Top ataków rakietowych

    • Rekordy:
    • witam
      dostąpiłem zaszczytu poprowadzenia tego tematu :E
      mam nadzieje że was nie zawiodę



      pozdrawiam wszystkich niszczycieli bunkrów

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez lukaszksk ().

    • Sojusz [ToE] vs. Hutnik [Pillbox]

      - 2ga akcja rakietowa pod względem ilości wypuszczonych RM
      - 2ga akcja rakietowa pod względem czasu rozwalania bunkra
      - 1sza akcja rakietowa pod względem ilości wypuszczonych RM na godzinę
      - 2ga akcja rakietowa pod względem ilości strzelających osób (przejrzałem Top11 ataków - najwięcej, co brało udział to 25 osób w obecnym Top6 oraz tyle samo, ile u nas, czyli 23 osoby w obecnym Top5)

      Hutnik jest także w Top największych bunkrów ;)
    • Zmiana lidera w kategorii szybkostrzelnosci, a do tego pokazny % i 30gs do piachu :)

      Grzesiekg, protox, Capric, RCzerwononosy [OCToG], 0710darko[O_ OCToG], tony187, kFFiaTuSeQ, Misie-Patysie, [AOCToG] vs Kosmik [CORSAIRS]

      ilosc rakiet: 7317rakiet
      % z bitwy: 2952,87% (w tym 30gs))

      protox, Grzesiekg, Capric[OCToG], 0710darko[O_ OCToG], tony187[AOCToG] vs Kosmik[CORSAIRS] - 2952,87%

      Dodatkowo pobity rekord szybkostrzelnosci :) 8 i 7 lvl nanitow zrobily swoje :P
      W porywach lecialo 1668 RMP/h :)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Grzesiekg ().

    • Witam

      Ja w sprawie ostatnio dodanego rozbunkrowywania na pozycji 6

      (Grzesiekg, protox, Capric, RCzerwononosy [OCToG], 0710darko[O_ OCToG], tony187, kFFiaTuSeQ, Misie-Patysie, [AOCToG] vs Kosmik [CORSAIRS])

      Chodzi mianowicie o dopisek pod rekordem, jakoby pobili rekord największej szybkostrzelności wynikiem 1668 RMP/h.

      Chciałbym zauważyć, że rozbunkrowywanie trwało ponad 6 godzin, a poleciało łącznie 7317 RMP, a tym samym szybkostrzelność wynosi maksymalnie 1220 RMP/h (a pewnie mniej, skoro mowa o "ponad 6 godzin").

      Tym samym nie jest to rekord szybkostrzelności, bo powiedzenie, że "chwilami dochodziliśmy do 1668 RMP/h", to ja mogę powiedzieć tak, że "chwilami dochodziliśmy do 12000 RMP/h" - i to jest prawda, bo przez pierwsze 2 minuty strzelania (zaczęliśmy równo o północy, zresztą wszystko jest dokładnie opisane w temacie temu poświęconym - mam na myśli obecne Top2 rakietowania) każda z 20 osób wysłała minimum 20 RMP, a tym samym w dwie minuty wysłaliśmy minimum 20x20=400 rakiet, a licząc na godzinę, to jest 30x2 minuty, a więc 30x400 rakiet = 12000 RMP/h.

      Ale chyba nie o taki rekord tutaj chodzi. I nie ma mowy o "odejmowaniu sobie czasów za rozłożenie planet" - My czas liczyliśmy nie od dotarcia pierwszych RMP do celu, ale od chwili ich wypuszczenia, do momentu, w którym uderzyła ta, która rozbroiła ostatnie działo.

      Tym samym proszę o skasowanie tego dopisku przy tym nowym rekordzie, a o przywrócenie go w Top2 ->
      Największa szybkostrzelności - 1502 RMP/godz !!!

      Pozdrawiam

      michaellll86
    • szybkostrzelnosc podalem na podstawie wybudowanych nanitow i planet ktore braly udzial w ataku (niestety nie wszyscy gracze mogli rakietowac dlatego nasza szybkostrzelnosc wyszla ponizej 1800rak/h)
      A dlaczego tyle podalem a nie tak jak piszesz 1200? Poniewaz nie wszyscy zaczeli rownoczesnie rakietowac. Przez pierwsze 2 godziny strzelaly tylko 3 osoby, potem do do rana, czyli okolo 4h juz 5.

      Jeszcze raz podkresle ze szybkostrzelnosci nie liczylem na podstawie rakiet jakie byly w powietrzu i ile wpadlo w pierwszej minucie. Moje rakiety z 8lvl'u nanitow lecialy prawie 1h do celu, podobnie kolegi z 7lvl'em nanitow. Reszta miala znacznie blizej wiec rakiety lecialy 5-15min. Podobnie bylo przy zakonczeniu rakietowania. Ja z kolega przerwalismy rakietowac na godzine przed atakiem floty i sykcesywnie osoby ktore mialy blizej przestawaly rakietowac. Wiec ciezko w zaistnialej sytuacji liczyc szybkostrzelnosc dzielac liczbe rakiet na ilosc godzin. W pierwszej godzinie moze wlecialo 200-300rakiet od najblizszych graczy, ale jak moje i kolegi zaczely dolatywac zrobilo sie grubo ponad 1k, a gdy dolaczyli sie kolejni koledzy przez conajmniej 2-3h rakietowanie szlo z podana predkoscia 1.7k rakiet/h. Ostatnia godzina bylo wygaszanie sie, bo 80% mocy nanitow juz nie moglo brac udzialu w rakietowaniu ze wzgledu na czas przelotu rakiet

      To chyba tyle. Mam nadzieje ze udzielilem wyczerpujacej odpowiedzi.

      Pozdrawiam i zycze konkurencji kolejnych sukcesow

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Grzesiekg ().

    • Grzesiekg napisał(a)
      Wiec ciezko w zaistnialej sytuacji liczyc szybkostrzelnosc dzielac liczbe rakiet na ilosc godzin.


      Jednakże na tym polega właśnie szybkostrzelność. Fakt, że "moglibyście" zrobić to szybciej dowodzi tylko jednego - słaba organizacja :] Albo przeszkody losowe (to wtedy trzeba było się przerzucić na inny termin). Faktu, że macie najszybsze rozbunkrowywanie w Top10 wam nie odmówię (i swoją drogą nie wiem, dlaczego o ten wpis w ogóle nie poprosiłeś).

      Jednakże największą szybkostrzelność do Top10 wprowadziłem ja, zarazem sprawdzając całe Top10, czy któryś atak nie miał większej, tym samym wprowadzając niejako pojęcie "szybkostrzelności" i sposobu jej obliczania nie widzę najmniejszego powodu, aby ją zmieniać.

      A teraz jeszcze porównując Twoje rozumowanie do rzeczywistości: Powiedzmy, że zarobiłeś przez rok pewną kwotę. Jednak Urząd Skarbowy stwierdził, że "byłeś w stanie zarobić więcej", a więc nałożył na Ciebie większy podatek. Jak byś się poczuł?

      Kolejny aspekt - myślisz, że u nas problemów nie było? Jasne, że tak - dwóch mogło zacząć dopiero rano, bo im rodzice nocy siedzieć nie pozwolili, dwóch przestało strzelać koło świtu, bo byli już tak pijani, że wysyłać nie mogli, paru zasnęło na klawiaturze... Ale mimo tego szybkostrzelność ataku rakietowego jest to nic innego jak "Ilość potrzebnych do rozwalenia bunkra rakiet/czas rakietowania".

      Kolejny aspekt - mówisz o godzinie dolotu - wiem, bo sam z 3 planet strzelałem z 1-godzinnym opóźnieniem, jednakże nie widziałem w tym żadnego problemu, aby w jakiś sposób "dodawać sobie" czasu.

      Następny: W ten sposób, "gdybając" da się zrobić tak, że wpisujesz szybkostrzelność wszystkich osób z okolicy, aby tylko sobie podbić wynik - nie mówię, że Ty tak robisz, w żadnym wypadku - ja mówię, jak da się zrobić, gdyby przyjąć zasady, na jakich chciałbyś, aby to liczyć.

