Klasa Odkrywcy - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • To wydaje mi sie że jak ktoś chce robić ekspy ale do pewnego tylko rozmiaru floty to nadal chyba najlepszą opcją jest 2 LM:1DT ?
      Naklepać se 2 kk LM i 1 kk DT na slot i kosić hajsy.

      No i po miesiacu dac sie zezłomowac :E
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • lość przedmiotów, które odkrywcy mogą znaleźć w ciągu dnia na ekspedycjach, zostanie zmniejszona do 1 (zamiast 2).

      Ilość przedmiotów, które odkrywcy mogą znaleźć przy aktywnym zdarzeniu na ekspedycjach, będzie wynosiła 3 (zamiast 10).



      Dajcie mi placek z jagodami i niemiecką twarz to pokaże co o tym myśle.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Tęgie głowy z GF po raz kolejny pokazały, że nie rozumieją co jest problemem ogame. Oni naprawdę myślą, że przy braku rynku te przedmioty cokolwiek znaczą dla kont-pushówek obsługiwanych przez boty? Serio? Przecież brak przedmiotów to jest dla nich dobra wiadomość - mniej śmieci, więcej zasobów na push.
      A na starych uni i tak topowi latają bez pionierów - właśnie po to, aby nawet przez przypadek nie znajdować przedmiotów - skoro jeden pirat da im 100 razy większy zysk niż najlepszy przedmiot.

      Gratulacje dla GF
    • cokolwiek napisał(a):

      Tęgie głowy z GF po raz kolejny pokazały, że nie rozumieją co jest problemem ogame. Oni naprawdę myślą, że przy braku rynku te przedmioty cokolwiek znaczą dla kont-pushówek obsługiwanych przez boty? Serio? Przecież brak przedmiotów to jest dla nich dobra wiadomość - mniej śmieci, więcej zasobów na push.
      A na starych uni i tak topowi latają bez pionierów - właśnie po to, aby nawet przez przypadek nie znajdować przedmiotów - skoro jeden pirat da im 100 razy większy zysk niż najlepszy przedmiot.

      Gratulacje dla GF
      Tyle, że nie o to w tym chodzi, patrzysz na to ze złej perspektywy. Widocznie spadła sprzedaż przedmiotów "premium" co obwinili wzmożoną aktywnością ekspedycji, które chcąc nie chcąc dają przedmioty śląc pioniery. Już wcześniej była do tego przymiarka dodając bezużyteczny item w postaci "dopalacza energii'. Nie zdał on jednak rezultatu co w konsekwencji przynosi obniżenie zdobywanych przedmiotów na ekspedycjach. Chyba nie zdają sobie sprawy z tego, iż dzięki wypuszczeniu takiego bubla w postaci 7.x ludzie przestali wydawać tyle pieniędzy co przedtem przy tym tracąc userbase.
    • Pewnie tak jest - liczba kupowanych przedmiotów (dopałek) spadła. GF uważa, że to dlatego, że dostajesz dużo darmowych. A to raczej dlatego, że ludzie widzą, że przedmioty niewiele dają. Samymi przedmiotami, nawet platynowymi, topki nie zrobisz. Szczególnie, że odkrywca nie potrzebuje dopałek, aby mieć naprawdę duże zyski.

      Ja się tylko cieszę, że GF uważa, że jest dobrze. Dzięki temu nikt się nie czepia botów - i każde nowe uni po max dwóch miesiącach umiera śmiercią naturalną. Jesteśmy szczęśliwi razem z GF z tego powodu :)
    • Witam ponownie Wszystkich.
      Przeskoczyłem sobie ze zbieracza na odkrywcę jakieś półtora tygodnia temu. Przyrost i korzyści wręcz miażdżą. Naszła mnie następująca refleksja:
      Najlepszym osłabieniem byłby powrót do 10 ekspów w układzie. Po tej ilości z każdym kolejnym lotem drastyczny wzrost szansy stracenia floty. Oczywiście w sumie 10, czyli na przykład dwóch graczy po 5.
      Dlaczego? Odkrywca musiałby wydłużyć czas lotu na ekspy do sąsiednich układów. Ponadto zwiększa się ryzyko kradzieży złomu przez kogoś innego jak i kontry oraz niszczenia księżyców. Niby można użyć teleportu, ale tam już może czekać generał gotowy zdjąć księżyc w układzie podczas lotu w nieznanym i złapać ekspy na powrocie. (Ma to sens przy zaludnionych Uni)
      To takie moje przemyślenia, nic wiążącego. Liczę na wypowiedź bardziej doświadczonych graczy.
      Co nas nie zabije to nas wzmocni...
    • White Wolf napisał(a):

      Najlepszym osłabieniem byłby powrót do 10 ekspów w układzie.
      To takie moje przemyślenia, nic wiążącego. Liczę na wypowiedź bardziej doświadczonych graczy.
      Nic to nie zmieni - już teraz każdy ma 2 planety w ulu (dla bezpiecznego fsa) i 10-13 planet samotnych w układzie.

      A zanim GF coś miałoby zmienić - to niech najpierw naprawią raport z sond - bo teraz działa totalnie losowo i nie wiadomo ile expów było w dany układ. I od lutego tego nie potrafią naprawić.
    • Antharas napisał(a):

      a może to nie kwestia sond tylko "losowości" ? :) fanów teorii spiskowych jest wielu
      W jakim sensie losowości?

      Przed 7.0 raporty działały poprawnie - ale przede wszystkim STABILNIE - pierwsze dziesięć expów w układ pusty - potem 20 kolejnych - średnio zajęty, potem - bardzo zajęty. I jasne, pewnie za małe próby aby stwierdzić, czy % szansy na złe expy się zmieniał - ale przynajmniej raporty działały stabilnie.

