Zwiększenie ekonomii.

  • Draconis napisał(a):

    @ciap na trzeźwo się nie dam :E

    @FILU na u68 podobnież już się mówi w ankiecie o "flo up" i z tego co żem widział nie ma tam niestety opcji żeby pozostawić prędkość floty przy x1...


    ed.

    @C H O J N Y a czemu dodatkowe X wydobycia miałoby dyskryminować flociarzy? ?(
    Ankieta jest o podniesienie speed eko. Opcji x1 już nie ma - odpadła. My podnosimy speed to pewne teraz kwestia o ile.

    Zawsze mnie śmieszy "zmiany dla górnika/flociarza". Są zmiany dla flociarza (np. szybsze recki) i dla ekowca (np. plazma). Jedna strona ciągle wszystkiego nie może dostawać. Gra bez drugiej byłaby nudna.


    I znowu będzie jak na u69 gdzie mnie wybrali na koniec spamerem uni a napisałam w działach 5 postów. XD

    edit;
    @Lightman przepraszam nie widziałam pytania, rób @ przed nick wtedy osoba dostaje powiadomienie.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Nie wiem, może jestem na prawdę ślepy albo liczyć nie umiem albo i nie wiem co jeszcze ale ja jako flociarz nie widzę żadnego minusu podniesienia prędkości ekonomii, toż to same plusy są: każdy ma większe wydobycie, nawet jak ma cienkie kopalnie, górnicy więcej kopią to i flociarz więcej zarobić może a jak flociarz więcej od siebie wykopie czy zarobi u górnika to buduje większą flotę i robi to szybciej niż normalnie, no i po ewentualnym złomie szybciej się odbuduje. I gdzie tu jakiś minus jest? Jedynie moim zdaniem dodatkowe zwiększenie prędkości poruszania się flot tworzy przeszkodę bo wtedy faktycznie trzeba poświęcić więcej czasu na pilnowanie swojego konta.

    COOO!!?? JA NIE DAM RADY!!??

    :D

    Lepiej chyba już nie będzie :E

  • Lajt po części się z Tobą zgadzam, ale co będzie jak 68 wybierze x 5 ? Też mamy iść tą drogą ?

    Draconis uparcie poruszasz temat zwiększenia szybkości floty, a taki temat na razie nie istnieje.

    Chojny i Draconis , są plusy i minusy zwiększenia eko. To co dla jednych jest minusem dla innych jest plusem. Jeden się cieszy , że średnio aktywnie grając utrzymuje się w czołówce, a inni narzekają , że mało aktywnych graczy.
    THEY WILL BE NO MATCH FOR YOU. - Darth Sidious
  • Lord Maul napisał(a):


    Draconis uparcie poruszasz temat zwiększenia szybkości floty, a taki temat na razie nie istnieje.
    to nie moje uni ale macie Juz po ankiecie to mój post nie zaważyć na głosach ale może cos uświadomi

    Zwiększenie szybkosci wydobycia niema wielkiego wpływu na speed floty ale jednak nie oszukujmy się ze mając eko x5 podniesienie napędów o 2-3 lvl nie będzie mega wyczynem no chyba ze mamy juz napędy na rekordowych lvl jak zefir 2-3 lvl nie dużo ale turbo recki itp juz by miało większość osób także to by zmieniło troszkę grę
  • C H O J N Y napisał(a):

    Dodatkowe X wydobycia, dyskryminują flociarzy, może od razu zrobić fuzję eko do eko i miejcie tam i x 500 bedziecie se kopać w spokoju i gra będzie 'ciekawsza', a flociarzy na uni flotowe :D
    Prawie 2 lata po fuzji bez eko jestem w stanie polatać i popsuć co nieco, bedąc połowe czasu na u, a nie gram ufesem, przy zwiększonym eko już mógłbym co najwyżej farmić idlaków
    Bzdury :) Tusty ekonom nakarmi lepiej - zamiast 25kk, zarobisz 125kk, więc gdzie tutaj dyskryminacja. O ile speed floty to jest rzecz gustu - jedni lubią szybko inni wolno - to speed eko przedłuża żywotność uni - moim zdaniem.
  • Lord Maul napisał(a):

    Draconis uparcie poruszasz temat zwiększenia szybkości floty, a taki temat na razie nie istnieje.

    Coś nie dokładnie doczytałem temat tej drugiej ankiety chyba :P
    Trochę większy zastrzyk surowców z moich nędznych kopalni na naszym średnio żywym uni zdecydowanie byłby mile mi widziany :P

    COOO!!?? JA NIE DAM RADY!!??

