Manchester United

    • Pięknie!! Zasłużony tytuł!!! Teraz by się za długo nie bawili tylko przygotowali do finału w Moskwie, tam też trzeba wygrać!!!

      ONE UNITED!! UNITED!! UNITED!!

      Przyjaciół miej blisko, a wrogów jeszcze bliżej
      PRZESZŁOŚĆ
      UNI 21 - TOP450
      UNI32 - TOP250
      UNI 23.org - TOP100

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Wakabayashi ().

    • ManU MISTRZ ANGLII 2007/2008!!!


      Wigan-MU 0-2

      Manchester United pokonał na wyjeździe Wigan Athletic 2:0 (1:0) i po raz 17. w historii klubu został mistrzem Anglii.

      Nasi rywale nie mogą liczyć na taryfę ulgową z mojej strony zapowiadał przed meczem menadżer The Latics, Steve Bruce. Słowa byłego zawodnika Manchesteru United szybko znalazły odzwierciedlenie w boiskowej rzeczywistości.

      Piłkarze Wigan do spotkania podeszli bez najmniejszych kompleksów, choć sir Alex Ferguson desygnował do gry swój najmocniejszy skład. Kontuzje zdołali wyleczyć zarówno Wayne Rooney jak i Nemanja Vidic.

      Od samego początku każda akcja gospodarzy kwitowana była gromkimi bramkami ze strony miejscowych kibiców. Czujność Edwina van der Sara sprawdził już w 2. minucie Michael Brown, lecz Holender strzał pewnie wybronił. Goście odpowiedzieli niecelnym uderzeniem Cristiano Ronaldo.

      Wraz z upływem czasu coraz bardziej zazębiały się akcje Manchesteru United, ale Wigan prezentowało się bardzo dobrze w defensywie. Chrisa Kirklanda bezskutecznie strzałami straszyli Paul Scholes i Ronaldo.

      W 31. minucie na JJB Stadium zapadły pierwsze rozstrzygnięcia. W polu karnym Wigan nieprzepisowo przez Emmersona Boycea powstrzymywany był Wayne Rooney. Sędzia bez chwili zawahania odgwizdał przewinienie, a piłkę na jedenastym metrze ustawił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk z tyłu głowy zostawił przestrzelony rzut karny w meczu z FC Barceloną i mocnym strzałem w prawy róg dał swojej drużynie prowadzenie.

      Pięć minut później gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania. Futbolówka po strzale Marcusa Benta trafiła jednak tylko w boczną siatkę Van der Sara.

      Po zmianie stron goście, za sprawą Cristiano Ronaldo, szybko mogli podwyższyć na 2-0, ale wspaniałą interwencją popisał się Kirkland. Pięć minut później Ronaldo również wystąpił w roli głównej, lecz tym razem posłał piłkę obok słupka.

      Napór Czerwonych Diabłów na bramkę Wigan trwał w najlepsze. W 55. minucie groźne uderzenie Rooneya na róg wybił Kirkland. Golkiper The Latics obronną ręką wyszedł również po strzale Carlosa Teveza z bliskiej odległości.

      Na dwadzieścia pięć minut przed końcem sir Alex Ferguson zdecydował się dokonać pierwszych zmian. Na placu gry pojawili się Owen Hargreaves i Ryan Giggs. Dla Walijczyka był to moment szczególny, bo czerwony trykot założył po raz 758. i wyrównał rekord pod względem ilości występów w Manchesterze United od lat należący do sir Bobbyego Charltona.

      Piłkarze Wigan Atheltic walczyli niezwykle ambitnie. O kilka dodatkowych siwych włosów przyprawił sir Alexa Fergusona Emile Heskey, kiedy to piłka po jego strzale głową tylko nieznacznie minęła światło bramki Van der Sara.

      Na dziesięć minut przed końcem Manchester United przeprowadził kolejną bramkową akcję. Świetnym podaniem wbiegającego w pole karne Ryana Giggsa odsłużył Wayne Rooney. Walijczyk mając przed sobą tylko Chrisa Kirklanda, ze stoickim spokojem, posłał piłkę do bramki gospodarzy. Przy linii bocznej jak dziecko cieszył się sir Alex Ferguson, który całą druga połowę obserwował na stojąco.

