Wersja 7.x - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Szczerze mówiąc mam dylemat.
      Z jednej strony:
      300% anty z ekspedycji - jedynej formy zdobycia anty f2p,
      a tak naprawdę nawet więcej bo +2 sloty ekspedycji.
      -25% czasu badań

      Z drugiej:
      OP statek (Pytanie jak bardzo dostępny będzie ten statek na rynku, hmmm)
      +2 combat research (wszystkie 3 czy tylko stricte bojowa?)

      Górnik:
      Po prostu meh, kopalnie zawsze mi służyły do budowy floty
      I 25%? Jak można zboostować sobie nowymi statkami produkcję o 50%...


      Czy tylko ja odnoszę wrażenie że chwilę po wprowadzeniu zmian będzie rebalancing (czyt. nerf) bez możliwości ponownego wyboru klasy? :D
      [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*
    • Chris Matters napisał(a):

      Pytanie jak bardzo dostępny będzie ten statek na rynku
      To jest elastyczna kwestia. Zależy w pierwszej kolejności od kategorii uniwersum: agresywnego, pokojowego lub zrównoważonego; wieku uniwerum, no i fuzji uniwersów (a więc ewentualnie momentalnych zawirowań wśród graczy tuż po fuzji).

      Chris Matters napisał(a):

      Czy tylko ja odnoszę wrażenie że chwilę po wprowadzeniu zmian będzie rebalancing (czyt. nerf) bez możliwości ponownego wyboru klasy?
      Odnoszę wrażenie, że tak - tylko Ty :)

      500k AM za zmianę klasy to dla graczy PTW gratka, na równi z relokacją kilkunastu pozycji na 15-ki, powiększonych o 15 pól, etc. W skrócie - PG. Tak, jestem kawalerem :D
    • Bearded napisał(a):

      Chris Matters napisał(a):

      Czy tylko ja odnoszę wrażenie że chwilę po wprowadzeniu zmian będzie rebalancing (czyt. nerf) bez możliwości ponownego wyboru klasy?
      Odnoszę wrażenie, że tak - tylko Ty :)
      500k AM za zmianę klasy to dla graczy PTW gratka, na równi z relokacją kilkunastu pozycji na 15-ki, powiększone o 15 pól, etc. W skrócie - PG. Tak, jestem kawalerem :D
      Jemu raczej chodziło o to, że zabraknie możliwości darmowej zmiany klasy z okazji przebudowy bonusów... i w sumie mam podobne obawy
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez wampek ().

    • Art napisał(a):

      Lista zmian w wersji 7.0.0
      • Rynek będzie niedostępny dla koordynatów będących celem ataku na 10 minut przed dolotem
        • Atakowany gracz nie może usunąć,dodać lub modyfikować ofert, ale inni gracze wciąż mogą realizować oferty już wystawione przez niego


      Ale nigdzie nie ma napisane (przynajmniej ja nie znalazłem), że atakowany gracz nie może również odebrać statków, które już doleciały.


      I tu znów - w zależności od punktu widzenia - to dobrze oraz to źle.
      Jeśli atakujemy, to nie będzie niespodzianki w postaci nagle pojawiającej się floty.
      Jeśli się bronimy, to szkoda, bo można zastawić ładną pułapkę. chociaż czy na starym Uni ktoś handlowałby flotą mogącą sprawić jakąś niespodziankę?
    • Poka_Bydlaka napisał(a):

      new_mateuszgg napisał(a):

      tylko czy zostana nowe statki wprowadzone na stare istniejace juz uniwersa?
      Nie da się wprowadzić ładowności sond(czy innych nowych rzeczy)na istniejących uni, a ty podejrzewasz GF o taki ruch? :E :E
      wg mnie wszystko daloby sie zrobic ale apewne trzeba by rozwalic dobre pol gry zeby to wprowadzic lub praktycznie pisac ja od nowa. jest to czasochlonne i mega kosztowne wiec zadnemu deweloperowi sie to nie oplaca. bo kto normalny pisze jakby nie patrzac praktycznie "nowa" gre? dla kilku tys ludzi gdzie zyski sa dosc srednio niskie. cieszcie sie z tego co macie xD


      new_mateuszgg napisał(a):

