Wersja 6.3.4 Grawitacja kwantowa?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Niestety na zagranicznych wersjach ogame też nie wiedzą co to. Odpowiedź jednego z modów:

    "NoMoreAngel" napisał(a):

    Answer is simple: Find it out ;) We (the team) won't tell you :P


    Na niemieckim forum sugerują że może to mieć związek ze zmianą szansy na zniszczenie moona (dodatkowe badanie/wyższy poziom grawitonów = wyższa szansa), ale to tylko domysły community :)

    Edit: Ten sam mod na forum niemieckim :) (sens ten sam)

    "NoMoreAngel" napisał(a):

    *Lass dich überraschen Melodie summ* Dazu wird nichts weiter gesagt von Teamlerseite aus.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mastal ().

  • Hmm na razie z kwantowości w ogame to do tej pory były błędy, które raz się pojawiały raz nie oraz eventy, które raz trwają dwa dni a tu się okazuje, że jeden dzień, ogłoszenie jest że dwa a w grze, że jeden dzień... pełna nieoznaczoność. A teraz jeszcze grawitacja... No to się zaczną spekulacje :) Jak z tym teleporterem na 5 lvl, który klonuje floty zamiast teleportować.
    Top1 Nusakan, Top1 EKO Nusakan

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Unreal6 ().

  • odpowiedzi typu 'wiem,ale nie powiem' uzywalem 24 lata temu w gowniarskich przekomarzaniach,a nie w grze gdzie ludzie placa realne pieniandze...
    uni1, uni15, uni27, Ganimed, Nekkar i zalogowany na forum w 2005 - i po co to wszystko ??
  • Na niemieckim forum pisali coś z większa szansa na moona i jeżeli to prawda to jest to najgłupsze premiowane badanie w historii ogame. Jak dla mnie powinna być zwiększona szansa na zniszczenie moona ( bez udziwnień), gdyż przy limicie 6 ataków na dobę ( na starych universach komiczna zasada, zwłaszcza, ze 99% to te z 8 k średnicy) cudów nie zwojujesz i raczej zniechęca to do rozgrywek z niszczeniami jeżeli poświęcasz grube godziny, a moon pozostaje cały. Później przy nieudanym takim przedsięwzięciu widzisz wesołego obrońce uciekającego,a całe godziny planowania i obserwacji zostają zaprzepaszczone. Wobec powyższego za cenę badania powinna być większa szansa na niszczenie. Natomiast szansa na moona na poziomie 21, czy 22 % będzie bynajmniej komiczna w momencie gdy koszt moona to praktycznie tyle co nic i w dodatku nie ma ograniczeń co do ilości prób na dobę :P ( większość moonów i tak powstaje w maksymalnie 3 próbach). Ewentualnie te dwie rzeczy powinny być tożsame, skoro zwiększamy szanse na powstanie to zwiększamy też szansę na zniszczenie moona...

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Kippei ().

  • Szansa na zniszczenie moona już teraz jest za duża. Powinny być budynki/badania zmniejszające tą możliwość. Nie po to się tyle surowca inwestuje w kolejne poziomy stacji i falangi, zeby potem ktos sobie wsadzil w uklad lotke za anty i zdal moona przez noc.
    Ale to taki offtop.

    Natomiast generalnie zgadzam się, że tworzenie i niszczenie powinno być jakoś skorelowane, jeżeli już wprowadzają zmienne szanse.
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
  • kmlody84 napisał(a):

    Szansa na zniszczenie moona już teraz jest za duża. Powinny być budynki/badania zmniejszające tą możliwość. Nie po to się tyle surowca inwestuje w kolejne poziomy stacji i falangi, zeby potem ktos sobie wsadzil w uklad lotke za anty i zdal moona przez noc.


