Wymieranie Ogame i jak te zatrzymać

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • sopelinho wrote:

   Na dzisiaj uważam, że nie istnieje uczciwe uniwersum. Wszędzie spotykałem się z dyskusjami o pushach i innych przegięciach.
   Kiedyś również były pushe. Może trochę bardziej finezyjne i z lepsza historią. Tematy po 10 stron żali i kłótni. :fgrin: Miałam parę takich ulubionych tematów gdzie nawet team się wypowiadał. Na u3 takim klasykiem było RW gdzie padła topowa flota, koledzy w realu niby się pokłócili i mocniejszy zezłomował słabszego na 3 floty. Po paru miesiącach napisali że na zlocie siedzieli obok siebie, robili pusha i mieli niezły ubaw że połowa uni zawzięcie ich broniła. Teraz pewnie każdy pomyślałby "szkoda ruszać flotę na takie śmieci" ale wtedy to było coś. Inne RW to klasyk z u8. Temat 12 stron, posty samego Arta (jeszcze jako GA) i chyba każdego z teamu. Jak jeszcze było archiwum to nie powiem z przyjemnością się czytało ten temat z 2006 roku. Łezka się w oku kręci że temat przepadł z kasacją. Nigdy nie miałam problemu z trafieniem w temat, wystarczyło posortować po ilości postów i był top2.

   Czy to powód uciekających graczy? Hmm.
   Łamanie regulaminu jest od zawsze?

   buleon
   Widzę że zapomniałeś jak to jest być GO. Przypomnę Ci -> żeby kogoś zbanować musisz mieć dowody. ;)

   =====

   Jeżeli ktoś uważa że grę zabija team > Zapraszam do teamu. Może nie przerobicie całkowicie zasad wytycznych pracy teamu ale możecie mieć swój mały wpływ na to jak działa team. :fsmile:
   Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
   Fuzja a temperatury > Klik
  • zapomniałem że @DUDEUSZ że streama czy kanały YT oraz inne reklamy w internecie nie sa wyświetlane na smartfonach :D No tak znalazł się mądry który nie doczytał w googlach mechanizmu :D i napisał ze smartfon rządzi :D ale mając tego twojego smartfona to juz sama "mieć go" to jest już coś co podniosło statystyki Ogame XD ty chyba nie wiesz że smartfony są już od kilku dobrych lat w codzienności i czyżby podniosło to o kilka kk userów :D chyba nie wiesz co piszesz smartfon to tylko narzędzie a co w nim oglądasz ???? no co czyż nie YT . Tak wyobraziłem sobie ciebie teraz kolesia który dostał smartfona bez możliwości podłączenia do sieci bez sim , bez wifi i teraz chodzi po osiedlu i kozakuje bo ma tego smartfona ale tylko może słuchać "dźwięków" zaprogramowanych no ale ma smartfona .
   Obalę ci mit związany z smartfonem i ogejem bo dalej chyba żyjesz w tej reformie , czyli tu będzie szok :D od dawna już można mieć ogame na smartfonie i nawet w wersji mobilnej :P możesz już grać na ogeju na smartfonie a może ci chodzi by ogej pojawił się w google play ? jak tak to czego chcesz chcesz właśnie tego co pisze rozpowszechnienia ogeja na platformach tylko pamiętaj bo nie ogarnąłeś tego że oddanie się do playa zasypie cie spam reklam :D a może ci chodzi że appki dają możliwość z playa gdy dostaniesz złoma /zniszczą cie to obejrzysz 30 sek reklamy i wracasz do gry bez strat XD
   Luzie ogernijcie się z bredniami zaraz każdy zacznie psiac ze nie oglada YT ani treamów a jak przyjdzie ksw czy mecz to szuka po necie streamów :D lub na fb zobaczy link do YT z czymś ciekawym sam obejrzy go kilkakrotnie przy okazji ogladajac z 2 reklamy ale no cóż znajdzie sie taki co napisze że nie am internetu nie ogląda YT a do ogeja nozi wiaderkami neta by zasilił tylko Ogeja
  • W sumie jak się tak głębiej zastanowić to w moim poprzednim poście byłem zbyt pesymistyczny... Teraz lepiej zbadałem temat i natchniony powyższym gadaniem o pushu też mam kilka genialnych pomysłów dzięki którym ogame na pewno stanie na nogi... ale nie wiem czy obecna tragiczna ogejmowa władza jest w stanie je wdrożyć, czy nie ma do tego jaj i powie, że się nie da (w końcu to co się dzieje to ich wina oczywista i wyłączna).

   Ale do rzeczy, zapraszam do zapoznania się z poniższym Exposé:
   1. Konieczne jest uniezależnienie się od dopływ kodu i bugfixów z Niemiec. Należy wybudować polskie centrum developerskie, zatrudnić polskich programistów i to oni powinni pokrywać co najmniej 20% zapotrzebowania na kod. Stopniowo należy zwiększać udział polskiego kodu aż do całkowitego spolszczenia i uniezależnienia się od kodu niemieckiego.
   2. Niezbędna jest gruntowna reforma sądownictwa, nie może być tak, że SGO kradnie wiertarkę w castoramie i nie są wyciągane żadne konsekwencje, a user za lekko przekroczony bash dostaje surową karę. Trzeba zupełnie zmienić sposób wybierania GO i SGO oraz powołać Izbę Dyscyplinarną wewnątrz Team która będzie działała jawnie.
   3. Należy obowiązkowo przestrzegać zasady sortowania śmieci, każde pola zniszczeń przed zebraniem powinny być posegregowane do oddzielnych kontenerów, po każdy kontener powinien przylecieć recykler odpowiedni do przewozu danego typu odpadów.
   4. Należy wprowadzić bezwzględny zakaz gry w niedzielę, gracze winni odpoczywać a flota i obrona muszą ostygnąć po całotygodniowych walkach. Dozwolone są tylko niewielkie prace serwisowe w stoczni i loty turystyczne na księżyc i z powrotem. Kopalnie muszą wstrzymywać wydobycie.
   5. Trzeba przeprowadzić zdecydowaną dekomunizację poprzez zmianę nazw planet i galaktyk będące obecnie reliktem innych ustrojów. Kto to słyszał, żeby w 2018 roku reprezentacyjne miejsce pierwszej galaktyki każdego polskiego universum zajmował jakiś Niemiec - Legor? Albo co to jest universum Bellatrix, Oberon czy Japetus? Ileż lepiej by było gdybyśmy mieli universum imienia Kosynierów, Monte Casino, planetę Marka Edelmana czy Jana Pawła II?
   6. Należy wprowadzić system publicznej opieki nad zezłomowanymi, każdy gracz będzie odprowadzał comiesięczne składki, w zamian za co może otrzymać pomoc w odbudowie floty. Narodowy Fundusz Złomowy pokryje koszty odbudowy statków wymienionych w katalogu gwarantowanych świadczeń.
   7. Należy wprowadzić obowiązek rejestracji kont na personalia użytkownika (przy rejestracji musi być podany numer PESEL) celem eliminacji nadużyć w grze i usprawnienia walki z ogame'owym terroryzmem.
   8. Należy stworzyć fundusz na termomodernizację elektrowni, kopalń i stoczni, żeby mogły pracować wydajniej i nie zatruwać środowiska szkodliwymi produktami ubocznymi swojej pracy, przy okazji też trzeba pozbyć się konstrukcji pokrytych eternitem i oczywiście wprowadzić limity emisji CO2.
   9. Trzeba wprowadzić 500+ antymaterii na drugi i kolejny statek, to na pewno spowoduje przyrost naturalny liczby statków i na nowo zapełni galaktykę międzygwiezdnymi wyprawami.
   10. Trzeba wprowadzić wyprawkę surowcową dla każdej nowej skolonizowanej planety, tak, żeby na start każdy miał podstawowe rzeczy do dalszego rozwoju planety.
   11. Trzeba wprowadzić podatek od wielkopowierzchniowych planet które zarzucają galaktykę tanim surowcem o słabej jakości i duszą gospodarczo rozwój małych i średnich, lokalnych handlarzy.
   12. Niezbędne jest wprowadzenie dopłat obszarowych do hektara planety, odpowiednio wyższych dla najmniej urodzajnych gleb (planety na początku i na końcu układu) żeby wyrównać szanse wszystkich rolników i górników, w myśl społeczeństwa solidarnego.
   13. Bez żadnych wątpliwości konieczne jest wprowadzenie nowego rodzaju statków - tzw. Planetarnych Wojsk Obrony Terytorialnej, które są wojskami pośrednimi między flotą a obroną. Nie są co prawda zdolne do wykonywania operacji militarnych poza granicami planety, ale w granicach planety są wsparciem dla obrony i są jednostkami bardziej mobilnymi niż statyczna obrona.
   14. Zyski z handlu surowcami (wymienione surowce) powinny trafiać na specjalnie do tego przeznaczone konta VAT którymi właściciel może rozporządzać tylko w ograniczonym zakresie. Może regulować nimi inne zobowiązania handlowe lub przelewać do GO w ramach nałożonych kar, ale nie może ich swobodnie używać do budowy. W tym celu musi złożyć do SGO podanie o uwolnienie środków które będzie rozpatrzone w terminie 90 dni. Ma to zapobiegać nadużyciom w handlu i pushowaniu pod przykrywką handlu.
   15. Należy stworzyć tzw. Fundusz Solidarnościowy - osoby produkujące więcej niż 1000k surowca dziennie powinny oddawać 1/10 surowca na cele społeczne.
   16. W najbardziej zatłoczonych, centralnych galaktykach należy wprowadzić podatek od poruszania się starymi, powolnymi jednostkami latającymi, bądź jednostkami przeznaczonymi do wielkotonażowego transportu. Latanie dużymi transporterami, niszczycielami, czy gwiazdami śmierci powinno być zdecydowanie piętnowane a ich ruch kierowany na obwodnice galaktyk.
   Dziękuję za uwagę.
   "Notorycznym błędem mało utalentowanych ludzi o większym oczytaniu niż rozsądku jest to, że wpadają raczej na sztuczne niż naturalne wyjaśnienia."