      Poka_Bydlaka napisał(a):

      new_mateuszgg napisał(a):

      tylko czy zostana nowe statki wprowadzone na stare istniejace juz uniwersa?
      Nie da się wprowadzić ładowności sond(czy innych nowych rzeczy)na istniejących uni, a ty podejrzewasz GF o taki ruch? :E :E
      pancerniki wprowadzili na stare.. troche poplakane przez zwolennikow OW bylo a teraz malo kto juz pamieta :P
      teraz bedzie placz o pance i to zapewne gruby XD
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • nie wiem czy ktos to zauwazyl i czy wspominal na forum ale w opcjach znalazlem jedna fajna nowinke. po wejsciu w ostatnia zakladke w opcjach (tam gdzie ustawiasz urlop) jest dodatkowa lista o nazwie ''Beta Features". po zaznaczeniu tego pojawia sie opcja ustawiania alarmow ("clock" na pasku po lewej) na konkretna godz z szczegolowym wyborem czego alarm ma dotyczyc. fajna rzecz dla flociarzy ale i nie tylko.
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      nie wiem czy ktos to zauwazyl i czy wspominal na forum ale w opcjach znalazlem jedna fajna nowinke. po wejsciu w ostatnia zakladke w opcjach (tam gdzie ustawiasz urlop) jest dodatkowa lista o nazwie ''Beta Features". po zaznaczeniu tego pojawia sie opcja ustawiania alarmow ("clock" na pasku po lewej) na konkretna godz z szczegolowym wyborem czego alarm ma dotyczyc. fajna rzecz dla flociarzy ale i nie tylko.
      Główną fukcją uni testowego są "Beta Features" ;) Poza testowaniem nowych wersji, wprowadzają tam dodatki ,które można testować i po pozytywnym przyjęciu przez społeczność jest szansa ,że wprowadzą.. to tyle z teorii ;D
    • @sanvean no i tu wchodzi interpretacja,, prawa,, skoro mowa o dobieraniu surowców to czy tyczy się to ten statków czy tylko surowca, czy statki zostały celowo pominięte, czy może jednak jest z tym problem.

      Osobiście nie testuje ponieważ czas mnie mocno ogranicza, ale w wolnej chwili czytam, ktoś pisał że trzeba mieć zbudowany dany statek, a art odpowiedział że się o to dopyta bodajże :)
    • Przeoczyłem drobny szczegół, który może się przydać tym, którzy ledwo wbijają na Bermudę. Mianowicie...

      Jeśli ktoś klasycznie czeka, aż pierwsze poziomy budynków rozbudują się metodą czekania, zamiast kupienia ich za anty i skrócenia dzięki niej czasu budowy, to powodzenia. Ale tym, którzy pykają poziomy jak leci do rozsądnych kosztów antymaterii, proponuję aby zostawili na początek eko, a zajęli się najpierw stacją i badaniami - wystarczy np. układ Fr ~5 i Lb ~7. Potem zrobić kilka poziomów T. bojowej. Np. do 8. poziomu, który kosztuje 102.400 mety i 25.600 krychy. Kiedy się anuluje budowę zakupionego poziomu, surowce trafiają do magazynów, które zaraz przy Fr i Lb trzeba mieć na odpowiednio co najmniej 4. i 2. poziomie. Te surowce można użyć na spokojną rozbudowę pierwszych poziomów eko. Kwestię zasilenia tego zostawiam i w zasadzie rodzaj rozwijanych budynków i badań też - chodzi mi o sam patent.
    • czubulus. napisał(a):

      Katakuri napisał(a):

      czubulus. napisał(a):

      Znając GF za monety będzie można mieć wszystkie klasy i statki.
      Jeden darmowy a dwa dodatkowe za dolary.Całkiem możliwe...
      No na pewno będzie opcja za monetę.
      Lm będę siekał Gs może krążki też będą miały tą funkcje.