    Upraszczasz to trochę za bardzo, gdyż każde niszczenie jest poprzedzone wielogodzinnymi obserwacjami, a także szczegółowym planowaniem. Nikt nie posyła niszczeń bez planu i powodów (zysk), gdyż takie niszczenia pociągają straty w GS'ach . W jednej akcji przy dwóch moonach po 8 k średnicy moja strona straciła 33 GS'y, a żaden moon nie padł. Czas jaki został poświęcony był ogromny, a ostatecznie widzieliśmy tylko jak obrońca loguje się i ucieka przez telpa do innej gali ( nie było lotek i lotów z układu, a lot w jedną stronę wynosił 8,5 h !!!). Zawsze to obrońca daje agresorowi powód do tego typu przedsięwzięcia, a także decyduje o miejscu i czasie starcia. Co najistotniejsze kulkę traci na własne życzenie, gdyż zbyt wiele razy dał agresorowi znać, że ten rodzaj ataku ma szanse powodzenia i przede wszystkim dał na to potrzebny czas. Ostatecznie lotka w najszybszej formie to minimalnie koło 500 k anty, gdzie przed jej wydaniem stawiasz moona i masz powiedzmy 5h i 20 minut zanim GS'y dotrą z niszczeniem do celu. Koszta ogromne, a masz tylko 6 szans gdzie możesz zostać z niczym (chyba, ze bash)...

    Wobec powyższego problemem jest archaiczność zasad ogame (6 ataków na dobę), która ogranicza zdolność pojedynczego gracza do tego typu misji (wymusza wręcz taktykę z moonkilerami). W dodatku koszty pozyskania moona są żenujące śmieszne ( 90 % moonów powstaje w pierwszych 3 próbach czyli 20 kk surowców - 22 kk metalu przy przeliczniku 3:2:1) , gdzie w przypadku GS'ów koszt 1 to 10 kk surowców (14 kk w metalu przy 3:2:1). Kończąc wywód, każdy zalogowany obrońca może ochronić swoja skórę (wykorzystując również anty) i w pewnym sensie agresor i obrońca są sobie równi, ale rożni ich tylko ilość poświęconego czasu...


    Dlatego uważam, ze badanie powinno w jakiś sposób wpływać na szanse zniszczenia i przeżycie GS'a ( w pewien sposób rekompensuje to liczbę 6 slotów niszczeń na dobę) . Niech nawet badanie wpływa w ten sposób, że premiuje większe składy atakujących GS'ów niż to jest obecnie (1 sztuka na 1 slot), a było by dobrze. Wszystko można zrobić ,ale do tego trzeba podejść z głową . Tak czy siak jest pewna bariera kosztów tego badania i jak dla mnie powyżej 5 lvl badanie jest już dla rekordów (wobec tego każdy lvl musiałby w logarytmiczny sposób przynosić określone korzyści). Premia do powstania księżyca jest absurdalna i po cichu liczę, ze to trollowanie lub wprowadzanie w błąd, gdyż opłacalność tego badania wcale się nie zmieniła...


    PS: Zapomniałem dodać, że mamy już eventy zwiększające procent na powstanie moona i obecnie jest to wystarczające. O tym, że może być to coś absurdalnie głupiego, świadczy to, że teamy milczą jak zaklęte i nikt nie wie co ta zmiana wnosi ( póki co wszystko rozchodzi się po kośćcach, a gdyby to wyszło to ludzie zabiliby ich śmiechem).

    Post był edytowany 8 razy, ostatnio przez Kippei ().

  • Witam

    Kippei

    Zgadzam sie z tym co Napisales w 100%
    Do kosztow dodal bym jeszcze Koszt RMP jezeli obrona na Moonie jest za duza
    A obronca traci przewaznie Moona na wlasne zadanie , bardzo dlugie FS.y , 1...2 logowania w tygodniu na konto
    Jezeli dziennie bedzie zagladal na konto to raczej nikt nie bedzie probwal bez powodu zniszczyc mu moona
    Chyba ze ktos , nie liczac sie z kosztami postawi sobie za punkt honoru zniszczenie komus moona , i bedzie liczyl na szczescie ze na falandze zobaczy lecaca flote , a obroncy nie bedzie na koncie by ja zawrocic

    Moze wreszcie ktos da pewna i sprawdzona informacje co to takiego ta Grawitacja kwantowa

    Pozdrawiam
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez john malkowitz007: uzupelnienie wypowiedzi ().

  • Gdyby nie to, że większość graczy do zdejmowania moonów używa multikont i koszty (surowca) są nieistotne, to bym się zgodził że szanse są wyrównane. Ale to już temat na inną dyskusję, więc nie drążmy.

    Nie zgodzę się, że moona najczęściej siada za 3 razem, bo robiłem już setki prób moonowych w tej grze i najczęściej są próby 5-7 (zdarzają się 1-2, ale bywają też za 23 razem). Więc nie powiedziałbym, że koszt zrobienia moona jest niewielki, bo to zależy na jakim etapie gry i na jakim uni.

    A te 1-2% dodatkowe (jeśli to nie błąd), to rzeczywiście jest śmieszne i nie wiem czemu ma służyć. Ale gdyby to miało np dochodzić do tych 40% ZAMIAST eventu, to by było ciekawiej przynajmniej. Pod warunkiem, że nikt by nie wiedział kiedy dokładnie te szanse rosną.
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
  • kmlody84 napisał(a):

    Gdyby nie to, że większość graczy do zdejmowania moonów używa multikont i koszty (surowca) są nieistotne, to bym się zgodził że szanse są wyrównane. Ale to już temat na inną dyskusję, więc nie drążmy.

    Nie zgodzę się, że moona najczęściej siada za 3 razem, bo robiłem już setki prób moonowych w tej grze i najczęściej są próby 5-7 (zdarzają się 1-2, ale bywają też za 23 razem). Więc nie powiedziałbym, że koszt zrobienia moona jest niewielki, bo to zależy na jakim etapie gry i na jakim uni.

    A te 1-2% dodatkowe (jeśli to nie błąd), to rzeczywiście jest śmieszne i nie wiem czemu ma służyć. Ale gdyby to miało np dochodzić do tych 40% ZAMIAST eventu, to by było ciekawiej przynajmniej. Pod warunkiem, że nikt by nie wiedział kiedy dokładnie te szanse rosną.


    Dysproporcja z powodu pochodzenia surowców jest sprawą względną, gdyż obrońca nigdy nie jest bezbronny :). W praktyce to on dyktuje warunki i do samego końca (czyt. powstania RW z floty ukazanej po zniszczeniu moona) ma decydujący wpływ na ciąg następujących po sobie zdarzeń. W zależności od priorytetów i zasobności portfela może zatrzymać kluczowe dla akcji niszczenia (wystarczy, ze zaloguje się koło 10 minut przed niszczeniem i wyda 200 k anty - wszystko zawyżone) lub tez po zniszczeniu znajdzie kogoś kto się będzie podstawiać (bronił go). Wobec tego agresor do samego końca nie jest pewny co ta akcje mu przyniesie i zyski liczy, nie w chwili zniszczenia moona, czy zaraz po RW, ale po całej akcji (powrocie wszystkiego co posłał - kontry itp.).

    Próby moonowe są najmniejszym problemem, gdyż surowce na nie wydają często moonówki (moonkilery, ale wykorzystywane w danym momencie inaczej), a jak nawet funduje to gracz to koszty w stosunku do korzyści są znikome ( zbierasz 30 % PZ, a jak tracisz GS'a nic). Jak gram nie spotkałem się z całkowita niemożliwością postawienia moona i tylko raz potrzebowałem na to 7 prób (reszta zamykała się w 3-4 próbach). Nie neguje, ze bywały takie przypadki, ale jest to raczej odstępstwo od reguły...

    Ponadto warto rozpatrzyć, czy opłaca się żyłowanie tego badania dla malutkiej premii do szansy na powstania moona, skoro i tak masz zagwarantowane 20% szans, a w czasie eventu masz 30 % (blisko 1/3). W praktyce moony stawiasz na początku gry, czyli w momencie gdy pierwszy poziom Grawintonów jest dla Ciebie szczytem marzeń, a dalsze poziomy z racji dużych kosztów są wręcz odpychające i nierentowne (Astrofizyka, plazmowa dają więcej korzyści). Wobec tego zanim będzie Ciebie stać na powiedzmy 3 -4 poziom musisz mieć już dość rozwinięte konto, a co za tym idzie, masz już kilka planet i z reguły moon przy każdej planecie. Zmierzam do tego, ze zanim skorzystasz z pozornego dobrodziejstwa premii do powstania moona, możesz mieć już komplet moonów postawionych po staremu bez profitów. Jak nawet rozwiniesz dalej konto i będziesz miał powiedzmy 23 lvl astro to dla robienia prób moonowych dla 3-4 planet, będziesz realizował badania wymagające nakładu kilkuset mln surowców po to by moon powstał być może jedną próbę szybciej niż zwykle ??


    Poniżej w spoilerze (kliknąć na obrazek) masz tabele kosztów w moim przypadku, gdzie uwzględniłem planety na której bym to robił i warunki panujące na niej. Za ta pozorna premię do powstania moona, mam kilkaset tysięcy LM z których prób mogę zrobić tyle, ze nie ma bata bym nie postawił kilkadziesiąt moonów ze zwykła szansą. Tak tez ostatecznie badanie wcale nie premiuje nowych uniwersów i tez nic im nie daje, a na starych uniwersach jest tylko strata surowców. Jedyną zaletą badania grawitonów jest to, ze przy wykorzystaniu antymaterii odzyskujesz 85 % wydanych surowców na satelity .



    Podsumowując albo GF było bezgranicznie głupie i to wprowadziło licząc, że to coś zmieni (realizacje projektu dostała osoba z zerowym pojęciem o tej grze - całkiem możliwe), albo każdy poziom grawitonów ma jakąś ukrytą funkcję i im jest ona wyższa tym większa, ale ukryta korzyść z tego badania. Dlatego by ostatecznie to zbadać proponuje zrobić listę osób chętnych do poświęcenia chwilki czasu ( osoby z zerowym poziomem i od 2 lvl grawitonów w górę),a ja stworzę listę zadań do wykonania które powinny w jednoznaczny sposób określić jak to działa (napisać, które Universum/nik/poziom badania)...

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Kippei ().

  • Oto co OGame wrzuciło na profil na FB.

    Tak jak już było wiadomo, chodzi o cykl księżyca. Natomiast brakuje konkretnego wyjaśnienia mechaniki. Ciekawi mnie też to 5 i 10% poniżej schematu.

    A tu podrzucam stronkę z kalendarzem faz księżyca, jakby ktoś chciał sprawdzić kiedy można coś testować.
    kalbi.pl/kalendarz-faz-ksiezyca

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez ASti ().

  • ASti napisał(a):

    Oto co OGame wrzuciło na profil na FB.

    Tak jak już było wiadomo, chodzi o cykl księżyca. Natomiast brakuje konkretnego wyjaśnienia mechaniki. Ciekawi mnie też to 5 i 10% poniżej schematu.

    A tu podrzucam stronkę z kalendarzem faz księżyca, jakby ktoś chciał sprawdzić kiedy można coś testować.
    kalbi.pl/kalendarz-faz-ksiezyca



    imo głupszej rzeczy już się wymyślić nie dało :E :E
  • @Kippei
    Gdzie masz napisane, że ta zmiana ma jakikolwiek związek z grawitonami?

    Art napisał(a):

    Ok, nie mogę zbytnio rozwinąć tego opisu, bo ma on związek z nową funkcjonalnością, która wkrótce trafi do gry.
    Proszę o cierpliwość, wszystko stanie się dla Was jasne.

    Na Waszym miejscu poczytałbym nieco o fazach księżyca na wikipedii :)

    ps. nie chodzi tu o grawitony :x



    A co do samej "nowości". Zmiana nie wprowadza w zasadzie niczego. Dalej nawet nie chce się komentować.