   Stare zablokowane konto - ZAiMeR.

   Jeszcze starsze konto - agatka.

  • Gdyby maksymalizowali zysk, nie bawiliby się w Lobby. OGame ma jeszcze przed sobą przyszłość, bo w stosunku do wkładanej pracy, gra w to całkiem sporo osób. W samej Polsce kilka tysięcy ludzi i to takich, którzy płacą.

   Lwica jest boska :)
  • FILU wrote:

   zapomniałem że @DUDEUSZ że streama czy kanały YT oraz inne reklamy w internecie nie sa wyświetlane na smartfonach :D No tak znalazł się mądry który nie doczytał w googlach mechanizmu :D i napisał ze smartfon rządzi :D ale mając tego twojego smartfona to juz sama "mieć go" to jest już coś co podniosło statystyki Ogame XD ty chyba nie wiesz że smartfony są już od kilku dobrych lat w codzienności i czyżby podniosło to o kilka kk userów :D chyba nie wiesz co piszesz smartfon to tylko narzędzie a co w nim oglądasz ???? no co czyż nie YT . Tak wyobraziłem sobie ciebie teraz kolesia który dostał smartfona bez możliwości podłączenia do sieci bez sim , bez wifi i teraz chodzi po osiedlu i kozakuje bo ma tego smartfona ale tylko może słuchać "dźwięków" zaprogramowanych no ale ma smartfona .
   Obalę ci mit związany z smartfonem i ogejem bo dalej chyba żyjesz w tej reformie , czyli tu będzie szok :D od dawna już można mieć ogame na smartfonie i nawet w wersji mobilnej :P możesz już grać na ogeju na smartfonie
   Jak widzę takie wypociny, to nie dziwię się, że tyle dzieciaków co roku uwala matury z języka polskiego. KOMPLETNIE NIE POTRAFISZ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. Tak, mogę grać ze smartfona, tabletu, telewizora czy wyświetlacza na lodówce. Doskonale o tym wiem i sam to zaznaczyłem.


   a może ci chodzi by ogej pojawił się w google play ? jak tak to czego chcesz chcesz właśnie tego co pisze rozpowszechnienia ogeja na platformach tylko pamiętaj bo nie ogarnąłeś tego że oddanie się do playa zasypie cie spam reklam a może ci chodzi że appki dają możliwość z playa gdy dostaniesz złoma /zniszczą cie to obejrzysz 30 sek reklamy i wracasz do gry bez strat
   Mi nie. Ale statystyczny odbiorca chce takich rzeczy. Gdyby nie chciał,nie byłoby wysrywu takich produkcji na GPlay/AppStore.

   Luzie ogernijcie się z bredniami zaraz każdy zacznie psiac ze nie oglada YT ani treamów a jak przyjdzie ksw czy mecz to szuka po necie streamów
   Tymi słowami upokorzyłeś się najbardziej, bo poparłeś nimi to co ja sam powiedziałem xD
   To nie jest tak,że ludzie oglądają streamy z meczy tylko z samego powodu że streamy istnieją.
   Jest dokładnie na odwrót : streamy z meczy są,bo ludzie chcą je oglądać
   .
   Streamów (już pominę to, jak przeraźliwie nudne by one były) z OG statystyczny konsument chce oglądać,bo gra należy do wymarłego gatunku. Nie chce go oglądać -> nie ma streamów.
   Nie ma popytu, nie ma podaży.
   This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
   Now is the time for action.
  • @DUDEUSZ przestań grać bo widzę że tą gra cię przerasta no i to że kompletnie nie wiesz o czym piszesz twój świat zatrzymał się na smartfonie z dzwonkami mono no i trzeba być do tyłu z postępem jak dalej pragniesz grać w OGame na smartfonie bo to przyszłość . No nic lecę sprzedać tablety lub wymienię je na smartfony bo tylko tam można popykac w ogeja.
   Wiesz nie dyskutuje bo poniższych się
  • no i trzeba być do tyłu z postępem jak dalej pragniesz grać w OGame na smartfonie bo to przyszłość
   Ty za to chcesz w 2018 promować grę przeglądarkową. Faktycznie, przyszłość :E

   Naucz się czytać. Albo myśleć. Albo w sumie jedno i drugie. Nie wiem dlaczego mój swiat wg ciebie zatrzymał się na dawnej epoce,skoro to Ty chcesz promować grę, która oparta jest na mechanizmie modnym 10 lat temu.
   Mam dla Ciebie świetną propozycję. Może zacznij świadczyć usługi wysyłania telegramu? Poczta Polska będzie rezygnowała, jest dla Ciebie świetna nisza w rynku. Bo tak to widzę. Próbujesz wypromować rozwiazania, z których dawno mało kto już korzysta. Mamy 21 wiek. Skończ tupać nóżką, jaki to świat jest zły i zepsuty. Zapotrzebowanie na rynku jest takie a nie inne.
   This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
   Now is the time for action.
  • Koleś ogarnij się i pomyśl przez chwilę hejtujesz grę w którą grasz ? Łazisz i pierniczyć jaka ta gra jest słaba i należy do lamusa to po co grasz i udzielasz się ? Kup sobie tego smartfona i graj w inną i skończ biadolić inni tą grę lubią i będą grać chociaż to przeglądarkowe gra .
   Pomyśl przez chwilę jak masz czym tam i dojdź do wniosku że gra jest i będzie przeglądarkowa na taką się zgodziliśmy zakładając konto i zgodnie z zasadą szanujmy co mamy i próbujmy w miarę możliwości rozwijać grę przegladarkową.
   Ale zawsze znajdzie się ktoś jak ty że gra w grę a płacze że kiepska ta gra :) co za tupet trzeba mieć .
   Wiem ty i ten twój wymarzony smartfon i chęć zrobienia z gry przeglądarkowe grę FPS lub rts
   Więc zamknij swoje marzenia w zakupie tego smartfona i nie dyskutuj jak byś to zamknął ogeja bo to przeżytek po prostu skasuj konto i nie biadol tutaj herezjami
  • DUDEUSZ ma rację, że smartfony zdominowały rynek gier zarówno pod kątem popularności jak i zysków.
   Warto jednak zaznaczyć, że "tak" było zawsze - "tak" czyli, że ludzie woleli proste rozrywki. Kiedyś zamiast smarfonów ludzie mieli krzyżówki, tetrisa, mario, snake'a na kom. itd. (ale ja jestem stary, że to pamiętam) - rzeczy których nie dało się zweryfikować ilością pobrań i nie było łatwo tego zestawić wygenerowanymi zyskami.
   Teraz ważna rzecz - tak samo jak kiedyś, tak samo teraz są ludzie którzy chcą czegoś więcej i to oznacza, że jest miejsce dla innych gier niż na smartfony.

   Czy ogame ma zwojować rynek tej prostej i szybkiej rozrywki? Oczywiście, że nie ma na to szans, a dodatkowo tego chyba nikt z nas nie chce. Fakt, że teraz jest dużo większa konkurencja i ciężej się przebić z ofertą do tej niszy w której jest ogame, ale jednak jest to miejsce w którym można z mniejszymi lub większymi sukcesami.
   ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
   ilość zwycięskich RW - prawie 0
   skill - 0
  • @FILU a widzisz różnicę między hejtowaniem gry (uważaniem jej za słabą) od wskazywania na jej archaiczność i wyczerpanie się formuły? Jak dla mnie przykład z telegramem bardzo trafiony. Urocze narzędzie (nigdy nie powiem, że słabe), ale nie na dzisiejsze czasy. A gdybyś chciał koniecznie i na siłę dostosować telegram do dzisiejszych czasów żeby ludzie znów zaczęli go używać... to wyszedłby Ci z tego SMS :P A to już przecież mamy :P Zresztą i era SMSów też zaczyna odchodzić, dawno żadnego nie wysyłałem, są wygodniejsze komunikatory online a pakiety internetów w telefonie bardzo tanie...

