Ogłoszenie OKA - Dyskusje

  • Mechanika walki to prawdziwa kopalnia ciekawych pytań na jakiś konkurs:

    1. Ile średnio strzałów odda krążownik w rundzie starcia przeciwko 32 wr, 15 lm, 2 ow, 20 ldl?
    Podaj licznik i mianownik wyniku.
    2. Jaka jest szansa, że Gwiazda Śmierci zremisuje z 7 sondami? Podaj wynik w notacji potęgowej. Przytocz 3 cyfry znaczące.
    3. Jaka jest minimalna liczba salw rakietowych potrzebna do zniszczenia bunkra złożonego z 100 plazm i 10 000 ldl. Przyjmij, że silos agresora jest na poziomie 6, a techy agresora i obrońcy są na tym samym poziomie.
  • Forumowy As napisał(a):

    Mechanika walki to prawdziwa kopalnia ciekawych pytań na jakiś konkurs:

    1. Ile średnio strzałów odda krążownik w rundzie starcia przeciwko 32 wr, 15 lm, 2 ow, 20 ldl?
    Podaj licznik i mianownik wyniku.
    2. Jaka jest szansa, że Gwiazda Śmierci zremisuje z 7 sondami? Podaj wynik w notacji potęgowej. Przytocz 3 cyfry znaczące.
    3. Jaka jest minimalna liczba salw rakietowych potrzebna do zniszczenia bunkra złożonego z 100 plazm i 10 000 ldl. Przyjmij, że silos agresora jest na poziomie 6, a techy agresora i obrońcy są na tym samym poziomie.
    A jako bonusowa nagroda zwolnienie z matury rozszerzonej z matmy ;)
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • @Forumowy As nie pisz takich serii pytań bo zaraz "cokolwiek" strzeli tu wypracowanie z 9 wariantami, 20 odpowiedziami i 12 założeniami :E

    co do pytania o bany pewnie znajdą sie maniacy co będąto jakos po forum liczyc, ja otwieram bronka i jutro strzelę z wyników totolotka :)
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • @Ruda mogłabyś wytłumaczyć odpowiedź na pytanie 9?

    Pytanie nr 9:

    Po kilku latach od premiery gracze dostali nowy wygląd OGame, który mamy do dziś. W którym roku gracze mogli po raz pierwszy zagrać na uni z redesignem?


    Według mnie wygląda to tak:

    rok 2008 tutaj (OGame Redesign - Otwarte beta Uni 6de & 42org) Art wspomina, że są to beta testy dla 5000 osób,

    rok 2009 tutaj (OGame Redesign - wersja 1.0, Universum Andromeda (101), Universum Barym (102)) Art wspomina, że testy się skończyły i mamy oficjalną wersję.

    Wersja beta z 2008 roku była przeznaczona do testów i nie każdy gracz mógł po raz pierwszy zagrać na uni z redesignem. Była ograniczona liczba testerów. Dopiero po testach, w roku 2009 gracze mogli po raz pierwszy zagrać na uni z redesignem. Dlatego według mnie poprawną odpowiedzią powinien być rok 2009.
  • Forumowy As napisał(a):

    Mechanika walki to prawdziwa kopalnia ciekawych pytań na jakiś konkurs:

    3. Jaka jest minimalna liczba salw rakietowych potrzebna do zniszczenia bunkra złożonego z 100 plazm i 10 000 ldl. Przyjmij, że silos agresora jest na poziomie 6, a techy agresora i obrońcy są na tym samym poziomie.
    9 salw, w ostatniej poleci tylko 10 rakiet :E


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • Ło luuudzie, o ile odpowiedź, aczkolwiek wieloznaczną, dlatego tak się rozpisałem, dało się jeszcze znaleźć, tak wątpię, czy ktoś da radę się dokopać do informacji o ilości banów? Gdzieś może jakiś post z takimi statami się zapodział, ale szczerze mówiąc to jest pytanie, na którze !trzeba znać odpowiedź! albo mieć wyjątkowego farta. Ale jak znajdę, a umiem szukać, to grzecznie odszczekam swoje !trzeba znać odpowiedź!. :)
    Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
  • Conradus Ars Humana napisał(a):

    Ło luuudzie, o ile odpowiedź, aczkolwiek wieloznaczną, dlatego tak się rozpisałem, dało się jeszcze znaleźć, tak wątpię, czy ktoś da radę się dokopać do informacji o ilości banów? Gdzieś może jakiś post z takimi statami się zapodział, ale szczerze mówiąc to jest pytanie, na którze !trzeba znać odpowiedź! albo mieć wyjątkowego farta. Ale jak znajdę, a umiem szukać, to grzecznie odszczekam swoje !trzeba znać odpowiedź!. :)
    W tym pytaniu właśnie o to chodzi by nikt nie dokopał się do odpowiedzi ;)
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • Forumowy As napisał(a):

    Mechanika walki to prawdziwa kopalnia ciekawych pytań na jakiś konkurs:

    [...]3. Jaka jest minimalna liczba salw rakietowych potrzebna do zniszczenia bunkra złożonego z 100 plazm i 10 000 ldl. Przyjmij, że silos agresora jest na poziomie 6, a techy agresora i obrońcy są na tym samym poziomie.
    Dodaj do pytania, że minimalna bez wykorzystywania błędów gry.

    Dlaczego tak - bo na silosie lvl 6 (czyli 30 rakiet) bez problemu dostawałeś więcej rakiet. Mój rekord to 49 rakiet (dla lvl 6). To jest mały błąd gry, bo za każdą rakietę i tak musisz zapłacić, i tak czas na produkcję idzie normalnie - ale jednak da się nabić w silos więcej niż gra pokazuje. Więc przy tak sformułowanym pytaniu - liczba salw będzie ok 20-25% mniejsza niż wynika z twoich obliczeń. I zależy trochę od szybkości klikania (zręczności) gracza - więc nawet ciężko powiedzieć jaka dokładnie liczba jest minimalna. Plus tak formuując pytanie warto dodać warunek na klasę (aby nie było tłumaczenia, że włączenie klasy generał jest krokiem pierwszym, już po sprawdzeniu warunku na równość techów :D

    I tak, wymądrzam się i piszę eseje. Ale przynajmniej rzadko kogoś wyzywam :P
  • cichah2o napisał(a):

    @Ruda mogłabyś wytłumaczyć odpowiedź na pytanie 9?

    Pytanie nr 9:

    Po kilku latach od premiery gracze dostali nowy wygląd OGame, który mamy do dziś. W którym roku gracze mogli po raz pierwszy zagrać na uni z redesignem?


    Według mnie wygląda to tak:

    rok 2008 tutaj (OGame Redesign - Otwarte beta Uni 6de & 42org) Art wspomina, że są to beta testy dla 5000 osób,

    rok 2009 tutaj (OGame Redesign - wersja 1.0, Universum Andromeda (101), Universum Barym (102)) Art wspomina, że testy się skończyły i mamy oficjalną wersję.

    Wersja beta z 2008 roku była przeznaczona do testów i nie każdy gracz mógł po raz pierwszy zagrać na uni z redesignem. Była ograniczona liczba testerów. Dopiero po testach, w roku 2009 gracze mogli po raz pierwszy zagrać na uni z redesignem. Dlatego według mnie poprawną odpowiedzią powinien być rok 2009.
    Z drugiej strony jeżeli gracz nie mógł założyć konta na testowym uni to również nie musiał zakładać na Andro. Aktualizacja na starych serwerach do wersji była w 2010.
    Jeżeli weźmiemy pod uwagę Twoje argumenty mamy poprawną odpowiedź 2010.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Nieścisłości wynikają z pojęcia Uniwersum i Uniwersum Testowe - pytanie dotyczyło możliwości grania na uniwersum. Teoretycznie można przyjąć iż B zawiera się w A, ale również do obrony jest optyka zgodnie z którą te zakresy są rozbieżne - ze względu na funkcjonalność, czas trwania, dostęp etc - zasadnie było by zbudować raczej pytanie bez wskazania zwrotu UNIWERSUM

    Dalej w pytaniu dotyczącym bodaj administratora forum nie określono o jakie forum chodzi - przyjęliśmy więc a priori że mową o polskim forum.
    Jednocześnie w pytaniu o możliwość gry na uni z redesignem odwołujemy się już do uniwersów testowych -defacto zagranicznych( .De/.org)

    Imho średnio:P
    Stare Dobre konto na forum poszło się paść..... ;(
  • WITCH KING -.- napisał(a):

    Nieścisłości wynikają z pojęcia Uniwersum i Uniwersum Testowe - pytanie dotyczyło możliwości grania na uniwersum. Teoretycznie można przyjąć iż B zawiera się w A, ale również do obrony jest optyka zgodnie z którą te zakresy są rozbieżne - ze względu na funkcjonalność, czas trwania, dostęp etc - zasadnie było by zbudować raczej pytanie bez wskazania zwrotu UNIWERSUM

