Porozmawiajmy na temat UniFusion

    • FILU napisał(a):

      Selekcja lub kasacja niebieskich i idlaków zaraz po fuzji to był by największy absurd i ftopa samej fuzji bo jaki był by sens robienia fuzji z nimi kilka dni wcześniej jak za to można było by połączyć więcej exodusów .
      Przy fuzji GF powinno zostawić sobie furtkę na idlaków że niby anty jest ale jeśli chodzi o fuzje niestety jedynym przejściem na docelowe jest zalogowanie się jak nie to jeszcze miesiąc dał bym im pobyć na exodusie i kasacja exodusu i kont niezalogowanych 30 dni po ukończeniu fuzji pierwotnej.
      Tak być powinno... Nie wiem dlaczego ta fuzja jest zrobiona na odpieprz, ale powinny byc przeniesione konta wyłącznie aktywne, tak jak było przy poprzedniej - ktoś nie kliknął przenosin, to sie skasowało konto wraz z unią exodusową i tyle. Przenieść powinno jeszcze tylko konta, które są połączone w lobby i tyle...

      edit:
      Ale może coś z tym zrobią, bo tak to GF oddaje sobie strzał w kolano, bo kto przeniesie planetę, jeśli nie ma praktycznie gdzie? :D
      Tym samym mniejszy zysk z zakupu anty (w celu przeniesienia planety) ;p


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Cóż ja mogę Wam powiedzieć... :P

      Najchętniej napisałabym propozycję na board.origin.ogame.gameforge.com/ żeby konta z urlopem które nie logują się dłużej niż np. 3 lata a miały anty były przenoszone do "przechowalni" z której mogą wrócić na pierwotny serwer. Wszystko zostaje bez zmian (id gracza, badania, rozbudowa, flota) jedynie co ulega zmianie to kordy które są losowane od nowa. :fsmile:

      edit: o modyfikacje pomysłu z postu niżej:
      Nawet nie musiałaby być to przechowalnia... po prostu kasowałoby współrzędne planet w bazie. Miejsce w galaktyce wolne a dane konta nadal w nienaruszonej formie zostają. Jedynie jakiś dodatkowy status dodać do konta "ukryte" że próba logowania na konto przywraca kordy kolonii.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • ciap napisał(a):

      Cóż ja mogę Wam powiedzieć... :P

      Najchętniej napisałabym propozycję na board.origin.ogame.gameforge.com/ żeby konta z urlopem które nie logują się dłużej niż np. 3 lata a miały anty były przenoszone do "przechowalni" z której mogą wrócić na pierwotny serwer. Wszystko zostaje bez zmian (id gracza, badania, rozbudowa, flota) jedynie co ulega zmianie to kordy które są losowane od nowa. :fsmile:
      No coś podobnego proponowałem :) to by problem rozwiązało - dodać galę 9 zapchać ją warzywami i gra.
    • ciap napisał(a):

      Cóż ja mogę Wam powiedzieć...

      Najchętniej napisałabym propozycję na board.origin.ogame.gameforge.com/ żeby konta z urlopem które nie logują się dłużej niż np. 3 lata a miały anty były przenoszone do "przechowalni" z której mogą wrócić na pierwotny serwer. Wszystko zostaje bez zmian (id gracza, badania, rozbudowa, flota) jedynie co ulega zmianie to kordy które są losowane od nowa.
      Może jednak @Art przekaże do GF jakąś sensowną propozycję rozwiązania "problemu" idlaków. Już kilka razy udowodnił, że "nic się nie da już w tej sprawie zrobić" jednak się da :>


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Nawet nie musiałaby być to przechowalnia... po prostu kasowałoby współrzędne planet w bazie. Miejsce w galaktyce wolne a dane konta nadal w nienaruszonej formie zostają. Jedynie jakiś dodatkowy status dodać do konta "ukryte" że próba logowania na konto przywraca kordy kolonii.

      Ule pilnować się!
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ale po co kombinować z "przechowalniemi" GF przeprowadza Fuzje na bank z kopią zapasowa (pisałem metodą kopiuj /duplikuj ) nie wierze że bez kopi zapasowej robią taką rzecz która przy nie wypale czy przykładowo zaginięciu konta czy floty nie jest w stanie oddać :D .
      konta (I) powinny być kasowane i to wcześniej powiedzmy rok a przy fuzji 30 dni na exodusie po fuzji i kasacja exodusu .
      Ktoś się chce zalogować po roku nie ma konta pisze ticketa podaje email gdzie konto było zakładane i myk jest konto z powrotem lub nawet nie wierze że jak by nie była kopia zapasowa przetrzymywana cały czas to jaki jest problem jak ktoś udowodni konto skasowane że chce wrócić do gry by takie konto z panelu GF dopisać do gry przecież nie raz dopisują do gry budynki,badania ,statki tak jak i odpisują :D
      tylko trzeba by podać email , nick , bynajmniej jedną nazwę planety by uwierzytelnić że to moje konto i pamiętam o nim :D
    • Nawet jeśli trzymają, wygrzebywanie kopii sprzed 3 lat bo koleś postanowił wrócić do gry to by była masakra.
      Dlatego +1 dla pomysłu ciapki.

      ackra napisał(a):

      Te wszystkie idlaki i urlopowicze powyżej 30 dni mają wykupioną anty i nie zlikwidują ich, bo jeśli im się przypomni o ogame po 10 latach i zechcą się zalogować musza mieć taką możliwość. Pisałem wcześniej o stworzenie możliwości relokacji na pozycje 1-3 i 13-15 ale nikt tego pomysłu nie podchwycił więc nikt z teamu się do tego nie odniósł.

      To na bank nie przejdzie.
      [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*
    • Co ciekawe kiedyś pamiętam były fuzje, w których nie były przenoszone konta idlerów, więc takie trochę naciągane to jest.
      Zamiast odświeżyć uni i dać więcej miejsca dla nowych i starych graczy, przenosi się konta na, które nikt nie wejdzie.
      Na uni docelowych i tak idlerów było sporo, więc nie ma mowy o braku celów dla farmera idlerów.
    • Chris Matters napisał(a):

      To na bank nie przejdzie.
      Na bank maiły nie przejść relokacje dla graczy uni docelowych a przeszły, co prognozowałem wczesniej, tylko nie 3 a 2.

      ciap napisał(a):

      Nawet nie musiałaby być to przechowalnia... po prostu kasowałoby współrzędne planet w bazie. Miejsce w galaktyce wolne a dane konta nadal w nienaruszonej formie zostają. Jedynie jakiś dodatkowy status dodać do konta "ukryte" że próba logowania na konto przywraca kordy kolonii.
      To też jakieś rozwiązanie, każde lepsze niż żadne.

      Edit.
      Można jeszcz zrobić przy relokacjach, że planety przeniesione na pozycje 1-3 będą miały parametry planet 4-6 z danego układu i analogicznie 13-15 parametry planet 10-12, nikt by nie zyskiwał ani nie tracił na takich relokacjach.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez ackra ().

    • Witam
      Popieram pomysł Ciap ,wieczni urlopowicze do przechowalni.Problem nie stanowią konta idlerów ,z których jest jakiś pożytek tylko konta wiecznych urlopowiczów, których to kont jest multum albo i więcej.
      Coś trzeba zmienić bo faktycznie jakby się chciało założyć nowa planetkę to nie ma gdzie, a i relokacje o które tu tak walczono można sobie w buty włożyć.
      Może poprzesuwać część urlopowiczów na pozycje 1-3
      Pozdrawiam ja:)
    • dorzuce od siebie kilka groszy bo chyba gameforge nie zdaje sobie sprawy z niektorych rzeczy.
      dwa konta mialem na exodusach jedno flota drugie eko, po informacji o fuzji zalozylem kolejne zeby zablokowac sobie miejsca w ukladach i takim o to sposobem otrzymalem 9 relokacji na kazdym koncie.
      informacja o 2 darmowych relokacjach dla gospodarzy jest nieśmiesznym zartem i napluciem komus w pysk. a na zielonym koncie zrobic kilka poziomow astro to zaden problem ktos z topki zawsze wysle surke na "rozwoj" 9* 240 000 = 2 160 000 * 2 = 4 320 000 tyle anty zaoszczedzilem klikajac kilka dni na kontach i badajac astro. a nie przesadzajmy ze komus przeszkadza to ze o jedna pozycje mu sie zmenilo polozenie planety w ukladzie hahahaha a teraz liczmy dla gospodarzy 2* 240 000 = 480 000 + ekipa 1 tydzien za 42,5k a wy dajecie na 5 dni xDDDDDDDDDDD <lol2> mamy mniej jak 520k anty czyli 4 razy mniej. Mam nadzieje ze za kazdymi przenosinami bede exodusem bo nie wyobrazam sobie zebym dostal pakiet gospodarza. kolejna fuzja i mozna kolejny raz ten sam numer z darmowymi przyenosinami robic karajac przy tym uni gospodarzy. osoby odpowiadajace za to niech zapytaja sie kogos kto potrafi myśleć i niech im doradzi.
      Aha i zeby nie bylo, nie mowie ze kazdy ma dostac 20 przenosic i zaloge na rok tylko sie zastanowcie nad tym co czasem dajecie bo bezmyslnosc nie jest niczym dobrym.
      A to że łączycie uni gdzie top1 ma 300kk pkt z takim gdzie top1 ma 30kk pokazuje że osoby odpowiadajace za to nie maja wyobraźni.
    • gardze wami napisał(a):

      @ciap

      Czy jest realna szansa w najbliższym czasie (~miesiąc) wprowadzić zmianę na Uni, która przeniosła by idlerowskie i konta na (u) zdala od miejsc 4-12?
      Szalony!
      Myślę że w takiej firmie jaką jest GF, czyli wiele szczebelków, wprowadzanie zmian może trać dłużej.
      Inna sprawa to czy planują takie coś? To co pisałam tutaj było moim luźnym pomysłem jako gracza i pewnie nawet o tym nie wie GF. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      gardze wami napisał(a):

      @ciap

      Czy jest realna szansa w najbliższym czasie (~miesiąc) wprowadzić zmianę na Uni, która przeniosła by idlerowskie i konta na (u) zdala od miejsc 4-12?
      Szalony!Myślę że w takiej firmie jaką jest GF, czyli wiele szczebelków, wprowadzanie zmian może trać dłużej.
      Inna sprawa to czy planują takie coś? To co pisałam tutaj było moim luźnym pomysłem jako gracza i pewnie nawet o tym nie wie GF. :fsmile:
      Myślę, że większym szaleństwem było zalać uni astronomiczną ilością niebieskich kont i dać graczom przenosiny, z których absolutnie nie można skorzystać.
      To jest dramat jeśli chodzi o jakąkolwiek grywalność. 8 gali z czego 7 jest zapchanych do 499 układu w lewo i w prawo.

      Tu nie potrzeba absurdalnych zmian, dodawania gali, czy zmian w kodzie. Wystarczy odblokować mozliwość przenoszenia planety do pozycji 1-15. Prosta łatka. Dwa kliknięcia.
    • Faktycznie dosypało na końcu tych wiecznych urlopów/idlaków.

      Według mnie dobrą opcją byłoby zdjęcie lokalizacyjnej blokady przy przenoszeniu planet - żeby każdy mógł przenosić dowolną planetę w dowolne miejsce.
      "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

      COMA
    • Daneku25 napisał(a):




      Według mnie dobrą opcją byłoby zdjęcie lokalizacyjnej blokady przy przenoszeniu planet - żeby każdy mógł przenosić dowolną planetę w dowolne miejsce.