      dziwi mnie bardzo ze nie mozna w ogame rozwalic gesi poprzez LM... tak samo nie przebijesz sie LM przez duza oslone... ja wiem ze porownac to mozna do czlowiek vs mrowka czy pszczola ale na logike- jedna pszczola ci krzywdy wielkiej nie zrobi ale milion cie moze zabic;d dlatego ciesze sie ze to zmienili tylko czytajac opic gdzie pisze "a small chance" nasuwa sie pytanie ile % bedzie bo jak np 5 czy 10 to to bardziej od duzrgo farta bedzie zalezec niz faktycznie podejscia taktycznego. poza tym ile bedzie potrzeba tych LM bo jak ktos wysle tylko jedna sztuke i rozwali gesi to to smiech na sali bedzie XD

      Dysoner napisał(a):

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      nie wiem czy ktos to zauwazyl i czy wspominal na forum ale w opcjach znalazlem jedna fajna nowinke. po wejsciu w ostatnia zakladke w opcjach (tam gdzie ustawiasz urlop) jest dodatkowa lista o nazwie ''Beta Features". po zaznaczeniu tego pojawia sie opcja ustawiania alarmow ("clock" na pasku po lewej) na konkretna godz z szczegolowym wyborem czego alarm ma dotyczyc. fajna rzecz dla flociarzy ale i nie tylko.
      Główną fukcją uni testowego są "Beta Features" ;) Poza testowaniem nowych wersji, wprowadzają tam dodatki ,które można testować i po pozytywnym przyjęciu przez społeczność jest szansa ,że wprowadzą.. to tyle z teorii ;D
      wiem. chodzilo mi bardziej o poinformowanie graczy ze cos takiego jest. zapewne malo kto o tym wiedzial a ja sam odkrylem to przez przypadek bo chcialem konto kasowac XD


      Das140 napisał(a):

      Pytanie, też macie wrażenie, że statki wam przybywają lub znikają? Chodzi mi o np. Byliście pewni, że mieliście 250 lm-ów, ale pokazuje 251.
      Bo ja mam takie wrażenie :S
      a byles na ekspedycji?
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • ja to juz widze jaki bedzie bum zeby na serwer wbic o 14 ;d patrzysz w lobby a tu 1000 ludzi online, czas ladowan strony kiedy chcesz cos przekliknac- 10 sek jak nie lepiej;d na koncu wszyscy ddos dostana bo serwer nie wyrobi ;D mam nadzieje ze GF jest na to przygotowane i ze maja dobre serwery :D


      poza tym najbardziej martwi mnie jakie predkosci beda na tym serwie bo jak bedzie flo x1 to ja dziekuje... fajnie by bylo jakby zrobili speed uni z ladownoscia sond. to juz bym gral tylko na tym serwie i wiecej nie zmienial.

      swoja droga po co im tyle podobnych uni to ja nie mam pojecia;d
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

    • @KissOfTheDragoon
      latam na ekspedycje, ale nie w tym rzecz.
      Jak wysyłam na ekspedycje floty, to między poszczególnymi falami jakby mi przybywało lm-ów...
      Dzisiaj się raz tak stało i jeszcze raz wcześniej.
      Stąd moje pytanie, czy też tak macie, czy jestem po prostu ślepy? :P


      Co do rynku:
      Udało się odebrać crawler-y zakupione dzisiaj, ale nadal nie mogę odebrać zakupionych wcześniej crawler-ów or reaper-ów ;(
    • Das140 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon
      latam na ekspedycje, ale nie w tym rzecz.
      Jak wysyłam na ekspedycje floty, to między poszczególnymi falami jakby mi przybywało lm-ów...
      Dzisiaj się raz tak stało i jeszcze raz wcześniej.
      Stąd moje pytanie, czy też tak macie, czy jestem po prostu ślepy? :P
      jak nie w tym rzecz jak na ekspo mozesz znalesc statki;d sprawdz poprostu raporty co dostales po ekspedycji. chyba ze wysylasz w sumie 100 LM, w raportach czysto ew surowce a po powrocie masz 105 LM wiec wtedy bug i go raportuj. zrob testy, posprawdzaj (dokladnie) wszystko i dzialaj odp do rezultatow;p


