Wasze ulubione książki

    • Zadna nie jest Brown'a...

      1. "Demony dobrego Dextera" i "Dekalog dobrego Dextera"- Jeff Lindsay
      2. "Chemia śmierci" i "Zapisane w kosciach"- Simon Beckett
      3. "Siarka", "Taniec smierci", "Ksiega umarlych"- Douglas Preston i Lincoln Child
    • Może nie będę odkrywczy ale polecam książkę o Zidane ^^
      Naprawdę fajnie napisana i można się wielu rzeczy dowiedzieć =)


      Lecz jeśli ktoś się interesuje polityką to nie polecam książki o Wałęsie...
      Czasami się dziwię jakie bzdury można napisać albo nie?
      Największym paradoksem tej książki jest to, że nie wiem co o niej sądzić -.-'
      Tylko martwi walczą uczciwie.



      OG.Origin Representative PL
    • Hom... W sumie mam dwóch ulubionych autorów: Tolkiena i Sapkowskiego. Jak się nie trudno domyślić z pośród dzieł Tolkiena wybija się Władca Pierścieni a z kolei od pana Sapkowskiego saga o Wiedźminie
    • Derol napisał(a)
      Hom... W sumie mam dwóch ulubionych autorów: Tolkiena i Sapkowskiego. Jak się nie trudno domyślić z pośród dzieł Tolkiena wybija się Władca Pierścieni a z kolei od pana Sapkowskiego saga o Wiedźminie


      Szczerze to nie rozumiem tego co ludzie widzą w Tolkienie :quasi:
      Uwielbiam fantasy i fantastykę i generalnie tylko to czytam, ale Tolkiena jakoś znieść nie mogę. Nudny jest jak flaki z olejem :O A zmęczyłem jego parę jego książek w tym Hobbita i jedną część Władcy.
      Za to Sapkowski mmmm :P cud, miód i orzeszki ^^ Zwłaszcza krótkie opowiadanka. Szkoda tylko że nie rozwinął ich w coś więcej ;(
    • Hans Hellmut Kirst 'Wilki' bardzo lubię, dużo razy czytałem :P
      Generalnie bardzo mało czytam. A teraz to już prawie wcale. Poleci mi ktoś książkę sensacyjna? Coś w stylu ^ Wilków (których polecam) ;)?
    • Ja osobiście wolę komiksy niż książki i naturalnie nie mówię tu o "Kaczorach Donaldach", ale o poważnej komiksowej fantastyce.
      Ulubione - "Lomm", "Thorgal".
      Książki oczywiście też czytam i tu prócz fantastyki bardzo lubię książki historyczne.
      Ulubione: - "Wiedźmin", "Królowa niewidzialnych jeźdźców" i tak poza ulubionymi działami "Folwark zwierzęcy".
      Są to jednak zaledwie 3 krople w morzu książek jakie przeczytałem. Zawsze, prócz tego, że "wchodzę" w świat myśli autora, jestem bardzo krytyczny. To, że wymieniłem te "3 krople" świadczy o tym, że wg. mnie niewiele w nich wad.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Po2Stronie ().

    • Po2Stronie napisał(a)
      Ja osobiście wolę komiksy niż książki i naturalnie nie mówię tu o "Kaczorach Donaldach", ale o poważnej komiksowej fantastyce.
      Ulubione - "Lomm", "Thorgal".
      Książki oczywiście też czytam i tu prócz fantastyki bardzo lubię książki historyczne.
      Ulubione: - "Wiedźmin", "Królowa niewidzialnych jeźdźców" i tak poza ulubionymi działami "Folwark zwierzęcy".
      Są to jednak zaledwie 3 krople w morzu książek jakie przeczytałem. Zawsze, prócz tego, że "wchodzę" w świat myśli autora, jestem bardzo krytyczny. To, że wymieniłem te "3 krople" świadczy o tym, że wg. mnie niewiele w nich wad.

      A kultowy Yanes?
      A już z tych nowych serii to np. "Weapon X" czy też "The Punisher"
      Niestety teraz wszystko jest drukowane na śliskim paskudnym papierze. Koszmar. Ja w swoim zbiorze posiadam ponad 200 szt różnych w tym ostatnie części wydane w Polsce "X-Man", "G.I.Joe" - (komiks propaganda) oraz "Transformers". Choć pewnie wielu z was Transformers kojarzy się z telewizyjną bajką lub filmem o tyle ostatnia część komiksu to dramat, smutek, heroiczna śmierć w jednym. Na jego podstawie na pewno bajki nie zrobią.
    • Wszystkie książki Jacka Piekary, a najlepsze to Opowiadające o inkwizytorze Mordimerze Maderdinie, już nie mogę doczekać się kolejnych części.. ;D

      No i oczywiście J.R.R. Tolkien Władca Pierścienie b. ciekawa książka tak samo jak i film.
    • Właśnie skończyłem czytać sagę ASa i muszę przyznać że świat Wiedźmina mi się bardzo spodobał. Oblookałem czy na tym forum są poszczególne tematy o najsłynniejszych/najpopularniejszych pisarzach i ich książkach i zawiodłem się nieco, że nie można sobie gdzieś podyskutować ;/ czy w Hydeparku | Rozrywka i Hobby można zakładać np. tematy o Sapkowskim czy Tolkienie? (może głupio pytam ale nie chce mi się szukać po regulaminie).

      Ogólnie zauważyłem że "dorastam" wraz z książkami które czytam. Bo fascynacja Harrym Potterem skończyła się jak nożem uciął 2 lata temu gdy przeczytałem WP. A teraz WP z kolei coraz mniej mi się podoba gdy dorwałem Wiedźmina.
    • Jak większość przedmówców czytam przede wszystkim fantasy i fantastykę. Do moich ulubionych książek należą:

      Cykl "Pieśń Lodu i Ognia" Georga R. R. Martina (4 tomy jak na razie)
      Cykl "Diuna" Franka Herberta
      "Tigana" Guya Gavriela Kaya
      "Kłamstwa Locke`a Lamory" Scotta Lyncha
      "Inne Pieśni" i "Czarne oceany" Jacka Dukaja
      "Opowieści rodu Otori" Lian Hearn
      i oczywiście wszystko co napisał J. R. R. Tolkien...

      Pozdrawiam.
    • Masz SkoQ rację - Piekara też jest świetny. Może nie tak dopracowany i zorganizowany jak Sapkowski, ale za to jest bardziej płodny. Sapkowski wydaje książki co 3-4 lata, natomiast Piekara 1-2 tytuły rocznie :D

      "Młot na czarownice" to druga część cyklu o inkwizytorze Mordimerze. Inne części też są świetne: "Sługa boży", "Miecz aniołów" i "Łowcy dusz" :)