O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • buleon napisał(a):

      tweeze napisał(a):

      Ktoś już wcześniej zauważył - generalnie proponuje graczowi handel z jakiegoś konta "rybki" - wymieniam mu dex z przekrętu i on jest w plecy w różnicy na przeliczniku do maximum czyli nawet 0,5:0,5:1. Utrzymujecie że to nieprawda bo "normalnie powinien kupić po 3:2:1" wg was. Ale także mógł z legalnego źródła po nowym minimalu prawda? Więc jest w plecy.
      A że moje konto "rybka" dostanie bana - trudno
      Nie jest w plecy, tylko jest na zero. Byłby do przodu, gdyby handlował legalnie. To jak z kupnem kradzionego samochodu. Możesz nie wiedzieć, że auto jest kradzione. Ale i tak mogą Ci je zabrać.

      tweeze napisał(a):

      W dodatku zasady się wzajemnie wykluczają (patrz mój argument to antyhandlarza). Skoro on nie musi to czemu my - gracze musimy?
      To tak poważnie czy szukasz dziury w całym? Antyhandlarz nie jest graczem, tylko opcją premium.

      tweeze napisał(a):

      I generalnie nie chodzi mi tu o to żeby to nie weszło - mi nawet pasuje bo będzie można dex drożej sprzedać Raczej chodzi o to że ktoś chce nam obrzydzić grę.
      Podziękuj kolegom z multikontami.
      1) Jak to na zero? To w końcu mamy jeden przelicznik czy nie? :) Wprowadzić 3:2:1 - sprawa załatwiona, prawda? Kradzone auto? Głupi przykład bo to generalnie można sprawdzić. A my gracze nie mamy żadnych narzędzi aby sprawdzić skąd taki dex pochodzi.

      2) No chwila. Skoro jest opcją premium to czemu pewne rzeczy mają go dotyczyć a pewne nie? Skoro nie musi odsyłać to czemu ja mam klikać aż uzyskam 3:2:1 ? Bo anty za mało w GF? Czemu przelicznik i antyhandlarza można będzie uzyskać będzie inny niż oficjalny na polskim ogame?

      3) Widać team chce działać jak nasz polski rząd. Nie chcą/umieją czegoś naprawić to zrzucą na użytkowników w kolejnych obostrzeniach regulaminu, tak?? No a potem otwierać co 2 tygodnie nowe uni bo mało graczy :)
    • buleon napisał(a):

      Nie jest w plecy, tylko jest na zero. Byłby do przodu, gdyby handlował legalnie.
      wyjaśnij pojęcie LEGALNIE
      w momencie gdy kupuję deuter od kogoś oferującego mi przelicznik 2,5-1,5 kupuję go LEGALNIE i w widełkach handlu - jest cacy.
      ALE upierdliwe GO będące znajomym wrogiego sojuszu na prośbę znajomego zinterpretuje, że ten deuter pochodził jednak z zezłomowanej floty albo kupiony został po 2,6-1,6. no więc KTO działał NIELEGALNIE?
      Ja? Bo kupiłam TANIO deuter?? Dlaczego ja mam płacić za to? OK nie dostanę bana bo odeślę surowce. no bo będę ZMUSZONA do tego żeby nie zawisnąć na tydzien czasu. Ale dlaczego ja, skoro ja kupiłam LEGALNIE deuter w mieszczących się w widełkach handlu przeliczniku? To mi wyjaśnij. Bo to do czego Ty dązysz to wprowadzenie jednego przelicznika 3-2-1 żeby nikt się nie bał ze dostanie bana bo kupi tani dex który mi ktoś zaoferował......................
      Co mnie obchodzi w jaki sposob ktoś zdobył deuter i za ile go kupił. Mnie obchodzi to co dotyczy mnie, czyli chcę kupić deuter najtaniej jak tylko to możliwe. Tym sposobem każdy ekonom mi napisze że on taniej jak 3-2-1 nie sprzeda BO DOSTANIE BANA. sorry... OK niech będzie jeden stały przelicznik na poziomie 2,5-1,5 i wilk syty będzie i owca cała. Kazde wysłanie surowców dodatkowych, wykraczających poza przelicznik handlowy będzie traktowany jako push bez względu na fakt ze surę może dostać słabsze konto. wtedy skonczą się przetopy u handlarza (no ale gf na tym straci) zaczną się przetopy na wyklikanym pzie, kontrze albo i na najzwyklejszuym bfsie .

