Rynek - dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ale cios antynazista napisał(a):

      hmm łagodniej musze pisac posty znikaja ....
      sabutujcie serwery dalej ... niech lewa sura kraży . niech kazdy dołazy cegiełke na fundamenty rynku . \
      dac backupa i 1mln anty w rekompensacie .. a ogame 2 przeniescie na nowa platforme i robcie co chcecie z rynnkiem ... oddac stare ogame

      anarchia panuje od 13 stycznia .. idzie sie przyzwyczaic ,,,

      ps ja dzisiaj z @Mihusz sprubuje rynek rozliczyc ... ciekawe ile czasu to zajmie i ile do odsylki bede mial
      boli dupa ze konta za 20k pln nie sprzedaz czy o co chodzi bo nie rozumiem? jestes czolowym wałem ogame i teraz sie czepiasz bo kombinowales a teraz kombinowac nie trzeba i inni cie dogonia? idz sie juz schowaj gosciu bo to jest zalosne


      @ciap glowny problem backupu jest taki ze np zezlomowalem gracza A, poszedl na urlop, olal gre i nie ma go. Zabiora mnie jemu oddadza- on jest na u czyli nie do sciagniecia po raz drugi, napiszecie mu smsa zeby wrocil? zebym mogl odzyskac to co stracilem? i upolowac go kolejny raz... backup jest bezsensu, jest wiekszym zlem- dla was jako Go mniej roboty bo nie trzeba lapac kanciarzy ale dla calosci ogame jest to duzy cios. Co z tymi co zostali zbanowani za rynek? unbany? a co z tymi co mieli bany za push? cofnie sie wszystko i sprzedadza te konta alebo przygotuja sie do kantu lepiej. Cofka gry to OGROMNE zlo i prowadzi do set razy wiekszej patoli niz rynek i nie wazne co mowi jakis smieszny cios- jak jego kumpel silent topil konta z dexu to sie cieszyl a inni plakali, teraz jak jego dupa jest zagrozona to nagle wielki obronca moralnosci sie zrobil- perm ban na boardzie zalatwi sprawe i nie bedzie wiecej nakłanial ludzi do lamania regulaminu

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ser Presidente ().

    • Duch Szerszenia napisał(a):

      Ale przyjaciele - gracze, przecież jasne jest, że GF zrobiło i utrzymuje ogame nie dla nas tylko dla pieniędzy. Musimy być realistami. O tym czy będzie backup czy też nie, a także o tym co jest najlepsze dla gry zdecydujemy nie my gracze, nie biegły do spraw gier, który wskaże co będzie najsprawiedliwsze itp. Zdecyduje o tym jakaś analiza rynku, czy inne opracowanie ekonomiczne, dzięki któremu GF obliczy co mu się najbardziej opłaca. To czy zadowolą w ten sposób graczy czy tez ich jeszcze bardziej wkurzą, też będzie jednym z kryterium takiej analizy. Jednym ale nie jedynym. Kasa rządzi. Kapitalizm mamy.
      Dlatego wymagana jest w takich sytuacjach pewna konsekwencja.

      Jedyne co można zrobić to nie pozwolić się dymać, gracz jest tutaj fundamentem bo bez niego pieniądze nie będą spływać. Zajdą nam za skórę za mocno to pozostaje przestać grać, jeśli po takich akcjach jak ta będą mieli takie same słupki zysków to będzie to zielone światło do odwalania jeszcze większej fuszerki.

