powiedziało że "Ekspedycje są głupie" i nie dodałam. :fsmile:
      Pewnie Modek dalej będzie na "nie" a ja nie wiem czy "Ekspedycje" to jest to coś czego ludzie używają i chcą w tym temacie.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • A ja odgrzeje kotleta

      skoro przy 12 poziomie silosu mozemy MAKSYMALNIE zbudowac 120 przeciwrakiet lub 60 rakiet to co przy tym:


      ciap napisał(a):

      Średnia ilość pól na 9 planetach (bez terraformera): 306,(1) Zagubiony [Uni61] Aku [Uni16] slick [Uni34] 163, 324, 324, 324, 324, 324, 324, 324, 324 (Standard)



      324 to jest najwieksza znana planeta na ogame, a wiec idac tokiem rozumowania ciap: 163 + 8x 324 = 306,1 i wiecej SIE NIE DA

      dalej

      Liczba moonow : 9 Tutaj tez sie wiecej nie da
      Liczba moonow w ukladzie: 9 i tutaj jest pytanie: jednego gracza czy w ukladzie :lol: :lol: malo precyzyjne ale sa uklady gdzie jest wiecej niz 9 moonow, ba nawet jest 15 w niektorych :fgrin: :fgrin:


      pozdrawiam
    • Patyczek napisał(a):

      Wspolrekord, ale w tej kategorii nie jest prosto podwyzszyc poprzeczke ;)

      Ilość bitew (SOLO) jednego gracza w Top10 ST na jednym uni: 8 patyk [Uni 58]

      klik


      no tutaj mam takie mieszane uczucia... przecież jak mamy w miarę świeże uniwersum to wykręcić % jest łatwo i być np w takim top10 starć tytanów
      (łatwo jak łatwo, pewnie, że trzeba swoje umiejętności wykazać, chodzi mi jedynie o fakt, że z upływem czasu będą padać większe floty)

      a co do tych rekordów... po co budynki skoro max można 99 wybudować (nie wiem jak z labkami)
      jedyne sensowne to floty bo tutaj nie ma ograniczenia ;)
    • Świeże czy nieświeże - i tak posiadanie aż 8 na 10 największych ST solo uważam za wielki wyczyn. Na świeżym uni jest jeszcze trudniej, ST sypią się co chwile, top 10 zmienia się jak głupie. Jeden wielki wyścig szczurów . Na starym jak już rąbniesz coś top 1 czy top 5 to zostaje tam dłuuuugo . Co do poziomu budynków - skąd wiesz, może można wyżej ;p ale nikt nigdy tego nie sprawdzi. Calc zrobili do 99 bo po jaką cholere więcej jak najwyższy budynek na świecie ma ledwo 43 poziom? .

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Pantera Północy ().

    • ciap napisał(a):

      eee chyba wyrównać a nie podwyższyć? ;P

      hooooopka
      Ja już dyskusję zakończyłam.
      Rozumiem że to będzie jak kiedyś z tym RW Milfusa... co jakiś czas będziecie do tego wracać... :fsmile:

      (Dla tych co nie wiedzą o co chodzi z RW na Milfusa -> % solo z wykorzystaniem ACS.)


      Mozesz jakos po ludzku wyjasnic? Bo nie widze zwiazku miedzy jakimkolwiek starciem Milfusa a iloscia rw w topce.
    • Patyczek napisał(a):

      Mozesz jakos po ludzku wyjasnic? Bo nie widze zwiazku miedzy jakimkolwiek starciem Milfusa a iloscia rw w topce.
      Dobrze już wyjasniam:

      ciap napisał(a):

      eee chyba wyrównać a nie podwyższyć? ;P //Nie pisze do kogo to więc pewnie odnosi się to do posta nad który jest Twój.

      hooooopka //Nick osoby do której piszę
      Ja już dyskusję zakończyłam.
      Rozumiem że to będzie jak kiedyś z tym RW Milfusa... co jakiś czas będziecie do tego wracać... :fsmile: //Koniec wiadomości do hooooopka

      (Dla tych co nie wiedzą o co chodzi z RW na Milfusa -> % solo z wykorzystaniem ACS.) //Wyjaśnienie jeżeli ktoś nie wie o co chodzi z RW Mifusa


      Mam nadzieję że wsio jest ok.

      Przy okazji:



      Aktualizacja.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik