(OgameTools) Program własnego autorstwa - zapraszam do testowania

    • Narzędzia:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Ostatnio mało czasu mam + ładna pogoda = mało czasu na ogametools :) Minęło już trochę czasu od ostatniej wersji, więc wszystkich zmian nie pamiętam - z doskoku coś zmieniałem.

      1.1.5 Changelog
      +Wielojęzyczność aplikacji dodana
      +Zaimplementowany standardowo język angielski i polski, inne ładowane z plików (poradnik w helpie)
      *'Pomoc' zmodyfikowana do łatwego edytowania
      +Minimalizowanie do tray, zawsze na wierzchu
      +Znacznie ulepszone możliwość w Dodatki/Suma (thx to MrFisher)
      +Dodane wydobycie przez godziny,dni
      +Dodana aktualizacja online
      +Zaznaczanie/odznaczanie wszystkich kolumn w opcjach
      +W produkcji dodałem przy przeliczeniach parę rzeczy
      +Notatnik w bazie rs, trochę zmodyfikowany wygląd podgląd skanu

      Przebudowałem też parę skryptów, ale najwięcej czasu zajęło podpinanie wszystkiego pod obsługę wielu języków :E
      Czekam na więcej propozycji :)
      Na razie jest jeszcze propozycja bazy farmingu, rw i różnych innych (aplikacja już w części przygotowana na to).
    • rewelacja O_O

      kilka bugów, ewentualnie drobiazgów do poprawy:
      - w zakładce Ustawienia/wydobycie powinno być Badania zamiast Budynek
      - grafiki budynków są wycentrowane w pionie i w poziomie, może ustawić je do górnej krawędzi (nie będą "opadać" przy 1-wersowych opisach)?
      - do grawitonów dodać już posiadaną energię i mechanika
      - w Opcjach, na skórce "Ciemny" ucina końcówki + tekst z PZ "wyjeżdża" na krawędź

      pozdrawiam
    • Fleja2k z której wersji korzystasz ? Aktualna to 1.1.5 Autor już trochę poprawek powprowadzał.
      Sprawdź, u mnie są badania. Na skórce "ciemny" nie widzę, żeby coś przycinało. Może jakiś zrzut.
      Mnie osobiście nie przeszkadza rozlokowanie gafiki , może jakbym zobaczył nowy wygląd.
      Faktycznie dodanie mechanika i posiadanej własnej energii mogłoby ułatwić obliczenia. Nie trzeba by wtedy wpisać gdzieś jaki się ma lv energetycznej, temperatury i wydajności satek ?
      Zauważyłem właśnie brak możliwości wpisania technologi energetycznej wyższej niż 9 lv w dodatkach - symulacja planety.
      Przyszło mi tez teraz do głowy, że niezłą opcją byłoby dostosowywanie wielkości okna programu. W tech chwili jest niezmienna. Coś jak okienka w windows. Klikam i pełny ekran lub rozciągam do zamierzonych rozmiarów.
    • Fleja2k napisał(a):

      rewelacja O_O

      kilka bugów, ewentualnie drobiazgów do poprawy:
      - w zakładce Ustawienia/wydobycie powinno być Badania zamiast Budynek
      - grafiki budynków są wycentrowane w pionie i w poziomie, może ustawić je do górnej krawędzi (nie będą "opadać" przy 1-wersowych opisach)?
      - do grawitonów dodać już posiadaną energię i mechanika
      - w Opcjach, na skórce "Ciemny" ucina końcówki + tekst z PZ "wyjeżdża" na krawędź

      pozdrawiam

      wszystko poprawione :) prócz tych obrazków - też mnei to wkurzałojak to robiłem... obrazki są na top ustawione niby ... ale nie dociągają jak powinny.