    Dalej w pytaniu dotyczącym bodaj administratora forum nie określono o jakie forum chodzi - przyjęliśmy więc a priori że mową o polskim forum.
    Jednocześnie w pytaniu o możliwość gry na uni z redesignem odwołujemy się już do uniwersów testowych -defacto zagranicznych( .De/.org)

    Imho średnio:P
    Hmm a dla mnie np. oczywiste było to że na testowym oprócz testowania się gra. Ciekawe znowu było dla mnie to że jak przeprowadziłam ankietę jak na to patrzą inne osoby (które nie biorą udziału i nie czytają tego tematu) wszystkie jak jeden mąż mówiły że poprawna odpowiedź to 2009. Dopiero jak przestawiłam swoje argumenty to ewentualnie schodziły do 80-90% poprawne to 2009. :O

    Dobrze że nie spytali o testowy serwer do wersji 4.0? Bo tam zamknięte testy dla graczy trwały rok 8-)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • powyginany drucik napisał(a):

    Z drugiej strony jeżeli gracz nie mógł założyć konta na testowym uni to również nie musiał zakładać na Andro. Aktualizacja na starych serwerach do wersji była w 2010.Jeżeli weźmiemy pod uwagę Twoje argumenty mamy poprawną odpowiedź 2010.
    Tak, nie musiał zakładać w 2009, ale miał taką możliwość. Nawet było tak, że z powodu ogromu chętnych, w krótkim czasie otworzyli kolejny serwer... A w 2008 jak był 5001 chętnym to nie mógł tego zrobić.. Widzisz tu różnicę?
    Padło tu fajne zdanie, że może już w 2007 roku programiści sobie testowali/grali na nowej wersji.. bo przecież programiści też mogą być graczami...
    Moim zdaniem pytania powinny być o wersję oficjalną a nie testową.

    Dodam jeszcze, że w pytaniu o datę powstania Ogame odpowiedzią była data oficjalnego startu OGame, a nie jej wersji testowej..
  • cichah2o napisał(a):

    A w 2008 jak był 5001 chętnym to nie mógł tego zrobić.. Widzisz tu różnicę?
    Nie pamiętam jak szybko się zapełniło i czy w ogóle zapełniło a jak zapełniło to na ile było zapełniło, jak szybko pustoszało itd. :fsmile:

    Muniek napisał(a):

    Przeprowadziłaś ankiete o ankiecie ? :D
    Cóż ja mam Ci napisać słoneczko.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • cichah2o napisał(a):

    @Ruda mogłabyś wytłumaczyć odpowiedź na pytanie 9?

    Pytanie nr 9:

    Po kilku latach od premiery gracze dostali nowy wygląd OGame, który mamy do dziś. W którym roku gracze mogli po raz pierwszy zagrać na uni z redesignem?


    Według mnie wygląda to tak:

    rok 2008 tutaj (OGame Redesign - Otwarte beta Uni 6de & 42org) Art wspomina, że są to beta testy dla 5000 osób,

    rok 2009 tutaj (OGame Redesign - wersja 1.0, Universum Andromeda (101), Universum Barym (102)) Art wspomina, że testy się skończyły i mamy oficjalną wersję.

    Wersja beta z 2008 roku była przeznaczona do testów i nie każdy gracz mógł po raz pierwszy zagrać na uni z redesignem. Była ograniczona liczba testerów. Dopiero po testach, w roku 2009 gracze mogli po raz pierwszy zagrać na uni z redesignem. Dlatego według mnie poprawną odpowiedzią powinien być rok 2009.
    Dodam od siebie, że sformułowanie "gracze dostali nowy wygląd OGame" interpretowałem, że gracze dostali produkt jakim było gotowe Universum Andromeda; polscy gracze. Polscy gracze, bo konkurs jest przeznaczony dla polskiej społeczności OGame. Wiedziałem o wcześniejszych beta testach, bo sam grałem na Andromedzie i kilku wcześniejszych Universach.
    Uważam, że każdy ma argumenty za 2008 r. oraz za 2009 r. Nie chcę o tym dalej dyskutować, bo pytanie nr 9, to przeszłość.
    Chcę jedynie, aby w pytaniach były zawarte sformułowania typu: "polscy gracze", "polskie forum" (w pytaniu nr 10 jest to określone), "polska społeczność OGame", "międzynarodowa społeczność OGame" itp. Wtedy nie będzie dowolnych interpretacji pytań.