S&D Universum 68 Edycja 3 [21.05.2018- 21.06.2018]

    • Dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Ruda , Ciap - ok macie racje nie można zamykać furtki graczom, którzy zaspali. Nie mam również nic przeciwko dołączenia gracza po terminie zapisu.
      Jednak takim działaniem dajecie zielone światło do łamania regulaminu. Mam rozumieć, że regulamin jest po to by go łamać - raczej nie tędy droga.
      Nie prościej jest zmienić zapis w regulaminie. Dziś nie trzymamy terminu zapisu, jutro damy przyzwolenie na push. Raczej GO/SGO/Moderatorzy powinni świecić przykładem

      Ot taka moja zgryźliwość :D
    • MisiuGD napisał(a):

      Nie prościej jest zmienić zapis w regulaminie. Dziś nie trzymamy terminu zapisu, jutro damy przyzwolenie na push. Raczej GO/SGO/Moderatorzy powinni świecić przykładem


      Ot taka moja zgryźliwość :D
      Gwarantuje Ci że push zostanie pushem, bash bashem. Nie zmieni się interpretacja obecnych Zasad Gry. :fsmile:
      W poprzedniej wiadomości pisałam że krzywda nikomu się nie robi. Przy push ktoś robi nielegalną przewagę - traci całe uni, przy bash ktoś traci więcej surowców, floty z planety.
      Parę lat temu i ja się spóźniłam z zapisem i również mnie dodali. Więc nie "Dziś" tylko "Od dawna". Interpretacja Zasad Gry się w tym czasie nie zmieniła.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • cześć :)

      W tej grze zasady są po to aby je łamać przecież to proste jak budowa cepa. Malko ma racje s&d sie jeszcze nie zaczęło a juz zistaly zlamane zasady projektu Hehehe i to nie przez gracza tylko przez administracje gry :ocb:
      Więc jak mozna potem wierzyć w sprawiedliwy osąd takiego administeatora jak wyslemy ticet do suuportu hmmmm ????
      Każdy łamie zasady hehe ja oczywiście też :ocb: :ocb:
      :fsmile:
    • ciap napisał(a):

      Gwarantuje Ci że push zostanie pushem, bash bashem. Nie zmieni się interpretacja obecnych Zasad Gry.

      To akurat wiem, i za to pracę GO/SGO cenię

      ciap napisał(a):

      W poprzedniej wiadomości pisałam że krzywda nikomu się nie robi. Przy push ktoś robi nielegalną przewagę - traci całe uni, przy bash ktoś traci więcej surowców, floty z planety.

      Zgadzam się z tym, złego użyłem porównania

      ciap napisał(a):

      Parę lat temu i ja się spóźniłam z zapisem i również mnie dodali. Więc nie "Dziś" tylko "Od dawna". Interpretacja Zasad Gry się w tym czasie nie zmieniła.

      Tutaj mamy dowód, iż zasady są łamane od dłuższego czasu, a system nic z tym nie robi. Tu jest sedno. Zasady określają ostateczny termin zgłoszenia dead time, i ta data i ta godzina jest święta. Każde zgłoszenie po tym terminie nie powinno być brane pod uwagę. Dla tego należało by zmienić zapis regulaminu, a nie zasłaniać się faktem iż interpretacja się nie zmieniła od wielu lat. Dla mnie przekaz był jasny zapisy do 18.05 23:59 - po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane - interpretacja w tym wypadku jest jedna !!!
    • Tak samo nie powinny być brane pod uwagę zgłoszenia, które zawierają kropki czy przecinki. ;)
      A jednak poprawiam przy układaniu podziału i draki z tego nie ma.
      Rada S&D przychyla się stronie graczy jak tylko ma ku temu możliwości. Gdyby podział już był, nie byłoby mowy o dołączeniu.
      Zasady gry (push, inne poważniejsze wykroczenia) za nic nie mają się do tego że pozwala się graczom dołączyć do rozgrywki gdy są ku temu możliwości.
      Smuci mnie tak podejście, bo jest to zabawa, która organizowana jest raz w roku i szkoda że często jest okraszona kłótniami czy pretensjami.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • XD nikt w dyskusji nie podjął tematu o progach tylko jedna propozycja i nie bardzo głosów za lub przeciw XD nie ma bardzo propozycji nazw ( ja podałem :D może będą moje ) czy podziałów ile drużyn ?

      Powinniśmy i tak być dumni z uni że naprawdę mamy tylu chętnych na tle innych :thumbsup:

      Kto zna FAQ-u wie że zawsze nawet przy tych zasadach jest możliwość że CoMa zastrzega sobie w każdej chwili możliwość odstępstwa od zasad i wielokrotnie jest to wspominane przy konkursach lub innych projektach i nikt na to uwagi nie zwraca a jak jest już z tego korzystane to wtedy każdy to zauważa

      Panowie nie musicie się kłócić i szukać "przestępstwa" w przyjęciu kogoś do rozgrywki po terminie bo to tylko jak opiekun SD ma czas i jeszcze nie sklasyfikował drużyn i ma czas by coś poprawić i zdążyć przed startem to niech robi on jest dla nas nie my dle niego i tylko opiekun ma jak sie zgodzi ma więcej do roboty :thumbup:

      a w ostateczności nie musicie szukać problemów tutaj tylko jak trzymać już twarde zasady to każdy ma prawo napisać zażalenie do Rady SD @wakat , @Toadie bo przypominam że SD to projekt autorski i opinia i wpływ na zmiany są przez Rade SD ostateczne
    • ja tak ogolnie chcialem sie z wszystkimi bioracymi udzial w tej edycji sd serdecznie przywitac.zycze wam i sobie tez udanych zlomowan i milej zabawy..widze ze przez te lata sporo ludzi niezle sie tu ze soba poklucilo.szkoda bo to tylko gra i tylko gra powinna zostac.az strach pomyslec o tym ze niektorzy z nas mogliby sie przypadkiem spotkac w realu.o jezusicku chyba nawet ty bys przy okazji po pysku dostal hehehe.w kazdym razie juz sie ciesze na ciekawe nazwy i podzial na grupy a potem to juz tylko nie ma zmiluj sie.ruda a ty musisz sie uzbroic w duzy zapas cierpliwosci bo widze ze tu niezly dom wariatow, ale wsumie to lepsze niz jakies niemowy.,pozdrawiam .amen
    • Ruda napisał(a):

