Różnice i przewaga

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Różnice i przewaga

      Zauważyłem, że został tu niedawno stworzony przez użytkownika Remexos wątek dotyczący różnicy punktów graczy powyżej 500k. Chciałbym dołożyć do niego swoje 2 grosze, a mianowicie:
      1.Przewaga we flocie: Jest kilka typów graczy m.in Ci grający flotą i Ci którzy grają eko. Chodzi mi głównie o ataki. Większość osób powie, że trzeba robić Fs żeby zabezpieczać flotę i surowce oraz, że gracz nie zaatakuje jeżeli mu się nie opłaca (Mowa o większości). Ale może trafić się moment w którym nie da rady zrobić Fs bo coś wypadnie w życiu prywatnym i może się to źle skończyć. Nawet jeżeli miałbym obronę większą niż gracze o podobnej ilości punktów, o wiele większą (Tak wiem, nie ma bunkru nie do zniszczenia) to i tak Topka ma tyle floty, że nie musi za bardzo wysilać aby mnie zniszczyć.
      2.Przewaga w obronie: Aktualnie sprzeciwianie się topce jest zwykłym uciekaniem i zabezpieczaniem tego co się ma i nijak nie idzie zaatakować pomyślnie takiego gracza jeżeli nie jest się w statystykach blisko niego. Jeżeli jest się graczem np. Ranking 650 i zaatakuje Cię gracz ranking 620 to jesteś w stanie się odbudować i zrobić jakiś odwet ale sytuacja powyżej 500k jest zupełnie inna. Ciągłe skany od Top 10, 100 i tylko uciekanie by nie zostać zezłomowanym.
      3.Badania i rozwój: Technologie szpiegowskie, Bojowe, Ochronne, Opancerzenie, MSBN, astrofizyka, komputerowa oraz napędy. Nie ważne jak byś się starał to taka topka z takim rozwojem nie musi się męczyć ze zniszczeniem ciebie:
      -1 sonda od topki-wie o tobie wszystko, ty chcesz dowiedzieć się czegoś o topce-wywalasz masę kryształu na sondy, które zostaną rozwalone, a ty nie zdobędziesz połowy informacji
      -maksymalna ilość latających flot u topki stanowczo przewyższa twoją i taki gracz ma zapewniony szybszy rozwój
      -Technologie Bojowe, ochronne i opancerzenie u takiego gracza powoduje, że aby zniszczyć jeden statek potrzebujesz kilku identycznych
      -bardziej rozwinięta astrofizyka powoduje, że jego gospodarka jest kilka razy większa od twojej
      Podsumowując, Tak biorę pod uwagę, że takie badania mogą być osiągnięte przez takiego gracza i nie są one niemożliwe do zdobycia ale koszty są tak duże, że wiąże się to masą czasu straconą na zbieranie surowców i większą czujność przed utratą całego dobytku.
      Proszę obiektywnie rozpatrzyć wątek i wyrazić o tym swoją opinię.
    • Top wystarczy że wyśle 100000 GS i nic cie nie uratuje XD Tylko FS pomogą. I to nie zawsze... oni maja takie zdolności że stacjonuj z księżyca na księżyc potrafią ustrzelić :>
      Pamiętaj że top poświęcił masę czasu aby dojść do ogromnych flot i kiedyś się znudzą :> Bo muszą pilnować się przed innymi top.
      Największą frajdą jest pilnowanie surowców, inaczej dawno bym skasował konto :p Wiem co mówię, Jestem zaledwie top 900 na uni x6, gdzie wszystko można stracić idąc do WC na 1 :D Czy kiedyś dojdę do top 100? Wątpię :p
    • Mirmir napisał(a):

      Witam i głupio spytam:
      a tak w ogóle to o co C i chodzi,tylko tak krótko i zwięźle poproszę.
      W którym miejscu przedstawiłeś jakiś pomysł bo nie zauważyłem .
      Pozdrawiam ja:)
      On chce wyrównania szans :p Tego jeszcze nie było... socjalizm na ogame XD Może podatek od topki? :D A może chciałby aby efektywność badań, spadała wraz ze wzrostem punktów? :p Jesteś top 1 - technologia bojowa o mocy 1% ;)
    • krótko i na temat: W tym celu został stworzony system PH. Kto ma bandyte, ten nie może już liczyć na dobry rozwój eko bez masakrycznych bunkrów. To jest poświęcenie atakowania słabszych. A nieformalna reguła że flociarze nie atakują sobie planet jest naprzeciw temu systemowi, ale to inna kwestia.
    • Truck driver napisał(a):

      Crushader napisał(a):

      Kto ma bandyte, ten nie może już liczyć na dobry rozwój eko bez masakrycznych bunkrów. To jest poświęcenie atakowania słabszych.
      Ile Ty grasz w ogame, ze takie glupoty piszesz? Od kiedy to gra w ogame opiera sie na samej tylko grze z wydobycia, ze piszesz, ze nie da sie grac bez bunkrow?
      naucz sie czytać, potem pisz. Nic takiego nie napisałem. Takie posty są bez sensu, albo dziecko pisze albo ktoś kto nawet matury nie zdał.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Crushader ().

    • Crushader napisał(a):

      krótko i na temat: W tym celu został stworzony system PH. Kto ma bandyte, ten nie może już liczyć na dobry rozwój eko bez masakrycznych bunkrów.
      Hmm.
      Bez bandyty kradnie się 75% z bandytą 100%. To tylko 25% więcej więc między obroną na 75% a 100% nie ma takiego przeskoku. Jeżeli mamy jakiś bunkier to nie musimy go rozbudowywać do "masakrycznych" rozmiarów. Można również trochę częściej zwozić surowce. :fsmile:

      Dostałam kiedyś konto eko z bandytą. Przeszkadzało mi to więc się pozbyłam bandyty. :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Od początku wiadomo było że Ogame polega na wykorzystywaniu przewagi, punktowej, ekowej czy flotowej. Na tym polega na gra. Każda z topek włożyła dużo pracy/antymaterii w swoje konta i maja teraz prawo wykorzystywać tą przewagę, którą z wielkim trudem wypracowali. Jestem na nie jakimkolwiek socjalizmom i regulacjom ogame'owym .
      Pozdrawiam