Klonowanie Surowców Rynek

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Jak sobie kminię, to jest tylko jedno rozwiązanie... Kont które zrobiły tego wała nie jest zapewne zbyt dużo. Ktoś musi napisać skrypt, który spowoduje, że cała surka stworzona w ten sposób po prostu zniknie. Nie ważne na jakim koncie się obecnie znajduje. Innego rozwiązania nie ma. Zakładam że backup nie wchodzi w grę. Przynajmniej w moim przypadku równa się to zakończeniu zabawy z ogame na zawsze.

    Ps. Jeśli ktoś tą surę przetopił to cofną mu się budynki/badania lub zniknie odpowiednia ilość floty. Ewentualnie dostanie "surkę ujemną", którą będzie musiał pokryć. Moratorium na latanie na przykład na tydzień, żeby nie było że ktoś ma ujemny dex i nie ma za co fsa zrobić i odkopywanie minusów.
    To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

    WRÓCIŁEM

    Kynyky

    Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
  • Duch Szerszenia napisał(a):

    Jak sobie kminię, to jest tylko jedno rozwiązanie... Kont które zrobiły tego wała nie jest zapewne zbyt dużo. Ktoś musi napisać skrypt, który spowoduje, że cała surka stworzona w ten sposób po prostu zniknie. Nie ważne na jakim koncie się obecnie znajduje. Innego rozwiązania nie ma. Zakładam że backup nie wchodzi w grę. Przynajmniej w moim przypadku równa się to zakończeniu zabawy z ogame na zawsze.

    Ps. Jeśli ktoś tą surę przetopił to cofną mu się budynki/badania lub zniknie odpowiednia ilość floty. Ewentualnie dostanie "surkę ujemną", którą będzie musiał pokryć. Moratorium na latanie na przykład na tydzień, żeby nie było że ktoś ma ujemny dex i nie ma za co fsa zrobić i odkopywanie minusów.
    a jezeli ja kupilem od kogos lewa surke za moja normalna ? to moja normalna zostanie u oszusta a ta co kupilem mi zniknie i bede w pupie.

    jak znikna obie to tez bede w pupie
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Muniek napisał(a):

    Duch Szerszenia napisał(a):

    Jak sobie kminię, to jest tylko jedno rozwiązanie... Kont które zrobiły tego wała nie jest zapewne zbyt dużo. Ktoś musi napisać skrypt, który spowoduje, że cała surka stworzona w ten sposób po prostu zniknie. Nie ważne na jakim koncie się obecnie znajduje. Innego rozwiązania nie ma. Zakładam że backup nie wchodzi w grę. Przynajmniej w moim przypadku równa się to zakończeniu zabawy z ogame na zawsze.

    Ps. Jeśli ktoś tą surę przetopił to cofną mu się budynki/badania lub zniknie odpowiednia ilość floty. Ewentualnie dostanie "surkę ujemną", którą będzie musiał pokryć. Moratorium na latanie na przykład na tydzień, żeby nie było że ktoś ma ujemny dex i nie ma za co fsa zrobić i odkopywanie minusów.
    a jezeli ja kupilem od kogos lewa surke za moja normalna ? to moja normalna zostanie u oszusta a ta co kupilem mi zniknie i bede w pupie.
    jak znikna obie to tez bede w pupie
    No to faktycznie jest problem... Ale z drugiej strony to chyba nie będzie aż tak duża ingerencja w grę. Wprawdzie na szybko nie widzę rozwiązania tego problemu ale to nie znaczy, że go nie ma. Poza tym skala problemu jest już znacznie mniejsza niż to co mamy obecnie.
    To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

    WRÓCIŁEM

    Kynyky

    Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
  • Tylko widzisz - problem w tym że
    a) surka może być już wydana - więc co - ujemny wpis?
    b) po kilku dniach znikają dane o handlu z widoku Usera - odpisanie surki nastąpiło później -i jak sprawdzisz czy poprawnie? Pamiętasz każdy handel?
    c) różnie to bywa na uni - u nas, na Wezn, dowolny ticket to tydzien czekania (i nie, nie tylko przez święta - chyba że święta trwają od października). Więc załatwienie czegokolwiek potrwa miesiąc. Przez miesiąc sam nie masz pojęcia ile masz surki. I jak tu coś zaplanować - np badanie?
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Duch Szerszenia napisał(a):

