Ogłoszenie S&D - wątek dyskusyjny

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Ja jedynie z propozycją odnośnie uni. Proponuję o start S&D na uni Xalynth. Uni niby jest młode, ale trzeba wziąć pod uwagę prosty fakt: obecne top10 flot na xalynth to flota kilkanaście, o ile nie kilkadziesiąt razy większa od floty top1 na jupiterze, kiedy tam odbywała się pierwsza edycja.

      Ot co :)

      EDIT: aha, no i w tym wypadku nie ma co się martwić o UF, więc kolejny problem z głowy.

      Sygna by Madzia

      Klub Finezyjnego Złomiarza - 10 pkt

      Speed x1: 124 ST - 143847%
      Speed x2: 42 ST - 155826%
      uJupiter - top1 (off)
      uXalynth - top20 (off)
      uJanice - top5 (on)

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Marvin ().

    • Universum Xalynth (7.01.2014)

      Uni to już obecnie ma 8 miesięcy stażu, zważając na fakt, iż na pewno nie będzie ono na początku kolejki - nie widzę przeszkód aby ująć Xalynth w planach na obecną rundę.
      Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






      W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
    • To ja zgłoszę uni Antares. Uni niby bardzo młode, ale przepełnione flociarzami (flota x4, 70% złomu na PZ). Do tego już przyzwoicie rozwinięte (top1 ponad 3.5kk pkt). Jest na tym uni sporo smaczków i kontrowersji, więc taki S&D dolałoby oliwy do ognia ]:-D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dholas ().

    • Ja zgłaszam propozycję Uni1.
      Stare niby to uni. :3 tu mamy również spore flotki :P a grający na tych kontach właściciele mają nie lada umiejętności aby w S&D była wrzawa :P
      może to też wzbudzi zainteresowanie ciut młodszych flociarzy tego uni. :)
    • Ja zgłaszam propozycje S&D na uni Ursa mieliśmy na razie 1 edycje gdy floty były jeszcze małe 9 miesięcy temu .
      Uni jak każde niby z nowszych zaczyna wymierać i myślę że to ostatni czas kiedy można jeszcze wspólnie powalczyć w takiej zabawie .
      Daje tez to motywacje do latania oraz do gry dla aktywnych flociarzy na uni których liczba z każdym miesiącem maleje ; )
      The heart is always only remain Ronin
    • Moi drodzy - uniwersów, za wyjatkiem nowych uniwersów literkowych (od Antares) nie trzeba zgłaszać albowiem postanowiliśmy już,iż na nich odbędą się zapisy, to czy odbędą się rozgrywki zależy juz tylko od ilości zgłoszeń.

      Uni Anatares i ewentualne inne będą na samym końcu kolejki - o ile do tego czasu uniwersa będą już odpowiednio "stare" to również i na nich zostaną zorganizowane rozgrywki.
      Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






      W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
    • I ja też chciałbym Rigel zgłosić - jak pisał kolega wyżej - jest dużo celów, po które zwyczajnie mi się nie chce lecieć, a tak to S&D by floty Riglowe "troche przymusiło" do lotów po ten minimalny zysk :D
    • Mefist napisał(a):

      Ja zgłaszam propozycje S&D na uni Ursa mieliśmy na razie 1 edycje gdy floty były jeszcze małe 9 miesięcy temu .
      Uni jak każde niby z nowszych zaczyna wymierać i myślę że to ostatni czas kiedy można jeszcze wspólnie powalczyć w takiej zabawie .
      Daje tez to motywacje do latania oraz do gry dla aktywnych flociarzy na uni których liczba z każdym miesiącem maleje ; )


      Podpisuje się, Ursa jak najbardziej, zaczyna nam trochę wymierać uni, taki motywacyjny kop byłby bardzo na miejscu :)
      Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.

      [09:01] <PabLo> nie poczebuje laski pffff [09:01] <PabLo> sam se poradze
      [14:27] <cptK> kocham Cie [14:27] <cptK> wyjdz za mnie
    • To ja od razu zglosze wszystkie uni, a wracajac do tematu w mojej opinii sensowne zmiany to np:
      - zamiana nagrod dla aktywisty i zlomiarza, przy czym zeby dana osobe mozna bylo uznac za zwyciezce mozna wprowadzic prog np. 25% ilosci RW osoby, ktora wykonala ich najwiecej
      - podwyzszenie progu z 5-10% do np. 1/10 czy tez chociaz 1/20 aktualnego progu ST na danym uni, uni sa rozne i nie ma co ustawiac progu pod najnowsze objete tym programem, na ktorych nomen omen i tak sa za niskie
      - podanie w temacie dokladnej godziny rozpoczecia i zakonczenia S&D, zlikwiduje to zamet pojawiajacy sie przy tych kwestiach
      - zlikwidowanie badz zmiana kategorii niszczyciela ksiezycow, w obecnej formule nie ma ona sensu, wg mnie nie powinna ona dotyczyc moonow graczy aktywnych idlerow, a w mojej opinii warto tez ograniczyc zasieg do graczy z top 100 rankingu wojskowego, zawsze byloby to jakies utrudnienie, przynajmniej w teorii
      - raporty powinny sie tylko wtedy liczyc, jezeli ze szczatkow floty obroncy powstalo powyzej 50% debrisu (wzglednie mozna od tej zasady odstapic przy rw wykazujacych zysk)
    • Lightman napisał(a):

      To ja od razu zglosze wszystkie uni, a wracajac do tematu w mojej opinii sensowne zmiany to np:
      - zamiana nagrod dla aktywisty i zlomiarza, przy czym zeby dana osobe mozna bylo uznac za zwyciezce mozna wprowadzic prog np. 25% ilosci RW osoby, ktora wykonala ich najwiecej
      - podwyzszenie progu z 5-10% do np. 1/10 czy tez chociaz 1/20 aktualnego progu ST na danym uni, uni sa rozne i nie ma co ustawiac progu pod najnowsze objete tym programem, na ktorych nomen omen i tak sa za niskie
      - podanie w temacie dokladnej godziny rozpoczecia i zakonczenia S&D, zlikwiduje to zamet pojawiajacy sie przy tych kwestiach
      - zlikwidowanie badz zmiana kategorii niszczyciela ksiezycow, w obecnej formule nie ma ona sensu, wg mnie nie powinna ona dotyczyc moonow graczy aktywnych idlerow, a w mojej opinii warto tez ograniczyc zasieg do graczy z top 100 rankingu wojskowego, zawsze byloby to jakies utrudnienie, przynajmniej w teorii
      - raporty powinny sie tylko wtedy liczyc, jezeli ze szczatkow floty obroncy powstalo powyzej 50% debrisu (wzglednie mozna od tej zasady odstapic przy rw wykazujacych zysk)


      1) Byłbym na nie. Zwycięzca to zwycięzca. Inaczej co, bez nagrody?
      2) Jak najbardziej! Zrobić 5% chociażby na Xalynth (a co dopiero na starszych uni) to jakiś żart. Ludzie mają satelit na 40% ;) ale jestem pewien, że to akurat wezmą pod uwagę.
      3) Jasne.
      4) Nie. Niszczenie to niszczenie, jest ryzyko utraty gsów.
      5) Bardzo mi się podoba ten punkt, szkoda dawać nagrodę aktywisty komuś, kto potrafi jedynie się rozbijać na -.

      Taka tam moja opinia :)
      A universów, zważywszy na post wakata, zgłaszać już nie trzeba:

      wakat napisał(a):

      Moi drodzy - uniwersów, za wyjatkiem nowych uniwersów literkowych (od Antares) nie trzeba zgłaszać albowiem postanowiliśmy już,iż na nich odbędą się zapisy, to czy odbędą się rozgrywki zależy juz tylko od ilości zgłoszeń.

      Sygna by Madzia

      Klub Finezyjnego Złomiarza - 10 pkt

      Speed x1: 124 ST - 143847%
      Speed x2: 42 ST - 155826%
      uJupiter - top1 (off)
      uXalynth - top20 (off)
      uJanice - top5 (on)
    • Lightman napisał(a):

      - raporty powinny sie tylko wtedy liczyc, jezeli ze szczatkow floty obroncy powstalo powyzej 50% debrisu (wzglednie mozna od tej zasady odstapic przy rw wykazujacych zysk)

      Marvin napisał(a):


      5) Bardzo mi się podoba ten punkt, szkoda dawać nagrodę aktywisty komuś, kto potrafi jedynie się rozbijać na -.

      W przypadku nagrody dla aktywisty jest już ograniczenie, żeby gracze mający zbyt niską średnią nie mogli jej dostać. Zgodnie z zasadami:
      średnia z wszystkich rw będzie musiała przekraczać 30% dla uni z normalnymi ustawieniami oraz 50% dla tzw. speeduni (gdzie prędkośc jest x 2 albo większa)


      Gdyby ktoś nie zauważył to jest już wiadomo na jakich uni S&D wystartuje na początek: klik

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Mnie zastanawia czemu ma służyć ten projekt, bo według mnie to tylko po to aby graczy z końca tabeli zniechęcić do gry. Bo co to za gra gdy gracz z top 10 atakuje gracza z 2 setki strącając setkę transporterów i parę setek satelit tracąc przy tym 1500 swoich statków, wychodząc na takim ataku prawie na zero. Miało by to sens gdyby określony był jakiś logiczny próg procentowy.
      :lm: :lm: :evil: :ow:
    • To jest nadal gra wojenna - silniejsi atakują słabszych po to, żeby osiągnąć zysk w konkretnym starciu lub w nadziei, iż zrobią z celu swojego ataku "farmę" nawet jeśli pierwszych kilka rw będzie na granicy opłacalności. Tak było, jest, i póki GF nie wprowadzi zmian w sposób radykalny wpływający na rozgrywkę - będzie.

      Progi procentowe zas ustalane sa na takim a nie innym poziomie, aby każdy miał szansę wziąć udział w rozgrywce - nie tylko gracz top10 czy top50 ale i gracz ze znacznie niższym "top".
      Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






      W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
    • wakat napisał(a):

      To jest nadal gra wojenna - silniejsi atakują słabszych po to, żeby osiągnąć zysk w konkretnym starciu lub w nadziei, iż zrobią z celu swojego ataku "farmę" nawet jeśli pierwszych kilka rw będzie na granicy opłacalności. Tak było, jest, i póki GF nie wprowadzi zmian w sposób radykalny wpływający na rozgrywkę - będzie.

      Progi procentowe zas ustalane sa na takim a nie innym poziomie, aby każdy miał szansę wziąć udział w rozgrywce - nie tylko gracz top10 czy top50 ale i gracz ze znacznie niższym "top".



      Wszystko jest zrozumiałe ja wiem że jest to gra wojenna, ale patrząc na raporty dużo jest takich na których procent jest w ogromnym stopniu wynikiem rozbicia się floty agresora o obronę i zastanawia mnie czy na tym ma polegać rywalizacja.
      :lm: :lm: :evil: :ow:
    • zanim rozpoczelo sie sd zaproponowalem

      - proba wklejenia ustawionego % skutkuje nie tylko jego anulowaniem, jest ponadto odejmowana od dorobku druzyny

      teraz chcialbym do tego wrocic poniewaz na u67 w ekipie A zrobiono 53k % ktore zostalo zakwalifikowane jako push, chociaz druzyna A wygrywa nawet po odjeciu tego starcia to i tak sd nalezy uznac za wypaczone z conajmniej z zasadniczych dwoch powodow (pomijajac juz duze zamieszanie z nagrodami)
      1) zespol B traci motywacje
      2) zespol B traci mozliwosc wykonania rzutu na tasme


      stawki za zwyciestwo sa coraz wyzsze, w przyszlosci nie zabraknie wiec powtorek z rozrywki zwlaszcza ze nie ma ryzyka, w najgorszym razie anulowanie % ktory i tak by nie powstal, natomiast ewentualnosc wyzerowania dorobku wlasnej druzyny to juz dobry straszak
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      - proba wklejenia ustawionego % skutkuje nie tylko jego anulowaniem, jest ponadto odejmowana od dorobku druzyny

