Brak planety matki, cofniecie wszystkich badań do 0 poziomu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Brak planety matki, cofniecie wszystkich badań do 0 poziomu

    Witam!

    Mam dosyć duży problem, napisałem już także do supportu (Uni: Mensa). Miałem 6 planet i postanowiłem, że czas porzucić dwie najmniejsze planety (w tym malusieńką matkę). Porzuciłem więc pierwszą planetę i chwilę później drugą a następnie zauważyłem następujący bug, że mam 4/1 Planety. Sekundy później, wywaliło mnie z gry i mimo, że mogłem się zalogować do lobby, nie dało rady wejść na same uniwersum a odrzucała mnie pętla przekierowań. W supporcie dokładnie opisałem problem, ale postanowiłem, że poszperam troszeczkę sam jako, że mam znajomość z aspektami informatycznymi. Wklepałem więc adres HTTP pogrzebałem troszeczkę i odnalazłem jeden z adresów przekierowujących na moją trzecią planetę (tą, która nie została usunięta) i tak się złożyło, że udało mi się wbić. Mam jednak problem, prawdopodobnie moje konto nie ma teraz obecnie żadnej matki, nie ma tej "defaultowej" planety na którą miałaby wejść przeglądąrka. Co więcej, wchodząc w badania zauważyłem, że wyzerowało mi doszczętnie wszystkie badania z niewiadomej przyczyny. Mam już prawie cały dzień w plecy bez urlopu i brak możliwości wejścia na konto nie grzebiąc za każdym razem w adresie HTTP. Możliwości naprawy przeze mnie wyczerpały się, tu trzeba zadziałać od strony administratora, być może zajrzeć do logów, stąd też wpis do supportu jak i tutaj.

    Z góry proszę o pomoc i dziękuję!

    Pozdrawiam
    Daentiev
  • Problemy wtórne jak wyzerowane badania itp mogą wynikać z tego że ładujesz stronę poprzez "stare linki"... niektóre elementy sesji mogą być przeterminowane przez co nie ładuje Ci poprawnie z bazy poszczególnych elementów t.j. poziomów badań itp.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • @wampek niestety to nie w tym rzecz, reszta jest tak jak powinna i mogę normalnie poruszać się po planetach i wszystko jest świeże. Nie pisało by mi 4/1 planet wtedy, a 4/1 jest dlatego, że astrofizykę wyzerowało.

    @"Lord Maul" tu też niestety nie, specjalnie czekałem aż na matce skończy się badanie i dopiero wtedy porzucałem planety.

    Tu ewidentnie coś siadło przez to, że usunąłem matkę, a po chwili tak naprawdę drugi raz matkę (ponieważ 2 planeta została matką w tym wypadku).
  • Lata temu w ogame jeżeli pousuwałeś planety i została ci jedna oraz wyburzyłeś laboratoria to zerowało ci wszystkie techy. Wersję wcześniej nie było tego problemu, mogłeś porzucić matkę, siedzieć na kolonii z zerowymi budynkami a technologie i tak zostawały. No cóż, w ogóle mnie to nie dziwi że się tak stało. GF ma to do siebie że zawsze przy wypuszczaniu aktualizacji i wprowadzeniu paru rzeczy 10 razy więcej muszą zepsuć. Pozostaje ci czekać na kogoś ogarniętego w suporcie. Jak trafisz na złotych operatorów to będą ci wmawiać, że to twoja wina i wszystko jest ok a wyczyszczenie ciasteczek powinno załatwić sprawę XD Serdecznie ci współczuje i dzięki za info, trzeba ostrzec innych :)
    Widać zamiast iść do przodu przeżywamy powrót do przeszłości :E
  • to sobie poczekasz na odpowiedz z suportu po pierwsze nieroby odpisują ja chcą lub wcale .. operatorzy tej gry to śmiech na sali na tickety odpowiadają po tygodniu Formułka control c control v

    i wyprzedzę już ich odpowiedż pierwsza odpowiedż będzie cos w stylu " sprawa została zgłoszona do IT ja nic nie mogę z tym zrobić " UHAHAHAHAA


    a kolejna że żadnego zadość uczynienia nie będzie :)

    ale tak jak mówie poczekasz sobie z 7 dni minimum na sama odpowiedż formułką control c control V :)
  • @tereth2 Dostałem już dwukrotną odpowiedź wczoraj wieczorem, że postarają się przywrócić konto do najbliższego możliwego stanu przed spartoleniem się całego konta. W każdym razie konto zostało wcześniej usunięte bo całkowicie zniknęło z sojuszu, planety wszystkie wyparowały itd.

