Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Starrk napisał(a):

      Operuję w miliardach tygodniowo i patrząc na swoje badania, to wszystko oprócz Astro bym z chęcią wyczekał, gdyby badania na L były x12 zamiast x6. Bo w większości badania skrociłyby się do 2-4 tygodni. A nawet i jedno do 8 tygodni zamiast 16, więc nie trzeba byłoby tego klikać za anty
      Nie jesteś typowym graczem. Przeciętny gracz nie operuje takimi ilościami surowców jak Ty. :fsmile:

      Moje najdłużej robione badanie bez skracania to astro 21, na speed x1 robiłam je 9 miesięcy. Najdłuższa kopalnia którą robiłam to jakiś metal i trwało to 7 tygodni ponad, również na speed x1.
      Nie rozumiem gdy ktoś marudzi że mu się badanie robi np. 10 tygodni. Jest drogie to robi się dłużej. Wszystko tu teraz już natychmiast!!!

      Jeżeli ktoś jest normalnym graczem to speed x7 wystarczy (skracamy plazmę i astro).
      Szpieg 18, komp 20, bojowe 20/22/20, technologie 21/20, napędy 20/17/17, plazma 17, astro 21 (czyli badania które masz poza plazmą i astro) robią się 14 lat na speed x1. Na speed x7 to 2 lata, na speed x12 to 1,1 roku. Wszystkie badania kosztują 27kk punktów. Na 2 letnim serwerze Virgo byłoby to ok top10. Nie liczymy tutaj promocji 25% czy technokraty 25%. :fsmile:
      Takie nowe konto nie będzie mieć zaraz nie wiadomo jakich badań. Bo i nie potrzeba. Systematycznie wraz rozwojem serwera można sobie robić badania.


      Zefir potrzebowałby 11 lat na speed x7 lub 6,5 na x12. :O
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @smoki konfiguracja póki co świetna a moim zdaniem by była jeszcze lepsza gdyby dodano opcję ładowności sond. Jeśli ktoś chce aktywnie farmić kiedy ma czas bez czekania na dt/mt(bo jednak takie loty trochę trwają na x1 i nie pozwalają na takie przyrosty punktowe z ilderów jak na speedzie floty x6) niech ma możliwość robienia tego sondami takie połączenie 'speed uni x6' ze spokojną grą.

      Ci co płaczą, że idą do ubikacji i muszą robić fs'a mają spokojną głowę, Ci co nie farmią i/lub żyją z samego wydobycia i handlu - nie zrobi im to różnicy a lotnicy się ucieszą, że dla przykładu mogą sobie paliwo szybko przenieść.

      Czy się uda czy nie - zawsze jest cień nadziei a sam bym wrócił na takiego rodzynka. Pozdrawiam.
    • DudaKolno napisał(a):

      No i serio wprowadzicie na nowym uni prędkość floty x1 ? Ciężko będzie mi się przestawić jak zaczynałem x3 ? :D
      x3 a x1 to 2 rozne gry :D

      swoja droga nie rozumiem, dlaczego ludzie glosuja na te 7 gal. zeby sie chowac po zakatkach uni ? zeby klikac metal krysztal, no jeszcze deuter przez lata na zmiane, liczac ze nikt ich nie sfarmi ?
      kiedys gralo 10k osob i bylo 9gal, teraz 500 aktywnych jak dobrze pojdzie, do tego dochodza multi i jest 7gal. gdzie tu logika ?
    • @DudaKolno różnica taka, ze jak na x3 Cię farmia to na x1 będą Cię farmic 3x rzadziej :D

      kiedyś nie do pomyślenia było x2, już wtedy były protesty, ze nie będzie się dało wyjść spokojnie do toalety. Teraz x1 to widzę dla niektórych abstrakcja :D

      Dla mnie wszystko powyżej x2 to w tym momencie abstrakcja zważając na ilość czasu jaka jestem w dłuższym okresie czasu poświecić na grę.
      Takie x4 przykładowo to uni w sam raz na jakieś dwutygodniowe L4 i to pod warunkiem, ze żona z dzieckiem na urlop wyjedzie. Wtedy zabawa flota przednia na pewno.
      x1 i x2 idealne do pogrania na dłużej. Dlatego poważnie myśle o starcie na tym uni.
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)
    • @farcik kiedyś to było :D
      X2 akurat wszyscy uwielbiali! Dlaczego? Bo były to uniwersa jubileuszowe: u50 i u60. To było coś. Lot w układzie 15 minut zamiast 30. No i to było coś :)
      A potem zaczęły na potęgę powstawać u.gamele (u.gamela dalej jest zabronionym słowem, mimo że "oryginalne" U.Game nie istnieje już chyba z 10 lat xD) , które spodobały się ludziom i niestety GF poszło również w tę stronę. Więcej, szybciej, krócej. Ale czy to dobrze? Szczerze powiedziawszy... Wątpię.
    • osobiście uważam,że fajny pomysł z flota x1. Jednakże w takiej konfiguracji powinno z automatu być maksymalnie 5 galaktyk, zwłaszcza przy tak małej ilości aktywnych graczy na serwerach.
      "OGame to tylko gra, najważniejsza jest dobra zabawa, nie zysk"


      Best Solo : http://board.ogame.onet.pl/thread.php?threadid=840228

      Best ASC : http://board.ogame.onet.pl/thread.php?threadid=721914
    • @Starrk teraz można tylko powspominać :) niestety nie zagrałem na tych uniwersach mimo, ze grałem na większości tych, które powstały tuż przed albo tuż po :D np grałem na 59 i 61, ale 60 już nie :)

      A co do ogólnego trendu...pierwszym takim uni była bodaj Electra, teraz jest milion tych szybkich uni. Czy powinny powstawać? Myśle, ze tak. Niech każdy ma coś dla siebie. Tylko czy w takiej ilości powinny powstawać? Właśnie nie sadze.
      Sporo osób traktuje takie uniwersa jako właśnie zabawę na kilka czy kilkanaście dni, niestety. Grać na dłuższa metę na takim się zwyczajnie nie da (tak, wiem, są wyjątki). Brutalnie to pokazuje ilość aktywnych graczy na już lepiej rozwiniętych uniwersach tych szybszych w porównaniu do tych wolniejszych. Ludzie dłużej zostają przy tych wolniejszych.
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)
    • hajiti napisał(a):

      @smoki konfiguracja póki co świetna a moim zdaniem by była jeszcze lepsza gdyby dodano opcję ładowności sond. Jeśli ktoś chce aktywnie farmić kiedy ma czas bez czekania na dt/mt(bo jednak takie loty trochę trwają na x1 i nie pozwalają na takie przyrosty punktowe z ilderów jak na speedzie floty x6) niech ma możliwość robienia tego sondami takie połączenie 'speed uni x6' ze spokojną grą.

      Ci co płaczą, że idą do ubikacji i muszą robić fs'a mają spokojną głowę, Ci co nie farmią i/lub żyją z samego wydobycia i handlu - nie zrobi im to różnicy a lotnicy się ucieszą, że dla przykładu mogą sobie paliwo szybko przenieść.

      Czy się uda czy nie - zawsze jest cień nadziei a sam bym wrócił na takiego rodzynka. Pozdrawiam.

      Taki rodzynek to Xanthus.

      IMO: Sondy tworzą gigantyczną przepaść punktową (przeważnie we flotach, które są na nich budowane) między graczami, którzy mają czas (i chcą go poświęcić) na farmienie sondami, a tymi którzy nie chcą (lub nie mogą) całego życia spędzać w grze. Tych pierwszych jest niewielu, drudzy to większość. Ta druga grupa za to - zniechęcona - łatwiej podejmuje decyzję o porzuceniu gry i na moje oko takie uniwersa szybciej się wyludniają. Pytanie jest więc takie czy jest to w ogólnym interesie.

