Ogłoszenie OKA - Dyskusje

  • Dlatego właśnie na forum ogame powinno sie pilnować niektórych słów kluczowych - gdy ich znaczenie w grze jest inne niż potoczne / powszechne. A tym bardziej powinno się tego pilnować układając pytania - właśnie po to, aby pytania były jednoznaczne i aby nikt się nie czepiał słówek. Niech to będzie konkurs wiedzy (mniejszej czy większej) a nie "zgadnij co autor miał na myśli".
  • a może to Wy szukacie najzwyczajniej dziiry w całym? Tak po prostu... żeby tylko sie doczepić... dlaczego większość z osób biorących udział w konkursie nie ma takich głupich zastrzeżeń a kilku z Was (nawet nie wiem czy biorących udział????) cały czas się dopieprza bez sensu...


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King
  • Ja np doceniam chęci i organizację. Nawet czekam do konca eventu, aby wtedy zakonczyć działalność na forum ogame (bo miałem brać udział w konkursie - stąd założenie). Piszę tylko, że zrobiłyście błąd - właśnie nie przewidując czepiania się słówek. W ogame od zawsze tak było i zawsze tak będzie. Dlatego zamiast wycofywać pytanie z dnia 5 (bodajże - to o niszczeniu moona i liczbie obronców) wystarczyło uznawać więcej niż jedną odpowiedź za prawidłową. A jak nie - to niestety - musicie pilnować jednoznaczności pytań - co jak widać nie jest robione.

    I to nie jest czepianie się słówek dla wkurzenia kogoś - tylko chcąc wiedzieć jaka jest prawidłowa odpowiedź - musisz wiedzieć jakie jest pytanie. A jak pytanie jest głupio ułożone to zaczyna się zgadywanie "co autor miał na myśli". Podobnie jak na pseudomaturze - nie ma znaczenia co napiszesz - liczy się trafienie w klucz odpowiedzi. Taka interpretacja wiersza, gdzie nawet autor wiersza nie dostaje maxa punktów :D
  • Narzekają osoby które na wakacjach mają pretensje do organizatorów ze pogoda jest słaba albo piasek na plaży zbyt gorący.

    Konkurs jest spoko, codziennie czekanie na odpowiedz + nowe pytanie. Mi sie forma podoba a czy organizator napisze "w Zakopanym czy w Zakopanem...." kogo to obchodzi....
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • @Ruda

    Tyle, że ostatnio groziłaś banami za rozmowy o pytaniu :P

    Zabawa była zabawą dopóki właśnie sama nie zaczęłaś pisać o jednoznaczności pytań - jako powodzie wycofania pytania. Ale cóż, kolejnych pytań, jeszcze bardziej niejednoznacznych już nikt nie wycofuje :) więc albo silimy się na jednoznaczność i tego pilnujemy (jako organizatorzy) albo traktujemy to jako luźną zabawę i nie przejmujemy się duperelami - a nie łączenie tych dwóch rzeczy.

    I na koniec - tak, takie klasyczny kobiecy styl "Domyśl się" zamiast korekty pytania na jednoznaczne :)
  • Ruda napisał(a):

    Chcieliśmy zrobić coś fajnego, coś czego jeszcze tutaj nie było. Przynajmniej ja nie pamiętam. ;)
    A jest jak zawsze. Narzekanie i wiecznie niezadowolenie. ;)
    Przykre to i smutne zwłaszcza że codzienność w obecnych czasach jest jaka jest.
    Myślę że większość raczej doszukuję się 2 dna, podchwytliwego czegoś. ^^
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Dlatego w regulaminie zabawy trzeba wpisać, że jak w Familiadzie, nie liczy się to, co jest prawdą w sensie logicznym, tylko "organizator podaje odpowiedź wzorcową, z którą porównuje się odpowiedzi uczestników, a o uznaniu wątpliwości decyduje organizator". I koniec dyskusji.
    nie
  • Idea pytania o tą łączoną obronę wydawała się w miarę jasna.
    Choć trzeba było przyjąć pewne założenia, bazując na tym, o co mogło chodzić pytającemu - czyli o łączoną obronę na pustym księżycu. I zgodnie z tym założeniem udzielić odpowiedzi, że będzie to ACS (zgodnie z zapisem z FAQ Starć Tytanów).

    Jednakże z pytania nie wynika wprost, że gracz A leciał na księżyc gracza B. Równie dobrze mógł lecieć na planetę i rozbić się o jego obronę, podczas gdy flota gracza C akurat stała sobie na księżycu powyżej.
    Dane nie stwierdzają, czy gracz A w ogóle walczył z graczem C ;P Stwierdzają tylko, że gracz A swoją walkę przegrał...


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • Ruda napisał(a):

    Chcieliśmy zrobić coś fajnego, coś czego jeszcze tutaj nie było. Przynajmniej ja nie pamiętam. ;)
    A jest jak zawsze. Narzekanie i wiecznie niezadowolenie. ;)
    Przykre to i smutne zwłaszcza że codzienność w obecnych czasach jest jaka jest.
    Skonczylem czytac na tym co Ruda napisala a Avinashi podsumowala.

    @Ruda najlepiej by bylo co niektorym, byscie ukladali pytania, na ktore odpowiedzi sa zawarte w pytaniach od razu. Ludzie sa tacy tepi, ze nie rozumieja by cos wygrac, trzeba sie postarac. Dajcie im to co chca to przestana marudzic :D
  • zefir napisał(a):

    Idea pytania o tą łączoną obronę wydawała się w miarę jasna.
    Choć trzeba było przyjąć pewne założenia, bazując na tym, o co mogło chodzić pytającemu - czyli o łączoną obronę na pustym księżycu. I zgodnie z tym założeniem udzielić odpowiedzi, że będzie to ACS (zgodnie z zapisem z FAQ Starć Tytanów).

    Jednakże z pytania nie wynika wprost, że gracz A leciał na księżyc gracza B. Równie dobrze mógł lecieć na planetę i rozbić się o jego obronę, podczas gdy flota gracza C akurat stała sobie na księżycu powyżej.
    Dane nie stwierdzają, czy gracz A w ogóle walczył z graczem C ;P Stwierdzają tylko, że gracz A swoją walkę przegrał...
    Tam gdzie nie trzeba to zawsze się ktoś doszuka jakiejś dziwnej możliwości. Powiem szczerze, że nawet nie pomyślałam o tym, że ktoś mógłby w ogóle tak pomyśleć. Wg mnie pytanie miało jasny i klarowny przekaz O_o. A już i tak staramy się w każdym pytaniu 'uprzedzić Was' przed marudzeniem, że coś jest niedokładne, lub na tyle dwuznaczne, że połowa uczestników nie wie o co chodzi.

    @cokolwiek zobaczymy czy tym razem uda Ci sie spełnić obietnice o 'rzuceniu forum' ;)
    Jestem i mnie nie ma ^^
  • john malkowitz007 napisał(a):

    Jeżeli tak mamy się bawić dalej , to ja bardzo dziękuję i kończę ta zabawę

    Nagrody już są podzielone ( były podzielone na samym początku)

    Przypomina mi to wybór " Najlepszego " Gracza z pewną modyfikacją
    Wygrają ci co mają wygrać

    Pozdrawiam
    Jakbyś nie zauważył to pytania są zadawane dla wszystkich graczy takie same. Nie rozumiem, jak mógłby ktoś przez to być faworyzowany i mieć łatwiejszą odpowiedź? Nikt nikogo nie zmusza do brania udziału, kto chce ten bawi się dalej ;)

    Edit: To co wydarzyło się z najlepszym graczem u68 to zasługa jedynie graczy, team nie miał z tym nic wspólnego, także nadal nie rozumiem ciągnących się zarzutów.
    Jestem i mnie nie ma ^^
  • kasai napisał(a):

    zefir napisał(a):

    Idea pytania o tą łączoną obronę wydawała się w miarę jasna.
    Choć trzeba było przyjąć pewne założenia, bazując na tym, o co mogło chodzić pytającemu - czyli o łączoną obronę na pustym księżycu. I zgodnie z tym założeniem udzielić odpowiedzi, że będzie to ACS (zgodnie z zapisem z FAQ Starć Tytanów).

    Jednakże z pytania nie wynika wprost, że gracz A leciał na księżyc gracza B. Równie dobrze mógł lecieć na planetę i rozbić się o jego obronę, podczas gdy flota gracza C akurat stała sobie na księżycu powyżej.
    Dane nie stwierdzają, czy gracz A w ogóle walczył z graczem C ;P Stwierdzają tylko, że gracz A swoją walkę przegrał...
    Tam gdzie nie trzeba to zawsze się ktoś doszuka jakiejś dziwnej możliwości. Powiem szczerze, że nawet nie pomyślałam o tym, że ktoś mógłby w ogóle tak pomyśleć. Wg mnie pytanie miało jasny i klarowny przekaz O_o. A już i tak staramy się w każdym pytaniu 'uprzedzić Was' przed marudzeniem, że coś jest niedokładne, lub na tyle dwuznaczne, że połowa uczestników nie wie o co chodzi.
    @cokolwiek zobaczymy czy tym razem uda Ci sie spełnić obietnice o 'rzuceniu forum' ;)
    Bo to jest tak że jak widzisz za ile punktów to kombinujesz. :E

    Jak znasz dobrze ogame lub wyżej to każde pytanie o wiedze z gry jest proste i potem człowiek kombinuje. Takie pytanie nie może być za 2 bo za proste - tu coś musi być.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • kasai napisał(a):

    Tam gdzie nie trzeba to zawsze się ktoś doszuka jakiejś dziwnej możliwości. Powiem szczerze, że nawet nie pomyślałam o tym, że ktoś mógłby w ogóle tak pomyśleć. Wg mnie pytanie miało jasny i klarowny przekaz O_o. A już i tak staramy się w każdym pytaniu 'uprzedzić Was' przed marudzeniem, że coś jest niedokładne, lub na tyle dwuznaczne, że połowa uczestników nie wie o co chodzi.
    A może to pytania są niejednoznaczne.

    Jak sama widzisz - pytanie o ACS było w miarę jasne (zgodnie z FAQ - 9) - a jednak znalazła się odpowiedź prawidłowa, choć nierealna w rzeczywistości ogame (czyli 1+ 4 + 4 + ...). Nierealna, bo a) zazwyczaj nie ma na to czasu b) wtedy floty są widoczne na fali i do bitwy (a więc i ACS) nie dojdzie. Wystarczyło uznać za prawidłowe obie opcje ...
    Potem była odpowiedź o warunki dla powstania pola wrakowego. Odpowiedź nieprawidłowa (niepełna) uznawana jako prawidłowa. Jak już chcieliście dawać to pytanie to wystarczyło napisać np "podanie dwóch warunków - 1 pkt, trzech+ - 2 pkty". (choć to podpowiedź) Albo napisać- wymagane jest podanie dwóch niezależnych warunków. Ale nie - większość odpowiedzi była niepełna i nie powinna zostać uznana.

    I teraz kolejne pytanie. Przyznanie, że "nie pomysłałam o takiej opcji" nie jest niczym złym. Tyle, że nie oznacza to, że ta opcja jest zła - oznacza to, że odpowiedź organizatora jest zła albo niepełna.

    Co do niepomyślenia - programiści ogame takze nie myślą o wielu rzeczach - sprawdzają tylko happy path - i potem mamy produkt kiepskiej jakości, gdzie wystarczy zrobić cokolwiek spoza happy path - i już masz buga. A np konkurs z trytem pokazuje, że często nawet zwykły happy path nie działa :D

    Ja życzę wam powodzenia - bo doceniam chęci. Cenię Rudą za jej wkład i zaangażowanie. Ale jednocześnie widzę, że z dobrych chęci wyszedł średni produkt końcowy. I niestety, ale przyczyną niepowodzenia (choć tylko częściowego) nie jest tylko niechęć graczy - ale część winy jest także w organizacji.

    Może za rok będzie lepiej :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

  • @ Kasai
    Przeczytaj Regulamin , ktory ustalil Team , potem Sprawdz kto udziela prawidlowych odpowiedzi , i wszystko bedzie jasne
    Nagrody juz zostaly rozdane

    Ps
    Czy mam wyjasnic to dokladnie ???

    Ps

    Jezeli to wyjasnie , post na pewno zostanie usuniety ,a ja dostanie bana na Forum

    A byc moze nie wiadomo z jakiej przyczyny bana w grze

    z powazaniem
    john malkowitz007
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
  • Gracz A wysłał flotę na gracza B. Na pustym moonie gracza B zastacjonował gracz C. Gracz A przegrał bitwę. Jaki próg w Starciach Tytanów powinien być zastosowany? Solo czy ACS?

    skoro moon był pusty to nie było tam obrony ani floty gracza B
    była tylko flota gracza C o którą rozbił się gracz A

    odpowiedziałem źle ponieważ bardzo podobała mi się opcja SOLO
    "- zwycięzcą jest kilku połączonych obrońców przy czym dołączane floty nie przekraczają 5% wartości floty i obrony obrońcy (w przeliczeniu na metal po przeliczniku 3:2)"
    pominąłem tu słowo dołączane więc coś musiało się zadziać ^^ a obrona też mogła zostać dobudowana i przeklikana

    tymczasem w opcji ACS był zapis
    " -będzie miał pustą planetę (brak jego floty i/lub obrony)"

    zostało to sobie kiedyś tam ustalone i jedyne błąd jaki został popełniony to nie czytanie całości regulaminu :)

    podszedłem do tego zdrowo rozsądkowo że skoro gracz B nie miał obrony ani floty to spełnia warunek nie przekraczają 5% wartości floty i obrony obrońcy
    bo skoro ma 0 to nie przekracza tych 5 ciu procent :P

    Przypominam że to tylko zabawa a nie gra o złote kalesony
  • Antharas napisał(a):

    Gracz A wysłał flotę na gracza B. Na pustym moonie gracza B zastacjonował gracz C. Gracz A przegrał bitwę. Jaki próg w Starciach Tytanów powinien być zastosowany? Solo czy ACS?

    skoro moon był pusty to nie było tam obrony ani floty gracza B
    była tylko flota gracza C o którą rozbił się gracz A

    odpowiedziałem źle ponieważ bardzo podobała mi się opcja SOLO
    "- zwycięzcą jest kilku połączonych obrońców przy czym dołączane floty nie przekraczają 5% wartości floty i obrony obrońcy (w przeliczeniu na metal po przeliczniku 3:2)"
    pominąłem tu słowo dołączane więc coś musiało się zadziać ^^ a obrona też mogła zostać dobudowana i przeklikana

    tymczasem w opcji ACS był zapis
    " -będzie miał pustą planetę (brak jego floty i/lub obrony)"

    zostało to sobie kiedyś tam ustalone i jedyne błąd jaki został popełniony to nie czytanie całości regulaminu :)

    podszedłem do tego zdrowo rozsądkowo że skoro gracz B nie miał obrony ani floty to spełnia warunek nie przekraczają 5% wartości floty i obrony obrońcy
    bo skoro ma 0 to nie przekracza tych 5 ciu procent :P

    Przypominam że to tylko zabawa a nie gra o złote kalesony
    racja! Sama też tak początkowo pomyślałam, że solo... ale świtało mi w głowie, że to jednak ACS :P
    W każdym razie, jeśli przeglądnąć dział starć to znajdzie się przynajmniej kilka starć gdzie RW o takim podłożu było jako SOLO zapisane. Bo przecież główny obrońca nie dołożył nic od siebie :) i osobiście sama też tak bym opisała taki raport- jako solo :)


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King
  • john malkowitz007 napisał(a):

    @ Kasai
    Przeczytaj Regulamin , ktory ustalil Team , potem Sprawdz kto udziela prawidlowych odpowiedzi , i wszystko bedzie jasne
    Nagrody juz zostaly rozdane

    Ps
    Czy mam wyjasnic to dokladnie ???

    Ps

    Jezeli to wyjasnie , post na pewno zostanie usuniety ,a ja dostanie bana na Forum

    A byc moze nie wiadomo z jakiej przyczyny bana w grze

    z powazaniem
    john malkowitz007
    Chetnie poslucham kolejnych teori spiskowych. Powinnam chyba zaczac je spisywac ;) Obiecuje nie usunac posta, i jezeli nie bedzie ani obrazliwy, ani wulgarny to nie dawac zadnego bana.

    Latwo jest o swoje niepowodzenie oskarzac innych.

    @Antharas i @Avinashi juz ktos o tym wspominal, chodzi o to, ze bez udostepnienia planety walka nie mialaby miejsce. A to, jak jest zapisywane w ST to jest to zalezne od wstawiajacego. Ale gdyby mod zauwazyl, ze takie RW nie miesci sie w progu acs, to zostaloby prawdopodobnie usuniete.
    Jestem i mnie nie ma ^^
  • Ale ja z tym nawet nie mam problemu :) dopisałem sobie swoją ideologię, która mi pasowała zamiast doczytać do końca i faktycznie się w to zagłębić :)
    To tylko zabawa, sprawdzenie wiedzy, czytania ze zrozumieniem :P nie pomijania dalszego tekstu :P
    Od paru dni nie mam szans na nagrodę bo odpowiadałem źle, ale nie o nagrodę w tej zabawie chodzi
    Osobiście cieszę się że taki konkurs powstał i jest to coś nowego :)
    Niestety zawsze znajdą się osoby które będą psuły zabawę i będą miały swoje teorie spiskowe :)