    :D

    Lepiej chyba już nie będzie :E

  • ciap napisał(a):

    Zawsze mnie śmieszy "zmiany dla górnika/flociarza". Są zmiany dla flociarza (np. szybsze recki) i dla ekowca (np. plazma). Jedna strona ciągle wszystkiego nie może dostawać. Gra bez drugiej byłaby nudna.
    Ok, tylko, że zmiany mają swoją wartość. Ewentualne wprowadzenie eko razy 5 byłoby zmianą 48 razy większą niż przyśpieszenie recków, które ma sporo minusów i np. 17 razy większą niż przenoszenie planet.

    Lord Maul napisał(a):

    Lajt po części się z Tobą zgadzam, ale co będzie jak 68 wybierze x 5 ? Też mamy iść tą drogą ?
    Tak, zresztą najprawdopodobniej taki właśnie wybiorą.
  • Czemu akurat mamy wybierać też x 5 ? To już jest drastyczna zmiana. Przecież nie musimy się łączyć akurat z nimi.
    W ogóle to bez sensu bo zupełnie inaczej buduje się konto flotowe, (dla górników to bez różnicy) na normalnym eko, a inaczej na zwiekszonym. Najlepszą opcją było by rozwalenie uni po prostu i do wyboru dla każdego gracza kilka uni docelowych, ale wiem, że to nierealne.
    Art w temacie na u68 napisał jeszcze takie niepokojące zdanie:
    " Niestety, nadal nie mam oficjalnych informacji, którymi mógłbym się podzielić. Wiem jedno, że ta dyskusja, która dość burzliwie toczy się o prostą zmianę tylko jednej prędkości, na pewno wróci, tym bardziej, gdy całe Universum stanie przed gorszymi wyborami. Tylko jeszcze nie wiem kiedy."
    Czyli będzie wesoło i zapewne jak nauczyło nas doświadczenie szybciej niż nam się wydaje :P .
    W ogóle to jeszcze raz chciałem podkreślić przyjmę na klatę co będzie i nadal będę grał nawet choćby wprowadzili zmniejszenie spalania floty i 70 % złomu ;) .


    ^ZemstA^ napisał(a):

    Lord Maul napisał(a):

    Brońcie mnie bogowie OGAME przed speed eko x 5!

    Szybkie recki, a szybkość floty x 2 czy też więcej to jednak co innego.
    no to wiem, przecież napisałem ze nie wielki wpływ,ale jednak coś lotnikom pomoże , wiec zanim zwrócisz się do bogów odwroc się od kompa i weź książki w dłoń .
    Ale o co chozi ?
    THEY WILL BE NO MATCH FOR YOU. - Darth Sidious
  • ciap napisał(a):

    I znowu będzie jak na u69 gdzie mnie wybrali na koniec spamerem uni a napisałam w działach 5 postów.
    pod sam koniec na ilosc postów z u69 to byl ekstra spam bo tam juz sie nic nie dzialo :P CIAPUTKU :D

    P.S ze zaczeła sie gównoburza to sie musze do niej właczyc gdzie nikt juz nie pamieta jak zaczelo sie przenoszenia ksiezycy za antyszmatławca
    potem padła flota top 1 w 6 h przy przenoszczeniu moona moonkilingu i szybkiem locie nawet gs o ile dobrze pamietam po tym jakos zakonczylem swoja odbudowe . Flociarzą jakos nie przeszkadzało ,wczoraj sciagajac urlop po jakis 2 latach jakies ankieta wchodze w did i jest dyskusja

    z jednej strony rozumiem flociarzy bo tez zaliczylem dosc sporo nocy nie przespanych , czyt. gdzies o turbo reckach uwazajcie zeby w tym pomysle wam DPFÓW nie zainstalowali przeciez po to sa badania na napedy .....a zaraz zaraz zapomnilem po co wydawac na napedy jak mozna na statki ojojoj straszne to jak klapy wirowe w dieslu wymysl .... i szatana ave benzyna
    z drugiej strony skoro wam podniosą szybkosc eka moze bedzie cos wiecej do farmienia patrzylem ostatnio w st floty takie ze sam nie moglem uwierzyc przeciez zyjecie z lotow to i farmy beda lepsze wszytsko ma swoje plusy u minusy
    czego sie bac ze nie poradzicie sobie z ekowcami którzy zaczna budowac floty ? eko jak eko rozumiem problem by byl jak by podniesi predkosc statkow bo kto bedzie robił fsa idąc do kibla albo zapalic czas nie kutas wiecznie nie stoi zobaczymy co ma byc to bedzie mysle ze polityka GF sie i tak nie zmieni ogame padlo wraz z antymateria tyle w temacie Ave Victis
    Best ACS

    ALIEN (20:56)
    frycu jest misja
    Ja (20:56)
    na ksiezyc po wodke?
    ALIEN (20:56)
    haha

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez frcs ().