    Muniek napisał(a):

    Duch Szerszenia napisał(a):

    Jak sobie kminię, to jest tylko jedno rozwiązanie... Kont które zrobiły tego wała nie jest zapewne zbyt dużo. Ktoś musi napisać skrypt, który spowoduje, że cała surka stworzona w ten sposób po prostu zniknie. Nie ważne na jakim koncie się obecnie znajduje. Innego rozwiązania nie ma. Zakładam że backup nie wchodzi w grę. Przynajmniej w moim przypadku równa się to zakończeniu zabawy z ogame na zawsze.

    Ps. Jeśli ktoś tą surę przetopił to cofną mu się budynki/badania lub zniknie odpowiednia ilość floty. Ewentualnie dostanie "surkę ujemną", którą będzie musiał pokryć. Moratorium na latanie na przykład na tydzień, żeby nie było że ktoś ma ujemny dex i nie ma za co fsa zrobić i odkopywanie minusów.
    a jezeli ja kupilem od kogos lewa surke za moja normalna ? to moja normalna zostanie u oszusta a ta co kupilem mi zniknie i bede w pupie.jak znikna obie to tez bede w pupie
    No to faktycznie jest problem... Ale z drugiej strony to chyba nie będzie aż tak duża ingerencja w grę. Wprawdzie na szybko nie widzę rozwiązania tego problemu ale to nie znaczy, że go nie ma. Poza tym skala problemu jest już znacznie mniejsza niż to co mamy obecnie.
    Surka to jedno , a wydatki to drugie. Anty też się wydało na przetop jej , a tego na pewno nei zwrócą :D Ewentualnie dadzą +50 % i znowu GF wygra bo ludzie kupią i bedą chcieli odrobić stracony czas hehe.
  • Ruda napisał(a):

    Dzial dyskusji na temat zmian znajduje się w PoO. Proszę nie zaśmiecać działu który ma służyć zgłaszaniu błędów.
    Jeden z najpoważniejszych błędów od lat, zero odzewu od Arta, to jeszcze do tego team utrudnia konwersację na jego temat? My piszemy o błędzie, a nie o proponowanej zmianie.

    Co do odjęcia nadmiarowych surowców z kont osób nieuczciwie nagrodzonych... nie zdziwiłbym się jakby nie do końca szło ustalić kto zarobił, a kto nie... jeśli jest to błąd losowy, to w bazie danych mogą być zapisywane tylko poprawne parametry wymiany... bez zniekształceń.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • wampek napisał(a):

    Ruda napisał(a):

    Dzial dyskusji na temat zmian znajduje się w PoO. Proszę nie zaśmiecać działu który ma służyć zgłaszaniu błędów.
    Jeden z najpoważniejszych błędów od lat, zero odzewu od Arta, to jeszcze do tego team utrudnia konwersację na jego temat? My piszemy o błędzie, a nie o proponowanej zmianie.
    Co do odjęcia nadmiarowych surowców z kont osób nieuczciwie nagrodzonych... nie zdziwiłbym się jakby nie do końca szło ustalić kto zarobił, a kto nie... jeśli jest to błąd losowy, to w bazie danych mogą być zapisywane tylko poprawne parametry wymiany... bez zniekształceń.
    To nie jest błąd losowy - bo wartość jest prawidłowa. To jest błąd logiki.

    Po stronie wystawiającego zamówienie dzielony jest koszt oraz wartość (przy realizacji tylko kawałka zamówienia)
    Po stronie wystawiającego autooferte dzielony jest koszt - ale wartość jest brana jako całkowita.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Ruda napisał(a):