      Das140 napisał(a):

      Co do rynku:

      Udało się odebrać crawler-y zakupione dzisiaj, ale nadal nie mogę odebrać zakupionych wcześniej crawler-ów or reaper-ów ;(
      ludzie wy chyba nie myslicie ze jak jestescie klasa np gornicza to mozecie spobie kosiarki zamowic na allegro czy laziki;d w sumie takie tlumaczenie powinien miec statek poszukiwacza- Łazik, a nie jakis Pelzacz... polskie tlumaczenia sa czesto... do bani. ale wracajac- kazda clasa ma swoj unikalny statek ktorego inne klasy miec nie moga, ani poprzez budowe ani poprzez kupno. inaczej te klasy nie mialyby sensu... wiec nie dziwie sie ze nie mozesz odebrac kosiarek skoro jak mniemam jestes poszukiwaczem. koniec kropka

      co do lazikow- ja bym to zraportowal
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Das140 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon
      latam na ekspedycje, ale nie w tym rzecz.
      Jak wysyłam na ekspedycje floty, to między poszczególnymi falami jakby mi przybywało lm-ów...
      Dzisiaj się raz tak stało i jeszcze raz wcześniej.
      Stąd moje pytanie, czy też tak macie, czy jestem po prostu ślepy? :P


      Co do rynku:
      Udało się odebrać crawler-y zakupione dzisiaj, ale nadal nie mogę odebrać zakupionych wcześniej crawler-ów or reaper-ów ;(
      A nie zrobileś przypadkiem misji na ekspedycje?

      Reward: 2 heavy fighters, 5 small cargoes
      [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon
      latam na ekspedycje, ale nie w tym rzecz.
      Jak wysyłam na ekspedycje floty, to między poszczególnymi falami jakby mi przybywało lm-ów...
      Dzisiaj się raz tak stało i jeszcze raz wcześniej.
      Stąd moje pytanie, czy też tak macie, czy jestem po prostu ślepy? :P
      jak nie w tym rzecz jak na ekspo mozesz znalesc statki;d sprawdz poprostu raporty co dostales po ekspedycji. chyba ze wysylasz w sumie 100 LM, w raportach czysto ew surowce a po powrocie masz 105 LM wiec wtedy bug i go raportuj. zrob testy, posprawdzaj (dokladnie) wszystko i dzialaj odp do rezultatow;p

      Das140 napisał(a):

      Co do rynku:

      Udało się odebrać crawler-y zakupione dzisiaj, ale nadal nie mogę odebrać zakupionych wcześniej crawler-ów or reaper-ów ;(
      ludzie wy chyba nie myslicie ze jak jestescie klasa np gornicza to mozecie spobie kosiarki zamowic na allegro czy laziki;d w sumie takie tlumaczenie powinien miec statek poszukiwacza- Łazik, a nie jakis Pelzacz... polskie tlumaczenia sa czesto... do bani. ale wracajac- kazda clasa ma swoj unikalny statek ktorego inne klasy miec nie moga, ani poprzez budowe ani poprzez kupno. inaczej te klasy nie mialyby sensu... wiec nie dziwie sie ze nie mozesz odebrac kosiarek skoro jak mniemam jestes poszukiwaczem. koniec kropka
      co do lazikow- ja bym to zraportowal
      Jak inne klasy mieć nie mogą? Mogą. Klasa górnika daje bazowo 25% + crawlery 50% razem 75%. Mozesz być generałem lub pionierem i kupić sobie wymaganą ilość statków do otrzymania bonusu 50% z nich, ale już bazowego 25% nie dostaniesz. Musisz również mieć 8k energii bodajże jeśli nie jesteś gornikiem.
    • Pytanie do adminów:
      Czy z okazji rocznicy GF zrobi w każdym kraju nowy speed serwer typu eko x10, flota x5 albo x6 i badania x12? Wszystkie zwykłe serwery są nijakie. Jak chce wydobycie, to dajecie ślimaczałą flotę i badania, a jak dajecie flote i badania to dajecie eko x6. Dla mnie gra na flocie od x1-x4 mija się z celem. Zamiast tworzyć nowe serwery co 1,5 miesiaca postawcie coś normalnego. Ja wiem, że ludzie po złomie zaczynają na nowym, by miec równe szanse i hajs wam musi sie zgadzać, bo najwięcej anty ludzie kupują przez pierwsze 2 miesiące, bo później gra 50osób na skutek odskoczenia flociarzy, którzy mają lajtową robotę zawodową przy komputerze i farmią w pracy, a poźniej rozwalają kazdemu moony jak zobaczą 100kk sury
    • FlyMeToTheMoon napisał(a):

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon
      latam na ekspedycje, ale nie w tym rzecz.
      Jak wysyłam na ekspedycje floty, to między poszczególnymi falami jakby mi przybywało lm-ów...
      Dzisiaj się raz tak stało i jeszcze raz wcześniej.
      Stąd moje pytanie, czy też tak macie, czy jestem po prostu ślepy? :P
      jak nie w tym rzecz jak na ekspo mozesz znalesc statki;d sprawdz poprostu raporty co dostales po ekspedycji. chyba ze wysylasz w sumie 100 LM, w raportach czysto ew surowce a po powrocie masz 105 LM wiec wtedy bug i go raportuj. zrob testy, posprawdzaj (dokladnie) wszystko i dzialaj odp do rezultatow;p

      Das140 napisał(a):

      Co do rynku:

      Udało się odebrać crawler-y zakupione dzisiaj, ale nadal nie mogę odebrać zakupionych wcześniej crawler-ów or reaper-ów ;(
      ludzie wy chyba nie myslicie ze jak jestescie klasa np gornicza to mozecie spobie kosiarki zamowic na allegro czy laziki;d w sumie takie tlumaczenie powinien miec statek poszukiwacza- Łazik, a nie jakis Pelzacz... polskie tlumaczenia sa czesto... do bani. ale wracajac- kazda clasa ma swoj unikalny statek ktorego inne klasy miec nie moga, ani poprzez budowe ani poprzez kupno. inaczej te klasy nie mialyby sensu... wiec nie dziwie sie ze nie mozesz odebrac kosiarek skoro jak mniemam jestes poszukiwaczem. koniec kropkaco do lazikow- ja bym to zraportowal
      Jak inne klasy mieć nie mogą? Mogą. Klasa górnika daje bazowo 25% + crawlery 50% razem 75%. Mozesz być generałem lub pionierem i kupić sobie wymaganą ilość statków do otrzymania bonusu 50% z nich, ale już bazowego 25% nie dostaniesz. Musisz również mieć 8k energii bodajże jeśli nie jesteś gornikiem.
      Nie mogą. Generał nie może mieć pioniera a odkrywca wychodzi na to, że żniwiarza. Ale górnik może mieć chyba oba. Tak to jest ktoś potwierdza. Na 100 % generał nie może mieć statek pioniera, może miec natomiast gąsienice.
    • Chris Matters napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon
      latam na ekspedycje, ale nie w tym rzecz.
      Jak wysyłam na ekspedycje floty, to między poszczególnymi falami jakby mi przybywało lm-ów...
      Dzisiaj się raz tak stało i jeszcze raz wcześniej.
      Stąd moje pytanie, czy też tak macie, czy jestem po prostu ślepy? :P


      Co do rynku:
      Udało się odebrać crawler-y zakupione dzisiaj, ale nadal nie mogę odebrać zakupionych wcześniej crawler-ów or reaper-ów ;(
      A nie zrobileś przypadkiem misji na ekspedycje?
      Reward: 2 heavy fighters, 5 small cargoes
      tez o tym pomyslalem ale kolega wspominal o LM a nie CM wiec ta opcja odpada


