Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Kippei napisał(a):

      Prędkości flot powyżej x1 są typowo dla ludzi bez zycia :E,
      A matematykę na poziomie podstawówki to kolega skończył? 2,5h lotu na x1 jest mniej czasochłonne niż załóżmy 40 min na x3 zakładając że mimo speed-u obowiązuje ten sam mechanizm gry? I kto tu traci życie... Doprawdy (i tu nie użyję epitetu). Obecne czasy wymuszają szybki tryb życia a co za tym idzie właśnie gdy mam wolne 1-2h czasu to na x3 coś mogę "podziałać" a na x1 nawet nie zobaczę czy puszczony farming coś przyniósł czy też padł na antyobronie bo następną wolną chwilę będę miał załóżmy za 6h. Następne uni powinno właśnie być typowo pod "latawców", flota x2, x3, EKO x1, zero dodatkowych pól i pełne spalanie dex-u że o złomie z obrony nie wspomnę. Wiem... Dla "anciarzy" miód na ich portfel ale idąc tym tropem wcześniej czy też później i tak ziarno oddzieli się od plew biorąc na ten przykład kolejny popis 01-go i jego TOP1 ST po raz kolejny... Oczywiście po złej stronie RW ;) Szanujmy się na wzajem i miejmy z tyłu głowy fakt że następny serwer i tak w 99% będzie tak skonstruowany aby przyniósł jak największy zysk w oparciu o dotychczasowe statystyki dochodu GF ;)

      Pozdrawiam.

      OldR
    • Litek.i OldRiddik
      Jakie macie lev napedu nadprzestrzennego ???
      Wg mnie tak jak napisal Kippei , przy szybkosci flot 2 ...3 nie da sie normalnie grac , o wyzszych nie wspominam
      Jak bedziecie mieli naped nadprzestrzenny na 15 lev lub wyzej to moze zmienicie zdanie
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez john malkowitz007 ().

    • john malkowitz007 napisał(a):

      Litek.i OldRiddik
      Jakie macie lev napedu nadprzestrzennego ???
      John a jakie to ma znaczenie odnośnie "silnika" gry? Rejestrując się na danym serwerze z góry wiesz na jakich parametrach będziesz grał i mniej więcej ile czasu zajmie Ci dojście do poszczególnych parametrów badań czy też kopalni. Bóg dał człowiekowi wolną wolę więc z niej korzystajmy a to w jaki sposób człowiek dojdzie do 15 lvl nadprzestrzennego aby recki latały jak LM-y to Twój wolny wybór. Masz czas graj i 2 lata dla samospełnienia, inni mogą nie mieć tyle czasu ;)
    • OldRiddick napisał(a):

      Kippei napisał(a):

      Prędkości flot powyżej x1 są typowo dla ludzi bez zycia :E,
      A matematykę na poziomie podstawówki to kolega skończył? 2,5h lotu na x1 jest mniej czasochłonne niż załóżmy 40 min na x3 zakładając że mimo speed-u obowiązuje ten sam mechanizm gry? I kto tu traci życie... Doprawdy (i tu nie użyję epitetu). Obecne czasy wymuszają szybki tryb życia a co za tym idzie właśnie gdy mam wolne 1-2h czasu to na x3 coś mogę "podziałać" a na x1 nawet nie zobaczę czy puszczony farming coś przyniósł czy też padł na antyobronie bo następną wolną chwilę będę miał załóżmy za 6h. Następne uni powinno właśnie być typowo pod "latawców", flota x2, x3, EKO x1, zero dodatkowych pól i pełne spalanie dex-u że o złomie z obrony nie wspomnę. Wiem... Dla "anciarzy" miód na ich portfel ale idąc tym tropem wcześniej czy też później i tak ziarno oddzieli się od plew biorąc na ten przykład kolejny popis 01-go i jego TOP1 ST po raz kolejny... Oczywiście po złej stronie RW ;) Szanujmy się na wzajem i miejmy z tyłu głowy fakt że następny serwer i tak w 99% będzie tak skonstruowany aby przyniósł jak największy zysk w oparciu o dotychczasowe statystyki dochodu GF ;)
      Pozdrawiam.

      OldR
      O grze flocie, wiem więcej niżeli połowa udzielających się tutaj, a speed floty X2 wymusza już grę z logowaniami co 2-3 godziny/24 przez 7 dni w tygodniu, co jest niemożliwością dla normalnego pracującego człowieka. Owszem są jednostki, które temu podołają, ale jest to promil bez życia prywatnego lub też gimbusy :).

      Flota X1 (16 napęd nadprzestrzenny) :
      - lot GS w układzie 4g 2m 59s
      - lot GS przez układ sąsiadujący 6g 45m 7s

      Flota X 2 (16 napęd nadprzestrzenny):
      - lot GS w układzie 2g 1m 30s
      - lot GS przez układ sąsiadujący 3g 22m 33s

      Dalej daruje sobie , gdyż każdy kolejny speed przyspiesza rozgrywkę do wręcz absurdalnej prędkości, gdzie brak między logowania co godzinę, może być brzemienne w skutkach. Przedstawiłem, tylko sytuacje dla Gs'ów, a gdzie tu flota szybka :E ?
      Natomiast by flociarz miał na co latać, potrzebujesz osób, które ciułają surowce, zwanych inaczej ekonomami. 90% gry, twoimi celami są właśnie wspomniani gracze ( ich ilość na serwerach z szybszą flotą jest zaskakująco mała :E - ciekawe dlaczego hmm... ). Zamiast speed'a flot razy "X" wystarczy podkręcić ekonomię lub zmodyfikować koszty i bonusy badań, tak iż czas lotu floty będzie znacząco skrócony przez wyższe lvl napedów ( bez konieczności sztucznego przyspieszania flot - niech korzyści płynące z poziomów napędów będą większe z poziomu na poziom).

      PS: Najbardziej irytuje mnie to iż najnowsze universa GF, nie posiadają szybszej akceleracji ekonomii od najstarszego uni z którym kiedyś bankowo się połączy (jednym słowem nie odrabiają one strat).

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Kippei ().

    • Starrk napisał(a):

      @FILU pamiętam, że mówili o tym, że zajmą się uf, ale nie przypominam sobie, aby dali konkretne info "w tym roku" :)
      W newsletter grudniowy i zapowiedź co będzie w 2018 za raz po wprowadzeniu lobby.

      W roku 2018 będzie działo się więcej tego, co "namacalne": pierwszym ważnym krokiem będzie dla Was zarządzanie kontami, które pozwoli Wam w przyszłości ogarniać Wasze konta i jeszcze szybciej włączyć się w grę. Wyprostuje nam to ścieżkę do nowych przystani, które czekają na nas nieodkryte w czeluściach Wszechświata.

      Oprócz starań uczynienia naszych światów bardziej interesującymi, np. poprzez kolejne nowe ustawienia serwera, chcemy oczywiście również wesprzeć w międzyczasie nieco rzadziej zasiedlone uniwersa: obecnie pracujemy nad nowym i ulepszonym procesem fuzji. Pozwoli to na przestrzeni roku usprawnić przeprowadzanie fuzji i zaoferować doświadczonym wojownikom z Waszego grona więcej akcji.

      I jak Starrk tego nie zakumaleś że chodzi o 2018 ? No jak by się nie chwalili i napisali na przełomie 2020 lub 2200 roku to mogli byśmy czekać :D ale jest napisane na przełomie 2018 Roku !!!
    • OldRiddick
      Widze ze nie zrozumiales Mnie o co mi chodzi
      Nie chodzi o to w jakim czasie bedziesz mial nadprzerstrzenny na lev 15 ( przy eko x 5....x 7 lub wyzej , bradzo szybko ) ale o czas lotu floty
      W ukladzie pancernik leci przy x1 na 15 lev nadprzestrzennego 25 min i kilka sek
      Policz teraz sobie przy flocie x 5 to tylko 5 min
      10 ukladow to niecale 9 min
      OldRiddick i litek.
      Nadal twierdzicie ze mozna normalnie grac i i prowadzic normalne zycie w Realu ???
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Nie wiem jaki marketing prowadzi GF i czy prowadzi symulacje łączeń universum w dalekiej przyszłości ale musi to być oparte na jakieś strategii .Chyba że jest to nie przemyślane :D .
      Dla mnie nowe uni powinny być otwierane co jakiś czas na różnych konfiguracjach by przy fuzji dać możliwość w każdej chwili zmianę konfiguracji i metod grania gracza przez wybranie sobie uni docelowych .
      Czyli przy fuzjach nie powinno być worków z x1,x2 itd. a zawsze kilka docelowych ze zmienną konfiguracją by ci co np. doszli do wniosku grając na x5 że nie dają rady czasowo to będą mieli możliwość przejścia np.x1 i od wrotnie ci z x1 jak zdecydują że np. dadzą sobie radę na x5 no to hop na x5 .
      Wszyscy happy XD
      No chyba że fuzje są ustalane w wąskiej grupce graczy metodą " musi być tak a nie inaczej " bo kilku napiszę żale że mu to nie pasuje bo będą miał konflikt kont albo że ja chcę tam ;) a reszta graczy nie ma wpływu na ustalanie mechanizmu fuzji
    • litek. napisał(a):

      @john malkowitz007 tak, twierdzę że grając w taki sposób jak obecnie i przy flo x2 mam czas na pracę, rodzinę i co kto woli jeszcze, ponad to nawet nie muszę logować co dzień.
      Spróbuj być notorycznie ten jeden dzień off-line przy universum z obrona na PZ, to wtedy pogadamy (Yakini , Quantum i Libra - nie maja tego "boostu"). Jestem przekonany, ze w przeciwnym wypadku inaczej byś ćwierkał :) ...

      Moim marzeniem jest taka specyfikacja:
      Eko X 10
      Flota X 1
      50-60 % złomu z floty
      25-30 % złomu z obrony
      ACS

      Takie parametry dają raj dla szybkości rozwoju, ale wymagają tego minimum aktywności (jeżeli postawisz sobie bunkier,a logować się będziesz raz na tydzień, to flociarz zrówna go z ziemią).

      PS: Dokonywałem symulacji z eko X10 i mimo kosmicznych profitów, bardzo szybko osiąga się tzw. maksimum rozwojowe (zwyczajnie budynki oraz badania, nie zostały przewidziane na takie przyspieszania i tym samym kosztują krocie w stosunku do korzyści)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kippei ().

    • @Kippei @john malkowitz007 macie serio pokrętna logike i podejście co do ogejma. Podyskutujmy. Gram na Q flota x5.

      @Kippei
      O grze flocie, wiem więcej niżeli połowa udzielających się tutaj, a speed floty X2 wymusza już grę z logowaniami co 2-3 godziny/24 przez 7 dni w tygodniu, co jest niemożliwością dla normalnego pracującego człowieka.

      Taa właśnie to udowodniłeś jakie masz pojęcie.. 2-3h? Tak często to nawet na x5 się nie loguja. :)

      Prędkości flot powyżej x1 są typowo dla ludzi bez zycia :

      Flota X1 (16 napęd nadprzestrzenny) :
      - lot GS w układzie 4g 2m 59s

      U mnie gs w us leci jakieś 43 minuty.

      Czyli wolisz być na kompie 8h niz 86 minut. No spoko.

      Puscisz farming na x1 i załóżmy leci 1h 10minut - wiąże się to z tym że musisz go pilnować, na x5 przez gale lece 20 minut. Wolisz siedzieć 2h 20min czy 40 minut?

      A to czy zostaniesz przyfarmiony czy nie to już Twoja brocha. Z tego co zauważyłem więcej pada st na x1 niż na x5. Dlaczego?

      zwanych inaczej ekonomami. 90% gry, twoimi celami są właśnie wspomniani gracze ( ich ilość na serwerach z szybszą flotą jest zaskakująco mała - ciekawe dlaczego hmm... ).

      Taaa? Daj no mi jakaś tabelkę z liczbami albo jakiś inny dowód.

      Uważam że nie grałeś na dużym speedzie, albo byłeś dobra farma i masz uprzedzenia. Gram kiedy mi pasuje, nie ma czasu wciskam urlop. Nie muszę czekać niewiadomo ile czasu, żeby mi wrócił farming czy gs. Wyprzedzając pytanie - tak mam pracę, 5 dni w tygodniu 7-15. Weekendy rządzą się swoimi prawami, co nie @Terry? :D Do tego dochodzą służbowki, integry, campy.

      Kippei napisał(a):

      litek. napisał(a):

      @john malkowitz007 tak, twierdzę że grając w taki sposób jak obecnie i przy flo x2 mam czas na pracę, rodzinę i co kto woli jeszcze, ponad to nawet nie muszę logować co dzień.
      Spróbuj być notorycznie ten jeden dzień off-line przy universum z obrona na PZ, to wtedy pogadamy
      Moim marzeniem jest taka specyfikacja:
      Eko X 10
      Flota X 1
      50-60 % złomu z floty
      25-30 % złomu z obrony
      ACS
      A ilejest takich uniwersow z obrona na pz? :)
      Super opcja dla ekonoba który chcę pograć w demo tej gry. Zabunkrowac się i zwozix sobie surke co 2 dni :D


      Super Moderator Ruda:
      posty połączono
    • DarthMario. napisał(a):

      o czy zostaniesz przyfarmiony czy nie to już Twoja brocha. Z tego co zauważyłem więcej pada st na x1 niż na x5. Dlaczego?
      Bo więcej jest aktywnych i idąc oglądać serial nie rozwodzą się nad tym, że do czasu przerwy na reklamę, mogą stracić cały swój dobytek w grze...

      Z podstawowych danych:
      Quantum
      Normal: 249
      Inactive: 171
      Inactive (30 days): 3,272
      Vacation mode: 2,119
      Suspended: 59


      DarthMario. napisał(a):

      Taa właśnie to udowodniłeś jakie masz pojęcie.. 2-3h? Tak często to nawet na x5 się nie loguja.
      Czatując na okazję na subkoncie lub akcyjnie schodząc z ufs'a, rzeczywiście nie ma problemu z pilnowaniem (na U68 topka złomiarzy tak cały czas robiła i chyba robi dalej). Spróbuj pograć 3 lata bez urlopu 24/7, może wtedy zauważysz subtelną różnice...

      Ostatnie pół roku (kojarzysz coś ?)


      DarthMario. napisał(a):

      Taaa? Daj no mi jakaś tabelkę z liczbami albo jakiś inny dowód.
      Szkoda, że żadne, znane znane mi strony do statystyk, nie oferują możliwości łatwego sortowania danych, gdyż musiałbym ślęczeć godzinami i jeszcze tworzyć wnioski do analiz (sorry, ale za free nigdy tego nie zrobię).

      DarthMario. napisał(a):

      A ilejest takich uniwersow z obrona na pz?
      Super opcja dla ekonoba który chcę pograć w demo tej gry. Zabunkrowac się i zwozix sobie surke co 2 dni
      Obecnie jest 5 universów. Przy obronie na PZ, logowanie się raz na dwa dni może być bardzo kosztowne. Tak więc "bunkrownik", raczej wybierze universum bez obrony na PZ, a chcąc grać z takim speedem musiałby logować się codziennie ( kwestia wyborów).

      DarthMario. napisał(a):

      Uważam że nie grałeś na dużym speedzie, albo byłeś dobra farma i masz uprzedzenia. Gram kiedy mi pasuje, nie ma czasu wciskam urlop. Nie muszę czekać niewiadomo ile czasu, żeby mi wrócił farming czy gs. Wyprzedzając pytanie - tak mam pracę, 5 dni w tygodniu 7-15. Weekendy rządzą się swoimi prawami, co nie @Terry? Do tego dochodzą służbowki, integry, campy.
      Grałem miesiąc i typowo przez zdarzenie losowe zapomniałem o wracającym fs'ie (tylko 10-15 minut zapomnienia i game over) . Grałem jeszcze 8 miesiecy temu na u68 i przez 3-3,5 roku, nie miałem ani jednego dnia urlopu (wyłączając okresy fuzji) i posiadałem przy tym flotę stanowiąca 50 %. Nadmienię, że grałem z rozkładem bez udogodnienia w postaci dwóch moonów w układzie :E...

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Kippei ().

    • @Kippei , @DarthMario. Panowie nie ważne jakie uni :D się otworzy każdy będzie chciał spróbować ten co grał x1 spróbuje x5 i na odwrót ;) . Unia x1,x1 znajdzie chętnych jak i unia x5,x5 :rolleyes: tylko przy fuzjach moi zdaniem jest potrzeba robienia nie worków z uniami a kilka docelowych uni by każdy na jakimś etapie mógł sobie zmienić konfiguracje jak mu sie nie podoba na której gra obecnie . Setki razy czyta się ze ten albo tamten nic nie wie i nic nie widział bo jak grał czy to na x1 czy x5 to by farmą lub noobem :P i zrezygnował ;( dla tego powinny być fuzje z kilkoma docelowymi uniami z innymi prędkościami .
      Zgodnie z zasadą my GF jesteśmy dla was nie wy dla nas XD
      Chcecie zmienić parametry bo nie odpowiadają wam obecne poczekajcie do fuzji :thumbsup: a nie rezygnujcie !!!
    • Kippei napisał(a):

      Bo więcej jest aktywnych i idąc oglądać serial nie rozwodzą się nad tym, że do czasu przerwy na reklamę, mogą stracić cały swój dobytek w grze...


      Spróbuj pograć 3 lata bez urlopu 24/7, może wtedy zauważysz subtelną różnice...


      Ostatnie pół roku (kojarzysz coś ?)


      Grałem miesiąc i typowo przez zdarzenie losowe zapomniałem o wracającym fs'ie (tylko 10-15 minut zapomnienia i game over) . Grałem jeszcze 8 miesiecy temu na u68 i przez 3-3,5 roku, nie miałem ani jednego dnia urlopu (wyłączając okresy fuzji) i posiadałem przy tym flotę stanowiąca 50 %. Nadmienię, że grałem z rozkładem bez udogodnienia w postaci dwóch moonów w układzie :E...
      A od czego jest fs? Krótki, długi, nieważne, nie ma Cię na koncie, floty też nie powinno być.

      Nie widzę żadnego racjonalnego powodu, żeby tyle czasu tracić na ogejma.. no moŻe gdyby była rywalizacja i x10 więcej aktywnych osób... :)

      Ten screen to o mnie? O tobie czy o kim? Bo.ja tam.nie zapisuje kiedy jestem bez urlopu :D I o czym to świadczy jakiś komentarz do tego?

      Skoro tak łatwo się poddales to nie mamy o czym rozmawiać..
      50% konta, czyli ile, podaj liczbę. 5kk 15kk 60kk? Do takiego czegoś nie trzeba mieć 2 moonow w us..
    • Ha ha ha
      UFS.em to ja moge grac i na flota x10
      Pogram 2....5 godz i uciekam na urlop
      Nikt mi nic wtedy nie zrobi bo stale bede na koncie i bede cwaniakowal jaki to ze mnie super gracz i mozna wtedy normalnie zyc w realu i grac
      O to wam chodzi ???
      Tylko ze to wtedy trudno nazwac gra
      Granie UFS.em powinno byc zakazane !!!
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Kippei napisał(a):

      litek. napisał(a):

      @john malkowitz007 tak, twierdzę że grając w taki sposób jak obecnie i przy flo x2 mam czas na pracę, rodzinę i co kto woli jeszcze, ponad to nawet nie muszę logować co dzień.
      Spróbuj być notorycznie ten jeden dzień off-line przy universum z obrona na PZ, to wtedy pogadamy (Yakini , Quantum i Libra - nie maja tego "boostu"). Jestem przekonany, ze w przeciwnym wypadku inaczej byś ćwierkał :) ...
      Nie ćwierkam bo cały czas piszę o flo x2 ale że nie potrafisz czytać to Twoja sprawa.. Hejtujesz wszystko co jest powyżej x1, bezpodstawnie zresztą, nie dajesz sposobności nawet przedstawić argumentów od razu negując, nie wiem jak mam Ci wytłumaczyć że ja grając na librze czy yakini jestem w stanie ogarnąć życie i przyjemności bez zarywania nocek, bez przerywanych stosunków, czy innych takich i nie jest to nic nadzwyczajnego! Dodam jeszcze że ponad rok prowadziłem konto na flo x1 i NA SERIO NIE DA SIĘ TAK GRAĆ!!! Ale nie przetłumaczysz komuś co dekadę wali tylko x1..
      Pzdr Kipej i Dżony ale nie pindolcie żeście wyjadacze bo w nogach śpicie i gówno wiecie.
      tylko VICIA !!!
    • DarthMario. napisał(a):

      A od czego jest fs? Krótki, długi, nieważne, nie ma Cię na koncie, floty też nie powinno być.

      Nie widzę żadnego racjonalnego powodu, żeby tyle czasu tracić na ogejma.. no moŻe gdyby była rywalizacja i x10 więcej aktywnych osób...

      Ten screen to o mnie? O tobie czy o kim? Bo.ja tam.nie zapisuje kiedy jestem bez urlopu I o czym to świadczy jakiś komentarz do tego?

      Skoro tak łatwo się poddales to nie mamy o czym rozmawiać..
      50% konta, czyli ile, podaj liczbę. 5kk 15kk 60kk? Do takiego czegoś nie trzeba mieć 2 moonow w us..
      Jak kończyłem grę byłem bliziutko 30 KK i to na prędkości X1 (budowałem od zera). Zdaje sobie sprawę,ze to nie 600 kk, ale różnica rozwojowa pomiędzy Quantum, a U68/U67 była ogromna i to co dla Ciebie jest podestem, dla innych stanowi sufit. Mówisz mi o braku wytrwałości ? Osobie, która grała w tą grę przynajmniej od 2006 roku do końca 2017 :D ?

      Te zdjęcie, to Twoje okresy urlopowanie na koncie. W sumie gra na Qunatum byłaby dla mnie możliwa pod warunkiem, że grałbym tylko flotą i robiłbym ufs'y (wolę bardziej połączony rozwój konta z EKO + flota ), a bez urlopowania nie da się tam grać na dłuższa metę wiec odpada... Ufs'y stosuje większość topowych graczy na prawie wszystkich universach (przynajmniej z flota X1 jest, to tylko lenistwo i ciecie kosztów, a na speedach konieczność)...

      Nie mam zamiaru kłócić się co jest lepsze ,a co gorsze. Napisałem tylko co uważam, ty też więc zostawmy ten temat. Dla mnie gra na speedzie by wykorzystać przy tym połączenie floty i EKO ( czyli nie ma mowy o ufs'ie) jest zbyt absorbująca czasowo i w tym kontekście wszystko napisałem.

      litek. napisał(a):

      Nie ćwierkam bo cały czas piszę o flo x2 ale że nie potrafisz czytać to Twoja sprawa.. Hejtujesz wszystko co jest powyżej x1, bezpodstawnie zresztą, nie dajesz sposobności nawet przedstawić argumentów od razu negując, nie wiem jak mam Ci wytłumaczyć że ja grając na librze czy yakini jestem w stanie ogarnąć życie i przyjemności bez zarywania nocek, bez przerywanych stosunków, czy innych takich i nie jest to nic nadzwyczajnego! Dodam jeszcze że ponad rok prowadziłem konto na flo x1 i NA SERIO NIE DA SIĘ TAK GRAĆ!!! Ale nie przetłumaczysz komuś co dekadę wali tylko x1..
      Pzdr Kipej i Dżony ale nie pindolcie żeście wyjadacze bo w nogach śpicie i gówno wiecie.
      Na speedzie zbliżasz się raptem do 60% wartości konta, które postawiłem na X1 więc póki co więcej osiągnąłem ( dane sprzed ośmi miesięcy :E). Grasz stawiając na eko (5 kk floty , z tego 2 kk to zasieki). Postaw sobie flotę z 10-20 kk lub większą, a zobaczysz co to znaczy być "atrakcyjnym celem". Dobowe fs'y na zatrzymaj, mogą być tymi ostatnimi, ale co tam gówno wiem i w nogach śpię :E...

      PS: Póki co uniwersa są tworzone na jedno kopyto i te najnowsze nie stwarzają szans na nadrabianie do tych najstarszych :). Czekam na coś pokroju uni zibal :), bądź coś szybszego bez speed floty i wyssanych z palca współczynników PZ :D..

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Kippei ().

    • Ale Ty rozumiesz, że jeżeli rzucasz tekstami "luksus dwóch moonów w układzie" lub "dobowe FSy na zatrzymaj" świadczą tylko o tym, żeś jest pospolity noob, który rzeczywiście w nogach śpi i gówno wie. Taki z niego weteran 2006-2017 co nie zna podstaw FSa. Ale to już norma - na forum sami "weterani" się wypowiadają, ale piszą takie bzdury, że czasami zastanawiam się, czy dalej moimi o tej samej grze.

      Topka Libry nie urlopuje ani nie gra UFSem,wiec nie mów, że topki tak robią :)
    • @Kippei przecież się nie kłócimy, wymieniamy poglądy, ja też przesiedziałem na ogejmie z 11-10 lat. Grałem na różnych konfigach.
      No napisałeś, że po zlomie game over, dlatego tak napisałem.
      Oczywiście że się da grać na dłuższą metę, eko+flota na Q. Jest taki.jeden sposób.
    • Starrk napisał(a):

      Ale Ty rozumiesz, że jeżeli rzucasz tekstami "luksus dwóch moonów w układzie" lub "dobowe FSy na zatrzymaj" świadczą tylko o tym, żeś jest pospolity noob, który rzeczywiście w nogach śpi i gówno wie. Taki z niego weteran 2006-2017 co nie zna podstaw FSa. Ale to już norma - na forum sami "weterani" się wypowiadają, ale piszą takie bzdury, że czasami zastanawiam się, czy dalej moimi o tej samej grze.

      Topka Libry nie urlopuje ani nie gra UFSem,wiec nie mów, że topki tak robią :)
      Widzę, że odsiecz przybyła...

      Grałem z rozkładem flotowym (11 planet i 11 rożnych lokalizacji ), tak trudno pojąć miedzy wierszami ?
      Byłem w pełni świadomy zagrożeń, a gdybym był aż słaby, jak przynajmniej sugerujesz, padłbym przy pierwszej lepszej okazji, a nigdy nie zostałem zezłomowany na X1 (obecność sojuszu przy niku, nie pomogłaby mi w niczym). Plusy posiadania dwóch moonów są bezsprzeczne (tańsze fs'y, lepsza możliwość manipulowania czasem krótkich fs'ów i iluzja większego bezpieczeństwa - przynajmniej na X1), ale nie będę się z Tobą licytował na umiejętności i wiedzę, gdyż zaprowadzi nas to do donikąd... O FS na zatrzymaj mówiłem odnośnie "ser litka", gdyż obstawiam, ze takie Fs;y robi w 315 układzie na pewnej gali (z reszta równie dobrze może inaczej, ale tak mi mówił, przynjamniej na pierwszy rzut oka, mój nos ).

      Odnośnie topek, czy mówiłem per ty i wskazałem dokładnie uni ? Skoro nie, to gratuluje i najlepiej opraw się w ramce lub wpisz sobie do CV ten 'fakt" jako osiągnięcie :E...

      PS: Znowu będziemy chwytać się za słówka :E ?

      Post był edytowany 9 razy, ostatnio przez Kippei ().

    • Póki co nie wyjaśniasz i nie łapiesz za słówka, a jedynie się pogrążasz :)
      Rozkłady flotowe są dwa:
      a) grasz ufs i masz wszystkie planety w innych miejscach (niezależnie od speed)
      b) grasz fsem i masz dwie planety w układzie

      I tu właśnie sam sobie strzeliłeś w kolano. Nie padłeś na x1, ponieważ organizacja czegokolwiek na x1 wymaga poświęcenia multum czasu, zatem... wracając do początkowych postów tej śmiesznej dyskusji: na x1 potrzebujesz poświęcić więcej życia niż na x2-5 :)
    • litek. napisał(a):

      Panie Kippei ja latam na pzty ;P

      Tutaj się śmiejesz, ale nawet takie Fs'y mogą być bardzo upierdliwe :). Niewidoczny PZ, a obok niego gostek na urlopie (bez możliwości kontaktu bo konto porzucone z antymateria - te się nie skasuje) i do tego spory bunkier pod moonem celu - weź się do tego dobierz do miodu po najmniejszych kosztach :D. Swojego czasu przez 3 miesiące próbowałem farta z lotem na czuja (z tolerancje błędu do powrotu w granicach 2 minut), ale zawsze kiedy się zabierałem za lot musiał się logować i odebrać fs'y. Ostatecznie w końcu zrobił, tą astrofizykę i ponad 1kkk sury wyparowało, a ja przepaliłem sporo deuteru... Wabiki pomijam, gdyż łatwo je wyłapać ( o ile te są posłane są odwal,a z tym różnie bywa).


      Starrk napisał(a):

      Póki co nie wyjaśniasz i nie łapiesz za słówka, a jedynie się pogrążasz :)
      Rozkłady flotowe są dwa:
      a) grasz ufs i masz wszystkie planety w innych miejscach (niezależnie od speed)
      b) grasz fsem i masz dwie planety w układzie

      I tu właśnie sam sobie strzeliłeś w kolano. Nie padłeś na x1, ponieważ organizacja czegokolwiek na x1 wymaga poświęcenia multum czasu, zatem... wracając do początkowych postów tej śmiesznej dyskusji: na x1 potrzebujesz poświęcić więcej życia niż na x2-5 :)

      Czy gdzieś psiałem, że łatwo się mi tak grało ? Owszem mogłem sobie skołować drugie konto eko i robić przyrosty na koncie z flotą, jakbym grał bez urlopu (niektórzy nawet tak prosperują), lecz kłóciło się to z pojęciem fair play :).

      Jesteś taki pro elo, a zapomniałeś, że można mieć jedną planetę w tzw. "bezpiecznym układzie" ze swoimi sojusznikami, do której nie wbije się Tobie nikt z lotką ( co najwyżej w układzie obok,a to daje czas na reakcje). Śmiem twierdzić, że trafiłbyś mnie tylko fartem lub musiałbyś organizować niszczenie 11 moonów jednocześnie, gdyż po aktywnościach do niczego byś nie doszedł. Obserwacji potrzebowałbyś nawet na swoim universum (może zaprzeczysz ?), a z tych, jeżeli takowe były starałem się by możliwie gówno wynikało. By coś skutecznie zezłomować musisz kogoś rozpracować lub założyć i liczyć na szczęście (1/11 to wbrew pozorom duże prawdopodobieństwo, ale źle obstawić i chybić oznacza podwójne przygotowania w przyszłości, a także wzrost ryzyka zasadzki).


      O czasie nie musisz mi pisać, gdyż wiem lepiej od Ciebie, co i ile kosztuje na uni X1 :E (zwłaszcza znam smak porażki, gdy całe tygodnie pracy legną w gruzach przez element gry - np. niszczenie)


      Niech Tobie będzie, jestem "pospolitym noobem" i dobrze mi z tym, a jeżeli chcesz, ogłoś się alfa i omegą tej gry (mam to centralnie tam, gdzie światło nie dochodzi). Szkoda tylko, ze będzie to czysta imaginacja...

      Post był edytowany 13 razy, ostatnio przez Kippei ().