Uniwersum błyskawicznego startu.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Uniwersum błyskawicznego startu.

      No ja się zastanawiam, co trzeba zrobić, żeby po nieco ponad trzech godzinach mieć prawie 60k punków. To znaczy dokładnie ile trzeba wydać. No dobra, ja też wydałem tym razem. 150 złociszków. I mam 200 punktów. XD. Bo zależało mi na szybkim kolonku i ekspach. Ale 60k? Wygląda na to, że to otwieranie uniwersów gameforgeowi sie zwyczajnie opłaca.

      Ale chyba znalazłem drugi domek. Pierwszym jest bezsprzcznie Zibal. Galateę straciłem przez własną nieuwagę, trudno. Koniec wydawania kasy i trzeba zacząć grać, ale uniwersum wydaje się że będzie miało klimat. Zobaczymy. Ale również widać, że nie będzie łatwe.
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • Nawet sklady w stosunku do tucana sie pokrywaja jest cale LES :) jest TEREFERE i blues top 1 :) jest nawet sojusz ZLOM :D taka mala kopia tucana. ale co tam 970 graczy z czego 200 pewnie placi :) szczury sie scigaja o miano najbardziej spuchnietego w klatce. a tam w GF Company Hedkłoter zaczynaja sie zastanawiac czy uniwersum nie powinno powstawać nowe codziennie o 14 bo przez ta pandemie to Polskim ogejmistom odjeb....o :D
    • E tam. Na poprzednim uni w USA po 2-3 dniach gość miał 2kkk punktów (a 200kk przed północą) - więc polskie uni i tak mało dochodowe. Choć nie można wykluczyć, że gość korzystał z bugów - a tam tego nie pilnowano. Ale i tak - płać, kupuj anty i walcz. W końcu GF musi zebrać na świąteczne premie :)
    • Ale w sumie, nie ma co narzekać. Zobaczymy. Też zapłaciłem, jak wspomniałem w pierwszym poście. Żeby jakoś się odbić i nie czekać na kolona 2 dni. Ale teraz już sobie gram na spoczku. :) A co do bugów i innych "zagrywek"... cóż... jaka miałaby być przyjemność z grania. Tego nie pojmę chyba nigdy.
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • Ach widzisz... poniekąd masz rację. To prawda, jak najbardziej. Wzmiankowałem wszakże, że w zasadzie nie kupuję antymaterii, natomiast tutaj akurat mam dzień luźniejszy, akurat ruszyło uni, akurat miałem kaprys czy zachciankę, więc sobie zrobiłem przyjemność. Ale to jest przyjemność zgoła inna niż nieprzyjemności, które wspomniałem nieco wyżej.
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • Conradus Ars Humana napisał(a):

      A co do bugów i innych "zagrywek"... cóż... jaka miałaby być przyjemność z grania. Tego nie pojmę chyba nigdy.
      Pewnie taka, że znalazłeś sposób, aby być lepszym od innych (w rankingu). Dokładnie taki sam, jak wstawanie o 5 rano i czychanie na nieodebrany fs. Tylko zamiast wykorzystywać błąd gracza (nieodebranie fsa) - wykorzystujesz błąd programistów.
      I problemem nie jest to, że bugi istnieją - tylko że jest ich bardzo dużo i co chwila nowy. Od wersji 7.0 nie było miesiąca, aby nie istniał jakiś bardzo poważny problem zaburzający równowagę gry. Kwestia głównie tego, czy o błędzie wiedzą wybrani, czy jest to wiedza powszechna. Plus to, czy za błąd polecą bany czy nie. I tyle.

      Obecnie gracze uczciwi grając bez anty nie mają szansy na solidną topkę. Musisz grać z anty albo szukać bugów / wykorzystywać niedopuszczalne elementy. Inaczej jesteś skazany na wegetację rankingową. I tak, dla niektórych bycie top150 potrafi dawać radość z gry - ale to raczej wyjątki. (i wiadomo - w miarę starzenia się uni awansujesz - ale mijasz tylko zezłomowanych / urlopowiczów - aktywnie grający uciekają ci coraz bardziej).
    • Conradus Ars Humana napisał(a):

      t tutaj akurat mam dzień luźniejszy, akurat ruszyło uni, akurat miałem kaprys czy zachciankę, więc sobie zrobiłem przyjemność. Ale to jest przyjemność zgoła inna niż nieprzyjemności, które wspomniałem nieco wyżej.
      Top 1 też sobie zrobił przyjemność . Założyłeś temat żeby się żalić że przelałeś aż 150 pln i masz tylko 200 pkt . A inni są beeee bo stać ich na droższe przyjemności ??? Jedne jeździ fiatem a drugi ferrari . To i to samochód ale przyjemność z jazdy inna .
    • @Freon dlaczego uważasz, że założyłem temat, że miałbym się żalić. Po prostu mnie to zaciekawiło. A Ty stajesz się agresywny, nie wiedzieć czemu. Ale tak jak @nowynick zauważył, miło popatrzeć z boku. Tylko widzisz, czcigodny Freonie, ja jestem nauczycielem więc kąśliwe uwagi nie są w stanie zrobić na mnie wrażenia, bo pracuję w najbardziej chyba, poza śpiewakami operowymi, zawistnym zawodzie w Polsce. :)
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • PHENIX napisał(a):

      Witam wszystkich. Dyskusja stara jak antymateria. Ktoś musi płacić, żeby inny grał za darmo. Za kilka tygodni Ci którzy mają czas i chęci dogonią Tych z grubszym portfelem. Sam jestem Noobem i płace na początku bo nie chce mi się siedzieć po nocach. Miłej zabawy :piwko:
      Popatrz na staty poprzedniego uni. Top3 miał więcej pktów niż ludzie grający 10-15 lat na innych uni. A ty chcez w 2-3 tyg to dogonić :D
      Chyba, że za 2 tyg masz wypłatę - wtedy tak, jest to realne.

      Do tej pory anty mocno ułatwiała grę, umożliwiała kilka ciekawych zagrań (antyobrona, tele w sekundę) - ale to tylko ułatwienie. Od wprowadzenia pakietów - nie musisz umieć grać - wystarczy włożyć grubszą kasę - budujesz np 100k gs - i stoi sobie na planecie, z miliardami zasobów. Bo wiesz, że przez następne 10 lat nikt tego nie ruszy (chyba ze także zainwestuje tyle kasy co ty w zasoby). Tak obecnie wygląda ogame.
    • cokolwiek napisał(a):

      PHENIX napisał(a):

      Witam wszystkich. Dyskusja stara jak antymateria. Ktoś musi płacić, żeby inny grał za darmo. Za kilka tygodni Ci którzy mają czas i chęci dogonią Tych z grubszym portfelem. Sam jestem Noobem i płace na początku bo nie chce mi się siedzieć po nocach. Miłej zabawy :piwko:
      Popatrz na staty poprzedniego uni. Top3 miał więcej pktów niż ludzie grający 10-15 lat na innych uni. A ty chcez w 2-3 tyg to dogonić :D Chyba, że za 2 tyg masz wypłatę - wtedy tak, jest to realne.

      Do tej pory anty mocno ułatwiała grę, umożliwiała kilka ciekawych zagrań (antyobrona, tele w sekundę) - ale to tylko ułatwienie. Od wprowadzenia pakietów - nie musisz umieć grać - wystarczy włożyć grubszą kasę - budujesz np 100k gs - i stoi sobie na planecie, z miliardami zasobów. Bo wiesz, że przez następne 10 lat nikt tego nie ruszy (chyba ze także zainwestuje tyle kasy co ty w zasoby). Tak obecnie wygląda ogame.
      Czy ktoś już próbował tak robić z tymi GS-ami? :E
    • Ładnie tą grę zniszczono przez wprowadzenie antymaterii.
      Koleś z top 1 ma niezłą fantazję, zapewne gra w ogame na karcie RTX 3080/3090 i podobną sumę co wydał na kartę graficzną władował w swoje konto. XD

