Populacja graczy w Universach

  • Rekordy:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Feargeat napisał(a)
    Mysle ze do zamkniecia starych uni nie dojdzie... no chyba ze populacja spadnie do 1k a czolowka nie bedzie kupowala oficerow i komandora :) napewno GF nadal zbiera niezla kase na starych uni dzieki wprowadzeniu chociazby wspomnianych przed chwila oficerow ;)

    Natomiast ja sie nadal bede trzymal tego co napisalem wczesniej. Czemu Ogame ma z zalozenia trwac wiecznie? :) czy nie lepiej by bylo wprowadzic cos co np po roku trzeba stworzyc zeby wygrac uni? Wtedy gra do konca bylaby ciekawa i co najwazniejsze zacieta :) nie myslalem jeszcze co by to moglo byc ale mamy wsrod nas tylu pomyslowych ludzi ze napewno znalazloby sie cos ciekawego ;)

    bo chyba wiekszosc przyzna ze powoli gra na starych uni traci sens... brak flot do zezlomowania brak farm...
    ja jestem tą mniejszością, która nie przyzna ci racji. Fakt, robi się nudno porównując to do mody panującej dwa lata temu owszem, ale brak farm i brak flot to chyba pod zły adres trafiłeś ;) albo ja. A co do pomysłowości to na pewno by się coś znalazło. A pomysł "coś" aby wygrać to też nieciekawy pomysł, bo byłby koniec, a my dążymy do kontynuacji dobrej passy, prawda? :) chyba, że mówimy o corocznym zwycięzcy top1 czy coś podobnego, ale niech to nie ma wpływu na dalszą egzystencję pozostałych :P od tego mamy progame :P
  • dobra passa moze twac na zrestartowanym uni :) naplyneloby wtedy wielu nowych graczy a starzy wyjadacze chcacy poraz kolejny stanac na piedestale musieliby sie wysilic...

    kazdy ma inne podejscie matus :)

    trzeba przyznac ze ostanio rzeczywiscie starsze uni zabiegaja o nowych graczy... ale co bylo jeszcze niedawno? :P przekroczyles 5 k pkt i sasiedzi zbijali Ci 30 wr :tongue:


    a moze poprostu GF chce wycisnac z Ogame ile sie da a jak bedzie na skraju upadku to je sprzeda i dopiero wtedy ktos wezmie sie za to jak nalezy? :)
  • Feargeat napisał(a)
    dobra passa moze twac na zrestartowanym uni :) naplyneloby wtedy wielu nowych graczy a starzy wyjadacze chcacy poraz kolejny stanac na piedestale musieliby sie wysilic...

    kazdy ma inne podejscie matus :)

    trzeba przyznac ze ostanio rzeczywiscie starsze uni zabiegaja o nowych graczy... ale co bylo jeszcze niedawno? :P przekroczyles 5 k pkt i sasiedzi zbijali Ci 30 wr :tongue:


    a moze poprostu GF chce wycisnac z Ogame ile sie da a jak bedzie na skraju upadku to je sprzeda i dopiero wtedy ktos wezmie sie za to jak nalezy? :)
    mało kto by wrócił na uni, w którym stracił 2 lata gry budowy przez reset ;) to nie jest rozwiązanie. to raczej byłoby masowe wyleczenie z nałogu.
  • malo kto powiadasz? jest kilka gier przegladarkowych ktore wlasnie w taki sposob sie koncza i powiem Ci ze ludzie zaczynaja od 0 i to ze zdwojona sila ;)
    jezeli uni5 zostaloby teraz zrestartowane to wrocilbym na bank. Nawet gdybym musial zrezygnowac z nowych uni :) i mysle ze nietylko ja.
    Zreszta moze masz racje ;) kto wie... nie sprawdzimy tego :P
  • Feargeat napisał(a)
    Natomiast ja sie nadal bede trzymal tego co napisalem wczesniej. Czemu Ogame ma z zalozenia trwac wiecznie? :) czy nie lepiej by bylo wprowadzic cos co np po roku trzeba stworzyc zeby wygrac uni? Wtedy gra do konca bylaby ciekawa i co najwazniejsze zacieta :) nie myslalem jeszcze co by to moglo byc ale mamy wsrod nas tylu pomyslowych ludzi ze napewno znalazloby sie cos ciekawego ;)

    AstroWars są grą w której gra kończy się bodjaże po 4 miesiącach, jak chcesz czegoś takiego, to zagraj w AstroWars :rolleyes:


    bo chyba wiekszosc przyzna ze powoli gra na starych uni traci sens... brak flot do zezlomowania brak farm...

    Nie zgodzę się z tym twierdzeniem. Po prostu czym starsze uniwersum, tym bardziej gra się dla ludzi, a tym mniej dla punktów. Sens gry nie znika, zmienia się tylko troszkę cel grania =)
  • Sens gry znika wtedy, kiedy Ci ludzie dla ktorych sie gralo koncza gre :)
    Rozwiazaniem jest oczywiscie laczenie uni, restart raczej nie wchodzi w gre, poniewaz ludzie przez kilka lat pracowali na swoje ptk i raczej nikomu by sie nei chcialo rozpoczynac tego na nowo :)
    Restert gry = dobry powod do jej zakonczenia.
  • Anathemer napisał(a)
    Nie zgodzę się z tym twierdzeniem. Po prostu czym starsze uniwersum, tym bardziej gra się dla ludzi, a tym mniej dla punktów. Sens gry nie znika, zmienia się tylko troszkę cel grania =)


    wiec dlaczego tylu ludzi rezygnuje z gry na starszych uni? :) Masz racje wielu gra dla ludzi ale czy to ta sama gra co kiedys? Dlaczego tak wiele sojuszy ze starszych uni przenosi sie rowniez na nowe?
    A no dlatego zeby mieli czesciej okazje do wspolpracy ktora zbliza do siebie ludzi :)forum irc gg to jedno a wspolne loty to drugie :)

    Laczenie uni? pomysl moze i ciekawy ale gorzej bedzie z realizacja :) w kazdym razie zycze starym uni jak najlepiej. Ja np grac sie nauczylem na u5 i bardzo dobrze je wspominam.
  • Moim zdaniem powinno się zachęcać w pewien sposób nowych graczy do zakładania kont na starszych uni. Logując się na nowym uni gracz zaczyna od pustej planety matki, bez budynków, badań. A jakby każdemu zaczynającemu przygodę na starym uni ofiarować na planecie matce już pewien stopień rozwoju (np. Kopalnia metalu na 20, kryształu na 18, deuter 15, laboratorium, fabryka robotów, stocznia na 5, Podstawowe technologie jak szpiegowska, opancerzenie , bojowa, ochronna, napędy spalinowy i impulsowy powiedzmy na 5 level)
    Otrzymując taki stopień rozwoju nowy gracz dysponuje już jako takim zapleczem, ma wystarczający dopływ surówki na budowę flotki do farmienia i kolonizacji innych planet, nie musi czekać paru dni na budowę pierwszych transporterów i lmów.
    Można by również wprowadzić pewnego rodzaju noobprotection dla tych graczy(przez pierwsze 2-3 tygodnie starsi gracze nie będą mogli ich atakować)
    Taki bonus mógłby zachęcić graczy do założenia konta na starszym uniwersum niż na nowym gdzie trzeba zaczynać od zera, tracić mnóstwo czasu na rozbudowę kopalń, przeprowadzenie badań, itp...
  • Pomysłów na ratowanie starych uni jest wiele, jednakże decyzja i wszelkie działa w tym kierunku należą do GameForge GmbH. U mnie jest ok. 3,5k-4k graczy, z czego 3k aktywnych. To naprawdę mało, wręcz pustynia. Chętnie bym zobaczył pełno nowych rozwijających graczy, których będą po pewnym czasie farmić i złomować :).
  • Feargeat napisał(a)

    wiec dlaczego tylu ludzi rezygnuje z gry na starszych uni? :) Masz racje wielu gra dla ludzi ale czy to ta sama gra co kiedys? Dlaczego tak wiele sojuszy ze starszych uni przenosi sie rowniez na nowe?
    A no dlatego zeby mieli czesciej okazje do wspolpracy ktora zbliza do siebie ludzi :)forum irc gg to jedno a wspolne loty to drugie :)

