Klasa Odkrywcy - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • bastard napisał(a):

      Jak dla mnie balans gry polega na tym, że rozpoczynając rozgrywkę od nowa, każda z klas ma równą możliwość rozwijania konta, w podobnym tempie ale różnymi metodami.
      Dla mnie ten bonus x21 do odkrywcy też jest nieco słabym pomysł z powodów takich jak napisałeś. Odkrywca nie ma sobie równych na początku uni, dopiero to starszych uni zbieracz nadrabia.
      Dla mnie bonus mógłby być taki: ([poziom astrofizyki] * 0.2 + 1) * [baseloot] * [eko uni]
      a dla innych klas niż odkrywca: [baseloot] * [eko uni]
      dodatkowo odkrywca mógłby znajdować antymateria tak: [AM baselot] * (1 + 0.1 * [poziom astrofizyki])

      Dzięki temu, różnica w ekspach na początku uni nie byłaby taka duża

      @KissOfTheDragoon
      super skład floty na ekspy XD
    • @Muniek ty puszczasz te ekspy czy tak po prostu sobie tutaj krzyczysz? Ja ekspy puszczam cały weekend z przerwami i surowce mam tak 3x na 12 slotów, to nie jest tak, że masz 12 slotów ekspedycji i 10 wróci tobie wypchanych...

      uważam, że poziom bonusów z ekspedycji jest nierówny, powinien dostać buff generał i proporcjonalnie mniej zbieracz (bo ma stały bonus), ale też trzeba pamiętać, że:
      - nie każda ekspedycja to sukces
      - można stracić flotę
      ~650 ST na uni x1, #1 KFZ
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      nawet gdyby wysylal same DT to i tak bylby stratny
      Dobra, myślę, że ten wątek można zakończyć, bo jak mówisz, że jak same DT-ki wysyłasz i byłbyś stratny to ja przepraszam (trochę straty by było przy dużym event-cie piratów, średnim obcych i dużym obcych, ale to straty marginalne).

      @Ruda, myślę że można naszą dyskusje do jakiegoś osobnego wątku przełożyć.
    • Tak właściwie to ja chyba nie rozumiem całej tej dyskusji nad opłacalnością starć z piratami/obcymi. W końcu czy to nie tak, że na expy od zawsze latało się głównie DT, bo flota bojowa w dłuższej perspektywie przynosiła straty właśnie przez tych złych agresorów czających się na 16 pozycji? Przecież skład floty nie ma chyba wpływu na wydarzenia, grunt żeby wysłać odpowiednią ilość pkt?
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • ---Webber--- napisał(a):

      @Muniek ty puszczasz te ekspy czy tak po prostu sobie tutaj krzyczysz? Ja ekspy puszczam cały weekend z przerwami i surowce mam tak 3x na 12 slotów, to nie jest tak, że masz 12 slotów ekspedycji i 10 wróci tobie wypchanych...

      uważam, że poziom bonusów z ekspedycji jest nierówny, powinien dostać buff generał i proporcjonalnie mniej zbieracz (bo ma stały bonus), ale też trzeba pamiętać, że:
      - nie każda ekspedycja to sukces
      - można stracić flotę
      Ja napisze to, co już pisałem.

      Zbieracz ma bonus pasywny. Loguje się raz dziennie na 5 min, zabiera zasoby na fsa i idzie pić.
      Odkrywca musi cały czas pilnowac ekspedycji. Co chwila jakieś opóźnienie, spowolnienie - ciężko zaplanować. Oczywiście - możesz logować co 90 min - ale wtedy masz zysk mniejszy.

      A jacyś debile chcą, aby zyski z dwóch różnych styli gry, wymagające 5 min vs 5h dziennie - były takie same. Puknijcie się w pusty łeb.

      Odkrywca, jeżeli nie będize wysyłał ekspedycji to zarobi 15-20% (z pełzaczy). Zbieracz - zarobi 35% (piszę dla już jakoś rozwiniętego konta).
      Im gracze bardziej aktywni - tym więcej zysku ma Odkrywca - i przy pewnej liczbie ekspedycji dziennie średnia zysku będzie większa niż dla Zbieracz.

