Wersja 7.x - dyskusja

    • Mam 10 planet i na każdej 1k DT. Zrzucam surowce na pierwszą planetę z reszty i klik rynek. Za 3 dni ponownie robię zwózkę na pierwszą planetę i klik rynek. Znowu zwózka, dobieram surowce i klik kopalnie. Za 2 dni robię zwózkę na planetę 2 z wszystkich planet. ITD.

      Nie potrzebuję FS żeby wozić surowce?
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Mam 10 planet i na każdej 1k DT. Zrzucam surowce na pierwszą planetę z reszty i klik rynek. Za 3 dni ponownie robię zwózkę na pierwszą planetę i klik rynek. Znowu zwózka, dobieram surowce i klik kopalnie. Za 2 dni robię zwózkę na planetę 2 z wszystkich planet. ITD.

      Nie potrzebuję FS żeby wozić surowce?
      No to kijowo GF to obmyślało i pewnie takich smaczków będzie więcej,jak pomyślisz to sama wymyślisz parę opcji które uniemożliwią ,albo mocno ograniczą chomikowanie towaru na rynku bez zbędnych podatków.
      Przykładowo towar wrzucony na rynek z przeznaczeniem na handel pozostaje na rynku do tygodnia czy dwu i dopiero po tym okresie można go wycofać jeśli nikt go nie kupi-duża szansa ,że taki odłożony towar po prostu zniknie bo ktoś go zakupi ,plus brak możliwości dokładania towaru jeśli już coś na rynek wstawiliśmy.
      Opcja druga po wycofaniu towaru z rynku ,okres ponownego skorzystaniu z opcji wstawienia towaru na rynek to okres 5 dni,po sprzedaniu towaru nie ma żadnej kadencji od razu można wstawiać nowy towar i nie na 3 dni tylko co najmniej tydzień.Itd itp a nie od razu 25% kary
    • Kompletnie poronione te stawki rynku. Jeszcze rozumiem jak by była opłata za wycofywanie lub nie sprzedanie oferowanego surowca (ale nie 25%), bo zmusiłoby to graczy do tego, żeby nie przetrzymywali na rynku surowców. Zrozumiałbym gdyby surowce na rynku nie mogły wisieć dłużej niż...24h. Cóż, gdyby ktoś chciał pohandlować to musiałby wcześniej ten handel dogadać. Później tylko klik i wymiana zrobiona przez rynek.


      No, ale 15% od każdego handlu przy użyciu rynku to jest naplucie w twarz graczom. Sprzedaje 500kk paliwa...75kk idzie w cholerę. Genialne, do prawdy. Gdyby to było 1-2% to ok, do przeżycia, za wygodę nie wysyłania transportów się płaci, ale 15% to jest zwykła potwarz.
      Szumne zapowiedzi jak to gra nie zostanie zmieniona...a wyjdzie tak, ze rynek będzie zbędnym, zupełnie nieużywanym dodatkiem, taki depozyt sojuszniczy vol 2.
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)
    • Maniak87 napisał(a):

      ale 15% i 25% to przesada

      Ciekawe, czy nadal będą głosy za tym, że 25% to za dużo, jak zaczną się przypadki, gdy cel będzie się logował pomiędzy atakiem a dofarmami i nie mogąc na czas wywieźć surowców, zamiast jak dotąd posyłać wszystko w stocznię albo licytację, wrzuci wszystko na rynek po maksymalnym przeliczniku, licząc na to, że nikt tego nie kupi, a on po 3 dniach odzyska 75%...


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Maniak87 napisał(a):

      @ciap ja musze codziennie robic zwozki... ok masz racje.. tak by bylo ale nie graja na uni sami ekowcy sa tez flociarze...
      Bez różnicy. Jak ktoś musi dziennie to będzie dziennie.

      Maniak87 napisał(a):

      ale 15% i 25% to przesada
      Ja się odnoszę do 1%

      Mirmir napisał(a):

      No to kijowo GF to obmyślało
      To tylko moje gdybanie. :fsmile:
      W założeniu że tych surowców nie będzie można atakować.