      Zazwyczaj klientowi wydaje się, że nic nie może ale prawda jest taka, że w tym związku to gracz jest panem a firma jego pupilem, który ewentualnie może dostać nagrodę za nie sranie na dywan. Tylko trzeba sobie z tego zdać sprawę.
    • I trzeba działać wspólnie. Co z tego, że część z nas starych graczy odejdzie jeśli znajdzie się banda nowych, którzy zapłacą za antymaterię? Jeśli będzie popyt to interes będzie się kręcił. Analizy rynku wykażą także i to ilu szacunkowo graczy odejdzie i czy jest sens o nich walczyć. Wprawdzie statystycznie pies i człowiek mają po 3 nogi ale przy większej próbie margines błędu staje się pomijalny.
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • Duch Szerszenia napisał(a):

      I trzeba działać wspólnie. Co z tego, że część z nas starych graczy odejdzie jeśli znajdzie się banda nowych, którzy zapłacą za antymaterię? Jeśli będzie popyt to interes będzie się kręcił. Analizy rynku wykażą także i to ilu szacunkowo graczy odejdzie i czy jest sens o nich walczyć. Wprawdzie statystycznie pies i człowiek mają po 3 nogi ale przy większej próbie margines błędu staje się pomijalny.
      Zgadza się. Podobnie było z innymi aktualizacjami i awariami. Masa graczy zarzekała się, że odejdzie. Część na pewno to zrobiła, ale GF ciągle otwiera nowe serwery, więc kasa w portfelu się zgadza.
    • teraz konto to ja moge se na licytacjie dla wośp wystwiac, ... a grac chce w ogame nie w rynek z bugami @Ser Presidente se mysl cokolwiek wielu nic nie wie i se swoje teorie jak grucha pisał mozecie strzepac ... a ogame2 niech se niemcy wystawia jako nową gre z rynkami i odkrywcamni ..

      może 10 % wie skad mam astro, ktore tak ostatnio przyrostem zakuło w oczy tych co na ogame sie nie znaja, a ze mna nie rozmawiaja ... pozdrawiam i czekam na backupa swiadomie przez sen tylko ... realia znam ale backup w jakiekolwiek formie ym wzioł ... byle swiatowy @Majs nie pal wafla nie bede cie kompromitował stary przyjacielu XD ty tam swoje i tak ugrasz ... plan masz genialny na powrót do nas XD
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • @LSD
      Nie odpisałam bo za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi.
      Gdzie napisałam że są złe i lepsze cele? Napisałam jedynie że cześć z celi jakie gracze sobie stawiają jest w odniesieniu do innych osób np. wejść do top200, zrobić coś jako pierwszy. :roll:
      Ciągle słyszę "nie gram dla punktów", z drugiej strony sporo osób piszę "muszę zrobić to i to" w odniesieniu do innych osób. Jak chcę coś zrobić jako pierwszy, drugi, wejść do jakiegoś top to jest to forma punktów.
      Obecna forma rynku trochę przewraca to.


      LSD napisał(a):

      Nigdzie w regulaminie nie widziałem zapisu o tym, że gracz ma obowiązek wchodzić na forum i na własną rękę takich informacji szukać aby coś zostało mu zakomunikowane. Od tego jest newsfeed w grze.
      Już się kiedyś odnosiłam do tego.
      Jeżeli Ci się nie podoba obecny system informowania graczy o tym fakcie napisz zażalenie do GF na GF bo to do nich należy decyzja jak i o czym gracze są informowani. :fsmile:
      Jako GO nawet nie mam narzędzi żeby coś zrobić bez ich zgody.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Nie bardzo rozumiem sens waszych kłótni. Przywroca wersje do 7.0 gdzie też były błędy? Czy do wersji 6.x?
      GF siedzi cicho. @Art też siedzi cicho bo pewnie mu kazali.
      Team robi co może ale jest to walka z wiatrakami. Nie są w stanie wyłapać gdzie poszły surowce. Nawet jeśli są to zajmie im to miesiące. Ekonomia uniwersow została zniszczona - sam się do tego dość mocno przyczynilem na Indus za co dostałem bana - I nie @ciap nie jestem z tego dumny. Swoim działaniem wplatalem w ta karuzele niewinne osoby które nie czytają forum i nie wiedzą nic o możliwości tworzenia surowców (kolejny plus dla GF za info o błędach in game)

      Obecna wersja gry jest jednym wielkim błędem. Co z tego że team daje bany skoro konto na banie mające włączone auto oferty dalej wysyła surowce.

