Przyszłość Ogame

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • GF chce zysków z gry, ale podniesienie powiedzmy szansy na antymaterię z ekspedycji o kilka procent i zwiększenie jej ilości by mogło być dobre.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • Draken
      A ja chcę możliwości zdobycia tego samego co ktoś kto płacił, obecnie nie ma takiej możliwości.
      Ciernik [COMA] To jest niemożliwe, załóżmy, że dostajesz dziennie z ekspów 1k anty, to mnożysz razy 365 dni w roku, wychodzi Ci 365 k anty, gdzie ten milion?
      Chyba, że liczysz też event ze zbiórki pz, ale ja go nie liczę, bo jak nie masz szybkich recków to za dużo nie zdziałasz.
      Proszę wyjaśnij mi jak można 1kk anty rocznie uzyskać i czy uzyskałeś czy tylko tak piszesz bez pokrycia?
    • Mari napisał(a):

      Draken
      A ja chcę możliwości zdobycia tego samego co ktoś kto płacił, obecnie nie ma takiej możliwości.
      Ciernik [COMA] To jest niemożliwe, załóżmy, że dostajesz dziennie z ekspów 1k anty, to mnożysz razy 365 dni w roku, wychodzi Ci 365 k anty, gdzie ten milion?
      Chyba, że liczysz też event ze zbiórki pz, ale ja go nie liczę, bo jak nie masz szybkich recków to za dużo nie zdziałasz.
      Proszę wyjaśnij mi jak można 1kk anty rocznie uzyskać i czy uzyskałeś czy tylko tak piszesz bez pokrycia?

      zadales mi pytanie na ktore sam udzieliles odpowiedzi =) , w uzupelnieniu dodam ze osobiscie nie bawie sie w zbieranie anty ale przynajmniej czterech moich sojusznikow wykreca takie liczby
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Dlatego dla mnie lepszym rozwiązaniem by było na przykład danie większych paczek i częściej antymaterii na ekspedycjach i np. budynek, który by kosztował jakąś niebotyczną kwotę i by wolno generował anty. Powiedzmy 10-15k na dzien. Niby jest to dużo, ale anty się zużywa masowo, a z punktu widzenia GF też zysk, większa szansa, że ktoś się skusi na kupno anty.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • FILU napisał(a):

      no jasne Ciernik 700k anty z aventu :D już wierzę i kolejny avent przesiedze 24 lub 48 h bez sny wysyłając recki po anty :D może bana nie będzie za siedzenie nontoper 48h bez przerwy na koncie XD

      lepiej nie probuj bo jeszcze sie okaze ze faktycznie mozna sie zblizyc do tej granicy i jeszcze bedziesz przepraszal za swoja niewiare :D

      mowimy o milionach anty, do tego dochodzi x9, cashback, standardowe expy, boostery, promocje na badania oraz sd gdzie mozna sie konkretnie utuczyc, a to wszystko za darmo, moze gf nie jest takie zle jak niektorzy maluja
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • @DLG
      To już zależy od podejścia osób. Są osoby które mają cel przegonić osoby które kupują anty. Jeżeli są do przegonienia to wystarczy trochę pograć a późniejszy sukces lepiej smakuje. Kiedyś na nowych uniach powstawały tematy "kto pierwszy zrobi". Długo przed kupnem surowców przestałam je widywać na forum.

      Dyskusje o zmianach są prowadzone na > board.origin.ogame.gameforge.com/index.php/BoardList/

      @Mari
      Znam osoby które bez problemu zbierają antymaterię darmową na geologa + przyspieszenie badania raz na jakiś czas. ;)
      Jest to mniej niż osoby które kupują ale minimum do lepszej gry można zdobyć za darmo.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Ciernik nie pisze że to nie możliwe ale że nie wierzę że ktoś gra tylko dla aventy anty z pz i że jak takowy sue pokaże to nontoper lecą recki.
      To jak nasze pomysły te głupie i te nawet ciekawe piszemy tylko i są pisane wyłącznie dla nas miedzy nami .To jaki jest sens w ogóle gdybać nad pomysłami

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez FILU ().