      [ciach]
      Super Moderator Dziuba:
      Obraza


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      wyjaśnij pojęcie LEGALNIE
      w momencie gdy kupuję deuter od kogoś oferującego mi przelicznik 2,5-1,5 kupuję go LEGALNIE i w widełkach handlu - jest cacy.
      Deuter wyprodukowany i sfarmiony jest legalny. Deuter pochodzący z darowizny/przetopu lub zakupiony drożej i sprzedawany Tobie taniej - nie.

      Avinashi napisał(a):

      ALE upierdliwe GO będące znajomym wrogiego sojuszu na prośbę znajomego zinterpretuje, że ten deuter pochodził jednak z zezłomowanej floty albo kupiony został po 2,6-1,6. no więc KTO działał NIELEGALNIE?
      Tu nie ma pola do interpretacji, albo był przetop, albo nie. Albo był handel, albo nie. Nielegalnie działa konto, które Ci sprzedaje deuter i ono zostaje ukarane. Twoje konto ma tylko odesłać surowce, które gdyby nie zostały odesłane, pushowałyby Cię.

      Avinashi napisał(a):

      Ja? Bo kupiłam TANIO deuter?? Dlaczego ja mam płacić za to?
      Jeśli ktoś Ci wysyła surowce, wymusza push, też musisz odsyłać. Dlaczego? Bo surowce spushowałyby Cię. Nie zrobiłaś nic nielegalnie, a jednak musisz odesłać.
      @Art - jest możliwość uproszczenia tego do odjęcia wybranych przez gracza surowców z danej planety? Administracyjnie, z panelu? Odpadnie koszt deuteru, slot, czas gracza. Nakazy odsyłki są po ponad 3 dniach od transakcji, gracz silniejszy mógł już je wydać. Niech chociaż ma prawo decyzji, co sobie odjąć.


      Avinashi napisał(a):

      Bo to do czego Ty dązysz to wprowadzenie jednego przelicznika 3-2-1 żeby nikt się nie bał ze dostanie bana bo kupi tani dex który mi ktoś zaoferował......................
      Handluję wysokim przelicznikiem i nadal będę handlował. Jakoś się nie boję. A nie kupuję 500 kk deuteru tylko znacznie więcej.


      Avinashi napisał(a):

      Co mnie obchodzi w jaki sposob ktoś zdobył deuter i za ile go kupił. Mnie obchodzi to co dotyczy mnie, czyli chcę kupić deuter najtaniej jak tylko to możliwe.
      Jasne. Ustawisz sobie znajomego, który kupi po 3:2:1, sprzeda Tobie po 2:1:1. Ty zrobisz to samo na innym uni. Jak masz lepszy pomysł na rozwiązanie tej patologii (tylko błagam nie pisz znów o zmianach w przeliczniku antyhandlarze, bo Niemcy tego nie zmienią tylko dlatego, że Avinashi tego chce), to napisz, chętnie przeczytam.


      Avinashi napisał(a):

      (no ale gf na tym straci)
      :E Ale dla Ciebie to nie problem, prawda?

      Lwica jest boska :)
    • nie no poważnie? mnie oczy już bolą a klawiatura krzyczy "dość!"...

      buleon napisał(a):

      Deuter pochodzący z darowizny/przetopu lub zakupiony drożej i sprzedawany Tobie taniej - nie.
      Proszę Cię tylko o jedno. Wytłumacz mi jak krowie na rowie, skąd do jasnej anielki ja mam wiedzieć że osobnik który chce mi sprzedać deuter nie kupił go wcześniej za wyższy przelicznik niż ten który oferuje mnie? Bo już nie wiem czy mam sobie kupić filiżankę (no bo nie mam) i z fusów wróżyć, czy iść do wróżbity macieja żeby mi z kuli powróżył? Zrozum, GO ma możliwość prześwietlenia takiego konta i co się tam działo. Ja takiej możliwości nie mam. Oferuje mi ktoś tanio deuter no to biere i się nie zastanawiam czy zaraz nie dostane bana albo nie okaze się ze jednak to był najdroższy deal jaki w życiu miałam....

      buleon napisał(a):

      Jeśli ktoś Ci wysyła surowce, wymusza push, też musisz odsyłać. Dlaczego? Bo surowce spushowałyby Cię. Nie zrobiłaś nic nielegalnie, a jednak musisz odesłać.
      @Art - jest możliwość uproszczenia tego do odjęcia wybranych przez gracza surowców z danej planety? Administracyjnie, z panelu? Odpadnie koszt deuteru, slot, czas gracza. Nakazy odsyłki są po ponad 3 dniach od transakcji, gracz silniejszy mógł już je wydać. Niech chociaż ma prawo decyzji, co sobie odjąć.
      Wyobraź sobie że taka możliwość jest. Ale Ty nadal nie czaisz mojego pytania. Czemu JA mam dopłacać surowcami (pomijam już koszt dexu za lot boś się uczepił jak pies tego) dlatego ze nadgorliwy GO mający możliwość sprawdzić skąd pochodzi deuter uzna (zgodnie z prawdą lub i nie, bo tego tez nie mam możliwości zweryfikowania) ze pochodzi on z NIELEGALNEGO źródła, a ja niewiedziawszy tego kupiłam go po minimalu bo t aki zaoferował mi sprzedawca.


