Obejście Firewalla dla IRC'a (brak połączenia z serwerem)

  • Obejście Firewalla dla IRC'a (brak połączenia z serwerem)

    Wiem, że wielu z was boryka się z problemem sieci osiedlowej i zablokowanych portów na IRC'a, dlatego używacie tylu programów napisanych w jawie ale one natomiast powodują błędy w kodowaniu polskich znaków.

    Najprostszym sposobem będzie obejście portów i to dzięki darmowemu oprogramowaniu :)
    Sposób testuje od kilku dni i jestem z niego bardzo zadowolony, sporadycznie występowały przerwy (i to chyba z winy mojego Internetu :/ )

    A więc tak (napisze to na podstawie tych programów co użyłem):
    1) Ściągamy mIRC'a
    mirc.orion-hosting.co.uk/mirc62.exe
    mirc.com/get.html
    a następnie go instalujemy, nie włączamy.

    2)Ściągamy program do tunelowania połączenia HTTP-Tunnel
    http-tunnel.com/html/solutions/http_tunnel/client2.asp
    (ja ściągnąłem 4.03065)
    Następnie instalujemy program.
    Jako, że program powyżej 1,5 KBps jest płatny my będziemy używać do mIRC'a wersji bezpłatnej (do 1,5 KBps) to w zupełności wystarcza.

    3)Uruchamiamy program i kiedy pojawi się takie okienko:

    Klikamy na guzik zaznaczony na czerwono.

    Powinno pokazać się okienko stanu połączenia, poniżej pomyślne połączenie:


    4) Włączamy mIRC'a wybieramy z menu opcje TOOLS a następnie wybieramy z wysuniętego menu pozycje OPTIONS
    W otwartym okienku (na liście z lewej strony) klikamy na zakładkę FIREWALL i ustawiamy wszystko tak jak na obrazku.


    Czyli:
    Firewall support: BOTH
    Protocol: Socks5
    Hostname: localhost
    Port:1080

    RESZTY NIE UZUPEŁNIAMY (dokładnie jak na obrazku :D)
    Teraz potwierdzamy klikając OK i bawimy się czatując po ircu :)
    Pamiętajcie że program HTTP-Tunnel musi być uruchomiony i połączyć się tak jak na obrazku nr.2 więc najlepiej wsadźcie go sobie do auto startu i nie zapomnijcie klikać na USE FREE SERVICE :)

    W razie pytań i niedomówień proszę pisać na gg lub maila (wszystko podane pod postem)

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Eurynomos ().