    • Poka Bydlaka napisał(a):

      Ciap jaki % propozycji graczy jest wprowadzany do gry ?
      + zmuszanie do pisania propozycji po angielsku stawia wielu autorów pomysłów w niekorzystnej pozycji.

      Generalnie tłumaczenie sobie, że w grze brak innowacji jest winą braku pomysłów wśród graczy to jak winić turystów (ich brak) za brzydką pogode w Egipcie.

      Gameforge ma swoje priorytety. Każdy biznes ma. Ale wystarczy wrócić do ogame'a, aby zobaczyć, że coś jest nie tak, jakieś fatum wisi w powietrzu. Gra istnieje tylko ze względu na sentyment starej gwardii, która zaczęła swoją przygode ponad 10 lat temu.
    • DLG napisał(a):

      Poka Bydlaka napisał(a):

      Ciap jaki % propozycji graczy jest wprowadzany do gry ?
      + zmuszanie do pisania propozycji po angielsku stawia wielu autorów pomysłów w niekorzystnej pozycji.
      Generalnie tłumaczenie sobie, że w grze brak innowacji jest winą braku pomysłów wśród graczy to jak winić turystów (ich brak) za brzydką pogode w Egipcie.

      Gameforge ma swoje priorytety. Każdy biznes ma. Ale wystarczy wrócić do ogame'a, aby zobaczyć, że coś jest nie tak, jakieś fatum wisi w powietrzu. Gra istnieje tylko ze względu na sentyment starej gwardii, która zaczęła swoją przygode ponad 10 lat temu.
      Co do języka, dla mnie angielski jest dużo lepszym rozwiązaniem. 90% ludzi, którzy grają w Ogame znają ten język i jest to lepsze niż ludzie piszący w swoich językach narodowych na forum, które jest dla wszystkich.
      However strong you become, never seek to bear everything alone. If you do, failure is certain. - Uchiha Itachi do Uzumaki Naruto
      “The man once wrote: Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger. Tolkien had that one mostly right."
      GO - 2015-2016
    • może angielski jest dla młodych uczących się pestka ale tez grają dużo starsi gracze co trudno by powiedzieć że znają fluent english . może napisanie pomysłu dodajcie nowy statek nie sprawiło by problemu nikomu używając translatora ale jakiś pomysł głębszy szczegółowy np: o nowym budynku czy badaniu i wyjaśnić szczegółowo jak by to działało sprawi już problem a nikt nie będzie latał po znajomych tłumaczach by mu to przetłumaczył.
      Sam nie narzekam na mój angielski ale dam przykład ci co nawet coś umieją po angielsku ciekawie mnie czy wszystko rozumieją jak jest wprowadzona aktualizacja i poprawa błędów w grze :D ta pierwsza wersja oryginalna po angielsku :D z pewnością dużo graczy się rrozkłada by ją zrozumieć i sami czekają aż zostanie napisana po polsku .Tak jaj pisałem sam nie mam problemów z angielskim ale niektóre sformułowania nie znając mechanizmu gry to samo tłumaczenie nie ma czasami sensu sązbyt napisane technicznie z poziomu anglistyki nie z szkolnego ;)
      Nie urażając nikogo bo wiem że są ludzie którzy bez szkoły na samouku są perfekcyjnie.
      Niektóre pomysły trudno zrozumieć po polsku by miały sens :D
      Czemu nie ma kogoś kto by się tego podjął i w imieniu ogame.pl tłumaczył i wysyłał pomysły naszych graczy wtedybwierze że było by zasypanie od pomysłów do wysłania nie tylko propozycje w dziale
    • Draken napisał(a):

      DLG napisał(a):

      Poka Bydlaka napisał(a):

      Ciap jaki % propozycji graczy jest wprowadzany do gry ?
      + zmuszanie do pisania propozycji po angielsku stawia wielu autorów pomysłów w niekorzystnej pozycji.Generalnie tłumaczenie sobie, że w grze brak innowacji jest winą braku pomysłów wśród graczy to jak winić turystów (ich brak) za brzydką pogode w Egipcie.

      Gameforge ma swoje priorytety. Każdy biznes ma. Ale wystarczy wrócić do ogame'a, aby zobaczyć, że coś jest nie tak, jakieś fatum wisi w powietrzu. Gra istnieje tylko ze względu na sentyment starej gwardii, która zaczęła swoją przygode ponad 10 lat temu.
      Co do języka, dla mnie angielski jest dużo lepszym rozwiązaniem. 90% ludzi, którzy grają w Ogame znają ten język i jest to lepsze niż ludzie piszący w swoich językach narodowych na forum, które jest dla wszystkich.
      Chciałbym zobaczyć źródło tych "90%". Dla Ciebie może i jest, ale ile osób nie jest wstanie napisać porządnej propozycji w nieswoim języku? Mieszkam za granicą ponad 10 lat, kończe tutaj uniwersytet i nie jednokrotnie mam wrażenie, że byłbym wstanie to napisać lepiej po polsku.

      Po za tym ile osób wie o tym forum?

      Druga sprawa to dlaczego Gameforge nie zachęca graczy do aktywniejszego rozbudowywania i usprawniania gry?
    • Jak dla mnie to ta firma to niestety dno totalne, nie mówię tego z uszczypliwości, ale stwierdzam fakt.
      Zobaczcie sobie firmę Blizzard, goście praktycznie co środę robią nowe updaty do gier i to potężne, wypuszczają co jakiś czas nowe dodatki do swoich gier i biznes się kręci, a tutaj to co chwila , rabat kup antymaterie, zniżki na przenosiny. Nie tłumaczcie się, że jak wiesz lepiej to sam zrób bo ja swoją pracę mam i szefostwo jest bardzo zadowolone z tego co robię.
      Po prostu za mało jest nowości, które by tych graczy utrzymało, stara śpiewka, że nie te czasy jak ogame było popularne jest już przereklamowana, Ogame idzie ożywić tylko po prostu zła jest polityka firmy Gameforge. Propozycji na forum Origin jest cała masa, bo je przeglądam, ale w sumie to wszystko kończy się tylko na wypowiedziach graczy, przykładem jest technologia nadprzestrzenna, która powyżej bodajże 9 lvl dawałaby większą ładowność podstawowych statków cywilnych mt, dt, recki. Pomysł bardzo dobry, ale bumpowałem temat i w sumie na tym się skończyło.
      Tyle w temacie, teraz czekam na baty i krytykę.
    • Mari napisał(a):

      Jak dla mnie to ta firma to niestety dno totalne, nie mówię tego z uszczypliwości, ale stwierdzam fakt.
      Zobaczcie sobie firmę Blizzard, goście praktycznie co środę robią nowe updaty do gier i to potężne, wypuszczają co jakiś czas nowe dodatki do swoich gier i biznes się kręci, a tutaj to co chwila , rabat kup antymaterie, zniżki na przenosiny. Nie tłumaczcie się, że jak wiesz lepiej to sam zrób bo ja swoją pracę mam i szefostwo jest bardzo zadowolone z tego co robię.
      Po prostu za mało jest nowości, które by tych graczy utrzymało, stara śpiewka, że nie te czasy jak ogame było popularne jest już przereklamowana, Ogame idzie ożywić tylko po prostu zła jest polityka firmy Gameforge. Propozycji na forum Origin jest cała masa, bo je przeglądam, ale w sumie to wszystko kończy się tylko na wypowiedziach graczy, przykładem jest technologia nadprzestrzenna, która powyżej bodajże 9 lvl dawałaby większą ładowność podstawowych statków cywilnych mt, dt, recki. Pomysł bardzo dobry, ale bumpowałem temat i w sumie na tym się skończyło.
      Tyle w temacie, teraz czekam na baty i krytykę.
      Z Blizzardem to bardzo fajny przykład, chociaż odkąd Activision weszło z w nimi w partnership to stali się bardzo chytrzy na kase - Hearthstone, aukcje w D3, HotS.

      Ogame idzie ożywić, ale trzeba chcieć. A tych chęci jest brak niestety.
    • Mari napisał(a):

      Co o tym sądzicie?
      Jeżeli chłopaki się nie sprężą to nic z tego nie będzie. Szał był kiedyś (pamiętam ogame jak powstało U11) ale teraz to już etap terminalny. Za dużo jest innych gier szybciej się rozwijających. Więcej okrętów, więcej specjalizacji, więcej rodzajów surowców, dużo więcej budynków może to by pomogło ale to są już mrzonki. Najwięcej grałem w x-wars... ehh... ale tamto umarło dawno temu :(
      Chcą zachęcić więcej graczy za przedmioty za antymaterię? Niezły żart, to ma być opcjonalny dodatek a nie kluczowy element. Kiedy to w ogóle weszło? Z tego co pamiętam był tylko komandor (kolejka budowy i lepszy podgląd planet), teraz każde nowe uni to wyścig kto więcej kasy wyda. Ale muszę im przyznać rację, gdyby nie AM to ogame dawno by musiało być zamknięte. Bo tak długo jak kasa wpływa, tak długo gra będzie żyła. Tak było z x-wars, dark pirates, galaxywars, Vendetta1923 i wiele innych do momentu gdy przynosiły zyski, jak kasa przestała wpływać to projekty zostały zamykane.

      Chłopakom życzę ogarnięcia się i wzięcia się za robotę, inaczej tracą swój czas na utrzymywanie gry która jest w coraz gorszym stanie.
    • Tak naprawdę wszystko leży w tej firmie począwszy od marketingu.
      Niby mówią, że wszystko będzie cacy i w ogóle, o łączeniach tylko powiedzieli, że będą w tym roku, o międzynarodowych też tak ochłapami rzucali.
      Ostatnio zamknięto retro server co też wywołało falę kasacji kont z innych uni, bo ludzie po prostu mają dość ich polityki.
      Sam powiem Wam, że gdyby nie samo to, że jeszcze jako tako mam dobre konto to także bym odszedł.
      Gadają, że boją się żeby czegoś nie popsuć, ale jak nie zrobią nic to też będzie lipa.
      I mogę Wam zaspojlerować, że na filmiku napisali, że dawno już przestali zajmować się aplikacją na komórki, w ogóle rynkiem mobilnym.
      Tą grę się da naprawić, ale po prostu twórcy tego nie chcą tak samo jak można żyć bez wojen, ale po co bo lepiej sobie robić pod górkę.
      Skracania lotu za anty na pewno nie wprowadzą, chyba, że chcą już zamykać serwery.
      Najgorsze jest to, że np. taki milioner może sobie kupić surowce i postawić cokolwiek zapragnie, nawet 100 mln pancerników, kto mu zabroni.
      I teraz tak ktoś kto płaci jego konto się nie usuwa po nieobecności to też uważam bez sensu, raz już usunęli moje konto, miałem wypadek losowy nie było mnie kilka miesięcy, nie mogłem wejść na ogame, konto zostało skasowane.
    • zmiany... jak czytam P1 i inne farmy to jestem za cenzurą - jeszcze tego brakowalo zeby chlopcy do bicia decydowali o tym jak i kiedy mozna ich napadac... trzeba bylo sie uczyc kiedy jeszcze gralem to byscie wiedzieli dlaczego tak a nie inaczej zero wyobrazni i jeszcze tacy staraja sie promowac pomysly wykluczajace obrone/ucieczke tylko multikonta macie i antymaterie za grube euro budyń we łbie w ogole to po co statki budowac jesli chcecie graczy pozbawic szansy na ich uchronienie


      "masz dość statków to się ustatkuj..." - giovanni dziadzia
      "flagowy krążownik grunwaldzkiej floty" - gural
      "to początek końca gdy powoli sekundy odliczam" - słoń
    • Generalnie zmiana na plus, że zaczęto takie filmiki nakręcać chociaż ja o nim się dopiero dowiedziałem jak zajrzałem na forum origin i to nie było w ogłoszeniach a powinno.
      Druga sprawa, że opuszczenie rynku mobilnego to największy błąd tych czasów, bo szczerze patrząc na liczbę graczy korzystających sprawa jest warta rozważenia.
      Po trzecie nie wiem dlaczego powiedzieli, że pancernik był złym pomysłem skoro w zasadzie jest niszczyciel, który go spokojnie rozwala, chociaż na pewno zaletą pancków jest spalanie i stosunek opłacalności do ceny. Muszą się przyzwyczaić, że zawsze będzie ktoś komu się nie spodoba jakiś pomysł.
      Na bank komuś nie przypadnie do gustu pomysł ze zwiększaniem pojemności wraz z podnoszeniem technologii nadprzestrzennej, ale generalnie ten pomysł jest genialny wg mnie, bo dużo bardziej rozbudowuje grę i sprawia, że nie jest tak bardzo liniowa, bo każdy może mieć wtedy nieco inne parametry tych statków.
      Gameforge generalnie ma wiele gier i na pewno musi rozłożyć ludzi i czas pomiędzy te wszystkie produkty.
      No, ale najważniejsze, że słuchają to co gracze mają do powiedzenia chociaż nie zawsze realizują wszystkie pomysły.
      To tyle pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.
    • calkiem pozytywna sugestia z tymi technologiami np. 20-ty poziom laserowej = 20% wiecej ataku laserami po 1% ataku na kazdy lvl technologii wyłącznie dla obrony musialoby byc


      "masz dość statków to się ustatkuj..." - giovanni dziadzia
      "flagowy krążownik grunwaldzkiej floty" - gural
      "to początek końca gdy powoli sekundy odliczam" - słoń
    • Szczerze to po obejrzeniu tego filmiku utwierdziłem się w przekonaniu, że GF się składa. Nie ma kasy na rozwój, marketing i pomysłu co dalej z tym zrobić. Tych trzech nerdów nic ciekawego nie powiedziało, zazwyczaj w takich filmikach goście sypią pomysłami jak z rękawa a tutaj totalnie nic. Widać gołym okiem że restrukturyzacja nadwyrężyła mocno możliwości developerskie i nikt nie chce się porywać na żadne poważniejsze zmiany. Dlatego uważam że najlepsze co mogło by się stać w takiej sytuacji to wchłonięcie GF przez większą firmę. Gwarancji by nie było, że np nie zabronują tej gry ale przynajmniej jakaś szansa na rozwój a tak to mamy to co mamy czyli kroplówka dla umierającego.
    • ja uwazam ze jedna z przyczyn ktore dziesiatkuja populacje ogame jest zbyt wielka cenzura, ta gierka to plebejska rozrywka wiec blokujac wszelka mozliwosc dawania upustu negatywnym emocjom przyczyniamy sie do drastycznego spadku zainteresowania tresciami zawartymi na forum, uwazam ze nalezy bardziej przymykac oko na slowne przepychanki jesli nie pojawiaja sie w nich wulgaryzmy lub stricte rasistowskie hasla

      dzien w ktorym ta gra przestanie zupelnie mnie bawic bedzie moim ostatnim na ogame
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Gra straciła na popularności głównie dlatego, że rynek gier się ogromnie rozrósł i tekstowe gry przeglądarkowe nie wliczają się już nawet do mniejszości wśród reszty gatunków. Każdy z nas ma ograniczony czas, dlatego wolimy go spędzić na czymś przyjemniejszym, niż stara, wolna i brzydka gra, jaką jest ogejm :)
    • Najwieksza bolaczka ogame sa lawinowo otwierane nowe Uni... 2 miesiace i pach.. dwa miesiace i kolejne. Gracze zamiast siedziec na uni i czekac na nowe nawet te pol roku, co sprawi, ze uniwersa nie beda sie tak szybko wyludniac, po prostu migruja, uni umieraja szybciej, niz powstaja. Powinny tez powstawac uni bez antymaterii, chociaz to malo realne jest, bo gf musi z czegos zyc. Zostanmy wiec przy postulacie: 1 uni raz na pol roku.