      Tutaj nie ma opcji którą zadowoli wszystkich. Skonczy się to tym że błędy naprawia i sprawa zostanie zamieciona pod dywan A team w między czasie będzie szukać surowców (życzę powodzenia. Serio)

      Sporo powtórzeń słowa "błąd" w tej mojej wypowiedzi ale co zrobić skoro wszystko co się tutaj dzieje jest poza czyjakolwiek kontrolą.

      Edit. To co zrobiłem ja na Indus poświęcając swoje konto top2 jest niczym w porównaniu co robią od tygodnia na innych uni. Nie chodzi tu o pushowanie siebie lub chowanie surki na przyszłość. Co nie @ciap?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Beljal ().

    • ciap napisał(a):

      Ciągle słyszę "nie gram dla punktów", z drugiej strony sporo osób piszę "muszę zrobić to i to" w odniesieniu do innych osób. Jak chcę coś zrobić jako pierwszy, drugi, wejść do jakiegoś top to jest to forma punktów.

      Tyle samo osób pisze, że po prostu chce zachować to nad czym pracowało ostatnie tygodnie i ma gdzieś ranking bo inni gracze nie stanowią dla nich żadnego punktu odniesienia, różnica między top 10 a top 1000 jest tak horendalna, że ten z pierwszego tysiąca naprawde nie będzie się przejmował ile ktoś z właściwej topki nakradł surowców bo jest mu do tego zbyt daleko, to kwestia skali. Potraktuj to jak stosunek wartości procentowej do bezwzględnej. Przykładowo 3% wartości bycia TOP 1 to raczej mało ale zaglądając do swojej floty takie nastukane ostatnio 999.999 LM wygląda fajnie, można się tym cieszyć, ba, można się cieszyć z byle czego. Taki gracz może mieć gdzieś ile mu brakuje względem kogoś tam innego. On nie chce tego tracić tylko dlatego, że GF jest bandą błaznów. O tym, że o problemie może nawet nie wiedzieć to już wspominałem ze 3x.

      ciap napisał(a):

      Obecna forma rynku trochę przewraca to.

      Backup przewraca dużo więcej. To gaszenie pożaru bombą atomową.
    • Zamiast backupa mam lepszy pomysł.

      Niech zamkną rynek. Następnie niech sprawdzą ile lewej sury dostał najbardziej cwany gracz, nazwijmy go gracz X.
      Potem niech napiszą skrypt, wyliczający różnice wygenerowanych lewych surowców między graczem X, a pozostałymi graczami.

      Każdy gracz dostanie tę różnicę. Będzie mógł sobie ją odebrać w całości albo małymi paczkami. Jak to zrobić to do ustalenia.


      Flociarze będą zadowoleni - zatrzymają swoje ST i zyski, górnicy będą zadowoleni - będą mieli na astro, albo nowe kopalnie - każdy zadowolony.
    • cichah2o napisał(a):

      Zamiast backupa mam lepszy pomysł.

      Niech zamkną rynek. Następnie niech sprawdzą ile lewej sury dostał najbardziej cwany gracz, nazwijmy go gracz X.
      Potem niech napiszą skrypt, wyliczający różnice wygenerowanych lewych surowców między graczem X, a pozostałymi graczami.

      Każdy gracz dostanie tę różnicę. Będzie mógł sobie ją odebrać w całości albo małymi paczkami. Jak to zrobić to do ustalenia.


      Flociarze będą zadowoleni - zatrzymają swoje ST i zyski, górnicy będą zadowoleni - będą mieli na astro, albo nowe kopalnie - każdy zadowolony.

      Na pewno tak to zostanie zrobione :E
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • cichah2o napisał(a):

      Zamiast backupa mam lepszy pomysł.

      Niech zamkną rynek. Następnie niech sprawdzą ile lewej sury dostał najbardziej cwany gracz, nazwijmy go gracz X.
      Potem niech napiszą skrypt, wyliczający różnice wygenerowanych lewych surowców między graczem X, a pozostałymi graczami.

      Każdy gracz dostanie tę różnicę. Będzie mógł sobie ją odebrać w całości albo małymi paczkami. Jak to zrobić to do ustalenia.


      Flociarze będą zadowoleni - zatrzymają swoje ST i zyski, górnicy będą zadowoleni - będą mieli na astro, albo nowe kopalnie - każdy zadowolony.
      Hahah. Gość zgarnie 900 milardów surki. Założmy, że gracz wygenerował 2 milardy surki. Rozumiem, że dostanie 898 kkk surki za darmo?
    • Mari napisał(a):

      cichah2o napisał(a):

      Zamiast backupa mam lepszy pomysł.

      Niech zamkną rynek. Następnie niech sprawdzą ile lewej sury dostał najbardziej cwany gracz, nazwijmy go gracz X.
      Potem niech napiszą skrypt, wyliczający różnice wygenerowanych lewych surowców między graczem X, a pozostałymi graczami.

      Każdy gracz dostanie tę różnicę. Będzie mógł sobie ją odebrać w całości albo małymi paczkami. Jak to zrobić to do ustalenia.


      Flociarze będą zadowoleni - zatrzymają swoje ST i zyski, górnicy będą zadowoleni - będą mieli na astro, albo nowe kopalnie - każdy zadowolony.
      Hahah. Gość zgarnie 900 milardów surki. Założmy, że gracz wygenerował 2 milardy surki. Rozumiem, że dostanie 898 kkk surki za darmo?
      Tak
    • Pomysł backupu popierają jacyś mentalni Janusze - moge mieć chujowo, ale niech Ci wyżej też mają xD
      Ja wolę żeby zbugowana surka krążyła po lewych kontach i niech sobie robią przyrosty, ale dlaczego ja mam tracić to na co poświęciłem masę czasu.
      Po co mi zwrócona antymateria, której nie będę miał na co wydać, bo zezłomowanych surowców nikt mi nie odda.
    • Pomysł backupu nie wynika z czyichś urojeń. Na tej grze już były backupy, więc jest to jedno z teoretycznie możliwych rozwiązań. Zawsze bo backupach ludzie są niezadowoleni. To oczywiste. Niestety chyba lepszej rady nie ma. Ewentualnie pomysł który wcześniej proponowałem ale jakoś ugrzązł bez echa, tj. Zerowanie surki na wszystkich kontach bez wyjątku i limit realnego przyrostu w okresie objętym błędem. Konta które przekroczyły ten limit ban, w zależności od przekroczenia od kilku dni do kasacji włącznie.
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • bobiczeq napisał(a):

      Pomysł backupu popierają jacyś mentalni Janusze - moge mieć chujowo, ale niech Ci wyżej też mają XD
      Ja wolę żeby zbugowana surka krążyła po lewych kontach i niech sobie robią przyrosty, ale dlaczego ja mam tracić to na co poświęciłem masę czasu.
      Po co mi zwrócona antymateria, której nie będę miał na co wydać, bo zezłomowanych surowców nikt mi nie odda.
      Innymi słowy popierasz Bugusing.
    • Mari napisał(a):

      bobiczeq napisał(a):

      Pomysł backupu popierają jacyś mentalni Janusze - moge mieć chujowo, ale niech Ci wyżej też mają XD
      Ja wolę żeby zbugowana surka krążyła po lewych kontach i niech sobie robią przyrosty, ale dlaczego ja mam tracić to na co poświęciłem masę czasu.
      Po co mi zwrócona antymateria, której nie będę miał na co wydać, bo zezłomowanych surowców nikt mi nie odda.
      Innymi słowy popierasz Bugusing.
      Tak, bo przecież świat jest czarno biały, nie?

