Klasa Odkrywcy - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Wczoraj wybrałem ostatecznie odkrywcę i na start na pierwsze 12 ekspedycji wpadło mi odpowiednio w poszczególnych raportach: 32,5kk kryształu, 25,2kk metalu, 10,5 deuteru, 51,5kk metalu, 3x kupa floty i dwa razy anty po 700 sztuk. 1x piraci, 1x przyspieszenie powrotu,1x opóźnienie... więc raczej to kwestia szczęścia, a nie zmian w algorytmie.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Ostatnie 10 ekspow wynik:
      1 - puste
      3 - statki
      - reszta surowce. Raz nawet 32kk mety.
      Przed chwila:

      "Znaleźliśmy opuszczoną stację piratów, a w jej hangarach stare statki. Technicy dokonują oględzin i sprawdzają, czy niektóre z nich mogą zostać wykorzystane.

      Następujące statki dołączyły do floty:
      Rozpruwacz: 57
      Bombowiec: 1
      Duży transporter: 2
      Sonda szpiegowska: 13"


      Wiec jest ok. Puste ekspy to po prostu losowosc.
    • w czwartek miałem 3/3 na noc puszczone - same opoznienia. Jaka szansa?
      z tydzien temu 10 z rzędu było pustych (różne - opoznienia, przyspieszenie, fotografia, nic)

      Ale zdarzają się wypełnione po brzegi dt kilka razu po kolei.

      To się nazywa losowość.

      I mi od początku wychodziło, że ok 40% to są puste. Ważne, aby na pozostałych 60% zarobić (tutaj jeszcze poprawka - na początku piratów liczyłem za puste - więc teraz to raczej 30/70 jest)
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Zdaje się, że nie zostało to nigdzie wyjaśnione, więc ponowię czyjeś pytanie- czy "limity" ekspedycji w układzie zostały zniesione? Przed aktualizacją wykonując więcej niż 10 exp zmieniał się komunikat i malała szansa na event. Obecnie cały czas dostaję komunikaty o cudownym uczuciu albo niezbadanej części wszechświata, pomimo jakichś 20 misji wykonanych w układzie.

      Przy okazji- liczył już ktoś opłacalność elektrowni fuzyjnej pod kątem Pełzaczy? @ciap? :D
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • Na nowym UNI, które ma 2 dni i gram bez anty puściłem pierwszą ekspę i mt. Przywiozła 4999 kryształu (każdy wie ile to jest warte na "początku". Dzisiaj puszczam już 2 równolegle i zebrałem 200 k krychy i 220 k mety plus 30 cm i koło 50 mt. W drugim dniu gry.
      Jak wszystko jest w porządku to spoko :E
    • Mordi napisał(a):

      Na nowym UNI, które ma 2 dni i gram bez anty puściłem pierwszą ekspę i mt. Przywiozła 4999 kryształu (każdy wie ile to jest warte na "początku". Dzisiaj puszczam już 2 równolegle i zebrałem 200 k krychy i 220 k mety plus 30 cm i koło 50 mt. W drugim dniu gry.
      Jak wszystko jest w porządku to spoko :E
      Na starym uni zyski zbieracza potrafią być wyższe niż zyski z ekspedycji. A jak generał trafi większy cel to będzie miał zysk z klasy (różnica w mniejszych stratach, dok przy ataku - plus szansa na to, że cel nie ucieknie, bo lecisz szybciej) większy niż zbieracz czy odkrywca przez kilka miesięcy.

      Każda klasa ma swoje zalety - dobierasz je pod siebie. Odkrywca jest dobry na początku - większe planety, zyski z ekspedycji. Ale po dwóch latach grania już nie stawiasz nowych planet, zyski z ekspedycji także już tak nie szokują (bo eko lepsze).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Baju napisał(a):

      teraz wróciła 37 flota ekspa z jednego układu i dalej widnieje komunikat: Wpis z dziennika pokładowego oficerów komunikacyjnych: Zdaje się, że ta część wszechświata jeszcze nie była badana.
      Kwestia teraz czy komunikat kłamie, czy ustawienia serwera są jednak inne niż limit 30. I tak serio - to pewnie nawet nasz support tego pewnie nie wie.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Baju napisał(a):

      teraz wróciła 37 flota ekspa z jednego układu i dalej widnieje komunikat: Wpis z dziennika pokładowego oficerów komunikacyjnych: Zdaje się, że ta część wszechświata jeszcze nie była badana.
      Kwestia teraz czy komunikat kłamie, czy ustawienia serwera są jednak inne niż limit 30. I tak serio - to pewnie nawet nasz support tego pewnie nie wie.
      Programiści zapewne też nie;) Trzeba zorganizować ekspedycję w czeluścia kodu, by odkryć jak działają ekspedycje ;)
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • dexPL napisał(a):

      Mordi napisał(a):

      Na nowym UNI, które ma 2 dni i gram bez anty puściłem pierwszą ekspę i mt. Przywiozła 4999 kryształu (każdy wie ile to jest warte na "początku". Dzisiaj puszczam już 2 równolegle i zebrałem 200 k krychy i 220 k mety plus 30 cm i koło 50 mt. W drugim dniu gry.
      Jak wszystko jest w porządku to spoko :E
      Na starym uni zyski zbieracza potrafią być wyższe niż zyski z ekspedycji. A jak generał trafi większy cel to będzie miał zysk z klasy (różnica w mniejszych stratach, dok przy ataku - plus szansa na to, że cel nie ucieknie, bo lecisz szybciej) większy niż zbieracz czy odkrywca przez kilka miesięcy.
      Każda klasa ma swoje zalety - dobierasz je pod siebie. Odkrywca jest dobry na początku - większe planety, zyski z ekspedycji. Ale po dwóch latach grania już nie stawiasz nowych planet, zyski z ekspedycji także już tak nie szokują (bo eko lepsze).
      Umówmy się... kto gra na jednym uni przez 2 lata...

      Zibal?
    • @Mordi
      90% graczy?szczególnie, że owe 2 lata odnosi się do konta, a nie do osoby. Chodzi o sytuację astro 21-23 - gdzie wielkość nowej planety niewiele zmienia (masz tyle czasu na szukanie dobrego rozmiaru, że to nie problem - a koszt kolonizatora jest wtedy znikomy).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Mordi napisał(a):

      Na nowym UNI, które ma 2 dni i gram bez anty puściłem pierwszą ekspę i mt. Przywiozła 4999 kryształu (każdy wie ile to jest warte na "początku". Dzisiaj puszczam już 2 równolegle i zebrałem 200 k krychy i 220 k mety plus 30 cm i koło 50 mt. W drugim dniu gry.
      Jak wszystko jest w porządku to spoko :E
      Na starym uni zyski zbieracza potrafią być wyższe niż zyski z ekspedycji. A jak generał trafi większy cel to będzie miał zysk z klasy (różnica w mniejszych stratach, dok przy ataku - plus szansa na to, że cel nie ucieknie, bo lecisz szybciej) większy niż zbieracz czy odkrywca przez kilka miesięcy.
      Każda klasa ma swoje zalety - dobierasz je pod siebie. Odkrywca jest dobry na początku - większe planety, zyski z ekspedycji. Ale po dwóch latach grania już nie stawiasz nowych planet, zyski z ekspedycji także już tak nie szokują (bo eko lepsze).
      Wszystko zależy od tego jak ktoś gra. Jeżeli ktoś ma pracę taką że może puścić ekspedycję w pracy to odkrywca zawsze będzie się bardziej opłacać. Mój sojusznik zaczyna o 5 a kończy o 21 i puszcza co 2 godziny.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Mordi napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Mordi napisał(a):

      Na nowym UNI, które ma 2 dni i gram bez anty puściłem pierwszą ekspę i mt. Przywiozła 4999 kryształu (każdy wie ile to jest warte na "początku". Dzisiaj puszczam już 2 równolegle i zebrałem 200 k krychy i 220 k mety plus 30 cm i koło 50 mt. W drugim dniu gry.
      Jak wszystko jest w porządku to spoko :E
      Na starym uni zyski zbieracza potrafią być wyższe niż zyski z ekspedycji. A jak generał trafi większy cel to będzie miał zysk z klasy (różnica w mniejszych stratach, dok przy ataku - plus szansa na to, że cel nie ucieknie, bo lecisz szybciej) większy niż zbieracz czy odkrywca przez kilka miesięcy.Każda klasa ma swoje zalety - dobierasz je pod siebie. Odkrywca jest dobry na początku - większe planety, zyski z ekspedycji. Ale po dwóch latach grania już nie stawiasz nowych planet, zyski z ekspedycji także już tak nie szokują (bo eko lepsze).
      Umówmy się... kto gra na jednym uni przez 2 lata...
      Zibal?
      Ja gram na Zibalu :E
    • Czytam wątek, patrze wzory ale jedno pamiętam, bo nie każdy ma czas śledzić zmiany małych słówek w każdym komunikacie, że było powiedziane o powiązaniu expów z prędkością uniaczy.
      Wprowadzające w błąd opisy klas.... 3% z d... wzorki na pełzacze, wzorki na pathfaindery ( imho nazwa pionier tez z d...). Gram dla porównania w biablo 3, - tam są sezony, masa możliwości, przez pierwsze lata balans gówniany, teraz jeszcze większe możliwości wyboru a różnica między klasami postaci - 6 .... 11%.

      Grając zbieracz + expy nie powinno być znacznej różnicy miesięcznej pomiędzy odkrywcą a samymi expami.
      Wydobycie zbieracz około 30% większe
      Expy odkrywca około 1000% większe
      A później różnej maści zmiany w kodzie gry i skakanie klasami aby kasa szła.
      Już tak było w odniesieniu do relokacji....
      Odnośnie eventu z anty... teraz wpada częściej...oj tam mała zawierucha w kodzie gry na czas eventu...
      Bóg przez duże B nigdy nie odwiedził tej planety jakojednostka. Bóg przez duże B jest we wszystkich rzeczach. Wymacie do czynienia tylko z bogami przez małe b, którzy chcą (ichcieli) być wielbieni i chcieli was zastraszyć....Wszystko co istnieje jest NajwyższymStwórcą w Jego drodze. (Zwiastuni Świtu - Barbara Marciniak)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bandal ().