Zwiększenie ekonomi

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • ciap nie strasz :P ja zmiany speedu floty nie zdzierze :P
    Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
    kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
    ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
    Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
    Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
  • ja na NIE!!

    .. jeżeli pozwolimy na zmianę jakiejkolwiek prędkości to reszta zmian późniejszych jest już z górki dla GF i nawet Filuś ze swoimi pushówkami nie wyjdzie z top 500 po połączeniach kolejnych, które na pewno nastąpią bo teraz ta ankieta to tzw badanie terenu i nastrojów społecznych ;P

    poza tym ta dyskusja to chyba już jest nie istotna bo jak znam życie to kroki są już podjęte a uni o prędkości X 1 jest albo do zmiany parametrów i późniejszych łączeń albo wyłączą je tak samo jak Goblin Keepers czyli goblina gdzie twórcami byli GF ale jak doszliśmy do końca gry około po roku to stwierdzili że już nikt talarów kupował nie będzie i zamknęli server a nam na maila przysłali kuponu na anty w inne gry GF o wartości 10 euro O_O Nikt nawet ankiety nie zrobił tylko od razu była decyzja że zamykają !
  • KALIBER napisał(a):

    ja na NIE!!

    .. jeżeli pozwolimy na zmianę jakiejkolwiek prędkości to reszta zmian późniejszych jest już z górki dla GF

    Jak pisałam jeżeli zajdzie potrzeba zmiany prędkości floty to aktualna ankieta nie ma wpływu na to.
    Na Ursa zmienili speed w trakcie UF a żadnej ankiety przed o zmianie speed eko nie było.


    Obecnie jest tyle konfiguracji że można liczyć się i tak że kiedyś zostaniemy połączeni ze speed. Tylko wtedy jakie szansę będziemy mieć?
    Już nie są otwierane klasyczne serwery. I dotyczy to każdego kraju. Jeżeli wychodzi speed flota x1 to eko jest 3-5.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • no to lepiej już zamknąć nić dać pograć chętnym? świetne myślenie jesteś jakimś samobójca ,masochistą? bo nie rozumiem twego myślenia, miałeś wpływ na wcześniejsze łączenie uniwersów? tak nie będziesz miał później to jest nieuniknione, z taką różnicą że teraz "możesz" wybrać sobie dogodny dla "ciebie " prędkość ,

    a jak już się pogodziłeś z faktem zakończenia gry i chcesz ją zakończyć w niedługiej przyszłości to nie decyduj za innych i daj im samym zadecydować

    szkoda że @FILU ma tak mało pushówek jakby miał więcej to może by się podzielił , oj tak @KALIBER wyczyść swoje podwórko, tam masz syfu co nie miara ...
  • ^ZemstA^ napisał(a):

    szkoda że @FILU ma tak mało pushówek jakby miał więcej to może by się podzielił , oj tak @KALIBER wyczyść swoje podwórko, tam masz syfu co nie miara ...
    Jenek z tym wynaturzeńcem nie ma co dyskutować to tak jak byś chciał przebić balon a echo będzie się niosło po całym sojuszu . Tacy gracze jak kaliber to tu głosu nie powinni mieć bo już kilka miesięcy temu ogłosił na forum odejście i rezygnację z gry i jak się okazuje to nawet nie wierzy i szacunku nie ma do własnego zdania bo wraca tylko by coś spushować, poprowadzić kilak pushówek i naspamować w tematach .
    Więc kaliber nie rób z siebie większego the billa niż już sie ogłosiłeś wracając do gry .
    ps: nigdy twa zazdrość nie minie że w każdej statystyce zostawiłem cie w tyle z widokiem na mój tył XD i tam gdzie jest twoje miejsce
  • Można tez zrobić rak by wilk był syty i owca cała. Kto chce zwiekszenia eco ×5 niech zostanie na uni 68 a komu sie to nie podoba przechodzi na uni nekkar. Podobna ankieta powinna być na uni nekar kto chce x1 zostaje a kto chce x5 idzie na uni 68. Daje to mozliwosc wyboru i chyba zadowolenie wszyztkich zainteresowanych stron.
    Bla, bla, bla, bla
  • ciap napisał(a):

    @zefir
    Za to będą zwozić większe ilości surowców, co pozwoli im postawić więcej gwiazdek w tym samym czasie - stada będą rosły szybciej niż wcześniej.
    A górnik będzie mieć więcej wydobycia. Dlaczego nie wspomnisz o tym że szybciej postawi kopalnie, szybciej zarobi na siebie, zwiększy eko. Każdy ma szansę na rozwój.
    Daga, to są plusy tej akcji. Plusy z reguły widzą wszyscy. Tak już jakoś jest.
    Ja staram się wyszukać i wyciągnąć na wierzch ewentualne minusy albo złe następstwa wspomnianych wcześniej plusów. Decyzje pochopnie, bez przeanalizowania wszystkich za i przeciw, z reguły okazują się tymi, których później żałujemy. Zanim rzucimy się wszyscy na opcję speed, może warto zastanowić się chwilę, co może pójść nie tak.


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • ciap napisał(a):

    Już nie są otwierane klasyczne serwery. I dotyczy to każdego kraju. Jeżeli wychodzi speed flota x1 to eko jest 3-5.
    Daga nie tłumacz mu bo do niego za miesiąc dojdzie to jak w ogóle dojdzie :D


    pit napisał(a):

    Można tez zrobić rak by wilk był syty i owca cała. Kto chce zwiekszenia eco ×5 niech zostanie na uni 68 a komu sie to nie podoba przechodzi na uni nekkar. Podobna ankieta powinna być na uni nekar kto chce x1 zostaje a kto chce x5 idzie na uni 68. Daje to mozliwosc wyboru i chyba zadowolenie wszyztkich zainteresowanych stron.
    pomysł jest ok i mam nadzieje że na nekkar odejdą płaczki i kaliber ze swoimi myślami i przeżyciami z zeszytu "Złote Myśli "
  • pit napisał(a):

    Można tez zrobić rak by wilk był syty i owca cała. Kto chce zwiekszenia eco ×5 niech zostanie na uni 68 a komu sie to nie podoba przechodzi na uni nekkar. Podobna ankieta powinna być na uni nekar kto chce x1 zostaje a kto chce x5 idzie na uni 68. Daje to mozliwosc wyboru i chyba zadowolenie wszyztkich zainteresowanych stron.
    dobre rozwiązanie ale jak ju @Art wspomniał w najbliższym czasie nie będzie łączenia uni, a te przenosiny to niestety to samo
  • Dodatkowe surowce, dodatkowe zwózki, u niektórych wymuszenie większej aktywności lub urlopu. Nie rozumiem po co podnosić to wydobycie? Myślą, że jak dadzą nam mocniejsze eko to uda się im wpakować nas do jednego wora z speeduniami i wszystko będzie cacy? Bo nasze konta budowały się po kilkanaście lat a inni robili je w rok? Jeśli chcą mnie połączyć z speed x2 to niech moje pkty eko i floty też zostaną podniesione x2.
    Mi jest dobrze tak jak jest. Z moją aktywnością powinnienem się cieszyć, już teraz oram praktycznie wszystko co chcę a jak dadzą mi większe wydobycie i lepsze farmy? Głosujcie na tak, bunkry wam nie pomogą a ja surkę wydam rozsądnie.

    Jesteśmy starym klasycznym uni, po jaką cholerę zmieniać nam wydobycie czy flotę?
  • Jestem przeciw.

    Gram także na speed x4 i juz wszczesniej zastanawialem sie jakby to bylo gdy by byla na u68 taka szybkość eco. I gdy tak myslałem dochodziłem do wniosku ze dobrze ze nie bylo takich pomysłów ( do dziś).
    Gra na speed 1x po kilku latach gry ma tyle zalet ze warto poswiecic wieksze wydobycie, bogatsze farmy, szybsze badania czy nawet tańsze ( przez jakis czas) f-sy. Nie rozumiem czemu Dagusia tak agituje bo wprowadzenie speed x5 jest (najbardziej?) przeciwko jej i graczom co wlozyli tyle lat w budowanie konta. De facto wprowadzenie speed xX to nic wiecej jak obnizenie punktów konta a zarazem czasu na jego budowanie /X takze jak ktos budowal kont 12 lat to przy x 5 zostanie okradzony z 10 lat gry i zaprzezony do intensywniejszej i bardziej ryzykownej gryto tak jakby czlowiek nagle stal sie olbrzymem niby wiekszy silniejszy ale swiat dla niego jest juz inny mniej wygodny potrzeby ma większe. Jeśli natomiast komuś nie leżą badania albo spalanie to ta zmiana jest wylewaniem dziecka z kąpielą o to nie jest rozwiązanie , jestem za rozwiazaniem problemu badan czy drogich fsów ale nie poprzez zwiekszenie predkości eco uni.
    dla zaintersowanych prosze najpierw przeanalizowac co bedzie jak zrobi unifusion uniwersów z predkoscia x4 eco floty x1 takby bylo co najmniej 4 k graczy na takim laczonym uniwersum.
    Ale głowny powod ze jest to okradanie z lat gry takze jestem mocno przeciw.
    :)
  • Vysogota napisał(a):

    Dodatkowe surowce, dodatkowe zwózki, u niektórych wymuszenie większej aktywności lub urlopu. Nie rozumiem po co podnosić to wydobycie? Myślą, że jak dadzą nam mocniejsze eko to uda się im wpakować nas do jednego wora z speeduniami i wszystko będzie cacy? Bo nasze konta budowały się po kilkanaście lat a inni robili je w rok? Jeśli chcą mnie połączyć z speed x2 to niech moje pkty eko i floty też zostaną podniesione x2.
    Mi jest dobrze tak jak jest. Z moją aktywnością powinnienem się cieszyć, już teraz oram praktycznie wszystko co chcę a jak dadzą mi większe wydobycie i lepsze farmy? Głosujcie na tak, bunkry wam nie pomogą a ja surkę wydam rozsądnie.

    Jesteśmy starym klasycznym uni, po jaką cholerę zmieniać nam wydobycie czy flotę?
    a niby jak pozniej maja ci wydac te pkt? jak ci je pomnoża nie sa jasnowidzami w co bys zainwestował
    i tak trafimy na speed uni kwestia czasu paru lat a jak nie trafimy to zamkna z braku ludzi i nie oplacalnosci utrzymania serwera, a wegetacja serwera - nie chce tego widziec

    mozesz byc za klasycznym kazdy ma prawo do glosu
    czemu podnosza ? pisali wyzej
    wniesc cos nowego do gry, a mysle ze przedewszystkim jak pisała ciap wyrównanie szans przed łaczeniem z innymi serwerami zeby nie byc top 1500 jak tu pisał kaliber


    horch napisał(a):

    Jestem przeciw.

    Nie rozumiem czemu Dagusia tak agituje bo wprowadzenie speed x5 jest (najbardziej?) przeciwko jej i graczom co wlozyli tyle lat w budowanie konta. De facto wprowadzenie speed xX to nic wiecej jak obnizenie punktów konta a zarazem czasu na jego budowanie /X takze jak ktos budowal kont 12 lat to przy x 5 zostanie okradzony z 10 lat gry i zaprzezony do intensywniejszej i bardziej ryzykownej gryto tak jakby czlowiek nagle stal sie olbrzymem niby wiekszy silniejszy ale swiat dla niego jest juz inny mniej wygodny potrzeby ma większe.
    Przeczytaj jej post w temacie a będziesz wiedział

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Turysta^ ().

  • Vysogota napisał(a):

    Dodatkowe surowce, dodatkowe zwózki, u niektórych wymuszenie większej aktywności lub urlopu. Nie rozumiem po co podnosić to wydobycie? Myślą, że jak dadzą nam mocniejsze eko to uda się im wpakować nas do jednego wora z speeduniami i wszystko będzie cacy? Bo nasze konta budowały się po kilkanaście lat a inni robili je w rok? Jeśli chcą mnie połączyć z speed x2 to niech moje pkty eko i floty też zostaną podniesione x2.
    Mi jest dobrze tak jak jest. Z moją aktywnością powinnienem się cieszyć, już teraz oram praktycznie wszystko co chcę a jak dadzą mi większe wydobycie i lepsze farmy? Głosujcie na tak, bunkry wam nie pomogą a ja surkę wydam rozsądnie.

    Jesteśmy starym klasycznym uni, po jaką cholerę zmieniać nam wydobycie czy flotę?
    Popieram a może admini wezmą się za push a później zwiększa wydobycie sam widzę ile czasu spędzam na szukaniu celow a jak rosna ci bez starć z gorszym eko z nieba im lecie wezcie sie za podstawy a nie od dupy strony a ciap nawiecej gadasz a niemasz racji to ze 5x szybciej bd miala surowce nic nie zmienia tylko przybliza nas do zniszczenia klasycznego ogame

    dPop
    Uni 68 ----> 27 ST 202927,05% / 7515,8%


  • zefir napisał(a):

    ciap napisał(a):