      W zasadzie powinno to cieszyć, im nas więcej tym rozgrywka ciekawsza :P
      Właśnie o tym myślałem jak wysyłałem swoje zgłoszenie i od razu zaznaczyłem, że jeżeli to nie problem.. ;) Jakby był jakikolwiek problem, to nie miałbym żadnych pretensji o to, że nie zostałem dołączony - bo przecież to ja przegapiłem termin..a biorących udział w rozgrywce by było po prostu mniej.

      FILU napisał(a):

      XD nikt w dyskusji nie podjął tematu o progach tylko jedna propozycja i nie bardzo głosów za lub przeciw XD nie ma bardzo propozycji nazw ( ja podałem :D może będą moje ) czy podziałów ile drużyn ?
      ja nie byłem pewien, czy się zgłaszać, ze względu na niski % nagród względem wartości konta, o czym chyba tez wspominałeś..stąd głownie moje wahanie, a o tym też się zbytnio dyskusja nie rozwinęła :/
      There is no Weakness, there is the Dark Side...

      Uni Nekkar
      Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry | IRC #ogame.pl
    • Anakinek napisał(a):

      ja nie byłem pewien, czy się zgłaszać, ze względu na niski % nagród względem wartości konta, o czym chyba tez wspominałeś..stąd głownie moje wahanie, a o tym też się zbytnio dyskusja nie rozwinęła
      właśnie to mnie irytuje bo w poprzedniej edycji wspomniałem o tym ale stwierdzono że za późno bo SD jeż jest rozpoczęte i że w kolejnej ( w tej edycji) postaramy sie coś z tym zrobić ( wiadomości były przez konwersacje) wiec sie przypomniałem :D zwłaszcza że jest sens bo podniesiono nam eco do x5 .
      Teraz wiem bo dostałem kilka pw wspierających że faktycznie jest za niski i że się myliłem że jest kilku a jest dużo co nagroda badania lub kopalni jest już nie atrakcyjna bo dawno przekroczyli 2% wartość badania czy kopalni względem wartości konta.
      Próbowałem by udzielił sie @Art wywołując go ale widocznie może mają pomysł podniesienia nagrody za rok XD i za rok i za rok.
      Biorąc pod uwagę że top1 teraz szybko ucieka i co chwile są podnoszone parametry czy pomysł lobby by usprawnić i zachęcić graczy to nadal nagrody zostają w lamusie a aktualizacja była chyba w 2015 roku ( może przez 3 lata aż tak konta graczy nie podskoczyły w pkt :D ).
      Jeśli napisanie do GF "zapytania" o podniesienie nagrody na u68 jest spowodowane barierą językową z chęcią napisze takową wiadomość w wygenerowanymi dowodami stojącymi za pomysłem
      Ale zanim ktoś sie odezwie by podjąć sie tego zadania wystartuje SD i będzie odpowiedź za późno pomyślimy przy kolejnej edycji "
    • No faktycznie :D thx Sel
      co do tamtego konta to ja sie rozlicze jeszcze ale z tym drugim kontem bo złość jest
      Zygunia ataki były w jednym układzie więc mała różnica była czasowa a właśnie mogłem zobaczyć !!! ale po pierwszym ataki i doglądanie było z tel nie ogarniam tak szybko po drugie kto mnie zna to takie wtopy ale regulaminowe nie zaważa na ilości rw które zamierzam zrobić po trzecie nie moja wina że moi obrońcy mogą mi uciec a nie stoją i czekają
    • Koloc napisał(a):

      Filu litości stać Cię na więcej niż latanie po 2k satek XD
      Ale jak bardzo chcesz wygrać aktywiste to dla mnie możesz rozbić całą swoją flotę w ten miesiąc :D
      Koloc czytaj ze zrozumieniem mi niestety nie wystawia nikt flot czy rw i nie lece na pewniak ;P czasami mi ucieknie tuż przed wlotem by zagrać na nerwach że będe miał 6 miniST z zyskiem czasami po starcie już ktoś pisze że jest na koncie a latanie i przepały bolą
      ciekawi mnie jedno co będziesz pisał jak ktoś z PN będzie próbował wygrać złomiarza ?????? będziesz też pisał " ooo litości stać cie na więcej niż śmierdzące ST"
      więc proszę cie nie zaczepiaj mnie złwaszcza że to konto co mnie wyrolowało nie jest gracze solo a podniosło flote w ostatnij chwili by własnie miał straty nie zależało mu na obronie nawet
    • JTR napisał(a):

      Hmm znowu widzę PN w postach FILU, chyba coś nie tak ze mną :D.
      Tylko dlaczego w połączeniu ze "śmierdzącymi rw?"
      Czy to ma coś sugerować? Koloc grzecznie napisał a tu od razu agresja ;).
      teraz tak napisałem ;P przykładowo PN ;) bo mam już dość że PN czepia się mnie rw jakie są takie są nie zawsze będą z mega zyskami widocznie mi brakuje skilla do mega zysków
      uciekł mi obrońca i nic z tym nie zrobię widocznie taki miał plan startowałem to było tam 6 miniST z zyskami