      Niestety nie jest to rozwiązanie tego problemu. Dlaczego ja miałbym cierpieć z powodu tego, że sojusznik z teamu wkleił ustawione RW mimo, iż z resztą teamu zapracowaliśmy na jakiś tam wynik? Żadna osoba z team nie jest w stanie kontrolować innych. Z drugiej strony, można taką osobę wykorzystać jako 'ukrytą' broń w celu odejmowania pkt innym - w sumie ciekawe.

      Problemem jest tak jak mówisz, demotywacja innych... ale odejmowanie pkt nie jest rozwiązaniem.


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      zanim rozpoczelo sie sd zaproponowalem

      - proba wklejenia ustawionego % skutkuje nie tylko jego anulowaniem, jest ponadto odejmowana od dorobku druzyny

      teraz chcialbym do tego wrocic poniewaz na u67 w ekipie A zrobiono 53k % ktore zostalo zakwalifikowane jako push, chociaz druzyna A wygrywa nawet po odjeciu tego starcia to i tak sd nalezy uznac za wypaczone z conajmniej z zasadniczych dwoch powodow (pomijajac juz duze zamieszanie z nagrodami)
      1) zespol B traci motywacje
      2) zespol B traci mozliwosc wykonania rzutu na tasme


      stawki za zwyciestwo sa coraz wyzsze, w przyszlosci nie zabraknie wiec powtorek z rozrywki zwlaszcza ze nie ma ryzyka, w najgorszym razie anulowanie % ktory i tak by nie powstal, natomiast ewentualnosc wyzerowania dorobku wlasnej druzyny to juz dobry straszak
      Odniosę się do tego co napisałeś, bo propozycję żeby za ustawienie starcia przez jednego gracza zerowany był dorobek całej drużyny, uważam za kuriozalną. Nie ma mowy, żeby coś takiego wprowadzić, bo wtedy cała drużyna ucierpiałaby za winy jednego gracza. Odpowiedzialność zbiorowa to nie jest dobry pomysł. Poza tym mogłoby dojść do sytuacji gdy ktoś celowo ustawia starcie, żeby tylko wyzerować dorobek swojej drużyny. Wiem, że pewnie jest mała szansa na coś takiego, ale były już przypadki celowego wystawienia członka własnej drużyny. Niczego nie można więc wykluczyć, a przepis który zaproponowałeś dawałby pole do takich właśnie nadużyć.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Ja w samym S&D widzę kilka innych problemów. Jednym z nich jest próg 3% wartości wszystkich RW w celu zdobycia nagrody. Przypuśćmy, że zgłasza się osoba posiadająca niewielką flotę (powiedzmy, że jakby ją rozbił w całości będzie z tego 300%), ale za to bardzo zaangażowana w robienie RW. Przez całe S&D zrobi sporo RW, często i systematycznie, ale za małą wartość% - bo swoją flotą nie jest sobie w stanie pozwolić na więcej. W tym czasie wpada kilka dużych RW i cały team ma 100k% lub więcej. Co ma zrobić taka osoba, żeby dostać nagrodę? W zasadzie niewiele może, jeżeli ktoś jej nie zaprosi do ACS.

      Wg mnie trzeba by poprawić ten punkt regulaminu. Np. zostawić próg 3% i dołozyc kryterium zaangazowania (oceniane indywidualnie) dla małych flot.


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

    • Ciernik [COMA] napisał(a):

      teraz chcialbym do tego wrocic poniewaz na u67 w ekipie A zrobiono 53k % ktore zostalo zakwalifikowane jako push, chociaz druzyna A wygrywa nawet po odjeciu tego starcia to i tak sd nalezy uznac za wypaczone z conajmniej z zasadniczych dwoch powodow (pomijajac juz duze zamieszanie z nagrodami)
      Sprawa jak na razie jest u GA, więc nie dywagowałbym nad tym czy to push był czy nie, bo chyba na każdym unii znamy metody pracy teamu :)
      Co do samego problemu S&D to ja widzę 2 główne:
      1) Tak jak już ktoś słusznie zauważył próg 3% wartości RW drużyny jest często krzywdzący dla graczy aktywnych ale dysponujących małymi flotami, przez co osiągnięcie przez nich tego progu jest często wręcz nierealne... Rozwiązaniem byłoby dodanie w tym zapisie spójnika "lub", po czym dopisek 3% ilości RW drużyny.
      2) Druga kwestia i moim, lecz nie tylko moim zdaniem to fakt zaliczania % niszczenia moonów do klasyfikacji złomiarza. Skoro z niszczenia moona nie powstaje pz to z jakiej racji można te osoby nazywać złomiarzami ? Jak wszyscy wiemy osoby zdejmujące rogale na potęgę w trakcie S&D robią to głownie na idlerach, czyli wręcz nie wykazują żadnej cechy dobrego złomiarza, a ich niezwykłe dokonania wliczane są we wszystkie klasyfikacje S&D ! Przecież to zakrawa o paranoje !
      Człowiek obserwuje, zarywa nocki, relokuje, robi ST za ST, a tacy ludzie zalogują się 2 razy dziennie i jedyne co robią to puszczają kilkanaście fal gsów po czym logują po 10-12h i sprawdzają efekty... Faktycznie postawa godna wynagrodzenia w 4 kategoriach...
    • Vesper91 napisał(a):


      2) Druga kwestia i moim, lecz nie tylko moim zdaniem to fakt zaliczania % niszczenia moonów do klasyfikacji złomiarza. Skoro z niszczenia moona nie powstaje pz to z jakiej racji można te osoby nazywać złomiarzami ? Jak wszyscy wiemy osoby zdejmujące rogale na potęgę w trakcie S&D robią to głownie na idlerach, czyli wręcz nie wykazują żadnej cechy dobrego złomiarza, a ich niezwykłe dokonania wliczane są we wszystkie klasyfikacje S&D ! Przecież to zakrawa o paranoje !
      Człowiek obserwuje, zarywa nocki, relokuje, robi ST za ST, a tacy ludzie zalogują się 2 razy dziennie i jedyne co robią to puszczają kilkanaście fal gsów po czym logują po 10-12h i sprawdzają efekty... Faktycznie postawa godna wynagrodzenia w 4 kategoriach...

      Czy ja wiem? Jeżeli ktoś nie jest w stanie zrobić takich RW, żeby przebić te moonkille to w ogóle nie powinien nazywać się złomiarzem, nie mówiąc o zwycięstwie w tej klasyfikacji. Nawet przy moonkillu 40x300% to zaledwie 12k%, każdy złomiarz bez większego problemu powinien zrobić taki %. Jedyne co można zmienić w tym przypadku to wielkość % jaki jest otrzymywany z moona. Na młodszych uni można by go ciut zmniejszyć lub uzależnić od czegoś (np. progu w ST).


      Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

    • Vesper91 napisał(a):

      Rozwiązaniem byłoby dodanie w tym zapisie spójnika "lub", po czym dopisek 3% ilości RW drużyny.
      Zgłaszałam parę dni temu żeby warunek brzmiał
      "Zrobić X krotną ilość % który powstanie po flocie zgłaszającego lub 3% drużyny" albo uzależnić to od drużyn które przegrały.
      Ile razy słyszałam że SD to zabawa dla każdego. Że próg jest mały żeby każdy miał szanse... Tylko im starsze uni tym trudniej tym małym się robi. :ocb:


      Vesper91 napisał(a):

      Jak wszyscy wiemy osoby zdejmujące rogale na potęgę w trakcie S&D robią to głownie na idlerach, czyli wręcz nie wykazują żadnej cechy dobrego złomiarza, a ich niezwykłe dokonania wliczane są we wszystkie klasyfikacje S&D ! Przecież to zakrawa o paranoje !
      Tak zabierz jeszcze niszczenie ^^
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().