    Laczenie uni? pomysl moze i ciekawy ale gorzej bedzie z realizacja :) w kazdym razie zycze starym uni jak najlepiej. Ja np grac sie nauczylem na u5 i bardzo dobrze je wspominam.



    Rezygnuja poniewaz maja zapewne inne obowiazki a granie w ogame i puszczanie

    Non stop FS'ow to nie jest gra wiec podejzewam ze wlasnie dlatego koncza.

    Nie wiem czy zerkales na samym poczatku masz statystyki ilu graczy gra na nowych

    Uniach i sobie teraz przeanalizuj ilosc graczy powiedzmy na u5 a na u42 jest

    Porownywalna chociaz roznica w powstaniu ich wacha sie chyba ok 1.5 roku

    Czyli mozna wyznioskowac ze kazde nowe uni nie bedzie miec przyszlosci i kazde nastepne

    Wypala sie jeszcze szybciej niz poprzednie jedyny pomysl dobry na ratowanie uni

    To ich laczenie innego sposoby nie ma.
  • Grajcie na uni 1 lub 50 - tam nie ma co narzekać na ilość graczy ;D

    wprawdzie na jedynce jest 7k (siedem tysięcy) kont urlopowanych ale i tak z farmami 100x lepiej niż np. na uni 7 :D Teraz nie ma różnicy czy grasz na uni 7 czy 51 - ilość graczy jest porównywalna. Jeszcze rok temu było 4200-4500 graczy i do Top 1500 trzeba było 100 kilku K pktów, teraz ten próg jest...poniżej granicy noobprotectiona!!

    Każde nowe uni (zwykłe, może U60 zatrzyma więcej osób jak będzie miało ulepszacze chociaż też nie wiadomo bo U39 i U40 są bardzo specyficzne a i tak tylko 3.8k graczy tam jest) jest takim samym śmietnikiem, przez pierwszy miesiąc jest 18k graczy bo każdy myśli że będzie top 1. Jak rzeczywistość pokaże że top 1 może być (zgadliście) jeden to uni pustoszeje...
  • Navy napisał(a)
    Sens gry znika wtedy, kiedy Ci ludzie dla ktorych sie gralo koncza gre :)
    Rozwiazaniem jest oczywiscie laczenie uni, restart raczej nie wchodzi w gre, poniewaz ludzie przez kilka lat pracowali na swoje ptk i raczej nikomu by sie nei chcialo rozpoczynac tego na nowo :)
    Restert gry = dobry powod do jej zakonczenia.