      MrFischer napisał(a):

      Fleja2k z której wersji korzystasz ? Aktualna to 1.1.5 Autor już trochę poprawek powprowadzał.
      Sprawdź, u mnie są badania. Na skórce "ciemny" nie widzę, żeby coś przycinało. Może jakiś zrzut.
      Mnie osobiście nie przeszkadza rozlokowanie gafiki , może jakbym zobaczył nowy wygląd.
      Faktycznie dodanie mechanika i posiadanej własnej energii mogłoby ułatwić obliczenia. Nie trzeba by wtedy wpisać gdzieś jaki się ma lv energetycznej, temperatury i wydajności satek ?
      Zauważyłem właśnie brak możliwości wpisania technologi energetycznej wyższej niż 9 lv w dodatkach - symulacja planety.
      Przyszło mi tez teraz do głowy, że niezłą opcją byłoby dostosowywanie wielkości okna programu. W tech chwili jest niezmienna. Coś jak okienka w windows. Klikam i pełny ekran lub rozciągam do zamierzonych rozmiarów.

      Poprawiłem te energetyczną. Co do resizowania okna programu to odpada :) z początku tak było, ale wywaliłem resize.

      Możecie stestować działanie update online, żeby było ok musi być odpalone tylko jedno ogametools ... w sumie powinienem to gdzieś tam dopisać przy aktualizacji.

      Również pozdrawiam
    • powinno ;) jeśli nie zmieniałeś nazwy OgameTools to powinno nie tworzyć nowego pliku.
      edit: zapomniałem ze możesz odpalać program z bety ze strony czyli OgameToolsbeta - wtedy stworzy OgameTools :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez AnunnakinGiant ().

    • wersja 1.1.5c

      baza RS, nazwy struktur obronnych i technologii nachodzą na siebie



      edit...
      ustawienia/wydobycie, poziom stoczni ustawia na 0 po każdorazowym zapisaniu ustawień
      pomaga jedynie ręczna edycja otsetting.ini

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Fleja2k ().



    • Powinienem dawno tak zrobić, ale dopiero jak pisałem uchwyty pod wiele języków zobaczyłem ten problem, że czcionka może się nie mieścić. Teraz chyba jest czytelniej nawet. Ustawienia stocznia poprawiłem też. Autopatchowanie nie dodaje już nowego pliku ogametools.exe jeśli nazwa pliku była zmieniana - nadpisuje starą nazwę.

      Ps. bawię się teraz sumalotorem walk - przyznam się bez bicia :E Ale po co ? speed sim jest, jest parę powodów dla których speed sim w moim programie dałby wiele nowego, choćby w połączeniu z obecna bazą rs + bazy zaproponowane i obgadane z MrFisher. Jednak jeśli efekty tej zabawy mnie nie zadowolą to oleje temat :) chodzi głównie o szybkość symulacji (c++ vs delphi :D), bo precyzyjność to już mniejszy problem, tu też był pomysł aby skrypty miały pewne wartości modyfikowalne :)
      Dzięki za wychwycenie bugu.
      Pozdrawiam
    • Dodatki
      Symulator planeta
      Średnica - stała ( nawet po zapisani, przy ponownym otwarciu programu pokazuje tą co była przed zapisem )
      Max Temperatura - podobnie
      Technologia energetyczna - podobnie
      Prędkość UNI - podobnie

      Symulator księżyca
      Prędkość UNI - podobnie
      Średnica - podobnie
      Za każdym otwarciem programu ponownie trzeba wprowadzać dane.
    • i znowu ja... wybacz, że narzekam ;)

      baza RS, nie wczytuje z raportów poziomów ekstraktora deu, zbiornika deu i wszystkich napędów
      na screenie u Ciebie widać napędy, u mnie nie pokazuje

      nie udało mi się zaaktualizować... musiałem ręcznie pobrać 1.1.5e i podmienić pliki
      jakiś problem ms-dos i kacper krzyczy, że podejrzany plik (heurystyka)


      miłego dnia
    • Tak jeszcze siedzę i przeglądam do czego się przyczepić ;P
      Zakładka Produkcja
      Jest " Od wydobycie "
      Nie powinno być " z wydobycia" ?
      Opcja " Licz " zarówno w obronie jak i statkach. Do czego służy ?
      Jeśli ustawimy w zakładce " Ustawienia/Wydobycie " produkcje na: godzinę, dzień lub tydzień i w zakładce " produkcja wciśniemy " Od wydobycie " to nam automatycznie przelicza na produkcję przez nas założoną.
      Natomiast jeśli wcisnę " Licz " to pokazuje jakąś wielokrotność.
      W zakładce " Ustawienia/Wydobycie " wstawiłeś opcję "Do " i " Przez "
      Funkcja "Do" pozwala automatycznie wkleić datę następnego dnia. Wstawiłeś okienko, niby kalkulator, a jakby pójść dalej i na przykład dać możliwość graficznego pokazania miesiąca / otwiera się okienko danego miesiąca i wybierasz dany dzień ? /
      Funkcja " Przez " dubluje się z tym co jest wyżej, tzn wydobyciem tygodniowym, dniowym, godzinnym i minutowym.
      Zlikwiduj " Przez " a dołóż wyżej możliwość wyboru ilości dni, godziny już są.
    • MrFischer napisał(a):

      Tak jeszcze siedzę i przeglądam do czego się przyczepić ;P
      Zakładka Produkcja
      Jest " Od wydobycie "
      Nie powinno być " z wydobycia" ?
      Opcja " Licz " zarówno w obronie jak i statkach. Do czego służy ?
      Jeśli ustawimy w zakładce " Ustawienia/Wydobycie " produkcje na: godzinę, dzień lub tydzień i w zakładce " produkcja wciśniemy " Od wydobycie " to nam automatycznie przelicza na produkcję przez nas założoną.
      Natomiast jeśli wcisnę " Licz " to pokazuje jakąś wielokrotność.
      W zakładce " Ustawienia/Wydobycie " wstawiłeś opcję "Do " i " Przez "
      Funkcja "Do" pozwala automatycznie wkleić datę następnego dnia. Wstawiłeś okienko, niby kalkulator, a jakby pójść dalej i na przykład dać możliwość graficznego pokazania miesiąca / otwiera się okienko danego miesiąca i wybierasz dany dzień ? /
      Funkcja " Przez " dubluje się z tym co jest wyżej, tzn wydobyciem tygodniowym, dniowym, godzinnym i minutowym.
      Zlikwiduj " Przez " a dołóż wyżej możliwość wyboru ilości dni, godziny już są.


      'z wydobycia' - no fakt trochę to dziwnie wygląda :E
      co do działania przycisków:
      'od wydobycie' - przelicza ile możesz wyprodukować każdego statku/jednostki obronnej wg wydobycia które wygenerowałeś uprzednio (był to pomysł tutaj na forum).
      przykład- chcesz wiedzieć ile niszczarek wyprodukujesz z eko przez 5 dni, symulujesz wydobycie przez 5 dni i wciskasz przycisk w produkcji.
      Licz - po prostu oblicza ile surki i czasu potrzeba na zbudowanie statków/obrony z wpisanych wartości.
      Przycisk 'Do' no może być kalendarz ;)
      Co do 'Przez' nie ma sensu zmieniać tego, bo z niczym się to nie dubluje :) dodałem to dlatego jak badałem astro do 10 planety, gdy badało się na 16 włączyłem program aby obliczyć ile uzbieram surki do czasu aż się skończy badać na 16 lvl. Nie wyliczysz nigdzie prócz tej opcji 5 dni i 15 godzin :) Chyba że przeliczysz dni na godziny i w godzinowym ;) Tak samo wprowadzanie przez X dni nie ma sensu bo tutaj możesz ustawić 0 godzin i tylko dni wypełnić.
    • AnunnakinGiant napisał(a):

      Co do 'Przez' nie ma sensu zmieniać tego, bo z niczym się to nie dubluje :) dodałem to dlatego jak badałem astro do 10 planety, gdy badało się na 16 włączyłem program aby obliczyć ile uzbieram surki do czasu aż się skończy badać na 16 lvl. Nie wyliczysz nigdzie prócz tej opcji 5 dni i 15 godzin :) Chyba że przeliczysz dni na godziny i w godzinowym ;) Tak samo wprowadzanie przez X dni nie ma sensu bo tutaj możesz ustawić 0 godzin i tylko dni wypełnić.

      Wystarczy zrobić tak jak w przypadku, "wydobycie przez godzinę", pod spodem masz przez "godziny".
      To samo zrób z " wydobycie przez dzień ", pod spodem daj przez dnia jak w przypadku godzin i minut. Połącz wyliczenie minut, godzin i dni a osiągniesz ten sam efekt. Będzie według mnie, bardziej czytelne ;)

      Mam jeszcze małe spostrzeżenie dotyczące bazy RS.
      W tej chwili wygląda to tak, otwieram program, zakładka Baza RS. I wczytuję bazę. Wrzucam nowe skany, robię zapisz. Baza została zaktualizowana. Do tej pory jest oki.
      Jednak jeśli zapomnę wgrać starą bazę, wrzucę nowe skany dam zapisz to pojawia się moim zdaniem mały problem. Powstaje nowa baza, stara idzie w kosz -_-
      Nie dałoby się zrobić tak, żeby nadpisywało starą bez konieczności jej wczytywania ?
      A może istnieje sposób zabezpieczenia starej tak, żeby nie ulegała skasowaniu ?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez MrFischer ().

    • Thx :rumieniec:

      AnunnakinGiant napisał(a):

      eksportuj/importuj bazę w dodatkowym menu - nie nadpisuje tabeli/bazy wtedy :)

      Nowe spostrzeżenie.
      Zakładka "Ruch flot - Liczenie startu i powrotu"
      Możemy ustawić tylko czas dolotu, czas powrotu uzyskujemy automatycznie.
      Czasami jednak, jak w misji transportuj czy zbiórka pz interesuje nasz czas powrotu, tzn chcemy żeby transy wróciły o określonej godzinie. Czas dostawy to problem odbiorcy ]:-D My chcemy jedynie bezpiecznie odebrać swoje DT.
      Czy da radę tak zrobić, żeby nie bawić się czasem dolotu, tylko od razu ustawić czas powrotu ? Jakaś dodatkowa opcja z podziałem na misje stacjonuj, transportuj, pz i z możliwością wyboru opcji czasu: dolot lub powrót.
      Pozdrawiam
    • hmm nie wiem czy dobrze rozumiem, ale obliczanie powrotu floty z PZ to ta pierwsza opcja przecież. Tam podajesz czas powrotu i generuje Ci najlepsze koordynaty dla startu o godzinie która jest obecnie ( 1 przycisk ) lub od wprowadzonej ( 2 przycisk ). No i opcje standardowe w ruchu flot ?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez AnunnakinGiant ().

    • Górnicy uE /28.6.2011/

      Nic nie zmieniałam ale:
      + uni musi być podawane jako liczba :>
      + w dacie zamiast - są .
      O i dziękuję że ktoś sam z siebie się tym zainteresował. :)

      "i jeden z formatowaniem"
      Po co w górnikach flota i badania? ;)
      Skasowałabym te rzeczy.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Nie wiem po co flota i badania, ale widziałem że gdzieś tam w Twoich postach tak było, pomyślałem że lepiej więcej niż mniej :)
      Zmieniłem wszystko co podałaś, nowe pliczki właśnie się wrzucają na serwer.
      Pozdrawiam !
    • Rozwiązanie okazało się dosyć dziwne ;p Prawidłowo wszystko wczytuje po przestawieniu układu klawiatury na EN. Jak byś mógł podać jakiś logiczny powód czemu tak się dzieje byłbym wdzięczny :)
      Świetny programik :) Szkoda tylko, że nie open source. Dobrym pomysłem jest aktualizacja na życzenie. Nie cierpię programów, które na siłę pakują mi się do netu.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Nevski ().