    Dzial dyskusji na temat zmian znajduje się w PoO. Proszę nie zaśmiecać działu który ma służyć zgłaszaniu błędów.
    Mój post dotyczył rynku
    Tak przez wystawienie czegoś przez gracza ja coś wystawiłem i płynęły cyferki sury jak w Matrixie
    Przykład każde konto sojuszu eko zostało obdarowane surowcami w ilości około 10 mld
    Gdzie top 5 ma liczbę punktów w okolicy 30 mln
    Moje zasoby sury bezpieczne na monie z urlopem to około 250 mld
    Czyli prawie 8 razy więcej niż obecne top 1 @podglaznik a
    I z tego co pamiętam z 5 razy większe niż top @DrZgon a
    A uni Himalia ile ma czasu od startu
  • Ludzie mnożą surowce bo jak Oni nie namnożą to namnożą przeciwnicy. Poukrywają na nowych kontach, wrzuci się urlop i po trochę będzie się skubało :)
    Błąd w obecnej postaci powstał 27 grudnia, 29 grudnia powstał temat, 30 grudnia napisałem o koniecznym NATYCHMIASTOWYM wyłączeniu rynku (wcześniej też myślałem, że błąd jest losowy).
    Dzisiaj mamy 2 stycznia, administracja milczy, rynek pięknie mnoży surowce. Na banie wylądowało kilku losowych graczy, WIEM o miliardach surowców dodanych. Tylko moje lenistwo sprawia, że nie jestem TOP1 :)

    Pozdrawiam
    Wisior
  • A tak swoją drogą to minimum, które polski Team w tej sytuacji mógłby zrobić to przedstawić jednolite stanowisko co robić z surowcami, które uzyska się na podstawie ugabuga. Czy odsyłać czy co. Nawet tego nie ma.

    Nawet nie wiadomo jakie jest stanowisko co do korzystania z tych surowców, można się jedynie domyślać, że będą bany.

    @Art
  • Najzabawniejsze jest to, z mimo że o błędzie rozmawia się już kilka dni, to rynek i tak działa po staremu, a komunikatu jak żadnego nie ma tak nie ma;) Jutro zaczyna się weekend więc pewnie dojdą kolejne dwa dni straty...;)
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • Brakuje zwykłej informacji.

    "Drodzy gracze,

    Na rynku wykryto poważny błąd, skutkujący generowanie nienależnych zasobów. Prosimy o zaprzestanie korzystania z opcji autooferty i autozapytania. Prosimy także o sprawdzenie swoich informacji handlowych. W przypadku gdy zasoby uzyskane z handlu odbierają od wartości prawidłowych - prosimy o zgłoszenie każdego takiego przypadku przez system ticketowy.
    Każde naruszenie zasad bez zgłoszenia będzie karane w odpowiedni sposób, łącznie z kasacją konta i wykluczeniem z oferty.

    Pozdrawiam,
    Wasz CoMa,
    Art"

    3 minuty pisania, 2 min na rozesłanie tego w grze i wrzucenie na forum. Ale nie - nawet tego im się nie chciało robić.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Najlepsze jest to, że bany się sypią. Więc z jednej strony mamy wadliwy mechanizm, którego administracja nie pozwala używać (nie wydając jednoznacznego komunikatu), a z drugiej strony GF nie usuwa go z gry. Czyli gracze dostają po dupie. To tak jakby ścigano używanie narkotyków a nie ścigano handlu i produkcji.
  • @Piciu napisał(a):

    Najlepsze jest to, że bany się sypią. Więc z jednej strony mamy wadliwy mechanizm, którego administracja nie pozwala używać (nie wydając jednoznacznego komunikatu), a z drugiej strony GF nie usuwa go z gry. Czyli gracze dostają po dupie. To tak jakby ścigano używanie narkotyków a nie ścigano handlu i produkcji.
    Dlaczego są bany za korzystanie z rynku skoro @Art pisal że rynek działa prawidlowo
    Dlaczego są bany za coś co nie jest prawem zakazane
    Administracja sama nie wie co zrobić z tym
    Karaja nas za gówno które sami wprowadzili
    Ale nie potrafią przyznać się do bledu
  • @Piciu napisał(a):

    A tak swoją drogą to minimum, które polski Team w tej sytuacji mógłby zrobić to przedstawić jednolite stanowisko co robić z surowcami, które uzyska się na podstawie ugabuga. Czy odsyłać czy co. Nawet tego nie ma.

