Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Strzelec84 napisał(a):

      a mi się podoba że można podnieść pełzacze bez geologa :)
      A ja nie mogę ich podnieść dalej stoją na planecie ;(

      Apofis napisał(a):

      @Sobieski masz zajefajne i trafne teksty :D szacun :D no ja tez myślałem, że to będzie jakiś większy bum jak u odkrywcy, że można by te pełzacze budować w nieskończoność albo do jakiegoś limitu tam np. 100 000 a tu jak zwykle. Można by polować na takie pełzacze u graczy itd.
      Kto ci broni możesz zbudować i milion nie ma ograniczeń w budowie ;)
    • LA PUTIN LABAMBA napisał(a):

      Czy ktoś kompetentny może rozpisać jak wyglądają expy w tej chwili, sporo zmian bylo i nie pamiętam do końca.


      Odkrywca:
      20% złomu z piratów
      50% mniejsza szansa na piratów

      Generał:
      10% złomu z piratów ??
      Szansa na piratów taka jaka była (czyli 50% większa od Odkrywcy)


      Jeżeli się mylę proszę o poprawienie
      Generał nie ma zmniejszonych szans na trafienie piratów czy obcych.
      I tak jak mówisz pz ze starcia wynosi 10%.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • @Apofis fakt, los obdarował mnie poczuciem humoru.
      Co do tematu. Faktycznie już gdzieś ktoś napisał, że dobrym pomysłem byłby brak limitu na pełzacze. Do czego zmierzam. Duża liczba pelzaczy i satelit zwabiły by generałów i odkrywca a może innych zbieraczy a i sami stawiali by floty do obrony czy ataku.
      Zapomniałem :S z ataków Gameforge nie ma przelewów. :E
      "Amor Patriae Nostra Lex"
    • a może by tak do tego teraz zbieracza z którym GF trochę przesadziło i robiąc go aktualnie najsilniejszą klasą dodając aż 10% do eko kosztem 50k energii zmienić bonusy które dostaje?
      bo np. oferty +2 i niższe opłaty rynkowe chyba na nic są już potrzebne jeśli rynek jest wyłączony (wszędzie??) i żeby nie zrobić z niego drugiego odkrywcy już to zmienić np. na dodatkowe 2 poziomy technologii plazmowej (generał ma np. techy wszystkie +2) i powiedzmy stały bonus +1 do astrofizyki :D
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline
    • Devuriel napisał(a):

      a może by tak do tego teraz zbieracza z którym GF trochę przesadziło i robiąc go aktualnie najsilniejszą klasą dodając aż 10% do eko kosztem 50k energii zmienić bonusy które dostaje?
      bo np. oferty +2 i niższe opłaty rynkowe chyba na nic są już potrzebne jeśli rynek jest wyłączony (wszędzie??) i żeby nie zrobić z niego drugiego odkrywcy już to zmienić np. na dodatkowe 2 poziomy technologii plazmowej (generał ma np. techy wszystkie +2) i powiedzmy stały bonus +1 do astrofizyki :D
      1. opłaty na rynku nie były zależne od klasy :D (to tylko taki chwyt marketingowy - jak było każdy wie:D )
      2. O ile +2 plazmy wygląda sensownie - to serio myślisz, że gratisowe pół planety (czy +1 exp) to mało? Już nawet nie piszę o tym, że na nowym uni startujesz z gratisową kolonią ...
      3. Serio myślisz, że zbieracz obecnie jest najlepszy? Przecież on nawet się nie umywa do generała na starych uni i odkrywcy na nowych uni ... ciągle jest to klasa dla tych, co logują max dwa razy dziennie.
      4. "AŻ 10% eko" ... czyli max 100kk zasobów dziennie. WOW.
    • cokolwiek napisał(a):

      Devuriel napisał(a):

      a może by tak do tego teraz zbieracza z którym GF trochę przesadziło i robiąc go aktualnie najsilniejszą klasą dodając aż 10% do eko kosztem 50k energii zmienić bonusy które dostaje?
      bo np. oferty +2 i niższe opłaty rynkowe chyba na nic są już potrzebne jeśli rynek jest wyłączony (wszędzie??) i żeby nie zrobić z niego drugiego odkrywcy już to zmienić np. na dodatkowe 2 poziomy technologii plazmowej (generał ma np. techy wszystkie +2) i powiedzmy stały bonus +1 do astrofizyki :D
      1. opłaty na rynku nie były zależne od klasy :D (to tylko taki chwyt marketingowy - jak było każdy wie:D )2. O ile +2 plazmy wygląda sensownie - to serio myślisz, że gratisowe pół planety (czy +1 exp) to mało? Już nawet nie piszę o tym, że na nowym uni startujesz z gratisową kolonią ...
      3. Serio myślisz, że zbieracz obecnie jest najlepszy? Przecież on nawet się nie umywa do generała na starych uni i odkrywcy na nowych uni ... ciągle jest to klasa dla tych, co logują max dwa razy dziennie.
      4. "AŻ 10% eko" ... czyli max 100kk zasobów dziennie. WOW.

      pisałem to wyśmiewając raczej tą klasę, nie pisałem tego na poważnie że zbieracz jest teraz super bo przy tych 3 klasach dalej jest najsłabszy, co do pół planety wg. mnie jest sprawiedliwe, bo jednak jak mówisz o nowym uni to każdy idzie w odkrywcę, a jak ktoś by wybrał zbieracza to chociaż ma taką mała przewagę która i tak w dalszym ciągu jest nic nie znacząca, przy pierwszych ekspach po około 10h już ktoś zaraz wstawia od ręki 2 astro a Ty dalej masz tylko 1 astro

      no i 10% to jest żart właśnie bo przy dobrych wiatrach po 2 lotach 7 slotowych już masz więcej niż 100kk surków..

      a co do -50% szansy na piratów to tylko opis dodali? bo niektórzy już dziennie po 6 rw mieli po update :)
      niby coś zrobione ale tak naprawdę nic, fakt może generała trochę podpicowali i jest wart uwagi bo zbieracza dalej nikt nie zauważa
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline
    • Gram zbieraczem na europie i wydaje mi się że przyrost całkiem miły ustawiając wszystkie pełzacze na 150% jeszcze bez gelologa i dodatkowych pełzaczy wydobycie przy takim eko średnim bo jednak mam 38/31/34 wzrosło o mniej więcej takie wartości: 11,979 kk mety2,717 kk krychy2,684 kk dexu kosztem tych dodatkowych 1500 satek na każdej planecie. Więc wg mnie zmiana jak najbardziej na plus
    • Apofis napisał(a):

      Zmiana owszem może jakoś tam trochę widoczna ale przede wszystkim dlatego, że planety na pozycjach 6,7,8,10 dostały bonus metalu a tak to lipa jeśli chodzi o same pełzacze raczej słabo, przydało by się coś extra np. pełzacze do 100 000 i może jeszcze coś
      I do tego po 25.000 darmowych plazm, żeby się generałom nie chciało wlatywać po te pełzacze i satelity 8o
    • 1. czy jest gdzieś kompendium wszystkich zmian jako zestawienie aktualnych zasad gry ? Bo raz podniesiono wydobycie kryśki na jakiś kordach, teraz metalu, klasy miały to - tamto , teraz znowu coś zmienione. Wielkości planet na kordach to już wogóle nie wiadomo. Jest gdzieś to zebrane do kupy jako obowiązujące reguły gry ? Trochę gram w tę grę ale powiem szczerze że sam już nie wiem co i jak.
      2. czy te całe zmiany to nie jakaś parodia ? Najpierw zbugowany odkrywca, flociarze podwajający floty w pierwszym miesiącu, teraz zmiany obcinające możliwość dogonienia pewnych osób. Moim zdaniem zmiany poszły w złym kierunku. Zamiast obcinać odkrywcę należałoby wzmocnić pozostałe klasy. Teraz to wogóle już nic nie wiadomo co i jak. Szczerze to GF porusza się jak słoń w składzie porcelany - co się dotknie to zjeb.. Wydaje mi się że nastąpiła zmiana pokoleniowa w GF i ci co tworzą tę grę po prostu w nią nie grali....
    • Tak tak pelzacze do 1kk
      Cale wydobycie w obronę

      Myślę że mile widziany post byłby że strony zbieracza który ma faktycznie fajne eko, coś pokroju @Uudelleen tylko bardziej rozbudowany
      Mam x planet eko na poziomie x/x/x
      Zmiana w pelzaczach dała mi x dziennie x tygodniowo z miesięcznie na jednej planecie co daje x dziennie, x tygodniowo, x surowca na miesiąc więcej za nic nie robienie i na koniec aktualnie z samego kopania po wszystkich bonusach dostaje x surki

      I myślę że wtedy,, mądre,, głowy od balansu mogą mieć więcej do powiedzenia

      Weszła nowa aktualizacja, posypały się czarne dziurki na u68 spadlo 112kk/89kk/19kk/9kk
      Patrząc na zniszczone wyniki nie sięgają już 120kk tylko 40/39/28 kk

      Zobaczymy co będzie dalej

      Co do wydawania kasy, jeden chce, drugi nie chce a trzeci by chciał i tak będzie zawsze
      Więc nie wiem po co ta dyskusja. Dajcie sobie z tym siana
      Idąc tokiem myślenia niektórych tutaj zarabiając 250 tys rocznie powinienem jeździć fiatem panda bo to tani samochód i tani w serwisie, a auto z poziomu premium to już głupi wydatek bo i drogie i drogie w utrzymaniu, a przecież spełnia te samo zadanie - transport
      Na tym zakończę dyskusje o PLN
    • @Antharas

      eko na poziomie 44/36/39

      po zmianach dostałem na godzinę (różnica z wydobycia po aktualizacji - przed aktualizacją): 113 608 metalu 28 908 kryształu oraz 42 730 deuteru

      co przy 14 planetach daje na godzinę: 1 590 512 metalu 404 712 kryształu 598 220 deuteru

      Czyli średnio rzecz ujmując z samej różnicy wynikającej z dobudowania pełzaczy oraz uruchomienia ich na 150% dostałem na godzinę wydobycie jednej dodatkowej planety (a nawet ciupkę więcej).
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Czyli dziennie z 14 stu planet
      38.172.288 metalu
      9.713.088 kryształu
      14.357.280 deuteru

      Po tygodniu
      267.206.016 metalu
      67.991.616 kryształu
      100.500.960 deuteru

      Po miesiącu
      1.068.824.064 metalu
      271.966.464 kryształu
      402.003.840 deuteru

      Za pasywna grę myślę że całkiem ciekawie
      Jeżeli sprzedać jeszcze dex u handlarza albo po mniejszym przeliczniku do kolegi to wychodzi lepszy wynik
    • @Antharas Dane podane przeze mnie są oczywiście "wypłaszczone". Po 1 nie uwzględniają nowych bonusów metalu (nie każdy ma planety na pozycjach 6-10). Po 2. ilość dexu wskazana przeze jest z jednej planety, a z tym jest różnie ze względu na temperatury (na jednej więcej, na drugiej mniej). Ale mimo tych wypłaszczeń i tak wniosek jest prosty, po zmianach dostałem dodatkowe wydobycie z jednej planety.
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • wszystkie 14 planet na poz 15 identycznie rozwiniete. 44/38/41
      Przy pelzaczach na 100% wydobycie d9bowe na jednej planecie
      Metal 27043000
      Krysztal 8481000
      Deuter 10764000

      Pelzacze 150%
      Metal 29247000
      Krysztl 10441000 bez bustera 9300000
      Deuter 11733000

      Sorry krysztal z busterem
      Bla, bla, bla, bla

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez pit ().

    • Sprawdzona szkoła. Tak marudzili, że ekowcy dostali buffa wielkiego, a tu wychodzi niecałe 10%. Przy dobrze rozwiniętych kopalniach, z geologami i innymi lujami-mujami, to się sumuje. Dość sporo z pasywnej gry. Bawi mnie tylko to, że nie doceniają zmian w transporcie we wprowadzeniu 7.X i wcześniejszego gmerania w Tn.

      Dzięki pit za porównanie ;) Jak ktoś nie boi się robić energetycznej, to ma.

      P.s. Swoją drogą, jakie masz poziomy fuzji i ile ciągną Ci dexu?
    • 700 000 metalu na dzień z jednej planety przy poziomie 36 llvl metalu tyle daje te 150 % razy ilość planet macie odpowiedź na pozycjach nie bonusowych, na 6 - 800 k, te kilkadziesiąt dodatkowych pełzaczy to szkoda liczyć minimalna sprawa
      także niech każdy sobie sam odpowie czy to jest dużo czy nie w porównaniu do exp z odkrywcy - moim zdaniem przepaść jeśli ktoś za jednym razem zbiera z odkrywcy mld sury

      to tyle
    • @Pan Krecik

      Jeżeli na uni jest handlarz to fajnie. Ale gdyby nie wbili handlarza - to każde uni miałoby dokładnie to samo co każde nowe - czyli używanie jedynie dwóch zasobów do handlu - krychy i deu - bo metalu każdy ma miliardy i jest on niewymienialny. Dlatego już pisałem - w 7.5 dzieją się trzy rzeczy - ubicie piratów, pojemność recków dla generała i przywrócenie handlarza (nawet jak to jest poza 7.5). Reszta zmian to jedynie kosmetyka, nic nie znacząca.

      PS. Ale jak ktoś znajdzie powód, dla którego uważają, że pozycja 6 jest lepsza niż 8 (i dają jej mniejszy bonus z metalu) - to stawiam piwo. Bo obecnie do kolonizowania nadają się tylko 1-3 (moim zdaniem nie warto - ale są zwolennicy), 8 i 15. Ew. 12, jak działasz bez fuzji. Pozostałe są słabsze. Dużo słabsze.