odkrywca zbiera w ekspach duzo duzo wiecej, a nie 3% wiecej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • odkrywca zbiera w ekspach duzo duzo wiecej, a nie 3% wiecej

    jest blad w opisie klasy odkrywca
    napisane jest ze ma 3% wiecej z ekspedycji
    a realnie ma duzo duzo wiecej
    osoby nieczytajace forum czy czytajace rzadko tak jak ja
    czuja sie oszukane tym falszywym i blednym opisem
    jak nie wybraly klasy odkrywca
    Art1 to moje stare konto

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Art1` ().

  • Odkrywca co prawda ma zyski szczególnie na eko x7 . Prawdziwy opis powinien być Odkrywca 3x więcej z ekspedycji z uzyciem pioniera x prędkośc uni

    Tyle że te zyski są od jakiegoś czasu ograniczane... już dawno nie widziałem bny ktoś zakosil 30-50kk mety czy krychy jak bylo norma na poczatku
  • @19dawid45

    Dziś na 21 expedycji trafiłem 2x po 50kk metalu i raz 24kk kr. Więc się da.

    Z moich szacunków wypadało tak, że odkrywca (pomijam piratow) ma ok 9x większe zyski, dla uni x7 eko. Pewnie ze wzoru wyjdzie trochę inaczej - ale te 7-10 to jest różnica między odkrywcą a innymi (ale także pionier w składzie).

    Natomiast co do błędu - to oczywiste, że jest błąd w opisie. Pisałem to już do Arta w dniu wdrożenia (pytałem co znaczy owe 3% większe zyski w opisie klasy). Ale poza opisem - raczej tak to miało działać - wnioskując po zyskach z exp od początku testów klasy.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Wg moich szaunków obecnie działa to wg następujących wzorów:

    Odkrywca: baza * bonus_klasy * prędkość_uni * bonus_pioniera, czyli przykładowo max dla eventu wysokiego w metalu dla Kalyke (speed x7), to 2400k * 1,5 * 7 * 2 = 50 400k metalu
    Zbieracz: baza, czyli przykładowo max dla eventu wysokiego w metalu dla Kalyke (speed x7), to 2 400k metalu

    Powinno być:

    Odkrywca: baza * bonus_klasy * prędkość_uni * bonus_pioniera, czyli przykładowo max dla eventu wysokiego w metalu dla Kalyke (speed x7), to 2400k * 1,5 * 7 * 2 = 50 400k metalu
    Zbieracz: baza * prędkość_uni, czyli przykładowo max dla eventu wysokiego w metalu dla Kalyke (speed x7), to 2 400k * 7 = 16 800k metalu

    W ten sposób różnica pomiędzy klasami by była 50 400k / 16 800k = 3, czyli 300%


    dexPL napisał(a):

    Dziś na 21 expedycji trafiłem 2x po 50kk metalu i raz 24kk kr. Więc się da

    A ile ma u Ciebie TOP 1? Jeżeli powyżej 100M pkt, to ok, ale jeżeli mniej, to wg tego co napisałeś, to dzisiaj trafiłeś 3 x maksymalny event. Prawdopodobieństwo wynosi 0,01^3 = 0,000001. TO jeszcze nie LOTTO, ale myślę, że mógłbyś zacząć grać :P
  • Czachor napisał(a):

    Dziś na 21 expedycji trafiłem 2x po 50kk metalu i raz 24kk kr. Więc się da
    A ile ma u Ciebie TOP 1? Jeżeli powyżej 100M pkt, to ok, ale jeżeli mniej, to wg tego co napisałeś, to dzisiaj trafiłeś 3 x maksymalny event. Prawdopodobieństwo wynosi 0,01^3 = 0,000001. TO jeszcze nie LOTTO, ale myślę, że mógłbyś zacząć grać :P
    Powyżej 100M - dlatego nic nie pisałem o tym - z założenia max przypadek. Więc 3x średni event.