    A ja gram z innego powodu:P.Gram nie dla towarzystwa ale aby kogoś...
    zniszczyć i zezłomować ]:-D :lol:.A tak sobie myślę ze z tych statystyk zbyt dużo nie wynika:P.Może by tak dodatkowo dodać ilość graczy powyżej 5000 punktów żeby wiadomo było ile jest farm na uniwersum :E.Oczywiście wiadomo że gracz co ma 0 punktów nie będzie zbyt przydatny dla innych :E.
  • W ta specyficzna gre tak naprawde graja ludzie ... jak to powiedziec-z charakterem. Na nowych uni loguja sie ludzie, ktorzy szukaja swojej szansy bycia w scislej TOP'ce :lol: Po co ?( 8-/ Chyba proznosc 8-)
    Na starszych uni graja dlugo tylko gracze, ktorzy potrafia byc konsekwetni, organizowac swoj czas, albo sa psychiczni :D
    Zaczynanie gry na starym uni jest bardzo trudne; wiec wiekszosc graczy szybko rezygnuje. Nie mowie jednak, ze niemozliwe. Na uni 1 jest kilkanascie kont, ktore zaczely swoj zywot 2 lata temu lub 1.5 a mimo to sa w scislej czolowce. Wiekszosc ludzi jednak rezygnuje z zabawy po pierwszych 10 odwiedzinach 8-/
    Fenomen wsrod starych uni jest jeden-uni1 ale to ze wzgledu na specyficzna atmosfere gry. Wiekszosc osob chce przynajmniej sprobowa na jedynce. Co innego ze 70% nowych kont odpada do pol roku.
    Od nowych mozna czytac wiadomosci typu: "czemu mnie farmisz? na uni xxx jestem top 50, a Ty mi tu zyc nie dajesz. Skanujecie dzien i noc" Tak. Stare uni maja doswiadczenie i rutyne. To co na innych posiedzi dwa tygodnie nietkniete na starych uni zniknie po 5h. Dlatego populacja tam utrzymuje sie na stalym poziomie.
    Nie ma znaczenia czy nowy gracz dostanie na wstep kopalnie na lvl 20 czy 10000lm'ow. I tak blisko 70% zrezygnuje bo nie utrzyma tego.
    Ot takie prawa natury ;)
  • Bzdura panie dziejku... Na starych uni jest łatwiej niż na nowych :)

    Noob na nowym uni = słabszy rozwój = złom po dwóch dniach
    Noob na starym uni = słabszy rozwój + gracze powyżej 5k pkt = chwila odprężenia na naukę gry :>

    Więc lepiej założyć konto na starym uni. Tylko, że szkolnictwo ostatnio szwankuje, populacja niewykształcona i nieprzystosowana do myślenia i mamy co mamy :quasi:
  • He, he dobre....musze Ci podeslac kilka PW ktore dostaje od nowych graczy jak zostawia cos po co oplaca sie leciec :D Ciekawe czy podtrzymasz ta teze ^^

    Powiem tak. Znajoma z uni 1 zalozyla chyba z 4 lub 5 miesiecy temu konto na uni 55. Grala aktywnie, wyszla z zieleni. Inwestowala- to w kopalnie, to w flote. Nawet jej to ladnie szlo ^^ Niestety zycie ma to do siebie, ze majac flote na uni 1 i zycie osobiste takie nowe uni moze sie znudzic. Szczegolnie, ze skany sporadyczne. Przestala sie logowac tam. Razem czesto widzimy sie na drinku wiec sprawdzalismy :D
    mijaja 4 dni-nic. Nikt nie polecial;
    potem nastepne 7 dni bez logowania-nic; nikt nie polecial
    wiec poczekalismy 15 dni bez logowania :lol: NIKT NIE POLECIAL
    Surki na planetach sporo. Na RZADNEJ nawet 1 wr nie bylo. Na dwoch staly nawet ladne flotki do zezlomowania na moonach bez telepow.
    Lacznie przez 26 dni kiedy zalogowala sie 3 razy i nie robila fs'ow NIKT nawet jej nie zfarmil :E :E :E
    Na starszych uni (a napewno na uni 1) pozostawiajac flote bez nalezytej ochrony na wiecej niz 6h masz 90% szans, ze ktos ja zezlomuje i wyfarmi kordy do 0.
    Zreszta zapraszam na uni1 :D Zawsze najlepiej sprawdzic w praktyce :D
    Mamy tu jeszcze miejsce ^^

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez stumilowyhokus ().

  • W tym co napisał stumilowyhokus jest wiele prawdy :D
    Na starszych universach o każdy cel trzeba walczyć...... bo po prostu jest ich strasznie mało natomiast na uni 55 gdzie jest graczy więcej nie ma takiej pogoni za flotkami
    :D uni 49 TOP 258 [OFF]
    :D uni Orion TOP 60[OFF]
    :D uni Ganimed [ON]

    Haters Gonna Hate.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez ArchAngel Anael ().

  • Stumilowyhokus: prawda, prawda i tylko prawda.

    Grałem na u1 przez bodajże 1,5 - 2 lata. Dzień w dzień po kilkanaście skanów. Trochę sury na planecie już farming od wysoko postawionego ktosia.

    Gram od pół roku na u43 - skany raz na kilka dni..flota może stać i stać, a i tak nikt się nie ruszy...

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Pinio ().

  • Przesadzacie:P.Na u52 ok 3 dni się nie logowałem przez problemy i nikt nie zaatakował mnie :lol:.Chociaż przyznam że wszędzie były bunkierki ale chyba z powodu 500000 towaru ktoś by poleciał na bunkierek z 300 ldl z dodatkiem kilku mocniejszych działek:P.Ale chyba jednak macie rację że na starych uniwersach poziom jest wyższy bo na nowszych najczęściej rejestrują się nowi zieloni a fachowcom zwykle się nie chce :E.Chociaż kiedyś klima chciał za mnie na u54 zagrać :E.A doszły mnie słuchy że ktoś z 20 miejsca na uniwersum(nie wiem jakim) nie wiedział co to jest falanga :lol:.A generalnie jak pisałem gracze poniżej 5000 punktów raczej nie mają znaczenia na starych uniwersach dla tych z czołówki-no chyba że jako idlerzy jak mają solidne kopalnie :E.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Strażnik moralności ().

  • @stumilowyhokus
    Mylisz się, na starych uniwersach wcale nie jest tak trudno, poziom trudności rośnie dopiero z czasem, kedy sam chcesz postawić jakąś większą flotę.


    NA starych uniwersach zdecydowanie najłatwiejszy jest start. po prostu po dojściu do pierwszego transportera, szybko zaczyna się zbierać duże ilości surowców. Mi na UNI_1 udalo sie zamówić nannity będąc jeszcze w noobprotection... takie coś na nowych uniwersach jest raczej niemożliwe
    Schody dzaczynają sie dopiero później... nie chodzi mi o samo wyjście z noobprotection (jeśli ktos zna mechanikę gry, to wie jak sobie poradzić), ale o późniejszy etap gry...
    przykładowo żeby zaistnieć na UNI1 trzeba mieć flotkę przynajmniej gdzieś tak z 1K pancerków tyle samo OW i masę innego latającego żelastwa.... przecierz nikt nie będzie grał nonstop na smaym farmingu i eko...
    Raz że bez księżyca to nawet nie warto brać sie za budowe floty, i to już nawet nie złomującej, ale średniej floty farmerskiej, dwa trzeba sie troche namęczyć żeby tą flotę utrzymać. W przeciwieństwie do innych starych uni, na U1 mało jest takich bezpiecznych miejsc, gdzie można sobie pozwolić na błedy w postaci pozostawienia floty na dłużej, bez FSa. CZęsto nawet pozostawienie jej na 2H kończy sie złomem... o całej dobie już nie wspomnę, to niemal murowany złom. Czasami nawet dobre pilnowanie sie nie wystarcza, jak masz jakiegoś fatalnego sąsiada w układzie...

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez X-women ().

  • Właśnie zwykle :noob: dba o to żeby mieć w pobliżu zawodników z najwyższych miejsc :lol:.Ja na u52 na g9 w pobliżu nie mam żadnego zawodnika z top 80 :E.No i właściwie to nikt sam chyba nawet z zarobkiem by nie rozwalił mojej floty na bunkierku no chyba żeby dużo towaru było :E.No i właśnie uważam że należy dbać o to żeby w pobliżu nie było takiej populacji no chyba że się współpracuje z takim :E.Z tym że jakby przekazał komu innemu konto to sytuacja mogłaby ulec zmianie :E.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Strażnik moralności ().