      I tak, [ciach] powinno być. Więcej latasz - masz zysk. [ciach]- masz mniejszy zysk. A nie chcecie wprowadzać socjalizm.

      (oczywiscie - jak obaj gracze są mega aktywni - farmią cały czas - to jeszcze doliczamy farmienia. Ale wtedy znów - zyski są proporcjonalne od aktywności gracza).


      Super Moderator Ruda:
      wulgaryzmy
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dexPL ().

    • Nie no ludzie, nie róbcie jaj, że na ekspach są jakieś mega zyski po 10 baniek na lot. Latam od wczoraj, latam też dzisiaj. Uniwersum 68. Wszystko wrzucam w topraidera

      Dzisiaj:
      30 ekspów
      Metal: 26.129.000
      Kryszatał: 52.558.000
      Deuter: 7.579.000

      Suma: 86.170.000
      Średnio na lot: 2.872.333.
      To jest suma zrabowanych surowców + przeliczona flota na surowce.

      Wczoraj:
      Liczba RW 39
      Metal 42.233.000
      Kryształ 75.068.000
      Deuter 26.412.000

      Suma: 143.713.000
      Średnio na lot: 3.684.948

      I to jest fajne, efektywnie dla jednego slota wynik sporo lepszy niż z idlaków, ale bez przesady.

      Wczoraj było podobnie. Fakt, że wpadły mi takie tłuściochy po 30kk kryształu, ale to jest jednak jeden taki traf. 3 inne są puste. Nie z każdego ekspa się wraca załadowanym pod korek.

      Są też jednak minusy - flotę trzeba zwozić. Flotę będzie trzeba też przetopić jeżeli ktoś gra tak jak - pakuje w eco. I na przetopie będą straty. Logistycznie grało mi się jednak wygodniej farmiąc tylko idlerki bo farmilem od rana do wieczora, a zwózka do bunkra odbywała się w nocy. Teraz jest to jednak upierdliwe bo oddzielnie muszę puścić zwiezioną flotę a oddzielnie surowce. Ale ogólnie i tak na plus.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez @Piciu ().

    • dexPL napisał(a):

      ---Webber--- napisał(a):

      @Muniek ty puszczasz te ekspy czy tak po prostu sobie tutaj krzyczysz? Ja ekspy puszczam cały weekend z przerwami i surowce mam tak 3x na 12 slotów, to nie jest tak, że masz 12 slotów ekspedycji i 10 wróci tobie wypchanych...

      uważam, że poziom bonusów z ekspedycji jest nierówny, powinien dostać buff generał i proporcjonalnie mniej zbieracz (bo ma stały bonus), ale też trzeba pamiętać, że:
      - nie każda ekspedycja to sukces
      - można stracić flotę
      Ja napisze to, co już pisałem.
      Zbieracz ma bonus pasywny. Loguje się raz dziennie na 5 min, zabiera zasoby na fsa i idzie pić.
      Odkrywca musi cały czas pilnowac ekspedycji. Co chwila jakieś opóźnienie, spowolnienie - ciężko zaplanować. Oczywiście - możesz logować co 90 min - ale wtedy masz zysk mniejszy.

      A jacyś debile chcą, aby zyski z dwóch różnych styli gry, wymagające 5 min vs 5h dziennie - były takie same. Puknijcie się w pusty łeb.

      Odkrywca, jeżeli nie będize wysyłał ekspedycji to zarobi 15-20% (z pełzaczy). Zbieracz - zarobi 35% (piszę dla już jakoś rozwiniętego konta).
      Im gracze bardziej aktywni - tym więcej zysku ma Odkrywca - i przy pewnej liczbie ekspedycji dziennie średnia zysku będzie większa niż dla Zbieracz.

