Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • smoki napisał(a):

      Ankiety są wyrazem opinii większości graczy, nie tylko tych piszących na forum. Jak pokazała praktyka mają dużo większy zasięg.

      Wiadomo, że niektórym nie spodobają się ich wyniki, osobiście ja też wybrałabym inną konfigurację, ale jednak znacząca większość chce właśnie takiej.

      Nie chodzi tu o przewagę jednego czy dwóch głosów.
      Przykładowo:

      9 galaktyk wybrało aż 55% głosujących (a przypominam że do wyboru było aż pięć opcji), natomiast 5 galaktyk poparło jedynie 28%.

      To co mogę doradzić, to zachęcajcie do głosowania znajomych, którzy myślą tak jak Wy.

      Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale nie którzy są już tak przeciwko nowym uni, że głosują na bezsensowne parametry dlaczego? Bardzo prosta odpowiedź ponieważ chcą żeby nowe uni było nie grywalne i potencjalny gracz z ich uni nie poszedł, lub chcą dalej grac dalej gdzie grali a wy nic nie robicie w kierunku umożliwienia im normalniej gry (Serwery stoją no spoko ale jak uni ma 40 aktywnych osób to nie jest uni). Wasze narzędzie migracyjne to jedna wielka bzdura i bajeczka. Gameforge robi jakieś panele i pierdoły zamiast zająć się tym przez co umiera gra... Osoby, którym zależało by na 9 gala przyszyłyby tu i argumentowały to dlaczego tak powinno zostać. Ludzie, którym zależy na nowym uni założyli by to konto na forum i weszliby w dyskusję. Na mnie odpowiada 9 galaktyk bo JEST ZA MAŁO GRACZY to nie jest to stare ogame kiedy mieliście po 10 tysięcy aktywnych graczy. Nie macie kampanii reklamowych nie szukacie nowych odbiorców gra stoi w miejscu a zgodziłbym się z tym, ze graczy ubywa niż przybywa z dnia na dzień. Te owe złe i straszne 5 galaktyk, które wybrało 28% osób umożliwiłoby większą ilość starć potyczek itd... Uniwersa umierają po kilku miesiącach bo nie ma co na nich robić... Więc argumentowanie 9 gal tą ankieta nie ma najmniejszego sensu. Jak by tym 55% zależało to byś miała tu jeden wielki spam, że super uni i w ogóle. Zobacz choćby na polubienia pod twoim postem -12? No to gdzie te 55% zadowolonych ludzi?? Szkoda gadać ....
      Emerytura na x1 :?
    • 55% głosujących na 9 galaktyk czyli mamy 2 opcje, a) tępota większości 'graczy' b) przynajmniej połowa z tych 55% głosuje na złość innym/żeby zniechęcić do gry co poskutkuje możliwym startem na starszych uniach na których owi gracze grają 'na serio' ;]


      EDIT: Prawie zapomniałem, ładowność sond szpiegowskich to następne gónwo, z doświadczenia z yildun wiem, że to większa szkoda niż pożytek, połowa topki leci na botach ustawiając sondy na noc na idlaków ;]
      Poprzednie konto ban za bolesną prawdę o modach tego forum ;>

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Jiren2: kaprys ().

    • ankieta ankietom ale trzeba racjonalnie i z glowa podejsc do kolejnego uni. Tak jak
      Adam czy Jiren2 pisali te 55% ludzi to Ci ktorzy chca usmiercic nowe uni zanim jeszcze sie pojawi. W calej dyskusji niema chyba nikogo kto by popieral 9 galaktyk...i o czymś to swiadczy.
      Gdzieś w dalekiej, ciemnej przestrzeni czai się....ZŁO :evil:
      Uni - Izar - OFF
      Uni - Quaoar - OFF
      Uni - Yildun - ON
    • Te ankiety to demokracja? Ułomni jesteście?
      Jak ktoś gra na jednym uniwersum to zagłosował raz. Jak ktoś gra na 5 uniwersach to zagłosował 5 razy. Trzeba być ułomnym, żeby 5 głosów od jednej osoby wrzucić do tego samego worka z jednym głosem drugiej osoby, podpisać "demokracja" i powiedzieć "lud tak chciał".
      Tylko nie pitolcie mi, że jedna ankieta jest dla jednego IP, bo bez problemu rzucę wam 5-cioma IP tylko z jednego telefonu i kolejną setką z komputera.
      Tyle są warte wasze ankiety w grze.
    • Starrk napisał(a):

      Te ankiety to demokracja? Ułomni jesteście?
      Jak ktoś gra na jednym uniwersum to zagłosował raz. Jak ktoś gra na 5 uniwersach to zagłosował 5 razy. Trzeba być ułomnym, żeby 5 głosów od jednej osoby wrzucić do tego samego worka z jednym głosem drugiej osoby, podpisać "demokracja" i powiedzieć "lud tak chciał".
      Tylko nie pitolcie mi, że jedna ankieta jest dla jednego IP, bo bez problemu rzucę wam 5-cioma IP tylko z jednego telefonu i kolejną setką z komputera.
      Tyle są warte wasze ankiety w grze.
      Nie zapomnij ,. ze ludzie tez maja po kilka kont na jednym uni :D ( ale ciii bo GO zaczniej cos podejrzewac ) Wiecej jedna osoba moze lekko kilka ankiet wypelnic . ;D
    • 1 raz zgodze się ze starkiem, jeden gracz może mieć konto na kazdym Uni zagłosuje sobie wszedzie tak samo, 2 rzecz są ludzie co grają moonowki pushowki itp. 3 rzecz. zakłądam sobie konta na rozne meile i w czasie głosowania głosuje jak chce czyli mało możliwe ale możliwe że te 55% na 9 gal może być 1 osoba :)) tyle właśnie warta jet ankieta w grze :)

      Lepszym sposobem na przeprowadzanie ankiet byłaby informacja w grze grubą jaskrawą czcionką że jest ankieta dotycząca Uni na forum... każdy oddałby jeden głos i byłoby wszystko jasne :))

      Pozdro
    • empe napisał(a):

      Lepszym sposobem na przeprowadzanie ankiet byłaby informacja w grze grubą jaskrawą czcionką że jest ankieta dotycząca Uni na forum... każdy oddałby jeden głos i byłoby wszystko jasne :))
      Na forum też jest możliwość założenia fikcyjnych kont. A to czy konto byłoby stare czy założone 5h temu to różnicy nie zrobi.
    • juz przestancie płakać bo nie chce sie tego czytać, ludzie nie maja co robić tylko z mutli głosować w jakiś ankietach, poza tym to działa w drugą stronę, to samo możecie robić
      głosów było ponad 2k a płaczków na forum jest 10, tak wybrała większość, a czym sie kierowała można sie tylko domyślać i sie pogodzić z wynikami
    • Nie chcę obrażać nikogo....
      Ale @'GO' już przestało myśleć umyją ręce i ukryją się za ankietą.....
      a sami mówią ze ankieta nie oznacza konfiguracjii nowego uni...
      a bedzie jak zwykle, postawią 2 uni z 9 gal i z pz z obrony.....

      a wystarczyło by uni na 5 gal i bez pz z obrony i reszta jest dobra.

      The hero is only one Ksanterio

    • Ray napisał(a):

      juz przestancie płakać bo nie chce sie tego czytać, ludzie nie maja co robić tylko z mutli głosować w jakiś ankietach, poza tym to działa w drugą stronę, to samo możecie robić
      głosów było ponad 2k a płaczków na forum jest 10, tak wybrała większość, a czym sie kierowała można sie tylko domyślać i sie pogodzić z wynikami
      płakanie plakaniem ale z taką ankieta nigdy nie doczekamy się uni gdzie można polatać... były 3 uni na których się dobrze gra eko to czas na jakieś gdzie można dłużej pograć flotą. 9 gal 3x flota sory no ale wszyscy są w tych czasach mobilni. Czasy się zmieniły tylko ogame się cofa. Co 5-20 min odswiezaja więc objąć 9gal jest bardzo trudno. 6 jest już dużo . Jak ktoś ma wątpliwości to na wezn widać jak jest pusto tu będzie pewnie nie 1.5 raza a nawet 2 razy gorzej bo część nie przyjdzie w ogóle grać.
    • Jak dla mnie nowe uni pod katem galaktyk to jedna wielka pomylka i NALEZALOBY to zmienic. Nie mam pojecia co za "gracze" na nie glosowali.. zacznie 6k graczy po tygodniu wyklaruje sie na 3k.. z czego 20-30% to beda multi. Na chwile obecna 5 galaktyk to wiele. Jeszcze ta predkosc flot.. tego tez przebolec nie moge.
      DAJ MI ZAPALNIK A WYSADZE CALY SWIAT
    • 6k graczy to będziesz mieć jak zbierzesz 3 nowe uniwersa w jedno, z tych 5k po tygodniu które są stworzone takich realnych graczy jest nie więcej niż 1,5-2k, drugie tyle to moonówki i pushówki a reszta to Ci którzy stworzyli konto popatrzeć sobie po układach
      Poprzednie konto ban za bolesną prawdę o modach tego forum ;>
    • Aby nowe uniwersa miały sens potrzebne są dwie zasadnicze zmiany:
      1. Wprowadzenie kilku parametrów na stałe:
      - prędkość ekonomii x5
      - 0,5 współczynnik zużycia deuteru
      - 70% złomu ze zniszczonych statków trafi na pole zniszczeń
      - +25 pól
      - zakrzywienie układów i galaktyk
      - stała liczba galaktyk (byłbym za trzema, max 4).

      Te parametry powinny być standardem, bo wpływają jedynie pozytywnie na gre i nie mają prawie żadnych przeciwników (tak wiem, że tacy są, ale w ogromnej mniejszości).

      Więc zmienne parametry, które pozostały to
      - prędkość floty
      - PZ z obrony
      - ładowność sond
      - ACS

      2. Ankiety nie mają sensu, bo za każdym razem będzie wygrywać ta sama najpopularniejsza wartość. A tutaj chodzi o to, żeby dogodzić wszystkim. Zamiast tego proponuję system, gdzie administratorzy podadzą 3 możliwe konfiguracje, np:

      Opcja A
      - prędkość x1
      - brak PZ z obrony
      - ładowność sond
      - ACS

      Opcja B
      - Prędkość x3
      - brak PZ obrony
      - brak ładowności sond
      - brak ACS

      Opcja C
      - prędkość x3
      - PZ z obrony
      - ładowność sond
      - ACS

      I głosujemy tylko na zestaw, a nie na parametry. Następnie powiedzmy, że wygra opcja A, więc z bardzo wolną flotą. Wtedy kolejne uniwersa miałby znowu 3 opcje A, B i C ale tym razem każda flota będzie x3. I tak dalej, aż wszyscy dostaną takie uni jakie chcą i cykl zatoczy koło.

      Obecny system nie ma sensu bo często parametry są ze sobą powiązane, a wynik końcowy wychodzi sprzeczny. Dla przykładu otwieranie uni z dedykacją dla flociarzy i wstawianie 9 galaktyk i spalanie x1 nie ma sensu, więc po co w ogóle dawać taką możliwość.

      Jeśli chodzi o wyniki obecnych ankiet, to jestem przekonany, że jeżeli byłąby opcja "100 galaktyk" to też by wygrała. Ludzie klikają w duże numerki bez specjalnej refleksji.

      EDIT: Dodam jeszcze, że fajnie byłoby mieć odzew od ekipy Gameforga czy jakiekolwiek zmiany są możliwe czy też wszystkie decyzje wypływają z góry. Bo jak z góry, to nie mamy tutaj co debatować:)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez kuropatwa ().

    • DarthMario. napisał(a):

      Ciekawe kto wybrał taką konfigurację [ciach], ghost konta albo ludzie którzy po prostu robią na złość innym ;)
      złom z obrony też kpina i 9g. Czyli wracamy do standardu, że za kilka miechów będą same idlaki i urlopy, a jak się uda to jeden ekonom w zasięgu 100us.

      Mam nadzieję, że konfiguracja ulegnie zmianie, jak @smoki zobaczy ilu ludzi jest zażenowanych wynikami tej ankiety.
      Np ja wybrałem :) swoją drogą jestem ciekaw ile osób wypowiadających sie tutaj i negujących parametry nowego uni założyło by konta przy nie co dogodniejszych parametrach aby faktycznie aktywnie pograć i ile osób zakończ swoją przygodę gdy start mu nie wypali :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez 2+2 ().