Dalszy rozwój

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Dalszy rozwój

    Cześć,

    Gram na serwerze Wezn i aktualnie mam 3 planety w 5 i 6 wszechświecie. Koplanie mam 20/18/16, 18/16/14, 20/17/14 i teraz się zastanawiam czy iść dalej w kolonizację czy rozwijać te trzy planety. A jak kolonizować to myślałem żeby spróbować w 1 wszechświecie i czy ma to sens? Planety w 5,6 i 1?

    Dzięki za pomoc.
  • Rob kolonie i rozwijaj na niej kopalnie do takiego poziomu jak pozostale planety. Najlepiej wszystkie planety takie same wzgledem eko czyli 20/18/16 w Twoim przypadku wyrownac na wszystkich planetach i potem rowno rozwijac dalej budynki. Nie ciskaj sie na 3 planetach bo to sensu nie ma. I lepszym rozwiazaniem bedzie rozlokowac sie w kilku galaktykach tak co 100-150 ukladow slonecznych lub nawet co 200 ukladow odstepu miedzy planetami. Majac planety blisko siebie bedziesz latwym celem do farmienia.
  • Truck driver napisał(a):

    Rob kolonie i rozwijaj na niej kopalnie do takiego poziomu jak pozostale planety. Najlepiej wszystkie planety takie same wzgledem eko czyli 20/18/16 w Twoim przypadku wyrownac na wszystkich planetach i potem rowno rozwijac dalej budynki. Nie ciskaj sie na 3 planetach bo to sensu nie ma. I lepszym rozwiazaniem bedzie rozlokowac sie w kilku galaktykach tak co 100-150 ukladow slonecznych lub nawet co 200 ukladow odstepu miedzy planetami. Majac planety blisko siebie bedziesz latwym celem do farmienia.
    I rozumiem że między 6 a 1 galaktyką jest ta sama odleglosc co 5 a 4?
  • Truck driver napisał(a):

    Najlepiej wszystkie planety takie same wzgledem eko czyli 20/18/16 w Twoim przypadku wyrownac na wszystkich planetach i potem rowno rozwijac dalej budynki.
    Mam eko 20/17/16 i staje przed wyborem budowy kopalni.
    Metal opłaca się 1,26 razy bardziej niż kryształ. Deuter 1,06 razy.

    Kolejność M21 > D17 > K18. :fsmile:

    Mikaelst
    Grając tylko eko opłaca się mieć kolonie rozrzucone.
    Mój program do symulacji mówi ze powinieneś mieć 5 planet.
    (Nie wiem jaka plazma, jakie temperatury, dla eko 20/18/16 x3)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Moje 3 planety są w 2 różnych galaktykach, a dwie są oddalone od siebie o > 150 us.

    @ciap jaki to program symulacyjny? jest jakiś tutek do niego?

    Aktualnie staram się farmić na graczach nieaktywnych, ale powoli zaczyna brakować planet z satysfakcjonującą farmą w odległości do 40min. Dalej zanim dolecę to ktoś zdąży zebrać
  • @Truck driver
    Czy ja gdzieś napisałam że tak rozkładać powinny jedynie konta które grają tylko eko a reszta powinna robić w kupie?
    Nie, napisałam że konta które 'grają tylko eko' również powinny robić kolonie bardziej rozrzucone.

    Sama mam rozrzucone kolonie: ciapka.cal24.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=68&j=pl&id=164727 (Jak fajnie że można kordy pisać <3 )

    @Mikaelst
    Program jest u mnie na komputerze. To taki kombajn do ogame i innych gier GF więc nie jest udostępniony. :fsmile:
    Wyrównaj eko 22/18/17 i zrób 2 kolonie nowe.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    @Truck driver
    Czy ja gdzieś napisałam że tak rozkładać powinny jedynie konta które grają tylko eko a reszta powinna robić w kupie?
    Nie, napisałam że konta które 'grają tylko eko' również powinny robić kolonie bardziej rozrzucone.

    Sama mam rozrzucone kolonie: ciapka.cal24.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=68&j=pl&id=164727 (Jak fajnie że można kordy pisać )
    Napisalem na poczatku, zeby rozrzucil planety daleko od siebie wiec nie odbieraj tego co pisze jako zaczepki. Spojrz na moje planety. Nick: Kamil, uni Draco. Kogo jak kogo ale mnie uczyc nie musisz.
  • sciagnij sobie info compte, to optymalizator ktory pokazuje najefektywniejsza kolejnosc rozbudowy (kopalnie, plazma, astro)

    czy kolonizowac dalekie pozycje?, to za dlugi temat i uzalezniony od zbyt wielu czynnikow; generalnie jezeli grasz na eko i jestes na etapie 3 planet to moim zdaniem przez najblizszy okres zdecydowanie nie oplaca sie rozkladac na przestrzeni wiekszej niz 1-2 galaktyki, po co tak daleko latac juz teraz? w ogame 9-10 planet to minimum wiec jeszcze nie raz sie skolonizujesz
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • Bardzo fajny kalkulator w co dalej inwestować masz tutaj:
    board.pl.ogame.gameforge.com/i…mortyzacj%C4%99/?pageNo=1



    @ciap - jakie problemy w dłuższej perspektywie występują jeżeli nie ma się rozrzuconych planet?
    Fakt, że nie mam wszystkiego w jednym układzie, tylko w obrębie 9 U.S. Jedyne ograniczenie - nie bardzo mogę przerzucić się na grę flotą. Poza tym widzę same zalety.
    ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
    ilość zwycięskich RW - prawie 0
    skill - 0
  • hasseu1 napisał(a):

    @ciap - jakie problemy w dłuższej perspektywie występują jeżeli nie ma się rozrzuconych planet?
    Fakt, że nie mam wszystkiego w jednym układzie, tylko w obrębie 9 U.S. Jedyne ograniczenie - nie bardzo mogę przerzucić się na grę flotą. Poza tym widzę same zalety.
    Ciapki nie widac wiec napisze cos od siebie :P mozesz miec powazne problemy jesli masz wszystkie planety blisko siebie w jednym miejscu. Wystarczy z kims zadrzec lub trafi sie jeden dobry gracz z dobra flota lub taki co nie bedzie patrzyl na sure tylko postanowi sobie wbic jedna planeta gdzies blisko Ciebie i dla zabawy porozwalac Ci wszystko co mozliwe do rozwalenia. Nie stac Cie na anty lub nie chcesz wydawac zlotowek na gre by przeniesc planety wiec zostaje Ci wtedy opcja urlopu badz pogodzenia sie ze strata tego nad czym pracowales x czasu budujac konto.
  • Mając all obok siebie ograniczasz sobie pole działania w przypadku, jak pisał @Truck driver, gdy ktoś się uweźmie na Ciebie. Gdy masz rozłożone kolonie masz gdzie przenieś flotę i/lub więcej osób wokoło siebie na podstawkę. Dodatkowo więcej pozycji do latania na ekspedycję, więcej okazji do zbierania anty z PZ.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Ciernik [COMA] napisał(a):

    po co brac pod uwage zdarzenia ktorych prawdopodobienstwo wystapienia jest niemal zerowe?, przez cala gre moze nie trafic na gracza ktory ,,bedzie go niszczyl'' a gdy juz raz rozstawi kolonie na wiekszej przestrzeni to juz pozniej tego nie cofnie bez antymaterii, dla ekowca wystarcza 2 gale
    no to ja miałem niesamowitego pecha gdy zaczynałem przygodę z ogame 1 konto planeta matka akurat trafiłem do układu typa top19 gdzie bałem się trzymać większej ilości surki zrobić zwozki bo mógł mi ją wyfarmic, siedzieć kilka godzin i patrząc na trampki nie miałem czasu -szkoda prądu. .. a obrony zbudować nie mogłem bo jak przekraczałem pewna ilość działek to wpadał z wizytą profilaktycznie bez zysku pisząc " nie lubię bunkrów " także Ciernik jest większy % niż piszesz, a teraz rozbunkrowac kogoś to kwestia od kilku minut myślę do godziny
  • Mimo wszystko dla równowagi wypada poinformować o plusie posiadania planet blisko siebie (nie dotyczy wszystkich planet w jednym układzie gdyż nie widzę możliwości aby w takiej konfiguracji znaleźć planety o odpowiedniej wielkości i temp. dla eko).
    Zbiórka surki u mnie trwa 1,5h. Wchodzę na konto, zwożę surowce, wysyłam 1 FS i koniec. Nie muszę robić kilku FS'ów (i o nich pamiętać) albo planować kiedy zleci mi surka z innych galaktyk.
    To samo dotyczy zapuszczania budynków.
    Automatycznie mam mniejsze zużycie deu i więcej wolnych slotów.