      I tak, kurwa, powinno być. Więcej latasz - masz zysk. Opierdalasz się - masz mniejszy zysk. A nie chcecie wprowadzać socjalizm.
      polalbym ci kolego ale ze niedziela juz no to wiadomo:)

      @Das140 @Muniek @wampek no co jest z wami? dalem wam screeny i co? nie ma lajkow? nie ma podziekowan, przeprosin? pewnie ze nie ma i wiem ze nie bedzie;d lepiej szczekac jak stara rura niz przyznac komus racje nie? aha zapomnialem nie gram to sie nie znam XD wampek nabral wody w usta i nie pisze, muniek stwierdzil ze ma swoje wyliczenia i tez sie zamkna;d jedyne co to widze ze tylko Das ogarnia temat.

      mimo wszystko, bez zlosliwosci- pozdro chlopaki, owocnego kopania i udanych lotow:)

      heh... nadal smiac mi sie chce z tego ze wszyscy zazdroszcza odkrywcy "zyskow" xD
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • dexPL napisał(a):

      Zbieracz ma bonus pasywny. Loguje się raz dziennie na 5 min, zabiera zasoby na fsa i idzie pić.
      Odkrywca musi cały czas pilnowac ekspedycji. Co chwila jakieś opóźnienie, spowolnienie - ciężko zaplanować. Oczywiście - możesz logować co 90 min - ale wtedy masz zysk mniejszy.
      Z tym pilnowaniem to nie przesadzajmy. Również to możesz ograniczyć do 1-2 minut co godzinę.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Zbieracz ma bonus pasywny. Loguje się raz dziennie na 5 min, zabiera zasoby na fsa i idzie pić.
      Odkrywca musi cały czas pilnowac ekspedycji. Co chwila jakieś opóźnienie, spowolnienie - ciężko zaplanować. Oczywiście - możesz logować co 90 min - ale wtedy masz zysk mniejszy.
      Z tym pilnowaniem to nie przesadzajmy. Również to możesz ograniczyć do 1-2 minut co godzinę.
      tak, wyślesz ekspedycje, będą 2 opóźnienia i nagle flota wraca sobie np. 4 rano i jej nie odbierzesz, to też jest plus dla flociarzy bo sobie takie flotki będą móc wyłapywać :)
      ~650 ST na uni x1, #1 KFZ
    • ciap napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Zbieracz ma bonus pasywny. Loguje się raz dziennie na 5 min, zabiera zasoby na fsa i idzie pić.
      Odkrywca musi cały czas pilnowac ekspedycji. Co chwila jakieś opóźnienie, spowolnienie - ciężko zaplanować. Oczywiście - możesz logować co 90 min - ale wtedy masz zysk mniejszy.
      Z tym pilnowaniem to nie przesadzajmy. Również to możesz ograniczyć do 1-2 minut co godzinę.
      Pisałem o logowaniu co 90 min? Czy nie?
      Sama dobrze znasz różnicę między "Zaloguj raz, wyślij fsy, masz spokój na cały dzień" od "Co godzinę musisz się zalogować. Co prawda tylko 2-3 min, ale co godzine. Najlepiej ustaw budzik".

      Pisałem - wiadomo, że różnie ludzie są aktywni. Zbieracz jest lepszym wyborem dla 60-80% ekonomów - tych, co nie farmią, tylko zalogują się 2-3 razy dziennie. Odkrywca lepszy dla aktywnych. Każdy ma możliwość wyboru klasy pod siebie, swój styl i swój czas poświęcony na grę.

      Co z tego, że Odkrywca będzie miał [ciach] dropy - jak gracz zaloguje raz dziennie. Więcej dostanie z pełzaczy.
      Co z tego, że Zbieracz ma super eko - jak gracz 99% czasu siedzi na urlopie. Bierze generała - trafi raz i ma zysk za cały miesiąc gry.

      Klasy są na tyle zróżnicowane, że łatwo dopasować pod siebie. I jedyny problem jest w tym, że opis klas jest z dupy - (choćby to "3% większe zyski z ekspedycji"). Czyli (pomijając rynek) - 7.1 daje radę - tylko Team (szczególnie Art) dał dupy na prezentacji produktu przed klientem.


      Super Moderator Ruda:
      wulgaryzm
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • ---Webber--- napisał(a):

      tak, wyślesz ekspedycje, będą 2 opóźnienia i nagle flota wraca sobie np. 4 rano i jej nie odbierzesz, to też jest plus dla flociarzy bo sobie takie flotki będą móc wyłapywać
      Jeżeli wracałaby mi flota o 4 nocy to jednak wolałabym się wyspać niezależnie od tego ile bym grała. :D
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @dexPL
      Przecież ty jesteś zalogowany non stop wiec w czym masz problem, zresztą masz go jak zawsze.
      Loguj co 90min zobaczymy efekty :D
      Jak nie pretensje do innych graczy ze ci farmią idlaki to do Klasy Odkrywcy ze musi pilnować, tylko czego ?
      Ktoś jest pazerny na surkę jak ty to będzie wstawał co te 90min nastawiał budzik i puszczał dalej.
      Jak byś nie ogarniał to jest czas ekspedycji i na noc czy nie obecność można ten czas wydłużyć.

      I daj już spokój z wulgaryzmami bo to do ciebie nie pasuje.

      KNR Jedyni Nadzwyczajni Pogromcy Łoberowych Push'erów.

    • @Piciu napisał(a):


      Są też jednak minusy - flotę trzeba zwozić. Flotę będzie trzeba też przetopić jeżeli ktoś gra tak jak - pakuje w eco. I na przetopie będą straty. Logistycznie grało mi się jednak wygodniej farmiąc tylko idlerki bo farmilem od rana do wieczora, a zwózka do bunkra odbywała się w nocy. Teraz jest to jednak upierdliwe bo oddzielnie muszę puścić zwiezioną flotę a oddzielnie surowce. Ale ogólnie i tak na plus.
      Jak straty na przetopie? Nie latasz nie masz floty do przetopu. Latasz przetapiasz, więc jesteś do przodu. Gdzie tu jest jakakolwiek strata?

      A jeszcze podpowiem, że teraz masz rynek. Nawet po minimalnych kosztach sprzedasz na pniu (taniej niż w stoczni będzie wielu chętnych), a Ty masz większy zysk niż sprzedając na złom.

      Poza tym kto Ci każe latać na expedycje? Farm, jak wcześniej - teraz zgarniasz 75%, zamiast 50%, więc jesteś sporo do przodu i nie musisz narzekać :thumbsup:
    • czubek - naucz się czytać ze zrozumiem, a nie tylko ostatni post.

      Mi nie przeszkadza - ja wybrałem świadomie odkrywcę - właśnie przez większą aktywność.

      Jedyne co mi przeszkadza - i do tego odnoszą się moje posty - to narzekania niektórych graczy, że Zbieracz zalogowany raz dziennie ma mniejsze zyski niż aktywny Odkrywca. I ci gracze nie widzą nic złego w swoich słowach.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • roermond napisał(a):

      Zarówno odkrywca jak i zbieracz grajac sktywnie bedzie mial zyski z idlakow.Odkrywca ma dodatkowo dopalke do expedycji, wedlug mnie za duza. Na starych uniwersach moze to nie razi tak w oczy. Ale ba nowych uzalezniajac wynik tylko od predkosci ekonomi to nieporozumienie.
      Stawiam, że to się nie zmieni. Zmiana jest wycelowana właśnie w nowe uni. Na początku każdemu będzie się opłacało być Odkrywcą, potem w miarę rozwoju zmienić klasę albo na Zbieracza albo na Generała. I pyk - 500 000 anty. ;)
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      ---Webber--- napisał(a):

      @Muniek ty puszczasz te ekspy czy tak po prostu sobie tutaj krzyczysz? Ja ekspy puszczam cały weekend z przerwami i surowce mam tak 3x na 12 slotów, to nie jest tak, że masz 12 slotów ekspedycji i 10 wróci tobie wypchanych...