      Obecnie raporty działają inaczej. Na pewno nie jest tak, że pierwsze X jest jako pusty układ (i nie ma znaczenia jaki ten X jest). Być może zmieniła się zasada wyznaczania zajętości układy - a być może raporty z sond są popsute. Ale w obu przypadkach gracze powinno dostać od GF / Teamu jasną informację.

      Obecnie każdy latający na expy widzi, że wiele razy tekst o zajętości pojawią się pośrodku tekstów o pustym układzie.
      Jasne, to tylko jedna z wielu rzeczy źle działających w ogame, których nikt nie poprawia. Albo rzeczy, których art nie potrafi wyjaśnić jak działają (a zdobycie takiej wiedzy w normalnym projekcie to jest 5 minut roboty). I nagle z gry strategicznej dostajemy zgadywanki - co w praktyce sprowadza się do upowszechnienia botów, latających cały dzien w jeden układ. Bo jaki jest sens walczyć z tymi, co są przeciwko graczom i optymalizować grę, aby dostać jak najlepszy wynik. Łatwiej założyć pięć kont, wbić tam bota i go farmić od czasu do czasu.
    • Skłaniam się do tego iż dział to losowo i nie ma wcześniej wspomnianej tabeli z podziałem na 10/20/30 exp
      Często jestem pierwszy i nagle w połowie exp zdarzy się jeden komunikat że jest dużo expow
      Tymczasem inny kolega złapał dwie dziurki w jednym slocie, a następny exp który wlatywaly te 5 do 7 sekund później wlatywal w czysty układ
      Ja bym nie zakładał że jest wina w wiadomości, tylko gdzieś w kodzie
    • White Wolf napisał(a):

      Przeskoczyłem sobie ze zbieracza na odkrywcę jakieś półtora tygodnia temu. Przyrost i korzyści wręcz miażdżą. Naszła mnie następująca refleksja:
      Najlepszym osłabieniem byłby powrót do 10 ekspów w układzie.
      Bo ja wiem.
      Mam 14 planet ,każda w innym układzie ,140 ekspedycji dziennie nie dam rady wysłać ,więc dla mnie to żadne osłabienie.Poza tym nie widzę sensu w ogólnym osłabieniu odkrywcy ,wystarczy limit wysyłania flot na złomowanie ,to co teraz się wyprawia to jest nonsens i całkowite rozłożenie gry ,gracze skaczą jak kangury po 50 kk punktów w górę ,miesiąc temu gracz miał 300 kk punktów po miesiącu ma 500 kk ,jaja jakieś. Zróbcie tak generałem czy zbieraczem -CHORE
    • Gram na jednym prawie pustym unii Himalia - tutaj trzeba kombinować bo czasem mimo tego, że żadnych graczy nie ma w okolicy to jest tak, że po drugiej serii ekspów już są komunikaty pod koniec typu, że niemal nastąpiło zderzenie z inną ekspedycją itp. Choć najbliższy odkrywca 50 us dalej. A byłem tam na ekspie ponad dobę temu.

      Natomiast na uni Quasar jeszcze nie miałem takiego komunikatu. Mimo tego że pełno odkrywców dookoła. Może nie latają na ekspy :> ? Mimo większej ilości ekspedycji w układ niż na Himalia nie ma takich komunikatów. Być może tych ustawień serwera nam nie podają :E Być może w zależności czy jest młode uni lub stare to się zmienia.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez LordOfLights ().

    • LordOfLights napisał(a):




      Natomiast na uni Quasar jeszcze nie miałem takiego komunikatu. Mimo tego że pełno odkrywców dookoła. Może nie latają na ekspy :> ? Mimo większej ilości ekspedycji w układ niż na Himalia nie ma takich komunikatów. Być może tych ustawień serwera wam nie podają :E Być może w zależności czy jest młode uni lub stare to się zmienia.
      Tyle, że w jednej serii expów (10-15 sec od siebie) dostajesz info:
      - wolny
      - zajety
      - wolny
      - wolny
      - zajety
      - wolny

      Tego nie tlumaczą żadne ustawienia serwera - jak pisałem - albo raporty z sond są ch. warte (po 7.0) - albo w 7.0 został zmieniony mechanizm wyznaczania "zajętości" układu. I takiej informacji powinien udzielić team @smoki @Art

      Ale nie - lepiej nic nie robić - a gracze niech się dalej zastanawiają gdzie jest błąd. Dobry CoMa wysłałby proste pytanie do managera, 5 min sprawdzenia w kodzie - i już masz odpowiedź. Ale jak widać - nie w ogame :)
    • Głupota i kilo mułu z gry wojenno-ekonomicznej zrobili gierkę puść i czekaj na piratów

      stocznie pozapychane wszedzie jak jest rynek to zapytania o LM po maksymalu...
      kiedyś push konta były teraz jest nowa nazwa Stoczniówki gdzieś te LMy muszą być robione a że stocznie nie wyrabiają to na Stoczniówkach robią i kupują przez rynek - ja pierdziele jak tak było można zepsuć tę grę...

      będąć top7 we flocie (generał) top 1 (odkrywca) wyprzedza mnie już dziesięciokrotnie
      ja mam 186kk pkt a Top 1 1,7kkk gdzie przed wprowadzoną zmianą nawet dwukrotnie mnie nie wyprzedzał
      Karykatura tak fajnej gry powstała masakra

      Imperare sibi maximum imperium est



      ST#262 NEKKAR ON
      ST#2 WASSAT- OFF

      ST#87 Uni69 - OFF
      ST#67Fenrir - OFF
      ST#3 Dorado - ON
      ST łącznie - 421