rozszerzona relokacja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • rozszerzona relokacja

      sprawa jest banalnie prosta, obecnie za 240k anty mozna przeniesc sie w obrebie pozycji 4-12 lub 1-3+13-15, chcialbym zeby zniknelo to ograniczenie i mozna bylo przeniesc sie z np. pozycji 4 na 15, nazwijmy to relokacja II stopnia, powinna ona byc drozsza niz standardowa, ok. 400k anty lub nawet 2x drozsza niz pierwsza czyli 480k
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Uwazam to samo co CERNIK dlaczego nie mozna zmienic z dowolnej poycji planet na pozycje 15 ? po to place pieniadze zeby bylo mozna zmienic pozycje z jakiej sie chce to po pierwsze po 2 mielibyscie wiecej pieniedzy anizeli teraz bo ludzie zaplaca jesli beda mogli z dowolnej pozyci przeniesc sie na pozycje 15. I za ta sama kwote w koncu musze zaplacic czyz nie ?
    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      Starrk napisał(a):

      Stanowczo nie - bonusowe wydobycie dexa powinno dalej iść w parze z kombinowaniem, skąd wziąć więcej pól na planecie
      ja pisze o pozycjach w ukladzie a nie liczbie pol :)
      Pozycja ma wpływ na liczbę pól. To jest tak oczywiste, że o tym się nie pisze. Czepiasz się skrótu myślowego, tylko po co?
    • Ciernik
      Napisales
      ja pisze o pozycjach w ukladzie a nie liczbie pol
      Ale jedno z drugim ma powiazanie i to bardzo wielkie
      Kolonizacja duzych planet na innych pozycjach i przenoszenie ich na 15 lub 14 dlla produkcji deuteru , to samo z juz istniejacymi
      Teraz jest to niemozliwe ,a Ty wlasnie to proponujesz , a dla kamuflazu piszesz ze liczba pol cie nie interesuje
      Wlasnie po to jest to ograniczenie by uniemozliwic przenoszenie wielkich kolonii na poz 15
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • ZAKI5 napisał(a):

      (...)po to place pieniadze zeby bylo mozna(...)
      ...skrócić czas lotu za AM :E

      ZAKI5 napisał(a):

      (...)po 2 mielibyscie wiecej pieniedzy anizeli teraz bo ludzie zaplaca jesli beda mogli (...)
      ...skrócić czas lotu za AM :E
      Potrzeba więcej aluzji? Gra nie dąży do tak dużych uproszczeń.
      @Ciernik [COMA] jeżeli pisałeś o braku związku z polami na serio, to powinieneś mieć zakaz udzielania się na forum w wątkach dyskusyjnych, bo swoją niekompetencją lub też ignorancją pokazujesz brak podstawowej wiedzy o grze :)
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Ciernik
      Napisales
      ja pisze o pozycjach w ukladzie a nie liczbie pol
      Ale jedno z drugim ma powiazanie i to bardzo wielkie
      Kolonizacja duzych planet na innych pozycjach i przenoszenie ich na 15 lub 14 dlla produkcji deuteru , to samo z juz istniejacymi
      Teraz jest to niemozliwe ,a Ty wlasnie to proponujesz , a dla kamuflazu piszesz ze liczba pol cie nie interesuje
      Wlasnie po to jest to ograniczenie by uniemozliwic przenoszenie wielkich kolonii na poz 15


      kamuflaz :) na uni 68 mozna obecnie spokojnie wycisnac ok 240 pol na pozycji 15 bez dokupywania pol, moze dla ciebie to ograniczenie ale ja uwazam ze ta ilosc wystarcza w zupelnosci
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • To w takim razie po co ten pomysl ???
      Nie kazdy wydaje kupe szmalu na AM
      Propozycja jaka proponujesz to dla Ciebie i Tobie podobnym ;a nie dla przecietnego gracza
      Ty chcialbys by wszystko w tej grze mozna bylo kupic
      Juz obecnie nie licza sie umiejetnosci w grze tylko kasa ,a Ty swoim pomyslem jeszcze bardziej chcesz to poglebic
      Najlepiej zloz nastepna propozycje
      Jezeli ktos nie kupi tyle a tyle AM miesiecznie ( podaj jakas ilosc na ktora przynajmniej polowe grajacych graczy nie bedzie stac ) jego konto zostanie skasowane
      Wtedy naprawde COMA bedzie RZONDZIC
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Po pierwsze nie kupuje caly czas anty bo nie jestem na tle bogaty.. po 2 jezeli tak bardzo uwielbiasz ta gre a mysle ze tak, to w czym jest problem wydac raz pieniadze, najlepiej wogole tez jestem tego zdania ale jak widzisz nie mozna zmienic pozycji z 4-12 na pozycje np 15 co dla mnie jest bez sensu poniewaz powiedzmy ze przeniesiene planety bedzie mozliwe bez pieniedzny to powinno byc tak ze jesli masz wysoko rozbudowana astrofizyke to powinienes przenosci na 15 np majac 23 poziom anty albo 25. A czegos takiego nie ma dlatego trzeba wydac niestety pieniadze. Jezeli juz te pieniadze ktos wydaje to powinno byc tak ze zmianiasz pozycje na jaka chcesz...
      W ten sposob to widze..
    • teraz bedziesz demonizowal antymaterie?

      flociarz relokuje sie zeby zlomowac a ekowiec zeby zwiekszyc moc ekstraktora, to chyba uczciwy uklad? tylko dlaczego gornikom ktorzy swoje planety kolonizowali i zabudowywali w innych realiach wolno przenosic sie conajwyzej na 12 pozycje?, ja tam nie zaluje innym wykorzystywania relokacji w tym celu (takze tym ktorzy maja darmowe przeniesienia po unifusion) i sam chce miec taka mozliwosc
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • na 15 sa nawet mniejsze, jednak kolonizujac 3 mozna dostac wieksza, ukrecic terra 8-10-12 i przeniesc na 15 podczas promocji za 180k anty co jest duzo lepsze niz dokupywanie pol, gdybym kiedykolwiek robil nowe konto z dluzsza perspektywa to wlasnie w taki sposob

      mozna napisac ze to wersja dla smierdzacych komercja podnozkow gameforge (chociaz sa tez ci ktorzy dostali darmowe relokacje po uf lub uskladali z rozmaitych promocji), ja sie nie bede kajal przed nikim za to ze kupuje anty, przeszkadza mi to ze juz wieki temu wymaksowalem sie z astro i zabudowa i nie moge juz nic zrobic zeby przeskoczyc na najzimniejsze pozycje
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • cierp. pomysl głupi. zaburza rownowage w grze a dokladnie w kolonizowaniu planet. Kazdy by chciał miec same duze 15. A co z innymi pozycjami? Jak sobie wyobrazasz wyglad US-ow? Teraz to jest dobrze nie trzeba tego zmieniac. Bonus dla nowych graczy niech graja tak by kolonizowac zimne kolonie a stare wygi niech dostosuja sie do tego ze jak grali to kolonizowali duze/ogromne kolonie (ktore by mieli teraz przenosic na pozycje 15?) zastanow sie dla mnie to bezsens.
      :)
    • zaburza rownowage w grze?

      co maja do tego inne pozycje oraz wyglad ukladow? no przeciez to jest kompletnie bez znaczenia czy uklad jest zasiedlony 4-12 czy 7-15, co tu niby mialoby zostac zaburzone poza twoim zamilowaniem do symetrii? gdyby ogame wystartowalo faworyzujac pozycje 7-15 a za jakis czas padla propozycja mozliwosci zajmowania 1-6 to tez pewnie bys protestowal :) bo w gruncie rzeczy poza holubieniem staroci chodzi tylko o jedno, o psa ogrodnika ktory sam nie zje i komus nie da :)

      ilosc pol jest bez znaczenia, juz wyjasnialem ze obecnie mozna dostac takie zimne planety ze i tak ich nie zabudujesz, argument o profitach z ogromnych koloni ktore kiedys dostawalismy jest chybiony, po tylu latach wciaz mam 50-100 wolnych pol na kazdym takim kolosie i mysle ze zdecydowana wiekszosc ich posiadaczy rowniez, nic na tym nie zyskalismy
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Ciernik , probojesz na wszystkie sposoby przekonywac wszystkich ze to nie zaburza rownowagi w grze
      Prawda jest jednak inna , obecne ograniczenie przeszkadza COMIE w latwym tworzeniu nowych tzw Uli
      Najlatwiej zniesc ograniczenia w relokacji i za anty przeniesc sie na zimne pozycje , czyli 13,14 15 , 1,2,3 zablokuje jakis zielony i po sprawie
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      po tylu latach wciaz mam 50-100 wolnych pol na kazdym takim kolosie i mysle ze zdecydowana wiekszosc ich posiadaczy rowniez, nic na tym nie zyskalismy
      Hmm, jakies 3 lata aktywnej gry i powolutku zaczyna mi brakowac miejsca na "kolosach"

      imgur.com/weun3Hg

      imgur.com/4jHVCP2

      imgur.com/CoYpQpd

      Ciernik, co robie zle, ze zaczyna mi brakowac wolnych pol do zabudowy? Moze magazyny mam za duze ale to akurat planeta (jedna z najwiekszych jakie posiadam) do wymian u handlarza.
    • Z jednej strony pomysł mi się podoba ponieważ:

      Starrk napisał(a):

      Stanowczo nie - bonusowe wydobycie dexa powinno dalej iść w parze z kombinowaniem, skąd wziąć więcej pól na planecie
      Kolonizacja na przestrzeni całej gry się zmieniała. Gdy robiłam kolonie 1-9 był inny wzór na wydobycie deuteru i inna ilość pól jaką dawał terraformer. Nie było wtedy również płatnych dodatków. Byłam zielona a wszystkie poradniki mówiły że trzeba duże planety. Potem wzór na deuter się zmienił i wyszło że zimna daje x2 różnicy deuteru. O ile wcześniejszy bonus można było jakoś przełknąć to późniejszy już trochę bolał. Pamiętam jak ścigałam się z kimś na wydobycie dexu. Wyszło na to że przy 2 dodatkowych planetach musiała i tak wydać 8kkk surowców więcej żeby przegonić. :fsad:
      Gdy robiłam planety 10-14 powiększenia już były, wydobycie deuteru większe było, terra miał nowe pola ale... Największa planeta z pozycji 1-3 i 13-15 miała 137 pól. Samo moje eko teraz zajmuje 119 pól. Nie było wtedy jeszcze dodatkowych 25 pól. Nie było możliwości kombinowania, 137 pól to mało. 119 eko + 29 magazyny + 10 roboty + 8 stocznia + 6 nanity = 172.

      Nie każdy miał możliwość kombinowania gdy robił kolonie.
      Jestem świadoma że będzie to kupno gotowego produktu. Wśród płatnych dodatków są już pomysły graczy które były zgłaszane jako pomysł nowych płatnych dodatków.

      Z drugiej strony jak to Ciernik proponuje zmiany... osoba która kiedyś najgłośniej krzyczała jakie uni ma być docelowe a gdy GF zdecydowała że to będzie jego serwer 68 (nie rozwali mu uli) to wtedy jeszcze głośniej krytykował każdego kto prosił żeby jego uni było docelowe... to mam pewne obawy. :fsmile:


      Truck driver napisał(a):

      Ciernik [COMA] napisał(a):

      po tylu latach wciaz mam 50-100 wolnych pol na kazdym takim kolosie i mysle ze zdecydowana wiekszosc ich posiadaczy rowniez, nic na tym nie zyskalismy
      Hmm, jakies 3 lata aktywnej gry i powolutku zaczyna mi brakowac miejsca na "kolosach"
      imgur.com/weun3Hg

      imgur.com/4jHVCP2

      imgur.com/CoYpQpd

      Ciernik, co robie zle, ze zaczyna mi brakowac wolnych pol do zabudowy? Moze magazyny mam za duze ale to akurat planeta (jedna z najwiekszych jakie posiadam) do wymian u handlarza.

      Trochę nie rozumiem sensu podawania planety na której są specjalne budynki. Bez znaczenia czy to pod handlarza (wysokie magazyny) czy pod budowę GŚ (wysoko stocznia i nanity). Jedną planetę można zrobić większa. Do takiego czegoś powinno podawać się typową planetę... Magazyny starczą na 12/11/10 wiec typową planetę możesz mieć 15 pól mniejszą.

      Jak po 3 latach masz takie eko czyli grasz na jakimś speed.
      W sumie mało robisz źle...
      Terraformer na poziom 6 zbudujesz bez specjalnych satelit da Ci to 33 pola, 6 zabierze, 27 do zabudowy.
      Resztę budynków masz ok więc masz jeszcze 27 pól na rozbudowę eko.
      (Ja bym nie zbudowała magazynu rakiet tak wysoko, jak ktoś chce zrakietować to i tak to zrobi niezależnie czy masz 60 czy 100 przeciw.
      Roboty zostawiłabym na 10.)

      Kupowanie pól za antymaterię

      Moja najmniejsza planet ma 198 pola. Mam na niej eko 43/36/39, magazyny 14/11/10. Zostało jeszcze 10 pól wolnych (teraz to 35 ale w chwili robienia planety nie było mowy o żadnych 25 polach dodatkowych). Mam na niej wszystko czego potrzebuje ekowiec.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Ciap, wiem, ze moze niektore budynki stawiam niepotrzebnie i za wysoko ale mam w tym swoj cel. Nie gram jako typowy gornik. Tworze konto ekowe ale rozlozenie mam optymalne by w przyszlosci moc grac flota. Jak nie ja to moze ktos inny. Stad te moje wysokie poziomy niektorych budynkow. Gram na speed x2 eko i flota i tak jak pisalas, tam gdzie nie potrzebuje wiekszych magazynow sa na poziomie kolo 12/11/10.
    • Truck driver napisał(a):

      Ciernik [COMA] napisał(a):

      po tylu latach wciaz mam 50-100 wolnych pol na kazdym takim kolosie i mysle ze zdecydowana wiekszosc ich posiadaczy rowniez, nic na tym nie zyskalismy
      Hmm, jakies 3 lata aktywnej gry i powolutku zaczyna mi brakowac miejsca na "kolosach"
      imgur.com/weun3Hg

      imgur.com/4jHVCP2

      imgur.com/CoYpQpd

      Ciernik, co robie zle, ze zaczyna mi brakowac wolnych pol do zabudowy? Moze magazyny mam za duze ale to akurat planeta (jedna z najwiekszych jakie posiadam) do wymian u handlarza.

      chyba pozno zaczales grac:), kiedys dawali planety >300

      tkwisz w schematach
      1. nani marginalizuje robo i stocznie
      2. kombinacja energetyczna + fuzyjna zastepuje solarke
      3. parzyste terra
      4. przelicz msbn i laby na reszcie planet, mysle ze te 12lvl laba da sie przerzucic na inna planete z mniejszymi magazynami
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      2. kombinacja energetyczna + fuzyjna zastepuje solarke
      Ale fuzyjna zabiera dex. Moze i tkwie w schematach ale przynajmniej nie narzekam na to co daje gra lub bardziej wg Ciebie, co powinno byc zmienione. Wykorzystuje to co daje gra i takie tez mam podejscie, poki mi to pasuje to gram a kiedy przestanie pasowac to skoncze z tym mimo wlozonych kilku lat pracy nad kontem i zajme sie czyms bardziej pozytecznym zamiast wracac z pracy i rozmyslac jaki by pomysl wrzucic na forum byle ulatwic sobie gre w ktora gram od kilku ladnych lat i nagle cos zaczelo sprawiac, ze zaczynam miec problemy wiec musze cos zadzialac by moze zechcieli to zmienic na moja korzysc :D

      Ciernik [COMA] napisał(a):

      4. przelicz msbn i laby na reszcie planet, mysle ze te 12lvl laba da sie przerzucic na inna planete z mniejszymi magazynami
      Wszystkie planety mam rozwiniete jednakowo jesli chodzi o eko i budynki stacji. Bez wyjatkow na 12 planetach. Jedyne co sie rozni to magazyny, silosy i ewentualnie rozne poziomy terraformera :P
    • Truck driver napisał(a):

      Ciernik [COMA] napisał(a):

      2. kombinacja energetyczna + fuzyjna zastepuje solarke
      Ale fuzyjna zabiera dex. Moze i tkwie w schematach ale przynajmniej nie narzekam na to co daje gra lub bardziej wg Ciebie, co powinno byc zmienione. Wykorzystuje to co daje gra i takie tez mam podejscie, poki mi to pasuje to gram a kiedy przestanie pasowac to skoncze z tym mimo wlozonych kilku lat pracy nad kontem i zajme sie czyms bardziej pozytecznym zamiast wracac z pracy i rozmyslac jaki by pomysl wrzucic na forum byle ulatwic sobie gre w ktora gram od kilku ladnych lat i nagle cos zaczelo sprawiac, ze zaczynam miec problemy wiec musze cos zadzialac by moze zechcieli to zmienic na moja korzysc :D

      Ciernik [COMA] napisał(a):

      4. przelicz msbn i laby na reszcie planet, mysle ze te 12lvl laba da sie przerzucic na inna planete z mniejszymi magazynami
      Wszystkie planety mam rozwiniete jednakowo jesli chodzi o eko i budynki stacji. Bez wyjatkow na 12 planetach. Jedyne co sie rozni to magazyny, silosy i ewentualnie rozne poziomy terraformera :P

      ten deuter to groszowe sprawy, fuzje budujesz tam gdzie musisz, standardowo i tak energia pochodzi z satelit wiec fuzja nie pracuje z pelnym obciazeniem

      masz 12 planet a msbn jakie? no chyba nie 11?


      chyba nie wiesz co to jest narzekanie, narzekanie jest to utyskiwanie na istniejacy stan rzeczy bez podejmowania dzialan zmierzajacych do jego zmiany, a ja skladam rozne propozycje, jesli skladasz rozne propozycje to zazwyczaj trzeba tez wskazac co zle dziala, ponadto nie stawiam przy tym zadnego ultimatum, zrobia bedzie git, nie zrobia to gramy dalej
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • ciap napisał(a):


      Z drugiej strony jak to Ciernik proponuje zmiany... osoba która kiedyś najgłośniej krzyczała jakie uni ma być docelowe a gdy GF zdecydowała że to będzie jego serwer 68 (nie rozwali mu uli) to wtedy jeszcze głośniej krytykował każdego kto prosił żeby jego uni było docelowe... to mam pewne obawy. :fsmile:

      ha, no to mi sie wtedy udalo :P , dzieki za przypomnienie jak maly ciernik sprowadzil unifusion na u68, fajna historia ^^
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      masz 12 planet a msbn jakie? no chyba nie 11?
      MSBN na razie 10. Przymierzalem sie do zbadania 11 ale jak przeliczylem to szybciej postawie eko zanim uzbieram na to badanie.

      Ciernik [COMA] napisał(a):

      chyba nie wiesz co to jest narzekanie, narzekanie jest to utyskiwanie na istniejacy stan rzeczy bez podejmowania dzialan zmierzajacych do jego zmiany, a ja skladam rozne propozycje, jesli skladasz rozne propozycje to zazwyczaj trzeba tez wskazac co zle dziala, ponadto nie stawiam przy tym zadnego ultimatum, zrobia bedzie git, nie zrobia to gramy dalej
      No chyba nie tylko ja to zauwazylem, ze rzucasz pomyslem, ktory mialby Ci ulatwic gre wiec ciezko nie wywnioskowac, zebys nie narzekal tylko subtelnie probowal zmienic gre tak by Tobie pasowalo ;)

      Ciernik [COMA] napisał(a):

      sprawa jest banalnie prosta, obecnie za 240k anty mozna przeniesc sie w obrebie pozycji 4-12 lub 1-3+13-15, chcialbym zeby zniknelo to ograniczenie i mozna bylo przeniesc sie z np. pozycji 4 na 15, nazwijmy to relokacja II stopnia, powinna ona byc drozsza niz standardowa, ok. 400k anty lub nawet 2x drozsza niz pierwsza czyli 480k
      Zaczales temat tym postem czyli chciales przenosin planet z dowolnej pozycji na pozycje 15 w ukladzie.


      Ciernik [COMA] napisał(a):

      ten deuter to groszowe sprawy, fuzje budujesz tam gdzie musisz, standardowo i tak energia pochodzi z satelit wiec fuzja nie pracuje z pelnym obciazeniem
      A teraz piszesz w ten sposob. Gdzie logika w Twoim rozumowaniu?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

    • No chyba nie tylko ja to zauwazylem, ze rzucasz pomyslem, ktory

      mialby Ci ulatwic gre wiec ciezko nie wywnioskowac, zebys nie narzekal
      tylko subtelnie probowal zmienic gre tak by Tobie pasowalo


      to chyba oczywiste ze bazuje na swojej grze, konta i problemy innych mnie nie interesuja

      Truck driver napisał(a):



      Zaczales temat tym postem czyli chciales przenosin planet z dowolnej pozycji na pozycje 15 w ukladzie.

      A teraz piszesz w ten sposob. Gdzie logika w Twoim rozumowaniu?

      nie kapuje, chyba zle przypisales cytaty :)
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl