Populacja graczy w Universach

  • Rekordy:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • W niemałych bólach, ale udało się statystyki uzupełnić. Dane są, wykres jest, zmiany na liście też (widać to stały element, ciekawe kiedy dane spłyną od wszystkich, a nie będzie trzeba się męczyć i pytać aż ktoś zechce odpowiedzieć).
  • Przerażające. Prawie wszystkie uni odnotowały spadek graczy, nawet uni 1, ktore przez dłuższy czas trzymało ich wysoki poziom. Bojesię, że tempo utraty graczy przyspiesza, ponieważ w ciągu zaledwie kilku dni z UNI 8 ubyło kolejne 200 userów :/ (5610). Jeszcze trochę na uniach zostanie tylko TOP 100+ Legor + 2 GO.
  • Ech 1 dzień mnie nie było i już mnie wywalili..

    (Dodatkowo nie było mnie przez nawalenie mojego PC, co za tym idzie nie mogłem ani uprzedzić ani sie wywiązać)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Robuscracker ().

  • To moja decyzja była, poczekałbym dłużej, ale złożono mi propozycję i ją przyjąłem (bardzo korzystną, bo podjął się tego już "informator" z innych Universów, im mniej "informatorów" tym raczej lepiej, mniej prawdopodobne, że będą braki w danych, gorzej gdy przydarzy się takiemu ważnemu "informatorowi" wypadek. Tutaj liczą się godziny, a dzień to już spore opóźnienie.

    Czy czasem nie zmieniono tytułu? Było "w Universach", czyli poprawnie, w końcu gra toczy się w wirtualnej przestrzeni, nie na niej.

    Niezły wzrost zaliczyła 43-ka, ale głównie w oczy rzucają się spadki, wciąż duże.
  • 5122 kont na universum 14
    chyba najsuchsze uni na ogame ;(

    nie przewiduje by po wakacjach uleglo to poprawie, wrecz przeciwnie, po wakacjach pewnie jeszcze poleci ostro w dol, poniewaz zacznie sie szkola
  • Doctor Devil napisał(a)
    Ja jeszcze proponuję powrócić do dawnego wykresu (kolory), bo ten jest zbyt mało czytelny :(


    Jakie kolory powinienem zastosować? Może to wina ilości słupków? W tej dziedzinie ekspertem nie jestem, do poprzedniego trudno wrócić, bo oprogramowanie mam inne. Postaram się to jakoś "uczytelnić" następnym razem.

    Z tego wykresu jednak można wyczytać, że prócz ostatnich Universów pozostałe z końcówki jakby gonią te stare, liczba graczy w porównaniu z starymi spada szybciej.
  • Juzer napisał(a)
    Jakie kolory powinienem zastosować? Może to wina ilości słupków?


    Owszem - to jest wina słupków... Ale także tego, że te słupki są różno-kolorowe... Spróbuj je wszystkie zrobić bardziej blade, bo teraz to jest strasznie hmmm... pstrokate :P I o ile z oczami nigdy problemu nie miałem, okularów nie noszę, tak z twojego wykresu jakoś nic odczytać nie mogę ;)

    Tamten był lepszy :)

    EDIT:
    Słupek 1: Jasno-różowy
    Słupek 2: Jasno-pomarańczowy
    Słupek 3: Jasno-żółty

    Usuń cienie, bez cieniowania, kontury jaśniejsze i powinno być git :) Bo te kolory za bardzo z tłem kontrastują i przez to tak trudno się czyta :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Doctor Devil ().

  • Wedle wskazówek następny wykresik będzie z takimi kolorami i bez cieni by czytało się bez uszczerbku dla oczu.

    Mam wyedytowany:



    Jakieś zastrzeżenia, czy tak zostawić?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Juzer ().

  • Ja bym jeszcze trochę te kolory podjaśnił :P Tak, żeby np żółty był #101000, czerwony #150000, a pomarańczowy #151000 w RGB ;) Co nie zmienia faktu, że o wiele lepiej się już czyta :)
  • The Ori napisał(a)
    ekhem... lista informatorow jest pelna, wiec przeczytajcie najpierw pierwsza strone, a potem dopiero piszcie swoje "propozycje"


    A jak mnie denerwuje jak ktoś komentuje jak ty. czytać potrafie i pisząc mojego posta wiedziałam że lista pełna, ale miałam cichą nadzieję, że będę wybrańcem Juzera :D
  • jasmine82 napisał(a)
    ...miałam cichą nadzieję, że będę wybrańcem Juzera :D


    Nie pozbawię kogoś funkcji jeśli wypełnia ją tak dobrze jak "informatorzy" z Universów na których grasz, są naprawdę obowiązkowi i podają dane z bardzo wielu Universów, tym są cenniejsi.

    To miło, że są ludzie, którzy chcą w tym uczestniczyć.

    Co do rekordowych spadków to U 38 i 39 narazie przodują, wygląda to tak jakby częśc graczy stamtąd przeszła na 43-kę.
  • Kto się zjawił, widzisz z tego co piszesz bije niesamowita chęć odgyzienia się za przykrości, których doznałeś. Postaram się to jednak wytłumaczyć, choć nie ma potrzeby, bo i tak będziesz nieprzekonany, jak tu się przekonać skoro jedynym motywem zadania tego pytania są zaszłości?

    Ludze widzą, że graczy ubywa jednak nie wiedzą ilu dokładnie i jakie jest jego tempo dla poszczególnych Universów, jak widzisz na niektórych przybywa, czego zapewne nie wiedziałeś. Ten temat służy porównaniu ze sobą Universów pod względem ilości graczy, jest też podana łączna liczba kont, której raczej też nie znałeś.

    Ludzie wiedzą, że w kraju jest tak i tak, dlaczego w takim razie wydaje się roczniki statystyczne? Raczej mi nie odpowiesz, niestety nie dałeś rady się odgryźć, tylko pogarszasz swój wizerunek próbując w taki bezmyślny sposób podważyć sens prowadzenia tej statystyki. temat "przyklejony" to chyba coś znaczy nie sądzisz?
  • Juzer napisał(a)
    Wedle wskazówek następny wykresik będzie z takimi kolorami i bez cieni by czytało się bez uszczerbku dla oczu.

    Mam wyedytowany:



    Jakieś zastrzeżenia, czy tak zostawić?


    Dobra robota

    niemyślałem że na 1 uni gra tyle graczy :) myśłałem że góra z 8 - 9 k
  • a ja znów zawaliłem....^^ no jaki peszek, przepraszam wszystkich ze tek to się ciągło, Juzer już został powiadomiony, ja przeoczyłem jego przypomnienie i nieprzetwozyłem że to wczoraj był poniedzałek...^^ a cały czas myślałem o tym zeby my to wysłać... dziś:D ach ta szkoła jak do niej pełzam to przynajmniej wiem który dzeń tygodnia mamy...:D
    wogóle kompa naprawiłem wczoraj..., no totalna załamka, przepraszam jszcze raz.
  • To mamy pierwsze Universum, które przekroczyło "w dół" granicę 5 tys. kont, wygląda na to, że czeka to pozostałe bliskie tej granicy.

    Do statystyk dołączy nowe Universum, ciekawe czy jego losy będą takie jak wszystkich nowych, najpierw tłok, a potem powolny spadek, a im będzie starsze tym szybszy, narazie to tylko pierwsze odbiega od tej normy.

    Wygląda na to, że Universa 7 i 42 są wolne.
  • Ogame jest jak każda inna gra, nie koniecznie przeglądarkowa...
    jest jak każda gra na pc, na konsole, na wszystko co możliwe, nawet planszówki :P...ma swoje szczyty wzięcia, wiadomo że z czasem sie robi coraz mniej popularna, obgrana do szpiku :P
    graczom sie zaczyna nudzić i zaczynają grać w co innego...to zupełnie jak na swoim przykladnie moge powiedziec z grami np na ps2, jeden miesiąc człowiek sie jara jedną grą...potem wychodzi nowa, stara idzie w zapomnienie (są wyjątki ;)) ...
    można powiedzieć że : kto miał zagrać to już to zrobił, teraz zostali już tylko Ci którzy to naprawde lubią oraz niedobitki, co nie wiedzieli o grze wcześniej :)

    za jakiś czas, cięzko powiedzieć za ile, granie (na starych uniach szczegolnie) będzie kompletną pomyłką...pozostanie kilkaset kont na uni, gdzie gracze zamiast złomować i farmic będe jechac na samym eko ot tak dla rekordów np, bo szkoda kasować fajne konto ;) i pewnie bedzie jeszcze ze 100 kont zielonych zalozonych przez graczy z ciekawosci oglądających jak wygląda sytuacja ekonomiczna danego uni :)