Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Devuriel napisał(a):

      bo zawsze tu były koordynaty a po update została sama 5 i pokryło się to z moim obecnym miejscem ?
      Wystarczyło sprawdzić podglądy pozostałych planet. Kordy masz po prawej stronie, więc zredukowali duplikowanie się danych. W zasadzie mogli to usunąć całkiem, bo przy wybranej pozycji widać ramkę na słupku i z reguły widać nazwę planety, ale system nie zabrania nazywać ich tak samo, więc zostawili. Enyłej bajzel lekki jest, choć nie sądzę żeby utrudniał grę i warto było to zgłaszać ;)
    • Midam napisał(a):

      Devuriel napisał(a):

      bo zawsze tu były koordynaty a po update została sama 5 i pokryło się to z moim obecnym miejscem ?
      Wystarczyło sprawdzić podglądy pozostałych planet. Kordy masz po prawej stronie, więc zredukowali duplikowanie się danych. W zasadzie mogli to usunąć całkiem, bo przy wybranej pozycji widać ramkę na słupku i z reguły widać nazwę planety, ale system nie zabrania nazywać ich tak samo, więc zostawili. Enyłej bajzel lekki jest, choć nie sądzę żeby utrudniał grę i warto było to zgłaszać ;)
      którą planetę mam wybrać i sprawdzić :D?

      5:100:14
      5:100:15
      5:110:14
      5:110:15
      5:120:14
      5:120:15
      5:130:14
      5:130:15
      5:140:14
      5:140:14
      5:150:14
      5:150:15

      co do duplikowania miejsce w statach mamy tez calkiem u gory, a jednak po srodku w podgladzie tez jest nikomu to nie przeszkadzalo ze byly pelne koordy jednak wg mnie mogli juz tu nie grzebac bo w czym ta zmiana miala pomoc?? Ze jednak z komorki musze oddalic i sprawdzic z boku na planetach na ktorej siedze a wtedy jak mialem przyblizony ekran to wiedzialem na ktorej jestem
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline
    • buleon napisał(a):

      Niemniej jednak tłumaczenie galaktyka jako pozycja jest... dziwne. Moim zdaniem błąd.
      Pewnie coś zmianiali przy okazji (patrząc na listę zmian i realne zmiany w kilku poprzednich wersjach widać, że poprawiają wiele rzeczy o których nie piszą w zakresie zmian dla wersji) i zamiast tablicy (czyli trzech wartości - galaktyka - układ - pozycja w układzie) zrzutowali to na jedną wartość - i tak wyszło. Pierdoła i tyle - a świadczy jedynie o niechlujstwie programistów. Ale to nic nowego - więc nawet nie ma sensu się martwić.
    • cokolwiek napisał(a):

      buleon napisał(a):

      Niemniej jednak tłumaczenie galaktyka jako pozycja jest... dziwne. Moim zdaniem błąd.
      Pewnie coś zmianiali przy okazji (patrząc na listę zmian i realne zmiany w kilku poprzednich wersjach widać, że poprawiają wiele rzeczy o których nie piszą w zakresie zmian dla wersji) i zamiast tablicy (czyli trzech wartości - galaktyka - układ - pozycja w układzie) zrzutowali to na jedną wartość - i tak wyszło. Pierdoła i tyle - a świadczy jedynie o niechlujstwie programistów. Ale to nic nowego - więc nawet nie ma sensu się martwić.
      A czym mamy się martwić bo już zagubiony jetem.
    • .:czubulus:. napisał(a):

      cokolwiek napisał(a):

      buleon napisał(a):

      Niemniej jednak tłumaczenie galaktyka jako pozycja jest... dziwne. Moim zdaniem błąd.
      Pewnie coś zmianiali przy okazji (patrząc na listę zmian i realne zmiany w kilku poprzednich wersjach widać, że poprawiają wiele rzeczy o których nie piszą w zakresie zmian dla wersji) i zamiast tablicy (czyli trzech wartości - galaktyka - układ - pozycja w układzie) zrzutowali to na jedną wartość - i tak wyszło. Pierdoła i tyle - a świadczy jedynie o niechlujstwie programistów. Ale to nic nowego - więc nawet nie ma sensu się martwić.
      A czym mamy się martwić bo już zagubiony jetem.
      martwić to ja się martwiłem po wprowadzeniu wersji nowej z rynkiem i namnożeniu surowców poprzez rynek czy do tego dojdą, ale jak zobaczyłem że multum multikont ma na kontach po 10kkkkk mety pomnożonej z deuteru a nikt z tym nic nie zrobił to też przestałem się martwić ^^
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline
    • Shur Tugal napisał(a):

      U mnie jak się okazało nie działa handlarz złomu :) nie można wybrać statków do sprzedania, cały czas jest 0 :D
      Też tak mam od wczoraj.
      Musisz wklepać ilość statków ręcznie i wtedy zadziała - takie ułatwienie ;)
      ...Z kubryku ruszył każdy z nas, wprost od cynowych mis, Kulawy bosman dzieli broń, na pokład każe iść,

      Mocarna ręka chwyta nóż i dłoń zaciska się, Dziś marny, brygu, jest twój los - wzbudziłeś gniew...
    • Kolejna "super" zmiana (a może tylko błąd) - oderwano księżyce od planet na liście wybierania celu do wysłania floty - wcześniej księżyce były pod swoimi planetami, a teraz gdzieś tam indziej sobie są. Brawo...
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA
    • Danek napisał(a):

      Kolejna "super" zmiana (a może tylko błąd) - oderwano księżyce od planet na liście wybierania celu do wysłania floty - wcześniej księżyce były pod swoimi planetami, a teraz gdzieś tam indziej sobie są. Brawo...
      Ustaw "Alternatywne listy rozwijalne" w Ustawieniach - i będzie poprawnie.

      Ja pierwsze co robię na nowych kontach - to dezaktywacja paska czatu (najgorsza rzecz jaka istnieje w ogame - nawet dok sojuszniczy i klonowanie flot jest lepsze) oraz alternatywne listy rozwijalne - i wszystko działa bez problemu. Nie mam problemu z tele na wybraną planete na telefonie, nie mam problemu z listą planet (sprawdzone) ani z prędkością flot. Magia :D
    • Ruda napisał(a):

      U mnie są normalnie : data-verified= ">
      Jeżeli macie jakieś błędy to wpisujcie w dziale błędów bo tu szybko zatoną w postach.
      Wszystkie błędy, które zgłosiłem w "odpowiednim dziale" zostały przez osoby decyzyjne olane... to już jest nudne... Zgłosiłem poprzez Support, może tam doczekam się odpowiedzi.
      Postanowiłem napisać post tutaj, w dyskusji, ponieważ ktoś szybko odpisze, że ma podobnie, albo że "u niego działa".

      "U mnie są normalnie" - trafiłaś dzisiaj? Ja jeszcze wczoraj korzystałem normalnie ze znalezionego na ekspedycji już jakiś czas temu, ale to było wykorzystane wczoraj. Dziś trafiłem i pusto, nie ma go dostępnego w grze.
      EDIT aaaa to są normalnie to raczej odpowiedź na post Danek, moje niedopatrzenie. Przepraszam.
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Qnick napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      U mnie są normalnie : data-verified= ">
      Jeżeli macie jakieś błędy to wpisujcie w dziale błędów bo tu szybko zatoną w postach.
      Wszystkie błędy, które zgłosiłem w "odpowiednim dziale" zostały przez osoby decyzyjne olane... to już jest nudne... Zgłosiłem poprzez Support, może tam doczekam się odpowiedzi.Postanowiłem napisać post tutaj, w dyskusji, ponieważ ktoś szybko odpisze, że ma podobnie, albo że "u niego działa".

      "U mnie są normalnie" - trafiłaś dzisiaj? Ja jeszcze wczoraj korzystałem normalnie ze znalezionego na ekspedycji już jakiś czas temu, ale to było wykorzystane wczoraj. Dziś trafiłem i pusto, nie ma go dostępnego w grze.
      EDIT aaaa to są normalnie to raczej odpowiedź na post Danek, moje niedopatrzenie. Przepraszam.

      Administracja Gry i Coma zgłaszają błędy do osób, które się nimi zajmują.
      To nie wygląda tak, że ktoś zgłosi błąd i "a czekaj to już tu machnę".
      Społeczności jest dość sporo i z nich także spływają różnego rodzaju błędy czy feedbacki.
      Zapewniam, że błędy nie są olewane tylko przekazywane na bieżąco. Czas poprawek i korekt nie jest od nas zależny.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • cokolwiek napisał(a):

      Danek napisał(a):

      Kolejna "super" zmiana (a może tylko błąd) - oderwano księżyce od planet na liście wybierania celu do wysłania floty - wcześniej księżyce były pod swoimi planetami, a teraz gdzieś tam indziej sobie są. Brawo...
      Ustaw "Alternatywne listy rozwijalne" w Ustawieniach - i będzie poprawnie.
      Ja pierwsze co robię na nowych kontach - to dezaktywacja paska czatu (najgorsza rzecz jaka istnieje w ogame - nawet dok sojuszniczy i klonowanie flot jest lepsze) oraz alternatywne listy rozwijalne - i wszystko działa bez problemu. Nie mam problemu z tele na wybraną planete na telefonie, nie mam problemu z listą planet (sprawdzone) ani z prędkością flot. Magia :D
      No właśnie nie w tym rzecz, nic to nie zmienia, niezależnie która jest opcja.

      Widzę, że nie jest to kwestia indywidualna - Błąd w "pomocnych linkach" podczas wysyłania floty Tak czy siak, zgłoszone.
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA
    • A co ja miałem pomyśleć @Ruda jak 2 moje zgłoszenia tego samego błędu miały plakietkę "odrzucone", do tego 3 zgłoszenie tego błędu wisiało bez żadnych odpowiedzi, a równolegle chyba Avinashi zgłosiła ten sam błąd - również bez odpowiedzi. A w pewnym momencie przyszedł Art do mojego tematu i stwierdził że ewidentny błąd, i na następny dzień już wszystko wiedziałem. Już nie wspomnę o tym że Kasia w tym czasie się udzielała w innych tematach a to olewała. To błąd znany i zgłoszony, czy jednak odrzucony jakby to sugerowała wtedy plakietka przy wcześniejszych zgłoszeniach? Sami wprowadzacie w błąd użytkowników.
    • smoki napisał(a):

      W związku z wdrożeniem nowego systemu sprzedaży surowców, przekazujemy Wam dwie istotne informacje:

      Istnieje prawdopodobieństwo, że po aktywacji nowej funkcji, niektórzy z graczy gdy będą chcieli z niej skorzystać, zobaczą pustą stronę . Należy wtedy zamknąć stronę a następnie ponownie ją otworzyć i przed skorzystaniem z nowej funkcji nacisnąć ctrl + shift + R lub ctrl + R (w zależności od przeglądarki), aby ponownie załadować stronę.

      Link do kupca został zmieniony w grze. Jeśli grasz bez korzystania z dodatków, nie będzie to miało żadnego wpływu.
      Natomiast jeżeli korzystasz z dowolnego dodatku wykorzystującego link do kupca może on chwilowo nie działać.

      Przepraszamy za utrudnienia w grze.
      a co jesli ktos gra na telefonie i niema ctrl itp????
    • Mi od wczoraj nie działał handlarz. Chciałem 200kk dexu wymienić. Trochę na paliwo i gęsi, bo potrzebuje. Straciłem na dziada 30k anty. Wpisuje 200kk i wyświetla się komunikat że "wymiana surowców przebiegła pomyślnie" czy jakoś tak. Po czym wymiany surowców nie widać. Dziś spróbowałem ponownie na innej przeglądarce i zamiast 200kk wymienia 200 jednostek surowca :E Dopiero jak się wpisze maksymalną pojemność magazynu to wtedy już jest w porządku. Tyle że pozbawiłem się mety do zera :wrr:
    • Ruda napisał(a):

      Qnick napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      U mnie są normalnie : data-verified= ">
      Jeżeli macie jakieś błędy to wpisujcie w dziale błędów bo tu szybko zatoną w postach.
      Wszystkie błędy, które zgłosiłem w "odpowiednim dziale" zostały przez osoby decyzyjne olane... to już jest nudne... Zgłosiłem poprzez Support, może tam doczekam się odpowiedzi.Postanowiłem napisać post tutaj, w dyskusji, ponieważ ktoś szybko odpisze, że ma podobnie, albo że "u niego działa".
      "U mnie są normalnie" - trafiłaś dzisiaj? Ja jeszcze wczoraj korzystałem normalnie ze znalezionego na ekspedycji już jakiś czas temu, ale to było wykorzystane wczoraj. Dziś trafiłem i pusto, nie ma go dostępnego w grze.
      EDIT aaaa to są normalnie to raczej odpowiedź na post Danek, moje niedopatrzenie. Przepraszam.
      Administracja Gry i Coma zgłaszają błędy do osób, które się nimi zajmują.
      To nie wygląda tak, że ktoś zgłosi błąd i "a czekaj to już tu machnę".
      Społeczności jest dość sporo i z nich także spływają różnego rodzaju błędy czy feedbacki.
      Zapewniam, że błędy nie są olewane tylko przekazywane na bieżąco. Czas poprawek i korekt nie jest od nas zależny.
      Brak jakiekolwiek wiadomości i zamknięcie tematu to o czym to świadczy? A wystarczy napisać "zgłoszone", "działam" "przekazane dalej" lub cokolwiek co świadczyłoby o tym , że temat przeczytano i przekazano dalej.
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • cokolwiek napisał(a):

      Ustaw "Alternatywne listy rozwijalne" w Ustawieniach - i będzie poprawnie.
      Nie, wcale nie jest poprawnie. Wtedy zamiast granatowych prostokątów pasujących do szaty graficznej interfejsu pojawiają się jakieś tandetne białe, a kolejność nadal jest bez sensu, najpierw planety, a na końcu same księżyce.

      @Ruda mam pytanie do administracji: dlaczego Gameforge zajmuje się takimi durnymi zmianami, które nie dość, że nie są nikomu potrzebne, to jeszcze tylko utrudniają grę i rozpraszają, zamiast zająć się poważnymi problemami? Wcześniej dodali jakiś 'x' przy aktywnych flotach własnych. Nie wiem po co, komu było to potrzebne, ani jaki geniusz na to wpadł. W podglądzie mam 21 x własna, 3 przyjazne i 2 wrogie. Doprawdy ten x przy własnych flotach wywrócił grę do góry nogami. A może to jest jakaś pomoc dla daltonistów? Jeśli ktoś nie rozróżnia zielonego, żółtego i czerwonego, to ma ten wspaniały x?
      To jedna sprawa, a teraz bezsensowna selekcja planet i księżyców. Wcześniej było dobrze, ale oczywiście ktoś nad wyraz ambitny, ale ewidentnie bez jakichkolwiek praktycznych pomysłów, wpadł na to, żeby wyrzucić wszystkie księżyce na koniec. No i oczywiście mu się to nie udało, bo kilka księżyców jest na górze, a ich planety wyrzucone na dół. Generalnie na tej rozwijanej liście jest jeden wielki burdel i już szybciej jest wpisać koordynaty ręcznie, niż tam czegoś szukać. Po prostu ten nad wyraz zdolny człowiek powinien dostać 10 000 ojro i tyle samo antymaterii jako premię za taką inicjatywę i pomysłowość.

      Pozwolę sobie przy okazji wymienić o wiele mniej istotne błędy, które oczywiście nie muszą być naprawione jako hotfix, bo nikomu nie przeszkadzają:
      - losowe wyrzucanie z gry, teraz jest już rzadziej, ale czasem nadal się zdarza
      - brak możliwości wystawienia oferty na rynku po maksymalnej cenie, ponieważ ta rzekomo wykracza poza dopuszczalny przedział
      - brak separatorów podczas wpisywania wartości na rynku oraz brak możliwości poprawy wpisanej liczby, ponieważ po ponownym kliknięciu wszystko znika i trzeba wpisywać od nowa
      - nie mogę szybko przeklikać skanowania wszystkich planet w układzie, bo są błędy podczas wysyłania. Ja rozumiem ochronę przed botami i w ogóle, ale klikanie jednej ikonki z góry na dół naprawdę nie wymaga nadludzkiej prędkości. Te błędy podczas wysyłania tylko spowalniają grę i nic więcej
      - okna czatu na dole strony uniemożliwiają grę w wersji mobilnej (inna sprawa, że wersji mobilnej po prostu nie ma)
      - po zalogowaniu do gry zaznaczona jest planeta, której ostatnio używałem. Ale kiedy chcę z niej coś wysłać, albo chociaż zeskanować inną planetę w galaktyce, to sondy lecą z pierwszej planety od góry. W moim przypadku to matka, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Ale to zaznaczanie ostatnio aktywnej planety po zalogowaniu jest mylące.

      Liczę na znalezienie czasu w przyszłym roku i naprawę tych drobnych i nieistotnych błędów, między wprowadzaniem tak niezbędnych i bardzo wyczekiwanych zmian, jak losowo ułożona lista planet i księżyców oraz ten cudowny x przy ruchu flot :thumbup:
    • haha cudowne logouty. Po 20x dziennie a na tickety dostałem odpowiedź, że jest to wina mojego łącza.

      Taką mam ciekawostkę jeszcze. Nie po raz pierwszy miałem sytuację - zaznaczone jakieś statki przez przypadek - np wszystkie raki. Odznaczyłem poprzez odklikniecie ikonki, dałem dalej, pokazało normalna ilość paliwa do spalenia a dziwnym trafem zostały wysłane również statki, które były wcześniej odznaczone i oczywiście spaliło więcej paliwa.

      Btw. Jestem ciekaw ile bałaganu będzie, jeżeli dojdzie do tej domniemanej fuzji
    • Void napisał(a):

      cokolwiek napisał(a):

      Ustaw "Alternatywne listy rozwijalne" w Ustawieniach - i będzie poprawnie.
      Nie, wcale nie jest poprawnie. Wtedy zamiast granatowych prostokątów pasujących do szaty graficznej interfejsu pojawiają się jakieś tandetne białe, a kolejność nadal jest bez sensu, najpierw planety, a na końcu same księżyce.
      @Ruda mam pytanie do administracji: dlaczego Gameforge zajmuje się takimi durnymi zmianami, które nie dość, że nie są nikomu potrzebne, to jeszcze tylko utrudniają grę i rozpraszają, zamiast zająć się poważnymi problemami? Wcześniej dodali jakiś 'x' przy aktywnych flotach własnych. Nie wiem po co, komu było to potrzebne, ani jaki geniusz na to wpadł. W podglądzie mam 21 x własna, 3 przyjazne i 2 wrogie. Doprawdy ten x przy własnych flotach wywrócił grę do góry nogami. A może to jest jakaś pomoc dla daltonistów? Jeśli ktoś nie rozróżnia zielonego, żółtego i czerwonego, to ma ten wspaniały x?
      To jedna sprawa, a teraz bezsensowna selekcja planet i księżyców. Wcześniej było dobrze, ale oczywiście ktoś nad wyraz ambitny, ale ewidentnie bez jakichkolwiek praktycznych pomysłów, wpadł na to, żeby wyrzucić wszystkie księżyce na koniec. No i oczywiście mu się to nie udało, bo kilka księżyców jest na górze, a ich planety wyrzucone na dół. Generalnie na tej rozwijanej liście jest jeden wielki burdel i już szybciej jest wpisać koordynaty ręcznie, niż tam czegoś szukać. Po prostu ten nad wyraz zdolny człowiek powinien dostać 10 000 ojro i tyle samo antymaterii jako premię za taką inicjatywę i pomysłowość.

      Pozwolę sobie przy okazji wymienić o wiele mniej istotne błędy, które oczywiście nie muszą być naprawione jako hotfix, bo nikomu nie przeszkadzają:
      - losowe wyrzucanie z gry, teraz jest już rzadziej, ale czasem nadal się zdarza
      - brak możliwości wystawienia oferty na rynku po maksymalnej cenie, ponieważ ta rzekomo wykracza poza dopuszczalny przedział
      - brak separatorów podczas wpisywania wartości na rynku oraz brak możliwości poprawy wpisanej liczby, ponieważ po ponownym kliknięciu wszystko znika i trzeba wpisywać od nowa
      - nie mogę szybko przeklikać skanowania wszystkich planet w układzie, bo są błędy podczas wysyłania. Ja rozumiem ochronę przed botami i w ogóle, ale klikanie jednej ikonki z góry na dół naprawdę nie wymaga nadludzkiej prędkości. Te błędy podczas wysyłania tylko spowalniają grę i nic więcej
      - okna czatu na dole strony uniemożliwiają grę w wersji mobilnej (inna sprawa, że wersji mobilnej po prostu nie ma)
      - po zalogowaniu do gry zaznaczona jest planeta, której ostatnio używałem. Ale kiedy chcę z niej coś wysłać, albo chociaż zeskanować inną planetę w galaktyce, to sondy lecą z pierwszej planety od góry. W moim przypadku to matka, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Ale to zaznaczanie ostatnio aktywnej planety po zalogowaniu jest mylące.

      Liczę na znalezienie czasu w przyszłym roku i naprawę tych drobnych i nieistotnych błędów, między wprowadzaniem tak niezbędnych i bardzo wyczekiwanych zmian, jak losowo ułożona lista planet i księżyców oraz ten cudowny x przy ruchu flot :thumbup:
      Rzeczywiście - wygląda na to, że u części osób się popsuło. Co lepsze - to nie zależy także od uni (na tym samym uni u mnie działa poprawnie, u koleżanki - źle, ale alternatywne listy rozwijalne - poprawnie). Dlatego uważałem, że to jest dobre rozwiązanie.

      Co do powodu tych zmian - nie sądzę, że są one robione specjalnie. To raczej programiści nie panują nad kodem. Nie wiem czy to są tacy słabi programiści, słaby zarządzający zespołem czy kod typu spagetti - efekt jest taki, że zmieniasz jedną rzecz, a to powoduje wiele nieoczekiwanych zmian w innym miejscu. Standardowo to powinno wyjść na testach ... ale w GF nie robią testów nowych wersji. Wgrywanie nowych wersji na serwery testowe także planuje idiota. Standardowo wystawiając nową wersję na testy użytkowników poprawiasz zgłoszone błędy, ponownie wystawiasz na testówkę - i dopiero potem na proda. Tutaj - błędy są zgłaszane na testówkach - ale nikt ich nie poprawia - i leci na proda. Super :D

      Co do tych pozostałych błędów:
      - czy nowa, 7.4.0 wersja nie zawiera właśnie tych poprawek - usuwanie separatorów i zaokrąglenie czy odcięcie do liczb całkowitych - wygląda na to, że się poprawiło - ale może to tylko u mnie :D
      - skanowanie - to standardowa odpowiedź serwera - czasem nie wyrobi się i rzuca błędem. Problemem jest przeciążenie serwerów - widocznie nie stać ich na sprzęt, przepustowość albo wpychają za dużo wirtualek na jeden serwer fizyczny. Zwykły problem wydajnościowy i tyle.
      - okno czatu na dole strony - to pisałem - pierwsze co robię na nowym koncie - Ustawienia - Dezaktywuj pasek czatu. Wiele osób nie wie jak to wyłączyć - i się męczy. A nie znam ani jednej osoby, która by uznała ten pasek czatu za użyteczny ... (ps. A spróbuj licytować z telefonu, jak masz pasem czatu aktywny :D )
      - ta zmiana zaznaczenia planety to nowy ficzer. Na moje oko - kombinują strasznie nad zarządzaniem sesją - tak, aby wylogowanie do lobby i powrót - nic nie zmieniał. Tylko im nie idzie to dobrze, bo programiści słabi albo nie mają czasu to zrobić porządnie.

      Błędów jest dużo - bo nikt nie panuje nad kodem, a jednocześnie brak testów. Do tego ciągłe decyzje rujnujące strategiczność gry, a jedynie przyspieszające grę. Szybciej, szybciej, łapmy kasę za anty, zanim ludzie się zorientują jaki bubel zrobiliśmy. :)