  • Lord Maul napisał(a):

    Czemu akurat mamy wybierać też x 5 ? To już jest drastyczna zmiana. Przecież nie musimy się łączyć akurat z nimi.
    W ogóle to bez sensu bo zupełnie inaczej buduje się konto flotowe, (dla górników to bez różnicy) na normalnym eko, a inaczej na zwiekszonym. Najlepszą opcją było by rozwalenie uni po prostu i do wyboru dla każdego gracza kilka uni docelowych, ale wiem, że to nierealne.
    No właśnie, więc przejdźmy do realnych opcji. A tych de facto mamy dwie: albo zostaje jak jest albo zwiększamy tak samo jak u68.
    Graczy nam będzie ubywać, nie ma co liczyć na to, że jeżeli pozostaniemy ostatnim "klasycznym" uniwersum to z czasem będzie do nas przychodzić mnóstwo zaczynających od zera czy też prawie od zera. W przypadku braku zmian połącza nas z uniami mającymi powiedzmy 3 lata i speed x5 x5, 5 lat speed x3x3 itd. Dodając to, że na szybkie łączenie chyba się nie zanosi to za x czasu na tych serwerach też będzie niewiele kont, a pewnie jeszcze znacznie mniej graczy. I to jest chyba najlepsza opcja w tej sytuacji. Bo realnie to połączą nas albo ze uniami gdzie gracze będą mniej wielokrotnie więcej punktów (np. z 68 po rebrandingu), wielokrotnie mniej, albo oba te przypadki razem. Wtedy średnio ma to sens.

    Jeżeli przyśpieszymy eko to połączą nas z u68 jak i obecnie planowanymi do łączenia serwerami (skoro podejmowane są takie działania to po coś, my nie powinniśmy zakładać, że nie ma to żadnego sensu).

    I tak, ta zmiana ma wiele minusów dla flociarzy, wymieniając kilka z nich: inflacja konta, inflacja zysków ze starć flotowych, też i tych kombinowanych, bo zmniejszy się ich sensowność na rzecz częstszego skanowania, zburzenie bilansu itd..

    Oczywiście, może być tak, że Ty albo ja uznamy, że skończymy dzisiaj czy za miesiąc, ale przy podejmowaniu tej decyzji lepiej myśleć długofalowo :)
  • Czas abym i ja się wypowiedział w naszym wątku :)

    jak wiadomo jestem wielkim przeciwnikiem speeda - nie dlatego że mi się nie będzie podobało szybsze budowanie, większe RW czy takie tam - myślę że wszędzie sobie poradzę, jestem przeciwnikiem ponieważ to jest jawne ciecie z nami graczami w przysłowiowe bambuko - zrobić głosowanie i tak naprawdę postawić ludzi pod ścianą na to powinno być przynajmniej miesiąc czasu do przemyśleń,rozmów za i przeciw... może ja już jestem dinozaurem i boje się zmian a może chciałem sobie spokojnie grać na prędkości x1 - nigdy nie bałem się wyzwań i nie bał bym się jak mnie by połączyli za rok może dwa i znowu byłbym top 100 czy top 200 nowe wyzwania i więcej adrenaliny. Przechodząc na Nekkar też bardzo spadłem w statystykach a dzisiaj jestem TOP20 w statystykach ogólnych i top5 we flocie... i co z tego że kiedyś mnie połączą i co z tego że znowu będę musiał piąć się szczebel po szczebelku dla mnie ważna jest gra - istota stworzonego przeze mnie konta
    wychodzi że po podniesieniu speeda moje konto nagle odmłodnieje nie będzie to 10 letnie konto tylko 2 letnie
    ja głosowałem na NIE i w tym wypadku nie zgodzę się z Lajtem chociaż go bardzo szanuje ale dobry gracz poradzi sobie nawet jak spadnie do top500 będzie to trudniejsze ale sobie poradzi

    VETO!!!!!!