      W innej grze gdzie jest rynek to chyba można takie surowce atakować. :<
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • zefir napisał(a):

      Ciekawe, czy nadal będą głosy za tym, że 25% to za dużo, jak zaczną się przypadki, gdy cel będzie się logował pomiędzy atakiem a dofarmami i nie mogąc na czas wywieźć surowców, zamiast jak dotąd posyłać wszystko w stocznię albo licytację, wrzuci wszystko na rynek po maksymalnym przeliczniku, licząc na to, że nikt tego nie kupi, a on po 3 dniach odzyska 75%...
      Ile masz takich przypadkow? To sie nie zdarza raz w tygodniu czy raz na miesiac tak jak zwykly handel. Taki atak masz raz na jakis blizej nieokreslony czas kiedy sam zamulisz i nie dopilnujesz konta wiec nie przesadzaj akurat w ta strone.
    • Elkanen napisał(a):

      zefir napisał(a):

      Ciekawe, czy nadal będą głosy za tym, że 25% to za dużo, jak zaczną się przypadki, gdy cel będzie się logował pomiędzy atakiem a dofarmami i nie mogąc na czas wywieźć surowców, zamiast jak dotąd posyłać wszystko w stocznię albo licytację, wrzuci wszystko na rynek po maksymalnym przeliczniku, licząc na to, że nikt tego nie kupi, a on po 3 dniach odzyska 75%...
      Ile masz takich przypadkow? To sie nie zdarza raz w tygodniu czy raz na miesiac tak jak zwykly handel. Taki atak masz raz na jakis blizej nieokreslony czas kiedy sam zamulisz i nie dopilnujesz konta wiec nie przesadzaj akurat w ta strone.

      To że coś się dzieje rzadko nie oznacza, że powinno być dopuszczalne i pomijalne. Pożar w domu też nie wybucha codziennie ale jednak spora liczba osób posiadających domy wykupuje ubezpieczenia od tego typu zdarzenia.
    • Elkanen, patrzysz na to od strony zaatakowanego ekonoma, który uratuje 75% surki czy flociarza, któremu zysk przeszedł obok nosa, kosztem zaledwie 25% surowców przeciwnika?
      Owszem, takie sytuacje zdarzają się rzadko, ale gdy już wystąpią, to obniżając te 25% sprawi się, żę górnik będzie jeszcze bardziej zadowolony z efektu, a flociarz wkurzony, że obrońca znikomym kosztem uratował niemal całą surkę i jeszcze dostanie zwrot sporej części straconych DT z doku...


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • @Piciu napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      zefir napisał(a):

      Ciekawe, czy nadal będą głosy za tym, że 25% to za dużo, jak zaczną się przypadki, gdy cel będzie się logował pomiędzy atakiem a dofarmami i nie mogąc na czas wywieźć surowców, zamiast jak dotąd posyłać wszystko w stocznię albo licytację, wrzuci wszystko na rynek po maksymalnym przeliczniku, licząc na to, że nikt tego nie kupi, a on po 3 dniach odzyska 75%...
      Ile masz takich przypadkow? To sie nie zdarza raz w tygodniu czy raz na miesiac tak jak zwykly handel. Taki atak masz raz na jakis blizej nieokreslony czas kiedy sam zamulisz i nie dopilnujesz konta wiec nie przesadzaj akurat w ta strone.
      To że coś się dzieje rzadko nie oznacza, że powinno być dopuszczalne i pomijalne. Pożar w domu też nie wybucha codziennie ale jednak spora liczba osób posiadających domy wykupuje ubezpieczenia od tego typu zdarzenia.
      Owszem, zgoda. Ale nie mieszajmy zycia w realu z gra. Sam przyznaj, ile bys z tej opcji skorzystal? Ja na 6 lat gry mialem tylko ze dwa takie przypadki.

      zefir napisał(a):

      Elkanen, patrzysz na to od strony zaatakowanego ekonoma, który uratuje 75% surki czy flociarza, któremu zysk przeszedł obok nosa, kosztem zaledwie 25% surowców przeciwnika?
      Owszem, takie sytuacje zdarzają się rzadko, ale gdy już wystąpią, to obniżając te 25% sprawi się, żę górnik będzie jeszcze bardziej zadowolony z efektu, a flociarz wkurzony, że obrońca znikomym kosztem uratował niemal całą surkę i jeszcze dostanie zwrot sporej części straconych DT z doku...
      Ok tylko czy proponowane zmiany i to co opisujesz ma byc tylko w razie koniecznosci czy zastapic handlarza czy co tam innego niby usprawnic w handlu?
    • To nie znaczy że wszyscy mają wykupowac to ubezpieczenie, nawet Ci co domów nie mają.
      Pomysł padł. Kazdy teraz przeliczy - handel transporterami czy marża rynku. Fajny pomysł znowu sprowadził się do kalkulatora.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Elkanen napisał(a):

      @Piciu napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      zefir napisał(a):

      Ciekawe, czy nadal będą głosy za tym, że 25% to za dużo, jak zaczną się przypadki, gdy cel będzie się logował pomiędzy atakiem a dofarmami i nie mogąc na czas wywieźć surowców, zamiast jak dotąd posyłać wszystko w stocznię albo licytację, wrzuci wszystko na rynek po maksymalnym przeliczniku, licząc na to, że nikt tego nie kupi, a on po 3 dniach odzyska 75%...
      Ile masz takich przypadkow? To sie nie zdarza raz w tygodniu czy raz na miesiac tak jak zwykly handel. Taki atak masz raz na jakis blizej nieokreslony czas kiedy sam zamulisz i nie dopilnujesz konta wiec nie przesadzaj akurat w ta strone.
      To że coś się dzieje rzadko nie oznacza, że powinno być dopuszczalne i pomijalne. Pożar w domu też nie wybucha codziennie ale jednak spora liczba osób posiadających domy wykupuje ubezpieczenia od tego typu zdarzenia.
      Owszem, zgoda. Ale nie mieszajmy zycia w realu z gra. Sam przyznaj, ile bys z tej opcji skorzystal? Ja na 6 lat gry mialem tylko ze dwa takie przypadki.

      zefir napisał(a):

      Elkanen, patrzysz na to od strony zaatakowanego ekonoma, który uratuje 75% surki czy flociarza, któremu zysk przeszedł obok nosa, kosztem zaledwie 25% surowców przeciwnika?
      Owszem, takie sytuacje zdarzają się rzadko, ale gdy już wystąpią, to obniżając te 25% sprawi się, żę górnik będzie jeszcze bardziej zadowolony z efektu, a flociarz wkurzony, że obrońca znikomym kosztem uratował niemal całą surkę i jeszcze dostanie zwrot sporej części straconych DT z doku...
      Ok tylko czy proponowane zmiany i to co opisujesz ma byc tylko w razie koniecznosci czy zastapic handlarza czy co tam innego niby usprawnic w handlu?

      Ja jestem prosty farmer, latam pod idlerach. Oni się nie logują. Ale czytam ST i nie ma dnia, żeby gdzieś nie padło hasło: "obrońca zalogował się chwilę po ataku" albo "obrońca zalogował się i przeklikał recki" itp. To się dzieje więc post Zefira nie odnosi się do jakiejś abstrakcji.

      Powtórzę - ta aktualizacja jest nieprzemyślana i dobrze, że jest wprowadzana w taki sposób, tj. GF rzuca pomysł i patrzy co ludzie (którzy zjedli zęby na tej grze) powiedzą.
    • @Piciu napisał(a):

      Ja jestem prosty farmer, latam pod idlerach. Oni się nie logują. Ale czytam ST i nie ma dnia, żeby gdzieś nie padło hasło: "obrońca zalogował się chwilę po ataku" albo "obrońca zalogował się i przeklikał recki" itp. To się dzieje.
      Gram podobnie jak Ty. I nadal nie rozumiem co ma piernik do wiatraka. Logowali sie i uciekali sura od lat, odkad kiedy tylko podejrzewam anty weszla do gry i dopoki jakiegos rynku ktos nie wymyslil to nie bylo z tym problemow poza nerwami atakiera.
    • Nie rozumiem jakiejś dyskusji o atakach itd, to jest rynek, handel a nie farmienie i ukrywanie surki.

      Przeciętny handel na Quantum to np: sprzedaż 1 kkk deuteru. Nic nadzwyczajnego.
      15% to 150 mln - nie do przyjęcia
      Cokolwiek co się opłaca patrząc na kosty transportu....przez ile gali trzeba słać... to około 0,5% czyli 5 mln.

      Żeby wykluczyć ukrywanie sury wystarczy kilka dodatkowych linijek kodu i pomysł a nie marże.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Ktoś wspomniał to wcześniej i ciężko się nie zgodzić - najprawdopodobniej będzie można uniknąć tej 15% opłaty przy "małej donacji" antymaterii. Nie widzę innych powodów tak wysokiej marży. A jeżeli taki plan zarabiania na istnieniu rynku już powstał to zapewne ciężko będzie obniżyć tę marżę do bardziej rozsądnych wartości.
    • Art napisał(a):

      Gotowi na dalsze informacje?
      Aby rynek nie stał się jednym wielkim magazynem surowców, będą na nim obowiązywały opłaty.


      Rynek pobierze 15% opłaty od wartości każdego dokonanego handlu. Opłata zostanie pobrana z otrzymanych surowców po zrealizowaniu własnej oferty.

      Oferta zostanie automatycznie usunięta z rynku po 3 dniach, jeśli nie dojdzie do skutku jej realizacja. Takie działanie nałoży 25% opłatę od oferty i zostanie ona pobrana w momencie zdjęcia jej z rynku.
      Powyższe wartości mogą w przyszłości ulec zmianie na starszych Universach w zależności od wieku i aktywności.

      Jaka wysokość powyższych opłat odpowiadała by Wam na Waszych serwerach?
      Zasadnicze pytanie, czy 15 % płaci tylko jedna strona transakcji czy obie? Dla poniższych rozważań przyjmę, że jedna, wystawca oferty.

      Sprzedaję 100 kk deuteru, dostanę 1:2 za kryształ i 170 kk kryształu. Dostanę 1:1,5 za kryształ i 127,5 kk kryształu. Czyli w sumie przelicznik pomiędzy 1:1,275 a 1,7. Pamiętając o tym, że przed handlową niedzielę obowiązywały widełki 1:1:2 do 1:2:3 nie wydaje się to być przegięciem.

      Opcja jest w tym układzie dość grywalna, bo zaoszczędza (na x1) często jakieś 6 h czasu. Nie wyeliminuje handlu z DT, chyba że wyeliminowany zostanie antyhandlarz.

      W tym momencie za 100 kk deuteru każdy gracz otrzymuje ode mnie 185 kk kryształu lub 285 kk metalu. Jeśli antyhandlarz będzie działał, będzie miał do wyboru, dostanie 185/285 kk z lotem lub 157,25/242,25 kk z rynku. Jeśli nie będzie działał, to widać gdzie przepadać będzie nadwyżka deuteru na uniwersach :)

      Co do tych 25 %, jak rozumiem surowce są blokowane i nie można ich przejąć. Co się dzieje w momencie, w którym nie ma mnie na koncie, a ktoś kupił moje surowce lub nastąpił zwrot surowców? Pojawiają się automatycznie na moim koncie czy działają na zasadzie doku?

      Co do pytania z wysokością opłat, to jako handlarza antymateryjnego cieszy mnie ona. Mniejsze opłaty sprawią, że handel tradycyjny stanie się nieopłacalny, a moją rolę na uni przejmą wiecznie świecące się boty. Warto też spojrzeć na to od strony flociarza. Jeśli wszystko będzie można pakować na rynek za śmieszną opłatą, to żaden górnik nie będzie budował większej floty niż potrzebna jest do zwózki.

      Lwica jest boska :)
    • Elkanen napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Może takie opłaty są ponieważ nie będzie można atakować tych surowców?
      Wtrace swoje trzy grosze. Moze lepiej wlasnie gbyby mozna bylo te surowce atakowac i zostaly by jednak na uni niz po prostu by znikaly bezpowrotnie?
      Żeby oddać surowce do go musi być push. Kiedyś na starych serwerach gdy nie szło sprzedać deuteru to sie go nie budowało albo wyłączało produkcję na tyle żeby zrobić zwózki i fs.
      Znam parę osob które maja lub miały jeszcze całkiem niedawno (z rok temu) proporcje kopalni 36:35:19. Starzy wyjadacze z przyzwyczajeniem z ery przed handlarzem. Przyrosty pokazują że sporo tracą na takiej budowie. :uhuh:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Takie potrącenia procentowe to czysty skandal.
      Niewielu będzie z tego korzystać przy takim koszcie i będzie dodatek bez większego polotu bo graczom będzie się opłacało i tak i tak latać z towarem.
      .Generalnie rzucone tylko powierzchowne informacje.
      Przy 100kk dexu zabiorą mi 15kk ? a w gorszym przypadku 25kk ? jaki sens wprowadzania tego ?
      Nie dzięki, nasram.
      Z niecierpliwością czekający na "Nowe Ogame" ...
      Pozdrawiam.
      Jankes995
    • ciap napisał(a):

      Mam 10 planet i na każdej 1k DT. Zrzucam surowce na pierwszą planetę z reszty i klik rynek. Za 3 dni ponownie robię zwózkę na pierwszą planetę i klik rynek. Znowu zwózka, dobieram surowce i klik kopalnie. Za 2 dni robię zwózkę na planetę 2 z wszystkich planet. ITD.

      Nie potrzebuję FS żeby wozić surowce?
      Skoro dla ciebie utrata 15% sury jest lepsza niz fs to ja tylko brechtam z tego
    • FlyMeToTheMoon napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Mam 10 planet i na każdej 1k DT. Zrzucam surowce na pierwszą planetę z reszty i klik rynek. Za 3 dni ponownie robię zwózkę na pierwszą planetę i klik rynek. Znowu zwózka, dobieram surowce i klik kopalnie. Za 2 dni robię zwózkę na planetę 2 z wszystkich planet. ITD.

      Nie potrzebuję FS żeby wozić surowce?
      Skoro dla ciebie utrata 15% sury jest lepsza niz fs to ja tylko brechtam z tego
      A ja brechtam z tego jak czytacie. Pisałam o propozycji 1% ;)

      Podejrzewam że jest wiele osób które skorzystałby z tego... Po co robić FS i pilnować?
      Szczególnie na takim speed floty... odpada niszczenie moonów.

      Co w tym śmiesznego? :x
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik