Event z nagrodami - dyskusja

    • Nie no mnie to wali bo i tak 12 500 wyrobie bez sztabu, tak tylko wspomniałem bo ktos wczesniej pytał czy to mozliwe czy nie.

      Poki co olałem tylko
      100 tryt kup cos w kantynie
      100 tryt kup cos w kantynie
      200 tryt włącz badanie

      a trytu mozna olać 1 500 sztuk by i tak 12 500 zebrac
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Fajnie że jest ten zapas żeby czegoś nie zrobić . Jak ktoś musi przerwać badanie które trwa xxx dni to lipa a tak jest zapas . Ja na całe szczęście gram na w miarę nowym uni i staram się robić te zadania ponieważ dla osoby która ma dużo innych wydatków niż antymateria nagrody naprawdę są dobre . Dla graczy którzy mają naprawdę dużo pkt i pewnie wrzucają jakieś tam pln są to ochłapy no ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma


      Pozdrawiam
    • poprzedni się zakończył o 14:00 a następny zaczął o 14:10. Może teraz zaczniemy o 14:20 tego samego dnia ; )
      ...Z kubryku ruszył każdy z nas, wprost od cynowych mis, Kulawy bosman dzieli broń, na pokład każe iść,

      Mocarna ręka chwyta nóż i dłoń zaciska się, Dziś marny, brygu, jest twój los - wzbudziłeś gniew...
    • ackra napisał(a):

      Tak, gram eko, lotki nie mam i wszystkie planety tak samo rozbudowane, potrzebuję 7,557kkk metalu i 2,292kkk kryształu żeby zrobić dzisiejsze 3 zadania. Nie mam 1/3 tego nawet na FSie. Na planetach może się z 1/20 zbierze.
      Zauważ, że tam pisze o rozpoczęciu budowy kopalni, a nie że masz ją skończyć...

      ackra napisał(a):

      roermond napisał(a):

      Przy okazji zamiast budować można też użyć opcji zburz.Wychodzi o wiele taniej a zadanie zaliczone.
      Fakt, o wiele mniejsze, ale mimo wszystko nie skorzystam z tej rady.
      Nagrody nie są warte stracenia tej ilości sury
      bez urazy, ale Ty byłeś GO? w czipsach wygrałeś plakietkę czy jak? bo jak tam czytam Twoje posty to tak by wychodziło.... włączasz wyburzanie kopalni i zaraz po tym anulujesz to wyburzanie. koszt jaki masz podany tak samo jak w przypadku wyłączenia budowy kopalni jest zwracany w 100% więc NIC nie stracisz... to tak na przyszłość w razie kolejnych zadań z kopalniami... no prościej się nie da tego wytłumaczyć

      cichah2o napisał(a):

      Jak zaczniesz wyburzać to nie da rady tego anulować, aby się nie wyburzyło?
      oczywiście, że się da :)


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      Zauważ, że tam pisze o rozpoczęciu budowy kopalni, a nie że masz ją skończyć..
      żeby rozpocząć trzeba mieć odpowiednią ilość sury


      Na ekstraktor udało mi się uzbierać przed 14:00 więc jestem 400 punktów do tyłu a nie 600

      Avinashi napisał(a):

      bez urazy, ale Ty byłeś GO? w czipsach wygrałeś plakietkę czy jak? bo jak tam czytam Twoje posty to tak by wychodziło.... włączasz wyburzanie kopalni i zaraz po tym anulujesz to wyburzanie. koszt jaki masz podany tak samo jak w przypadku wyłączenia budowy kopalni jest zwracany w 100% więc NIC nie stracisz...
      Ok, byłem GO rok temu i wtedy musiałem wszystko wiedzieć, teraz już nie muszę (jak widać w konkursie adwentowym mam wiedzę z okresu krótko po wprowadzeniu wersfji 7 a kolejnych zmian już nie znam bo nie mam takiej potrzeby żeby żyć ogejmem), chodziło mi o to że na tych poziomach wyburzanie to nie są grosze i też tyle na koncie nie było.

      Avinashi napisał(a):

      w czipsach wygrałeś plakietkę czy jak?
      Nie, był egzamin na GO do którego się przygotowałem, chociaż nie wszystko wiedziałem.
      Miałem już nie pisac postów na forum więc proszę już mnie nie wywoływać

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez ackra ().

    • ackra napisał(a):

      Avinashi napisał(a):

      Zauważ, że tam pisze o rozpoczęciu budowy kopalni, a nie że masz ją skończyć..
      aby rozpocząć trzeba mieć odpowiednią ilość sury
      Nie wiem co za problem zgromadzić pewną ilość surowców i zawsze mieć na stanie żeby w razie czegoś kliknąć. Zbierać pewnie też jakoś znaczną ilość dni nie musisz. 1,3kkk + 300kk surowców to ile dni eko? 3-4? Event ogłosili 2 dni przed startem. To nawet jakby takie zadanie trafiło 1 dnia to byłbyś w stanie zaliczyć zadanie pierwszego dnia.

      Nie rozumiem dlaczego zrobiłeś się ostatnio taki szukający wszędzie problemów tam gdzie kompletnie ich nie ma. Rada @Avinashi była bardzo dobra i realna.


      PS. @Avinashi, @ackra GO nie musi wszystkiego wiedzieć. Jeżeli zna swoje ograniczenia i nie opowiada głupot graczom to nic złego się nie dzieje. Nie ma ludzi którzy znają się na czymś w 100%.
      Inna sprawa że @ackra od pewnego czasu zaraził się od "wspaniałej 4ki" i zrobił się czepliwy.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Apofis napisał(a):

      Ktoś używał tych paczek surowców? Jak to liczy wydobycie z kopalń + dopalacze? plus pełzacze + 25% bonus zbieracza? Czy czegoś nie liczy?
      Jak klikniesz w paczkę masz dokładną ilość surowców jaką zawiera, u mnie to wygląda tak:

      Pełny Pakiet Surny Pakiet Surowców
      Ekwipunek: 1

      Otrzymujesz pełną dzienną produkcję surowców ze wszystkich Twoich planet: 390.091.416 metal, 104.062.992 kryształ i 81.740.328 deuter.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ackra ().

    • ackra napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Ktoś używał tych paczek surowców? Jak to liczy wydobycie z kopalń + dopalacze? plus pełzacze + 25% bonus zbieracza? Czy czegoś nie liczy?
      Jak klikniesz w paczkę masz dokładną ilość surowców jaką zawiera, u mnie to wygląda tak:
      Pełny Pakiet Surowców
      Ekwipunek: 1

      Otrzymujesz pełną dzienną produkcję surowców ze wszystkich Twoich planet: 91.600.681 metal, 28.067.761 kryształ i 29.593.164 deuter.

      Hmm... wybacz, ale tak się zastanawiam - czy narzekasz tylko dla samego narzekania?
      Pokazałeś screena, że masz kopalnię metalu na 46 poziomie i jaki to straszny koszt. Ale produkcję metalu masz na poziomie 91kk?? To jakie masz poziomy na innych planetach?

      Ja mam 41lvl na wszystkich i przy takim poziomie w paczce mam 265kk

      Sprawdź ile kosztuje wyburzenie (i zaraz później jego anulowanie - to nie ma się opłacać, to tylko chwilowe) na planecie gdzie masz najniższy poziom kopalni. wyjdzie niewiele ponad 1kk metalu i trochę krisu - dasz radę. Nie ma co narzekać.
    • sanvean napisał(a):

      dasz radę. Nie ma co narzekać.
      Pisałam to na priv.
      Nie przegadasz.

      Zaczyna się event - określasz czy warto poziom 5.
      Klikasz kopalnie, jeżeli wymaga kliknięcia to masz surowce żeby zaliczyć wyburzając.
      Surowców za dużo tez nie tracisz bo odbierasz nagrodę i zwiększasz szansę na lvl 5 (jeżeli warto, zawsze może trafić się inne zadanie którego nie zrobisz, np. ja nie zrobię plazmy/astro)
      Czasu nie tracisz > surowce zawsze dostępne na planecie.
      W razie złoma też nic nie tracisz > surowce bezpieczne w budynku.

