Planety idlerów

    • Planety idlerów

      Witam,
      Historie z życia wzięte, osiedliłem się przy trupie dużo lepszym ode mnie, żeby mieć gdzie fsować a może i przy okazji zaorać i trochę zysku wyciągnąć. Oczywiście do :grr: po tygodniu trup zniknął, bo widocznie nie miał anty.
      Wczoraj leciałem ze znajomym na jakiegoś idlaka gąskami, patrzę rano, a tu planety ofiary nie ma, i cały plan w :grr:

      Mam taką sugestię, aby idlerów o punktacji np. powyżej 2% punktów gracza #1 nie usuwać. A jak już tak strasznie chcą karać graczy nieaktywnych, to niech blokują dostęp do kont, ale zostawiają planety, albo ustawiać je jako wiecznie porzucone. Albo :grr: niech ta planeta ma status zwykłej porzuconej przez przynajmniej 1 dzień, żeby było wiadomo, że wkrótce jej nie będzie, a nie że tak z niczego znika...
      Nie ubywałoby w takim zastraszającym tempie graczy, a ci co żyją mogliby łatwiej zarobić punkty i doganiać tych z topki.

      Dla takiego uni jak Zagadra przy #1 mającym 11kk pkt (a #2 ma 6kk pkt) próg ten wynosiłby około 220k pkt, czyli linia, gdzie można już znaleźć sensownego skana, bo mam na uwadze też graczy jeszcze słabszych niż ja.


      W miejsce :grr: wstaw swój ulubiony przerywnik/wzmacniacz wypowiedzi xD
      Uni Zagadra: ON




      Best ACS: 1069,66% ([NS-L] vs [G-L] & [FenikS])


      "Do zwycięstwa prowadzi mnie mój Pan,
      Do zwycięstwa prowadzi mnie mój Bóg"

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez herhor67 ().

    • Jedni chcą by idlerów nie usuwać, a drudzy marudzą, że idlerzy zajmują miejsca w atrakcyjnych okolicach i czemu tak długo istnieją, wiec jak tu pogodzić interes obu grup?

      exSuper moderator działu Gra i Komunikacja
      Moderator działu Pomysły i Propozycje

      Regulamin Działu Pomysły i Propozycje
      Lista Tematów Zakazanych
      Jeśli widzisz nieregulaminowy post użyj przycisk Zgłoś
      Jeśli chcesz coś wyjaśnić, załatwić napisz na
    • Lord L napisał(a):

      Jedni chcą by idlerów nie usuwać, a drudzy marudzą, że idlerzy zajmują miejsca w atrakcyjnych okolicach i czemu tak długo istnieją, wiec jak tu pogodzić interes obu grup?

      Hmm, to może by takich delikwentów przenosić np. pozycje 4-8 => 1-3 oraz 8-12 => 13-15?
      Uni Zagadra: ON




      Best ACS: 1069,66% ([NS-L] vs [G-L] & [FenikS])


      "Do zwycięstwa prowadzi mnie mój Pan,
      Do zwycięstwa prowadzi mnie mój Bóg"
    • Są strony takie jak ogame.gamestats.org/, gdzie szacunkowo można sprawdzić brak aktywności. W samej grze wszystko jest jak należy. Są na tyle długo że można zdobyć odpowiedni zysk i nie zbyt długo zajmują miejsca. Dla wielu (głównie dopiero zaczynających na uni) to główny sposób zdobywania surowców i radzę tego nie zmieniać bo już kompletnie nikt nie będzie zakładał kont kilka dni po starcie uni.
    • Ciap nawet co do paru godzin.
      Pomysł tego gościa mi się podoba, można ich przesuwać na pola 1-3 i problem zoonka rozwiązany, wcale nie jest dobrze jak jest.
      Dobre jest wrogie Lepszego.
      Idlaki które mają np 2% najsilniejszego(top1) powinny zostawać. (GOOD)
      Zawsze to jakieś urozmaicenie.
      Gościu dobry pomysł !
    • Witam
      To nie idlerzy stanowią problem tylko wieczni urlopowicze ,konta które dosłownie od lat są na urlopie.Zajmują miejsce i zero z nich pożytku. Moim zdaniem konto po pół roku albo po roku jak jest na urlopie powinno być przejmowane i zamieniane z wiecznego urlopowicza na wiecznego idlerka .Ewentualnie ktoś może zgłosić ,że wyjeżdża na półtora roku i wtedy konto pozostaje na urlopie dłużej.
      Co do zwykłych idlerków na uniach gdzie populacja spadła poniżej 3 tyś(czyli na większości) idlerzy powinni zostać na stałe, likwidowani powinni być tylko ci z niskim rozwojem konta.
      Pozdrawiam ja:)
    • Naprawdę są ludzie, którzy narzekają na brak wolnego miejsca? Albo Ci gracze nie pamiętają starych czasów, gdzie pierwsze trzy galaktyki miały rzadko wolne miejsca, nawet na pozycjach 1-3, albo są nowi i przyzwyczajeni do pustych układów. Dzisiaj ogame to pustynia.

      Idlerzy z silnym eko powinni zostać - odciąłbym jeszcze możliwość odzyskania takiego konta i wywalił magazyny z takiego idlera po 35 dniach braku aktywności.

      Dlaczego? Ponieważ są częścią ekosystemu i tworzą alternatywe do farmienia.

      Idlerzy stanowią bardzo ważne źródło zysku dla słabszych graczy, którzy nie mogą sobie pozwolić na farmienie bunkrów. Ponadto z braku idlerów, gracz farmi drugiego gracza, często bardzo intensywnie. Ile taki farmiony wytrzyma? Tydzień, miesiąc? Albo postawi bunkier (który i tak można przeorać GSami) albo zrezygnuje z grania.

      oGame zaczynało jako PvP i był to świetny model, ale w tamych czasach (12 lat temu) grało 10-15k ludzi. Dzisaj jest 10x mniej.

      Czas na elementy PvE aby odciążyć graczy. Jeżeli miałbym wybór farmić gracza, albo zrobić podobny zysk poprzez PvE, to wybiore PvE, bo umiem się postawić w roli farmionego.

      Takie moje nic nie warte zdanie.