      Dokładnie tak mało potrzeba, żeby nikt nie narzekał na to że 60% gali jest zapełnione osadem. Jak sobie wyobraża staff gre na uni, gdzie nie można rozlokować kolonii? Ludzie mają kasować eko tylko dlatego, żeby zmienić rozstawienie? Absurdem jest zablokowanie możliwości relokowania 1-3, 13-15 jeśli darmowe relokacje się kończa, gracz płaci za te przenosiny i powinien mieć możliwość wyboru, a nie ograniczenia do wyznaczonych pozycji.
    • ciap napisał(a):

      gardze wami napisał(a):

      @ciap

      Czy jest realna szansa w najbliższym czasie (~miesiąc) wprowadzić zmianę na Uni, która przeniosła by idlerowskie i konta na (u) zdala od miejsc 4-12?
      Szalony!Myślę że w takiej firmie jaką jest GF, czyli wiele szczebelków, wprowadzanie zmian może trać dłużej.
      Inna sprawa to czy planują takie coś? To co pisałam tutaj było moim luźnym pomysłem jako gracza i pewnie nawet o tym nie wie GF. :fsmile:
      Nie bylo problemem @ciap by z 13 galaktyk dla Libry, ktore wyszly tuz przed fuzja wrocic do planowanych 8 wiec nie jest szalonym pomyslem zmienic reguly gry by wyjsc jakos z tego problemu pozapychanych ukladow i otworzyc szanse przenosin na te skrajne uklady 1-3 i 13-15 z kazdej pozycji w ukladzie. Wystarczy tylko chciec a da sie wszystko zrobic co juz team niejednokrotnie udowodnil. Problem tylko w tym, ze wygodniej napisac/powiedziec, ze sie nie da i tak musi byc i koniec.
    • Ale faktycznie mogli by raz od procedury odejść i zrobić raz wyjątek by docelowo mogli by przenieść się teraz na skrajne bo trochę nie pokolei poszło wszystko bo najpierw osiadł "osad" zapychając 4-12 a później dostaliśmy przenosiny hmm to wypadało by raz zrobić możliwość przenosin na skrajne bo nawet przeglądając galę 1 czy 2 to nie da rady się już wbić .
      Sens byłby gdybyśmy dostali przenosiny przed "osadem"
    • Truck driver napisał(a):

      Nie bylo problemem @ciap by z 13 galaktyk dla Libry, ktore wyszly tuz przed fuzja wrocic do planowanych 8 wiec nie jest szalonym pomyslem zmienic reguly gry by wyjsc jakos z tego problemu pozapychanych ukladow i otworzyc szanse przenosin na te skrajne uklady 1-3 i 13-15 z kazdej pozycji w ukladzie.
      Pisałam to chyba 100 razy i muszę napisać 101:

      NIE PORÓWNUJCIE EDYTOWANIE PARAMETRÓW UNI (JEDNA ZMIENNA) DO ZMIAN PROGRAMOWYCH (KTOŚ MUSI EDYTOWAĆ KOD GRY). TO NIE SĄ TE SAME RZECZY. PIERWSZE ZROBI KAŻDY, DRUGIE JUŻ NIE I WYMAGA TO TESTÓW.
      Większość zmian o których Wy piszecie to zmiana kodu gry. Tego nie robi się pstryk i jest. Tym bardziej nie zrobią tego gdy fuzja już trwa. Nawet to całe przeniesienie osadu wymagałoby edytowania kodu...
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • ciap napisał(a):

      Truck driver napisał(a):

      Nie bylo problemem @ciap by z 13 galaktyk dla Libry, ktore wyszly tuz przed fuzja wrocic do planowanych 8 wiec nie jest szalonym pomyslem zmienic reguly gry by wyjsc jakos z tego problemu pozapychanych ukladow i otworzyc szanse przenosin na te skrajne uklady 1-3 i 13-15 z kazdej pozycji w ukladzie.
      Pisałam to chyba 100 razy i muszę napisać 101:
      NIE PORÓWNUJCIE EDYTOWANIE PARAMETRÓW UNI (JEDNA ZMIENNA) DO ZMIAN PROGRAMOWYCH (KTOŚ MUSI EDYTOWAĆ KOD GRY). TO NIE SĄ TE SAME RZECZY. PIERWSZE ZROBI KAŻDY, DRUGIE JUŻ NIE I WYMAGA TO TESTÓW.
      Większość zmian o których Wy piszecie to zmiana kodu gry. Tego nie robi się pstryk i jest. Tym bardziej nie zrobią tego gdy fuzja już trwa. Nawet to całe przeniesienie osadu wymagałoby edytowania kodu... :X
      Zaraz, chwileczke :P fuzja byla chyba do wczoraj czy cos sie zmienilo? Skoro nie mozna idlakow i wiecznych urlopow wyrzucic z ukladow 4-12 to wypada dac graczom inna mozliwosc. Teraz ktos by chcial (np. ja ale tez i wielu innych z pewnoscia) przeniesc sie gdzies ale pytanie gdzie skoro wszystko pozapychane a niby fuzja byla dopracowana ze szczegolami.
    • @ciap nie róbmy sobie żartów, że coś wymaga testów. To jest prosty kod, w nagłówku którego znajdują się wartości od 1 do 15. Tutaj nie trzeba nic testować, ponieważ procedura przenosin kolonii pozostaje dokładnie taka sama. Trzeba po prostu zmienić widełki, dla których te przenosiny są możliwe. Przytaczanie statystyk z wymarłych serwerów nie rozwiązuje problemu, który jest już kwestią czasu na universach docelowych. Nie da się tak grać. Jak mam prościej to ująć. Niektóre floty po 100mln pkt mają 6 planet z eko w jednej galaktyce. Jak chcesz grać flotą mając 6 planet w jednej galaktyce. Równocześnie gracz może nie mieć wogóle przenosin bo nie ma możliwości z nich skorzystać. To tak jakbyśmy weszli do salonu samochodowego, pokazałbym Ci piękny model samochodu, kupił Ci go, dał kluczyki, zatankował do pełna i powiedział możesz nim jeżdzić tylko przód tył w garażu.
      Koniec końców właśnie tak wyszło. Gracze mają przedłużoną zabawę na nowym uni. Dostali darmowe przenosiny jako rekompensatę, lecz co z tego skoro nie mogą ich wykorzystać.
    • @gardze wami
      Nie piszę o zmianach widełków przenoszenia. Parę osób tutaj pisało że to byłoby niesprawiedliwe -> duże kolonie na zimnych pozycjach. Wtedy jedyna opcja to kasacja całkowita ograniczeń w przenoszeniu. Kiedyś gdzieś widziałam taki pomysł. Było pełno głosów że wygrają na tym tylko osoby które mają anty. :<

      Oszaleć idzie! :uhuh:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • A jaka to jest przewaga, skoro telep po przenosinach jest gorący 24h. Nie ma to żadnego znaczenia, czy ktoś przenosiny cała kolonie za anty czy nie jesli galie są wszystkie zapchane. Równocześnie mogę powiedzieć, że konta które eko nie mają mają przewagę bo nie muszą usuwać kolonii o wartości punktowej 30mln.

      Tak jak jest teraz nie da się grać. Nie ukrywajmy tego bo to jest paranoja co się stało. Nikomu nie są potrzebne darmowe przenosiny, jeśli nie może z nich skorzystać.
    • ciap napisał(a):

      Oszaleć idzie!
      Dobrze powiedziane :) oszalec idzie przez niedociagniecia jakie wyszly po calej tej fuzji :D a mialo byc tak pieknie lecz wyszlo jak zwykle oczywiscie i niby nie da sie nic zrobic :) @ciap zapewnialas, ze fuzja jest dopracowana i nie moze byc problemow a wyszlo inaczej. Skad masz pewnosc, ze to co piszesz od kilku/kilkunastu postow jest zgodne z tym co mozna a czego nie mozna zmienic?