    @zefir
    Za to będą zwozić większe ilości surowców, co pozwoli im postawić więcej gwiazdek w tym samym czasie - stada będą rosły szybciej niż wcześniej.
    A górnik będzie mieć więcej wydobycia. Dlaczego nie wspomnisz o tym że szybciej postawi kopalnie, szybciej zarobi na siebie, zwiększy eko. Każdy ma szansę na rozwój.
    Daga, to są plusy tej akcji. Plusy z reguły widzą wszyscy. Tak już jakoś jest.Ja staram się wyszukać i wyciągnąć na wierzch ewentualne minusy albo złe następstwa wspomnianych wcześniej plusów. Decyzje pochopnie, bez przeanalizowania wszystkich za i przeciw, z reguły okazują się tymi, których później żałujemy. Zanim rzucimy się wszyscy na opcję speed, może warto zastanowić się chwilę, co może pójść nie tak.
    Ja nad zmianą speed myślałam od dłuższego czasu jak z zazdrością patrzyłam na otwierane nowe uni ze zwiększoną prędkością. Zaraz mi ktoś napisze "to trzeba było tam iść grać". Niestety to nie jest takie proste że rzucam serwer gdzie gram 12 lat poświęcając na grę 1-2 godziny dziennie.

    Na ok 250 serwerów otwartych ostatnim czasy w all krajach znalazły się 2-3 klasyki (brak takich serwerów w PL).
    Czy ktoś mając konfigurację x1 x3-x5 będzie chciał przyjść do nas na łączenie? :uhuh:

    Zmiana speed odmłodzi nasz serwer. Jak teraz mamy 12 lat to na speed x2 byłoby 6 :D
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Nie chce mi się czytać co pisali poprzednicy - i może w sumie to niegrzeczne, ale pozwolę sobie bez spoglądania na opinie innych napisać co ja myślę.
    Jak ktoś chciał eko x1 i flotę x1 to szedł na uni z takimi parametrami - jak komuś to nie pasuje to niech kasuje lub urlopuje tu konto i [ucieka] na uni z innymi parametrami. Amen.

    Moderator kruszynka:
    Brzydki wyraz zastąpiono innym o tym samym znaczeniu. Upominam za wulgaryzm
  • dawca punktów napisał(a):

    Nie chce mi się czytać co pisali poprzednicy - i może w sumie to niegrzeczne, ale pozwolę sobie bez spoglądania na opinie innych napisać co ja myślę.
    Jak ktoś chciał eko x1 i flotę x1 to szedł na uni z takimi parametrami - jak komuś to nie pasuje to niech kasuje lub urlopuje tu konto i ..... na uni z innymi parametrami. Amen.
    a jak ktoś jak Ciap czy ja zaczynał grę 10-12 lat temu to teraz ma zostawić konta i iść na speeda? Zaczynać od nowa ? Normalny jesteś? Jak zaczynałem grę było tylko kilka uniwersum i wszystkie normalne pierwszy speed był uni 50 ?2x bodajże uni 43? Albo dalej miało chyba większy złom z obrony ale wtedy były inne czasy nie miało się czasu na grę na kilka serwerow początek gry więcej klikania. ..
    Wiec jak chcesz kogoś wysyłać na speeda to przemysl wypowiedź 2 z kulturą proszę

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Turysta^ ().

  • Spokojnie, i tak zadecyduje większość więc nie ma co się denerwować.
    Ciekawe jest to że nawet stara gwardia (albo przynajmniej jej część) pragnie zmian.

    Gra musi się zmieniać żeby pozostać interesującą i zawsze będą ku temu głosy sprzeciwu.
    Może faktycznie tak nagła zmiana ekonomii na początku negatywnie wpłynie na rozgrywkę ale nadal jest to lepsze rozwiązanie niż stagnacja.

    Przypomnijcie sobie czasy sprzed redesignu - wtedy też wiele osób lamentowało wprowadzenia zmian.
    A jednak z czasem głosy sprzeciwu ucichły, bo dobra zmiana nie jest zła :)
    [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*
  • Uwazam ze speed eko, to chory poroniony pomysl na tak starym uni, i w 100% zgadzam sie tu z Kromakiem, Zefirem i innymi, ktorzy temu pomyslowi sa przeciwni. Ciapka, wyluzuj z tym agitowaniem i namawianiem graczy na glosowanie za x5, bo kazdy powinien sam zdecydowac czy jest za czy przeciw. Twoje wykresy mnie w ogole nie przekonuja, bo pokazuja tylko to ze im jest sie wyzej w statach, tym bardziej jest ciezej przeskoczyc kogos kto jest w statach wyzej.
    można sobie to policzyć prosto,

    zefir napisał(a):

    ciap napisał(a):