  • @X-women
    Czyli tak defakto popierasz moja teze :XP:
    Nie mowilem o "starcie" w formie noobprotection. Moim zdaniem to inkubator i gra zaczyna sie powyzej tego pulapu. W tym miejscu moje i Twoje zdanie jest takie samo z tego co widze :D

    @Straznik Moralnosci
    Na jedynce "malo" jest takich miejsc jak piszesz. Moze gdzies obrzeza 8 gali, ale to nie zapewnia spokoju, a jedynie wydluza okres wzglednie bezpieczny jezeli sie nie zalogujesz. Pozatym bunkry maja jeden powazny problem tam- trio egzotyczne :D Kto gral ten wie o co chodzi :D :XP:
  • stumilowyhokus napisał(a)
    Na starszych uni (a napewno na uni 1) pozostawiajac flote bez nalezytej ochrony na wiecej niz 6h masz 90% szans, ze ktos ja zezlomuje i wyfarmi kordy do 0.
    Zreszta zapraszam na uni1 :D Zawsze najlepiej sprawdzic w praktyce :D
    Mamy tu jeszcze miejsce ^^


    Gram na u17 od zarania dziejów... Przy OGame spędzam maks 1h dziennie... a flota stoi :) Dość spora, na ST by się załapał... I co? W chyba trzyletniej historii mojego konta poleciało na mnie zaledwie 6 osób... Z czego z 4 spokojnie się dogadałem :)

    Założyłem również konto na nowym uni. Tam mój styl gry nie przejdzie. Zostałem sfarmiony w 3ci dzień.

    Gram jako ekonom. Flotka służy do straszenia i obrony słabszych sojuszników. Mam 2,8kk pkt... W życiu równo 3 razy kogoś przyfarmiłem... Nawet idlerów nie dotykam...

    Co więcej... wczoraj przeprowadziłem atak za pomocą 3LM, 2DT, 1CM i 2KR na TOP 2... Bitwę wygrałem, bo była na ruchomej kolonii i akurat floty nie było... do tej pory nie dostałem od niego ani jednego skana... Ba! Nawet floty tam nie sprowadził :D

    Gra na starych uni trudna? Gdybym zakładał konto... to na uni starszym niż uni 30... na żadnym innym :)
  • Masz racje.

    Na starszych uni prawie wogóle nic sie nie dzieje.

    Sam gram na 13 i w ciągu ostatniego miesiąca liczba graczy spadła o 1000 .
    Juz nawet nie mówie ile mamy idlerów, a ile aktywnie grających

    Nawiązując do wypowiedzi mojego poprzednika mi też zdarzało sie nie wysłać fs'ów a flotka sobie stała. Dośc komiczne sytuacje, bo siedze na og i gadam na gg jednocześnie. Wiem, że fs"a mam wysłać, ale rozmowy tak mnie wciągają, że idę spać, a flota na moonie wraz z 40kk surki . Rano dopiero patrze i orientuje się , że przez 12h nikt nie pokwapił się do mnie, choć mam obok 2 graczy z wysokiego top ;)

    Starsze uni są o wiele prostsze i trzeba poświęcac mniej czasu, choć zależy to też oczywiście od okolicy na jaką trafimy .

  • 1373 - roX_oR 5.036
    1374 - presto03 Pigi 5.030
    1375 * Ruciar 4.996
    1376 * edek militari 4.990



    1498 * Omega57 KNA 2.992
    1499 * pawlo701 dBz 2.954
    1500 * El Loco V.I.P. 2.947


    Uni 26 ma prawie 3 lata
    a liczba graczy jest po prostu śmieszna
  • Ja Wam powiem pewna filozofie, nie tyle co zachecac nowych graczy - co trzeba zachecac starych, poprostu starsi gracze juz nie maja sil i pomyslu aby zlomowac - trudno jest o cos powyzej 200 %, a nowych graczy nie przybywa - powoduje to "depresje" u starszych graczy ;/