      No i ostatni aspekt:
      Oto spis planet (przy wyciętych koordach), które były przygotowane specjalnie do rakietowania (a przygotowywanie to trwało równe 10 miesięcy):
      Planeta......Nick..........Sojusz....strzela..Nanity..Stocznia..Silos..Zasięg
      xxxxxxx.....KRONOR.......SO.......TAK.......2............9.........4........TAK VVV
      xxxxxxx...mirynda.......gToE.....TAK.......0...........10.........5.......TAK VVV
      xxxxxxx.....Arci..............ToE......TAK.......1............8..........6......TAK (??obecnie urlop??)
      xxxxxxx.....KRONOR.......SO.......TAK.......2...........11.........4.......TAK VVV
      ------------------------------------------------------------------------------------
      ------------------------------------------------------------------------------------
      xxxxxxx.....smieciarz.....SO.......TAK.........5.........12..........6.....TAK VVV
      xxxxxxx.....mirynda.......gToE....TAK........1..........8...........5.....TAK VVV
      xxxxxxx.....michaellll86..ToE......TAK........6.........12..........6.....TAK VVV
      xxxxxxx.....smieciarz.....SO.......TAK........5..........12...........6.....TAK VVV
      xxxxxxx.....gumbas30....SO......TAK........5..........12...........5.....TAK VVV
      xxxxxxx.....prmtl...........SO.......TAK........5.........13..........9.....TAK VVV
      xxxxxxx.....Farmer Maci..SO.......TAK........4..........10...........4.....TAK VVV
      xxxxxxx.....prmtl...........SO......TAK........5.........12...........6.....TAK VVV
      xxxxxxx.....APX..............SO......????-------urlop, więc nieznane-------
      xxxxxxx.....KRONOR........SO......TAK......5..........12...........7......TAK VVV
      xxxxxxx.....mat2000........SO......TAK......5.........12...........7.....TAK VVV
      xxxxxxx.....matis............gToE....TAK......5..........12...........4.....TAK VVV
      xxxxxxx.....Hypertraxx.....ToE.....TAK......4..........9............6......TAK VVV
      xxxxxxx.....Mantis...........gToE....TAK......4..........12...........6.....TAK VVV
      xxxxxxx.....SonY.............gToE...???.....2...........4...........2......TAK VVV
      xxxxxxx.....SYNIO............ToE.....TAK.....5..........12..........6......TAK VVV
      xxxxxxx.....grubasq..........SO......TAK.....5...........12.........7......TAK VVV
      xxxxxxx.....polaczek.........gToE...TAK.....4..........12..........7......TAK VVV
      xxxxxxx.....pawelek007.....gToE...TAK.....5..........12..........6......TAK VVV
      xxxxxxx.....mat2000..........SO.....TAK.....5..........12..........7......TAK VVV
      xxxxxxx.....Andree............ToE.....TAK....5..........12..........7.......TAK (??obecnie urlop??)
      xxxxxxx.....Olinek.............SO......TAK....5..........12..........6.......TAK VVV
      xxxxxxx.....Kalin...............G.A.....TAK....5..........12..........6.......TAK VVV
      xxxxxxx.....nieosiagalny....G.A.....TAK....4...........12.........6........TAK VVV
      xxxxxxx.....Olinek.............SO......TAK....4..........12..........6.......TAK VVV
      xxxxxxx.....Volothamp.......SO......TAK....5...........12..........0........TAK VVV
      xxxxxxx.....nieosiagalny....G.A......TAK...5...........12.........6........TAK VVV
      xxxxxxx....Egzorcysta......SO......TAK....5..........12..........6........TAK VVV
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      xxxxxxx......morfeusz11976..SO...TAK...5...........12..........6........TAK VVV
      xxxxxxx......To81mi..........SO.......TAK...4...........12............7........TAK VVV
      xxxxxxx......mirynda........gToE.....TAK...2...........10............6........TAK VVV
      xxxxxxx......To81mi...........SO......TAK...3............12.........7.........TAK VVV
      xxxxxxx......michaellll86.....ToE.....TAK...5............12.........7.........TAK VVV
      xxxxxxx......michaellll86.....ToE.....TAK....5...........12..........6........TAK VVV
      xxxxxxx....michaellll86.....ToE.....TAK....5...........12..........7........TAK VVV


      Planety wewnątrz kresek są tymi, które miały zasięg przy starych zasadach, poza kreskami - które dołączyły do listy po zmianie zasad, a i tak widzę po dacie edycji, że go nie poprawiałem przez ostatni tydzień, więc pewnie dane są zaniżone. (co do oznaczeń - G.A., gToE, SO i ToE to jeden sojusz, a podzielony tak ze względu na zbyt małe możliwości zarządzania w grze tak dużą liczbą osób i wątpię, żeby odpowiednie opcje kiedyś się pojawiły, mimo, że powoli zbliżamy się do wersji 1.0)

      Tym samym, po obliczeniach wychodzi, że Nasza "TEORETYCZNA SZYBKOSTRZELNOŚĆ" (i jak dla mnie - tak powinieneś ten obliczony przez siebie rekord nazwać) wynosi:

      1982,857257 RM / h



      I mimo wszystkich wyżej wymienionych powodów, ja uważam, że szybkostrzelnością rakietowania nie można nazwać w tej grze niczego innego, jak tylko stosunku ilości wypuszczonych RM do czasu, jaki minął od pierwszej wystrzelonej RM do ostatniej, która doleciała.



      A więc w związku z tym, że choćbyś nie wiem, jak się starał, ten rekord będzie do nas należeć tak, czy siak, proszę, abyśmy pozostali przy mojej definicji "szybkostrzelności".

      Pozdrawiam

      michaellll86


      EDIT -> Przepraszam za wygląd spisu, ale nie umiem go zrobić tak, aby było prawidłowo - z jakiegoś powodu przycina te linijki...

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez michaellll86 ().