    + Łatwiejsze gonienie czołówki względem wydobycia/gry eko (wydobycie ma wykres logarytmiczny, im więcej punktów mamy to wolniej idzie rozwój czyli łatwiej się goni ludzi - mówi to fanatyczka matmy i najlepszego narzędzia do liczenia - excela) - tu się zgodzę, z faktami się nie dyskutuje ;)

    W ogole sie z tym nie zgadzam!
    masz 1 k x 5 daje ci 5k
    masz 10k x 5 daje ci 50k
    Różnica rośnie proporcjonalnie i bedzie sie tylko poglebiac miedzy topka, a pozostalymi graczami uni. Tak na prawde to w d... masz ekonomow spoza topki, wazne ze dla ciebie przyniesie to zysk. Eko 5x to oferta skierowana tylko i wylacznie do topowych ekonomow i pusherow posiadajacych po kilka kont, przyrost bedzie znakomity ;] A co z pozostalymi z poza topki??? Pewnie odechce im sie grac skoro roznice w pkt beda sie tylko poglebiac

    ciap napisał(a):

    Obecnie jest tyle konfiguracji że można liczyć się i tak że kiedyś zostaniemy połączeni ze speed. Tylko wtedy jakie szansę będziemy mieć?
    Już nie są otwierane klasyczne serwery. I dotyczy to każdego kraju. Jeżeli wychodzi speed flota x1 to eko jest 3-5.
    I bardzo dobrze ze takie uni otwieraja!!! Za kilka lat kiedy takie uni osiagnie podobny prog punktowy zblizony do naszego uni, moze byc polaczone unifuzja z naszym uni, przy czym predkosc flot zostala by x1, a predkosc ekonomii zostalaby wysrodkowana dla laczonych uniwersow ( to opcja kiedy nie mozliwe bylo by polaczenie z uni o parametrach x1 x1 ) To rozwiazalo by problem o ktorym wspomniala Selen, ze przy UF zostaniemy daleko w tyle w stosunku do uni o szybszej ekonomii - NIE, jesli polaczymy sie za kilka lat z uni ktore dopiero powstanie , i ktore dzieki wiekszej predkosci eko bedzie dopiero doganiac punktowo nasze uni.
    Chcecie zmian??? To zrobcie cos w kierunku zwiekszenia % floty odbudowywanej w doku, skorzysta na tym kazdy, zarowno ekonom jak i flociarz, topowy, czy nie topowy gracz, bo koszt budowy doku na wyzsze levele sa w wielu przypadkach nie adekwatne do kosztow poniesionych strat. . Mozna by sie jeszcze zastanowic nad zwiekszeniem % PZ lub zmniejszeniem spalania dexu
  • zygunia napisał(a):

    Uwazam ze speed eko, to chory poroniony pomysl na tak starym uni, i w 100% zgadzam sie tu z Kromakiem, Zefirem i innymi, ktorzy temu pomyslowi sa przeciwni. Ciapka, wyluzuj z tym agitowaniem i namawianiem graczy na glosowanie za x5, bo kazdy powinien sam zdecydowac czy jest za czy przeciw. Twoje wykresy mnie w ogole nie przekonuja, bo pokazuja tylko to ze im jest sie wyzej w statach, tym bardziej jest ciezej przeskoczyc kogos kto jest w statach wyzej.
    można sobie to policzyć prosto,
    W ogole sie z tym nie zgadzam!


    masz 1 k x 5 daje ci 5k
    masz 10k x 5 daje ci 50k
    Różnica rośnie proporcjonalnie i bedzie sie tylko poglebiac miedzy topka, a pozostalymi graczami uni. Tak na prawde to w (..) masz ekonomow spoza topki, wazne ze dla ciebie przyniesie to zysk. Eko 5x to oferta skierowana tylko i wylacznie do topowych ekonomow i pusherow posiadajacych po kilka kont, przyrost bedzie znakomity ;] A co z pozostalymi z poza topki??? Pewnie odechce im sie grac skoro roznice w pkt beda sie tylko poglebiac
    Widzę w ogóle nie rozumiesz istoty zagadnienia.

    Im wyższa kopalnia to opłacalność maleje czyli jeżeli masz 1kkk surowców i wydajesz na eko to poziomy niższe dają Ci więcej przyrostu wydobycia niż poziomy wyższe.

