Rozpad Uniwersum Leda

  • Rozpad Uniwersum Leda

    Wiem już widziałem Temat poniżej "ODDAM" jakoś mnie nie bawią sprzeczki kto szybciej , kto lepiej ,czy mocniej czy wyżej ( w statystykach ) pnie się do góry . Bardziej o to dlaczego Unii Leda zaczyna umierać ? Jedni mówią bo za słaba prędkość , inni mówią że za duże zużycie paliwa , jeszcze inni że 9 galaktyk to za wiele . Jak dla mnie to wszystko jest winą braku "Handlarz-a surowców ", był z nami zawsze gdy metal wbijał się przez posadzę do kabiny , gdy Ekolodzy próbowali powiększyć własną kolonie w ekspansji galaktyki . Nawet Flociarze klikali bo nie mieli paliwa kiedy było najbardziej potrzebne . A teraz zobaczcie co się stało , Metal stał się złomem tak nie potrzebnym że ludzie naprawdę się go pozbywają nie patrząc już czy im się to opłaca czy nie , byle by się go pozbyć . Kryształ oooooo Tak , ten surowiec to każdy by chciał , nie ma już ludzi którzy piszą " Siemka sprzedam Kryształ " no tacy ludzie nie istnieją , a nie przepraszam to nie ludzi takich nie ma tylko kryształu nie ma , mój błąd . Deuter deuter , niby taki wartościowy , paliwo zasilające flotę oraz transport , surowiec który napędza elektrownie fuzyjną , tylko dlaczego wartość tego surowca tak drastycznie spadła . Mógł bym pisać tak dalej , jaki surowiec szybciej wykopać , który się bardziej opłaca który nie , jakie są stawki ( moim zdaniem niedorzeczne ) Bla Bla Bla . Założeniem zawsze był przelicznik minimalny: 2,5:1,5:1 oraz maksymalny: 3:2:1, nie rozumiem tej fanaberii z rynkiem i ich stawkami 1:1,8 czy nawet 1:2 ( kryształ : deuter ), jak już pisałem ( niedorzeczne ) . I też nie chodzi mi o sprzeczanie się o stawki , jak ktoś sprzedaje w takiej rozpiętości to niech sprzedaje , no ale idąc tym tropem w końcu będziemy musieli się dostosować do rynku i panujących na nim zasadom , czy się to podoba czy też nie . Albo masz i sprzedasz za pół albo trzymasz i stracisz , niestety . Pytanie do was czy przelicznik ( 2,4 : 0,5 : 1 ) wszystkim odpowiada ?

    Daj mi minutę, a będę dobry.
    W godzinę - będę świetny.
    Daj mi rok a będę niepokonany !
  • GF miał w zamyśle 2 rzeczy pierwsza to oczywiście kupno surki z anty co się nie powiodło bo nikt chyba raczej nie kupuje

    a 2 zamysł zablokować handlarza poczekać 2 miesiące aż ludzie się osiedlą dać więcej kryształu na 1 2 3 pozycjach by ludzie za anty przenieśli planety

    robią nad Za krowy dojne proste myślenie :)
  • każde uni teraz zamiera i to po krótkim czasie. I wszędzie te same śpiewki. Teraz ogame taki jest. To jest jasne. I inny nie będzie a pisanie rozprawki o tym to nic nie zmieni. Brak handlarza jest rewolucja na dzisiejszy stan i takie stawki wytworzył. I trzeba się dostosować. Lub odejść.

    Pozdrawiam:)
  • Poruszałem już kiedyś taki temat w którejś dyskusji tutaj, niestety przez ilość bugów nie udało mi się przebić do szerszej publiczności. Rzucanie gównem i mieszanie ludzi z błotem przez parę osób z naszej topki na pewno nie jest tutaj pomocne - wyluzujcie trochę chłopaki, tego świata nie zmienicie swoimi wywodami/obserwacjami/przemyśleniami. Wracając do tematu - półśrodkiem wg mnie byłoby przywrócenie handlarza do ekspedycji. I tak odkrywcy są zdecydowaną większością na każdym uni. Dalej w dużym stopniu by to eliminowało styl gry poprzez handel i manipulacją przelicznika handlarza, ponieważ te by były losowe a sam handlarz nie byłby tak łatwo dostępny jak do tej pory. Fajnie by było jakąś normalną dyskusję poczytać dlatego jak da radę Panowie Webber i Tereth szpilki, dogryzki i bluzgi kierujcie do "Waszego" tematu, a tutaj podyskutujmy w spokojności :popcorn: Jakby dostateczna ilość osób popierających taki manewr się znalazła może by warto było Arta tutaj zawołać? Proszę również pominąć komentarze w stylu - "Art i tak nic nie zrobi bo...".
  • Ah kolegów nie przegadasz mają powsadzane kołki sam wiesz gdzie , nawet jak byś założył temat o ochronie środowiska to by ci wyrzygali że za dużo prądu zużywasz grając w ogame .

    Przywrócenie handlarza na ekspedycjach dużo by pomogło , mogło to by być nawet 1% szansy na znalezienie go .

    Daj mi minutę, a będę dobry.
    W godzinę - będę świetny.
    Daj mi rok a będę niepokonany !
  • Ecc0 napisał(a):

    Poruszałem już kiedyś taki temat w którejś dyskusji tutaj, niestety przez ilość bugów nie udało mi się przebić do szerszej publiczności. Rzucanie gównem i mieszanie ludzi z błotem przez parę osób z naszej topki na pewno nie jest tutaj pomocne - wyluzujcie trochę chłopaki, tego świata nie zmienicie swoimi wywodami/obserwacjami/przemyśleniami. Wracając do tematu - półśrodkiem wg mnie byłoby przywrócenie handlarza do ekspedycji. I tak odkrywcy są zdecydowaną większością na każdym uni. Dalej w dużym stopniu by to eliminowało styl gry poprzez handel i manipulacją przelicznika handlarza, ponieważ te by były losowe a sam handlarz nie byłby tak łatwo dostępny jak do tej pory. Fajnie by było jakąś normalną dyskusję poczytać dlatego jak da radę Panowie Webber i Tereth szpilki, dogryzki i bluzgi kierujcie do "Waszego" tematu, a tutaj podyskutujmy w spokojności :popcorn: Jakby dostateczna ilość osób popierających taki manewr się znalazła może by warto było Arta tutaj zawołać? Proszę również pominąć komentarze w stylu - "Art i tak nic nie zrobi bo...".
    Poruszałem ten temat 19 grudnia:
    Od przybytku jednak trochę boli

    Niektórzy odpisali, że specjalnie zaczęli grać na Ledzie bo nie ma handlarza. Już wtedy ten problem był widoczny, a co dopiero teraz?
  • KapitnChorazyTorpeda napisał(a):

    Ecc0 napisał(a):

    Poruszałem już kiedyś taki temat w którejś dyskusji tutaj, niestety przez ilość bugów nie udało mi się przebić do szerszej publiczności. Rzucanie gównem i mieszanie ludzi z błotem przez parę osób z naszej topki na pewno nie jest tutaj pomocne - wyluzujcie trochę chłopaki, tego świata nie zmienicie swoimi wywodami/obserwacjami/przemyśleniami. Wracając do tematu - półśrodkiem wg mnie byłoby przywrócenie handlarza do ekspedycji. I tak odkrywcy są zdecydowaną większością na każdym uni. Dalej w dużym stopniu by to eliminowało styl gry poprzez handel i manipulacją przelicznika handlarza, ponieważ te by były losowe a sam handlarz nie byłby tak łatwo dostępny jak do tej pory. Fajnie by było jakąś normalną dyskusję poczytać dlatego jak da radę Panowie Webber i Tereth szpilki, dogryzki i bluzgi kierujcie do "Waszego" tematu, a tutaj podyskutujmy w spokojności :popcorn: Jakby dostateczna ilość osób popierających taki manewr się znalazła może by warto było Arta tutaj zawołać? Proszę również pominąć komentarze w stylu - "Art i tak nic nie zrobi bo...".
    Poruszałem ten temat 19 grudnia:Od przybytku jednak trochę boli