      Nie popierasz naszej opcji więc oznacza to, że stoisz za tymi, którzy exploitują grę i są oszustami? Genialne podejście, tak ostentacyjnie prymitywne, że aż ciekawe.
    • Duch Szerszenia napisał(a):

      Ewentualnie pomysł który wcześniej proponowałem ale jakoś ugrzązł bez echa, tj. Zerowanie surki na wszystkich kontach bez wyjątku i limit realnego przyrostu w okresie objętym błędem. Konta które przekroczyły ten limit ban, w zależności od przekroczenia od kilku dni do kasacji włącznie.
      Ale wiesz, że ten pomysł się nie sprawdzi? Jak chcesz wyliczać "realny limit"? Grając sondami jestem wstanie wyfarmić nawet 300kk-400kk dziennie w zależności od podaży, a własnego wydobycia mam nieco ponad 200kk.. do tego ekspedycje, z których dzienny przychód waha się między 80kk a 250kk... innym słowem potrafię przekroczyć min 3x swoje teoretyczne dochody. Na jakich zmiennych miało by się więc takie wyliczenie opierać?
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Wujek Stiopa napisał(a):

      HALO, DLACZEGO SPEJSONIK ZOSTAŁ ZBANOWANY?
      Popieram!

      A co do wątpliwości Wampka: Jak się krytykuje czyjś pomysł to się przedstawia własny lepszy. Słucham. Twoje rozwiązanie?
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • Lepsza setka sfrustrowanych graczy, którym cofną starcia i jakiś czas spędzony na grę niż położenie gry tym surowcem który będzie krążył. Bo to położy grę. Wtedy sfrustrowani będą wszyscy.

      Backup to zło, ale mniejsze. Pozostaje kwestia rozliczenia wydanej antymaterii/zwrotu pieniędzy.

      Ale ogólnie nie sądzę, żeby się to stało. Były już gry które upadły przez "zajebiste" patche. Będzie i kolejna. Elo bez odbioru.
    • Jest jeszcze jedna opcja. Pełny reset gry. Jedno nowe uniwersum. Spora ilość antymaterii na start. Zarobili by;)
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • Duch Szerszenia napisał(a):

      A co do wątpliwości Wampka: Jak się krytykuje czyjś pomysł to się przedstawia własny lepszy. Słucham. Twoje rozwiązanie?
      Na początek to poprosiłem o uzupełnienie Twojego pomysłu... jak masz sam tylko zarys bez jakichkolwiek konkretów to nie oczekuj, że ktoś to weźmie na poważnie
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • jak juz pisalem na Discord
      moj sojusz ma w obrotach paredziesiat "zieloniakow"
      ktore sa tak syte ze na wieszkosci z nich jest taka ilosc surowca
      by zrobic 25-100M punkta
      a mamy w planach zrobic event dla wszystkich
      by sobie to wyfarmili
      a jako ze juz po 2 tygodniach jest
      to logow juz nie ma wiec
      A MA PAN DOWOD?!
      Art1 to moje stare konto
    • backup to chyba jedyne rozsadne rozwiazanie. Mimo ze poswiecilem kilka "nocek" i nawet co nie co wpadlo, to jednak lepsze rozwianie niz by gdzies na jakichs kontach mialy by byc pokrywane lewe surowce tych "bardziej zaradnych". Takie surowce mogly byc juz po kilka razy wyfarmiane z jednego konta na inne i gdzies czekac... spodziewam sie kolosalnych ilosci takich kont i surowcow na nich. pozdro.
      Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
      kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
      ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
      Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
      Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
    • to jest jedyne profejsonalne rozwiazanie

      ale przeciez zespol ma narzedzia manualne z zamierzchlych czasow
      wszystka robia recznie
      posilkowanie sie zewnetrznymi narzedziami czy stronkami z przyrostami
      sa czasy AI, wczesniej skryptow
      masakra jakas

      ciekawie ile inne sojusze i cala topka ma pokitranych surowcow
      ciekawi mnie jakie przyrosty u ciap beda w 2020 u wiekszosci
      masakryczne pewnie
      surka bedzie topiona powoli

      dziekowac tylko GF za niewylaczenie rynku
      zenada
      Art1 to moje stare konto