   Jeszcze co do tych zasad gry to ja tam zawsze uważałem, że lepiej je luzować niż zaostrzać, na pushe bym zezwolił wszelkie :P Multikonta też (no może w granicach jakiegoś rozsądku, do kilku-kilkunastu albo weryfikowane numerem telefonu jak konta gmail np.). Jeśli ktoś ma tyle samozaparcia że chce mu się zakładać jakieś multikonta, grać na wszystkich razem, pushować się i daje mu to fun, to proszę bardzo. I w rzeczywistości to aż tak wiele w regułach gry nie zmienia, nadal jest tak samo sprawiedliwa, i tak chodzi tylko o to kto jest w stanie poświęcić więcej czasu na granie. No-life ma w grze łatwiej, w życiu trudniej. Jeśli od zawsze istniały no-life'y siedzące w grze 20h na dobę, to po zezwoleniu na multikonta nie zaczną siedzieć 40h na dobę bo się nie da. I tak wszystko rozbija się o czas.
   Co z idealnego porządku prawnego jak grać kto nie ma? Widziałem jakiś czas temu jakiś post Arta gdzie pisał o tym, że luzują zasady karania za bluzgi/obrażanie - i bardzo dobrze, choć o 100 lat za późno. Grałem jakiś czas temu w Wikingów na telefonie, nie ma tam absolutnie żadnych zasad, żadnych banów, można robić co się podoba, 10 kont prowadzić itd... i jakoś nie narzekają tam ani na brak graczy, ani firma nie narzeka na brak kasy. Inna, bardziej dzisiejsza formuła i tyle.

   Na sprzedawanie kont w sumie też bym pozwolił, choć w pierwszej chwili nikomu się to pewnie nie mieści w głowie. :P Ale jak się zastanowić, to dlaczego nie? Nie widzę przeszkód.

   Oczywiście zluzowanie zasad i tak nie uchroni ogame przed wymieraniem i wyczerpaniem się formuły, to jakie są zasady gry może wpłynąć na liczbę graczy w zakresie pewnie max 5% - 10%, tak obstawiam.
   "Notorycznym błędem mało utalentowanych ludzi o większym oczytaniu niż rozsądku jest to, że wpadają raczej na sztuczne niż naturalne wyjaśnienia."

   Stare zablokowane konto - ZAiMeR.

   Jeszcze starsze konto - agatka.

  • @ZAiMeR rozumiem dobrze że gry nie obrócisz o 360 stopni i nie wejdzie w FPS - a ale mamy co mamy i cieszy każdy upgrade bo każdy cichnie ze zdaniami - GF nic nie robi !. Ale pojawiające się posty typu przeżytek i koniec to po co się wysilać i pisać takie rzeczy jak gra na przymus nikogo tu nie trzyma.
   Dając jakieś niepoważne porównania z telegrafem to szukanie czegoś aby się samemu oszukiwać są przykłady na wszystko więc pisanie o telegrafia to żenada bo co powiesz i tamten co się dusi że jeszcze że 100 lat temu jakbyś napisał że coś ważące kilka ton !!! Będzie latać :D i to bez śmigła albo że ktoś stanie na księżycu :D .
   Szukanie przekładów to tylko podtrzymanie swojej nie wiedzy jak co działa .
   Poprosiłem płaczki powinni oddać konta innym co dalej gry przeglądarkowe sprawiają radość a tym co chcą popykac na smartfonie to zalogować się do Google Play i tam czerpać korzyści bo niektórzy marzą o tym co jest od kilku lat dostępne .
  • Ale pojawiające się posty typu przeżytek i koniec to po co się wysilać i pisać takie rzeczy jak gra na przymus nikogo tu nie trzyma.
   Czy ty gdzieś widzisz z mojej strony posty tego typu? Od jakichś 5 postów wmawiasz mi rzeczy, których nie powiedziałem.
   • Gram w to jak większośç graczy z sentymentu bardziej. Graczy ubywa. W każdej grze ubywa. To nie problem. Problem taki,że obecny mechanizm rozgrywki nie przyciąga nowych graczy. I więcej ubywa niż przybywa -> mamy ujemny bilans. No ale spoko, żyj sobie dalej w 2006 roku.
   SWOJĄ DROGĄ POLECAM KURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM, BO WIDZĘ PROBLEMY Z TYM SĄ :)


