Czy ktoś jeszcze ogarnia forum?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Czy ktoś jeszcze ogarnia forum?

    Witam. Mam następujące pytanie. Czy może się na forum znaleźć odpowiedzialna osoba z obsługi która wyczyści forum ze starych tematów? Forum jest nieczytelne, nieaktualne. Jest pełno tematów z 2007 roku! (7 lat! O_O ) Forum sprawia wrażenie chaotycznego i ciężko jest cokolwiek tutaj znaleźć. Wiem, że się obawiacie, że forum będzie wyglądało biednie po czyszczeniu. Jeśli jednak ma być aktualne to ja wolę żeby wyglądało biednie. Tematów z lat 2007-2011 jest wiecej niż aktualnych. Dlaczego nie zbierzecie sie i nie ustalicie co jest do wywalenia, a co jeszcze ma sie jakoś do dzisiejszej formy gry. Apeluję do Administratora, żeby zajął sie tym co do niego należy, bo nie ma widze odważnego który podejmie temat. Żeby nie było. To jest moje nowe konto ale forum ogame obserwuje z przerwami 4-5 lat. Z bólem stwierdzam, że tu sie nic nie zmienia. Jest masa jakichs sub forów od subforów w których nie wiadomo co jest. Tematy sie powtarzają w innych wątkach.Setki nie działających linków. Jest totalny bałagan. Na forum "o forum" nie można napisać tematu. Absurd. Prosze o podjęcie jakichs działań.

    Pozdrawiam

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Zire11 ().

  • Nie wiem w czym problem.
    Tematy stare są na dole, na kolejnych stronach. Aktualne zawsze u góry. Szukać ich nie musisz. Po 20 stronach.

    "Jest masa jakichs sub forów od subforów w których nie wiadomo co jest."
    Nowości i ogłoszenia - ciekawe co tam jest?
    FAQ - najczęściej zadawane pytania
    Prezentacje sojuszy
    Handel
    itd...

    Możesz wymienić mi chociaż jedne dział gdzie nazwa nie wskazuje co się w dziale znajduje?
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Jest wiele błędów w FAQ. Czyli w elementarzu, który powinien być, ...raczej wzorcowy.
    W efekcie może, to dawać początkującemu do myślenia, czy ogarnia ktoś w ogóle forum. A jeżeli zaprzestano moderowania forum, to pojawia się wątpliwość ...dlaczego tak się dzieje i czy grają nowe osoby? Czy też już tylko starzy bywalcy? Z czasem człowiek przestaje mieć zaufanie do informacji podawanych na forum.
    Moderatorzy forum..., zdecydowaliście się na taką funkcję, to może dbajcie o porządek i aktualizację :>

    Jest mnóstwo rzeczy, ale oto pierwsze z brzegu przykłady i konkretne błędy w FAQ, na które można natrafić. I to naprawdę pierwsze z brzegu, bo prawie losowo wybrane:

    WALKA
    - błędny link, a jest ich dziesiątki, i na przykład mamy taki w punkcie 24 link do FAQ: Galaktyka.

    NARZĘDZIA
    - Link zamiast prowadzić do kalkulatora, prowadzi w kosmos :?

    WZORY
    Kopalnia kryształu:
    WydobKrysz = 20 * Poziom * 1,1 ^ Poziom
    Ekstraktor deuteru:
    WytwDeut = 10 * Poziom * 1,1 ^ Poziom * ( 1,44 - 0,004 * MaxTempPlanety )

    - Pierwsze z góry wzory i błędne. To czyż nie można domniemywać, że pozostałe, również nie są błędne?

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Skyler ().

  • @Skyler: zgodzę się, że jest spore zamieszanie w linkach. Jest to niestety spowodowane dość częstymi zmianami w linkowaniu forum, co potem przekłada się na padnięcie kilku tysięcy odnośników...
    Co do wzorów: gdzie jest błąd? Wszystko ładnie się zgadza.
    OGame Tech
  • FAQ jest przede wszystkim dla osób, które zaczynają lub wracają do gry.
    Na początku ilość informacji jest znaczna, więc, to przede wszystkim FAQ powinno być przejrzyste. Tym bardziej, że do forum jak i do każdej nowej rzeczy, też trzeba przyzwyczaić się. Linki, jak pół roku temu wgłębiałem się, to do dzisiaj są bez zmian. Nie chodzi o całe forum, ale przede wszystkim o FAQ, bo ktoś kto stopniowo wdraża się, to lepiej żeby miał poczucie, że jest to w miarę na bieżąco aktualizowane. I żeby to jeszcze było przyjemne i łatwe z zapoznaniu się.

    Ostatnio siedziałem nad arkuszem kalkulacyjnym i wiele rzeczy mi się rozłaziło. Przypuszczam, że również mogły zmienić się sposoby zaokrągleń w górę, na w dół i/lub odwrotnie w co po niektórych wzorach. A jak to w matematyce, coś będzie źle lub błędne, to sypie się cała piramida obliczeń. I jak tu wyliczyć co do sekundy powrót FSa z misji kolonizuj? :D

    Dziuba napisał(a):

    Co do wzorów: gdzie jest błąd? Wszystko ładnie się zgadza.
    Powinno być:
    Kopalnia kryształu:
    WydobKrysz = 15 * Poziom * 1,1 ^ Poziom
    Ekstraktor deuteru:
    WytwDeut = Poziom * 1,1 ^ Poziom * ( 1,44 - 0,004 * MaxTempPlanety )

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Skyler ().

  • ciapka.cba.pl/ogame/Eko.xlsx

    Klikasz w róg lewa - góra. Nad "1" obok "B" -> zaznaczają się wszystkie kolumny, klikasz prawym na "B" w "Odkryj"

    "WydobKrysz = 15 * Poziom * 1,1 ^ Poziom"
    U mnie:
    20*poziom*(1,1^poziom)
    (jest to pomnożone jeszcze przed speed uni)

    "WytwDeut = Poziom * 1,1 ^ Poziom * ( 1,44 - 0,004 * MaxTempPlanety )"
    U mnie:
    10*poziom*(1,1^ poziom)*(-0,002*(maxTemp*2-40)+1,36)

    edit:
    Brakuje u Ciebie w dex mnożenia przez 10 a w krysi zamiast 15 powinno być 20.
    Wszystkie wzory zgadzają się z linku.
    Pamiętaj że wzory to podstawa i nie uwzględniają plazmy i geologa. Każdy dodatek liczony jest z podstawy i do niej dodawany. ;)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Dziuba napisał(a):


    Nadal: na 2 uni wrzuciłem te wzory i się zgadza...


    Dziuba, oczywiście masz rację! :)
    Akurat siedziałem w nocy wklejając te wzory w arkusz, żeby wyliczyć co do sekundy start floty i coś sobie ubzdurałem, a związane to było z wydobyciem podstawowym.
    I dalej coś mi się rozjeżdża, ale to już raczej kwestia niedoboru energii lub ilości satelit i wyliczenia jaką może mieć temperaturę planeta, oraz tych zaokrągleń. Jeszcze do tego dochodzą dopalacze.
    Mniejsza z tym. Zbędne zamieszanie tylko zrobiłem i przepraszam, bo wzór jest dobry, ale FAQ, to fakt faktem ma wiele starych linków ;)


    EDIT:
    ciap: "Pamiętaj że wzory to podstawa i nie uwzględniają plazmy i geologa"
    - no tak, jeszcze plazma dochodzi, ale to na szczęście widać w raporcie szpiegowskim

    EDIT2:
    aha i nadal jest coś nie tak...
    Wg wzoru i tym samym Twojego arkusza Ciap, oraz w opisie gry, to wydobycie metalu, przy poziomie 14 wynosi: 1594 (+30 podstawa). Natomiast w ustawieniach surowców, bądź po najechaniu na ikonę z surowcami wydobycie pokazuje 1595 (+30 postawa). Różnica 1 surowca, ale jest. I skąd, ta rozbieżność? :P

    Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Skyler ().

  • Skyler napisał(a):

    EDIT2:
    aha i nadal jest coś nie tak...
    Wg wzoru i tym samym Twojego arkusza Ciap, oraz w opisie gry, to wydobycie metalu, przy poziomie 14 wynosi: 1594 (+30 podstawa). Natomiast w ustawieniach surowców, bądź po najechaniu na ikonę z surowcami wydobycie pokazuje 1595 (+30 postawa). Różnica 1 surowca, ale jest. I skąd, ta rozbieżność?
    Ponieważ w różnych zakładkach różnie zaokrągla. Raz w górę, raz w dół Np.

    Kryształ 32:
    Zakładka ustawienia surowców:
    Kopalnia kryształu (Poziom 32) 0 13.513 0 6.757/6.757

    Zakładka pomoc - informacje kopalni kryształu:
    Poziom Produkcja/godz. Różnica Różnica/Poziom Zużycie energii: Różnica
    32 13.512 0 0 -6.757 0

    Każdy kalkulator da się obalić na podstawie tego.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • No dobrze. To w takim razie skoro wzory to podstawa, to czy zgodnie z tym co jest w FAQ we wzorach jest aktualne:
    "Godzinne wytwarzanie surowców przez kopalnie
    Wynik zaokrąglony jest w dół do najbliższej liczby całkowitej, czyli nie bierze się pod uwagę części ułamkowej."

    I jakie będzie faktyczne wydobycie surowca? Czy tak jak jest, to określone właśnie w FAQ?

    I jeżeli tak, to skoro ja potrafię dać funkcję zaokrąglania w dół w arkuszu kalkulacyjnym, to jak sądzić można, to raczej każdy informatyk mógłby to też zrobić. I co jak co, ale w ogame powinno być to, poprawnie wyświetlane we wszystkich zakładkach :P

    Nie, żebym się czepiał, ale przy plazmie na 10lvl, geologu, dopalaczu 30%, to jest już w sumie 50% różnicy w wydobyciu. Na skanie większość tych rzeczy nie widać. Skan zrobiony po np. 4h od startu, może w przeliczeniu wyjść różnicy nawet i 10-15 jednostek, co w przełożeniu na sekundy, może dać różnicę 3 sekund w jedną stronę + 3 sekundy powrót i wówczas jest i baba i placek :)

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Skyler ().

  • Skyler
    Czy to takie ważne jak zaokrągla?
    Jak wszystko masz włączone (podstawa+geolog+plazma+dopalacz) różnica dla 1 kopalni na dobę to maksymalnie 96 jednostek. 0_o
    Wzór jest dobry na forum. Tylko z zaokrągleniami jest problem. ;)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • ciap napisał(a):

    Skyler
    Czy to takie ważne jak zaokrągla?


    No właśnie i niestety, akurat w tym przypadku, bardzo ważne, jakie jest to faktyczne wydobycie...ale ja tam mam swoje sposoby i w końcu i tak dojdę do tego ;)
    (Kiedyś, po Twojej pomocnej wypowiedzi jak zaatakować BOTa, żeby nie zrobił FSa, to tak z ciekawości, to jest jeszcze jeden bardzo prosty sposób na to. I to nie z misją szpieguj, ale normalnie atakuj :P)

    A co do klikania, to chyba nigdy tego nie robiłaś :P ...bo jak na razie u mnie, to był jedyny raz i ostatni raz :P (rano musiałem nosić zapałki między powiekami)
    Jedni np. w środku nocy lubią klikać, znikające PZty, ...a ja tam wolę w tym czasie np. coś ciekawszego zrobić ;)

    Tak czy owak dziękuję, bo dostałem natchnienia "co drążyć" dalej w tym temacie :D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Skyler ().