      Łezka się w oku kręci kiedy to grało się w ogame w 2005r do 2009r, to były czasy i piękna rywalizacja bez wspomagaczy za kasę.
    • Conradus Ars Humana, zdradzę Ci sekret, którego używają cwaniaki, ale jest to w zasadzie zupełnie legalne i chyba celowe.
      Nie kupujesz surki od razu na astro, tylko budujesz sam metal do wysokiego poziomu i elektrownie żeby go utrzymać.
      Handlujesz metal na resztę. Wiadomo, w trakcie musisz budować magazyny, bo i do kupowania metki potrzebny magazyn i do handlu na resztę.
      Teraz kupowanie surowców działa w taki sposób, ze max limit kupionych surowców jest zależy od wydobycia na 24h.
      Natomiast maksymalna cena takiego pakietu 24h, to 60k anty w przypadku metalu.
      Kupujesz dopalacz metalu platyne, do energii platyne i sztab, plus wydajesz trochę na skracanie wyższych (15-20) poziomów metalu.
      Jak ładnie pokminisz z kupowaniem tej metki na raty żeby za często nie używać handlarza, to nie wyjdzie dużo anty na 20lvl metki i 12lvl elektrowni.
      W taki sposób na poziomie 20 metalu, możesz kupić za 60k antymaterii 1.6kk metalu, dziękuję nie mam pytań.
      Z początku wszystkie pakiety kosztowały 120k, ale stwierdzili, ze zrobią 3:2:1 i metal kosztuje 60k.
      Ogólnie to jadać w ten sposób, bo powiedział mi znajomy wbiłem za 50euro kilka tysięcy pkt na poprzednim uni.
      Teraz pewnie cwaniaki znienawidzą mnie, że to opublikowałem :D
    • Virus napisał(a):

      cokolwiek napisał(a):

      PHENIX napisał(a):

      Witam wszystkich. Dyskusja stara jak antymateria. Ktoś musi płacić, żeby inny grał za darmo. Za kilka tygodni Ci którzy mają czas i chęci dogonią Tych z grubszym portfelem. Sam jestem Noobem i płace na początku bo nie chce mi się siedzieć po nocach. Miłej zabawy :piwko:
      Popatrz na staty poprzedniego uni. Top3 miał więcej pktów niż ludzie grający 10-15 lat na innych uni. A ty chcez w 2-3 tyg to dogonić :D Chyba, że za 2 tyg masz wypłatę - wtedy tak, jest to realne.
      Do tej pory anty mocno ułatwiała grę, umożliwiała kilka ciekawych zagrań (antyobrona, tele w sekundę) - ale to tylko ułatwienie. Od wprowadzenia pakietów - nie musisz umieć grać - wystarczy włożyć grubszą kasę - budujesz np 100k gs - i stoi sobie na planecie, z miliardami zasobów. Bo wiesz, że przez następne 10 lat nikt tego nie ruszy (chyba ze także zainwestuje tyle kasy co ty w zasoby). Tak obecnie wygląda ogame.
      Czy ktoś już próbował tak robić z tymi GS-ami? :E
      Tak, top1 na Tukanie - raptem dwa tyg temu. I zakładam, że dokładnie tak samo jest na każdym zagranicznym, gdzie top1 ma np 10kkk pktów, a top5 - 100kk :D I top1 dostaje więcej z jednej paczki metalu niż warte jest konto top20 uni.
    • Blurryface napisał(a):

      Conradus Ars Humana, zdradzę Ci sekret, którego używają cwaniaki, ale jest to w zasadzie zupełnie legalne i chyba celowe.
      Nie kupujesz surki od razu na astro, tylko budujesz sam metal do wysokiego poziomu i elektrownie żeby go utrzymać.
      Handlujesz metal na resztę. Wiadomo, w trakcie musisz budować magazyny, bo i do kupowania metki potrzebny magazyn i do handlu na resztę.
      Teraz kupowanie surowców działa w taki sposób, ze max limit kupionych surowców jest zależy od wydobycia na 24h.
      Natomiast maksymalna cena takiego pakietu 24h, to 60k anty w przypadku metalu.
      Kupujesz dopalacz metalu platyne, do energii platyne i sztab, plus wydajesz trochę na skracanie wyższych (15-20) poziomów metalu.
      Jak ładnie pokminisz z kupowaniem tej metki na raty żeby za często nie używać handlarza, to nie wyjdzie dużo anty na 20lvl metki i 12lvl elektrowni.
      W taki sposób na poziomie 20 metalu, możesz kupić za 60k antymaterii 1.6kk metalu, dziękuję nie mam pytań.
      Z początku wszystkie pakiety kosztowały 120k, ale stwierdzili, ze zrobią 3:2:1 i metal kosztuje 60k.
      Ogólnie to jadać w ten sposób, bo powiedział mi znajomy wbiłem za 50euro kilka tysięcy pkt na poprzednim uni.
      Teraz pewnie cwaniaki znienawidzą mnie, że to opublikowałem :D
      Czyli dokładnie to samo co napisałem wyżej - tylko dokładniej :) i tak, to jest już wiedza powszechna, zero tajemnicy. Inwestujesz tylko w metal i magazyn metalu, kupujesz paczkę. Wtedy dobudowujesz magazyny kr i deu - wymieniasz metal u handlarza. A potem już się bawisz :)