    Miałem dziś rano sprawdzić czy jest wszystko ok, ale niestety nie jest ok, bo konta dalej żadnego nie ma i jak wbiłem do "GRAJ", to oczom ukazało się puściutkie świeżutkie konto jakbym dopiero co zaczął. Jedyne co mogę zrobić to czekać dalej, chociaż nie powiem, że jestem już daleko w tyle za resztą sojuszu, chociaż jeszcze przed usunięciem planety matki byłem pierwszy z przewagą ponad 200 miejsc. Zakładanie konta od nowa i granie w moim przypadku odpada, po prostu nie będzie mi się już chciało zaczynać wszystkiego od nowa, a jak się jeszcze okaże, że backup pochodzi np. dwa dni przed usunięciem matki albo coś w tym stylu to i tak chyba podziękuję za grę, bo nie z mojej przyczyny tylko z winy błędu gry stracone zostało naprawdę dużo. (nie obarczam tutaj supportu ani nic, bo to nie ich wina, a bardziej deweloperów oprogramowania za zostawienie takiej luki/buga). Póki co nie mogę narzekać na obsługę operatorów gry, gdyż odpowiedzieli pierwszego dnia roboczego po wysłaniu ticketa. Szkoda tylko, że backup siadł, bo nic nie zostało przywrócone... Kto wie, może jakiś inny gracz założył sobie planetkę w miejsce moich, które zostały usunięte. Póki co, muszę czekać.

    EDIT : Nie mam nic do formułki CTRL+C, CTRL+V. W firmach są pewne wytyczne, którymi muszą się posługiwać pracownicy to raz, chyba, że rzeczywiście jakiś pracownik zlewa totalnie i zrzuca winę na innych, ale tutaj tego nie uświadczyłem.
  • tereth2 napisał(a):

    i wyprzedzę już ich odpowiedż pierwsza odpowiedż będzie cos w stylu " sprawa została zgłoszona do IT ja nic nie mogę z tym zrobić " UHUHAHAHAH
    Operatorzy Gry to osoby na wolontariacie. Ich zadaniem jest pilnowanie porządku. Większość problemów z nowa wersja gry to błędy które muszą przejść przez firme. Jeżeli uważasz ze Operator Gry ma nieograniczoną władzę to pamietaj że pracownik GF ryzykuje pensja więc on zajmuje się poważnymi przypadkami. ;)

    @Daentiev
    Jak masz jakieś pytania (kiedy itd) spytaj w ticket. :)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Trochę słabo i zastanawiam się jak wrócę, skoro członkowie sojuszu mówią, że w miejscach gdzie miałem planety już ktoś się osiedlił :/
    Myślałem, że jak ktoś z GO usunął moje konto z gry aby później zrobić jego backup'a to zablokuje jakoś możliwość kolonizowania tych miejsc, bo nie wierzę, że odzyskam planety, skoro ich miejsca są już zajęte przez kogoś innego (a przecież nie usuną planet komuś bogu-ducha-winnemu graczu). A nawet jeśli odzyskam planety, to na innych współrzędnych, które w ogóle nie będą mi pasować... Cóż, pozostaje mi czekać jak rozwiąże sytuację GO.
  • @ciap GO nie programował backupa konta, ale to on odpowiada za "wykonanie" tego backupu, prawda? Więc to nie na programistę czekam, żeby kliknął backup, tylko na GO, który korzysta z rozwiązań przewidzianych przez dewelopera, to w końcu GO jest operatorem gry i uniwersum, nie deweloper. Średnio podoba mi się idea, że moje planety będą rzucane "Panu Bogo w okno", gdzie ich usytuowanie może mi jako graczowi w ogóle nie odpowiadać.

    EDIT : Chyba, że się mylę i to jest taki bug, że tu GO nic nie zrobi to wtedy mea culpa

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Daentiev ().

  • Daentiev napisał(a):

    @ciap GO nie programował backupa konta, ale to on odpowiada za "wykonanie" tego backupu, prawda?
    No niestety ale GO nie wykonuje backupa więc tym bardziej za niego nie odpowiada. :fsmile:

    Jeżeli na poważny problem (nie tylko backup) odpowiada Ci ktoś z teamu to jest to zapewne przetłumaczenie odpowiedzi GF żeby gracz dostał odpowiedź w własnym języku. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    No niestety ale GO nie wykonuje backupa więc tym bardziej za niego nie odpowiada. :fsmile:
    Jeżeli na poważny problem (nie tylko backup) odpowiada Ci ktoś z teamu to jest to zapewne przetłumaczenie odpowiedzi GF żeby gracz dostał odpowiedź w własnym języku. :fsmile:

    @ciap To w takim razie wybaczcie za obarczanie GO w tym przypadku. W sumie dziwne dla mnie, że przywrócenie kont jednego z graczy musi być kierowane aż do "głównego dowództwa" firmy, no ale każda firma ma swoje mechanizmy.