    Niektórzy odpisali, że specjalnie zaczęli grać na Ledzie bo nie ma handlarza. Już wtedy ten problem był widoczny, a co dopiero teraz?
    Prawie dwa miesiące minęły i w temacie cisza , jakoś mało osób obchodzi deficyt kryształu , flociarze mają wywalone czy handlarz jest czy go nie ma , jeden dwa skoki i mają około 50-150 kk kryształu , a jak mają za dużo metalu skupują za niego deuter , i sprawa załatwiona . Eco za to muszą się męczyć , jeszcze miesiąc temu spokojnie można było sprzedawać statki na rynku po min za kryształ , teraz tylko pance sprzedasz w takiej cenie reszta ofert stoi nie ruszona .

    Też myślałem ze gra na Unii w którym nie ma handlarza będzie w porządku , ale z biegiem czasu robi się to uciążliwe , skoro kryształ jest warty dwa razy więcej niż deuter to niech produkcja paliwa zostanie zwiększona , albo niech zoptymalizują przelicznik cen na rynku .

    Daj mi minutę, a będę dobry.
    W godzinę - będę świetny.
    Daj mi rok a będę niepokonany !
  • Nie rozumiem tego płaczu o brak handlarza, jak zaczynałem grac w ogame to nie było takich bajerów a na uni było do 10k aktywnych graczy w pierwszym miesiącu gry. Uni umierają bo co miesiac ammy nowe uni a nie jak dawniej raz na kwartał. Plus jest coraz mniej chętnych do grania w dość podstarzała grę dla starych wyg.
    Jesteśmy tylko karłami stojącymi na barkach olbrzymów
  • a ja nie rozumiem czemu tego nie rozumiesz? serio? gdyby nie expy nie byloby takiego nadmiaru mety. Zabrali handlarza i wprowadzili jakis chory rynek gdzie mozna krecic takie wałki ze to sie w glowie nie miesci. Przeliczniki? haha za taki handel byly kiedys bany teraz na legalu :) byle noob co podszedl do ogame po raz 1 jest wyzej ode mnie w statach :) nagradzane jest bezmyslne wysylanie exp a nie Twoje umiejetnosci. , dyrastycznie wzrosla ilosc botow, masa bledow ktore predko nie zostana naprawione. Wymieniac mozna w kolko.
    Tak wiem, wiedzialem na co sie pisze i jak to wyglada mimo wszystko mnie to przerasta i zniecheca. Aktualna gra nie ma zadnego zwiazku z gra Fair Play.
    Nie wiem co trzeba brac zeby wymyslec taki syf i jeszcze go wprowadzic.


  • ..Raven.. napisał(a):

    a ja nie rozumiem czemu tego nie rozumiesz? serio? gdyby nie expy nie byloby takiego nadmiaru mety. Zabrali handlarza i wprowadzili jakis chory rynek gdzie mozna krecic takie wałki ze to sie w glowie nie miesci. Przeliczniki? haha za taki handel byly kiedys bany teraz na legalu :) byle noob co podszedl do ogame po raz 1 jest wyzej ode mnie w statach :) nagradzane jest bezmyslne wysylanie exp a nie Twoje umiejetnosci. , dyrastycznie wzrosla ilosc botow, masa bledow ktore predko nie zostana naprawione. Wymieniac mozna w kolko.
    Tak wiem, wiedzialem na co sie pisze i jak to wyglada mimo wszystko mnie to przerasta i zniecheca. Aktualna gra nie ma zadnego zwiazku z gra Fair Play.
    Nie wiem co trzeba brac zeby wymyslec taki syf i jeszcze go wprowadzic.
    podpisuje sie byle frajer który ma więcej czasu na samych ekspach teraz ma top..
  • ..Raven.. napisał(a):