    Nawet nie wiadomo jakie jest stanowisko co do korzystania z tych surowców, można się jedynie domyślać, że będą bany.
    Nie jestem administracją więc mogę jedynie powołać się na Zasady Gry i OWK. Zgodnie z nimi każdy błąd trzeba zgłosić.
    Surowce najlepiej odesłać na dowolną planetę administracji i wysłać ticketa. :fsmile:

    @Duch Puszczy
    [Bug jest niezamierzonymi działaniem programu dlatego w Zasadach Gry jest zapis o tym żeby błędy zgłaszać i że korzystanie jest zakazane. Nawet jak ktoś napisze że coś działa prawidłowo zawsze może się jakiś błąd pojawić. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Surowce najlepiej odesłać na dowolną planetę administracji i wysłać ticketa.
    Jakiś durny moderator przeniósł jednego posta z tego tematu do drugiego (w którym mi odpowiedziałaś), pozostawiając tego pierwszego tutaj, więc faktycznie nie mogłaś wiedzieć o jakie pytanie mi chodzi - zadam je raz jeszcze: czym taka osoba, która za handel dostała ileś tam set milionów sury ma przewieźć te surowce i czy GO zwróci za te loty deuter?

    Emerytowany lotnik - 856.607,43%

    " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
  • Gram w OGame od chyba samego początku ale takiego burdlu jeszcze nie widziałem!
    Ciap piszesz o zasadach gry ok- ja wyslalem ticket i zero odpowiedzi zero oficjalnego stanowiska.

    A skąd gracz ma wiedzieć że ten cały wasz twór jakim jest rynek to jeden wielki bug ? skad ma wiedzieć że ten cały rynek nie ma po prostu płacic takich niebotycznych kwot? SKAD JA SIĘ PYTAM ?

    Nigdzie nie dostalismy instrukcji kożystania z tego rynku, nigdzie nie było wytycznej ani regulaminu, zakresu widełek NIC!
    Więc skoro wasza nowość tyle płaci i nie ma ofcjlanego stanowiska to my mamy za was sie domyslać że to jest jakiś błąd gry? Na litość Boską ale to już nie róbcie z nas wariatów bo to wstyd z waszej strony, wstyd i hańba drodzy Państwo.

    Zaznaczam że firma GF może wprowadzać aktualizację zgodnie z regulaminem i OWU - ok każdy się z nas na to zgadzał ale na jakiej podstawie wy teraz chcecie kogokolwiek banować skoro ani suport nie odpowiada ani @Art ani nikt inny nie wydał jakiegokolwiek stanowiska w tej kwestii ?

    Wiecie jak jest w polskim prawie? Napisane jest jasno że to co nie jest zabronione jest dozwolone.

    Napisane jest :
    6. Bugusing/ Skrypty
    Celowe wykorzystywanie błędów w grze jak również ich nie zgłaszanie jest surowo zabronione.

    Jak udowodnicie celowość komuś kto to zrobił tylko 1 jedyny raz a ten jeden raz w zupelnosci wystarczy do osiągnięcia niebotycznych zysków.
    I co ma biedny gracz zrobić? Wozić te surowce przez miesiąc aż cokolwiek mu odpiszecie? A ja się pytam czym ma to wozić, bo chyba na taczkach.

    Doskonale wiem co zrobicie - Berlin wam napisze banować i bedziecie banować bo taki jest ten system, a przecież graczom i tak przejdzie i tak w końcu przestaną się rzucać a anty i tak kupią.

    Jeszcze na koniec dodam że jestem na miliard % pewny że co cwańsi już dawno wyprali te surowce po 100kkkk poszło na idlaki z idlaków wyfarmione i siedzi gdzies i sie kisi na urlopie, bo opieszałość programisty który miał zablokować skrypt jednym kliknięciem jest po prostu genialna, ktos tam powinien stracic robotę.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Freez ().

  • jak zaczną banować to sorry. niech sobie zabierają konto ale kasę będą zwracać . jak sami nie bedą chcieli to UOKIK sie tym zajmie i kasę w zębach przyniosą :P
    dałem zgłoszenie i czekam . nie ma jak tego wozić zaraz bedzie trzeba odebrac co wisi bo sie samo wypakuje.. bedzie problem a jak ktos zfarmi./ dadzą bana bo powiedzą ze specjalnie sie dało zfarmic xD moze na to czekają :P
    Uni 1, 3, 6, 10, 11, 25, 29, 32, 35, 37, 44, 50, 55, 60, Nekkar, Orion... .. Rhea
    :lm: St przez te wszystkie lata nie zliczę . :ow:
    top 4 ACS ogame pl 54k % na uni 32 sojusz COMA
    obecnie emeryt-górnik