      Jak ktoś lubi latać sondami to może to robić, ale bez przywożenia surowców :E

      P.S. Konfiguracja super, ja z pewnością spróbuje się pobawić :)

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez @Piciu ().

    • @Piciu napisał(a):

      Ta druga grupa za to - zniechęcona - łatwiej podejmuje decyzję o porzuceniu gry i na moje oko takie uniwersa szybciej się wyludniają. Pytanie jest więc takie czy jest to w ogólnym interesie.
      Nie zgodzę się. Gracze, którzy grze poświęcają mniej czasu nie zniechęcają się tym, że ktoś im odskakuje, bo sami też mogą od czasu do czasu użyć sond. Zresztą na każdym uniwersum proporcjonalnie gracze, którzy poświęcają więcej czasu, odskakują. Jeśli nie sondami, to kupią parę kont, zrobią parę lewych starć i bez sond robią przewagę. Na uni z sondami gracze słabsi przynajmniej mogą coś zrobić, na uni bez sond niekoniecznie.

      Xanthus jest wyjątkowy, zgoda, ale ludzie odchodzą stamtąd wolniej niż na reszcie uni.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      @Piciu napisał(a):

      Ta druga grupa za to - zniechęcona - łatwiej podejmuje decyzję o porzuceniu gry i na moje oko takie uniwersa szybciej się wyludniają. Pytanie jest więc takie czy jest to w ogólnym interesie.
      Nie zgodzę się. Gracze, którzy grze poświęcają mniej czasu nie zniechęcają się tym, że ktoś im odskakuje, bo sami też mogą od czasu do czasu użyć sond. Zresztą na każdym uniwersum proporcjonalnie gracze, którzy poświęcają więcej czasu, odskakują. Jeśli nie sondami, to kupią parę kont, zrobią parę lewych starć i bez sond robią przewagę. Na uni z sondami gracze słabsi przynajmniej mogą coś zrobić, na uni bez sond niekoniecznie.
      Powiem szczerze że dziwnie to wygląda. :fsmile:
      W ogóle mnie to nie przekonuje ale spoko.


      buleon napisał(a):

      Xanthus jest wyjątkowy, zgoda, ale ludzie odchodzą stamtąd wolniej niż na reszcie uni.
      Jak to przeczytałam pomyślała "Ciekawe skąd ma takie dane" i "Sprawdzam".

      Ehem... XD

      To wszystkie serwery okres od 1 września 2018 do wczoraj.



      Jak widzimy u68 jest dość specyficzne więc skasujmy je + powiększmy wykres:



      Co można tutaj zauważyć że po łączeniu Xanthus był najbardziej aktywny serwerem. W swoim piku miał 685 kont gdy drugie Nekkar miało 582.

      Co mamy dziś? Nekkar i Libra są bardziej aktywne.
      Kolejne serwery dogoniły aktywnością Xanthus: Taurus, Quantum, Yildun. Jeszcze troszkę ma więcej aktywności ale przecież po łączeniu miał prawie 2 razy więcej aktywnych kont!!! Taurus miał 300 aktywnych kont mniej po łączeniu w piku. Teraz ma 5 więcej.

      Powiedziałabym wręcz że Xanthus należy do serwerów które tracą najwięcej.

      Sprawdzaj teorię które wygłaszasz...

      Buziaczki!
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • @buleon
      Widzę że lajkujesz posty w temacie po moim poście...
      Żadnej odpowiedzi? Przecież zawsze ją masz.
      Wygłaszasz bardzo pewne tezy dlatego liczyłam że podasz na czym opierasz swoje dane. Jeżeli na niczym to może napiszesz przepraszam? Próbowałeś przekonać inne osoby do ładowności bo to cool popierając swoje zdanie mniejszym odchodzeniem graczy. Nie wiem czy w ogóle poświęciłeś jakiś czas na sprawdzenie tego. Ciekawe ile z Twoich postów ma takich sprawdzonych argumentów jak ten wyżej.

      Od dłuższego czasu starasz się wszystkich uszczęśliwiać i wpychając im ładowność sond. Ja np. nie lubię wyścigu szczurów. Dla mnie serwery z ładownością właśnie takie są. :fsmile:
      Myślę że każdy ogarnięty gracz jest w stanie sobie wyobrazić że zamiast ataku 1h ataku MT mamy 2 minutowy lot. Z czym się to wiąże w zyskach. To jego wybór czy takiego czegoś chce lub nie.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Chciałem zrobić ładny wykres, ale nie miałem czasu, skoro jednak wywołujesz do tablicy, to napiszę, na czym się opierałem.

      Piszesz, że 68 jest specyficzne. Jest, bo zbiera graczy z bardzo wielu uni, uni cyferkowych. Nekkar i Libra, które wspomniałaś, są podobne, Quantum również. Są to uniwersa, które przeszły więcej niż jedną fuzję. Porównywałem uniwersa podobne - Yildun, Wezn i Taurus. Są w podobnym wieku, co Xanthus, a graczy aktywnych mają mniej. Porównując Xanthus do Libry i Nekkara, porównujesz nieporównywalne.

      przyrostyogame.cba.pl/Info.html
      Xanthus - 337
      Taurus - 301
      Yildun - 278
      Wezn - 172

      Teraz gracze ogółem:
      Xanthus - 2659
      Taurus - 4821
      Yildun - 5455
      Wezn - 3068

      I %
      Xanthus - 12,67 %
      Taurus - 6,24 %
      Yildun - 5,09 %
      Wezn - 5,61 %

      Co było do udowodnienia.

      Lwica jest boska :)
    • ciap napisał(a):

      @buleon
      Widzę że lajkujesz posty w temacie po moim poście...
      Żadnej odpowiedzi? Przecież zawsze ją masz.
      Wygłaszasz bardzo pewne tezy dlatego liczyłam że podasz na czym opierasz swoje dane. Jeżeli na niczym to może napiszesz przepraszam? Próbowałeś przekonać inne osoby do ładowności bo to cool popierając swoje zdanie mniejszym odchodzeniem graczy. Nie wiem czy w ogóle poświęciłeś jakiś czas na sprawdzenie tego. Ciekawe ile z Twoich postów ma takich sprawdzonych argumentów jak ten wyżej.

      Od dłuższego czasu starasz się wszystkich uszczęśliwiać i wpychając im ładowność sond. Ja np. nie lubię wyścigu szczurów. Dla mnie serwery z ładownością właśnie takie są. :fsmile:
      Akurat co do wyścigu szczurów to nie chciałbym zaburzać Twojej teorii, ale OGame mocno obecnie się do tego sprowadza. Akurat ładowność sond znaczy tylko tyle, że ten 'wyścig' jest nieco agresywniejszy. ^^
    • Napisałeś "ludzie odchodzą stamtąd wolniej".

      Porównałeś jeden wycinek czasu to jak możesz wyciągać wnioski jak ludzie odchodzą?!? Do tego potrzeba minimum dwa wycinki żeby zobaczyć ile w danym okresie straciły oba serwery. Oczywiście dwa to i tak za mało danych rzeczy zobaczyć tendencje serwera. Żeby ocenić prawidłowość to dla mnie potrzeba minimum pół roku żeby ominąć takie piki jak święta, wakacje. Optymalny jest przegląd roku gdzie zahacza o wszystkie okresy specyficzne w roku. Ty porównałeś jedne zmienne i wyciągnąłeś wnioski na temat "odchodzenia".

      Wzorowanie się na % aktywnych graczy o niczym nie świadczy. Na to jak teraz wygląda aktywność % serwera zależy łączenie - to z jakimi było łączone i to jakie konta dostały serwery z puli kont przenoszonych przymusowo (dotyczy u68 i nekkar). Każdy serwer dostał swój bagaż który niekoniecznie zależy od nowego połączonego serwera. Połączony serwer to nowa polityka, rozgrywa, pakty i wojny. To wszystko ma wpływ jak dany serwer wygląda ale nadal są konta które od tej polityki nie zależą gdy mają wieczny urlop. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik