Porozmawiajmy na temat UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Anakin Skywalker napisał(a):

      łączyć całe uni i nie bawić się w szczegóły
      kiedyś nie było tych parametrów wszystko było x1 i była mega zabawa bo grało w to dużo ludzi
      A teraz gra mało ludzi i wolą spidy bo łatwiej, zbudować, łatwiej zbadać, łatwiej się podnieść po zlomie.
    • DarthMario. napisał(a):

      A teraz gra mało ludzi i wolą spidy bo łatwiej, zbudować, łatwiej zbadać, łatwiej się podnieść po zlomie.
      Tylko, ze nie kazdemu te wieksze speedy pasuja (jak np. x5 co proponowales). Kwestia indywidualna a gracze odchodza z gry dlatego, ze nie ma rownych szans gdy w gre wchodzi antymateria i uklady gdzie na legalu kwitnie push i nikt z tym nic nie robi.

      Nie jestem calkowicie na nie, z checia bym sprobowal z obecnie rozwinietym kontem ale max na x3 a x4 to juz ostatecznosc.
    • Truck driver napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):

      A teraz gra mało ludzi i wolą spidy bo łatwiej, zbudować, łatwiej zbadać, łatwiej się podnieść po zlomie.
      Tylko, ze nie kazdemu te wieksze speedy pasuja (jak np. x5 co proponowales). Kwestia indywidualna a gracze odchodza z gry dlatego, ze nie ma rownych szans gdy w gre wchodzi antymateria i uklady gdzie na legalu kwitnie push i nikt z tym nic nie robi.
      Nie jestem calkowicie na nie, z checia bym sprobowal z obecnie rozwinietym kontem ale max na x3 a x4 to juz ostatecznosc.
      Ja nic nie zasugerowałem, tylko napisałem co ja wolę. Antymateria to mały dodatek do sukcesu, ale żadnego skilla ona nie daje, tylko ułatwia grę w pewnych momentach.
    • DarthMario. napisał(a):

      Truck driver napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):

      A teraz gra mało ludzi i wolą spidy bo łatwiej, zbudować, łatwiej zbadać, łatwiej się podnieść po zlomie.
      Tylko, ze nie kazdemu te wieksze speedy pasuja (jak np. x5 co proponowales). Kwestia indywidualna a gracze odchodza z gry dlatego, ze nie ma rownych szans gdy w gre wchodzi antymateria i uklady gdzie na legalu kwitnie push i nikt z tym nic nie robi.Nie jestem calkowicie na nie, z checia bym sprobowal z obecnie rozwinietym kontem ale max na x3 a x4 to juz ostatecznosc.
      Ja nic nie zasugerowałem, tylko napisałem co ja wolę. Antymateria to mały dodatek do sukcesu, ale żadnego skilla ona nie daje, tylko ułatwia grę w pewnych momentach.
      Czyli uważasz że na speedzie x5 eco i x1 floty, ktoś kto ma wykupione na każdej planecie +30% dopalaczy + geologa nie ma przewagi nad graczem który nie kupił anty?
      To ciekawe ;)
      Na uni gdzie eco i flota są zrównoważone może i anty nie daje wiele, ale przy typowo ekowych uni masz +40% wydobycia więcej + ewentualne szybsze robienie kopalni i badań dzięki skracaczom. Oczywiście to skrajność, że ktoś kupi na każdej planecie dopalacze, ale chcę Ci pokazać, że antymateria ma znaczenie i to ogromne.
      Ogame, it's Only a GAME!

      Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
    • M4ti napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):

      Truck driver napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):

      A teraz gra mało ludzi i wolą spidy bo łatwiej, zbudować, łatwiej zbadać, łatwiej się podnieść po zlomie.
      Tylko, ze nie kazdemu te wieksze speedy pasuja (jak np. x5 co proponowales). Kwestia indywidualna a gracze odchodza z gry dlatego, ze nie ma rownych szans gdy w gre wchodzi antymateria i uklady gdzie na legalu kwitnie push i nikt z tym nic nie robi.Nie jestem calkowicie na nie, z checia bym sprobowal z obecnie rozwinietym kontem ale max na x3 a x4 to juz ostatecznosc.
      Ja nic nie zasugerowałem, tylko napisałem co ja wolę. Antymateria to mały dodatek do sukcesu, ale żadnego skilla ona nie daje, tylko ułatwia grę w pewnych momentach.
      Czyli uważasz że na speedzie x5 eco i x1 floty, ktoś kto ma wykupione na każdej planecie +30% dopalaczy + geologa nie ma przewagi nad graczem który nie kupił anty?To ciekawe ;)
      Widać od razu, że masz małe pojęcie, bo porównanie bardzo niskopoziomowe. I dziwne parametry, istnieje taki uni w ogóle?
      Ominąłeś ważną rzecz, porównujesz wydobycie surowców gracza, który się pompuje i gracza który tego nie robi, a gdzie najważniejszy czynnik w tej grze, czyli..... AGRESOR :) Jakbym miał takiego sąsiada to pograłby krócej niż ten bez dopalaczy. :D
    • Tak istnieje takie uni dla Twojej wiadomości. Nie chce wchodzić w dyskusję bo uważam, że się mylisz twierdząc, że pieniądze nie dają pozycji. Jak widzę nie przyjmujesz argumentów więc na tym poście zakończę konwersację z Twoją osobą.
      Zakładasz tylko jedną wersję ->kupujący anty bez umiejętności którego można farmić na uni o szybkim speedzie flot. Bardzo wąsko patrzysz na to wszystko i widzisz tylko to co chcesz widzieć. Jak w dniu świra i scenie ,,moja racja jest mojsza niż twojsza".
      Ja Ci przytoczyłem przykład z realnego uni gdzie eco jest x5, flota x1 gdzie lot trwa ponad 1:30h i w przypadku gdy gracz wyłoży kasę na anty i kupi boostery +30% + geologa to odskoczy bardzo mocno i wystarczy średnia aktywność by nie był farmiony jak to określiłeś.
      Na tym kończę jakże merytoryczną dyskusję ;)
      Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
      Ogame, it's Only a GAME!

      Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
    • M4ti napisał(a):

      Tak istnieje takie uni dla Twojej wiadomości. Nie chce wchodzić w dyskusję bo uważam, że się mylisz twierdząc, że pieniądze nie dają pozycji. Jak widzę nie przyjmujesz argumentów więc na tym poście zakończę konwersację z Twoją osobą.
      Zakładasz tylko jedną wersję ->kupujący anty bez umiejętności którego można farmić na uni o szybkim speedzie flot. Bardzo wąsko patrzysz na to wszystko i widzisz tylko to co chcesz widzieć. Jak w dniu świra i scenie ,,moja racja jest mojsza niż twojsza".
      Ja Ci przytoczyłem przykład z realnego uni gdzie eco jest x5, flota x1 gdzie lot trwa ponad 1:30h i w przypadku gdy gracz wyłoży kasę na anty i kupi boostery +30% + geologa to odskoczy bardzo mocno i wystarczy średnia aktywność by nie był farmiony jak to określiłeś.
      Na tym kończę jakże merytoryczną dyskusję ;)
      Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
      Kolego sympatyczny wyluzuj troszkę, bierzesz wszystko za bardzo do siebie :D
      A więc, jaki dałeś mi argument? Porównałeś tylko sytuację wydobycia surki między dwoma górnikami i nic więcej, nie obrażaj się jak małe dziecko tylko daj mi jakiś lepszy, bo kopanie to nie jedyny aspekt tej gry. :) Bo chyba nie muszę Ci przyznawać racji, że jak ktoś ma geologa,a ktoś nie ma, to wydobywa mniej? Chyba, że Ci o to chodzi, to okej, przyznaję Ci rację. :D
      Przekręcasz moje słowa ziom "kupujący anty bez umiejętności którego można farmić na uni o szybkim speedzie flot" gdzie tak napisałem? Każdego można farmić, czy ma umiejętności (chociaż za bardzo nei wiem jakie masz na myśli), czy ich nie ma, co za różnica? Wnioskuję, że sam jesteś typowym górnikiem, czy się mylę? I nie widzę tylko tego co chcę widzieć, nadinterpretacja też nie jest zbyt dobra.

      No to jak jest taki uni to fajnie, ja się takimi badziewiami nie interesuje, bo nowe uni wychodzi co 2 miesiące. No nie wiem m4ti zawsze gdziekolwiek nie grałem to w topie zawsze i tylko i wyłącznie dominowali flociarze. Prędzej czy później tak się dzieje i każde konto można zniszczyć, czy się loguje gracz często czy też nie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Marys ().

    • Czyli grałeś albo krótko, albo na speed uniach, bo w rzeczywistości na dłuższą metę (co jest spowodowane przez wymieranie uniwersów) topki są często okupowane przez górników :)
      Na x1 nie pofarmisz jak na x5 i nie chodzi mi tu o ilość surowca, tylko o czas poświęcony na lot. Mówisz, że gdybyś miał takiego sąsiada, to byłby twoją farmą? Zanim dolecisz na x1 to taka "farma" zdąży postawić bunkier 3X większy niż to co na niego leci :)
      Lot jak go nie ma? Ruletka, bo lecisz 1h w jedną stronę :)
      Jak raz przyfarmisz, to drugi raz zobaczysz obronę nieopłacalną do zjechania. Na uniwersach o szybszym eko od floty prędzej czy później podium jest górnicze. Więc skoro wtedy rozchodzi się wszystko o wydobycie, to +42% wydobycia za pieniążki robi kolosalną różnicę :)

      P.S. Eko to nie "aspekt" tej gry, a jej podstawa, bo to od niego się wszystko zaczyna i na nim się prędzej lub później kończy. Lub na urlopie :E
      E1+E2: literówki :quasi:
    • @Starrk Z tym +42% to bym nie przesadzał, bo o ile komplet oficerów nie jest partykularnie drogi, o tyle kupowanie trzech najdroższych dopalaczy na każdą planetę to już kosztuje majątek ;x I szczerze wątpię żeby ktoś to stosował. Nawet najtańsze, 10% dopalacze przy założeniu 11 planet kosztowałyby 2,5k * 3 * 11 * 4 co daje dodatkowo 330k anty co miesiąc, a zatem dodatkowe ~~ 5 dych miesięcznie na same dopalacze. Złote dopalacze są 10x droższe, a zatem to już wydatek rzędu ponad 500zł. miesięcznie.
      1w2
      emerytura zawieszona... again

    • nie rozumiem dlaczego te spory. Przecież ile ludzi tyle zdań a o gustach sie nie dyskutuje. Jeden woli eko ×5 inny ×1 tak samo z flotami. A tak naprewde głównym problemem wymierania uni jest szybki złom i dowidzenie. Czekamy na nowy serwer i od poczatku. Antymateria pomaga ale bez umiejetnosci i odrobiny szczęścia nic nie da. Nie powinni robic co chwila nowych uni tylko łączyć stare. To tyle co mam do powiedzenia.
      Bla, bla, bla, bla
    • KAyto napisał(a):

      Widzę że poważne dyskusje tu są a tak zapytam co w temacie będzie jakieś UF bo na Zagardzie zostało nas może max 100 aktywnych graczy :P i nuda już straszna jak trzeba to napiszemy petycje a chłopaki i dziewczyny się dopiszą :P
      Zobacz sobie na fińskie serwery, mieli 7 na jednym i ~20 aktywnych graczy na drugim.... otworzyli im niedawno nowy serwer XD mają teraz ~50 na nowym serwerze.
      Ps. Aktywny gracz - dodatni przyrost przez ostatni tydzień.
    • Cygnus, uni z końca 2014 roku, aktywnych graczy tyle co kot napłakał, o fuzji cisza, może w końcu zamiast kolejnego nowego uni, kompletnie już nie potrzebnego w tej grze, zainteresujecie się graczami, którzy chcą grać na starych serwerach?
      Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.

      [09:01] <PabLo> nie poczebuje laski pffff [09:01] <PabLo> sam se poradze
      [14:27] <cptK> kocham Cie [14:27] <cptK> wyjdz za mnie
    • Sarmik napisał(a):

      Cygnus, uni z końca 2014 roku, aktywnych graczy tyle co kot napłakał, o fuzji cisza, może w końcu zamiast kolejnego nowego uni, kompletnie już nie potrzebnego w tej grze, zainteresujecie się graczami, którzy chcą grać na starych serwerach?
      30 graczy aktywnych bez zielonych w tym 8 z naszego sojuszu zapomnialas dodac, idlaki puste bo boty farmią, ale co tam poczekamy aż ilość graczy spadnie do 8 , i zaczniemy dla jaj po sobie latać, żeby nie zapomnieć jak to się robi :D
      "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death
      that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to
      pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the
      inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be
      nothing. Only I will remain.
      "


      "NaZz ty jesteś jak fabryka - produkujesz zniszczenie"
    • Sarmik napisał(a):

      Cygnus, uni z końca 2014 roku, aktywnych graczy tyle co kot napłakał, o fuzji cisza, może w końcu zamiast kolejnego nowego uni, kompletnie już nie potrzebnego w tej grze, zainteresujecie się graczami, którzy chcą grać na starych serwerach?
      Nie trzeba głośno mówić, że gf graczy gry od pancernikow ma głęboko... lepsze utargi mają z nowo powstałych uni ,dam sobie głowę uciąć... a jak już łączyć ro wszystko w jedno to może będzie tylu aktywnych co z 5 lat temu na jednym serwerze..
    • Myślę, że GF ma o tyle przewagę, że uzależniło w pewien sposób swoich graczy tak, że starzy nie odejdą a nowi będą przybywać i płacić pieniądze za szybszy start.
      A nawet jeśli paru starych odejdzie to jest to nic w porównaniu z bazą graczy jaką posiadają.
      Jedyne co możemy teraz zrobić to napisać na forum origin, że potrzebne są fuzje w polskiej wersji Ogame, gdyż bardzo mało graczy gra.
      Druga sprawa, że musiało by się pod tym pomysłem podpisać przynajmniej z 20 osób, a czasami ciężko liczyć na kogokolwiek, sam wiem, bo zgłaszałem często pomysły, które na PL były spoko a tam nagle nikt z Polaków nic nie pisał. Pozdrawiam
    • To byłoby wręcz w interesie gf, żeby jak najwięcej uniwersów połączyć w jedno lub kilka - mniej działających serwerów, mniejsze rachunki za prąd i mniejsze wydatki na administrowanie nimi. Ponadto na takim połączonym uni wzrosłaby konkurencja, a jak nietrudno się domyślić większa konkurencja = więcej kupionej antymaterii.
      1w2
      emerytura zawieszona... again

    • możesz ty założyć temat w "porozmawiajmy o Ogame" zrób opis czemu i dla czego a później wytłumaczyć graczom żeby sie nie rozpisywali z dodaniem posta tylko krótka odpowiedź Tak -na pytanie czy chcesz UF .To nie jest ankieta że sa dwie odpowiedzi tak/nie tylko Petycja !!! z podpisami chętnych co się zgadzają na UF
    • a ktoś sie podjął zliczenia w tamtym temacie Daga głosów "za" ? opisał ilu chce i dla czego i czemu powinniśmy mieć i w jakim czasie UF ? oraz wysłał do GF a także otrzymał jakąkolwiek odpowiedź i ja udostępnił ?
      Tamten temat to dla mnie DiD w temacie :D a przydało by się konkret ile , kto i dla czego i ziuuuuuu ---->GF