    Dziś ktoś ma wydobycie 10kk (ok 3,5kk punktów) i 25kk (ok 37kk punktów). Różnica wydobycia 15kk (punkty 33,5kk)
    Grają sobie 5 lat na speed x1
    30kk (55kk) i 39kk (113kk). Różnica wydobycia 9kk (punkty 58kk)
    Kolejne 9 lat:
    47kk (223kk) i 53kk (323kk). Różnica wydobycia 6kk (punkty 100kk)
    Itd.

    Pomimo tego że ilość punktów się zwiększa to różnica wydobycia maleje i o tym mówimy z zefirem. Większe speed przyspiesza proces gonienia wydobycia. Jeżeli w pewnym momencie obie osoby postanowią grać flotą to nawet przy dużych różnicach punktowych będą budować bardzo podobne floty z wydobycia. Taką samą szansę mają na zrobienie dobrej floty pomimo OGROMNEJ różnicy punktowej.

    @Pazik, @szczwany lisek dlatego zawsze piszę że dogonicie mnie w wydobyciu po prostu sobie grając. :bicz:

    Topowe konta grają ok 12 lat. Jeżeli ktoś na uni zaczął niedawno grać np. 3 lata temu to różnica między kontami topowymi a nowymi wynosi 9 lat. Podniesienie top nawet tylko o x2 powoduje że konta grają odpowiednio 6 lat i 1,5 czyli różnica wynosi 4,5 roku do nadrobienia.

    Myślę tylko o top a resztę mam... ? Mam kolegę który ma ok top 1700. Poznałam go na uni3, za kilka dni minie 8 lat od kiedy się poznaliśmy. Myślisz że on gra dla topki? Mam prawie 100 razy więcej punktów niż on. Tylko jakie to ma znaczenie ile? Mogę mieć 200, 100 czy nawet 50 i tak nigdy nie dogoni czołówki. Wszyscy musieliby iść na urlop i trzeba liczyć że nie skasują ogame. Czy uważam go za słabego gracza? Nie. Czy go nie szanuje pisząc to? Nie, takie są realia. Tak samo jak ja nigdy nie dogonię/przegonie ARO, tak on nie dogoni top100. Speed tutaj nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli różnica punktowa byłaby ważna to już mógłby zakończyć grę tak jak większość osób. Ja też! Dlaczego nie kończyć? Bo widać są inne cele w grze. (Marcinku tak piszę o Tobie paszQdo! :fgrin: :fkiss: )

    Pamiętam jak zaczynałam grę i większość topki odnosiła się do mnie z pogardą bo po co marnować klawiaturę na osobę której nawet w top1500 nie ma. Staram się nie traktować tak graczy.



    Mozna by sie jeszcze zastanowic nad zwiekszeniem % PZ lub zmniejszeniem spalania dexu

    Hrhr
    Zgłaszam sprzeciw argumentując to jak Ty:
    Większe PZ spowoduje więcej ataków na słabsze konta a mniejsze spalanie dexu pozwoli na więcej lotów w ciemno na czających się górników na moonach! Oczywiście tych słabszych. Sprzeciw!

    :popcorn:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Bo w ciągu ostatnich paru lat co się do niego zbliżyłam to mi uciekał. Tak, nie jestem w stanie go dogonić. I co ciekawe uważam że nawet speed x5 tutaj nie pomoże. :fgrin:
    Obecnie nie jest to moim celem w tej grze.

    Wszystko co chciałam zrobiłam. Pora odchodzić. :fsad:
    (Pewnie cześć z Was zrobiłaby święto narodowe.)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Haha, nie wmowisz mi, ze granie wylacznie z samego wydobycia i skupowaniem dexu daje wieksza przewage nad graczem, ktory w dodatku do wydobycia i tego handlu deuterem, farmiac ma wieksze dzienne zyski niz jak Ty top 1 eko z dziennego wydobycia :P dlatego pewnie tak jak piszesz, nie jestes w stanie i nigdy go nie dogonisz :)
  • Niestety z przyzyczajenia usuwam wszystko co podsyła zakładka ogame :) i tak się stało że i skasowalem ankietę :-))
    Przyszłość pokaże...
    I znowu wyszło tak, że chyba smutno pisze
    Cyce, cyce, cyce, zwróć uwagę na muzykę
    I nagle nie pasuje tu, bo nie chcę błyszczeć
    Gubisz brokat, przypnij tornister
    Nie będę grał jak wszyscy, to żenada
    To był rap, nie ...... maskarada
    Mam 40 lat, jestem mężczyną
    Nowy hip-hop to PluszowyCzlowiek z blizną
    Sokół- "Pluszowy"