      FlyMeToTheMoon napisał(a):

      Pytanie do adminów:
      Czy z okazji rocznicy GF zrobi w każdym kraju nowy speed serwer typu eko x10, flota x5 albo x6 i badania x12? Wszystkie zwykłe serwery są nijakie. Jak chce wydobycie, to dajecie ślimaczałą flotę i badania, a jak dajecie flote i badania to dajecie eko x6. Dla mnie gra na flocie od x1-x4 mija się z celem. Zamiast tworzyć nowe serwery co 1,5 miesiaca postawcie coś normalnego. Ja wiem, że ludzie po złomie zaczynają na nowym, by miec równe szanse i hajs wam musi sie zgadzać, bo najwięcej anty ludzie kupują przez pierwsze 2 miesiące, bo później gra 50osób na skutek odskoczenia flociarzy, którzy mają lajtową robotę zawodową przy komputerze i farmią w pracy, a poźniej rozwalają kazdemu moony jak zobaczą 100kk sury
      najlepsza opcja by byla wg mnie. i flociarze by polatali i gornik by sie dorobil. odrazu rozgrywka by sie zrobila ciekawsza bo jakby flociarz nie mial celow to moglby i na gornika zapolowac;p a gornik by sie bunkrowal i taka zabawa kto lepszy i szybszy

      (jak ja kocham takie rozgrywki;p)
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • @KissOfTheDragoon
      teraz zauważyłem dopiero, że się odnosisz do mojej wypowiedzi :)

      Otóż rynek był promowany tym, że będzie można tam kupić od innych te "unikatowe" statki.
      Ja już mam kilkaset tych "kosiarek", ale wszystkie zakupiłem dzisiaj. Jakiś inny model czy co ?(

      Na moim multikoncie nie mogłem odebrać statku kolonizacyjnego, aż sam nie wybudowałem jedną sztukę.
      Ja myślę, że to jest jaki grubszy błąd, bo jest od początku testów, a nadal jest...
      (no chyba, że nie naprawiają gry na bieżąco, tylko wrzucą za chwilę patch-a ze wszystkimi poprawkami :E )
    • Na początku było mówione, że statki każdej z klas będzie można dostać z rynku i dawać będą jedynie bonusy z nich samych, a bonusy klasowe działać nie będą, więc zrozumiałem to tak, że górnik będzie mógł mieć statek do natychmiastowego zbierania złomu, oraz pioniera do zbierania złomu z ekspa, generał mieć bonus 50% ze statkow gornika i też pioniera itd. To stało się tak zagmatwane, że masakra. Teraz wychodzi na to, że górnik może mieć oba, ale generał nie może mieć pioniera... Pogubiłem się juz. To już najlepiej zrobcie tak, że inne klasy nie mogą miec statkow od innych klas i będzie prosto i zrozumiale, a nie że ten moze miec 2 a ten jeden a ten wcale...
      Fajnie byłoby też poprawić koszty kopalni, bo dla mnie to głupie, że koszt rośnie x2 a wydobycie o ileś procent. Mogliby zmniejszyć koszty, albo zwiększyc wydobycie, bo od pewnego levela nie opłaca się dawać w kopalnie po 2mld sury, a wydobycie zwroci sie za 20lat? To już faktycznie lepsza opcja rozwalać moony gornikom, którzy ciułaja po 5mld niż samemu zbierać
    • FlyMeToTheMoon napisał(a):

      Na początku było mówione, że statki każdej z klas będzie można dostać z rynku i dawać będą jedynie bonusy z nich samych, a bonusy klasowe działać nie będą, więc zrozumiałem to tak, że górnik będzie mógł mieć statek do natychmiastowego zbierania złomu, oraz pioniera do zbierania złomu z ekspa, generał mieć bonus 50% ze statkow gornika i też pioniera itd. To stało się tak zagmatwane, że masakra. Teraz wychodzi na to, że górnik może mieć oba, ale generał nie może mieć pioniera... Pogubiłem się juz. To już najlepiej zrobcie tak, że inne klasy nie mogą miec statkow od innych klas i będzie prosto i zrozumiale, a nie że ten moze miec 2 a ten jeden a ten wcale...
      Jestem za. Balagan sie robi niesamowity z tego co osobicie wnioskuje.


      FlyMeToTheMoon napisał(a):

      Fajnie byłoby też poprawić koszty kopalni, bo dla mnie to głupie, że koszt rośnie x2 a wydobycie o ileś procent. Mogliby zmniejszyć koszty, albo zwiększyc wydobycie, bo od pewnego levela nie opłaca się dawać w kopalnie po 2mld sury, a wydobycie zwroci sie za 20lat? To już faktycznie lepsza opcja rozwalać moony gornikom, którzy ciułaja po 5mld niż samemu zbierać
      W pozniejszych etapach gry eko robi sie juz tylko dla punktow. Amortyzacja schodzi (przynajmniej wg mnie) na dalszy plan. Dlatego uwazam, ze klepanie eko pod wzgledem amortyzacji to glupota. Ja stawiam budynki w kolejnosci od najtanszych do najdrozszych i lece w statach mijajac innych az milo. Polecam ten sposob. Wielu pewnie ten sposob na klepanie eko wysmieje ale to juz nie moj problem :P
    • Elkanen napisał(a):

      FlyMeToTheMoon napisał(a):

      Na początku było mówione, że statki każdej z klas będzie można dostać z rynku i dawać będą jedynie bonusy z nich samych, a bonusy klasowe działać nie będą, więc zrozumiałem to tak, że górnik będzie mógł mieć statek do natychmiastowego zbierania złomu, oraz pioniera do zbierania złomu z ekspa, generał mieć bonus 50% ze statkow gornika i też pioniera itd. To stało się tak zagmatwane, że masakra. Teraz wychodzi na to, że górnik może mieć oba, ale generał nie może mieć pioniera... Pogubiłem się juz. To już najlepiej zrobcie tak, że inne klasy nie mogą miec statkow od innych klas i będzie prosto i zrozumiale, a nie że ten moze miec 2 a ten jeden a ten wcale...
      Jestem za. Balagan sie robi niesamowity z tego co osobicie wnioskuje.

      FlyMeToTheMoon napisał(a):

      Fajnie byłoby też poprawić koszty kopalni, bo dla mnie to głupie, że koszt rośnie x2 a wydobycie o ileś procent. Mogliby zmniejszyć koszty, albo zwiększyc wydobycie, bo od pewnego levela nie opłaca się dawać w kopalnie po 2mld sury, a wydobycie zwroci sie za 20lat? To już faktycznie lepsza opcja rozwalać moony gornikom, którzy ciułaja po 5mld niż samemu zbierać
      W pozniejszych etapach gry eko robi sie juz tylko dla punktow. Amortyzacja schodzi (przynajmniej wg mnie) na dalszy plan. Dlatego uwazam, ze klepanie eko pod wzgledem amortyzacji to glupota. Ja stawiam budynki w kolejnosci od najtanszych do najdrozszych i lece w statach mijajac innych az milo. Polecam ten sposob. Wielu pewnie ten sposob na klepanie eko wysmieje ale to juz nie moj problem :P
      Na początku każdy ekowiec stawia kopalnie dla wydobycia. Po kilku latach dochodzi do momentu w którym dalsze stawianie pozbawione jest sensu. Traci wówczas cała ideologię gry, bo flociarz zwiększa za ten czas liczbę statków i dochodzi do 3mln ow, 2mln pancow, a górnik ma kilka lvli kopalni, które dają trochę więcej niż kopalnie flociarza. Róznica powinna być większa. Stawiając kopalnię za roczne wydobycie dla punktów nie widzę sensu tego robić. Gdyby dać motywację do tego w postaci wyobycia to gra nie nużyłaby starych graczy