    Ogólnie średni event mam ok 4-5x dziennie - przy blisko 100 expach wysyłanych. Ale są dni, gdzie trafił się raz (i to na opoznieniu :D)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Dość ciekawie to liczycie??

    Oficjalny wzór na odkrywce wygląda tak:



    Art napisał(a):

    Wielu z Was zgłaszało problemy z odczytywaniem informacji, które w trakcie testów zostały rozbite na dwie wersje.
    Wersja 7.0 zawiera pierwotne informacje dotyczące nowej wersji, które zostały nieco zmodyfikowane w wersji 7.1 w kilku kluczowych miejscach.



    Odkrywca
    • -25% do czasu badania
    • +X% do zysku z pomyślnych ekspedycji
      • Gdy posiada się aktywną klasę wzór obliczający zysk z ekspedycji jest następujący:
        (Podstawowa wartość łupu + bonus klasy) * prędkość_ekonomii
        • Wartości domyślne dla prędkości eco 5 wygląda to tak: (1+0,5) * 5
      • Pionier daje bonus w wysokości x2 dla podstawowej wartości łupu na ekspedycji
      • Oba bonusy można łączyć, zatem w przypadku Odkrywcy i Pioniera we flocie: (Podstawowy łup + bonus klasy) * prędkość_eko * 2
      • Bez żadnego bonusu, podstawowy łup to 1.
    • +10% do wielkości planet podczas kolonizacji
    • Pola zniszczeń powstałe na ekspedycjach będę widoczne w podglądzie galaktyki.
      • Dla odkrywcy 20% surowców może trafić na pole zniszczeń, 10% dla pozostałych
        Nie ma maksymalnej ilości surowców tylko wartość procentowa.
    • Ekspedycje: +2
    • Zasięg falangi: +20%
    • Łup z nieaktywnych: 75%

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Renegat ().

  • Das140 napisał(a):

    Art1` napisał(a):

    wczesniej tak to wygladalo na testowym
    wiec obecnie to jakas jawna sciema
    i plucie w twarz nam
    html image hosting
    Tak to wyglądało w 7.0.0A expy miały rework w 7.1, więc to nie ma nic do rzeczy.

    tak
    mialy zmiane
    z 400% na 50%
    czyli z 4x na 0,5x
    lukajac na wiadomosc od Arta

    Art napisał(a):

    Zmiana zysku z ekspedycji u Odkrywcy z x4 na x0.5







    Renegat napisał(a):

    Podejrzewam że te 3% to jest szansa na duży event.
    Choć do tej pory nie znalazłem oficjalnej wiadomości potwierdzające tego.

    bo takiej wiadomosci nie ma
    patrz wyzej o co chodzi z ta liczba
    Art1 to moje stare konto
  • @Art1`,
    tak, ta zmiana miała miejsce, ale ty dałeś screen-a z wersji 7.0.
    Na Bermudzie (serwer testowy) w opisie klasy odkrywcy było "+16%", po owej zmianie, spadło do "+2%".
    Ten screen, powtórzę, jest z wersji 7.0 gdzie bonus do ekspedycji nie zależał od speed eco uni i wzór był zgoła inny.
  • Das140 napisał(a):

    @Art1`,
    tak, ta zmiana miała miejsce, ale ty dałeś screen-a z wersji 7.0.
    Na Bermudzie (serwer testowy) w opisie klasy odkrywcy było "+16%", po owej zmianie, spadło do "+2%".
    Ten screen, powtórzę, jest z wersji 7.0 gdzie bonus do ekspedycji nie zależał od speed eco uni i wzór był zgoła inny.

    wiem
    ale mi tu nawet nie chodzi o wzor
    bo malo kogo to powinno interesowac
    jak wynik sie liczy koncowy
    a glownie chodzi mi przeciez
    o zly procent wzorstu w zyskach klasy odkrywca

    pewnie GameForge liczylo ze wiekszosc poklika zbieracza
    a pozniej jak ujawnia wzor
    lub napisza poprawny
    to zarobia marki za wkrecenie ludzi
    w zmiane klasy na odkrywce
    Art1 to moje stare konto
  • Das140 napisał(a):

    @Art1`,
    Przecież wzór był i jest jawny :)

    Był jawny i (o dziwo) poprawny. Tak, jak pisałem wcześniej: baza * bonus_klasy * prędkość_uni * bonus_pioniera
    Bug polega na tym, że inne klasy nie mają uwzględnionej prędkości uni w swoich wynikach. Oczywiście opis klasy też jest błędny, wydaje mi się, że to jest czeski błąd, gdzie deweloper policzył stosunek a/b, tylko nie pomnożył przez 100 żeby był procent xD
  • Czachor napisał(a):

    Das140 napisał(a):

    @Art1`,
    Przecież wzór był i jest jawny :)
    Był jawny i (o dziwo) poprawny. Tak, jak pisałem wcześniej: baza * bonus_klasy * prędkość_uni * bonus_pioniera
    Bug polega na tym, że inne klasy nie mają uwzględnionej prędkości uni w swoich wynikach. Oczywiście opis klasy też jest błędny, wydaje mi się, że to jest czeski błąd, gdzie deweloper policzył stosunek a/b, tylko nie pomnożył przez 100 żeby był procent xD
    Przecież to nie bug. Tak miało być. Tylko odkrywca miał mieć bonus zależny od szybkości uni.
  • "Bug" wynika z typowej dla tej aktualizacji dezinformacji. Art przed podaniem wzoru zakomunikował wszystkim wszem i wobec, że bonus odkrywcy spada z x4 na x0.5 standardowej wartości. Zapomniał tylko dopowiedzieć (albo sam nie wiedział) że nie chodzi tu o łączny bonus, ale o jeden z parametrów wzoru. Później pojawił się wzór, który niedokładnie opisany wprowadził część osób mających z tyłu głowy magiczne x0.5 w błąd, ponieważ próbowali oni go tak przeliczać by tyle właśnie dodatku dla odkrywcy wynosiło. I tak by było gdyby dla pozostałych klas również wynik mnożony był przez prędkość uni, co nie ma miejsca... ale by to zrozumieć trzeba dokładnie przeanalizować wzór i zapomnieć o wcześniejszych komunikatach.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • Nie ulega wątpliwości, że informacja o 3 % na wyborze klasy jest nieprawdziwa. A niestety nie ma jasnej informacji, że jest to znany błąd. Osobiście kierowałem się tą informacją przy wyborze klasy, chciałem wybrać odkrywcę, no ale te 3 % mnie zniechęciło.
    Teraz jak już wiem, że to błąd bazując na informacji nieoficjalnej (od innych użytkowników forum a nie administracji) chętnie zostałbym odkrywcą - jednak trzeba na to poświęcić 100 zł.

    Rozumiem, że świat nie jest idealny, ale darmowa bądź przynajmniej zniżka na zmianę klasy byłaby mile widziana przez graczy.
    "Niszczyciel to SRUL wśród statków wojennych. Posiada wielorzędowe kapiszony ze straganów miejskich . Ponieważ niszczyciele są tak duże, ich zdolność manewrowa jest mocno ograniczona,dlatego można go porównywać bardziej do darmowej próby moonowej niż do statku wojennego. Tak jak dziadowska jest jego moc bojowa, tak też i duże jest jego zapotrzebowanie na deuter."
  • Trochę odświeżę temat i może jednak się uda czegoś dowiedzieć. Dzisiaj zauważyłem zmianę w opisie odkrywcy i bonus do zysków z pomyślnych ekspedycji zależy od prędkości eko. Sprawdziłem parę prędkości i wyszło na to że:
    -eko x7,x6 mają +3%
    -eko x5,x4 mają +2%
    -eko x2 mają +1%

    Czy w opisie klasy podawany jest w jakiejś formie wynik wzoru na zysk z ekspedycji? Jak dla mnie ten bonus w opisie klasy powinien być jednakowy dla wszystkich uni.

    Art napisał(a):

    (Podstawowy łup + bonus klasy) * prędkość_eko * 2
    Czy za tym opisem kryją się jakieś zmienne konfiguracji uni czy może te cyferki tam pełnią rolę estetyczną?

    Nie wiem kiedy to wprowadzono, wcześniej miałem napisane 3%. A zainteresowałem się tylko przez rekordowy niski drop surowców z ekspedycji (może przypadek może nie).
  • Ecc0 napisał(a):


    Nie wiem kiedy to wprowadzono, wcześniej miałem napisane 3%. A zainteresowałem się tylko przez rekordowy niski drop surowców z ekspedycji (może przypadek może nie).

    To nie jest przypadek że drop surowców z ekspedycji jest niski. Wszystko się zaczęło w raz aktualizacją 7.1.0-rc16.
    Nie wiem czy zostało celowo to zrobione (Cichy Nerf) czy też coś skopali wraz z aktualizacją ??
  • Czachor napisał(a):

    Das140 napisał(a):

    @Art1`,
    Przecież wzór był i jest jawny :)
    Był jawny i (o dziwo) poprawny. Tak, jak pisałem wcześniej: baza * bonus_klasy * prędkość_uni * bonus_pioniera
    Bug polega na tym, że inne klasy nie mają uwzględnionej prędkości uni w swoich wynikach. Oczywiście opis klasy też jest błędny, wydaje mi się, że to jest czeski błąd, gdzie deweloper policzył stosunek a/b, tylko nie pomnożył przez 100 żeby był procent XD

    Das140 napisał(a):

    Czachor napisał(a):

    Das140 napisał(a):

    @Art1`,
    Przecież wzór był i jest jawny :)
    Był jawny i (o dziwo) poprawny. Tak, jak pisałem wcześniej: baza * bonus_klasy * prędkość_uni * bonus_pionieraBug polega na tym, że inne klasy nie mają uwzględnionej prędkości uni w swoich wynikach. Oczywiście opis klasy też jest błędny, wydaje mi się, że to jest czeski błąd, gdzie deweloper policzył stosunek a/b, tylko nie pomnożył przez 100 żeby był procent XD
    Przecież to nie bug. Tak miało być. Tylko odkrywca miał mieć bonus zależny od szybkości uni.

    Das140 napisał(a):

    @Art1`,
    Przecież wzór był i jest jawny :)

    Czachor napisał(a):

    Das140 napisał(a):

    @Art1`,
    Przecież wzór był i jest jawny :)
    Był jawny i (o dziwo) poprawny. Tak, jak pisałem wcześniej: baza * bonus_klasy * prędkość_uni * bonus_pioniera
    Bug polega na tym, że inne klasy nie mają uwzględnionej prędkości uni w swoich wynikach. Oczywiście opis klasy też jest błędny, wydaje mi się, że to jest czeski błąd, gdzie deweloper policzył stosunek a/b, tylko nie pomnożył przez 100 żeby był procent xD
    koncowy wzor nie byl znany
    poprawiony byl on pare dni po wprowadzeniu wersji 7
    wiec jak ktos wybral klase inna niz odkrywca
    to jest teraz w ciemnej pupie
    i ma prawie zerowe zyski z expow
    w porownaniu do zbieracza
    o generale nie wspomne
    bo oni maja UFS
    i drugie eko konto z dexem

    Das140 napisał(a):

    Czachor napisał(a):

    Das140 napisał(a):

    @Art1`,
    Przecież wzór był i jest jawny :)
    Był jawny i (o dziwo) poprawny. Tak, jak pisałem wcześniej: baza * bonus_klasy * prędkość_uni * bonus_pionieraBug polega na tym, że inne klasy nie mają uwzględnionej prędkości uni w swoich wynikach. Oczywiście opis klasy też jest błędny, wydaje mi się, że to jest czeski błąd, gdzie deweloper policzył stosunek a/b, tylko nie pomnożył przez 100 żeby był procent XD
    Przecież to nie bug. Tak miało być. Tylko odkrywca miał mieć bonus zależny od szybkości uni.
    to jest blad
    na poczatku wzor byl inny
    jest tak jak opisal
    wampek

    a jesli nie
    to w klasie zbieracz
    pelzacze tez powinny miec boost
    zalezny od predkosci uni
    a nie maja
    hmm
    cos tu nie gra
    Art1 to moje stare konto
  • Das140 napisał(a):

    @Art1`
    Bonus od pełzaczy jest zależny od eko, bo wydobycie kopalni jest zależne od eko :quasi:
    Powtórzę, to nie jest bug. To że źle zrozumiałeś komunikaty od GF (nie dziwię się) to twoja sprawa.
    mozliwe ze zle zrozumialem komunikatyktorych nie bylo w grze
    a nie kazdy czyta forum
    bo obowiazku i przymusu nie ma
    no chyba ze to jakies nowe szwabskie standardy
    ale jak jest napisane ze odkrywca ma 3% dodatkowego zysku z expa
    to to napewno jest blad
    bo ma inny zysk
    a o tym mowa od poczatku
    i o tym jest ten temat
    Art1 to moje stare konto
  • Art1` napisał(a):

    Das140 napisał(a):

    @Art1`
    Bonus od pełzaczy jest zależny od eko, bo wydobycie kopalni jest zależne od eko :quasi:
    Powtórzę, to nie jest bug. To że źle zrozumiałeś komunikaty od GF (nie dziwię się) to twoja sprawa.
    ale jak jest napisane ze odkrywca ma 3% dodatkowego zysku z expa
    to to napewno jest blad
    bo ma inny zysk
    a o tym mowa od poczatku
    i o tym jest ten temat
    To nie jest błąd.
    3% do zysku z pomyślności ekspedycji czyli to co zdobyłeś na exspie jako odkrywca np: 50.000.000 kryształu x 3% czyli 0,03=51.500.000 i taki zysk do ciebie trafia.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Renegat ().

  • Renegat napisał(a):

    Art1` napisał(a):

    Das140 napisał(a):

    @Art1`
    Bonus od pełzaczy jest zależny od eko, bo wydobycie kopalni jest zależne od eko :quasi:
    Powtórzę, to nie jest bug. To że źle zrozumiałeś komunikaty od GF (nie dziwię się) to twoja sprawa.
    ale jak jest napisane ze odkrywca ma 3% dodatkowego zysku z expato to napewno jest blad
    bo ma inny zysk
    a o tym mowa od poczatku
    i o tym jest ten temat
    To nie jest błąd.3% do zysku z pomylności ekspedycji czyli to co zdobyłeś na exspie np: 50.000.000 kryształu x 3% czyli 0,03=51.500.000 i taki zysk do ciebie trafia.
    Nie gadamy bzdur.
    Odkrywca obecnie w stosunku do innych klas ma 150% * [eko uni] razy większe zyski.
  • Das140 napisał(a):

    Renegat napisał(a):

    Art1` napisał(a):

    Das140 napisał(a):

    @Art1`
    Bonus od pełzaczy jest zależny od eko, bo wydobycie kopalni jest zależne od eko :quasi:
    Powtórzę, to nie jest bug. To że źle zrozumiałeś komunikaty od GF (nie dziwię się) to twoja sprawa.
    ale jak jest napisane ze odkrywca ma 3% dodatkowego zysku z expato to napewno jest bladbo ma inny zysk
    a o tym mowa od poczatku
    i o tym jest ten temat
    To nie jest błąd.3% do zysku z pomylności ekspedycji czyli to co zdobyłeś na exspie np: 50.000.000 kryształu x 3% czyli 0,03=51.500.000 i taki zysk do ciebie trafia.
    Nie gadamy bzdur.Odkrywca obecnie w stosunku do innych klas ma 150% * [eko uni] razy większe zyski.

    Obecnie odkrywca to ma coraz mniejsze zyski...od aktualizacji jest padaka plus pełno czarnych dziur