    Imperare sibi maximum imperium est



    ST#262 NEKKAR ON
    ST#2 WASSAT- OFF

    ST#87 Uni69 - OFF
    ST#67Fenrir - OFF
    ST#3 Dorado - ON
    ST łącznie - 421
  • Leszku masz rację że może trzeba by było dłuższej dyskusji i później ankiety . Szanuje każdy wybór bo każdy określa sie w tym momencie na co ma ochotę jestem sam żeby Nekkar miał x1 bo to jedna z trzech ostatnich x1 ale tak jak Art wspomniał na naszym uni że to nie ostatnie wybory

    Art napisał(a):

    gdy całe Universum stanie przed gorszymi wyborami. Tylko jeszcze nie wiem kiedy.

    więc daję to do myślenia że albo GF dąży do modernizacji jak najwięcej uni o podobnych parametrach i boom uf i z kilkunastu serwerów zrobić kilka tańsze dla utrzymania dla GF . A znowu przełożenie podkręcenia eco do UF to też później będzie szok że przed samym UF podnoszą eco że za szybko bo nikt nie zdąży sie zabunkrować przed farmieniem a tu wszystko na raz
    Ale wy jeszcze macie szanse na x1 więc niech moc będzie z wami i wybierzcie tak by naprawdę większość tego chciała nawet x1
  • Dyskusja jest zbędna.
    Wszyscy się zastanawiają skąd planowana jest taka zmiana, po co i dlaczego. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Gameforge to firma, która jak każde chcące prawidłowo funkcjonować przedsiębiorstwo, musi mieć zysk. Zmiana prędkości ekonomii niesie dla wszystkich, którzy do tej pory wydawali pieniądze na antymaterię, potrzebę wydawania jej na większą skalę. Będzie więcej surowców, będzie szybciej się budować i badać. W tym ujęciu będzie więcej rzeczy do szybszego skończenia. A szybciej można to i tamto skończyć za sprawą antymaterii.
    Niemiec mówiąc brzydko, kładzie lachę na tę dyskusję i tę ankietę, która była zwykłą farsą, odwlekającą w czasie coś co jest nieuniknione.


    UNI 39: OFF
    UNI 40: OFF
    UNI 69: OFF
    UNI Nekkar: ON
  • xLORD SITHx napisał(a):

    Wszyscy się zastanawiają skąd planowana jest taka zmiana, po co i dlaczego. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Gameforge to firma, która jak każde chcące prawidłowo funkcjonować przedsiębiorstwo, musi mieć zysk.
    Nieprawda. O możliwości zmiany prędkości ekonomii dowiedziałem się przypadkiem, gdzie w innym kraju takie zapotrzebowanie zgłosił inny CM. Zmian w prędkości zostało dokonanych kilka sztuk. Z racji możliwości ankietowych byłem ciekaw Waszego zdania, gdyż gracie na praktycznie najstarszych Uni z tak niską prędkością ECo.

    Dlatego cała ta sprawa to wyłącznie moja inwencja i nikogo więcej.
  • Ja nie rozumiem dlaczego nikt nie wyszedł z inicjatywa poniesienia predkosci do 20 x kazdy by był zadowolony gdyż inne uniwersa zostalyby w tyle. Niestety cos takiego jak wczesniejsze konsultacje spoleczne a potem dopuszczenie ludzi do glosowania przypomina mi praktyke dzisiejszego rządu . Najpierw cos romybimy a potem patrzy jakie tego beda skutki.

    Brak kaca .... Jutro praca
  • Dokotorss napisał(a):

    Ja nie rozumiem dlaczego nikt nie wyszedł z inicjatywa poniesienia predkosci do 20 x kazdy by był zadowolony gdyż inne uniwersa zostalyby w tyle. Niestety cos takiego jak wczesniejsze konsultacje spoleczne a potem dopuszczenie ludzi do glosowania przypomina mi praktyke dzisiejszego rządu . Najpierw cos romybimy a potem patrzy jakie tego beda skutki.
    a na jakim uni grasz i jaki masz nic oraz flota czy kopacz ? Pytam się bo chce zrozumieć dla czego byś ty chciał x20 !!! Po za tym zrobiłeś to samo o czym piszesz narzucileś u68 x20 i czekał byś na konsekwencje !!!
  • @FILU ten pan pisał z ironią , bo uważa że x5 zniszczy uni, tego nikt nie jest w stanie pzewidzieć
    a skoro już coś skrobie to chciałbym zauważyć kolejny + speeda kótrego chyba nikt nie wspomniał dodatkowe kolonie - i nie chodzi mi o wieksze eko a zasiedlenie dodatkowych planet układów niby nie wiele ale wiekszość graczy bedzie mogla podniesc astro +4 lvl =2 planety, od aktywnych graczy odlcizajac tych co maja 13-14 planet zostanie mysle z 400+ którzy mogli by to zrobić czyli mamy jakies 800 planet a to w galaktyce bedzie znac
    zaraz powie co z tego 800 planet dodatkowe miejsca do skanowania nic wiecej, nie koniecznie to oznacza blizej do celu dla flociarzy bo przy obecnym ukladzie 9 galaktyk czesto sa pustki, nie mam zamiaru rozwijac swych wypowiedzi bo juz wczoraj mialem zakonczyc bez owocna dyskusje,
  • FILU napisał(a):

