Dok kosmiczny

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Ja mam pytanie odnoście surowców potrzebnych na odbudowę. One są zabierane normalnie z surowców dostępnych tylko z planety czy też z moona? Czy może surowce potrzebne na odbudowę trzeba gromadzić w inny sposób? Jaki jest koszt odbudowywanych statków?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kopik: Dodatkowe pytanie ().

  • Tyle pytań, tak mało odpowiedzi...

    Zasoby:
    Począwszy od tej aktualizacji, zmienimy proces wyburzania budynków. Generalnie wyburzanie będzie bezpłatne i będzie następowało natychmiast, a w procesie naprawy floty będzie można poświęcić kilka budynków, wykorzystując je na odbudowę zniszczonych statków. Zmiany zostaną wprowadzone rónież w technologii jonowej, która będzie pozwalała wykorzystać na naprawę floty większą pulę surowców.
    Wyburzanie się nie zmieniło jak na razie z tego co widzę

    FAQ:

    Ile będzie czasu na naprawę floty?
    -Na chwilę obecną będą to 3 dni.
    Tak mało? Może na nowych uni to jest ok, ale na tych bardziej rozbudowanych?

    Jak długo będzie naprawiana flota z pola szczątków?
    -Czas naprawy jest taki sam jak czas budowy statków na Waszej planecie. Jednak każde zamówienie jest ograniczone do 12 godzin. Bedzie działało szybciej, jeśli początkowy czas budowy wszystkich statków jest poniżej 12 godzin.
    - W przeciwieństwie do stoczni, do naprawy są dostępne wszystkie statki na raz. Proces naprawy należy zakończyć ręcznie, a na zrobienie tego macie 3 dni.
    Do 12h jedno zamówienie? To bez astronomicznych nanitów gąski nie odbuduję? I o co chodzi że wszystkie na raz? I jak wszystko się zmieści w 12h to dodatkowo jeszcze szybciej to się stanie a jak nie to nie? #noShitSherlock

    Czy mogę naprawić wszystkie rozbite statki?
    -Naprawić można tylko tą część, która nie trafiła na pole zniszczeń. Możliwe jest naprawienie tylko części statków z pola szczątków, a pozostałej brakującej części później.
    Później czyli kiedy?

    Ile surowców otrzymam z poświęcanych na naprawę floty budynków?
    -Bez technologii jonowej 50% kosztów danego poziomu budynku będzie mogło być wykorzystywane do naprawy floty. Zasoby te będą dostępne natychmiastowo i będą one zablokowane wyłącznie do naprawy floty. Surowce te nie pojawią się na planecie. Technologia jonowa zwiększy te zasoby o 1% na każdy poziom.
    Czemu tak biednie? Co prawda to i tak taniej niż dopłacać do wyburzania, ale bonus z jonowej powinien zostać przynajmniej 2%.

    Co się stanie jeśli więcej niż jedna walka odbędzie się na danyej pozycji?
    -Każda walka będzie generowała własne pole szczątków, z własnym czasem dostępności.
    Tyle samo czasu, tylko że na 2 starcia?


    Czy będą też dostępne nowe funkcje premium?
    - Nie. Chociaż można zakupić surowce za pomocą Antymaterii, nie pojawią się żadne nowe opcje jej wykorzystania. Nie będzie można wydłużyć czasu na naprawę, ani zwiększyć ilości realizowanych zleceń za pomocą Antymaterii.
    Do czasu aż GF nie wywęszy kolejnego źródła pinionszkuf.

    Czy pole szczątków będzie widoczne dla innych?
    -Po rozpoczęciu procesu naprawy, flota w naprawie będzie widoczna w raporcie szpiegowskim.
    Jako zwykła flota czy odbudowywana?

    Czy mogę naprawiać flotę tak często jak tego potrzebuję?
    -Tak jak wspomniano w opisie, to nie będzie budynek, w którym możesz po prostu ustawić przywrócenie floty. Każda naprawa kosztuje określoną ilość jednostek energii, które są generowane i przechowywane w tym budynku. Gdy zostaną one wykorzystane, trzeba będzie poczekać na wygenerowanie nowych.
    Na czym to gromadzenie/tworzenie energii polega? To w końcu treba surkę czy energię?
    Uni Zagadra: ON




    Best ACS: 1069,66% ([NS-L] vs [G-L] & [FenikS])


    "Do zwycięstwa prowadzi mnie mój Pan,
    Do zwycięstwa prowadzi mnie mój Bóg"
  • Nie do konca zrozumialem o co chodzi Artowi, bo chyba sa jakies niescislosci w tych liczbach jakie podaje :)
    On tam pisze, ze bez Doku tez sie cos dostaje i mialo to by byc 45%? A to juz niezbyt pasuje do 31,5%, ktore sam wymienia przy 1 poz Doku Kosmicznego i ktory rosnie wraz z rozbudowa.
    Pokaż spoiler
    "Polecenie naprawy floty można wydać natychmiast. Nie jest ono obarczone żadnymi kosztami i może zająć maksymalnie 12 godzin.

    Po 30 minutach można przywrócić gotową flotę jednym guzikiem.

    Nieprzywrócona flota, zostanie automatycznie przydzielona do składu planety po 72 godzinach.

    Wytworzone pola wrakowe będą zależały od ogólnego parametru PZ ustalonego na serwerze, aby przeciwdziałać nadużyciom.
    Można powiększać pas dzięki rozbudowie Kosmicznego Doku. Kilka przykładów:
    30% PZ umożliwi utworzenie 31.5% PW, reszta jest tracona bezpowrotnie.
    70% PZ umożliwi utworzenie 13,5% PW, reszta przepada.

    Innymi słowy, bez doku, 45% tego co nie trafia do PZ, ląduje w PW. Z dokiem rozbudowanym powyżej 1 poziomu, podstawowa 45% wartość jest powiększana małymi krokami.
    (Podane wartości mogą jeszcze ulec zmianom)."
    No, ale domyslam sie, ze: 1) polecenie odbudowy mozna wydac od razu po bitwie; 2) obdudowa jest za darmo; 3) po max 12godz mamy juz odbudowana flote z wrakowiska i 4) stanowi ona tyle % straconych statkow, ile wynika to z rozbudowanego poziomu tego Doku Kosmicznego.

    start: marzec 2005, uni6, sojusz NoMercy. Od: 29 maj 2018, uni68, sojusz P N
  • I co z błędami?
    Podczas budowy dok blokuje się. Nie buduje się, nie kończy sie budowa oraz blokuje całkowicie kolejke budowania... O_O
    Mnie pomogło upierdliwe klikanie ale trwało to ponad 12 godzin...
    Odpowiedź supportu: "witaj asasello widze ze problem SAM się rozwiązał"...
    Normalnie jak Gabrysia z Kilera- sama się związałam i sama rozwiązałam ;/
    No i te koszty- rosna lawinowo. Czy to sie w ogóle opłaca stawiać?
    drodze do nieba semafory z gwiazd...
  • Szczerze powiedziawszy pytania zadane w takiej formie, że znaleźć je ciut trudno...
    Jest to niestety zdecydowanie nie aktualna wersja, zakładająca plany sprzed pół roku.
    Postaram się w skrócie opisać jak to wygląda, FAQ postaramy się stworzyć jak najszybciej...

    Na WF(wrack field, ta nazwa pole wrakowe mi w ogóle nie leży :P ) trafia 31.5% całej floty na serwerach z normalną konfiguracją 30% złomu z floty zakładając, że mamy 1 poziom doku. Jest to dokładnie 45% z 70% floty, która nie trafiła na pole zniszczeń. Wartość ta rośnie wraz z rozbudową doku, do budowy którego potrzebujemy wszystkich 4 rodzajów surowców.
    WF utrzymuje się przy planecie przez dokładnie 3 dni (jeżeli bitwa miała miejsce na księżycu to nadal WF widnieje przy planecie). W tym czasie możemy zlecić w doku odbudowę floty. Nie możemy zlecić odbudowy tylko jednego typu jednostki. Cały WF zostanie "wrzucony" do naprawy na raz. W każdym momencie możemy "wyjąć" już odbudowane statki, należy jednak pamiętać, że jeżeli na WF mamy np. 10 rodzajów statków, wszystkie odbudowują się naraz w tym samym czasie, więc i "wyjmujemy" wszystkie typy, które już się odbudowały. Nie ważne jaką ilość statków mamy na WF, oraz ile mamy surowców. Flota zawsze jest odbudowywana za darmo, a maksymalny czas odbudowy to 12h. Oznacza to, że mając np. 100000000000 GS na WF odbudują się one w ni mniej nie więcej niż 12h.

    Jeżeli są dodatkowe pytania to proszę zadawać, póki nie ma FAQ ciężko z głowy wszystko napisać :P
    OGame Tech
  • Czyli czysto teoretycznie,znając czas wrzucenia statków do naprawy,i wiedząc że jest ich na tyle dużo,że czas naprawy będzie równy 12 h,jestem w stanie wbić się mniej więcej w czas kiedy statki się odbudują i zniszczyć je znowu?
    Edit: w takim razie jak wyglądają czasy odbudowy? Mamy przykladowo tak dużą ilośç lamek, że zeby zmiescic sie w czasie 12 h musialy by one odbudowywac sie co 0.1 sek każda- co wtedy?Jak wiemy silnik gry obsługuje sekundy, nie ułamki sekund.
    Statki dobudowują się do 12 godzin po sekundzie każdy, a potem reszta od razu do końca się buduje w sekunde? Raczej bez sensu.
    :
    HYPERION OFF

    LIBRA OFF

    Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Jay ().

