Ogłoszenie OKA - Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • john malkowitz007 napisał(a):

    Zgodnie z regulaminem Konkursu , podpowiedzi , lub wskazywanie gdzie mozna znalesc odpowiedz na pytanie sa zabronione

    Wobec tego prosze prowadzacych ten Konkurs o wykluczenie tych graczy ,ktorzy lamia regulamin z konkursu i zablokowanie im dostepu do tego tematu
    Chyba ze konkurs ma przyjac taka sama forme jak wybor'" Najlepszego " Gracza Unii 68

    Pozdrawiam

    Ps
    Nie wiem dlaczego ,ale po resecie serwera nie widze pytania i nie moge udzielic/zmienic odpowiedzi
    Czy to blad w grze czy cos u mnie nie tak ?
    Pytanie zostalo anulowane. Zostal zalozony nowy temat, tam prosze udzielic odp w tej rundzie na nowe zagadnienie. Stary temat zostal usuniety, dlatego nie mozesz edytowac swojego wpisu Z tego powodu zostalo omowione tutaj w czym tkwil problem ze starym pytaniem.
    Jestem i mnie nie ma ^^
  • john malkowitz007 napisał(a):

    A jezeli czytasz to zrozum co inni pisza

    john malkowitz007 napisał(a):

    Nie wiem dlaczego ,ale po resecie serwera nie widze pytania i nie moge udzielic/zmienic odpowiedzi
    To ja też nie zrozumiałem do końca, Wyjaśnij mi po resecie jakiego serwera?
    Pytanie zostało zadane dzisiaj o 20:00. Reset serwera najbliższy po tej godzinie będzie o 3:00.
    Jak nie widzisz pytania to zmień przeglądarkę, albo wyczyść ciacha w obecnej.
  • @john malkowitz007 no na umiem czytać ze zrozumieniem, ale mam wątpliwości co do tego, czy Ty posiadłeś taką umiejętność. Dyskusja na temat obrony ACS wybuchła po tym jak Toadie anulował pytanie przez brak możliwosci udzielenia precyzyjnej odpowiedzi. Zatem Twoje zarzuty wobec innych dających podpowiedzi itp itd są bezpodstawne. Inaczej pokaż mi, który z powyższych postów mówi o uniwersum z 50cioma galaktykami.
  • @Starrk ty nie tłumacz gościowi - bo jeszcze zaraz zacznie wnioskować o blokady na google - skoro większość odpowiedzi da się znaleźć w 20-30 sec wpisując pytanie w google :) I ma rację - zbanować google za podpowiedzi :)

    Pytanie o arta - uznawać odpowiedzi tylko graczy z udokumentowanym stażem od tamtego czasu. Pytania o uni (jak to obecne) - jak nie grałeś na tym uni albo wcześniejszym - odpowiedź się nie liczy - bo jest pewnie z google (ew. tolerancja 2 lata - do fuzji). A pytanie o początek ogame - jak nie wystartowałeś na uni 1 - to odpowiedź się nie liczy. I tyle.

    Ban dla google za podpowiedzi - o tak!
  • cokolwiek napisał(a):

    @Starrk ty nie tłumacz gościowi - bo jeszcze zaraz zacznie wnioskować o blokady na google - skoro większość odpowiedzi da się znaleźć w 20-30 sec wpisując pytanie w google I ma rację - zbanować google za podpowiedzi
    Bardziej pewnie rozchodzi mu sie o to by nikt nie byl taki "sprytny" jak on sam i nie szukal odpowiedzi w google :E mniejsza konkurencja - wieksze szanse na wygrana.
  • Toadie napisał(a):

    Dawanie za to punktów byłoby ie fair wobec osób, które nie zdążyły odpowiedzieć na tamto pytanie lub odłożyły to na później. W końcu planowany czas na odpowiedź to 24godziny, więc nie każdy musiał odpowiadać od razu.

    Zresztą, ani 5 ani 9 to nie są poprawne odpowiedzi.

    Mam nadzieje że to aktualne...ja przykładowo wyjechałem na weekend i teraz z doskoku jestem na cudzym lapku.
    Odpalam łogejm a tu pytanie znikło i czytam pomysł zeby dac punkty tym ktorzy zdazyli odpowiedziec zanim znikło...
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • cokolwiek napisał(a):

    Na koniec - w ramach kontry - Jaki jest wynik:
    a + a

    Pytanie jeszcze mniej precyzyjne - prawidłowych odpowiedzi jest dużo (moim zdaniem nieskończenie wiele - ale nie wiem ile, bo nie chce mi się przypominać algebry.
    Pytania stają się nieprecyzyjne, gdy ktoś zaczyna na siłę szukać dziury w całym.... a + a = 2a (jedna poprawna odpowiedź)

    Nonick napisał(a):

    @kasai @Ruda
    Ja bym proponował jednak za ten dzień dać wszystkim +1 pkt i mieć problem z głowy.

    Potem na koniec będą lamenty, że ktoś już się nie zalogował, że komuś tego punkta brakło albo, że nie widział itp
    Trochę racja... trochę przypadkowo zauważyłem zmianę pytania i gdyby nie ten fakt odpowiedziałbym w nowym temacie na stare nie będąc nawet świadomym, że odpowiadam na coś zupełnie innego.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • Ruda napisał(a):

    Właśnie dlatego oznaczyliśmy osoby które odpowiedziały by wiedziały że nastąpiła zmiana :)
    Skąd wiesz że te osoby odpowiedziały dobrze na skasowane pytanie? :P
    Jest jeszcze trochę czasu na odpowiedź więc na spokojnie ;)
    Ja teraz mówię o sytuacji, gdy ktoś wczoraj przeczytał pytanie, ale dopiero dzisiaj wieczorem na nie odpowie (bo np. chciał się zastanowić). Moim zdaniem istnieje możliwość, że nawet nie zauważy zmiany, a tylko umieści posta w temacie 4 pytania nie czytając go jeszcze raz (a więc nie zauważy podmiany)
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • @Ruda ja tylko mówię jak będzie - na koniec ktoś się poskarży, pomarudzi itp. Przecież żyjemy w tym samym kraju :) . A dając wszystkim 1 pkt jest rozsądnie i wychodzi się z twarzą. No chyba, że wszyscy "wezwani" odpowiedzą też w nowym. ;) Myślę, że mało kto żyje forum Ogame i mogą być gracze, którzy kliknęli i dzień potem wejdą.
  • Przestańcie płakać o szukaniu dziury w całym, bo to pytanie było wybitnie nietrafione – oficjalne materiały mówią, że może się bronić max. 5 graczy (1+4), a mechanika pozwala w teorii na nieskończoną ich liczbę, tyle że wspomniana mechanika wcale nie jest ani powszechnie znana, ani oczywista, więc... którą odpowiedź uznałby team? Bo jestem niemal pewien, że nie dwie.
  • Hahohe napisał(a):

    Przestańcie płakać o szukaniu dziury w całym, bo to pytanie było wybitnie nietrafione – oficjalne materiały mówią, że może się bronić max. 5 graczy (1+4), a mechanika pozwala w teorii na nieskończoną ich liczbę, tyle że wspomniana mechanika wcale nie jest ani powszechnie znana, ani oczywista, więc... którą odpowiedź uznałby team? Bo jestem niemal pewien, że nie dwie.
    A ja Cie zdziwie z tym "nie jest powszechnie znana" gdyz na 33 odpowiedzi az 16 osob odpowiedzialo, ze 9 osob ;)
    Jestem i mnie nie ma ^^
  • wampek napisał(a):

    cokolwiek napisał(a):

    Na koniec - w ramach kontry - Jaki jest wynik:
    a + a

    Pytanie jeszcze mniej precyzyjne - prawidłowych odpowiedzi jest dużo (moim zdaniem nieskończenie wiele - ale nie wiem ile, bo nie chce mi się przypominać algebry.
    Pytania stają się nieprecyzyjne, gdy ktoś zaczyna na siłę szukać dziury w całym.... a + a = 2a (jedna poprawna odpowiedź)

    taaaaa, a np odpowiedź aa? albo w dowolnie wybranej algebrze - może dawać inny wynik. Choćby szesnastkowo ...

    Jak napisałem - tak, pytanie może było nieprecyzyjne, ale wybrano (IMHO) gorsze rozwiązanie. Zamiast punktować także te nietypowe odpowiedzi jako prawidłowe (i typowe - także - tutaj zgodnie z FAQ - 9 ) - to anulowano pytanie. Cóż, IMHO bez sensu - zamiast potraktować to jako zabawę - to zacznie się teraz szukanie dziury w każdym następnym pytaniu. I cóż - każde trzeba będzie anulować :)

    Ja dziękuję i tyle.
  • W tym przypadku nie ma odpowiedzi prawidłowej, więc znając nas kochani zaczęłyby się kłótnie i zarzucanie że oceniamy pytanie niesprawiedliwe.
    Zmiana po niecałej godzinie według mnie nie zaszkodziła konkursowi.
    Trzeba wziąć pod uwagę że konkurs przeprowadzany jest po raz pierwszy i zdarzyła się wpadka która została dość szybko skorygowana.
    Na przyszłość będziemy mądrzejsi. :)





    [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

    :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
  • Hahohe napisał(a):

    Ehm, to trzeba przeprowadzić 20 konkursów, żeby wyciągnąć wnioski, że pytania muszą być jednoznaczne?
    Raczej nie trudno sie domyslic, ze nie taki byl nasz zamysl. Przeciez nie bylo to celowe z naszej strony O_o. Chyba taki wniosek latwo wyciagnac ;)

    Mysle takze, ze nie ma co plalac nad rozlanym mlekiem i zakonczmy juz ten temat. Postaramy sie aby juz sie to nie powtorzylo z naszej strony.
    Jestem i mnie nie ma ^^
  • Hahohe napisał(a):

    a mechanika pozwala w teorii na nieskończoną ich liczbę, tyle że wspomniana mechanika wcale nie jest ani powszechnie znana, ani oczywista, więc...
    Zawsze mi się właśnie wydawało że takie konkursy bazują na znajomości gry ale również mechaniki gry. Dlatego nie rozumiem dlaczego wśród graczy taki szum o to pytanie. Moim zdaniem to pytanie było bardzo dobre, świadomie czy nie świadomie, to było świetne pytanie sprawdzające wiedzę. Bardzo dobre bo nie polegało tylko na sprawdzeniu FAQ ale połączeniu dwóch faktów - ile może podstawić się osób i co się stanie z flotą gdy moon zostanie zniszczony. Ktoś powie nie każdy musi znać mechanikę gry, nie każdy musi niszczyć moona. Kiedyś niszczenie inaczej działało (np. flota pojawiała się automatycznie na moonie o godzinie 1:20) i kiedy to zmieniano pojawiła się informacja w dziale Nowości. Każdy dociekliwy gracz mógł również o tym znaleźć info. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Avinashi napisał(a):

    PacSzaman napisał(a):

    te pytanie o bombki to jakies jaja?
    żeby to jeszcze pytanie było! :E
    nie no rozumiem wszystko fajnie ale bez przesady ze mam bombke zrobic z ogame to sie na konkurs nadaje a nie na zadanie
    w takim wypadku kazdy by po 1 pkt dostal xD nie wazne jaka ta bombka by była ładna brzydka no kurna bez jaj prosze
    @Art to jakis troll czy co z tą bombką?
  • W regulaminie bylo napisane:

    Każdego dnia, o godz. 20 będzie założony temat z nowym pytaniem/zadaniem, w którym użytkownicy będą na nie odpowiadać
    Nikt nie wykluczal wiec takiej mozliwosci ;)

    Macie 24h na to aby poniosla was wodza fantazji^^
    Pamietajcie, ze forma jest dowolna :)
    Jestem i mnie nie ma ^^