Porozmawiajmy na temat UniFusion

    • Informacja na niemieckim uni,
      u nich bardzo ładnie rozpisane.
      Art
      dlaczego na polskim forum nie ma rozpisanej konfiguracji dla każdego uni docelowego?
      Na niemieckim np:
      S-1 Universum 1 (Setting: Öko 5fach, 60% Trümmerfeld, 0,5 Deutkonsum, +30 Felder)
      S-1 Universe 1 (Ustawienie: eco 5-krotne, 60% pola szczątków, 0,5 zużycie deuteru, +30 pól dodatkowych pól)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Vito Andolini ().

    • Mam pytanie. Uni Deimos i uni 68 mają być jednym. Posiadam konta tu i tu, to co będzie z nimi gdy zacznie się uni fussion ??

      UNI 11,24,27,48 - OFF
      Ogame 2005-2010/11 _ 2016 ->
      po kilku latach przerwy

      Uni 68 - ON

      Łączna ilość ST: 40 <> Łączny %: 45.794,32%
      Best Solo: 3773,83% <> Best ACS: 6380,93%
    • nie po to gram od kilkunastu lat na uni x1, aby teraz ładowali mi eko x7.
      gdybym chciał grać na szybszym eko to założył bym konto na innym uni.
      nie piszcie o dostosowywaniu się do sytuacji, czy wymierających uniach.
      takie moje zdanie i go nie zmienię.
      tu nawet nie chodzi o miejsce w topce, a czas poświęcony grze na rozbudowę.
      na x1 to są lata ciężkiego zbierania, a na speeduniach dużo mniej.
      może byłem naiwny, ale myślałem że gf zostawi jeden serwer x1, dla nieśpieszących się :)
      "Everybody Lies"

      U69 - OFF
      Uni IO - OFF
      Uni Mizar - OFF
      Uni Nekkar - top 193

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez misior ().

    • Majs napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):

      Majs napisał(a):

      ja wiem ze łatwo nie będzie :D ale jakoś nie widzę siebie w ROLI grania Urlopem dlatego skasuje flote albo całe konto i będzie spokój :D znajdę nowe uni sobie i zrobię znowu TOP1 :D jakoś nie dawałem tyle kasy na anty żeby dostać zloma teraz solo od jendego gracza :D podziękuje jak docelowo będzie tylko Q zresztą nie tylko ja tak myślę ;P
      To urlopem nie graj. Zrób top1 na Q jak Ty taki kozak... gdzie się pojawiasz jesteś top1. Aha, nie dawałeś tyle kasy na anty bo boisz się o złoma od innego gracza, ale usunięcie konta to jest już ok? O boshe.My będziemy ufs grać, więc polatacie sobie przecież.
      Mario lubie cię dobrze piszesz ale jakoś nie mogę tego przeboleć :) tyle pracy w dzień dzień bez U nie grałem 2 lata bez U żadnego dnia co dzień skanowanie co dzień cos trafienie żeby być najlepszym a do was dojście oznacza WTOPE na całej lini ja liczyłem że nasze Uni będzie docelowe i ktoś do nas dojdzie a tu nie spodzianka :(


      wiec zobaczymy jak to bedzie :D bo na poczatku to ty czy lucky czy whisky i wszyscy sie rzucą na nowych :) zero szans nawet z moją flota jestem nikim co z tego ze ogarniam gre jak nie mam takiej floty na równi jak wy moim zdaniem za wcześnie na łączenie uni z my z WAMI to by mogło poczekać jeszcze z rok 1.5 roku a reszta zrobić, wiem to takie gdybanie moje heh


      zrobi sie tak jak pisało przetopienie w EKO albo // Kasacja :) wiec ja tam zadowolony będę wiec spokojnie nadal zostaniecie z tym co jesteście :)
      jakim zerem. Masz kawal floty, wieksza od mojej. Tu nie ma zadnych demonow na tym q wiec spokojnie pociupiesz. Jedyny minus, że zobaczysz teraz punkt widzenia ludzi ktorych wyśmiewałeś za ufsy.
    • Yossar napisał(a):

      Majs napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):

      Majs napisał(a):

      ja wiem ze łatwo nie będzie :D ale jakoś nie widzę siebie w ROLI grania Urlopem dlatego skasuje flote albo całe konto i będzie spokój :D znajdę nowe uni sobie i zrobię znowu TOP1 :D jakoś nie dawałem tyle kasy na anty żeby dostać zloma teraz solo od jendego gracza :D podziękuje jak docelowo będzie tylko Q zresztą nie tylko ja tak myślę ;P
      To urlopem nie graj. Zrób top1 na Q jak Ty taki kozak... gdzie się pojawiasz jesteś top1. Aha, nie dawałeś tyle kasy na anty bo boisz się o złoma od innego gracza, ale usunięcie konta to jest już ok? O boshe.My będziemy ufs grać, więc polatacie sobie przecież.
      Mario lubie cię dobrze piszesz ale jakoś nie mogę tego przeboleć :) tyle pracy w dzień dzień bez U nie grałem 2 lata bez U żadnego dnia co dzień skanowanie co dzień cos trafienie żeby być najlepszym a do was dojście oznacza WTOPE na całej lini ja liczyłem że nasze Uni będzie docelowe i ktoś do nas dojdzie a tu nie spodzianka :(

      wiec zobaczymy jak to bedzie :D bo na poczatku to ty czy lucky czy whisky i wszyscy sie rzucą na nowych :) zero szans nawet z moją flota jestem nikim co z tego ze ogarniam gre jak nie mam takiej floty na równi jak wy moim zdaniem za wcześnie na łączenie uni z my z WAMI to by mogło poczekać jeszcze z rok 1.5 roku a reszta zrobić, wiem to takie gdybanie moje heh


      zrobi sie tak jak pisało przetopienie w EKO albo // Kasacja :) wiec ja tam zadowolony będę wiec spokojnie nadal zostaniecie z tym co jesteście :)
      jakim zerem. Masz kawal floty, wieksza od mojej. Tu nie ma zadnych demonow na tym q wiec spokojnie pociupiesz. Jedyny minus, że zobaczysz teraz punkt widzenia ludzi ktorych wyśmiewałeś za ufsy.


      dlatego piszę o tym cały czas nie zamierzam grać Urlopem dlatego zostaje skasować (przetopić) flotę na EKO albo skasować konto bo byłem i bede za tym żeby nie grać (U) bo nigdy nie grąłem tym sposobem i jakoś nie widzę sie w tej roli a jak nie dam URLOPA na Quantum'ie to po flocie mam w 6 godzin :) a na to pozwolic nie dam co z tego ze mam większą flote niż ty nic to nie da :)
    • Yossar napisał(a):

      Majs napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):

      Majs napisał(a):

      ja wiem ze łatwo nie będzie :D ale jakoś nie widzę siebie w ROLI grania Urlopem dlatego skasuje flote albo całe konto i będzie spokój :D znajdę nowe uni sobie i zrobię znowu TOP1 :D jakoś nie dawałem tyle kasy na anty żeby dostać zloma teraz solo od jendego gracza :D podziękuje jak docelowo będzie tylko Q zresztą nie tylko ja tak myślę ;P
      To urlopem nie graj. Zrób top1 na Q jak Ty taki kozak... gdzie się pojawiasz jesteś top1. Aha, nie dawałeś tyle kasy na anty bo boisz się o złoma od innego gracza, ale usunięcie konta to jest już ok? O boshe.My będziemy ufs grać, więc polatacie sobie przecież.
      Mario lubie cię dobrze piszesz ale jakoś nie mogę tego przeboleć :) tyle pracy w dzień dzień bez U nie grałem 2 lata bez U żadnego dnia co dzień skanowanie co dzień cos trafienie żeby być najlepszym a do was dojście oznacza WTOPE na całej lini ja liczyłem że nasze Uni będzie docelowe i ktoś do nas dojdzie a tu nie spodzianka :(

      wiec zobaczymy jak to bedzie :D bo na poczatku to ty czy lucky czy whisky i wszyscy sie rzucą na nowych :) zero szans nawet z moją flota jestem nikim co z tego ze ogarniam gre jak nie mam takiej floty na równi jak wy moim zdaniem za wcześnie na łączenie uni z my z WAMI to by mogło poczekać jeszcze z rok 1.5 roku a reszta zrobić, wiem to takie gdybanie moje heh


      zrobi sie tak jak pisało przetopienie w EKO albo // Kasacja :) wiec ja tam zadowolony będę wiec spokojnie nadal zostaniecie z tym co jesteście :)
      jakim zerem. Masz kawal floty, wieksza od mojej. Tu nie ma zadnych demonow na tym q wiec spokojnie pociupiesz. Jedyny minus, że zobaczysz teraz punkt widzenia ludzi ktorych wyśmiewałeś za ufsy.
      Tez za bardzo nie rozumiem, @Majs Twoje konto laduje na top 5 po laczeniu, cala reszta jest duzo nizej niz Ty i maja duzo slabsze floty niz Ty wiec nie bardzo rozumiem??

      Edit:
      Nie chcesz grac z urlopem to nie graj jesli tego nie lubisz tylko licz sie z tym ze bedziesz musial pilnowac konta i chyba w tym jest caly problem??
    • Terry napisał(a):

      Yossar napisał(a):

      Majs napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):

      Majs napisał(a):

      ja wiem ze łatwo nie będzie :D ale jakoś nie widzę siebie w ROLI grania Urlopem dlatego skasuje flote albo całe konto i będzie spokój :D znajdę nowe uni sobie i zrobię znowu TOP1 :D jakoś nie dawałem tyle kasy na anty żeby dostać zloma teraz solo od jendego gracza :D podziękuje jak docelowo będzie tylko Q zresztą nie tylko ja tak myślę ;P
      To urlopem nie graj. Zrób top1 na Q jak Ty taki kozak... gdzie się pojawiasz jesteś top1. Aha, nie dawałeś tyle kasy na anty bo boisz się o złoma od innego gracza, ale usunięcie konta to jest już ok? O boshe.My będziemy ufs grać, więc polatacie sobie przecież.
      Mario lubie cię dobrze piszesz ale jakoś nie mogę tego przeboleć :) tyle pracy w dzień dzień bez U nie grałem 2 lata bez U żadnego dnia co dzień skanowanie co dzień cos trafienie żeby być najlepszym a do was dojście oznacza WTOPE na całej lini ja liczyłem że nasze Uni będzie docelowe i ktoś do nas dojdzie a tu nie spodzianka :(
      wiec zobaczymy jak to bedzie :D bo na poczatku to ty czy lucky czy whisky i wszyscy sie rzucą na nowych :) zero szans nawet z moją flota jestem nikim co z tego ze ogarniam gre jak nie mam takiej floty na równi jak wy moim zdaniem za wcześnie na łączenie uni z my z WAMI to by mogło poczekać jeszcze z rok 1.5 roku a reszta zrobić, wiem to takie gdybanie moje heh


      zrobi sie tak jak pisało przetopienie w EKO albo // Kasacja :) wiec ja tam zadowolony będę wiec spokojnie nadal zostaniecie z tym co jesteście :)
      jakim zerem. Masz kawal floty, wieksza od mojej. Tu nie ma zadnych demonow na tym q wiec spokojnie pociupiesz. Jedyny minus, że zobaczysz teraz punkt widzenia ludzi ktorych wyśmiewałeś za ufsy.
      Tez za bardzo nie rozumiem, @Majs Twoje konto laduje na top 5 po laczeniu, cala reszta jest duzo nizej niz Ty i maja duzo slabsze floty niz Ty wiec nie bardzo rozumiem??


      po prostu nie chce NA to uni iść :D i grać urlopem nawet jakbyśmy zrobili z kolegami jakieś gniazdo w jednym ukladzie i zajeli planety 1-15 nic to nie da u was jeden pozamiata nas na raz :) dlatego teraz rozumiesz ? jak pisalem U nie chce grać dlatego skasuje flote albo najepiej konto :D albo żadne uini nie wybiorę i zobacze gdzie mnie los da
    • Terry napisał(a):

      Dla mnie lameriada kasowanie konta albo floty ze strachu przed silniejszym graczem, powiem Ci tak gdybym tak myslal to nigdy bym top 1 nie zrobil a dlatego chcialem laczenia z forkiem zeby miec mozliwosc zezlomowania wiekszej floty zeby zrobic konkret starcie.


      dokladnie ty miałeś łatwiej bo wcześniej łączenie miałeś i zrobiłeś top1 :D i nie oddasz ;) zobaczymy co sie stanie puki co jest jak jest
    • Mari napisał(a):

      Powiedzcie mi jak mam 2 konta na uni, które są łączone to muszę jedno sam usunąć, czy jakoś inaczej jest to rozwiązane?

      Arnhem napisał(a):

      Mam pytanie. Uni Deimos i uni 68 mają być jednym. Posiadam konta tu i tu, to co będzie z nimi gdy zacznie się uni fussion ??
      Na chwilę obecną jedyne rozwiązanie to nie wybierać uni docelowego na jednym i konto z automatu zostanie na koniec przeniesione na losowy serwer. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Starrk napisał(a):

      Faza wyboru dobiega końca, @Majs nic nie klikał. Co się dzieje? Jego konto wędruje na losowy serwer docelowy (a te to: Virgo, Quantum, Libra, Yildun, 68, Taurus, Wezn, Xanthus).
      A tutaj procentowe szanse dla @Majs na:

      Bycie w czarnej dupie (Quantum) = 12,5%
      Bycie wygrywem (V/L/Y/68/T/W/X) = 87,5%

      Oczywiście szanse nie są takie same dla każdego.
      Przypuszczam , że wiele osób z uni które mają przejść na Q nie wybierze go licząc na wylądowanie na innym uni losowo, co spowoduje, ze na Q będzie najwięcej miejsć wolnych i i tak tam wylądują. Więc takie liczenie procentowe szans nie ma sensu.
    • Starrk napisał(a):

      @Mysia parę uwag :D
      1. Nie rzucaj cyframi bez dokładnych wyliczeń, bo @ciap przy użyciu swojej strony udowodni Ci, że wcale 90% graczy z Xalynth nie poszło na urlopy :D
      2. Fuzja międzynarodowa jest niemożliwa (chociaż sam uważam, że byłoby to najlepsze rozwiązanie) ze względu na jakieś różnice w strukturze Teamu poszczególnych społeczności. Dopóki GF nie ujednolici teamu i zasad, póty nie ma mowy o międzynarodowym uf.
      3. Sam się zgadzam z twierdzeniem, że ta fuzja jest niesprawiedliwa, ale... Nie są to moje uniwersa więc mnie to nie obchodzi. Obchodzi mnie moja grupa i to dla niej zrobiłem bardziej szczegółowe obliczenia i zaproponowałem pewne zmiany, które o dziwo @Art weźmie pod uwagę, o ile będzie jeszcze na to szansa.

      Wniosek dla wszystkich: jeśli nie podoba się wam wasza grupa to usiądźcie, włączcie notatnik, kalkulator, stronę ze statystykami i biorąc pod uwagę parametry takie jak wielkość, ilość, prędkość, różnice punktowe itp itd zaproponujcie lepsze rozwiązanie dla waszych grup.
      @Starrk a to gdzie grasz? Bo sam jestem na Polarisie i się zastanawiam, kto tu do nas dołączy. Co do UF- nigdy nie będzie tak, że każdy będzie zadowolony. Zawsze znajdzie się paru maruderów. To tylko gra i to czy dadzą mi polaris do grupy 3 czy 4 nie ma dla mnie dużego znaczenia- nie ma się co spinać o cyferki. Po przeczytaniu paru podstron widzę duży ból dupy u niektórych osób, które na swoim uni były ścisłym top, a teraz trochę spadną. Fajnie jest kozaczyć jak nie ma się żadnego rywala. Pokażcie co potraficie jak to wy będziecie musieli ,,uciekać", a nie tylko latać na gotowe. Ewentualnie zróbcie jak niektórzy, którzy co dwa miesiące zmieniają uni i idą na nowe, pakują parę stówek w anty i potem dają sobie podpis były top 2 Dorado czy jakoś tak.
      Uni Polaris
    • @ackra nie przypuszczaj, tylko twórz kalkulator :)
      Quantum będzie miało najwięcej graczy po łączeniu. Nawet jeśli pozostałe uniwersa z grupy miałyby zbojkotować fuzję, to najwięcej kont będzie na u68, a w drugiej kolejności na Quantum.
      W przypadku normalnego łączenia bez cyrków, na Quantum trafi 5,3% kont, które nie kliknęły przenosin. Bojkot pojedynczych graczy nie zmieni tych szans. Bojkot większej grupy zmieni szanse raptem o 2-3% ze względu na ilość nieaktywnych kont, których jest aż 26k :)

      @thomek205 gram na Librze, docelowym uniwersum dla grupy 3 :)
    • Starrk napisał(a):

      @ackra nie przypuszczaj, tylko twórz kalkulator
      Ja nie stworzę kalkulatora bo nie umiem :E
      Jestem starej daty i myślę na chłopski rozum nie sprawdzając ile gdzie jest aktywnych czy nieaktywnych kont. Ale jeśli tak twierdzisz to ok, tym bardziej wydaje mi się, że większość graczy z uni które mają przejść na Q nie kliknie nic i dzięki temu zapełnią inne docelowe, Q zostanie w podobnym stanie jak jest teraz jak to było przy poprzednim UF z Draco, poszli tam tylko ekowcy którzy mieli konta na kilku uniach gdzie docelowymi były Wasat i Draco, Wszyscy co mieli jedno konto poszli na Wasat.
    • kmlody84 napisał(a):

      Czyli jeżeli ktoś się nie zadeklaruje, to zostanie wrzucony na dowolne uni docelowe, niezależnie w której grupie jego uni się znajduje?
      Tak dowolne uni docelowe.


      "Konta, które nie wybiorą serwera docelowego w fazie wyboru, zostaną automatycznie przeniesione na losowy serwer docelowy (w zależności od zapełnienia serwerów)"
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Ja kiedyś miałam 4 konta i tylko 2 uni do wybory. Musiałam zrezygnować z 2kont. Nie było losowego wyboru serwera. Więc dla mnie to postęp i fajne rozwiązanie. :)
      ja miałem dwa konta na Elektrze i Quantum i po unifuzji musiałem słabsze konto oddać niestety :( Uważam to za głupotę bo oba konta założone legalnie od początku uni i rozwijane przez lata, na dodatek uzbierane anty i musiałem stracić :( Gdyby takie zmiany wprowadzili wielu graczy uniknęłoby podobnej i bardzo złej dla gracza sytuacji :(
      Śmierć to tylko początek :D
    • Powiem tak identyczne płacze były jak quantum łączyło się z elektrą, różnica miedzy tymi uniami była ogromna, ale jakoś starzy gracze quantum przetrwali i co niektórzy mają się naprawdę dobrze, np ja nie uważam bym jakoś straszliwie ucierpiał na fuzji, mimo oczywiście niesprawiedliwości supportu i paru błędów w grze, ale mniejsza z tym. Jeżeli ktoś potrafi grać to nawet w takim środowisku jakim jest q z narybka wyjdzie wieloryb. Tak dla informacji na qauntum trafienie ekowca wiąże sie zazwyczaj z miliardowymi zyskami, a na młodszych uniach ekowcy ile wożą tej surki?? dziesiatki milionow no ci bardziej zaawansowani setki. Także jak ktoś potrafi grać to i szybko da rade odrobić stratę wynikłą ze zmiany uni.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)