  • Jezeli czas naprawy statkow bedacych na WF przekracza 12 godz , to ile zostanie naprawionych ? co z reszta ?
    Czy po 12 godz trzeba , lub czy mozna zlecic naprawe kolejnych ?
    Na naprawe statkow z WF jest w sumie 3 dni

    Czy mozna budowac dok na wyzszy lev gdy naprawiane sa w nim statki ?
    Czy budowa doku na wyzszy lev zwieksza WF ? czy tylko % naprawianych statkow bedacych na nim ?
    Jaki w takim wypadku powinien byc lev doku by WF wykorzystac na max ?
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez john malkowitz007: Dodatkowe pytania ().

  • john malkowitz007 napisał(a):

    Jezeli czas naprawy statkow bedacych na WF przekracza 12 godz , to ile zostanie naprawionych ? co z reszta ?
    Czy po 12 godz trzeba , lub czy mozna zlecic naprawe kolejnych ?
    Na naprawe statkow z WF jest w sumie 3 dni

    Czy mozna budowac dok na wyzszy lev gdy naprawiane sa w nim statki ?
    Czy budowa doku na wyzszy lev zwieksza WF ? czy tylko % naprawianych statkow bedacych na nim ?
    Jaki w takim wypadku powinien byc lev doku by WF wykorzystac na max ?


    "Oznacza to, że mając np. 100000000000 GS na WF odbudują się one w ni mniej nie więcej niż 12h." - z tej części posta Dziuby wynika, że nie zależnie od ilości statków do odbudowy WSZYSTKIE zlecone odbudują się max w 12 godzin.

    hiper333 napisał(a):

    Mam dok kosmiczny wybudowany, czy jak wyburzę stocznie i fabrykę robotów to dok kosmiczny przestanie spełniać te 34 % szczątków ?


    Wyburzenie wyżej wymienionych budynków powinno skutkować jedynie brakiem możliwości rozwoju doku na wyższy poziom.

    uni66 - off - Vendetta
    wasat - on - MAFIA
    merkur - on - BERK

    Support
    Zasady Gry
  • john malkowitz007 napisał(a):

    Zoonk
    Ja oczekuje konkretnej i jasnej interpretacji od GO,a nie twoich domyslow i interpretacji jego info
    Poza tym zadalem jeszcze inne pytania
    Jezeli nie Masz pewnej i dokladnej informacji to nie nabijqaj Sobie postow , ktore nic nie wnosza nowego

    Pozdrawiam



    Jak widzę jest to GO, wiec skąd ten zarzut? Dość jasno podana odpowiedź na jedno z pytań....


    john malkowitz007 napisał(a):

    Jezeli czas naprawy statkow bedacych na WF przekracza 12 godz , to ile zostanie naprawionych ? co z reszta ?

    Odopowiedż udzielona już 2 razy w tym temacie, proszę przejrzeć i samemu znaleźć odpowiedź.

    john malkowitz007 napisał(a):

    Czy po 12 godz trzeba , lub czy mozna zlecic naprawe kolejnych ?

    Jeżeli w tym czasie (odbudowy) powstanie nowe WF, możemy zlecić kolejną odbudowę po upływie. Dokładnie po 12h i 30minutach, gdyż po każdej zakończonej odbudowie musimyz aczekać 30 minut aby wyjąć statki. Po tym możemy od razu wrzucać kolejne do odbudowy.

    john malkowitz007 napisał(a):


    Na naprawe statkow z WF jest w sumie 3 dni

    To chyba stwierdzenie? Tak.

    john malkowitz007 napisał(a):


    Czy mozna budowac dok na wyzszy lev gdy naprawiane sa w nim statki ?

    Tak

    john malkowitz007 napisał(a):


    Czy budowa doku na wyzszy lev zwieksza WF ? czy tylko % naprawianych statkow bedacych na nim ?

    To to samo.

    john malkowitz007 napisał(a):


    Jaki w takim wypadku powinien byc lev doku by WF wykorzystac na max ?


    Tego zdradzić nie mogę, natomiast nie ma możliwości aby kiedykolwiek ktoś taki poziom zbudował :)
    OGame Tech
  • Nadal nie rozumiem, które surowce będą wykorzystywane na odbudowę floty z WF? - te które mam zgromadzone na planecie czy pozyskane z wyburzenia poziomów doku? Czy może jeszcze jakieś inne? Dodatkowo nie wiem jaki będzie koszt odbudowy jednego statku? Taki sam jak w przypadku normalnej produkcji w stoczni czy niższy?