    Ekspedycje? Wystarczy zrobić planety w sąsiednich układach słonecznych i efekt będzie taki sam jak planety w różnych galaktykach. Wg poradnika na forum w jednym układzie można wysłać 10 slotów dziennie na ekspedycje bez wpływu na ich jakość.
    ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
    ilość zwycięskich RW - prawie 0
    skill - 0
  • ^ZemstA^ napisał(a):

    Ciernik [COMA] napisał(a):

    po co brac pod uwage zdarzenia ktorych prawdopodobienstwo wystapienia jest niemal zerowe?, przez cala gre moze nie trafic na gracza ktory ,,bedzie go niszczyl'' a gdy juz raz rozstawi kolonie na wiekszej przestrzeni to juz pozniej tego nie cofnie bez antymaterii, dla ekowca wystarcza 2 gale
    no to ja miałem niesamowitego pecha gdy zaczynałem przygodę z ogame 1 konto planeta matka akurat trafiłem do układu typa top19 gdzie bałem się trzymać większej ilości surki zrobić zwozki bo mógł mi ją wyfarmic, siedzieć kilka godzin i patrząc na trampki nie miałem czasu -szkoda prądu. .. a obrony zbudować nie mogłem bo jak przekraczałem pewna ilość działek to wpadał z wizytą profilaktycznie bez zysku pisząc " nie lubię bunkrów " także Ciernik jest większy % niż piszesz, a teraz rozbunkrowac kogoś to kwestia od kilku minut myślę do godziny

    nie lapcie mnie za slowka :) , gdyby zrobic ankiete wsrod graczy czy spotkali sie z podobnym dzialaniem to mysle ze takie przypadki bylyby w zdecydowanej mniejszosci, miales typa w ukladzie i wlasnie dlatego byl taki odwazny, gdyby musial sie dalej wybierac to pewnie by sobie odpuscil

    nawiazujac do tematu, jesli dobrze rozdzieli sie na planety na 1-2 galach to nie ma opcji zeby ktos tyral nas po calym imperium, nie ma potrzeby szukac miejsc w odleglych galaktykach
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • Ciernik [COMA] napisał(a):

    nie lapcie mnie za slowka :) , gdyby zrobic ankiete wsrod graczy czy spotkali sie z podobnym dzialaniem to mysle ze takie przypadki bylyby w zdecydowanej mniejszosci, miales typa w ukladzie i wlasnie dlatego byl taki odwazny, gdyby musial sie dalej wybierac to pewnie by sobie odpuscil

    nawiazujac do tematu, jesli dobrze rozdzieli sie na planety na 1-2 galach to nie ma opcji zeby ktos tyral nas po calym imperium, nie ma potrzeby szukac miejsc w odleglych galaktykach
    pewnie tak,
    z 2 czescia twej wypowiedzi sie zgadzam
  • hasseu1 napisał(a):

    Mimo wszystko dla równowagi wypada poinformować o plusie posiadania planet blisko siebie (nie dotyczy wszystkich planet w jednym układzie gdyż nie widzę możliwości aby w takiej konfiguracji znaleźć planety o odpowiedniej wielkości i temp. dla eko).
    Zbiórka surki u mnie trwa 1,5h. Wchodzę na konto, zwożę surowce, wysyłam 1 FS i koniec. Nie muszę robić kilku FS'ów (i o nich pamiętać) albo planować kiedy zleci mi surka z innych galaktyk.
    To samo dotyczy zapuszczania budynków.
    Automatycznie mam mniejsze zużycie deu i więcej wolnych slotów.
    Dla porownania u mnie zsylka sury trwa 3h i rowniez wszystko zsylam w jedno miejsce i fs. Flota podzielona na dwa sloty. Glowna do wozenia sury w jednym slocie i reszta dt i jakas tam mala flotka do farmienia w drugim slocie. Tym sposobem mam jeszcze 22 wolne sloty do wykorzystania. Rozlozenie planet od 1 gali do 8 w kazdej gali conajmniej jedna planeta. Planet 12.
  • hasseu1 napisał(a):

    Mimo wszystko dla równowagi wypada poinformować o plusie posiadania planet blisko siebie (nie dotyczy wszystkich planet w jednym układzie gdyż nie widzę możliwości aby w takiej konfiguracji znaleźć planety o odpowiedniej wielkości i temp. dla eko).
    Zbiórka surki u mnie trwa 1,5h. Wchodzę na konto, zwożę surowce, wysyłam 1 FS i koniec. Nie muszę robić kilku FS'ów (i o nich pamiętać) albo planować kiedy zleci mi surka z innych galaktyk.
    To samo dotyczy zapuszczania budynków.
    Automatycznie mam mniejsze zużycie deu i więcej wolnych slotów.

    Ekspedycje? Wystarczy zrobić planety w sąsiednich układach słonecznych i efekt będzie taki sam jak planety w różnych galaktykach. Wg poradnika na forum w jednym układzie można wysłać 10 slotów dziennie na ekspedycje bez wpływu na ich jakość.

    a na jakiej konfiguracji grasz? bo na Wezn chyba jest speed
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • hasseu1 napisał(a):

    Wchodzę na konto, zwożę surowce, wysyłam 1 FS i koniec. Nie muszę robić kilku FS'ów (i o nich pamiętać) albo planować kiedy zleci mi surka z innych galaktyk.
    (...)
    Tak samo gram, wchodzę na konto robię zsyłkę w jedno miejsce, wysyłam 1 FS i koniec. Nie ma różnicy czy lecę 1h czy 3h. To kwestia tylko wcześniejszego zalogowania Ty zalogujesz się 1h przed powrotem FS żeby wysłać a ja 3h. Tu i tu musisz pamiętać żeby się zalogować. Jak ktoś gra pół roku to dochodzi do takiej wprawy w FS że nie stanowi to żadnego problemu.

    Automatycznie mam mniejsze zużycie deu i więcej wolnych slotów.
    Po co Ci więcej slotów? Do ataków? Wtedy kolonie w kupie Cie ograniczają. ;x

    Ciernik [COMA] napisał(a):

    nie lapcie mnie za slowka , gdyby zrobic ankiete wsrod graczy czy spotkali sie z podobnym dzialaniem to mysle ze takie przypadki bylyby w zdecydowanej mniejszosci, miales typa w ukladzie i wlasnie dlatego byl taki odwazny, gdyby musial sie dalej wybierac to pewnie by sobie odpuscil
    Piszecie o top. Często mam PW w grze o pomoc z graczami którzy są +/-100 pozycji od osoby która pisze. Większość to top 1000-2000. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Jeszcze za czasów FORNAX'u gdy to miałem 30+ mln pkt. czyste eko baaardzo sobie chwaliłem rozmieszczenie - 1/2 planety/1 gala. Zauważycie, że mówimy tu ciągle o grze która rozkłada się na lata bo taki jest zamysł OGame. Zawsze śmiałem się z ludzi którzy ładowali się w jedną galę albo co lepsze w jeden układ słoneczny :D bo przychodzi taki moment, że uni się wyludnia - brakuje celi więc zaczyna się zabawa zresztą farmisz, latasz dla sportu gąskami? nie ma nic gorszego niż ograniczanie się gdy możesz swobodnie sobie latać i mieć falangę w każdej gali. I mówi to górnik.
    Co do wyludnienia nie ma nic piękniejszego grając od przeszło 12 lat gdy takie właśnie konta bardzo często padały ten kto miał na relokację to się ratował, wcześniej bez anty takie konta ludzie sami usuwali ba! wcale z nikim nie musisz zadzierać, ot tak po prostu dla zabawy - łatwo, szybko i przyjemnie czy to Uni x5 czy x1. Gdyby więcej graczy starej daty tu się udzielało każdy by mógł dołożyć swoje 3 grosze jakie historie bywały :D

    Podsumowując - po cholerę kusić i ułatwiać grę przeciwnikom? wnioski niech każdy sobie sam wyciągnie.
    u4/u10/u12/u14/U34!/45/FORNAX/Virgo # Argo/G.O.T.U - SHINTO/IFA/TeSMURFY/SMURFS/TWD
    Janice TOP20[OFF] | Quantum[ON]
    Z OGame od 2005r | Stary SowaBezOka na forum
  • hmm
    U mnie:
    Lot przez 8 U.S. trwa 1h25min w jedną stronę (1 DT zużywa 21 deu).
    Lot przez 1 gale trwa 3h23min (115 deu).
    Lot przez 2 gale trwa 4h47min (230 deu).
    Lot przez 3 gale trwa 5h51min (344 deu).


    Po co mi sloty? Od czasu do czasu wyślę sobie DT na idlerów mających po 100k surki, a takich jest wszędzie pełno - nawet jak mam wszystkie planety w jednym miejscu.

    @Ciernik [COMA] - jak w opisie, czyli nekkar - speed x1

    Z tym ograniczonym polem manewru gdy ktoś się na mnie uweźmie oczywiście macie rację. Trzeba brać to pod uwagę. Jednak ze swojego doświadczenia (które może być zgoła inne niż Wasze) twierdzę, że nie powinien być to najważniejszy czynnik decydujący o rozstawieniu planet.
    ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
    ilość zwycięskich RW - prawie 0
    skill - 0