    • Według mnie to nie powinno byc liczone akcje rakietowe powyzej 24h dlaczego ? To by było jak by ktos kogos zlomował np 4 razy w ciagu tyg na 100% potem sobie to odał i ma ST. Troche lipnie, bo tak to mozna i wystrzleic 100k rakaiet przez 1miesiac nie robiac nic innego tylko strzelajac ...
    • michaellll86 napisał(a)
      Grzesiekg napisał(a)
      Wiec ciezko w zaistnialej sytuacji liczyc szybkostrzelnosc dzielac liczbe rakiet na ilosc godzin.


      Jednakże na tym polega właśnie szybkostrzelność.

      nie, na tym predzej polega najszybsze rozbunkrowanie. Szybkostrzelnosc liczy sie w rakietach/h.
      Jak bierzesz z katalogu karabin nie sprawdzasz ile wystrzeli naboi na 24h a na 1min. Pralka tez sie rozpedza i zwalnia i producent nie poda ci ze srednia predkosc jest taka i taka tylko max


      PS. Kamyk nie czepiaj sie ich strzelalo 20 przez 24h, nas pieciu przez 6h :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Grzesiekg ().

    • widzę, że macie tu mały spór o 'szybkostrzelność'

      ja, jako osoba obiektywnie na to patrząca uważam, że definicję szybkostrzelności całkiem dobrze podał michaellll86, czyli:

      Ilość potrzebnych do rozwalenia bunkra rakiet/czas rakietowania


      chociaż, zmieniłbym na to:

      Ilość wystrzelonych rakiet/czas rakietowania


      nie zawsze bunkier jest do końca wyzerowany, a czas powinien być liczony od wystrzelenia pierwszej RMP do trafienia ostatniej RPM


      PS: to jest tylko moje, niczym nie przymuszone zdanie ;)
    • Mis Uszatek napisał(a)
      widzę, że macie tu mały spór o 'szybkostrzelność'

      ja, jako osoba obiektywnie na to patrząca uważam, że definicję szybkostrzelności całkiem dobrze podał michaellll86, czyli:

      Ilość potrzebnych do rozwalenia bunkra rakiet/czas rakietowania


      chociaż, zmieniłbym na to:

      Ilość wystrzelonych rakiet/czas rakietowania


      nie zawsze bunkier jest do końca wyzerowany, a czas powinien być liczony od wystrzelenia pierwszej RMP do trafienia ostatniej RPM


      PS: to jest tylko moje, niczym nie przymuszone zdanie ;)

      taka definicja bardziej pasuje do najszybszego rozbunkrowania-tez cos takiego jest w pierwszym topicu.

      Ale przy waszych "wzorach" jesli 5 osob ma do celu 60ukladow, kazdy 8lvl nanitow i rakiety leca po 1h to w ciagu pierwszej godziny wystrzela jakies 3000rakiet, a potem kolejna godzine czekaja az te rakiety doleca do celu. Zamiast miec szybkostrzelnosc 3000 to wedlug was maja tylko 1500, bo np ktos przez ostatnia godzine puszcil jeszcze 5rak z nanitow 1lvl we wlasnym ukladzie...
    • Tak i według mnie właśnie tak należy to liczyć - tym samym jesteś w stanie jeszcze bardziej wpłynąć na wynik właśnie poprzez zmienienie rozmieszczenia planet.

      kamyk - akcja rakietowa to akcja rakietowa - czy trwa 10 godzin, czy kilka tygodni to już zależy jedynie od organizacji i to nie ma nic do rzeczy ;) Bo jeśli na przykład bunkier jest tak wielki, że nie da się go szybciej rozwalić? To co - nie będzie to liczone jako niszczenie bunkra?

      Do tego dochodzi jeszcze jedna sprawa - niektórzy organizują rakietowanie w ten sposób, że najpierw czekają, aż wszyscy zapełnią silosy, a dopiero później jednocześnie wysyłają RMy - jest to też swego rodzaju taktyka, bo nie pozwalają obrońcy na "ciągłe" budowanie Przeciwrakiet.
      No a z samego założenia - takie rakietowanie trwa dłużej.


      Jak bierzesz z katalogu karabin nie sprawdzasz ile wystrzeli naboi na 24h a na 1min. Pralka tez sie rozpedza i zwalnia i producent nie poda ci ze srednia predkosc jest taka i taka tylko max

      PS. Kamyk nie czepiaj sie ich strzelalo 20 przez 24h, nas pieciu przez 6h :)


      Karabin - ma podawaną szybkostrzelność na minutę, bo tam podstawową jednostką czasu są ułamki sekund, jednak i tam jedne wychodzą szybciej, inne wolniej, a podawana wartość jest uśredniona (tak myślę, nie jestem pewien, ale o tym później) - my tu dajemy szybkostrzelność w RM/h, bo podstawową jednostką czasu są tu minuty, a nie sekundy.
      Więc ten przykład raczej nie przejdzie ;)

      Co do pralki - nie podaje się średniej prędkości wirowania, ponieważ po pierwsze nie jest potrzebna, a po drugie - nie ma sensu. W pierwszym przypadku ta maksymalna prędkość wirowania mówi tylko o tym, że w końcowej fazie prania rzeczy będą lepiej lub słabiej "odwodnione", a przez pozostały czas procesu "prania" pralka tejże maksymalnej prędkości nie używa - kiedy nabiera wody, to się nie musi kręcić, a kiedy pierze, chodzi właśnie o to, aby pozwalała się ubraniom tarmosić o siebie (bo gdyby pod wpływem siły odśrodkowej rzeczy nie mogły się ruszać względem siebie - nie wyprałyby się). A nie miałaby sensu "średnia prędkość wirowania" głównie z tego względu, że pralka przecież za każdym razem będzie miała inną średnią w zależności od wybranych parametrów prania.


      Jednak obydwa wyżej wymienione przykłady bardzo mi się podobają głównie z tego względu, że na ich podstawie mogę udowodnić, że ja mam rację ;)

      Bo to jest tak - w karabinie im większa szybkostrzelność, tym lepiej, w pralce - nie. Tym samym w pralce podawanie średniej prędkości nie ma sensu, w karabinie - MA. Tyle już ustaliliśmy, a uczepimy się karabinu, ponieważ tak jak on - w ataku rakietowym szybkostrzelność MA znaczenie.

      No i teraz powiedzmy, że według zapewnień producenta karabin maszynowy ma 200 naboi na minutę, a Twój model dochodzi do 150. Zgłaszasz reklamację, na co odpowiedź dostajesz taką, że "W odpowiednich warunkach osiąga 200 naboi na minutę - widocznie Pan tych warunków mu nie zapewnił". I kto ma rację?
      To zależy, co było napisane na 'ulotce', bo jeśli to, co tutaj:
      MILITARIUM - M60
      (na samym dole:
      Dane taktyczno-techniczne dla M-60:
      * kaliber: 7,62mm,
      * długość całkowita: 1105 mm,
      * masa: 11,1 kg,
      * długość lufy z tłumikiem płomieni: 560 mm,
      * długość linii celowania: 500 mm,
      * szybkostrzelność teoretyczna: 550 strz/min,
      * zasilanie: taśma rozsypna pojemności 100 naboi,
      * predkość początkowa pocisku: 855 m/s


      Jeśli producent zaznaczył, że to jest szybkostrzelność teoretyczna - to on ma rację.

      A Ciebie bardziej interesowałaby rzeczywista szybkostrzelność, czy ta rzeczywista?

      Odnosić tego do rakietowania chyba nie muszę.



      No ale fakt - szybkość przesyłania danych, nagrywania płyt, transferu łącza, itp. itd. podaje się wartości największe bądź też minimalny czas. Dlaczego? BO O TO CHODZI! - to jest Marketing i walka o klienta, rzeczywiste wartości osiągane na codzień nie są takie ważne.

      Natomiast jeśli chodzi na przykład o rozkład jazdy autobusów, tramwajów, czy też właśnie szybkość wystrzelenia potrzebnych RM podaje się wartość rzeczywistą, BO O TO CHODZI! Nikogo jakoś specjalnie nie obchodzi, że autobus byłby w stanie przejechać całą trasę w 20 minut (bo w nocy i bez ruchu na ulicy) - nas obchodzi to, w ile on powinien się tam znajdzie w rzeczywistym czasie - nawet rozkład jazdy nie jest tak ważny, jak wartość rzeczywista i to samo jest z SZYBKOSTRZELNOŚCIĄ ATAKU RAKIETOWEGO - wartość rzeczywista.

      No chyba, że dopiszesz "wartość teoretyczna" - wtedy się czepiać nie będę.

      Pozdrawiam

      michaellll86
    • szkoda dyskutowac...jak grochem o sciane...

      licz jak uwazasz, nie moj to tez temat i nie ja ustalam zasady

      Pozdrawienia od sojuszu ktory ma na koncie najwiecej rozbunkrowan w TOP10 :P
      Czyli sojusz OCToG

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Grzesiekg ().

    • Dziękuję za przyznanie racji.

      A tak BTW: My strzelaliśmy nie przez 24h, ale przez 11:15...

      Proszę po raz kolejny o poprawienie pierwszego postu.


      EDIT -> Ekhem... Może i wasz sojusz ma najwięcej wpisów w Top rekordów rakietowań, ale tylko jeśli wziąć pod uwagę także ten, w którym wasz członek był celem, bo jeśli chodzi tylko o te "wygrane", to My także mamy dwa wpisy ;) Ale jeśli sobie załatwicie jeszcze jeden to już będziecie najlepsi, bo u nas na Uni nie ma większego bunkra, jak ten, który jest właśnie na Top2 rakietowań.

      EDIT2 -> Ach w Top10 - to przyznaję :] Ale my mamy najwięcej w Top3 :P Ex aequo z Top1 i Top3 :P Swoją drogą opiekun tematu mógłby uciąć te poza Top10 :/

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez michaellll86 ().

    • Przedstawiam mala akcjie rakietowa na UNI 3.
      Jakis czas temu na naszym sojuszuowym Sun Tzu forum pojawil sie kolejny cel. Bunkierk jak ta lala i oczywiscie flota w oborze. Po krotkim namysle i analizie poslalismy kolonizatory na kilka ukladow od jego planety. Przygotowania trwaly dosc dlugo ale jakos nam sie nie spieszylo. 3 osoby nanity 6, stocznia 15, kilka osob nanity 5.

      A oto nasz cel.

      Obrona:
      Wyrzutnia rakiet 134.990
      Lekkie działo laserowe 131.558
      Ciężkie działo laserowe 8.102
      Działo Gaussa 2.830
      Działo jonowe 38
      Wyrzutnia plazmy 4.390
      Mała powłoka ochronna 1
      Duża powłoka ochronna 1
      Przeciwrakieta 34
      Rakieta międzyplanetarna 10

      Flota:
      Mały transporter 327
      Duży transporter 729
      Ciężki myśliwiec 141
      Krążownik 635
      Okręt wojenny 1.387
      Recykler 2.465
      Sonda szpiegowska 71
      Bombowiec 309
      Satelita słoneczny 4.179
      Niszczyciel 3.444
      Gwiazda Śmierci 1
      Pancernik 4.386

      Surowce:
      Metal: 10.351.671
      Kryształ: 12.592.316
      Deuter: 12.241.953

      Gracz przed atakiem znajdowal sie na 98 miejsu i mial 3.934.602 punktow.

      Ustalony zostal termin akcji , jak zawsze przytakich akcjiach zbiorka na mirc i na komende ognia zaczynamy strzelac.

      A strzelali. Kon( nasz lider), Korba, Abusajew, uuUu( nasz najmlaodszy starzem Samuraj ), Imperator Foit, Samotny Wilk , Sarilo i Kolega Sarilo :), Dokladny Nick wkleje pozniej no i oczywiscie ja Chmurek.

      Po ataku wygladal juz tak :)

      Skonczylim strzelac o 8:50 rano a oto efekty:

      Wyrzutnia rakiet: 134.990 pozostalo: 73.272 zniszczono: 61.718
      Lekkie działo laserowe 131.558 pozostalo: 3.866 zniszczono: 127.692
      Ciężkie działo laserowe 8.102 pozostalo: 0 zniszczono: 8102
      Działo Gaussa 2.830 pozostalo: 2.613 zniszczono: 217
      Działo jonowe 38 pozostalo: 0 zniszczono: 38
      Wyrzutnia plazmy 4.390 pozostalo: 3.350 zniszczono: 1040
      Mała powłoka ochronna 1 pozostalo: 0 zniszczono: 1
      Duża powłoka ochronna 1 pozostalo: 0 zniszczono: 1
      Przeciwrakieta 34 pozostalo: 0 zniszczono: 284 (dobudowywal PR do 3 rano)
      Rakieta międzyplanetarna 10 pozostalo: 0 zniszczono: 10

      Aby zadac takie straty wystrzelilismy razem:

      4730 RM

      co kosztowalo nas (nie liczac rozbudowy planet):
      Metal: 59.125.000
      Krysztal: 11.825.000
      Deuter: 47.300.000

      straty Jareckiego to:

      Metal: 422.459.000
      Krysztal: 135.618.000
      Deuter: 32.302.000


      Po akcji Jarecki ma 148 miejsce i 3.320.389 punktow czyli polecial w dol o 50 miejsc i 614.213 punktow :)

      Niestety Kolega Jarecki walczyl dzielnie budujac przeciwrakiety do 4:30 a nastepnie poszedl spac :) Duzo utrudnial nam zadanie ale wieczor byl przedni zarowno dla nas jak i dla samego celu. A flota uciekla, bylo kilka prob lapania , pomyslow ale tej nocy sie nie udalo. Ale poplowanie tra i dzis flota , a z tego co wiem czesc floty z bunkra poszlo w piach na 1400 % hehhee. Kaci zroblili swoje. Rw jak tylko sie pojaiw wkleje na forum. Dziekuje za uwage i Wszystkim co brali udzial w akcji. Jak kogos pominalem pisac , to zmienie.

      Za kilka dni wkleje tez na forum akcjie na 7500 rakiet w tej sameje ekipie :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez morgo ().

    • bo eL Camillo mi dał pozwolenie to pisze :D

      Ten post był edytowany 12 raz(y), ostatnio edytowany przez lukaszksk: 05.08.2008 21:15:21.

      widać Ci kody kolorów :P
      w top 4 pełno jakiś enterów
      (ogólnie z tymi enterami różnie bywa...
      raz jest tekst enter obrazek a innym razem tekst enter enter i obrazek)
      duża ilość mrugających obrazków nie jest dobra

      czemu top6 jest w jakiś niebieskich paskach a np top 10 nie? :>

      czemu atak co ma 8-9 miechów ma "new" ?

      __

      "Największa szybkostrzelność"
      chyba wiadomo że jak rakiety buduje ponad 20 osób to maja łatwiej niż takie 8 sierotek ;)

      a tak na koniec

      powodzenia w prowadzeniu tematu :D
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • ciap napisał(a)
      bo eL Camillo mi dał pozwolenie to pisze :D

      Ten post był edytowany 12 raz(y), ostatnio edytowany przez lukaszksk: 05.08.2008 21:15:21.

      widać Ci kody kolorów :P
      w top 4 pełno jakiś enterów
      (ogólnie z tymi enterami różnie bywa...
      raz jest tekst enter obrazek a innym razem tekst enter enter i obrazek)
      duża ilość mrugających obrazków nie jest dobra

      czemu top6 jest w jakiś niebieskich paskach a np top 10 nie? :>

      czemu atak co ma 8-9 miechów ma "new" ?

      __

      "Największa szybkostrzelność"
      chyba wiadomo że jak rakiety buduje ponad 20 osób to maja łatwiej niż takie 8 sierotek ;)

      a tak na koniec

      powodzenia w prowadzeniu tematu :D




      Jak się chce coś dobrze zrobić to trzeba samemu. Niestety obecny "moderator" tematu podchodzi do tej sprawy inaczej. Efekty są widoczne no ale cóż, tak bywa.

      Wiem że cały tekst jest naszpikowany różnymi zasadami ale tylko dlatego by jakoś efektywnie wyglądał i nie dziwie się że osoba, która nie tworzyła tego nie umie sobie z tym poradzić.

      Pozdrawiam
      Twórca i (były) moderator tematu Top 10 ataków rakietowych Jurinex

      P.S. zacznij sam edytować tekst i go poprawiać a nie czekaj na to by każdy ci przesyłał gotowe rozwiązania a ty tylko robisz kopiuj - wklej.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Jurinex ().

    • o widzę że mnie ktoś poprał :D

      podsunęłam autorowi tematu pewien pomysł żeby przynajmniej od strony enterów temat nie był tak rozjechany ale widocznie olał
      a szkoda szkoda

      Jurinex napisał(a)
      P.S. zacznij sam edytować tekst i go poprawiać a nie czekaj na to by każdy ci przesyłał gotowe rozwiązania a ty tylko robisz kopiuj - wklej.
      w 100% zgadzam sie



      Darth Dres,KON,Chmurek [SunTzu] ciap [IMP] Mario [RESPECT] vs DEO [S.P.P] ~ 551 %

      :D
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Masz, teraz możesz nauczyć się innej opcji, a mianowicie wciskasz cytuj, potem kopiuj, no i wreszcie wklej ;p

      Dodatkowo kilka uwag:
      1. Top 10 charakteryzuje się tym że jest w nim 10 miejsc nie mniej nie więcej i na pewno nie 13.
      2. "spacje" i "entery" są stosowane wg pewnego wzorca, zwiększanie lub zmniejszanie ich ilości powoduje zakłócenie estetyki tego Top 10.
      3. Top 10 jest już zaktualizowane więc póki co robić więcej nie musisz.



      Top 10 ataków rakietowych
      ostatnia aktualizacja: 31.08.2008




      1.
      Kon, Chmura, Imperator Foit, Abusajew, Grewa, Samotny Wilk [Sun Tzu] & Smok, Yamunori [IMP] Mario [RESPECT] & Ciap [TRB] & Friends

      vs

      Blues Brothers [---]

      18.761 RMP - 80 PR - 410% - 30.10.2007 - Uni3





      2.
      Sojusz [ToE]

      vs

      Hutnik [Pillbox]

      16.875 RMP - 42 PR - 169.61% - 8.03.2008 - Uni19
      Największa szybkostrzelność : 1502 RM/h !!!




      3.
      Grzesiekg, Protox, Capric, Van Helsing, 0710darko [OCToG] & Friends

      vs

      YAQOOB [TRIADA]

      12.053 RMP - 100 PR - 1160.74% - 15.11.2007 - Uni5




      4.
      Krzysimir, Klakier, Papa Smerf, Ghost17, catch, Spawn, bartass, PIESZCZOCH, GARGAMEL, Keedar, Jimbo, Legolas15, Śpioch [SMERFY]

      vs

      CANON [Exodus]

      10.353 RMP - 100 PR - -- % - 02.20.2007 - Uni23




      5.
      [OCToG]

      vs

      Atlantis9 [TRIADA]

      7.562 RMP - 70 PR - 156.08% - 07.09.2007 - Uni5




      6.
      Protox, Grzesiekg, Capric, 0710darko, Tony187 [OCToG]

      vs

      Kosmik [CORSAIRS]

      7.317 - 80 PR - 2952,87% - 12.03.2008 - Uni 5




      7.
      [WNE] & [aWNE]

      vs

      KamMoon [Nemesis]

      ~7.000 RMP - 70 PR - 16.47% - 27.10.2007 - Uni6




      8.
      [InSide] & Friends

      vs

      Pauluss [Gwiezdna]

      5.654 RMP - 92 PR - 975% - 22.10.2006 - Uni26




      9.
      DaRuDeE [U_T] & Friends

      vs

      Spike [TBA]

      5.300 RMP - 100 PR - 85.90% - 25.05.2007 - Uni3




      NEW 10.
      Darth Dres, KON, Chmurek [SunTzu] & Ciap [IMP] & Mario [RESPECT]

      vs

      DEO [S.P.P]

      ~ 5.100 RMP - 80 PR - 551% - 23.08.2007 - Uni3







      Rekord jest za mały???
      Nie panikuj może zmieści się w Top 10 ataków rakietowych na twoim uni:)
      Nie wiesz gdzie szukać, to kliknij tu 8):


      Top 10 ataków rakietowych Uni 5
      Top 10 ataków rakietowych Uni 10
      Top 10 ataków rakietowych Uni 20
      Top 10 ataków rakietowych Uni 26



      1. Atak musi znajdować się w dziale DID lub ST danego universum
      2. Należy zrobić screena RS przed i po ataku (szczególnie obrona i data)
      3. Ponieważ jestem leniwą lamką poniżej znajduje sie wzór, który należy wysłać na PW
      4. Pytania kierowane na PW pozostaną bez odpowiedzi, bo nie chce mi się odpisywać :)


      Kod źródłowy

      1. [IMG]http://img151.imageshack.us/img151/8880/47wo.gif[/IMG][color=red][size=24]
      2. Miejsce.[/size][/color][url=link do ataku][color=limegreen][size=16][b]Nick agresorów[/b][/size][/color][color=skyblue] [Sojusz agresorów]
      3. [size=16][color=burlywood]vs[/color][/size]
      4. [color=limegreen][size=16][b]Nick obrońcy [/b][/size][/color][color=skyblue][Sojusz obrońcy][/color][/url]
      5. [size=16][color=red][b]Ilość rakiet[/b][/color][/size] [color=burlywood]-[/color] [color=chocolate]Ilość przeciwrakiet[/color] [color=burlywood]-[/color] [color=red]bitwa %[/color] [color=burlywood]-[/color] [color=yellow]data ataku[/color] [color=burlywood]-[/color] [color=orange]Universum[/color]
      6. [IMG]http://img454.imageshack.us/img454/4158/blubar1ar.gif[/IMG]



      Jeśli rekord został stworzony w ciągu ostatnich 60 dni dostanie on oznaczenie NEW
    • a ja daje linki z pracy ekipy rozbunkrowujacej na UNI 3. Mamy kilka fajnych akcji z rakietowan i zakonczone rozwaleniem floty. Warto zerknac i poczytac. Ponizej przedstawie linki do naszych akcji. Prosze o przeczytanie i uwzglednienie w statystykach. Za kilka dni wkleje jeszce 3 linki co zminia statystyki z tego mniejszego progu :)


      Atak rakietowy 1

      Darth Dres,KON,Chmurek [SunTzu] ciap [IMP] Mario [RESPECT] vs DEO [S.P.P] ~ 551 %

      Atak rakietowy 2

      Samuraje (Sun Tzu, Dtrb) vs. Pawos (Peaceful) ~ 2502%

      Atak rakietowy 3

      KON, Imperator Foit ( Sun Tzu ), Grewa, Darth Chmurek (Darth TRB) > vs Yaro WEL - 635.03%

      Atak rakietowy 4

      Sweetasny TAborecik- Ariel Bury [NG] vs Jarecki [AF] 1426% & missile night

      Wszystkie akcji robione sa z ta sama wspaniala ekipa, zachecam do czytania a moderatora tego pieknego tematu o zmiane w statystykach. Akcjie robione dla zabawy nie dal zysku. Do zabaczenia juz niedlugo bedzie co czytac :)

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez morgo ().