      Do końca meczu nic się już nie zmieniło i Manchester United po raz 17. w historii sięgnął po tytuł mistrza Anglii.W ligowej tabeli Czerwone Diabły zgromadziły dwa punkty więcej niż Chelsea Londyn, która dziś zremisowała z Boltonem Wanderers 1:1.

      Za dziesięć dni Manchester United i Chelsea Londyn spotkają się ze sobą, aby rozstrzygnąć kwestię prymatu w Europie w moskiewskim finale Ligi Mistrzów.


      Wigan Ahtletic - Manchester United 0-2


      Wigan: Kirkland - Boyce, Bramble, Scharner, Figueroa - Valencia, Palacios, Brown (King 81), Koumas Bent (Sibierski 70), Heskey

      Man Utd: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra - Ronaldo, Carrick, Scholes (Hargreaves 66), Park (Giggs 67) - Tevez, Rooney



      Ahh, koelne mistrzostwo kraju dla MU, jakże sie ciesze że Chelsea zremisowała :D teraz liga mistrzów na nas czeka ]:-D
    • do boju do boju fani chelsea jak nieładnie przeklinać ahahha piekło jest koloru czerwonego to uważajcie Chelsea ahahahhahahah nic nie wygracie tyle kasiorki w plecy zal mi chelsea ze takich koksów kupila a nic nie potrafią wygrać !!!
    • czerwone malpy

      To bylo dobre:D..
      Manchester w słabym o ile to nie za duzo powiedziane stylu zdobywa Premier League i tak samo bedzie z Liga Mistrzów;]...
      Ogolnie to tegoroczne PL bylo na niezłym poziomie...troche Liverpool zawiódł, ale pokazało sie wiele zespołów takich jak Aston Villa czy Everton...
      Runda jesienna zdecydowanie ciekawsza
    • przestańcie patrzec przez pryzmat meczu z Wigam.

      mistrzem jest sie po 38 meczach w ktorych to ManU strzelil najwiecej goli i najmniej stracił wiec mowa ze jest to kiepski styl jest zwyczajnie glupia.
    • Aż nie wiem od czego zacząć. Może tak na rozluźnienie atmosfery powiem, że cieszę się z wygranej Manchesteru, jednak podchodzę do sprawy obiektywnie. Jak powszechnie wiadomo piłka nożna zawsze budziła wiele emocji. Pozytywnych dla kibiców drużyny wygranej oraz tych negatywnych - dla tych, których ukochana drużyna przegrała.

      W tym temacie mamy doskonały przykład wylewania żali publicznie i licznych "napinek". Tworzy to niestety niemiłą atmosferę, dlatego też temat zostanie zamknięty jeszcze jakiś czas (aż emocje nie opadną). Przykro mi jest to pisać, bo na pewno kibice Manchesteru chcieliby mieć miejsce, gdzie mogą napisać jak cieszą się z wygranej. Niestety zawsze znajdzie się jakiś prowokator (np. -rami-, IchoosePain PK i Woodes^^ ).

      Tym razem upominam użytkownika -rami- za flame i obrazę. Pytasz dlaczego temat o Manchesterze jest otwarty. Już to .:: Ciejmok ::. wyjaśnił, jednak jego post również poleciał do kosza, ponieważ nie dotyczył bezpośrednio klubu. Powtórzę więc, że zamknięte zostały te tematy, które były nieodpowiednio rozpoczęte. Konkurs "Kibic" - zapraszam do czytania tego.

      Otworzę za jakiś czas.

      //EDIT: Ja to mam miękkie serce ^^, otwieram.
    • jak było widać w postach które pani modkowa już wykasowała niektórym kibicom chel$ea żal tyłek ściska i żeby sie wylądować piszą głupoty i obrażają prawdziwych kibiców do tego w nie swoim temacie, opamiętajcie sie,
      a co do LM to możecie sie przygotować na kolejną porażkę i nawet wasze żałosne teksty tego nie zmienią :]

      wróćmy do tematu ;)

      Ryan Giggs wystąpił dzisiaj w Manchesterze United po raz 758, dokładając do tego bardzo ważnego, a zarazem ostatniego gola w tym sezonie. Według sir Alexa Fergusona, to przeznaczenie sprawiło, że 34-letni Walijczyk zdobył bramkę właśnie w tym momencie.

      Giggs zmienił w dzisiejszym meczu Park Ji-Sunga. Dla Ryana to 10. tytuł mistrzowski, zatem śmiało możemy powiedzieć, iż jest najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii klubu.

      - To fantastyczne zdobyć dla Ryana tak ważnego gola, może to przeznaczenie - powiedział sir Alex Ferguson, który sprowadził Giggsa, kiedy ten miał 14 lat. - Zasługuje na to, znam go od dwudziestu lat i zawsze miał wielki wpływ na grę.

      - Dla niego wyrównanie rekordu Charltona oraz strzelenie bramki na wagę mistrzostwa to coś pięknego - dodał Szkot, który również świętował dzisiaj swój 10-ty tytuł.

      Do pochwał dołączył się również sir Bobby Charlton, kolejna legenda klubu z Old Trafford, o której ostatnio było bardzo głośno, oczywiście z powodu jego rekordu, który dzisiaj wyrównał Ryan Giggs.

      - Giggs jest fantastyczny! - chwalił go Charlton. - To wspaniały sportowiec, świetna osoba, cudowny piłkarz, który jak nikt inny zasługuje na bicie takich rekordów. Jego osiągnięcia z Manchesterem United są wspaniałe i jestem z niego naprawdę dumny.


      To sie nazywa oddanie dla klubu, ciesze sie z wyrównania rekordu i mam nadzieje że ryan go pobije, najbliższa okazja, mecz z ruskami :D
    • Ten sezon był magiczny :)

      Już na początku kibice Czerwonych Diabłów udowodnili że są z klubem na dobre i na złe. Mimo kilku niepowodzeń Manchester United zdołał się podnieść i zdobył kolejny tytuł Mistrza Anglii. Przyznam że końcówka była niesamowita, ale... udało się :)

      Fantastyczny sezon w wykonaniu wszystkich zawodników... najmniej straconych bramek i najwięcej strzelonych - te statystyki mówią same za siebie. Któż inny mógłby zdobyć ten tytuł jak nie Manchester :) Ale wielkie gratulacje należą się również Fergusonowi, który poza sprowadzeniem nowych piłkarzy, świetnie przygotował drużynę pod względem taktycznym.

      Poszczególnych piłkarzy nie będę oceniać, ponieważ nie jest to odpowiednia pora. Każdy z nich włożył całe swoje serce by móc unieść ten puchar do góry. Poza tym, nawet znakomita postawa Ronaldo nic by nie dała gdyby nie pozostali zawodnicy.

      Hellgirl
      Bardzo dziękuje za otwarcie tego tematu :*

      Godlike Cieslak
      Wszyscy wiedzą że nie lubisz Manchesteru. Ale nie wiem czy zauważyłeś, że ten temat przeznaczony jest dla FANÓW właśnie tego klubu...

      Piszesz że Manchester wygrywa w słabym stylu... i to nie tylko tutaj.
      Ale chyba zapominasz że w footballu liczą się przede wszystkim strzelone bramki i punkciki w ligowej tabeli. Texty typu - "Jaki ten Manchester jest słaby" - robią sie już strasznie nudne, a z ust kibica Kanonierów brzmią trochę śmiesznie. Patrząc na tą sytuację obiektywnie - Arsenal przegrał wszystko co się dało. Więc chyba ta efektowna gra nie zawsze jest opłacalne? Według mnie czasami warto poświęcić piękno footballu na rzecz efektywności. Bo za kilka lat prawie nikt nie będzie pamiętał że Arsenal grał ładnie, ale większość będzie pamiętała kto był Mistrzem Anglii w sezonie 07/08.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Shepp^^ ().

    • Godlike Cieslak
      Wszyscy wiedzą że nie lubisz Manchesteru. Ale nie wiem czy zauważyłeś, że ten temat przeznaczony jest dla FANÓW właśnie tego klubu...


      A gdzie to jest napisane?

      Ale chyba zapominasz że w footballu liczą się przede wszystkim strzelone bramki i punkciki w ligowej tabeli.


      Co ma styl do bramek? w tym przypadku, ja nie mowie ze ManU nie zasluzyli na Mistrza tylko ze w słabym stylu go zdobyli...juz lepiej bylo rok temu.

      Więc chyba ta efektowna gra nie zawsze jest opłacalne?


      Ojojoj....gra efektowna jest zawsze opłacalna nie znacznie jaki wynik, gra efektowna bedzie cieszyła sie najwiekszym powodzeniem, ale to jest roznica charakterów;]
      Ty wolisz zeby Twoj klub zagrał tak jak gra i doszedł do finału LM a ja wole zeby moj klub grał tak jak gra i doszedł do finału;] a jak nie dojdzie to trudno...ale zobacz jak moj klub nie dojdzie do finału mam satysfakcje jak grał i moge zwalac ich przegraną na sędziów:) a jak Twoj klub nie dojdzie do finału to ... tyle mozna powiedziec
      Pamietasz jak ManU nie wyszlo z grupy? nikt wtedy nie powiedział oprocz fanów nawet słowa o Manchesterze
      Fakt czasem lepiej jest nic nie słyszec o swoim klubie niz teksty gazet typu "Zardzewiałe Armaty" xD

      Gwratantuje Ci ze zaden fan klubu takiego jak Barcelona czy Arsenal nie zamieniłby tego stylu za nic..bo poprzez styl gry jest sie sympatykiem klubu, sądzisz inaczej? na takiej podstawie to ja juz mowilem rodzą sie sezonowcy, patrzą ktory klub wygrywa i go biorą bo przeciez tylko to sie liczy ta?

      Wiesz czemu takie słową mogły pasc tylko z ust fana Arsenalu? bo tylko my gramy taką piłke w Anglii, a fan np Liverpoolu powie to samo co Ty bo jego klub tak gra..futbol to powinna byc radosc, radosc z tego co sie widzi na boisku a nie tylko to co masz napisane na Livescore.com...

      Po drugie to co pisze o ManU nie ma zadnego skutku z tym ze jestem fanem klubu ktorego jestem fanem;]
    • santacruz napisał(a)
      przestańcie patrzec przez pryzmat meczu z Wigam.

      mistrzem jest sie po 38 meczach w ktorych to ManU strzelil najwiecej goli i najmniej stracił wiec mowa ze jest to kiepski styl jest zwyczajnie glupia.



      Dobrze gada !! Panowie i Panie.. jak co poniedzialek czytam sobie gazete wyborcza sportowa... ( wychodzi taka co tydzien. ) Porownujac wszystkie najlepsze ligi swiatowe tzn. niemiecka, wloska, hiszpanska itd. Wyciagnalem jeden wniosek. ManU ma najwiecej goli strzelonych i najmniej straconych :D :D :D Po prostu sa najlepsi i tyle. LM tez wygra i bardzo bede sie cieszyl :)
    • Hellgirl napisał(a)
      W tym temacie mamy doskonały przykład wylewania żali publicznie i licznych "napinek". Tworzy to niestety niemiłą atmosferę, dlatego też temat zostanie zamknięty jeszcze jakiś czas (aż emocje nie opadną). Przykro mi jest to pisać, bo na pewno kibice Manchesteru chcieliby mieć miejsce, gdzie mogą napisać jak cieszą się z wygranej. Niestety zawsze znajdzie się jakiś prowokator (np. -rami-, IchoosePain PK i Woodes^^ ).


      no coz jezeli wg Pani to jest obiektywizm no to gratuluje :] lezka sie w oku zakrecila. Szkoda ze inni kibice nie moga podsumowac sezonu 8-/

      PS ciejmok naprawde ale to naprawde szkoda ze manchester jest tak biedny tylko skad oni biora pieniadze na te wyplaty po 150k funtow tygodniowo :quasi: jakie inne kluby sa biedne ojoj ^^
      PS2 ciekaw jestem jak szybko mi posta skasuja 8-/
    • Rami wedlug Ciebie obiektywizm to wtedy gdy TY masz racje? Wszystko na to wskazuje wiec zajrzyj najlepiej do slownika i doucz sie zanim zaczniesz uzywac nowo poznane słowa :)


      Czerwone Diabły wygrały lige ale ja zalozylem sie o 10 złotych ze final LM przegraja :P wolalbym zeby tak sie stalo bo jak wygraja to zapewne odejdzie trener... Nie bedzie juz lepszego momentu jesli wygraja ;) Nowa era by sie zaczela w tym klubie.... Byc moze jakby odszedl trener to i odszedl by Ronaldo....
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

    • Manchester United rlz !! Gratulacje zwyciezstwa :] Zasłużyli na to mistrzostwo ;)
      A Chelsea gratuluje wiece mistrzostwa ;)

      Pisał...
      Kibic ManU, Chelsea, Liverpoolu, Milanu, Legii Warszawa, Realu Madryd xD

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez zaborca63 ().

    • A gdzie to jest napisane?

      Jeżeli chcesz skomentować ten sezon to zapraszam do tematu o Premier League. Ten temat(mimo iż nigdzie nie jest to napisane) powstał by kibice Manchesteru mogli komentować aktualne wydarzenia związane właśnie z tym klubem.

      Oczywiście nikomu nie zabraniem tu pisać. Ale uwierz mi że to już się robi nudne. Na początku kibice Chelsea mają problemy z tym, że nie zdobyli mistrzostwa(mimo iż ani razu w tym sezonie nie byli na pierwszej pozycji), potem kibic Arsenalu piszę, że Manchester United zdobył ligę w słabym stylu... a to przecież temat, który powinien zrzeszać kibiców Czerwonych Diabłów.

      Co ma styl do bramek? w tym przypadku, ja nie mowie ze ManU nie zasluzyli na Mistrza tylko ze w słabym stylu go zdobyli...juz lepiej bylo rok temu.

      Może źle Cię zrozumiałem.
      Ale taki text "Manchester w słabym o ile to nie za duzo powiedziane stylu zdobywa Premier League i tak samo bedzie z Liga Mistrzów" według mnie oznacza jedno - Manchester United na ten tytuł nie zasłużył.

      Więc odpisałem Ci że na tytuł zasłużyła drużyna, która w danym sezonie zdobyła najwięcej punktów... nie zależnie czy osiągnęła to murując bramkę, czy grając piękny, ofensywny football. Ale według mnie szacunek dla takiego klubu się należy. A słowa gratulacji - od fana innej drużyny - nic nie kosztują, a tworzą lepszą atmosferę :)

      Ojojoj... gra efektowna jest zawsze opłacalna nie znacznie jaki wynik, gra efektowna bedzie cieszyła sie najwiekszym powodzeniem, ale to jest roznica charakterów;]
      Ty wolisz zeby Twoj klub zagrał tak jak gra i doszedł do finału LM a ja wole zeby moj klub grał tak jak gra i doszedł do finału;] a jak nie dojdzie to trudno...ale zobacz jak moj klub nie dojdzie do finału mam satysfakcje jak grał i moge zwalac ich przegraną na sędziów:) a jak Twoj klub nie dojdzie do finału to ... tyle mozna powiedziec

      Wolę żeby mój klub grał pięknie i doszedł do finału, ale skoro tak nie gra(przynajmniej nie zawsze) to mam się smucić? Gdyby odpadli to pewnie zwaliłbym winę na Fergusona za złe dobranie taktyki ;p Ale Manchester jedzie do Moskwy i nie ważne czy z Barcą grali pięknie czy nie... ważne że zdobyli tą jedną bramkę i przeszli dalej.

      Gwratantuje Ci ze zaden fan klubu takiego jak Barcelona czy Arsenal nie zamieniłby tego stylu za nic..bo poprzez styl gry jest sie sympatykiem klubu, sądzisz inaczej? na takiej podstawie to ja juz mowilem rodzą sie sezonowcy, patrzą ktory klub wygrywa i go biorą bo przeciez tylko to sie liczy ta?

      Ja kocham Manchester, nie dlatego że w TYM sezonie zdobyli tytuł.
      Kocham ich za przepiękną historię... za ludzi, którzy poświęcili część samego siebie by ten klub osiągnął takie sukcesy.

      A sezonowcy, to ludzie, którzy kibicują drużynie grającej w danym sezonie najpiękniejszy football.

      btw. Skoro uważasz że jesteś sympatykiem tej drużyny, ponieważ preferują taki, a nie inny styl gry. To powiedz mi czy dalej byś im kibicował gdyby zaczęli murować bramkę?
      Z twojej wypowiedzi wynika że nie... i właśnie gdybyś ich wtedy opuścił... był byś sezonowcem.

      Wiesz czemu takie słową mogły pasc tylko z ust fana Arsenalu? bo tylko my gramy taką piłke w Anglii, a fan np Liverpoolu powie to samo co Ty bo jego klub tak gra..futbol to powinna byc radosc, radosc z tego co sie widzi na boisku a nie tylko to co masz napisane na Livescore.com...

      Po pierwsze - Manchester w wielu meczach w tym sezonie udowodnił że potrafi grać efektownie.
      Po drugie - zgodzę się z tobą - wynik to nie wszystko. Ale możesz być pewien że twój klub nie zawsze będzie grał pięknie. I właśnie w momentach gdy gra nieco gorzej musisz go wspierać i wierzyć że znów zacznie zachwycać swą grą w WIĘKSZOŚCI spotkań(bo jak wspomniałem wcześniej, Czerwone Diabły w niektórych spotkaniach grały piękny football)
    • Manchester United zdobył ligę w słabym stylu... a to przecież temat, który powinien zrzeszać kibiców Czerwonych Diabłów.


      To jest temat gdzie kazdy moze pisac o Manchesterze co tylko zechce...

      Wolę żeby mój klub grał pięknie i doszedł do finału, ale skoro tak nie gra(przynajmniej nie zawsze) to mam się smucić?


      Zuwaz ze w tym przypadku to jest sprzeczne...ManU nigdy nie doszedl do finału cos pokazując...to oznacza ze ten zespoł aby wygrac musi grac tak jak z Barcą.
      Arsenal raz doszedł...przynajmniej raz

      A sezonowcy, to ludzie, którzy kibicują drużynie grającej w danym sezonie najpiękniejszy football.


      Sezonowcy raczej kibicują tym ktorzy wygrywają:P teraz jest Manchester...rok temu zachwycali sie Milanem a dwa Barceloną.

      Po drugie - zgodzę się z tobą - wynik to nie wszystko. Ale możesz być pewien że twój klub nie zawsze będzie grał pięknie.


      Wiem zagrali w tym sezonie 3 mecze do bani;] jednak uwazam ze zarząd znajdzie dobrego zestępce Wengera...w przyszlosci

      Kocham ich za przepiękną historię... za ludzi, którzy poświęcili część samego siebie by ten klub osiągnął takie sukcesy.


      Cos w tym jest ale to jest piłka nozna i poprzez piłke zainteresowales sie tym zespołem...(chyba) jak dla mnie najwazniejsze jest to co pokazują na boisku, ale nie mowie ze inne rzeczy sie nie liczą...np za idola lepiej miec charyzmatycznego kapitana zespołu niz czlowieka ktory co drugi dzien robi rozróbe w barze i nie potrafi sie wypowiedziec do kamer...
      w latach 2000-2004 ManU cos pokazywało i poprzez to cos zyskało wielu fanów...widac ze te czasy juz mineły i tylko zmiana trenera moze 'uratowac' ten klub.