      Naprawdę nie rozumiem dlaczego niektórzy robią problem z tego taki. :fsad:

      ackra napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Ktoś używał tych paczek surowców? Jak to liczy wydobycie z kopalń + dopalacze? plus pełzacze + 25% bonus zbieracza? Czy czegoś nie liczy?
      Jak klikniesz w paczkę masz dokładną ilość surowców jaką zawiera, u mnie to wygląda tak:
      Pełny Pakiet Surny Pakiet Surowców
      Ekwipunek: 1

      Otrzymujesz pełną dzienną produkcję surowców ze wszystkich Twoich planet: 390.091.416 metal, 104.062.992 kryształ i 81.740.328 deuter.
      W sumie to mu chyba na pytanie nie odpisałeś. Pyta czy paczka zawiera kopanie + dopalacze czy same kopalnie a nie ile surowców zawiera. X/

      Paczka zawiera dobowe eko z dodatkami wszelakimi (dopalacze,sztab,geolog,klasy,pelzacze). :)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • sanvean napisał(a):

      Hmm... wybacz, ale tak się zastanawiam - czy narzekasz tylko dla samego narzekania?
      Pokazałeś screena, że masz kopalnię metalu na 46 poziomie i jaki to straszny koszt. Ale produkcję metalu masz na poziomie 91kk?? To jakie masz poziomy na innych planetach?

      Ja mam 41lvl na wszystkich i przy takim poziomie w paczce mam 265kk

      Sprawdź ile kosztuje wyburzenie (i zaraz później jego anulowanie - to nie ma się opłacać, to tylko chwilowe) na planecie gdzie masz najniższy poziom kopalni. wyjdzie niewiele ponad 1kk metalu i trochę krisu - dasz radę. Nie ma co narzekać.

      W Twoim cytacie są dane paczki z planety z mniejszymi magazynami bo paczka daje tylko do pojemności magazynów. Zedytowałem tamten post przed wstawieniem Twojego i jest większa ilość surowców w paczce.
    • ackra napisał(a):

      Na ekstraktor udało mi się uzbierać przed 14:00 więc jestem 400 punktów do tyłu a nie 600
      Widzisz, skoro udało Ci się uzbierać na rozpoczęcie budowy deuteru na 40 lvl to i na włączenie wyburzania metalu Ci starczało. Bo rozumiem, że włączałeś budowę, a nie wyburzanie. Inna sprawa. Ewent trwa już tydzień (ten aktualny) tak trudno wysłać fsa z dnia na dzień? Przecież wiadome, że raz chcą jakieś pierdoły typu sprawdź to czy tamto, odwiedź to czy owo, a innym razem masz do wybudowania 3x flotę i 2x obronę lub zeszpiegować planetę.

      @powyginany drucik owszem, nie musi. nie twierdzę, że musi. Ale takie coś jak fakt, iż można włączyć budynek i wyłączyć go od razu oraz rozpocząć wyburzanie i je anulować bez ponoszenia kosztów jakichkolwiek powinien wiedzieć. Przecież ani ja, ani kolega tam wyżej, który też pisał o rozpoczęciu wyburzania nie pisaliśmy, że to wyburzanie kopalni ma dojść do skutku. Napisaliśmy, że opcja z wyburzaniem, dzięki temu, że jest tańsza, jest dobrą opcją, jeśli nie posiada się surowców, by móc włączyć normalne budowanie kopalni :)

      Muniek napisał(a):


      Muniek napisał(a):

      czy ktos wyczytał na forach zagranicznych jakoby od 1.01.2021 miała ruszyć nowa edycja eventu ?

      Rusz się człowieku i sam poszukaj :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • ackra napisał(a):

      na 39 a nie 40, mam jeszcze dwie planety na 38 a były 3
      sugerowałam się postem gdzie był screen z kopalniami 46 39 39. nie jestem wróżką, by wiedzieć, że masz jeszcze gdzieś 38 lvl dexu


      kermit napisał(a):

      To i tak coś słabo, nie rozumiem. U mnie 14 planet 46/38/39 czyli prawie to samo co u ciebie i w paczkach 668kk mety/137kk krisu/ 94kk deu
      A może masz geologa/sztab + jakieś dopałki? lub też 8 pozycje planmet?


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • kermit napisał(a):

      To i tak coś słabo, nie rozumiem. U mnie 14 planet 46/38/39 czyli prawie to samo co u ciebie i w paczkach 668kk mety/137kk krisu/ 94kk deu
      Grasz pewnie zbieraczem a ja odkrywcą więc nie mam tyle bonusu z pełzaczy.


      Avinashi napisał(a):

      sugerowałam się postem gdzie był screen z kopalniami 46 39 39. nie jestem wróżką, by wiedzieć, że masz jeszcze gdzieś 38 lvl dexu
      W spoilerze wyżej jest zestawienie wszystkich moich planet, ponowię grafikę