Wersja 7.x - dyskusja

    • Hermes napisał(a):

      A tak całkiem poważnie (bo też o tym myślę - chyba jak każdy tutaj), nawet jeśli różnica tych prędkości miałaby wynieść te 20%, to i tak każdy by się przyzwyczaił, i z biegiem czasu nie byłaby ona jakoś specjalnie odczuwalna. Będzie dobrze, zobaczysz :)))
      Chodzi o to, żeby przy prawidłowej grze móc funkcjonować. Czyli spać chociaż te 6 godzin, teraz lot z układu do układu wynosi nieco więcej (piszę o gwiazdach), więc gracze mający duże floty niebojowe mogą grać i jeśli nie popełniają błędów, to nie tracą.

      Hermes napisał(a):

      Bo ja wiem czy uprzykrzy? Może poprośmy o czwartą klasę bunkrowników - Gwardzista (+50% do technologii wpierdzielu + oślepiające reflektory xD).
      Już próbowano powstrzymać bunkrowników, tworząc uniwersa ze złomem z obrony. Nieodmiennie należą one do najmniej aktywnych uniwersów.

      Lwica jest boska :)
    • Elkanen napisał(a):

      buleon napisał(a):

      Najciekawsze pytanie - czy gwiazdy przyspieszą? Jeśli tak i to o istotną wartość, to spokojny sen na x1 się skończy...
      Napisze Ci tak jak Twoj kolega z uni x1 speed floty. Jesli masz spokojna okolice i nie podpadniesz nikomu to nawet bez bunkra same satelity na planecie utrzymasz :) nie bojcie sie, dacie rade ;)
      ja i nikt inny nie pisal o samych satkach bez obrony

      Mirmir napisał(a):

      Elkanen napisał(a):

      Napisze Ci tak jak Twoj kolega z uni x1 speed floty. Jesli masz spokojna okolice i nie podpadniesz nikomu to nawet bez bunkra same satelity na planecie utrzymasz nie bojcie sie, dacie rade
      A jak komuś podpadniesz ,to kończ grę. Świetne rozwiązanie :) Nie zbieraj zbyt dużo towaru bo jeszcze komuś podpadniesz,nie farm idlaków bo jeszcze komuś podpadniesz, nie handluj bo jeszcze komuś podpadniesz,nie buduj bunkrów bo jeszcze komuś podpadniesz , z nikim nie gadaj bo jeszcze komuś podpadniesz.
      A tak poza tym to możesz spokojnie grać.
      albo jak podpadniesz Elkanenowi to juz mozesz konto kasowac
      narwany chlop ;)
      chce sie rozbijac o bunkry

      wracajac do tematu kiedy jakies nowe info?!
    • Ja mam nadzieje, ze wprowadzą okres 48-72h bez mozliwości atakowania.
      Kazda taka zmiana ostatnio konczyła się tutaj problemami na uni - serwery się wieszały, logowanie nie mozliwe :) :) i tak dalej.

      Rynek spoko - jak nie będzie mozna na nim handlować anty.
      Tylko sama wymiana - surowce za surowce.
      flota za surowce
      dopalacze za surowce

      Jasne, ze wszędzie mozna oszukiwać.
    • Nota bene osoba z działu marketingu, która wymyśliła, że informacje o nowości w grze będą teraz dozowane w takich dawkach powinna być wleczona końmi po asfalcie. Spore też ryzyko, bo wszyscy się ekscytują, a im większe wyczekiwanie tym poprzeczka idzie wyżej. A potem kurtyna pójdzie w górę i zamiast wielkiej bomby będzie pierdnięcie niemowlęcia
    • Czy ja wiem EA (mowa o battlefield v) robi road mapę i później okazuje się że się nie wyrobiłi z czymś i czegoś nie ma, a miało być
      Skoro została dana podpowiedź że statki danej frakcji będzie można kupić, to myślę że bonus do prędkości floty będzie dawała klasa a nie statek.
      Z drugiej strony jak będzie można kupić statek innej klasy i to on daje bonus, to jaki sens w dzieleniu graczy na klasy

      "Zbieracz: większa produkcja surowców, szybsze statki handlowe
      Odkrywca: szybsze badania, lepsze rezultaty z ekspedycji
      Generał: szybsze statki wojenne, szybsze recyklery."

      Po możliwości kupna statków innej kasy zostanie,, pasywka,,
      Zbieracz - szybsze trampki
      Odkrywca - szybsze badania
      General - szybsze srarki/recki?

      Jak to widzi @Art

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Antharas ().

    • Tak, ale skoro statki mają niczego nie dawać, a dawać ma sama przynależność do klasy to po co te statki? Jeszcze rozumiem, że jeden będzie zbierał jakieś surowce na ekspedycji, drugi będzie zbierał złom od razu po ataku, a co z trzecim?
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)
    • @Piciu napisał(a):

      Nota bene osoba z działu marketingu, która wymyśliła, że informacje o nowości w grze będą teraz dozowane w takich dawkach powinna być wleczona końmi po asfalcie. Spore też ryzyko, bo wszyscy się ekscytują, a im większe wyczekiwanie tym poprzeczka idzie wyżej. A potem kurtyna pójdzie w górę i zamiast wielkiej bomby będzie pierdnięcie niemowlęcia
      Warto tez zauwazyc pewien fenomen czyli kupowanie statkow tych nowo zbudowanych za surowce. Czyli multikontowosc nabiera w ogame jeszcze wiekszego znaczenia i przybiera na sile. Ograniczyli handel wiec alternatywa bedzie taki wlasnie handel flota za surowce. Calkiem sprytnie wykombinowane. Kilka lub kilkanascie jesli nie kilkadziesiat kont spawa te nowe statki dla konta ze scislej topki, topowe konto placi surowcami i wybiega przed szereg wzgledem innych, uczciwych graczy. Jak to wyjasnil mi ktos w prywatnej rozmowie - chca calkiem zabic gre flota. Nie bedzie zadnego balansu tylko jeden wielki balast.
    • Zależy od tego za ile owe statki będą sprzedawane, mam nadzieję że będzie przynajmniej 105% drożej niż budowanie ich samemu, wtedy to będzie miało sens i nie będzie tego o czy mówisz, natomiast jeżeli będzie można je kupić poniżej wartości produkcji to wtedy tylko krzyżyk na drogę
    • Elkanen napisał(a):

      Warto tez zauwazyc pewien fenomen czyli kupowanie statkow tych nowo zbudowanych za surowce. Czyli multikontowosc nabiera w ogame jeszcze wiekszego znaczenia i przybiera na sile. Ograniczyli handel wiec alternatywa bedzie taki wlasnie handel flota za surowce. Calkiem sprytnie wykombinowane. Kilka lub kilkanascie jesli nie kilkadziesiat kont spawa te nowe statki dla konta ze scislej topki, topowe konto placi surowcami i wybiega przed szereg wzgledem innych, uczciwych graczy. Jak to wyjasnil mi ktos w prywatnej rozmowie - chca calkiem zabic gre flota. Nie bedzie zadnego balansu tylko jeden wielki balast.
      Wszystko zależy od ceny. Bo jeżeli cena będzie bliska wyprodukowania lub wyższa to nie muszę mieć multi żeby coś kopić. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Wombat360 napisał(a):

      myślę że bonus do prędkości floty będzie dawała klasa a nie statek.
      Tu nie ma nic do myślenia. W głównym wątku jest dokładnie wyodrębnione, że speed dawać ma klasa :)

      Wombat360 napisał(a):

      General - szybsze srarki/recki?
      W związku z powyższym - szybsza flota bojowa. Zbiórka PZ natychmiastowa (co na dzień dzisiejszy znaczy, że recki wysyłane miałyby być razem z flotą bojową).

      Wombat360 napisał(a):

      mam nadzieję że będzie przynajmniej 105% drożej niż budowanie ich samemu
      Chyba sobie jaja robisz... :D
    • Hermes napisał(a):

      Wombat360 napisał(a):

      General - szybsze srarki/recki?
      W związku z powyższym - szybsza flota bojowa. Zbiórka PZ natychmiastowa (co na dzień dzisiejszy znaczy, że recki wysyłane miałyby być razem z flotą bojową).Chyba sobie jaja robisz... :D
      Na szczęście natychmiastowo ma być zbierana tylko część (obstawiam 15-25%), bo już wszystko by się tak zmieniło że możnaby nadać grze inną nazwę :P
    • Wombat360 napisał(a):

      @Hermes a jak to ma wyglądać, multi robi flotę, wystawia o specjalnej godzinie za połowę ceny?
      Chyba że źle odbieram to co napisałeś
      Popadasz ze skrajności w skrajność chcesz albo 105 % drożej albo za połowę kosztów sprzedawać,a nie wyobrażasz sobie ,że może być po prostu dajmy na to z 5 do 10% procent droższe.Takie rozwiązanie wydaje się logiczne i likwiduje wszelkie spekulacje .Twój kolega Elkanen też widzę nie kuma.
    • Mirmir napisał(a):

      Popadasz ze skrajności w skrajność chcesz albo 105 % drożej albo za połowę kosztów sprzedawać,a nie wyobrażasz sobie ,że może być po prostu dajmy na to z 5 do 10% procent droższe.Takie rozwiązanie wydaje się logiczne i likwiduje wszelkie spekulacje .Twój kolega Elkanen też widzę nie kuma.
      Nie rozumiesz, ze takie skupowanie floty za bezcen tylko zwiekszy znaczenie multikont? Musisz sie o tym przekonac w praktyce, ze nie bedziesz mial absolutnie zadnych szans z flociarzem, ktory w ten sposob bedzie budowal "swoja" flote a Tobie pozostanie klepanie floty z idlakow i wydobycia?
    • Mirmir napisał(a):

      O czym Ty chłopie piszesz,flociarzowi będzie się opłacało kupować flotę drożej niż sam może postawić.Widzisz tu jakiś sens,napisałem wyraźnie 5 do 10 % procent drożej ,nie 100% drożej nie 50% taniej tylko parę procent drożej.
      Flociarz stawia flote z tego co wylata. Malo ktory flociarz ma dobre eko. A po co ma tracic czas na skanowanie i szukanie celu skoro moze kupic flote za surowce? Blagam, zacznijcie myslec wg zasad fair play.
    • Też mi się akurat wydaje, że push tego typu jest tak oczywisty, że byłbym w niezłym szoku jakby nie wzięli tego pod uwagę.

      Swoją drogą, ciekawe czy wystawione statki znikają ze stanu 'użytkowego' sprzedawcy?
      Jeśli tak to trochę zamrożona flota - fs doskonały? :E
      Jeśli nie, to może podczas lotu agresora możnaby kupić jego statki? :ocb:
    • Ktoś wyżej pisał chyba, że w innych grach GF są podobne do Rynku rozwiązania? Można by z tego zaczerpnąć i spekulować?
      Nie popadajmy w skrajności i dziwne pomysły, przecież nowe rozwiązanie musi zapewniać urozmaicenie rozgrywki, utrzymanie puli graczy i odpowiednie wpływy na konta producenta gry :ziew:
      niekoniecznie w tej kolejności :>
    • Art1 napisał(a):

      jaki flociarz kupi flote drozej?!
      chyba jakis debil idiota
      sam se zbuduje
      wiekszosc ma nanity i stocznie na takich wysokich lewelach
      ze topienie setek tysiecy % zlomy to chwilka
      jak flociarze topili floty u zlomiarza
      to teraz jeszcze latwiej bedzie w sklepie
      Ty chyba nie do konca zdajesz sobie sprawe jak perfidni potrafia byc flociarze. Wielu ma niezliczona ilosc lewych kont. Jaki wiec problem z tych mocniejszych lewych kont slac sure na wlasne konto a na slabszych kontach budowac powoli flote by pozniej moc ja wykupic? Myslenie dlugodystansowe sie klania u wielu i dzieki temu flociarze rosna w sile ze swoimi flotami.
    • Elkanen napisał(a):

      Art1 napisał(a):

      jaki flociarz kupi flote drozej?!
      chyba jakis debil idiota
      sam se zbuduje
      wiekszosc ma nanity i stocznie na takich wysokich lewelach
      ze topienie setek tysiecy % zlomy to chwilka
      jak flociarze topili floty u zlomiarza
      to teraz jeszcze latwiej bedzie w sklepie
      Ty chyba nie do konca zdajesz sobie sprawe jak perfidni potrafia byc flociarze. Wielu ma niezliczona ilosc lewych kont. Jaki wiec problem z tych mocniejszych lewych kont slac sure na wlasne konto a na slabszych kontach budowac powoli flote by pozniej moc ja wykupic? Myslenie dlugodystansowe sie klania u wielu i dzieki temu flociarze rosna w sile ze swoimi flotami.
      wiem
      mowic mi tego nie musisz
      w sojuszu tez korzystaja
      bo regulamin to dopuszcza
      wiekszosc ma juz konta tak dobrze rozwiniete
      ze trudno znalesc wyzej punktowe konto do tego
      z reszta na handlu mniejsze walki beda
      niz w sklepie
      sprawdzone w innych grach z marketem
    • Wombat360 napisał(a):

      @Hermes a jak to ma wyglądać, multi robi flotę, wystawia o specjalnej godzinie za połowę ceny?
      Jeszcze nic nie jest pewne i objaśnione, a chcesz żebym wypowiedział się na temat rzeczy, która nie ma miejsca. Owszem, w ramach teorii można sobie polemizować, jednak daję kredyt zaufania, że GF wolałoby przyciągać graczy, niż ich odpychać. A poza tym, który Janusz z autohandlu sprzeda Ci drożej Passata, niż możesz go kupić w salonie? To zniechęciłoby nie tylko oszustów, ale kogokolwiek w ogóle.
    • Elkanen napisał(a):

      Flociarz stawia flote z tego co wylata. Malo ktory flociarz ma dobre eko. A po co ma tracic czas na skanowanie i szukanie celu skoro moze kupic flote za surowce? Blagam, zacznijcie myslec wg zasad fair play.
      FLociarze grają na zasadzie atak i urlop,towaru kupa a brak czasu na budowę .Stracę 10% ale mam dodatkowe stateczki.
      Pomysły ,że wprowadzą możliwość sprzedaży statków poniżej ich wartości uważam wręcz za absurdalne.Dla mnie to jest logiczne i mam nadzieję ,że dla GAMEFORGE tak samo.W przeciwnym razie dalsza gra nie sensu. Choć jak znam życie i nasze genialne GF nie zdziwiłbym się jakbym nie miał racji :))))