Prosimy o ankietę eko

    • Ekowiec ma dostać x7 do predkości a ja mam bulić 3-2-1 za dex dalej? też muszę na niego zarobić, górnik szybciej postawi obronę która się odbuduje po ataku (70%) a ja po dzwonie jedynie z doku (30-35%) zwrot dostanę jeśli mnie trafią na bfs lub kontrze. Ja flotę muszę utrzymać, kopalni nie można zniszczyć..
      Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
      Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę
    • schweppes65 napisał(a):

      Ekowiec ma dostać x7 do predkości a ja mam bulić 3-2-1 za dex dalej? też muszę na niego zarobić, górnik szybciej postawi obronę która się odbuduje po ataku (70%) a ja po dzwonie jedynie z doku (30-35%) zwrot dostanę jeśli mnie trafią na bfs lub kontrze. Ja flotę muszę utrzymać, kopalni nie można zniszczyć..
      Kopalni nie zniszczysz, lecz możesz je spowolnić.
      Jest sporo górników, którzy tworzą obrony aby uchronić chociażby dobowe wydobycie.
      A tworzone obrony są także jedynie dla obrony satelit stacjonujących przy planecie.
      Sporo ekowców mimo posiadania dużych planet stawia Elektrownie do pewnego poziomu. Później jest ona słabo opłacalna - patrząc na jej koszty i do tego, że zajmuje miejsce na planecie.
      Podczas gdy nikt nie będzie budował obrony to zawsze znajdzie na uni się osoba, która będzie zbijać satelity dla zysku.
      Wszak niech górnik posiada 11 planet koło siebie, po 2k satelit i po 5kk surowców do wyfarmienia.
      Wychodzi dobre 60kk zysku dla flociarza, zaś ekonom po jednym czy drugim takim strzale postanowi wrzucić wieczny urlop.
      Więc i tak już nie kupisz żadnego deutru.
      Inny ekonom postanowi wyłączyć nie co wydobycie deu do stopnia takiego aby zbierać na swoje zapotrzebowanie - zaoszczędzoną energię ma na inne kopalnie.
      Dołączając obronę do PZ zmieniasz dość mocno sposób gry dla większości graczy na uni.

      Apeluj o zredukowanie na uni spalania deu przez floty o 50% , bo sam PZ z Def'a nie sądzę aby był dobrym pomysłem dla przyszłości uni.
    • Na nekkar chyba tylko ja latam takim stadem niszczarek po bunkrach i dla 60kk stracić cały dzień żeby latać nn+rec (2 sloty) x11 planet prosty rachunek.. Wolał bym obrone typu 2kkk pkt i na nim jednorazowo trafić więcej a debris z obrony ( 20%? ) zwrócił by mi paliwo i lot na plus wychodzi a tak ja wychodzę na zero, górnik klepie dalej obronę i po jakimś czasie zotaje tylko flotę przetopić i samemu stawiać kopalnie :quasi:



      Edit:
      Powiedz mi który górnik mający mocne eko nie ma obrony na planetach? Jeśli żydzi to mu światło gaszą dla dobowego wydobycia, jeśli wchodzi raz na tydzień i nie pilnuje to sorry ale taka gra. Wiesz ile kont na uni ma dużo obrony i od kilkuy lat nie wbiły więcej niż 200-500k pkt?
      Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
      Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Emeryt_2016 ().

    • Tak czytam i czytam sobie , cóż drodzy panowie jak i panie, ankiete mieliśmy kiedys tam po fuzji czy tez przed , nie pamiętam ale mniejsza o większość już wtedy pisałem , aby zwiększyć eko x 5 no ale jak sie okazało większość wybrała x 1 eko, kwestia czasu było że przy kolejnej fuzji wrzucą nas do jednego worka i długo nie trzeba było na to czekać,a jakie mamy tego efekty?wystarczy spojrzeć na infuze i na nasze przyrosty a np przyrosty z 68 :) prosta matematyka sie kłania ale jak widać co niektórzy liczyć nie umią, , co mi przeszkadza że ekowcy wybiją sie do czołówki?bedzie wiecej celi a i flociarze z tego skorzystają bo każdy coś tam ma za eko drobne bo drobne ale jest , chcecie zostać przy eko x 1 a potem znowu bedzie fuzje powiecmy za rok a wtedy bedziemy wyglądać jak przedszkolaki przy dorosłych ze swoimi flotami, ich jeden rok to nasze 7 lat ?wybaczcie chyba jesteście nie poważni , moim zdaniem zero ankiet , eko x 7 aby było równo, choć dla zrównania nas np z 68 powinno być eko x 9 , tak czy tak przy kolejnej fuzji nas spakują razem i co wtedy?no tak bedzie ankieta i wtedy co niektórzy odpalą swoje konta pomocnicze - a tutaj co niektórzy mają ich sporo i bedzie znowu eko x1 po czym bedą siedzieć na urlopach , weżcie sie obudżcie,
    • @morloc Masz rację , ale widzisz okazało się, że nie chcą nam dać x 7. Dlatego chcemy ankiety i to jak najszybciej. I co ? @Art łaskawie zapowiada ankietę za pół roku.
      Nie dość, że praktycznie zostaliśmy wykluczeni z fuzji bo jak gracze z uni x 7 dostają wybór między docelowym x 1 i x 7 to chyba jasne , że znakomita większość wybierze x 7 to jeszcze @ciap prowadzi tam szeroko zakrojoną agitację za 68.
      Bardzo bezstronny i profesjonalny mamy team.
      THEY WILL BE NO MATCH FOR YOU. - Darth Sidious
    • Lord Maul napisał(a):

      @ciap prowadzi tam szeroko zakrojoną agitację za 68.
      Bardzo szeroką, całe jedno zdanie "Zapraszam na u68!". Nawet nie wspomniałam w wiadomości jakie jest gdzie speed. Co pewnie by działało na korzyść u68. :E
      Nie zrobiłam tego z pełną świadomością ponieważ może i Wy będziecie mieć speed x7. Ale widzę zostało to docenione i nazwane "szeroko zakrojoną agitacją". Naprawdę ręce opadają. :fbue:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • SUNSHINEuniNEKKAR napisał(a):

      dużo osób jest tutaj pewnych, że włożą nas "kiedyś" do u68.
      Jeżeli Nekkar podniesie speed do x7 to jest ogromna szansa na połączenie. :fsmile:
      Dlaczego tak uważam? Ponieważ niezależnie jak kto gra to uni mniej więcej równo się rozwija. Oczywiście są jednostki które mogą odstawiać (np. top10) ale ogólnie to idzie równo. Z powstałych serwerów o speed x1 najmocniejsze to u68, drugie w kolejności jest Nekkar.

      U68 + Nekkar bez łączenia, T i X po łączeniu:
      NazwaSpeed EkoSpeed Floty11050100200
      Uni 6871400.000.000172.775.014113.481.60698.491.68972.226.153
      Nekkar11141.609.27598.131.50065.268.31153.377.69035.134.379
      Taurus71129.553.51247.201.40723.880.17016.877.8999.934.704
      Xanthus71129.378.368
      74.030.36239.801.04927.154.01718.725.029



      :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @morloc nie rozkazuj by coś wprowadzili na twoje życzenie (demokracja była i ona dalej zostaje) jeśli coś miałoby być zmienione to tylko po Ankiecie

      @schweppes65 to nie jest taka prosta sprawa z debrisem jak Ci się wydaj. Raczej nie latałeś na uni 39 i 40 tam był debris z obrony i było bardzo specyficznie
      "A teraz chodź tu do mnie, (ja muszę żyć)
      będę opowiadał czary Ci
      I tylko siądź koło mnie, (ja muszę żyć)
      takich rzeczy nie usłyszał nikt
      Zamienię Cię O-o-o,
      w koraliki które zawsze mam.
      I nie bój się O-o-o,
      nie zostawię cię w ciemnościach złych."
    • bunia40U napisał(a):

      @morloc nie rozkazuj by coś wprowadzili na twoje życzenie (demokracja była i ona dalej zostaje) jeśli coś miałoby być zmienione to tylko po Ankiecie
      Twoja demokracja, która była i dalej zostaje, działa tak, że 3 tygodnie temu bez żadnej ankiety byłeś wrzucony na speed eko x7 i gdyby nie "błąd matematyczny" teraz (a raczej jutro) byś tam był.
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Co innego Art i inni jego pokroju a co innego szary dupek jak ja będzie kazał im podnieść prędkość na Nekkar x7 czy x9 BEZ ANKIETY BO ON TAK CHCE - paranoja
      "A teraz chodź tu do mnie, (ja muszę żyć)
      będę opowiadał czary Ci
      I tylko siądź koło mnie, (ja muszę żyć)
      takich rzeczy nie usłyszał nikt
      Zamienię Cię O-o-o,
      w koraliki które zawsze mam.
      I nie bój się O-o-o,
      nie zostawię cię w ciemnościach złych."
    • zostanie eko x 1 bo kultowe? niemcy po to robią łączenia aby ciąć koszty, więc jak zostaniemy przy tym eko to albo zamkną to uni albo przy kolejnej fuzji wrzucą nas do reszty gdzie mają x7 eko, i bedzie wybór- nie podoba sie to nie graj, a jak bedziesz chciał grać to to swoją flotą bedziesz latał po idlakach no i może na ekonoma w układzie, i innej opcji nie ma już i nie bedzie przy następnej fuzji, czy to takie trudne do zrozumienia? chcecie sami pogrzebać żywcem to uni pozostając przy tym eko a aby były jakieś szanse musi być eko tkie samo czyli x7 choć i tak mamy już duże zaległości.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez morloc ().

    • Czepiliście się niby to ratowania unii za pomocą łączenia jej z 68. Mam bardzo daleko uniwersum 68 (bez urazy dla Was) mi nie zależy na wspólnej grze z nimi ja mogę też grać z każdym byle na zasadach ustalonych przy rejestracji na ogame.pl kilkanaście lat temu. (Mówię NIE leczeniu sterydami - chcę innego leczenia)
      Idąc Wasza chorą logiką: nie zacznę chodzić do meczetu i wychwalać Islam bo przybywają do Europy/Polski imigranci
      "A teraz chodź tu do mnie, (ja muszę żyć)
      będę opowiadał czary Ci
      I tylko siądź koło mnie, (ja muszę żyć)
      takich rzeczy nie usłyszał nikt
      Zamienię Cię O-o-o,
      w koraliki które zawsze mam.
      I nie bój się O-o-o,
      nie zostawię cię w ciemnościach złych."