      Jak mantrę ciągle powtarzasz jedno i to samo. Płyta się zacieła? oddwarzacz przestarzały? bo zamiast logicznie odpowiedzieć na pytanie to biegniesz dookoła muru chinskiego


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Avinashi ().

    • Avinashi napisał(a):

      ALE upierdliwe GO będące znajomym wrogiego sojuszu na prośbę znajomego zinterpretuje, że ten deuter pochodził jednak z zezłomowanej floty albo kupiony został po 2,6-1,6. no więc KTO działał NIELEGALNIE?
      Ciężko jakoś inaczej interpretować liczbę lub porównanie dwóch liczb... :P
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap ja po porstu chcę się dowiedzieć dlaczego JA mam płacić za to że ktoś sprzedał mi deuter taniej niż go kupił, a ja nie mam żadnej możliwości zweryfikowania tego.
      Tylko o to mi chodzi. liczby to tylko liczby. chodzi o fakt zrzucenia winy na nie winną osobę która chce po prostu tanio kupić deuter.

      Inna sprawa o której już mówiłam. JEsli to wejdzie w takiej formie to równie dobrze można dać stały przelicznik 3-2-1 bo ekonomy będą się bronić tym że boją się ze bana dostaną jak sprzedadzą taniej deuter....


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      Proszę Cię tylko o jedno. Wytłumacz mi jak krowie na rowie, skąd do jasnej anielki ja mam wiedzieć że osobnik który chce mi sprzedać deuter nie kupił go wcześniej za wyższy przelicznik niż ten który oferuje mnie? Bo już nie wiem czy mam sobie kupić filiżankę (no bo nie mam) i z fusów wróżyć, czy iść do wróżbity macieja żeby mi z kuli powróżył? Zrozum, GO ma możliwość prześwietlenia takiego konta i co się tam działo. Ja takiej możliwości nie mam. Oferuje mi ktoś tanio deuter no to biere i się nie zastanawiam czy zaraz nie dostane bana albo nie okaze się ze jednak to był najdroższy deal jaki w życiu miałam....
      To bierz i się nie zastanawiaj. Najwyżej odeślesz. Większość takich tanich ofert jest ustawiona. Handluję już trochę czasu i nikt mi nigdy nie zaproponował minimala :) Bo to nie jest cena rynkowa.

      Avinashi napisał(a):

      Czemu JA mam dopłacać surowcami (pomijam już koszt dexu za lot boś się uczepił jak pies tego) dlatego ze nadgorliwy GO mający możliwość sprawdzić skąd pochodzi deuter uzna (zgodnie z prawdą lub i nie, bo tego tez nie mam możliwości zweryfikowania) ze pochodzi on z NIELEGALNEGO źródła, a ja niewiedziawszy tego kupiłam go po minimalu bo t aki zaoferował mi sprzedawca.
      Bo gracz wcześniej kupił go drożej lub przetopił flotę. Twoje mocniejsze konto skorzystałoby z tego, że gracz słabszy stracił i to zgodnie z intencją tego gracza. Dlatego masz dopłacić surowce. Żeby nie powstała niezawiniona przez Ciebie sytuacja pushu.

      Guderian napisał(a):

      to zrobie sobie konto na ktorym bede przetapial własna flotę co miesiac po czym bede banował ludzi z topki XD
      Powodzenia. Jeden ban, drugi, nowe konto, jeden ban, drugi. Aż silniejsi gracze przestaną kupować od Ciebie.


      Avinashi napisał(a):

      ciap ja po porstu chcę się dowiedzieć dlaczego JA mam płacić za to że ktoś sprzedał mi deuter taniej niż go kupił, a ja nie mam żadnej możliwości zweryfikowania tego.
      Tylko o to mi chodzi. liczby to tylko liczby. chodzi o fakt zrzucenia winy na nie winną osobę która chce po prostu tanio kupić deuter.
      Nie masz płacić. Masz zwrócić deuter użyty nielegalnie.

      Avinashi napisał(a):

      Inna sprawa o której już mówiłam. JEsli to wejdzie w takiej formie to równie dobrze można dać stały przelicznik 3-2-1 bo ekonomy będą się bronić tym że boją się ze bana dostaną jak sprzedadzą taniej deuter....
      Niby za co? Od kiedy ekonom kupuje deuter drożej niż sprzedaje? Od kiedy dostaje darowizny lub przetapia coś? Bo tylko za to może dostać bana.

      Wydaje mi się, że bronisz obecnego stanu rzeczy. Gdzie możesz sobie kupować tani, ustawiony deuter.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • ciap napisał(a):

      Avinashi napisał(a):

      ALE upierdliwe GO będące znajomym wrogiego sojuszu na prośbę znajomego zinterpretuje, że ten deuter pochodził jednak z zezłomowanej floty albo kupiony został po 2,6-1,6. no więc KTO działał NIELEGALNIE?
      Ciężko jakoś inaczej interpretować liczbę lub porównanie dwóch liczb... :P
      Zgadza się. Tylko jest małe ale. Nakładacie graczom następne obowiązki i niejasności nie dając im jednocześnie żadnych możliwości sprawdzenia pochodzenia surowców. A GO też są tylko ludźmi nieprawdaż? Nie chodzi nam o to że ktoś tak zrobi. Chodzi nam o to że może.

      Zresztą paranoją są te wasze przeliczniki. Z jednej strony dajecie możliwość handlu po 2,5:1,5:1 - ale jak towar pochodzi z "przemytu" to jedynym legalnym jest 3:2:1. Skoro legalny jest także ten 2,5:1,5:1 to czemu poszkodowany gracz ma dopłacać? Oczywiście wiem o co chodzi - o przekręty. I to trzeba rozwiązać - za tym jestem. Ale nie w taki sposób żeby rodziło to kolejne problemy, możliwości nieuczciwych zagrań i niejasności.
    • może z Twojego punktu widzenia jako słup to tak może wyglądać ;)
      Rozumiem, że nie doczekam się odpowiedzi na pytanie moje zadane już kilkanaście razy. A może jestem za Yntelygentna i po prostu mój umysł nie ogarnia... Może @Art odpowie jakoś z sensem.
      Skoro ja, osoba nie mająca możl;iwości sprawdzenia skąd osoba sprzedająca deuter go ma, mam płacić za to, to ja dziękuję bardzo.
      Bo z jakiej okazji? Wiem że Ty itak tego nie zrozumiesz. Głupia ja, że w ogóle śmiem pytać dlaczego mam ponosić konsekwencje nielegalnych zachowań/zagrań innego gracza.
      Poza tym to mam rozumieć że jeśli teraz kupuję deuter po wyśrodkowanym (2,5-1,5) przeliczniku to się pushuję tak? no bo przecież niedługo może to być minimnalny przelicznik. to co wtedy ? ze się pushuję kosztem innych? parodia to zbyt słabe słowo...


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • tweeze napisał(a):

      Nakładacie graczom następne obowiązki i niejasności nie dając im jednocześnie żadnych możliwości sprawdzenia pochodzenia surowców.
      Osoba która kupuje drożej i sprzedaje tanie jest świadoma obu wymian.
      Zrobi się jeden taki handel gracz dostanie bana. Zrobi drugi kolejny ban. I kiedyś przestanie tak robić jak nie z grzeczności to z obowiązku stałej blokady konta :P
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • tweeze napisał(a):

      Skoro legalny jest także ten 2,5:1,5:1 to czemu poszkodowany gracz ma dopłacać?
      Nie jest poszkodowany. Kupił po 1:1,5, zapłacił 2. Ma deuter, więc może go sprzedać po 1:2 u antyhandlarza.

      Avinashi napisał(a):

      może z Twojego punktu widzenia jako słup to tak może wyglądać
      Słup akurat daje zazwyczaj 3:2:1. Skupuje od wielu, sprzedaje jednemu.

      Avinashi napisał(a):

      Skoro ja, osoba nie mająca możl;iwości sprawdzenia skąd osoba sprzedająca deuter go ma, mam płacić za to, to ja dziękuję bardzo.
      Dostajesz deuter i go zwracasz. Czym płacisz?

      Avinashi napisał(a):

      Poza tym to mam rozumieć że jeśli teraz kupuję deuter po wyśrodkowanym (2,5-1,5) przeliczniku to się pushuję tak? no bo przecież niedługo może to być minimnalny przelicznik. to co wtedy ? ze się pushuję kosztem innych? parodia to zbyt słabe słowo...
      Nie, nie pushujesz się. I to się po zmianach nie zmieni. Chyba że nie odeślesz surowców do GO po nakazie...

      Lwica jest boska :)
    • @ciap
      Osoba która kupuje drożej i sprzedaje tanie jest świadoma obu wymian.
      Zrobi się jeden taki handel gracz dostanie bana. Zrobi drugi kolejny ban. I kiedyś przestanie tak robić jak nie z grzeczności to z obowiązku stałej blokady konta

      no żeby te kary jeszcze były porządne a nie jakieś śmiechu warte

      pan Zdzisiek i pan Oszust proponują surowce panu Uczciwemu po tym samym przeliczniku
      Pan Zdzisiek - Pan Uczciwy w tym wypadku każdy zadowolony ( ekonom z wydobycia sprzedaje dex panu uczciwemu) no a co jak wybierze przypadkiem drugą opcje bo żadnego z dwóch graczy nie zna ?

      Pan Oszust - Pan Uczciwy pierwszy dostaje bana drugi płacze bo musi oddać surowce do GO bo tak. pan uczciwy jest stratny tylko dlatego że wybrał tą osobę do handlu a nie druga i to ma być uczciwe ?
    • buleon napisał(a):

      tweeze napisał(a):

      Skoro legalny jest także ten 2,5:1,5:1 to czemu poszkodowany gracz ma dopłacać?
      Nie jest poszkodowany. Kupił po 1:1,5, zapłacił 2. Ma deuter, więc może go sprzedać po 1:2 u antyhandlarza.

      Avinashi napisał(a):

      może z Twojego punktu widzenia jako słup to tak może wyglądać
      Słup akurat daje zazwyczaj 3:2:1. Skupuje od wielu, sprzedaje jednemu.

      Avinashi napisał(a):

      Skoro ja, osoba nie mająca możl;iwości sprawdzenia skąd osoba sprzedająca deuter go ma, mam płacić za to, to ja dziękuję bardzo.
      Dostajesz deuter i go zwracasz. Czym płacisz?

      Avinashi napisał(a):

      Poza tym to mam rozumieć że jeśli teraz kupuję deuter po wyśrodkowanym (2,5-1,5) przeliczniku to się pushuję tak? no bo przecież niedługo może to być minimnalny przelicznik. to co wtedy ? ze się pushuję kosztem innych? parodia to zbyt słabe słowo...
      Nie, nie pushujesz się. I to się po zmianach nie zmieni. Chyba że nie odeślesz surowców do GO po nakazie...
      Ad 1

      Czekaj moment bo nie wiem czy dobrze cie zrozumiałem. Kupie trefny dex. Dopłace 0,5 bo GO ma widzimisie (którego ja nie moge sprawdzić). No i nie dość że jestem w plecy bo chciałem kupić tanio a kupiłem z przymusu najdrożej na uni to jeszcze potem moge go sprzedać u antyhandlarza TYLKO za 3:2:1 (bo jak wyklikam mniej to dostane bana) ?? PARODIA....

      PS: I jest poszkodowany - chyba że żyjesz w innym świecie i nie rozumiesz definicji poszkodowanego. No chyba - że idąc twoim przykładem ktoś kto kupił samochód pochodzący z paserki nie jest poszkodowany (przecież wydał tylko np. 50k pln).

      ciach
      Super Moderator Dziuba:
      flame
    • asherl napisał(a):

      ciekawi mnie jedna rzecz, jezeli X kupi 100kk po 1.6 od Y, a potem kolejne 100kk od Z tylko ze po 1.8 i sprzeda po 1.7 panu M , co wtedy :D ?
      wtedy go wyleco gały i wlepi dla pewnosci bana wsyztskim i wszystkim kaze odesłać taką samą ilośc sury :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • najbardziej mnie tekst śmieszy że każdy GO będzie INTERPRETOWAŁ TO PO SWOJEMU :E
      Art będzie musiał sobie w sygnaturze opis dać u mnie w TEAMIE nie ma kolesiostwa co by nie musiał za często odpisywać :ocb:
      ciekawią mnie te sprawdzenia przez nich kto kiedy ile po ile kupił :ocb:
      czy tylko wybrani będą sprawdzani albo nie sprawdzani 0_0

      jeszcze jedna sprawa odnośnie banów czy będą takie jak za pushe po 3 czy tam czwartym perm? bo nie wiem czy już na allegro konta nie wystawić za w czasu ( że oddam a nie sprzedam co by nie porozumień nie było :E ) choć jeszcze żadnego nie dostałem ale może pójść lawinowo jak zejde z urlopu i dex kupie :E

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Arkadius ().

    • Art napisał(a):

      Obostrzenia dotyczące handlu surowcami
      Handel surowcami musi zostać przeprowadzony z wykorzystaniem maksymalnego przelicznika surowców w następujących przypadkach:


      pozyskania surowców z przetopienia floty i/lub obrony przy użyciu Antymaterii

      pozyskania surowców poprzez zezłomowanie floty i/lub obrony oraz zebraniu złomu

      pozyskania surowców w ramach darowizny od silniejszego gracza
      Widzę fajnie się bawicie czytam niektóre wypociny i nie dowierzam szerzycie jakieś spekulacje o kupnie trefnego dexu ktoś tam kupi legalnie 2,5:1,5:1 i będzie się bał wymienić u handlarza żeby nie dostać bana a wystarczy przeczytać ze zrozumieniem
      Otóż koleżanko Avinashi jest małe prawdopodobieństwo kupna trefnego dexu ponieważ zasada mówi jasno i wyraźnie sprzedający który zezłomował flotę nie może Ci sprzedać taniej jak 3:2:1
      zgodzę się z Tobą że nie musisz znać każdego na uni i taki gracz morze Cie oszukać sprzedając Ci po minimalu i tu bym zmienił zapis

      Art napisał(a):

      W momencie stwierdzenia przez Obsługę, że darowane surowce pochodzą z naruszenia Zasad (np. z pushu) otrzymane surowce muszą zostać zwrócone przez końcowego odbiorcę, nawet gdy zostały one otrzymane zgodnie z Zasadami (tzw. paserstwo).
      żeby finalny odbiorca nie ponosił kary przy pierwszym takim handlu bo czemu masz ponosić odpowiedzialność że ktoś Cie oszukał ale przy drugiej takiej wymianie z tym samym kontem to już niestety odsyłka do Go

      asherl napisał(a):

      ciekawi mnie jedna rzecz, jezeli X kupi 100kk po 1.6 od Y, a potem kolejne 100kk od Z tylko ze po 1.8 i sprzeda po 1.7 panu M , co wtedy ?
      nic konto które się samo zezłomowało nie może Ci sprzedać taniej niż 3:2:1 wszystko to co kupisz legalnie użytkujesz jak chcesz dla tego było pisane że zmniejszy się proceder paliwówek o 50%
      jeżeli kupię paliwo legalnie od gracza który sam uzbierał dex i sprzedam mi go po 3:2:1 to ja nadal mogę go pchnąć po 2,5:1,5:1 ponieważ tak mi pozwalają widełki w handlu
      ten zapis wyeliminuje jedynie przetop flot bo się nie opłaci

      jeżeli coś pokręciłem to mnie poprawcie
      Shadow Company


      Atakujemy nie dla tego że jesteśmy silni tylko że przeciwnik prowokuje swą słabością
    • Strzelec84 napisał(a):

      żeby finalny odbiorca nie ponosił kary przy pierwszym takim handlu bo czemu masz ponosić odpowiedzialność że ktoś Cie oszukał ale przy drugiej takiej wymianie z tym samym kontem to już niestety odsyłka do Go
      No to słupy będą miały krótki żywot. Budowa do poziomu 40k DT (może więcej), zsyłka, przetop, handel, ban. I następny proszę.

      Lwica jest boska :)
    • Fajnie, że coś się dzieje w tym temacie.
      Niefajnie, że na poczet walki z terroryzmem chcecie przywalić atomówką w centrum miasta.
      Jak wejdzie ten przepis w życie, to idę o zakład, że @Avinashi mnie pierwszego wyśle na przymusowy urlop. No bo czemu nie? Jesteśmy po przeciwnych stronach barykady, a ja skupuję dex na potęgę. Raz w tygodniu wysyłam po 300 pw do górników z pytaniem o dex. Dużo z nich sprzedaje tylko sporadycznie, więc o zaufaniu raczej nie ma mowy :)
      A z handelków nie zrezygnuję, bo jak mam dobry tydzień, to takie handelki podwajają mi wydobycie.
      No i co z wymuszeniami? Do tej pory mogłem uprzykrzać życie innym, żeby dostać fajny przelicznik, a teraz? :E
      A tak na serio: strzał w stopę. Paliwówki będą dalej działały i to w sumie bez jakichkolwiek większych zmian. A jak komuś się nie spodoba, że paliwówka już nie przynosi 150kk zysku tygodniowo, to... regulamin i narzędzia GO są tak dziurawe, że ta sama paliwówka zacznie generować 1,5kkk zysku tygodniowo. Zacznie stawiać DT, zbierać sure, słać się na PZ albo nie odbierać FS i przepis gotowy. Nie, nikt w takim wypadku nie dostanie bana za push. Z tego samego powodu, dla którego na Librze nikt nie dostaje bana za oranie Aramisa, ZOMO, Diesela albo Starrka - wszyscy karmią regularnie, bo są ofermami. Zatem paliwówki również ofermami się staną i ominą całą tę nuklearną aferę.

      Jeśli cośtam sury bym miał odesłać GO i by wyszło jakbym kupował po 3:2:1 to gówno prawdą jest, że tylko uniknąłbym puszu. Byłbym stratny w łuj i jeszcze trochę. Dlaczego? Bo zwyczajnie w świecie nie kupiłbym dexu ani po 3:2:1 ani nawet po 2,8:1,8:1, więc tutaj jedynym dobrym rozwiązaniem byłoby, jeśli GO byłby w stanie oddać mi moje surowce za ten dex i za lot. Inaczej wszystko inne byłoby rabunkiem na mojej osobie.

      Także powtórzę, bardzo fajnie, że coś ruszyło i że team w końcu się obudził, że pewne rzeczy wymagają poprawy, ale w formie zaproponowanej obecnie jest to nie do przyjęcia.


      A jeśli zostanie to przyjęte, to na drugim uniwersum stanę się taką właśnie paliwówką ofermą i przedstawię wam sprawozdanie miesięczne, ile byłem w stanie spompować konto główne po tej dziwnej zmianie zasad.

      P.S. absolutnie nie interesuje mnie zdanie osób grających w u.gamelę, osób twierdzacych, że zarabianie na handlu jest puszem i osób, które chcą jednego i stałego przelicznika - dla tych pierwszych - nauczcie się grać w normalne OGame, dla drugich - to grajcie bez floty/eko, skoro już i tak jesteście na tyle ograniczeni, oraz dla tych ostatnich - chyba ty
    • buleon napisał(a):

      Strzelec84 napisał(a):

      żeby finalny odbiorca nie ponosił kary przy pierwszym takim handlu bo czemu masz ponosić odpowiedzialność że ktoś Cie oszukał ale przy drugiej takiej wymianie z tym samym kontem to już niestety odsyłka do Go
      No to słupy będą miały krótki żywot. Budowa do poziomu 40k DT (może więcej), zsyłka, przetop, handel, ban. I następny proszę.
      tsa... szczególnie przy ilości GO, która jest ^^
      poza tym ciekawe co na to Niemcy powiedzą, że nasze polskie "władze" ograniczają im zarobek hajsu :D

      ciekawe czy na Librze też te dexówki skończą gdzie uni jest nimi nafaszerowane, a znajomki GOów robią ten proceder na porządku dziennym.

      druga sprawa, a jak ktoś celowo będzie chciał mi sprzedać ze swojego konta dexowego dex abym zapłacił za niego 2,5:1,5:1? a potem żebym stracił, bo jakiś dureń GO mi napisze pw z tym, że to dexówka jest i trza dosłac jeszcze do maxymala 3:2:1?xDDD

      ostrzegam nasz szanowny team, to się skończy skandalem i masowymi pozwami przeciwko GF. Pamiętajcie ze zakup antymaterii to "zakup". A konsument jest chroniony w tym momencie aż nadto ;)

      PS: a może by tak antymaterie zdelegalizować, co? bo problemy i największe przekręty tak na prawdę są spowodowane przez nasze ukochane PREMIUM xD
      A tak serio, to nie ma znaczenia czy jesteś papieżem, czy Barackiem Obamą, czy też Bono albo Björk – niektórzy ludzie będą cię uwielbiać, a niektórzy nienawidzić. Możesz być kolesiem wałęsającym się po ulicach albo najsławniejszą osobą na świecie, to bez znaczenia. Niezgoda i opozycja są, niestety, częścią człowieczeństwa. Nie znam jeszcze artysty, który by nie zaznał jakiejś formy krytyki.
    • Starrk napisał(a):

      Fajnie, że coś się dzieje w tym temacie.
      Niefajnie, że na poczet walki z terroryzmem chcecie przywalić atomówką w centrum miasta.
      Jeśli masz lepszy pomysł, daj znać. Ja w Twoim pięknym poście widzę tylko łabędzi śpiew odchodzącej epoki strategii handlowej.


      Starrk napisał(a):

      A jak komuś się nie spodoba, że paliwówka już nie przynosi 150kk zysku tygodniowo, to... regulamin i narzędzia GO są tak dziurawe, że ta sama paliwówka zacznie generować 1,5kkk zysku tygodniowo.
      Spoko, zawsze można było wystawić flotę komuś i spushować kogoś pasywnie czy złomowo/pasywnie. Tylko wiesz co? Starrk, który do tej pory legalnie handlował wykorzystując taką a nie inną interpretację handlu, Starrk, który założył sobie mini-sieć i handlował sobie po minimalu z kontami zaprzyjaźnionymi, ten Starrk stanie się pusherem, jeśli zacznie te konta atakować. GO może nie wykryć wszystkiego, ale do tej pory byłeś cwany gość i strateg, który dostosowuje strategię do obowiązujących reguł. Będziesz w stanie zaakceptować to, że swój wynik zawdzięczasz nie swojemu sprytowi, zaangażowaniu i dyplomacji, a łamaniu zasad? Myślę, że nie :) Bo nie robiłbyś kont wspierających poza Librą, gdybyś miał zasady totalnie gdzieś, tylko robiłbyś multikonta u siebie. Wspomniałeś później pewną grę na U. Tam można mieć i milion giees. I co z tego? To są tylko cyfry, a prawdziwą radość daje tylko pokonanie przeciwnika w uczciwej walce. Rozejrzyj się dookoła. Przypomnij sobie tych wszystkich graczy, którzy zasady mieli gdzieś i pushowali się na potęgę, skupowali konta itd. Gdzie oni są? TOP 1 Xanthus, top 1 Zibal, z ogromną przewagą nad resztą graczy i blokadami w historii. To efemerydy. "Odechciewa" im się. No, wcale się nie dziwię - jak długo można czerpać radość z nieuczciwie zdobytej przewagi? Pojawią się jeszcze z pewnością, do końca alfabetu jest jeszcze wiele liter, a później znów zaczniemy od A. Pojawią się i zabłysną, bo pomimo swoistego podejścia do zasad, gracze z nich świetni. Zabłysną i zgasną, bo gra przestanie im dawać radość. A prawdziwi gracze będą grali dalej.

      Starrk napisał(a):

      Jeśli cośtam sury bym miał odesłać GO i by wyszło jakbym kupował po 3:2:1 to gówno prawdą jest, że tylko uniknąłbym puszu. Byłbym stratny w łuj i jeszcze trochę. Dlaczego? Bo zwyczajnie w świecie nie kupiłbym dexu ani po 3:2:1 ani nawet po 2,8:1,8:1, więc tutaj jedynym dobrym rozwiązaniem byłoby, jeśli GO byłby w stanie oddać mi moje surowce za ten dex i za lot. Inaczej wszystko inne byłoby rabunkiem na mojej osobie.
      Możesz przecież oddać deuter GO, nie musisz wyrównywać. Co do surowców za lot, no cóż, flociarze ryzykują przepały, my też zaczniemy :E


      GitKOles napisał(a):

      ostrzegam nasz szanowny team, to się skończy skandalem i masowymi pozwami przeciwko GF.
      Nie jesteś pierwszy i nie jesteś ostatni. Zaakceptowałeś OWU i to, że zasady mogą się zmieniać. Jedyne, co może skutkować pozwem, to blokada na koncie z antymaterią nałożona niezgodnie z Zasadami Gry.

      Lwica jest boska :)
    • Avinashi napisał(a):

      Nie mam ani deuteru ani surowców, które wysłalam za deuter.
      Jak to nie masz?
      Kupujesz 100 kk deuteru. Albo go oddajesz (a surowce masz), albo oddajesz surowce po 1:2:3 (a deuter masz). Wychodzi na to, że kupiłaś po najwyższym przeliczniku, ale stratna nie jesteś. Tracisz tylko czas, zysk, którego się spodziewałaś, slota i deuter na lot. Czyli generalnie grosze.


      Lord Beerius napisał(a):

      W przypadku trefnie kupionego deuteru powinienem być obowiązek jego zwrócenia, ale tak samo gracz powinien otrzymać zwrot surowców, którymi zapłacił. To by było uczciwe.
      Hmm... byłoby. Gracze z topki próbujący oszukać mają wtedy sytuację win/null. Albo spushują bezkarnie, albo wyjdą na zero. Bo w rzeczy samej święci są. Nieświadomi i niewinni, czyści niczym górski kryształ, a tak naiwni, że do zakupu deuteru po minimalu może ich zachęcić byle niegodziwy noobek :E

      Nie, @Lord Beerius, to, o czym piszesz, to próba obniżenia kosztu zakupu deuteru przez konto pośredniczące. Z uwagi na najprawdopodobniej brak antymaterii na koncie, nie idzie na top zysk surowcowy, ale bez wątpienia jest tu strata konta słabszego. Flociarz ma ułatwioną sytuację i może sobie siedzieć dwa tygodnie na urlopie, zejść z niego i magicznym gestem przyzwać górnika z deuterem, który ewidentnie ma taki problem ze sprzedażą deuteru na rynku, że sprzedaje go po minimalu flociarzowi w potrzebie :E I później flociarze twierdzą, że ich gra wymaga więcej pracy :P

      Lwica jest boska :)