(OgameTools) Program własnego autorstwa - zapraszam do testowania

    • Narzędzia:
    • El Pantito napisał(a):

      Pewnie zadam głupie pytanie :D Jak dodać RS do bazy ? :D

      Jak otworzysz zakładkę "Bazy raportów" to masz opcję "Monitoruj schowek" - prawy górny róg obok notatnika i kalkulatora. Zaznacz go. Teraz kopiujesz RS i raport powinien pojawić się w "Bazie " . Później robisz " zapisz" i masz utworzoną swoją bazę. Jak będziesz chciał do niej dopisać nowy RS to musisz ją najpierw wczytać, następnie dodajesz nowy wpis i zapisujesz. Ewentualnie tworzysz nową bazę ;)
    • wersja 1.1.7
      Dodałem wpływ technologii plazmowej na wydobycie metalu i kryształu, poprawiłem nieznacznie wzory wydobycia u mnie obecnie liczy co do jednostki z tym co pokazuje ogame.

      Pozdrawiam
    • Witam, świetny programik, zasiedziałem się przy nim:) Zauważyłem, że magazyny są liczone po staremu. Jeśli mogę dodać jakąś uwagę to fajnie by było móc wybrać mniejszy % zasialnia fuzyjną:P
      I jeszcze chciałbym zapytać: co zrobić gdy mam ileś skanów danego gracza w bazie, a on zmieni nick, to jak połączyć to wszystko w jedną całość? Czy program sam połączy widząc po tych samych kordach?
      Aha i jeszcze jedno. Wydobycie dexu nie zgadza mi się w 100%, zdaje się że ostatnio zmienili na zwykłe matematyczne zaokrąglanie do jednostki i gdy klikniemy budynek ekstraktora i ten "?", to te wartości są nieaktualne.
      Edit: Można też prosić, żeby symulacja zabudowy planety się zapisywała? Bo tylko średnica się zapisuje. Co drugi poziom terra daje bonusowe pole, nie jest to uwzględnione.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Egzegeta ().

    • Siema

      bassir napisał(a):

      pojawia mi się problem . Gdy otwieram program na netbooku w pracy nie dostosowywuje się on do ekranu i jest ucięty..


      No tak kiedyś miałem przystosować program do mniejszych rozdzielczości i po prostu zapomniałem o tym problemie.

      Egzegeta napisał(a):

      Witam, świetny programik, zasiedziałem się przy nim:) Zauważyłem, że magazyny są liczone po staremu. Jeśli mogę dodać jakąś uwagę to fajnie by było móc wybrać mniejszy % zasialnia fuzyjną:P
      I jeszcze chciałbym zapytać: co zrobić gdy mam ileś skanów danego gracza w bazie, a on zmieni nick, to jak połączyć to wszystko w jedną całość? Czy program sam połączy widząc po tych samych kordach?
      Aha i jeszcze jedno. Wydobycie dexu nie zgadza mi się w 100%, zdaje się że ostatnio zmienili na zwykłe matematyczne zaokrąglanie do jednostki i gdy klikniemy budynek ekstraktora i ten "?", to te wartości są nieaktualne.
      Edit: Można też prosić, żeby symulacja zabudowy planety się zapisywała? Bo tylko średnica się zapisuje. Co drugi poziom terra daje bonusowe pole, nie jest to uwzględnione.


      Magazyny i terraformer w symulatorze to zmiany które po prostu nie uwzględniłem, dzięki za przypomnienie. Co do fuzyjnej hmm w sumie pierwszy raz widzę taka propozycje :) sam nie buduje tego jak większość zapewne i dlatego. Jeśli chodzi o raporty szpiegowskie, spróbuj zmienić stary nick gracza na nowy i dodawać ( albo na odwrót ). Wydobycie sprawdzaj w szczegółach surowców nie w tabeli danego budynku, pamiętaj o boosterach i wydobyciu podstawowym. Zapis symulacji miałby pamiętać wszystkie lvle budynków ?
      pozdro
    • AnunnakinGiant napisał(a):

      Zapis symulacji miałby pamiętać wszystkie lvle budynków ?

      Tak, jeśli zechcę od zera to kliknę ten przycisk "wyczyść" czy jak mu tam.

      Z tym wydobyciem to może niejasno napisałem, ale nadal mi się nie zgadza, sprawdzałeś to? Nie chodzi mi o tabelkę, bo to napisałem że jest błędna:P
      Dzęki:)
    • dzięki za screena, takie coś wiele pomoże ;) będę miał chwile zajrzę jeszcze na te wzory i inne rzeczy które zgłaszaliście, ale metal i kryształ liczy widzę Ci co do jednostki.

      Zaktualizowałem do 1.1.7a sprawdźcie teraz wydobycie ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez AnunnakinGiant ().

    • hmm ale to rekordy dobowe nie godzinowe ;) Sprawdzaj na wydobyciu dobowym od tego jest przycisk wydobycie dobowe w programie, przy innym nie generuje rekordów. Sprawdzałem tylko to co mi wkleili na priv i w temacie + tam gdzie gram u mnie liczy co do joty (uni x5 i unix4 .org wersja apki 1.1.7a)

      Nie sugeruj się tabelką w ogame źle podaje ;) Zobacz na tabelkę i na rzeczywiste wydobycie w ustawieniach surowców u mnie właśnie w tabelce pokazuje źle o tę jedną jednostkę.
    • Zgadza się, tabelka jest trochę niedokładna.
      Teraz mam inny detal:P W grze na uni 5x mam na pewnej planecie stocznię na 9 i nanity 5 i LM mam w 3s, a wg programiku 4s. Poza tym pobawiłem się Twoim programem patrząc na czasy budowy statków i dziwnie trochę pancek się robi 3s na stoczni 13 i nanitach 9, a podwyższajac nanity na 10 ten czas spada do 1s. wydaje mi się, że zawsze przy zwiększeniu nanitów o 1 czas budowy danej jednostki jest dzielony przez 2, ale zawsze zaokrągla się w górę, czyli 2s powinno być. Gdy prześledzę czas budowy LM przy tym samym poziomie stoczni, a zwiększając poziom nanitów, to też nie zawsze zaokrągla w górę.

      EDIT: Nie wszystko co napisałem się zgadza, ale na pewno z tym LMem mam inaczej na ogame niż w programie:P

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Egzegeta ().

    • Wrr znowu nie da się cytować.

      Nie sugeruj się tabelką w ogame źle podaje Zobacz na tabelkę i na rzeczywiste wydobycie w ustawieniach surowców u mnie właśnie w tabelce pokazuje źle o tę jedną jednostkę.
      Skąd wiesz gdzie pokazuje dobrze?

      hmm ale to rekordy dobowe nie godzinowe
      A co to za różnica? Ja Ci pokazałam że na 1h mylisz się 1 jednostkę (czyli na 24h jest 24jednostki). Ty mi pokazałeś że źle liczę na dobę o 24 jednostki.
      Dla mnie to jedno. :E
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Dobrze pokazuje wydobycie które zgadza się z rzeczywistym wydobyciem w ogame a to jest do podejrzenia na każdej stronie jak się zalogujesz ;)
      function initAjaxResourcebox(){reloadResources({"metal":{"resources":{"actualFormat":"3.791.367","actual":3791367,"max":18005000,"production":95.086079262625}
      Można też tam sprawdzić jak zaokrągla ogame dziesiętne ;)
      Ale tak jak pisałaś są to różnice które można pominąć.

      Co do drugiego pytania ;) różnica jest ( a raczej była ) bo u mnie zaokrąglanie różniło się przed aktualizacją w wydobyciu dobowym i godzinowym ;)
      Pozdrawiam
    • AnunnakinGiant napisał(a):

      Dobrze pokazuje wydobycie które zgadza się z rzeczywistym wydobyciem w ogame a to jest do podejrzenia na każdej stronie jak się zalogujesz
      :ocb:

      Zakładka ogame (bez podstawowego):
      38 42.640

      Program (z podstawowym):
      42.671

      Różnica: 31 z czego 30 to podstawowe czyli wychodzi 1.

      I co? :E
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Znów wklejasz wydobycie godzinne nie dobowe, bez plazmowej hmm pewnie jeszcze z tabelki, po co ? co chcesz udowodnić ?
      Podejrzeć wydobycie miałem na myśli to co zwraca serwer ogame przez ajaxa w kodzie każdej podstrony ogame nie to co wyświetla GUI dla użytkownika, wskazówka była pod tym co zacytowałaś ... To co tam jest zwracane jest tylko mnożone i zwracane do GUI i to widzisz w ogame, stąd jestem pewien że tabelka źle pokazuje bo pokazuje inaczej.

      Program jest w pełni darmowy nie wymaga instalacji, zainstalowanej javy czy excela, można zapisywać ustawienia, jest napisany przez fana dla fanów ogame i wydobycie liczy najlepiej ^^
      U mnie pokazuje co do joty na serwerach x4 .org oraz x5 .pl. Wklej wydobycie dobowe i to co pokazuje w ustawieniach surowców wtedy sprawdzimy, nieścisłość 0-1 to jednak nic w porównaniu z nieścisłościami liczonymi po standardowych wzorach dostępnych na forach. Dla prostego przykładu jedna kopalnia jedna planeta:

      Fornax x5 plazmowa 0 - ogame
      Wydobycie podstawowe 150
      Kopalnia metalu (Poziom 3) 599
      Dzienne wydobycie: 17.976

      17.976 - mój program
      17.880 - Górnicy na OGame Adama

      różnica dość znaczna
      wkleiłem tylko pierwszy lepszy przykład, zresztą sama dobrze wiesz że program liczy ładnie dlaczego nie polecisz go do liczenia wydobycia na swoich tematach dla górników ? ;)
      Pozdrawiam
    • witam


      mam problem z RS a dokładniej przy próbie kopiowania RS z bazy do websim'a nie wkleja mi poprawie skanu. Do tego wkleja go zamiast obrońcy to jako agresora + cały wklejony raport nie jest kompletny. Niezależnie którą z 3 opcji kopiowania wybiorę za każdym razem jest źle...

      Jesli robię coś źle to proszę o pomoc...chyba że to jest jakiś błąd..

      pozdr
      uni [64] - Off [LaMki]
      uni [66] - Off [LaMki]
      uni [Jupiter] - Off [E-X-P]
      uni [Taurus] - ON [SKY]
    • Latający Holender napisał(a):


      witam


      mam problem z RS a dokładniej przy próbie kopiowania RS z bazy do websim'a nie wkleja mi poprawie skanu. Do tego wkleja go zamiast obrońcy to jako agresora + cały wklejony raport nie jest kompletny. Niezależnie którą z 3 opcji kopiowania wybiorę za każdym razem jest źle...

      Jesli robię coś źle to proszę o pomoc...chyba że to jest jakiś błąd..

      pozdr

      hmm z websimem nie sprawdzałem była ustawiana tylko kompatybilność ze speedsimem

      Michael napisał(a):





      Cytat


      Baza raportów szpiegowskich z automatycznymi wyliczeniami


      jaka jest pojemność tej bazy ?
      ile skanów mogę wrzucić?

      teoretycznie ilość nieograniczona zależy od kompa w sumie, przy paru tysiącach zaczyna ładować się dłużej baza.
    • Autor chyba niestety zaniechał dalsze prowadzenie projektu. Korzystałem kiedyś z tego programu niestety linki do pobrania nie działają. Czy jest ktoś w stanie pomóc?? Może ma ktoś ściągnięty ten programik? Będę bardzo wdzięczny.
    • qbikk dziękuję. Mam tylko problem z aktualizacją. Pokazuje że jest nowa wersja ale niestety nie aktualizuje programu. Ktoś wie o co chodzi??

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Gilad Pallaeon ().