    a ja nie rozumiem czemu tego nie rozumiesz? serio? gdyby nie expy nie byloby takiego nadmiaru mety. Zabrali handlarza i wprowadzili jakis chory rynek gdzie mozna krecic takie wałki ze to sie w glowie nie miesci. Przeliczniki? haha za taki handel byly kiedys bany teraz na legalu :) byle noob co podszedl do ogame po raz 1 jest wyzej ode mnie w statach :) nagradzane jest bezmyslne wysylanie exp a nie Twoje umiejetnosci. , dyrastycznie wzrosla ilosc botow, masa bledow ktore predko nie zostana naprawione. Wymieniac mozna w kolko.
    Tak wiem, wiedzialem na co sie pisze i jak to wyglada mimo wszystko mnie to przerasta i zniecheca. Aktualna gra nie ma zadnego zwiazku z gra Fair Play.
    Nie wiem co trzeba brac zeby wymyslec taki syf i jeszcze go wprowadzic.
    Co za płacz że teraz jest inny mechanizm na top niż farmić, famić, złomować i siedzenie 7/24h. I ok możemy nadal udawać że problem główny nie jest w fakcie że graczy coraz mniej a autor gry aby jeszcze trochę zarobić otwiera nowe uni raz na miesiąc bo wie dobrze że ludzie płaca dobrze tylko na starcie w nadziei na bycie wysoko w tym wirtualnym wyścigu szczurów.
    Jesteśmy tylko karłami stojącymi na barkach olbrzymów
  • To gramy chyba w inna gre bo ja myslalem ze tutaj chodzi o farmienie i zlomowanie :) a teraz jest wysylanie exp 7/24 ale widze mamy zupelnie inne poglady i zamysl na gre :)
    ja grajac sobie po pracy traktowalem to jako odskocznie od wszystkiego, czysta rywalizacja zamienila sie w gonitwe kto wiecej wysle exp i wykorzysta wiecej bledow poki one sa :)
    nie wiem jaki produkt bedzie na etapie koncowym ale jak dla mnie nie powinien zostac wprowadzony. Stworzyli Uni testowe i w sumie nie wiem po co :D
    po aktualizacji powstal jeden problem ktory stworzyl nastepny i nastepny i ... konca tych problemow nie ma.
    Wg mnie zmiany popieraja Ci co kiedys byli jawnie to napisze ZWYKLYMI FARMAMI :) teraz po zmianach sa kims bo wreszcie poznali topke klikajac expy co 1.5 godz :D
    i tworcy reklamuja ogame jako gre strategiczna :D hahahaha jestesmy jak marionetki i tanczymy tak jak nam zagraja nie majac na nic wplywu, jednak wole miec wlasne zdanie na ten temat


  • Akurat wszyscy gracie odkrywcami, wiec argumenty ad personam o frajerstwie w top sa slabe. Wy wiecej czasu poswiecacie na obserwacje niz ktos inny na wysylanie expow, wiec moze pora zmienic taktyke na bardziej wfektywna? Ekspedycje byly zawsze w tej grze, to nic nowego.
    A rynek powinien zostac z gry usuniety. Jaka firma widzac masowe marudzenie klientow utrzymuje taki sam stan produktu, zamiast go zaktualizowac? Tylko taka, ktora klienta nie szanuje.
  • @..Raven.. troche racji masz, ale blednie zakladasz ze OGame bylo, jest czy bedzie gra tylko dla flociarzy i zlomiarzy. kumam ze Ci sie to nie podoba co robia, ale ma to rece i nogi bo rownowazy gre miedzy ekonomami a wami. wy macie mozliwosc jednorazowych turbo strzalow, ekonomowie sobie trzepia te ekspy i tyle. zauwaz ze gra eko sprowadzala sie tylko i wylacznie do klepania budynkow w okreslonym schemacie, i ewentualnie handlu z graczami. teraz przynajmniej sa jakies mozliwosci zeby ciut bardziej zaangazowac ekonomow i dac im wiecej mozliwosci do gry. czy to zle? fakt ze jest to troche zle przemyslane i dostalismy zdecydowanie za duzego boosta, ale gameforge nie odpuszcza mieszania w tych zmianach i raczej to poprawia i wyrownaja.

    a tematu rynku i handlarza nawet nie komentuje teraz.
    Miarą sukcesu jest to, jak wielu masz wrogów
  • Ogame od jakiegoś czasu stało się grą w wyszukiwanie błędów i luk (zarówno w grze, jak i w regulaminie). Do tego dochodzą znajomości (każdy wie na swoim uni kto ma jakie znajomości w supporcie i jaką to robi różnicę).

    Zauważcie, że na większości uni w topce połowa osób to są ci gracze, gdzie każdy wie, że na maxa kombinuje z pushami. Część legalnie (szczególnie od czasu wprowadzenia rynku - nie ma sensu ryzykować bana za push - przerzucasz wszystko przez rynek i jest legalnie), część osób ryzykuje bana. I niewiele ma to wspólnego z umiejętnościami i wiedzą - dużo więcej zyskasz na kombinowaniu. Plus dochodzi zerowy kręgosłup moralny graczy (typu szpieg w sojuszu, wystawka floty, wystawka na podstawce, kupienie konta z przeciwnego sojuszu itp).

    A na koniec jak dołożycie błędy związane z rynkiem i ich olewanie przez GF oraz support - to macie piękny obraz bieżących uni. Jedne uni mniej ucierpiały, inne bardziej - ale nikt chyba nie jest w stanie wskazać uni full czyste.

    A Leda i Mensa przez brak handlarza (i nowe uni także) cierpią dodatkowo. Więc nie dziwcie się, że uni wymierają :D
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • ja bym poszedl o krok dalej w rozkminie...

    skoro rynek mial 'wyrownac' ceny surowcow, i dostosowac przeliczniki do ujednoliconej sredniej cen narzucanych przez graczy to...

    a) gameforge nie wiedzial co robi
    b) wiedzial co robi i tym samym wyrownal dzialania / wydatki na gre osob grajacych eko / flota

    bo jakby tak trzezwo na to spojrzec to obnizyli flotowcom mozliwosc pozyskania deuteru na debilne i bezsensowne bfsy, a ekonomom dali mozliwosc dzialan w przypadku nie posiadania flot a i tak robienia zyskow zeby pomniejszyc roznice zyskow flota - ekonomia.

    moze maslo maslane, ale to i tak lepsze niz pierdzielenie tego ziomka pl1 czy jak mu tam bylo. ja w tym widze logike. jak chcecie to wam rozrysuje jaka.
    Miarą sukcesu jest to, jak wielu masz wrogów

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez keton ().

  • i w skrocie... flociarze maja sie bardziej starac, zeby nie wydawac debilnie deuteru. obserwacja, i skupione dzialania. ekowcy, maja wysylac pieprzone ekspy dla wyrownania, bo flociarze moga jednym spaleniem 100kk dexu, wygenerowac N kkk (N - niewiadoma, bo kij wie jakie mamy stadium gry) zysku. a w czasie obserwacji ekonomowie i lamusy od nie latania, moga jak @Shimano generowac kosmiczne zyski z ekspedycji walczac z piratami / obcymi.

    no ja tu widze logike.
    Miarą sukcesu jest to, jak wielu masz wrogów
  • Poza tym taki górnik z miesięcznego wydobycia deuteru będzie przewoził miliony jednostek paliwa (bo na co go wyda - chyba tylko na spalinowy). A jak dojdzie do jakiegoś dużego starcia na uni, to może sprzedać wreszcie zgromadzony deuter, bo zwycięzca przecież będzie chciał mieć skądś deuter na uzupełnienie strat
  • Tak deuter zawsze ma wzięcie , ale jak byś grał eco , i miał 1kkk dexu na przykład to sprzedał byś go za 500 kk kryształu ? Czy by się nie opłacało ? Chętni są zawsze , ale nie każdy ma surowiec bazowy , a ludzie którzy mają ten kryształ sprzedają go za niemożliwe ceny , dlaczego ? bo mają go dużo i mogą .

    Daj mi minutę, a będę dobry.
    W godzinę - będę świetny.
    Daj mi rok a będę niepokonany !