   Dając jakieś niepoważne porównania z telegrafem to szukanie czegoś aby się samemu oszukiwać są przykłady na wszystko więc pisanie o telegrafia to żenada bo co powiesz i tamten co się dusi że jeszcze że 100 lat temu jakbyś napisał że coś ważące kilka ton !!! Będzie latać i to bez śmigła albo że ktoś stanie na księżycu
   Bardzo zabawne,bo w swoich postach reprezentujesz dokładnie takie samo podejście jakie wyśmiewasz xD X lat temu nikt nie marzył o lotach samolotem, ale w roku 2018 każdy zdaje sobie sprawę, że to najszybszy i najwygodniejszy środek transportu. Z ogejmem jest inaczej: X lat temu była to gra z popularnego gatunku. W 2018 roku FILU twierdzi,że nadal nią jest, i współczesny tzw. przeciętny konsument chce grać właśnie w ten gatunek,i chce promować nieaktualne rozwiązania, zamiast zmienić model rozgrywki na bardziej odpowiadający przeciętnemu konsumentowi,i ewentualnie dopiero potem rozpromowanie. Powodzenia życzę. Nie zakładaj czasem swojej firmy z takim podejściem.
   This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
   Now is the time for action.

   The post was edited 1 time, last by DUDEUSZ ().

  • Myślę że Wszyscy ( w tym i wyżej piszący) jesteśmy tu czyli na Ogim bo.... lubimy tą a nie inną grę. Wracamy tu po latach i zastajemy zmiany, nowych ludzi, stare problemy itd. Jesteśmy tu bo chcemy tu być. Ogame jest grą niszową od lat. Tylko ludzie którzy widzą w niej atrakcyjność czyli tu obecni chcemy coś zmieniać. Nowi gracze zaczną się rozpisywać na ten temat za kilka miesięcy czy lat.

   Zmiany są dobre jeżeli coś poprawiają, silnik gry można zmienić oczywiście ale .... po co? nowi gracze nie znali wcześniejszych więc jeżeli już tu się znajdą to wszystko dla nich jest nowe. Dla nas ludzi pykających w tą grę latami jest to tylko odświeżanie kotleta.

   Pytanie jak sprawić aby Ogame nie wymierało tak szybko? - to pytanie jak nie wystraszyć nowych raczy przez nas samych, którzy wszystko o wszystkim wiemy, znamy wszystkie nieczyste zagrania i posiadamy przewagę doświadczenia.

   Dlatego proszę o rozpatrzenie mojej propozycji wyrównania szans. ZDOBYWANIE nie rozwój flot czy ekonomii, bo tu nikt nowy nie ma jak z nami konkurować. Nowy gracz musi się spotkać na tej samej pozycji co my. Jeżeli zdobędzie naszą planetę zdobędzie nasze możliwości.

   Lobby jest dobrym początkiem. Wokół tej nowej/starej strategicznej gry może zostać zbudowana nowa strategia marketingowa, wielokanałowa, dopiero wtedy gra nabierze rumieńców, grywalności. Istnieje konieczność wyrównania szans starych wyjadaczy i nowych graczy którzy będą się chcieli z nami zmierzyć.

   Myślę że miała to w jakiś sposób wyrównać antymateria. Włożysz trochę lub trochę więcej kasy i dogonisz czołówkę - ale to działa na starcie uni. Im dłużej się gra tym bardziej rozwarstwiają się grupy graczy. Pomijam oszustwa wszelkiej maści, pracę GO itp.
   Nowi gracze nie mają z nami szans na dłuższą metę.

   Dlatego tak wracam z uporem maniaka do tego pomysłu i jestem przekonany o słuszności tego pomysłu.

   Oczywiście jako emeryt będę sobie pykał w to co jest, co znam i emeryturka mi nie straszna. Miło by jednak było pobawić się w starą/nową Ogejmowa zabawę z tysiącami graczy.

   Pozdrawiam, szczególnie Nekkar i Zibal jako emeryt:)