    Dokotorss napisał(a):

    Ja nie rozumiem dlaczego nikt nie wyszedł z inicjatywa poniesienia predkosci do 20 x kazdy by był zadowolony gdyż inne uniwersa zostalyby w tyle. Niestety cos takiego jak wczesniejsze konsultacje spoleczne a potem dopuszczenie ludzi do glosowania przypomina mi praktyke dzisiejszego rządu . Najpierw cos romybimy a potem patrzy jakie tego beda skutki.
    a na jakim uni grasz i jaki masz nic oraz flota czy kopacz ? Pytam się bo chce zrozumieć dla czego byś ty chciał x20 !!! Po za tym zrobiłeś to samo o czym piszesz narzucileś u68 x20 i czekał byś na konsekwencje !!!
    Czy zmiana prędkości w twoim mniemaniu cos zmieni? Ktoś kto ma wiecej bedzie mial wiecej ktos kto ma mniej bedzie mial nadal mniej w stosunku do tego kto mial wiecej. Przykład ja mam dziennie wydobycia na poziomie 50 mln surowcow x5 = 250, ktos z miejsza iloscia bedzie mial wydobycia 40 mln dzienie x5 = 200, dysproporcja nadal jest, na poczatku nie duzo z czasem i tak stanie sie wieksza.
    Ten zabieg bedzie mial skutki w pakiecie komandora gdyż 10 % wydobycia wiecej bedzie mogl nadrobić strate lub ja poglębić, tak czy owak przegranym zawsze bedzie gracz. Jak chcesz szukać argumentow po patrz na historię, jak zaczynasz na rownym pułapie pkt to masz szanse wyjsc na prowadzenie jak masz strate to twoje szanse i tak maleja z każda minuta.
    Tik - tak.

    Brak kaca .... Jutro praca
  • FILU napisał(a):

    i tak nie ma sensu juz dyskutować :D każda strona będzie widzieć plusy i minusy zależy jak gra .
    A tak na marginesie to cała ta sytuacja wygląda jak by komuś powoli odcinali tlen do oddychania i szuka respiratora
    Przedstaw mi argumenty takie aby byly przekonywujące, na tym polega dyskusja, gdzie widzisz szanse dla siebie przy eko 5x, może w tym, że i tak masz slabsze eko i nie nadrobisz straty do wyżej punktowanych graczy z upływem czasu? A może w tym, że zbudujesz flote ups inni ktorzy ja mają tez zbudują ale wieksza bo maja rezerwe z 12 lat grania. A tak spełnią sie marzenia ze wybuduje 42 lvl kopalni chodz inni w tym czasie beda juz mieli 46, czasu nie oszukamy, bogaty bedzie bogaty biedny nadal biedny.

    Brak kaca .... Jutro praca
  • @Dokotorss ja po prostu lubię wyzwania niezależnie czy x2,x3,x4,x5 jest x5 więc wchodzi w to ! Spróbuje ! Znudzi mi się ogej lub życie w realu mnie do tego zmusi to oddał konto i porzegnam się ze znajomymi a nie muszę ogłaszać tego na forum wszystkim że w życie stawiało mi nie raz drogowskaz pod górkę i dalej radę a mam przegrać z Ogame bo jest x5 :) nie da rady .
    Ok zakonczmy to bo o tak po ptokach a przez re dyskusje juz nie z jednym znajomym się zlapałem właśnie na przedstawieniu za i przeciw wiec teraz takie gdybanie to znajomych po drugiej stronie barykady .

    Edit: o joj sorki chłopaki z Nekkar za spam u was na uni, myślałem że to u68 :D sorki @Dokotorss inne uni inne chęci spam nie w temacie uni x5 :D wy jeszcze może zostanie cię x1. 3mam kciuki i powodzenia juz zmykam XD

    Edit

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez FILU ().