      uważam, że poziom bonusów z ekspedycji jest nierówny, powinien dostać buff generał i proporcjonalnie mniej zbieracz (bo ma stały bonus), ale też trzeba pamiętać, że:
      - nie każda ekspedycja to sukces
      - można stracić flotę
      Ja napisze to, co już pisałem.Zbieracz ma bonus pasywny. Loguje się raz dziennie na 5 min, zabiera zasoby na fsa i idzie pić.
      Odkrywca musi cały czas pilnowac ekspedycji. Co chwila jakieś opóźnienie, spowolnienie - ciężko zaplanować. Oczywiście - możesz logować co 90 min - ale wtedy masz zysk mniejszy.

      A jacyś debile chcą, aby zyski z dwóch różnych styli gry, wymagające 5 min vs 5h dziennie - były takie same. Puknijcie się w pusty łeb.

      Odkrywca, jeżeli nie będize wysyłał ekspedycji to zarobi 15-20% (z pełzaczy). Zbieracz - zarobi 35% (piszę dla już jakoś rozwiniętego konta).
      Im gracze bardziej aktywni - tym więcej zysku ma Odkrywca - i przy pewnej liczbie ekspedycji dziennie średnia zysku będzie większa niż dla Zbieracz.

      I tak, kurwa, powinno być. Więcej latasz - masz zysk. Opierdalasz się - masz mniejszy zysk. A nie chcecie wprowadzać socjalizm.
      polalbym ci kolego ale ze niedziela juz no to wiadomo:)
      @Das140 @Muniek @wampek no co jest z wami? dalem wam screeny i co? nie ma lajkow? nie ma podziekowan, przeprosin? pewnie ze nie ma i wiem ze nie bedzie;d lepiej szczekac jak stara rura niz przyznac komus racje nie? aha zapomnialem nie gram to sie nie znam XD wampek nabral wody w usta i nie pisze, muniek stwierdzil ze ma swoje wyliczenia i tez sie zamkna;d jedyne co to widze ze tylko Das ogarnia temat.

      mimo wszystko, bez zlosliwosci- pozdro chlopaki, owocnego kopania i udanych lotow:)

      heh... nadal smiac mi sie chce z tego ze wszyscy zazdroszcza odkrywcy "zyskow"
      Jestem kulturalnym człowiekiem więc nazwę cię po prostu "człowiekiem"... pewnie się zdziwisz ale dla większości ogame jest tylko dodatkiem do życia, a nie jego głównym elementem więc nie oczekuj że ludzie na bieżąco będą reagować na twoje wątpliwej jakości posty... Jakie screeny, jakie przepraszanie, z choinki się urwałeś? O czym ty w ogóle piszesz?Totalnie nie zrozumiałeś tematu który poruszyłem, a nie uważam by wymagało to specjalnych zdolności. W mojej opinii duża część ludzi została oszukana, ponieważ informacje o bonusie odkrywcy były niejasne oraz często sprzeczne i dopiero po fakcie wiele rzeczy się wyjaśniło... gdy spora część graczy już podjęła wybór. Wielkim nieporozumieniem jest również pisać o odkrywcy jako o klasie "aktywnej". Weź po prostu dotrzymaj słowa i przestań wypisywać te bzdury zwłaszcza że nie grasz... paradoks normalnie.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Pytanie może i głupie, ale na pewno masz wystarczająco dużo anty? :>

      BTW, 10 pionierów zakupionych na rynku przyleciało do mnie w 62 statkach, z kolei 2k MT zdołali wcisnąć w 1600 statków. Pracownicy floty handlowej mają Średnie Transportery czy jak? :D
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      pokaz mi zysk... te kilka k? zapewne byl to jeszcze maly event. przy srednim i duzym flo w drzazgi i gruby minus

      Piraci: images91.fotosik.pl/293/b2d4a631abc70d0b.png
      Obcy: images91.fotosik.pl/293/faa20ae3f8732c67.png


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E